Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) milszab


milszab
senior tag

A fekete melyikben lehet jobb? Pico4 vagy quest pro. A quest-nél mintha olvastam volna valami jobb fekete szintet. Nekem is igen remeg a kezem a megrendelés gombom a pico4-nél amúgy. :)

(#48652) sakkay


sakkay
aktív tag

Ja még egy utolsó kérdés. Így hogy igazából szívhez használnám elég nekem a 128 MB változat igaz?

(#48653) a2d2 válasza sakkay (#48652) üzenetére


a2d2
addikt

Oda akár 64-es is elég lenne :D Én a 128-asat venném.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48654) chege válasza sakkay (#48648) üzenetére


chege
aktív tag

vevő lennék rá ha úgy alakulna :))

(#48655) sakkay válasza a2d2 (#48653) üzenetére


sakkay
aktív tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#48656) sakkay válasza chege (#48654) üzenetére


sakkay
aktív tag

Picora? Ok.

(#48657) fabregas007


fabregas007
csendes tag

Sziasztok úgy néz ki veszek egy ocolus dk2-ot de nincs hozzá kontroller.. Hol tudnék beszerezni olyat? Köszi előre is :)

(#48658) kiskuplung válasza fabregas007 (#48657) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jézus ereje, remélem fizetnek azért, hogy átveszed! Még autóban is öreg az a cucc, nem hogy VR-ban.

(#48659) fabregas007 válasza kiskuplung (#48658) üzenetére


fabregas007
csendes tag

Akkor nem kérdeztem semmit :D köszi

(#48660) chege válasza sakkay (#48656) üzenetére


chege
aktív tag

:R :K

(#48661) Jinxb1rd válasza fabregas007 (#48657) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

hogy hogy nincs hozzá, mi lett vele?

We are only Stardust...

(#48662) gulasoft válasza sakkay (#48646) üzenetére


gulasoft
őstag

Senki nem mondta, hogy belekeverdsz. Azt mondtam megtekeredik. A 10. fordulat után meg elszakad. Autoszimulátorban nem forogsz. Repülő szimulátorban van olyan "ülés" ami körbefordul. Ott lehet csak gond.
Nem kötheted bármilyen vezetékkel a PC-re. USB 3-as kell oda is szerintem, és ahogy néztem a pico4-en USB C van.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48663) gulasoft válasza sakkay (#48648) üzenetére


gulasoft
őstag

17.-étől szállítják ugye?

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48664) sakkay válasza gulasoft (#48663) üzenetére


sakkay
aktív tag

Igen. Meg is rendeltem. Ilyen volt a szim ülés , azóta már minden cserélve lett, kivéve az ülés,de a lényeg a vr helye, semmi csavarodás nincsen, mivel mindig onnan emelem és oda rakom vissza. Éppen ezért nálam nincs is semmi tipikus kábel hiba.

[ Szerkesztve ]

(#48665) gulasoft válasza sakkay (#48664) üzenetére


gulasoft
őstag

Igy nincs gond.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48666) Laby válasza fatal` (#48644) üzenetére


Laby
senior tag

Bitrátát hogy tudom átállítani?
Néztem youtube videót, ott miután rácsatlakozott a PC-re air link-en keresztül, van egy olyan hogy Oculus Air Link, de nekem csak olyan van hogy disable Air Link. Nem találok sehol bitráta állítási lehetőséget.

Lehet hogy azért, mert nem eredeti a kábel?

Másik: A debug tool-ban az Encode Bitrate (Mbps) részt kell 500-ra rakni, ugye?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#48667) fatal` válasza Laby (#48666) üzenetére


fatal`
titán

Látom közben megtaláltad. :)

Az Air Link a WiFi-s kapcsolódás, azt lehet állítani magán a headseten (200mbps a max).

Ha Air Linket is használsz akkor ezt az 500-at majd állítsd vissza 0-ra. Ha csak kábelt, akkor tárgytalan, hagyd így.

Link sharpeninget tedd enabledre.

[ Szerkesztve ]

(#48668) Laby válasza fatal` (#48667) üzenetére


Laby
senior tag

Csak kábelt használok.
Akkor a 70-80-as bitrate amit írtak a többiek az tárgytalan?
Elég ez az 500-as Encode Bitrate beállítás + link sharpening on?

(#48669) fatal` válasza Laby (#48668) üzenetére


fatal`
titán

A 70-80 kezdésnek szerintem a vezeték nélküli kapcsolatra vonatkozott.

Fix 500 jó lesz, legalábbis amíg még használtam kábelt én úgy használtam. De nagyjából olyan 300 felett már csak minimálisan növekszik a képminőség.

(#48670) Csavez™


Csavez™
veterán

Érdekel valakit viveport? 1000 játék van rajta, de csak win10-en működik, szinte az összes vr headset-tel megy, november végéig van az előfizetés.
Ingyen adom. :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#48671) Raymond válasza Jinxb1rd (#48661) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy hogy soha nem is volt ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48672) Csavez™ válasza kiskuplung (#48658) üzenetére


Csavez™
veterán

Évek múlva aranyat ér! :D A vr úttörője.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#48673) Márton válasza Raymond (#48671) üzenetére


Márton
nagyúr

:DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48674) Laby


Laby
senior tag

#48644fatal`
#48645a2d2
#48643Raymond

Köszönöm a bitrate-s segítséget, ezzel megkaptam a bitang jó VR élményt, most már nincs hiányérzetem! :D Óriási élmény.

PC-n játszok, kábellel. Felvettem a futamomat GeForce Experience-vel, és lenne két kérdésem.
- Meg lehet szüntetni valahogy a kicsi fejmozgásokból adódó minimális felvételi mozgásokat? Mint egy stabilizátor a kamerán? Élőben nem zavar, csak a felvétel nagyon darabos így.

- Be lehet valahogy állítani, hogy a VR szemüvegben látható képet vegye fel, ne a monitoromra kivetített nagyon bugyuta felbontású képet?

[Futam felvétel]

(#48675) fatal` válasza Laby (#48674) üzenetére


fatal`
titán

Oculus Mirrorban lehet állítgatni képstabilizációt és OBS-sel tudod felvenni, persze ilyenkor nem lesz hang, csak ha az a PC-ből jön és nem a headsetből (ezt az Oculus szoftverben lehet állítani, én PC előtt szimulátort így játszom). Ez a felbontást is megoldja, bár ez a videó teljesen rendben van (leszámítva a rángást).

Illetve, ha Beat Sabert akarsz rögzíteni, akkor ahhoz van camera mod, amiben van képstabi.

(#48676) Laby válasza fatal` (#48675) üzenetére


Laby
senior tag

Csak OBS-el lehet ilyenkor felvenni? GeForce Experience halál egyszerű, nem vesz el a gépből szinte semmi teljesítményt? Vagy azért kell az OBS, mert az feltudja venni a szemüvegben látott képet is, nem csak a másod monitorét?

(#48677) Gigi01 válasza Laby (#48676) üzenetére


Gigi01
őstag

Haszált Quest 2 256GB mennyit érhet? Kb. 50óra használattal.
Meg lehet nézni valahol,hogy mennyit ment pontosan?

Bocsi,nem válasz akart lenni! :R

[ Szerkesztve ]

(#48678) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Milyen szemüveget ajánlanátok az alábbi konfigurációhoz:
Kormány + pedál: T-GT2 + TLCM
Pc: I7 9700K, 16GB, 3080

Játékok (főleg szimmulátor): Assetto Corsa, F1, illetve ismerősöknek egyéb más VR játék. A lényeg, hogy ne fussak bele hw limitbe, normálisan lehessen hasznalni. :R

Oculus Quest 2 jó választás lehet?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#48679) Raymond válasza kzolee216 (#48678) üzenetére


Raymond
félisten

"Oculus Quest 2 jó választás lehet?"

Igen, de hetfon/kedden jon ki a Pico 4 igy en azert megvarnam mik a felhasznaloi tapasztalatok azzal is. Foleg hogy PC streaming-hez egyertelmuen jobb a kepe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48680) Gigi01 válasza Gigi01 (#48677) üzenetére


Gigi01
őstag

Úgy néz ki viszik is,lehet olcsón írtam ki.

(#48681) Raymond


Raymond
félisten

Ahogy nezem a Pico 4 elso batch el is fogyott. A Bestware azt irta a reddit-en hogy a 256GB-osbol nem mindent tudnak kiszallitani ami elorendelve volt, a tobbi majd egy hetre ra jon. A 128GB-ost elmeletileg szallitjak idore. Az Amazon-nal tegnap meg volt, ma mar ott is "Derzeit nicht lieferbar" a 128 es a 256 verzio is. Az MM-nel nehez megmondani hogy mi a helyzet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48682) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Többször nem írom meg, de gondoltam ezt még igen: megjött az ehavi -30-os kuponom :)

(#48683) fatal` válasza kiskuplung (#48682) üzenetére


fatal`
titán

Továbbra se kapok egyet se. :DDD

(#48684) a2d2 válasza kiskuplung (#48682) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is de már el is buktam. Lone Echo 2-n vagy Red Matter 2-n gondolkoztam de olyan drága a dollár hogy kidobtam inkább. Alsó hangon egy évig el tudok játszani a már meglévő VR játékaimmal amiket még fel sem raktam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48685) FingR86 válasza a2d2 (#48684) üzenetére


FingR86
őstag

RM2-t tuom ajánani, nagyon jó volt.
nekem a LE2 vmiért nem jött be

(#48686) beci43 válasza sakkay (#48664) üzenetére


beci43
senior tag

Én a helyedben nem cserélnék. Később megbánnád sztem.

(#48687) LazaCCC


LazaCCC
tag

Végül TPLink AX53 AX3000 helyett Asus AX58U AX3000 -t vettem, mert az összehasonlító tesztekben mindenhol az jött ki, hogy az Asus valamivel jobban teljesít.

A hétvégén már be is állítottam, de a mókolgatás közben hasított be egy gondolat. alapvetően van egy routerem, amin bejön a Digi, és arról kábellel osztom tovább a netet erre a másodikra. Na most ezt korábban is AP módban használtam, azaz a WAN-ba volt a kábel és ugye a DHCP-t és az egész cím kiosztást is így a központi router kezelte - onnan kapnak a második routereb lévők is címet és az az átjáró.
Na most ha a második routeren van kábellel a PC és Wifin a Q2, az átjáró miatt a hálózati forgalom így is meg fogja járni az első router is, nem? Ok, kábellel vannak összekötve, de akkor is, nem közvetlenül egy eszközön fog kommunikálni a wifi és a lan, hanem két router között. Jól gondolom ugye? Vagy a kábeles összekötés miatt ne foglalkozzak vele, elhanyagolható?
Azt tudnám még, hogy a második routernek saját alhálózatot csinálok, viszont akkor vacakolni kell a routinggal, hogy csak az alháló kommunikációja menjen ezen belül, minden más menjen a másik router átjárója felé ....

Kezdem túlbonyolítani :D

(#48688) fatal` válasza LazaCCC (#48687) üzenetére


fatal`
titán

Na most ezt korábban is AP módban használtam, azaz a WAN-ba volt a kábel

Pont az ellenkezője, csak AP mód esetén a WAN portból is LAN port lesz, ilyenkor egy 5 portos switchként és WiFi AP-ként funkcionál a router, így használd.

Ha a második routeren csak a Quest van és alhálózatot csinálsz, akkor az Air Link nem fog működni, mert az csak helyi hálón működik (ilyenkor fogalma nincs a Questnek, hogy a router mögött már az internet van, vagy egy másik router, technikailag nincs különbség). VD port forwarddal mehet, de ilyenkor plusz overhead van, tehát semmi értelme a teljesítményvesztésen kívül.

(#48689) Raymond válasza LazaCCC (#48687) üzenetére


Raymond
félisten

Ez Layer 2 traffic, ha a PC es a Quest is ugyanazon az eszkozon van akkor onnan nem megy ki az adatforgalom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48690) nTom válasza Laby (#48676) üzenetére


nTom
aktív tag

nem. el kell indítani az "oculus mirror"t, ez rakja ki monitorra a szemüveg képét, ha pont azt akarod felvenni
én action progit használok, lehet az nvidia is felveszi ha ki tudod jelölni mit vegyen fel

[ Szerkesztve ]

(#48691) kevike576 válasza fabregas007 (#48657) üzenetére


kevike576
senior tag

(#48692) sakkay válasza beci43 (#48686) üzenetére


sakkay
aktív tag

Megrendeltem, ha megjon teszt, aztán ha nem jó, eladó. Csak akkor megy a reverb, ha jobb a pico dcs hez. Mivel nincs direkt kábel a PC hez, nem hiszem , hogy jobb, de hátha. Amúgy meg kíváncsi vagyok :D

(#48693) beci43 válasza sakkay (#48692) üzenetére


beci43
senior tag

Okos döntés! :)

(#48694) Raymond válasza sakkay (#48692) üzenetére


Raymond
félisten

Van olyan erzesem hogy marad a Reverb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48695) gulasoft válasza Raymond (#48694) üzenetére


gulasoft
őstag

Kipróbálja kábel nélkül a natívokat, és lehet megtartja minda 2-őt :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48696) gulasoft


gulasoft
őstag

5 napja próbálta a csávó a flight simulatort g2-vel a pico 3 linkel, meg ezzel a pico-4-el.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#48697) a2d2 válasza gulasoft (#48696) üzenetére


a2d2
addikt

Érdekes amit mond a végén, hogy kábelesen összekötve kisebb felbontáson meg a kép a Pico 4-hez mint a VD-vel és rosszabb a minősége. Meg hogy ez így a kínaiak szerint egyelőre ok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48698) Raymond válasza gulasoft (#48696) üzenetére


Raymond
félisten

A ByteDance nemigen van a PC streaming oldalan aszerint amit a napokban olvastam. Aktivan standalone HMD-kent promotaljak es a PCVR kerdesekre is aszerint valaszolnak. A lehetoseg ott van a hivatalos szoftverrel WiFi es USB kapcsolattal, de latszolag nem torik magukat ami a fejlesztest illeti. Igy marad a VD ami ugyanaz mint a Quest-en de csak WiFi-t tamogat, Guy azt irta nem lesz USB tamogatas. Lehet majd egy ALVR port ha valaki tenyleg akar USB straming tamogatast, de mar igy leirva is latszik hogy a PCVR tamogatas nem igazan surlodasmentes. Egyelore az egyetlen egyszeru es hasznalhato ut a VD es WiFi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48699) Raymond válasza a2d2 (#48697) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, de mondjuk a szakerto azon is meg volt lepodve hogy milyen szarul ment eloszor VD-vel es ahelyett hogy megnezte volna milyen a felbontas inkabb tesztelgetett tovabb. Aztan azt mondja hogy VD Low beallitassal mar jo es ott nezte csak meg hogy milyen a felbontas a SteamVR szerint. Ott volt a kijelzo felbontasa mint 100%, tehat amikor eloszor probalta akkor valami 3000x3000 vagy magasabb felbontason probalhatta az MSFS-t jatszni es csodalkozott hogy miert 18FPS :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48700) gulasoft


gulasoft
őstag

Elméletileg tegnap elkezdték kiszállítani őket, úgyhogy talán láthatunk egy pár elfogulatlan véleményt is róla.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.