Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#473) rudeee válasza Illidan (#472) üzenetére


rudeee
őstag

Szia!

Én is mostanában tervezem egy kormány vételét és ma voltam az MM-ben ahol élőben szemügyre vettem a Logitech FFGP-t és csak kicsit néztem meg a Saitek R440-es modelljét.
Tapasztalatom nincsen róla így csak azt tudom leírni neked amit megfigyeltem.
A Logitech terméke külsőleg jekem jobban tetszett és a fogása is kellemesebb volt (piros gumiborítás van a kormányon aminek ki van képezve a hüvejkujj helye-elég kellemes a fogása és nem csúszik),a Saitek-en nincsen gumiborítás ezért jobban csúszik és különösebb kialakítást sem érzékeltem rajta.
Sorja és egyéb külső illesztési hibákat nem fedeztem fel egyiken sem.
A gombok elhelyezése nem tökéletes de nem is rossz a FFGP-n,mivel az első 2 gombot én könnyedén előrtem(kézméret függő-nem vagyok egy nagy darab tehát nincsen valami nagy kezem se) a másik 2 szög alatt döntött gomb elérése már kényelmetlenebb de elérhető.A saitek modellen nem figyeltem meg.
A kormányon kévő váltókat praktikusnak találtam (nem túl nagy de nem is túl kicsi).
A Saitek-en szintén megfelelő volt a mérete.
A pedálrendszer a GP esetében jó kialakításúnak és finoman akadásmentesen adaglhatónak tűnt ,a fék nehezebben járt mint a gáz ami életszerű.
A Saitek pedálrendszere szintén finoman adagolható volt és a fék nála is keménnyebben járt.(Személy szerint a GP pedálkialakítása nekem jobban tetszett a felülről lenyúló Saitek modelljével szemben,de ez csak magánvélemény).
A GP elfordulási szöge 2x95fok jobb/bal a Saitekével megegyező.
Mindkét kormány jól használhatónak tűnt.(én a GP megvétele mellett döntöttem)
Ára a Saitek javára írható mivel az egy ezressel olcsóbb.
A belső felépítésről cikket itt olvashatsz bővebben: [link]
Remélem tudtam segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.