Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) fatal`


fatal`
félisten

Az mi gól :Y Azt hittem mellémegy, annyira egyhelyben állt mindenki. :DDD

(#100652) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hihetetlen..
amikor letette a labdát gondoltam arra, hogy nna, hogy megnézi, hogy rakja le a fűre, mintha nem lenne mindegy.. :D aztán a kapus tekintete, jót mosolyogtam, picit rémült volt :) de mondom úgyis messze van a kaputól, tökmindegy, vezetünk
erre berúgta.:D ..ezt is
hihetetlen ez a kis ember. páratlan focista

[ Szerkesztve ]

(#100653) forceberg válasza fatal` (#100651) üzenetére


forceberg
veterán

A Classicos szabadja volt a top, tuti direkt rúgta Cérike feje irányába :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#100654) paatrick válasza Tibiajax (#100652) üzenetére


paatrick
senior tag

Azt hiszem te kérdezted a múltkor a kapus miért úgy állítja a sorfalat ahogy.

Most meg mintha azt mondta volna a kommentátor a sport1-en hogy 50 próbálkozás után talált be újra Messi szabadrúgásból. Hát ezért, ha így állítja a sorfalat akkor csak oda rúghatja ahova most Messi de még Messinek is csak 50-ből 1 megy be így.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#100655) szami777


szami777
addikt

Hát ilyet sem láttam még... :F :Y
[link]

Valszeg a bírónak idén ez volt az utolsó piros lapja, amit kiosztott.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#100656) Tibiajax válasza paatrick (#100654) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

50-ből 1 megy be így
:N

(#100657) paatrick válasza Tibiajax (#100656) üzenetére


paatrick
senior tag

Lehet félrehallottam valamit, de most megnéztem:
Szabadrúgás/gól
Messi 8%
Ronaldo 7%

Tehát Messinek 12 szabadrúgás kell átlag 1 gólhoz.

2015-ből találtam még európai statisztikát, ott Pjanics 18%-kal toronymagasan volt a legjobb. Szóval én átlagra egy 20 szabadrúgás 1 gólt hoznék ki, ez ugye 5%.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#100658) #16741888 válasza paatrick (#100657) üzenetére


#16741888
törölt tag

Amugy ezen filoztam a multkor, kivancsi lennek Dzsudzsi valogatottban mutatott szabadrugas statjaira... szerintem amugy jobb mint 8%....

(#100659) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

A barcás DemBALEe Dembele lesérült megint 3-4 hétre.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#100660) LyonnaisFan1 válasza NyxNyxNyx (#100659) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Egyre nagyobb bukta a srac. Kifizettek erte egy zsak penzt, es tessek.

Cou hamarabb vissza fogja hozni a sajat arat, mint Dembele a 90 misijet. Asszem annyi volt.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#100661) DeathAdder válasza NyxNyxNyx (#100659) üzenetére


DeathAdder
veterán

Februárban kemény 2 hete lesz a spursnek. mu, pool, arsenal, juve. Remélem nem fújnak ki a BL-ig.

(#100662) omfgk válasza LyonnaisFan1 (#100660) üzenetére


omfgk
addikt

Én 120 millió euróra emlékszem + 30 milla bizonyos feltételek esetén (amiből nyilván mind nem fog teljesülni).

(#100663) balazs025 válasza NyxNyxNyx (#100659) üzenetére


balazs025
senior tag

Karma is a b*tch

(#100664) LyonnaisFan1 válasza omfgk (#100662) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Akkor még több kidobott pénz. :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#100665) #34576640


#34576640
törölt tag

Milyen alapkönyveket ajánlanátok a foci elmagyarázásához? Gondolok arra, hogy mikor milyen felállásokat érdemes használni, adott pozicióra milyen típusú, kvalitású játékosokat érdemes használni, az alapvető kifejezések mint például: passzsáv, passzárnyék elmagyarázása stb..

(#100666) DeathAdder válasza omfgk (#100662) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát ha olyan feltételek mint Coutinhonál (bl-be jutás az elkövetkező 2 szezonban és 100 (4 x 25) meccsen szereplés) akkor kurva drága lesz. Bár ha Dembelé ennyit lesz sérült akkor lehet nem éri el a 100 meccset soha :D

[ Szerkesztve ]

(#100667) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ehh, a pálcikaember még játszik??....
:)

(#100668) BenHans válasza #34576640 (#100665) üzenetére


BenHans
addikt

Gondolom gyerekeknek lesz...

Focisuli - Készségek és technikák
(A Bobby Charlton labdarúgó-iskolával együttműködésben)

Gömbérzéket, játékintelligenciát nem tanítja, és persze minden lövés és passztípust magának kell mindenkinek kiismerni és rengeteget gyakorolni, de elég jól leírták benne a dolgok alapjait. Azt nem lehet elkerülni hogy az ember kitapasztalja a saját lábát és komoly időt szánjon a fejlődésre.
Ezen felül F2Freestylers és SkillTwins youtube videóit ajánlom és még van pár videó akár posztokra szedve ahol bizonyos gyakorlatokat, mozgásokat vagy technikákat mutatnak be többször, akár lassítva is.

Én kölyökként krétával köröket rajzoltam a falakra és a kerítéskőre különböző színekkel és beszámoztam őket. Kimértem több távolságot ahova vonalat húztam a különböző színekkel így voltak nehézségi fokok.
Addig nem hagytam abba a míg nem sikerült annyiszor sorrendben betalálni ezekbe ahogy papírra leírtam, így a szomszédok is örültek a fejlődésnek. :D A dekázás az nagyon jó alapot ad még, de először érdemes csak azt gyakorolni hogy rüsztre vegyük a labdát és megtartsuk. Stb stb, holnapig lehetne írni, de a lényeg hogy ha esett ha fújt én gyakoroltam... Hogy mennyire lesz szeme és esze a játékhoz valakinek az jórészt adottság. Én sokszor jobban szeretem ha szépen készítek elő mint ha én lövöm.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#100669) #16514048


#16514048
törölt tag

Most assists in Europe's top five leagues this season:

Paul Pogba (9 in 13 games)
Neymar (9 in 14 games)
Philipp Max (9 in 18 games)
Pione Sisto (9 in 19 games)
Leroy Sane (9 in 21 games)
Kevin De Bruyne (9 in 23 games)

A túlértékelt, százmilliós középpályás, gólokat bezzeg nem tud rúgni, meg állandóan csak a hajával van elfoglalva. :N

[ Szerkesztve ]

(#100670) L_YKing válasza #16514048 (#100669) üzenetére


L_YKing
addikt

Ennyi pénzért nem nagy szám. Persze mindenki szidja szegény srácot de hát na. Ez a minimum. :R

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#100671) DeathAdder válasza #16514048 (#100669) üzenetére


DeathAdder
veterán

Trackles, interceptions, take ons, key passes, succesfull passes, shots/accuracy etc..vel már nem dicsekedik a szerző :) Mint komplex középpályás KdB-hez kanyarban sincs :N

Pogba szürke eminenciás lett a PL-ben, de vitán felül áll, hogy a leghasznosabb játékosa a csapatnak.

[ Szerkesztve ]

(#100672) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Stoke csak asszisztálni ment manchesterbe?..

(#100673) #16514048 válasza DeathAdder (#100671) üzenetére


#16514048
törölt tag

Jó, azért azt is tegyük hozzá, hogy 10 meccsel kevesebbet játszott eddig a 17/18-as PL idényben, mint KdB, az majdnem a fele. Ennek megfelelően például a tackles is kb feleannyi, viszont sikerességben jobb (84% vs 76%).

Persze ezeket figyelembe véve is van olyan statisztika, amiben De Bruyne jobb, de szerintem ez nem von le az érdemeiből.

[ Szerkesztve ]

(#100674) NyxNyxNyx válasza Tibiajax (#100672) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ez a modern Stoke. Vissza kéne állniuk a rugdosódásra, mert a foci nem megy nekik.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#100675) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


komolyan, én erre már nem tudok mit lépni...

(#100676) Richard! válasza NyxNyxNyx (#100659) üzenetére


Richard!
addikt

Meglátszik, hogy köze volt a Dortmundhoz... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#100677) Ringman válasza Tibiajax (#100675) üzenetére


Ringman
nagyúr

padra lesz igazolva.

remélem még gyors leigazoljuk papu gomezt és matrit is.

(#100678) venember83 válasza Ringman (#100677) üzenetére


venember83
nagyúr

Matri? Kell reklámarc az Intershop termékeihez? :F

(#100679) dudu5130 válasza Ringman (#100677) üzenetére


dudu5130
őstag

Most már remélem jön Ramires és Rafinnha is. Gaitanról csak álmodni lehet, de egy szélső is mindenképp kellene. Ha kicsivel többet hoz csereként mint ősszel Rano már beljebb vagyunk.

(#100680) Tibiajax válasza Ringman (#100677) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D matrit...
az a jóképű ratyi, mikor még a juvéban tengette a napjait, emlékszem hogy örültem, na majd most végre nem lesznek bajnokok a büszke torinóiak!.. aztán persze bajnokok lettek úgy is

(#100681) Ringman válasza venember83 (#100678) üzenetére


Ringman
nagyúr

írjam ki, hogy irónia?

(#100682) venember83 válasza Ringman (#100681) üzenetére


venember83
nagyúr

Az Inter kapcsán az utóbbi években nehéz rájönni, hogy mely megnyilvánulások tendálnak a fikció felé, s milyen elvárásoknak van reális alapja, sajnálom. :B

(#100683) Tibiajax válasza venember83 (#100682) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jól van, ez az.. rúgjál még belénk párszor, nem volt még elég

(#100684) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ox, Coquelin távozása után:

Walcott - > Everton £20m (már orvosin)
Sánchez -> mu £35m és heti £350.000 (!!!) (télen biztos távozó)
Giroud is távozna

Lehetséges érkezők:

Malcom - £45m (szinte biztos)
Mhitarjan - keveselli a fizut, inkább BvB-be menne vissza, de tárgyalnak
Aubameyang - bevennék a Giroud bizniszbe

Nagyon nem értem mi a koncepció ágyúséknál, nagyon nincs ott rendben valami. Védelemben, KP-n tátongó lyukak, erre Lacazette nyakára hoznának egy méregdrága Aubameyangot meg egy mentálisan toprongy Mhitarjant ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#100685) dudu5130 válasza DeathAdder (#100684) üzenetére


dudu5130
őstag

Wenger alárak a következő edzőnek, mást nem lehet gondolni.

(#100686) L_YKing válasza DeathAdder (#100684) üzenetére


L_YKing
addikt

Tobbet loni mint kapni. :D

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#100687) aswyx válasza DeathAdder (#100684) üzenetére


aswyx
csendes tag

Pedig mar azt hittem, hogy az N'Zonzi pletykabol lesz is valami es a vegen meg pozitiv iranyba mennek a dolgok.

Viszont hogy Walcott elmegy, annak csak orulni tudok. Nyaron 3 embert akartam, hogy menjen: Gibbs, Walcott es Wenger. 2 mar megvan.

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#100688) DeathAdder válasza aswyx (#100687) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szerintem egy kompetens edzővel Walcott bőven jó lenne.
pölö mekkora szar volt Sterling is a szitiben, aztán jött Pep és megtalálta a helyét.

Walcott azért tavaly is termelt 19 gólt, és Arsenal színben is már 100 felett jár.
De Oxlade távozásának is sok Arsenal szurker örült, én meg fél év elteltével azt mondom hogy kurvajó igazolás volt Klopptól, és nagyon megérte.

Szerintem itt Wenger a baj fő forrása, mert nagyon makacs, a vezetők meg nem értenek hozzá, ezért rábízzák a döntést, de nem is értem milyen döntések ezek, régebben ebben Wenger kurvajó volt.

L_YKing - csak ahhoz középpálya is kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#100689) aswyx válasza DeathAdder (#100688) üzenetére


aswyx
csendes tag

Az harmas tavozos listamon meg nem veletlenul van ott Wenger is. Kellene valaki friss aki felrazza a csapatot. Mert az boven nem eleg, hogy Chelsea meg Tottenham meccsekre felszivjak magukat, hogy aztan egy Bournemouth meg verzo orral kuldje oket haza.

Engem Walcott nagyon nem gyozott meg se tavaly, se tavaly elott. Miota meg 3 hatso vedovel jatszunk sehogy se talalja a helyet. Es szerintem mar kicsit oreg ahhoz, hogy sok ujat mutasson.

Oxot viszont nagyon sajnalom, hogy elment, energikus volt, hajtott es kuzdott. Azon keves Arsenal jatekos egyike volt aki a fizikai kuzdelmet is szerette. Liverpool nagyon jol jart vele szerintem, nem veletlenul probalta Wenger is ott tartani egy zsak penzzel.

[ Szerkesztve ]

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#100690) BenHans válasza L_YKing (#100686) üzenetére


BenHans
addikt

Ó, ezt ismerem!
Csak nem a méltán híres Zemanlandia?! :D
Ezek szerint az öreg Zdenek Zemanra készíti a keretet Wenger?
Hí, ezt megnézném. Látványos, szórakoztató támadójáték lenne az biztos, de lehet nem érne fel a negyedik helyig sem, bármennyire szeretem és tisztelem az öreget.

Itt is egy cikk róla. Vagy ez, angolul, és természetesen az aranyköpései. :)

Első edzősködése alatt 4. és 5. helyre voltunk jók, másodjára sajnos még ennyire sem, 6. lett a csapat.
De mégis jó szívvel gondolok rá, egyszerűen nem tudok haragudni, tett a csapatért és a támadásokban mindig volt elképzelés és tempó, ebben tudott újat húzni és kétségkívül valami egyedit alkotott a futballban, még ha a modern focihoz és a top csapatok padjához ez nem is feltétlenül illik.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#100691) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

:DDD
nna végre már, az amszterdamiak is igazoltak egy befutott sztárt...

(#100692) DeathAdder válasza aswyx (#100689) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyetértek, nem minden Arsenal meccset láttam idén, de az egyértelmű, hogy a 3 védős rendszerben a posztja valahogy nincs meg. Illetve mintha picit belassult volna, hol ott az volt az egyik legnagyobb erénye. Sturridge is annyit volt sérült hogy mostanra már szinte darabos az a villámgyors támadó aki 3-4 éve volt.

Szerintem mostanra már egy Eddie Howe is upgrade lenne Wenger helyére (sőt akár hosszú távon is), kérdés hogy megmerik meg akarják-e lépni a tulajok Wenger leváltását, ugyanis tudomásom szerint üzletileg még mindig nagyon jövedelmező a klub. Talán a mu kárát látva saf után, ők nem lépnek ugyanabba a gödörbe.

(#100693) BenHans válasza Tibiajax (#100691) üzenetére


BenHans
addikt

Na nem úgy van az, hogy kisebb költségvetésű csapatok csak úgy erősítsenek.
Majd ha kinevelték és az lesz, leigazolja a Bayern.

---- ----
Más...
Amúgy a FFP-t nem akarják megreformálni, hogy a mai árakat kicsit kordában tartsák?
Vagy költségsapka? Esetleg, hogy a kisebb költségvetésű csapatokkal elnézőbb lenne a szabályozás.
Vagy ez így jó hogy a gazdag tovább erősödik a csóróbb meg legjobb esetben is stagnál és csak nyílik az olló?
Meddig tud még nyílni az olló? Érdemes elgondolkodni azon, hogy ezt kik generálták és kiknek éri meg...

Oké, áprilisban leteszik a Stadio della Roma alapkövét és 2020 júniusában lesz az átadás.
De nekünk ez még így is "csak" annyit jelent, hogy évi 30%-kal nő a bevétel és kb. 60 millió €-val több lesz átigazolásokra évente, ami két évre nézve összesen közel 200M€-t jelent. (+ stadion név + mez szponzor)
Persze nagy előrelépés, nem feltétlenül kell azon sakkozni hogy kit adjunk el hogy a legkevesebbet veszítsük úgy hogy venni kell valakiket a minimális erősödéshez, és a fizetés sem szab akkora gátat. De ez a pénz az angol pénzfelfújtnál apró, mondhatni egy angol középcsapat gazdagabb a különböző forrásokból, nem beszélve a PSG-ről mondjuk...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#100694) omfgk válasza DeathAdder (#100692) üzenetére


omfgk
addikt

Nem lassú, csak zavarja a labda... Cseszheti ha csak a futópályán tud sprintelni, de közben nem tud labdát vezetni.
Na meg mivel síkh*lye így kevésszer kerül olyan helyzetbe amikor kihasználhatná az egyetlen erényét (a gyorsaságát).

(#100695) Enzolord válasza DeathAdder (#100692) üzenetére


Enzolord
addikt

Elvileg az Arsenal megegyezett Ancelottival, nem? Vagy ez kacsa?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#100696) DeathAdder válasza Enzolord (#100695) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kósza pletyka volt csak :)
Meglepne egyébként, Ancelottinak csapatot kéne építeni

(#100697) DeathAdder válasza BenHans (#100693) üzenetére


DeathAdder
veterán

Inflálódnak az árak, tehát kollektíven mindenkit akit eladsz és veszel drágább lesz, olyan szinten hogy már szezonról szezonra érezhetően egyre nagyobb és nagyobb.

A sztiti és mu alatt a PL top klubok nettóban 20-30 milliót költenek szezonra átlagolva az elmúlt 5 évben, a kicsik meg 10-20-at. Spurs szinte egálban van az elmúlt 5 évben (!!) és kvázi topcsapat lettek.

Ehhez ha hozzávesszük a Juventus elmúlt 5 éves net spendjét fontban szezonra átlagolva az 33 millió, tehát ott vannak mint egy PL topcsapat, és fölötte mint egy PL közép és kiesőcsapat.

Nem tudom, hogy a költségsapka net spendre szól-e, de ha igen akkor az kb 5 klubot érintene európában.

Bosman szabály óta az erősebb kutya b@szik, az olajosok meg rátettek mégegy nagy lapáttal amivel piaci alapon csak a mu tud versenyezni. Rajtuk kívül az FFP-t nem játssza ki senki, azoknak kéne a körmükre nézni :)

Bár nem ismerem sok részletét, de a Róma szerintem jó úton halad az építkezésben, és egyelőre gyorsabbnak is tűnik mint a Juventusé volt :)

(#100698) BenHans válasza DeathAdder (#100697) üzenetére


BenHans
addikt

Az az 5 klub legyen minimálisan megvágva, igen, hogy ne tudják beton biztosan kisajátítani ezeket a helyeket.

Én örülök hogy jó úton haladunk, de ahhoz hozzá tartozna az is, hogy ha egy Virgil van Dijk 75MŁ 26 évesen (A Southampton ezt hogy csinálta?) akkor Rüdigerért kérhettünk volna 35M€-nál többet 24 évesen, Salah-ért pedig bőven többet mint 42M€, mondjuk ez 8M€-val növekedhet teljesítménytől függően, tehát szurkolok neki és nektek. Jó úton halad hogy hogy megköszönje a dobbantót. :D
Oké, talán más az alkupozíciója egy Liverpoolnak a Barcelonával szemben, de Coutinho 3x többet ér mint Salah? Jól jártatok, az biztos... Na meg ugye Pjanic 32M€ a riválisnak, vicc...
Bosman szabály, erre is ráfér a reform, bár nem tudom hogyan...
Próbálkozhatunk kivásárlási záradékot rögzíteni a szerződésbe, de itt már az is gond, hogy a játékos nem biztos hogy elfogadja attól tartva hogy nem fizetik ki ha nem reális és nem mehet nagyobb klubba. Így aztán vagy adjuk olcsóbban vagy nem hosszabbít és megy ingyen.
A mai foci klubhűséget legfeljebb nyomokban tartalmaz, így abban sem lehet bízni.

Azzal kapcsolatban tudsz valamit hogy amennyiben mondjuk egy cégcsoport (Suning) kezében van egy kínai (Csiangszu Szuning FC) és egy olasz klub (FC Internazionale Milano) akkor ha a kínai csapathoz elcsábítanak jó pénzért egy játékost és innen adják kölcsön vagy áron alul az olasznak az mivel jár?

Valamit olvastam hogy a szövetségnek kell nem keveset fizetni. De így kb meg is lehet kerülni az FFP-t?

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#100699) Richard!


Richard!
addikt

Visszavonult a világ legjobb labdarúgója, RONALDINHO :R :R :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#100700) máyköl válasza Richard! (#100699) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem a valaha volt legjobb! :R :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.