Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Winne válasza Járókeret (#7450) üzenetére


Winne
nagyúr

Annyit biztosan nem ér, lényegesen gyengébben muzsikál, mint az elődje... :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7452) neilszab


neilszab
őstag

2.1-ben mit ajánlatotok, ami zenében hozza a Genius 1255A / Creative T20 színvonalát, de mozinál is azért már "odabasz", mikor robbannak a rosszfiúk? :C

Egyáltalán mennyire lehetséges ez viszonylag kevés kompromisszummal és azért még ésszerű áron belül?

Köszi :R

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7453) PuMbA válasza neilszab (#7452) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen 2.1-es nincs. Egyébként az 1255A-t hallottam és elég jó a mélye - tökéletes filmekhez is (szerintem).

(#7454) dudika10 válasza PuMbA (#7453) üzenetére


dudika10
veterán

Az, hogy van-e ilyen szett az attól függ, hogy mennyi az "ésszerű ár".

Professzionális célra is használnak 2.1-eket. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7455) PuMbA válasza dudika10 (#7454) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, oda kellett volna írnom, hogy 50k alatt gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7456) neilszab válasza PuMbA (#7453) üzenetére


neilszab
őstag

Én nem rég óta nyúzok egyet (1255A), egész eddig egy Creative leggagyibb mini 2.1-es volt a géphez társítva kerregőnek, mivel zenét (meg játékot is) Sennheiser fejhallgatóval hallgattam, filmeket meg ritkán néztem.

Egyelőre még járatom a hangfalat, de zenénél már így is szépen muzsikál, a mélyekkel sincs gond, sőt én is szükségét éreztem a zoknis módszer beiktatását a reflex nyílásokba. :DDD ...eddig nagyon meg vagyok elégedve és gondolom lesz még jobb is.

A filmeknél viszont a csihipuhinál, robbanásoknál és a feszkógerjesztő háttérzenénél úgy érzem, hogy csak jó lenne hozzá egy mélyláda, hogy teljes legyen az összkép és a movie hangulat. Ehhez meg az is hozzá játszik, hogy mivel sokkal kifinomultabb és részletesebb a magas tartománya (egy csomó új hangot véltem felfedezni a próbált filmekben) ezért például egy robbanást egészen más "arcáról" ismerhetünk meg vele, a megszokott dübörgéses morajlás helyett, ami viszont azért hiányzik, itt most kicsit másra terelődik a hangsúly, egyes mély hangok el is vesznek a süllyesztőbe.

Ezért most azon gondolkodom, hogy szigorúan kizárólag mozizáshoz, hogy lehetne hozzá passzitani még egy mélyládát okosan, vagy esetleg találni egy olyan 2.1-es rendszert, ahol ilyen minőségű Satellite-ek vannak és nem a mélynyomóval akarják pótolni azok hiányosságait, már ha van ilyen.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7457) schawo válasza neilszab (#7456) üzenetére


schawo
titán

Pénztárcafüggő. Erősen. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7458) neilszab válasza schawo (#7457) üzenetére


neilszab
őstag

Igazából arra gondoltam, hogy veszek egy olcsóbb 2.1-est, olyat amin a vezérlés a mély"ládán" van, a satelliteket meg kiiktatom és szimplán bedugom a 1255A mellé.

Igazából "csak" filmekhez kell aláfestő dörmögésre, szóval olyan nagy elvárásom nincs.

Szerintetek van-e ennek így értelme, illetve tudtok-e javasolni, olyan olcsóbb 2.1-est, aminek jobbféle a mélyládája? Köszi

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7459) J97 válasza neilszab (#7458) üzenetére


J97
tag

Ha kiveszed a zoknikat a reflexnyílásból, akkor sem jó filmek alatt? Én a 2000A -val filmeknél is meg voltam elégedve teljesen, 1255A -t még nem próbáltam filmek alatt, nem volt még rá idő, de nekem úgy tűnik erősebb/hangosabb mélyekkel rendelkezik a 2000A -nál, elvileg ez is elég kell, hogy legyen. Az SW-HF 3000 -nek vannak hasonló szatelitjei, hogy mit tud nem tudom, egy logout írás van róla. Ha nem haragszol most nem keresem meg és linkelem be, de ha rákeresel biztos kidobja találatként a logout.

Esetleg az SW-HF 1200 mélynyomója mellé. Itt a subon van a vezérlés, hogy mit tud produkálni azt nem tudom sajna, de erről is láttam logout írást.

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#7460) neilszab válasza J97 (#7459) üzenetére


neilszab
őstag

Az a helyzet, hogy a mozi más tészta... amire a zenében már azt mondjuk, hogy "nee, nee, ez már túl sok", az egy filmnél "igen, igen, még, méég, had maszírozzon :DDD ".

A zoknitól nem lesz sokkal kevesebb a mély, hanem inkább annak a vehemenciáját, dübörgését fogja vissza, zenében egy kis eltérés is jól észrevehető már, míg egy filmben annyi más zaj van egyszerre, hogy ez nem különösebben észrevehető különbség... ahogy én látom (hallom :) )

Egyébként mindez mit sem von le a hangfal értékeiből, hiszen nem erre való és ebben a kategóriában nem is lehet ez elvárás, teljesen nyilvánvaló, hogy ehhez egy kis mélynyomó kell, hogy feltegye a habot az igen jó alapokkal rendelkező már meglévő tortára. :))

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7461) J97 válasza neilszab (#7460) üzenetére


J97
tag

No igen! Ez előtt nekem egy Z-5300 -as volt szolgálatban. Annak a mélynyomója tényleg dübörgött rendesen, kaptam is a szomszédoktól, már este 10 kor féltem leülni filmet nézni, mert alacsony hangerőn is azért ahhoz képest volt ereje. Szerencsére én a 2000A -val meg voltam elégedve a filmek alatt is, gondolom az 1255A is hozza filmek alatt azt a szintet ha már zene alatt is hasonlóan teljesít, mint a 2000A.

Nem tudom talán nézd meg az SW-HF 1200 -ast. Hátha annak a mélynyomója jó lenne kiegészítésképp hozzá.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#7462) Winne válasza J97 (#7461) üzenetére


Winne
nagyúr

Mondtad nekik, hogy el lehet költözni? ;]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7463) neilszab válasza J97 (#7461) üzenetére


neilszab
őstag

Igazából még kissé bizonytalan vagyok az elképzelés működőképességében és várok, hátha valamelyik szaki mond valami okos dolgot ezzel kapcsolatba, vagy esetleg felhívja a figyelmem egy olyan nehézségre, amire nem gondoltam.

Koncept:
- 1255A bekötve teljesen standard módon a rendszerbe
- mellé jack elosztóval, vagy egy másik kimenetről ugyan arra a "hangsávra" rákötve egy mélyláda
- a mélyláda satellite-jei kikötve, hangerőszabályzó a mélynyomón, így teljesen függetlenül állítható a mély

Elvileg ez egy 2.1-es 1255A-t eredményez... kompromisszum mentesen.

Ugye? :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7464) Satan_Claus válasza neilszab (#7463) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Szerintem itt kerdezd meg.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#7465) Daneeka


Daneeka
senior tag

rémlik, hogy amikor itt postolgattam nyár környékén, volt óla szó, hogy jönnek az új genius szórók, tán szeptember környékén de ahogy elnézem mégsem. Mi van velük?

(#7466) Batigol


Batigol
csendes tag

Yamaha RX-497 erősítőhöz szerintetek melyik hangfalat érdemesebb megvenni, a KEF C7-et vagy a JBL Northridge E80-at?

(#7467) schawo válasza Batigol (#7466) üzenetére


schawo
titán

Ezt a kérdést inkább a HI-FI topicban tedd fel ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7468) Ndruu válasza Daneeka (#7465) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Volt róla szó, őszre vártuk az új szériát, de úgy látszik idén már nem lesz belőle semmi.

Harrrr!!!!

(#7469) PuMbA válasza Daneeka (#7465) üzenetére


PuMbA
titán

Az 1255A-t tökéletesen betölti ezt a szerepet, hiszen a 2000A-nál picivel jobb (ahogy én hallottam) és szerintem nehezebben kinyírható, mint egy 2000 vagy egy 3000A ( 4 helyett már 8 ohm-os a magassugárzó ill. "csak" 40W).

[ Szerkesztve ]

(#7470) Jugar


Jugar
tag

Üdv!

A nagy döntés elött, a nagy kérdés: GENIUS SP-HF 1255A vagy GENIUS SP-HF 1800A ???

Itt egy kis leírás róluk: [link]

(#7471) dudika10 válasza Jugar (#7470) üzenetére


dudika10
veterán

1255A.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7473) Satan_Claus válasza Jugar (#7470) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

1255A :K

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#7474) RentonR


RentonR
csendes tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket ajánlanátok zenéhez és filmnézéshez?

Edifier R1600T 2.0
vagy
Edifier C2 2.1

mindkettőt ugyanolyan áron tudnám megvenni....

Z-2300-at használok lassan 5 éve és eléggé hosszásszoktam a mélyhanghoz, nem lenne kevés az R1600T? A C2 biztosan több mélyet ad de nem akarom, hogy a hangzás javára menjen mint a Z-2300nál.

(#7475) dudika10 válasza RentonR (#7474) üzenetére


dudika10
veterán

1 hétig kevés aztán megszokod ezt. A fül az alkalmazkodik.
Ha 1 hétig elviseled onnantól már sima ügy lesz.
Sajnos nem hallottam még a C2-t, elég ritkák hazánkban az edifierek, az R1600T most is itt figyel az asztalomon, nem rossz. Viszont a Genius 1255A fele ennyiből megvan és minimálisan rosszabb szerintem. Nálam csak a rondasága miatt nem versenyzett (meg ha jól emlékszem az is túl magas volt). Azt is érdemes bevonni a listába esetleg az 1250A-t, az valamivel szebb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7476) Jugar


Jugar
tag

Valami indok?

Esetleg a GENIUS SP-HF 1800A-t hallotta már valaki szólni? Elméletileg újabb mint a 1255A, és annyival többet tud hogy 3 utas. Méretében is természetesen nagyobb 3 utas lévén. Persze ettől még lehet nem szól szebben, ezért érdekelne hogy hallotta-e már valaki?

(#7477) mrbig25 válasza Jugar (#7476) üzenetére


mrbig25
őstag

Itt egy kis írás, olvasd el.
Ebben az árkategóriában semmi értelme a háromutas rendszernek, mert nincs normálisan megoldva a vezérlése, tehát egy hajszálnyival sem jobb a kétutas sztereóktól [1250A , 1255A , stb...]. Parasztvakítás magyarul...

...

(#7478) Jugar


Jugar
tag

Értem. Akkor marad győztesként ebben az árkategoriában a 1255A. Most a GENIUS 360x-em van, de a hangja minősége nagyon gyenge a füleimnek. Ezért holnap lecserélem a 1255A-ra. Azt gondolom hogy jobb lesz, de kiváncsi vagyok mennyivel.

(#7480) schawo válasza #00784640 (#7479) üzenetére


schawo
titán

Két javaslatom van:

1. Vegyél 1255A-t! Mert 30%-kal olcsóbban kapod meg ugyanazt a hangminőséget.

2. Vegyél T20-t! Mert jobb az összeszerelési minősége.
:P

Válassz, 10-11k-t, vagy 15-16k-t akarsz kiadni. Ha van keret 15-16-ra, akkor vedd a Creative-ot. Ha nincs keret, akkor vegyél Geniust. Egyikben sem fogsz csalódni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7481) benvolio válasza #00784640 (#7479) üzenetére


benvolio
őstag

Én pl. az asztalomon lévő helyhiány miatt döntöttem a T20-as mellett.

(#7482) Jézus1969 válasza dudika10 (#7471) üzenetére


Jézus1969
tag

szia! ezt ismered? esetleg valaki halotta szólni?harman/kardon SoundSticks II 2.1

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7483) Jézus1969 válasza Jézus1969 (#7482) üzenetére


Jézus1969
tag

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7484) PuMbA válasza Jézus1969 (#7482) üzenetére


PuMbA
titán

Ennél még a 11k-ba kerülő Genius 1255A is jobb. Én ezeket ajánlom: Genius 1255A, Creative T20, Edifier R1600T. Milyen zenére kell?

(#7486) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Genius 1250a típusú hangszórót szeretnék venni és az lenne a kérdésem, hogy a következő linken lévő termék az lehet e, vagy pedig létezik 1250 típusú termék is? Csak mert az adatok megegyeznek és a képen látható termék úgy néz ki mint a 1250a.
Íme a link: [link]
Előre is köszi a segítséget! :R

(#7487) PuMbA válasza cafat (#7486) üzenetére


PuMbA
titán

Csak A van, sima nincs.

(#7488) RentonR válasza dudika10 (#7475) üzenetére


RentonR
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

Úgy döntöttem megveszem mind a két rendszert. Egyiket TV-hez másikat PC-hez.
Még nem tudom melyiket hová :N

Edifier R1600T
Edifier C2

A C2-ről írok majd, hogy teljesít.

Már nagyon kiváncsi vagyok, PC GEAR-ból rendeltem futáros szállítással.

Nem tudjátok mennyi idő alatt szállítanak? rendelt már tőlük valaki? mert az oldalon van egy visszaszámláló a heti szállítmányi listáról, de a szállításnál másnapi szállítást írnak :F :F

(#7489) Jézus1969 válasza RentonR (#7488) üzenetére


Jézus1969
tag

helló! Edifier C2- ez a tipus pontosan mennybe kerül? erre én is kiváncsi lennék.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7490) Jézus1969 válasza PuMbA (#7484) üzenetére


Jézus1969
tag

zenei izlésem elég vegyes. mondhatom hogy sokmindenre kell. zene- játék stb. :R

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7491) PuMbA válasza Jézus1969 (#7490) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor én azt mondom, hogy Edifier R1600T.

[ Szerkesztve ]

(#7492) Jézus1969 válasza PuMbA (#7491) üzenetére


Jézus1969
tag

elég minőségi cuccnak látszik. kb mennyibe kerül egy ilyen? egyébként milyen gyártmány?nekem volt már genius 2000x külsöleg nagyon tetszett. a hangerőszabályzó recsegett, ha hozzáértem az elejéhez búgó hangot adott, egyébként elég jól szólt csak nem volt érdemes állitani sem magas sem pedig mély hangot rajt, mert akkor már torzitott. jelenleg logitech x230 van. csak ezt szeretném rákötni egy másik dvd lejátszóra azért érdeklődöm hogy milyet érdemes venni és mennyiért.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7493) PuMbA válasza Jézus1969 (#7492) üzenetére


PuMbA
titán

Most éppen akciósan 20k a PC Gear-nél. Azzal a 2000X-szel biztos volt valami baj, mert amiket leírsz róla az nem normális.

(#7494) RentonR válasza Jézus1969 (#7489) üzenetére


RentonR
csendes tag

Edifier C2 - 21.740 FT a PC Gear-ben.

Ismerősöm Edifier S330D-t vett a meghalt Z-2300 helyett. Volt szerencsém kipróbálni és a két rendszer között ég és föld a különbség, a Logitechben középhangot szinte nem is lehet hallani az Edifier teljesen rendben van ezen a téren, a mélye pedig sokkal dinamikusabb, a logitech csak "puffog" összevissza.

A C2 szinte ugyanaz mint az S330D csak fele akkora teljesítményre.

Nagyon kiváncsi leszek milyen lesz, ha egyszer kiszállítják. 2 nap alatt még a megrendelést sem vették át :O

(#7495) Jugar


Jugar
tag

Megvettem a 1255A-t! Elég jól muzsikál az 360x-hez képest. Megérte az árát. Köszönöm a tanácsokat.
A kérdésem még az lenne, hogy nekem GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) alaplapom van, és ezen 8 csatornás HD hang van alapból. Érdemes esetleg beruháznom egy Asus Xonar DX hangkártyára(Kb. 15e ft), vagy nem lesz észrevehető, vagy nagy különbség?

(#7496) Jézus1969 válasza PuMbA (#7493) üzenetére


Jézus1969
tag

köszi! :R

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#7497) nagyitomi


nagyitomi
tag

sziasztok
általános felhasználásra(zene,film,kevés játék) szeretnék a gépemhez végre egy normális hangfalat+hangkártyát
egy ASUS Xonar D1-et vagy dx-et és egy logitech z-2300at néztem ki. a keret kb ekkora. jó választás vagy valamelyiket cseréljem?

[ Szerkesztve ]

(#7498) PuMbA válasza nagyitomi (#7497) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a Logit kicseréled erre akkor kevesebből kijössz és sokkal jobb hangminőséget kapsz.

(#7499) Weebergy válasza Jézus1969 (#7496) üzenetére


Weebergy
csendes tag

Szia!

Ha igényes, komoly hangfalat akarsz én az AE Aego-t ajánlom. [link] Nagyon jól szól, minőségben hozza a Bose szintet, sőt, a hozzáértő barátaim szerint teltebb is annál. Nem mondom, h. olcsó, de ilyet egy életre vesz az ember. Nagyon elégedett vagyok vele. Csak egy baja van: utána már mindent legalább ilyen minőségben akarsz hallgatni :)

boltban kb 60e körül mozog.

(#7500) PuMbA válasza Weebergy (#7499) üzenetére


PuMbA
titán

Tényleg 60k? Akkor a vegyünk minél drágábban minél rosszabb hangfalat listán megelőzi a Harman Kardon Soundsticks II-t, ami 50k. Ezekben a tejfölösdoboz méretű szatelitekben fele annyi erő sincs, mint az Edifierben, ráadásul 16kHz-ig mennek csak. A Edifier legalább két utas és 22kHz-ig biztos megszólal. A mélynyomó is 250Hz-ig szól, tehát pl. filmeknél a beszédhang belehallatszik és egy nagy dörmögés lesz a beszédből. A tér is rossz lehet, hiszen 250Hz alatt még bőven lehet érzékelni a hang irányát. Legalább a hangfal adatait nem titkolják el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.