Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) South Velen válasza and1ao (#4949) üzenetére


South Velen
addikt

Azért nincs a Logi subja sem 120W-os...
Ettől függetlenül egyértelmű a Z2300 fölénye

(#4952) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

10.5 m2-es szobába nem lesz kevés vagy sok ez a Logitech Z-2300

(#4953) dudika10 válasza CséZé (#4948) üzenetére


dudika10
veterán

Elég komolynak néz ki az a microhifi. Szerintem arról nem érdemes váltani, csúnya visszalépés lenne a középtartományban, lehet, hogy csalódnál... De ezt csak így "hallatlanban" képeket és specifikációt nézegetve mondom.
Viszont mélyben és hangerőben valószínűleg felülmúlja a z-2300 a kis LG-t, ha ez számít.

Mod: valamint kevesebbet fogyaszt azonos hangerő mellett, nem tudom ez mennyire számít. :)

Vasinger!: kevés nem lesz, a hangerőszabályzó meg azért van, hogy sok se legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4954) CséZé válasza dudika10 (#4953) üzenetére


CséZé
őstag

azért írtam összehasonlításképp, mert azt öcsém használja a gépre kötve RCA-jack kábellel.
annél nekem nem nagyon kéne jobb, ma hallgattam meg a Xonar-omra kötve és eléggé meg voltam vele elégedve, ezért kéne egy ilyen tudású hangfal nekem, egyébként a hi-fi annakidején (~5 éve) 40k volt.

mod: a hangereje nekem tökéletes volt, 30-as skálán nem mertem 15 fölé vinni.

[ Szerkesztve ]

(#4955) dudika10 válasza CséZé (#4954) üzenetére


dudika10
veterán

Eléggé más hangképe lehet a z-2300-nak, a középtartomány szinte hiányzik ami ugye a hi-fi-dnél valószínűleg elég erősen jelen van, és a mély pedig jóval erősebb.
Tehát ha hasonló hangot vársz, akkor lehet, hogy csalódni fogsz...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4956) CséZé válasza dudika10 (#4955) üzenetére


CséZé
őstag

hm... akkor most nézzek egy micro-hifi után vagy mit csináljak? :F

(#4957) dudika10 válasza CséZé (#4956) üzenetére


dudika10
veterán

Nem mondom, hogy rossz a z-2300 csak nem olyan a hangképe mint a micro-hifinek.
Igényeidtől függ, hogy mi a jobb választás. Ha jól emlékszem Rockot hallgatsz, ahhoz nem rossz a z-2300.
Legjobb ha meghallgatsz pár mikrohifi-t és a z-2300-at is, és úgy döntesz. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4958) CséZé válasza dudika10 (#4957) üzenetére


CséZé
őstag

wááááá, hihetetlen ez a meghallgatod és majd eldöntöd dolog, ezért nem nagyon akarok beutazni egy másik városba, mert itthon nincs rá lehetőség (meg lusta is vagyok ;] )
hmmm.... gondolkodok még, nem akarok rossz döntést hozni

(#4959) dudika10 válasza CséZé (#4958) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, tudom, hogy könnyű mondani, de mivel a zene nagyon szubjektív és nagyon különbözőek az emberek elvárásai és ízlése, ezért mégse mondhatom azt, hogy nekem sokkal jobban bejön xy mikrohifi hangja, azt vedd meg. :B

Főleg akkor nehéz, amikor a segítséget kérő embernek elvárásai vannak, mert ha véletlenül nem tetszik annyira xy hangrendszer hangja (aminek szerintem jobb hangja van, mint amit Te referenciaként felhoztál) akkor én leszek a szarszemét mert hülye tanácsot adok.
Sokkal egyszerűbb processzort vagy memóriát ajánlani, ott az erősebb egyértelműen és mérhetően jobb mint a gyengébb. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4960) CséZé válasza dudika10 (#4959) üzenetére


CséZé
őstag

persze, ezzel nincs is gond, ezért van a fórum
arról meg nem tehetsz h gyökér vagyok :D

(#4961) Stirbi


Stirbi
addikt

sziaszto knem ide tartozi k,de megkérdem

redstar hangcuccokrol vki tudnak nekem mondani vmit ? megbizhatóság, hangzás stb.

[link]

(#4962) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek a Logitech Z-cinemáról? Elég komolynak néz ki és van beépített usb-s hangkarija is. Nos? Egy z-2300-at odaver?

(#4963) dudika10 válasza Stirbi (#4961) üzenetére


dudika10
veterán

Nem túl elterjedt márka, nem hiszem, hogy valaki ismeri. Mindenesetre tetszetősek azok a fa 2.0-s rendszerek, szívesen tesztelnék egyet. :)
Néztem az árakat, annyira nincsenek elszállva mint amennyire képek alapján számítottam, tehát lehet, hogy rosszabb mint amilyennek látszik, valahol meg kéne hallgatni.

Vasinger!: középtartományban jobb mint a z-2300 basszusban gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4964) Vasinger! válasza dudika10 (#4963) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mégis mennyivel gyengébb? :F Mert annak is szitén 35 Hz-et írnak. A másik, hogy ahhoz legalább nem kéne külön hangkártya, mert alapból van benne, így biztos szebben szól, mint egy Z-2300 alaplapival. :K

[ Szerkesztve ]

(#4965) #56474624 válasza Vasinger! (#4964) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazság szerint egy belépő szintű sztereó (akár már az az általam belinkelt jvc is) alaplapi hangkártyával is lealázza ezeket a szóban forgó 2.1-es cuccokat (mindig a hangfal torzítása a nagyobb, nagyságrendekkel, arra érdemes koncentrálni elsősorban). Ha már 22k fölé mész, nem is picivel, miért érnéd be a kevésbé jóval? Komolyan nem értelek. Amit írtál szobaméretet, kb. olyannal rendelkezem én is. A polcsugárzóm mélyét sem keveslem, csak időnként, de ez felvétel függő is. De egy álló hangsugárzó 12 nm-en faltól nem messze mindenképp elegendő mélyet szolgáltat, és mélyebbre is lemegy. Az ilyen 2.1-es rendszerekbe gyakorlatilag sosem "illeszkedik jól össze" a mélynyomó és a szatellitek, legalábbis olyan jól semmiképp, mint amennyire egy valamivel jobb sztereónál ugyanaz a tartomány, ha érted, mire gondolok...

[ Szerkesztve ]

(#4966) Vasinger! válasza #56474624 (#4965) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

20k-ért venném. :B

(#4967) popp


popp
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legmegfelelőbb helyre írok, de szerintem itt lesznek hozzáértők, akik tudnának segíteni :) Szóval egy szabványos mini DIN 9 pólusú hosszabbító kábelre (kb. 2- 2,5m) lenne szükségem audio átvitelhez, aminek egyik vége anya a másik apa. Lehet ilyet kapni valahol? Vagy sanszosabb, hogy magamnak kell ilyet csinálnom, ha szükségem van rá? :F

A válaszokat előre is köszönöm.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4968) G@ß! válasza dudika10 (#4963) üzenetére


G@ß!
őstag

És vajon melyik hangkarihoz hasonlitható a tudása? (ha egyáltalán hasonlítható)
Mert gondolom egy Asus xonar-t biztos nem ver oda...

(#4969) and1ao


and1ao
őstag

Annak biztos nem az más kategória kicsit

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#4970) and1ao válasza CséZé (#4960) üzenetére


and1ao
őstag

Amúgy egy kis EQ-val sokat lehet a közép helyzeten javítani illetve ezzel azzal!
Főleg azzal az ASUS Xonarral mert jól tom ilyen hangkarid van!!!???

popp:azt hiszem lehet ilyet kapni bár azt megkérdezd hogy hol mert fingom sincs merre láttam de láttam az biztos

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#4971) dudika10 válasza G@ß! (#4968) üzenetére


dudika10
veterán

Mármint arra vagy kíváncsi, hogy mennyire jó a z-cinema hangkártyája? Ember legyen a talpán aki ezt megmondja. Esetleg úgy lehetne tesztelni, hogy darabokra szeded és kiiktatva a saját hangkártyáját rákötöd valamire amihez lehetne viszonyítani.
Szóval halvány lila gőzöm nincs arról, hogy mit tud a hangkártyája, nem hiszem, hogy túlságosan jó lenne, de a hangkártya torzítása mindig kisebb mint a hangszóróé, tehát nem ez a szűk keresztmetszet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4972) and1ao válasza G@ß! (#4968) üzenetére


and1ao
őstag

Egyetértek dundika10-zel de ha megnézed az árát a setnek akkor bizony kiderül hogy nem lehet vmi nagy durranás mert hogy egy xonar majdnem annyiba kerül mint az egész hangcucc ugy hogy hidd el nem azon volt a hangsúly!!

Guild Wars2!

(#4973) cigam válasza dudika10 (#4971) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pedig nem olyan nehéz viszonyítási alapot találni. Az RMAA feltérképezi a kártya tudását. A hangkártya kimenetét vissza kell hurkolni a bemenetére egy kis jack-jack kábellel. Az eredményeket össze lehet hasonlítani más kártyák mérési eseményeivel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4974) #56474624 válasza cigam (#4973) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezek a mérési eredmények önmagukban nem sokat érnek. Már ezerszer leírtam, de például az X-Fi-től a mostani CD-játékosom (ami egy kb. 20 éves. ősrégi darab) biztosan elmaradna eszerint a mérés szerint nézve ("csak" 16 bites, és csak kétszeres túlmintavételezés van benne), mégis a CD-m hajlamosabb audiofil (kifinomultabb, élettel telibb, izgalmasabb) megszólalásra, míg az X-Fi olyan kis sótlan mellette, például a lábdobok pattogását sem hallani ki úgy x-fi esetén, jobban összemaszatolja egyszerűen a dolgokat, nesze neked, kiváló mérési eredmények. :) Azzal kitörölheti az ember önmagában a fenekét. :DDD
(Ezzel persze nem a mérést mint módszert akarom általában lenézni, egész egyszerűen itt nem jó a módszer...)

[ Szerkesztve ]

(#4975) cigam válasza #56474624 (#4974) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Én nem azt mondtam, hogy a hangminőséget méri. Azt mondtam jó viszonyítási alap. Jobb mint az árcédula nézegetése.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4976) dudika10 válasza cigam (#4975) üzenetére


dudika10
veterán

Az árcédulánál biztos jobb viszonyítási alap, na de zenei tulajdonságokat/teljesítményt megmérni...

Pont a hangtechnikában a legsemmitmondóbb egy mérés eredménye. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4977) cigam válasza dudika10 (#4976) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az audiofil cuccoknál esetleg, bár azoknak a rendszereknek is mérhető paraméterei vannak ami miatt jobbak. (Válogatott, egyedi alkatrészek, kapcsolástechnika stb...) Most ne menjünk bele abba, ha kék csíkot rajzolok a CD szélére máshogyan szól, mintha piros csíkot rajzolunk rá. Az pedig, hogy valakinek tetszik egy rendszer hangja az nagyon szubijektív, nem mérhető. Másként ítéljük meg a különböző előnyöket, hiányosságokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4978) dudika10 válasza cigam (#4977) üzenetére


dudika10
veterán

Pont ez miatt a szubjektivitás miatt mondom, hogy hülyeség a méricskélés (egy bizonyos határon túl). Két közel azonos paraméterekkel rendelkező hangkártya közt is akkora különbség lehet, hogy még a legbotfülűbb ember is meghallja. :)

Én semmiképp nem ítélnék csupán mérésekre hagyatkozva az biztos, de még messzemenő következtetéseket se vonnék le belőle. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4979) G@ß!


G@ß!
őstag

Köszi a válaszokat! :R

(#4980) popp


popp
tag

Sziasztok!
Most egy Genius Home Theatre (DHT-510- 3600 PMPO) típusú hangfalszettem van. Gondolkozom rajta, hogy beszerezek egy Logitech Z3-at. Valakinek van tapasztalata, hogy a két szett hangzásban hogyan viszonyul egymáshoz?

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4981) South Velen válasza popp (#4980) üzenetére


South Velen
addikt

A Genius erősebb.

(#4982) popp válasza South Velen (#4981) üzenetére


popp
tag

Nem is annyira a hangerősség, inkább a hangminőség viszonya érdekelne, van e lényeges különbség? Sajnos még nem hallottam Z3-at, de kíváncsi lennék, hogy főleg a satelitek mennyivel szólnak rosszabbul (már ha egyáltalán rosszabbul szólnak- de én feltételezem minőségileg gyengébbek) a fadobozos geniusomhoz képest. Hátha van itt valaki, akinek van összehasonlítási alapja.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4983) AMDFan válasza popp (#4980) üzenetére


AMDFan
addikt

Semmi értelme lecserélned. A Genius szebben szól.

(#4984) popp válasza AMDFan (#4983) üzenetére


popp
tag

Már nem is biztos, hogy lecserélni akarom, hanem inkább albérletbe vennék egy Z3-at, genius meg maradna itthon. Lényeges szempont lenne, hogy viszonylag kis helyigénye legyen a szettnek, egy kisebb asztalon is elférjenek a satelitek, anélkül, hogy az asztal funkciója jelentősen sérülne. :D
Ezért a nagy kérdezősködés, hogy mennyire "fájna" a geniushoz szokott fülem a Z3-tól, mekkora visszalépés lenne hangminőségileg. :U (Félre értés ne essék, teljesen tisztában vagyok vele, hogy a genius sem egy csoda, bár a saját kategóriájában sztem nem olyan rossz.)

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4985) South Velen válasza popp (#4982) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem van összehasonlítási alapom - a nappaliban Genius 3600 (Orion ht520) van, és hallottam már z-3, z-4-et, és nem egy kategória, hangminőségében sem, hangerőben meg végképp nem. Egyébként a Z-3 szatellitjei önmagában, kategóriájában nem rosszak, de természetesen gyengébb (pláne középtartományban) a Genius egy-egy szatellitjénél..

(#4986) popp válasza South Velen (#4985) üzenetére


popp
tag

Köszi!
Z2300-at hallottál esetleg? Vs genius? :) Szatellitek milyenek? Mert azt tudom, hogy a mély az durvah.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4987) South Velen válasza popp (#4986) üzenetére


South Velen
addikt

A Z-2300 szatellitjei meglehetősen gyengék, még kategóriájában is. A mélye valóban durva..
Attól függ, milyen zenét hallgatsz.. ha elektromosat, trancet, rapet, akkor Z2300 már a 3600-at is odaverheti, hangszeres zenékre viszont jobb a Genius 3600. :)

(#4988) popp válasza South Velen (#4987) üzenetére


popp
tag

Tehát akkor a Z3 és a Z2300 szatellitei között sincs lényeges különbség? Igazából szeretem a mélyet, hiányzik ha nincs, de a túlságosan erőset nem szeretem. (Tudom, sok minden meghatározza a mély milyenségét/minőségét nem csak az erőssége.)
Nem könnyű így düllőre jutni, hogy nem hallottam még őket. :U

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4989) South Velen válasza popp (#4988) üzenetére


South Velen
addikt

Valóban a legjobb lenne meghallgatni őket. :)
A Geniusnak is van bőven mélye, de a Z-2300-nak még több, és szerintem szebb is a Logi-é, de ez szubjektív. Viszont a szatellitek összetettebb zenénél utcahosszal maradnak le a Genius-é mögött. Amúgy albérletbe nem ajánlatos a Z2300, mert legfőbb erénye, a mély, gondolom, hogy kihasználatlanul marad a szomszédok miatt. :)

(#4990) popp válasza South Velen (#4989) üzenetére


popp
tag

Azt hiszem, akkor továbbra is a Z3 lesz a preferált, mivel úgy hallottam a Z3 szatellitei azért valamivel jobbak, mint a Z4-é. A mélynyomó meg hasonló. Amúgy nekem is a geniuson a basszus tetszik legkevésbbé, igaz nem tunningoltam fel szivaccsal a mélyládát, lehet megérné.
Köszi még1x, hogy megosztottad a véleményed/tapasztalatod! :R

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#4991) Sebi00


Sebi00
csendes tag

Sziasztok!

Nekem kicsit más igényeim vannak, mint az eddigi hozzászólóknak.
Én a komolyzenétől a tuc-tucig mindent hallgatok, de inkább a jazz a minden napi téma.
Nem szeretem a mp3-at, nem vagyok elégedett vele. A flac.- kiterjedést gyűjtöm. Bátyám Z-230-asát sem szívlelem, bár ár/érték és mp3 hallgatásra sztem elég... neki.
notebook ról szoktam zenét hallgatni, egy sennheizer HD555-ön.
Szeretnék hangfalakat is végre.
Úgy naggyából 40k-ig tudok elmenni első nekifutásra, a H/K soundstick II -t meg tudom szerezni 38k-ért, mindenhol jót hallottam róla, de hallani még nem hallottam.
Lehet, hogy okosabb lenne a célnak egy 2.0, aminek jó a közép tartománya.
Nem a hangos zenét szeretem, hanem a tisztát :)
notebook lévén a hangkártyák terén korlátozott lehetőségeim vannak, Egy Xonar U1 Audio stationra gondoltam. Ez naggyából kijönne 50-55 körül.
Szeretném, ha segítenétek vélemányetekkel.
Köszönöm

(#4992) Alex91 válasza Sebi00 (#4991) üzenetére


Alex91
félisten

Creative-Labs GigaWorks T40
Creative-Labs GigaWorks T40 Series ll
Creative-Labs GigaWorks T20
Creative-Labs GigaWorks T20 Series II

Ha eleg a 2.0 is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4993) dudika10 válasza Sebi00 (#4991) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem Neked akkor tetszene az M-audio studiophile AV30 hangja. 40k-ért hozzá lehet jutni kis szerencsével. Mivel amatőr otthoni stúdióba van kitalálva igen tiszta hangja van. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4994) and1ao válasza Sebi00 (#4991) üzenetére


and1ao
őstag

Ha 2.0 akkor a fent M-audio AV30-at ajánlom mert tényleg szép tiszta hangja van
Ha 2.1 akkor Creative MegaWorks 250D vagy Logitech Z-2300 jobb most hirtelen nem jut eszembe de ezek is elég jók!

Guild Wars2!

(#4995) Sebi00 válasza dudika10 (#4993) üzenetére


Sebi00
csendes tag

Nem rossz, nem rossz...
Néztem már Őt, sőt a v40-est 38 ért e pixmanián meg lehet kapni...
A Bx5a-t már hallottam is szólni, de csak mélyládával, ez igazából nem sok viszonyítási alap, de a tisztasága neki bizony rendben volt...
Esetleg ha a tartományát megtalálnád, mert az m-audio.com-on nem láttam, ami elég furcsa ( valószínű, hogy én bénáztam :B )
Javíts ki ha tévedek, mert könnyen meglehet, (nem igazán értek hozzá) de nekem nagyobb szükségem van a közép tartományra a leírtak alapján, mint a mélyládára. jól gondolom?
A soundstick II- ről tudnál még mondani vmit, ugyanis nagyon szimpatizálok a H/K-val, de félek tőle, hogy a design miatt annyi amennyi.

Külső hangkártyára esteleg tudnál vmi tippet adni, ami nem kerül annyiba, mint a monitorok, de még is érdemes beruházni rá. Nekem egy msi windről fog szólni, és hát nem hinném, hogy lehetetlen lenne az alaplapijánál érdemesebbet találni... az asus-t néztem, más olyat, ami megmozgatta volna a fantáziámat nem találtam. (labtec-et vagy gigabyte-ot nem akarok :N )
Köszi Köszi Köszi :R

(#4996) Sebi00


Sebi00
csendes tag

Még egy kérdésem lenne:
Mi az a tweeter szám?

(#4997) Sebi00 válasza Sebi00 (#4996) üzenetére


Sebi00
csendes tag

csipogó :) köszi

(#4998) dudika10 válasza Sebi00 (#4995) üzenetére


dudika10
veterán

Pixmániát azt ajánlom, hogy kerüld el, mert ha garanciális gondod akad bánni fogod, hogy nem adtál ki inkább picit több pénzt.
Mélye ezeknek a rendszereknek nem sok van, de ez csak tüc-tüc zenénél hátrány. Szerintem Neked nem hiányozna. Igényesebb zenénél sokkal fontosabb a középtartomány (ez az énekhang, és a nem túl magas hangszerek) és a magas tartomány (fuvola, pikoló, egyéb magas hangú hangszerek). A nagybőgő legaljáig pedig ez is le tud menni gond nélkül, csak az elektronikus zene tud mélyebbre menni.
Nem tudom mennyi az alja én olyan 70Hz-re tippelném -3dB-el, de ez csak tipp.

A H/K SS 2 nagyon jó rendszer, bár annyit nem ér mint amennyiért vesztegetik. Ha a hangtisztaság a fő akkor jobban jársz az M-audio-val, de a H/K rendszerben se fogsz csalódni az biztos.

Külső hangkártya Asus xonar u1, nem is tudok más, normális küldő hangkártyáról ebben a kategóriában.

A BX5a picit komolyabb mint az av30 vagy av40, de nem maradnak el tőle nagyon a kistestvérek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4999) Sebi00 válasza dudika10 (#4998) üzenetére


Sebi00
csendes tag

köszi!
közben megtaláltam: 85 ről indul a mély, de nem hiszem, hogy nem lenne elég, és ha jól gondolom egy kis gyüjtögetés után lehet hozzá ládát kapcsolni. ( vagy eladni és lecserélni Bx5a-ra ) :))
sőt van beépített erősítője is, ilyenkor érdemes még hangkártyát venni hozzá szerinted, vagy a kettő teljesen más téma?

Mindenesetre köszönöm a segítséget, meggyőztél, a m-audio lesz belőle szeptemberben...
esetleg még annyiban adhatnál tanácsot, hogy ér-e 10e ftal többet az av 40 a 30-al szemben...
70%ban kis szobában (kb 9-11 nm) lesz használva, 30% háttérzene, de valószínű kertben, és nem közvetlen közelségből...
Ha a 40es esetleg elbír KISSEBB bulikat, az se lenne előnytelen, bár ez tényleg nem fontos
Szted?
köszi

(#5000) dudika10 válasza Sebi00 (#4999) üzenetére


dudika10
veterán

Kevés biztos nem lesz a mély. Ládát kapcsolni hozzá teljesen fölösleges. Azért használnak stereo rendszereket zenéhez, mert egy mélyláda nagyon elüt a hangfal hangzásvilágától, nagyon nehéz összehozni a kettőt.
A beépített erősítő és a hangkártya teljesen más téma, ha rossz hangkártyából kapja a jelet az erősítő akkor a zajokat is felerősíti és nem lesz az igazi a hang. Érdemes hozzá venni egy hangkártyát.

Az av40 mélyebbre tud menni, nagyobb doboz, nagyobb teljesítmény, szerintem megér +10k-t. Egyszer ad ki rá az ember pénzt 5 évente rosszabb esetben is. :) (vigyázz, mert vannak olyan boltok, ahol egy darab árát tüntetik fel és nem egy pár árát!)

Nem olyan halkak ezek, de kisebb bulikhoz háttérzenére szerintem még használhatóak, bár ilyen tapasztalatom nincs velük és én nem szívesen használnám őket ilyen célra. :)

mod: Enyém az 5000. hsz. Jupíííí. :DDD

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.