Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) runner 125 válasza Stirbi (#4294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, de valszeg marad az X-230. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4302) Stirbi válasza -XadAnuX+ (#4299) üzenetére


Stirbi
addikt

szia logitech z3 vagy z4,de z3nak jobbak a satelitjai ,a mélyláda pedig ugyan az mind két rendszer ben :U

runner 125:aztán várjuk a tapasztalatod :K

[ Szerkesztve ]

(#4303) -XadAnuX+ válasza Stirbi (#4302) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Köszi a gyors választ :R

Üdv!

(#4304) runner 125 válasza Stirbi (#4302) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, beszámolok majd.
Előtte még találnom kell. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4305) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Az alaplapi hangchip+ Creative Inpire P380-at leváltottam egy Audigy4+Logitech Z-2300-ra.

Szóhoz sem jutok az örömtől! :))

Soha nem hallott hangszerek, hangszínek hallatszanak! :)

Annyira tisztán és szépen szól, hogy a fix 128-as bitrátájú MP3 zenét észrevenni, hogy MP3. Abszolút süket vagyok zeneileg, de olyan kb 160-as bitráta felett nem tudok különbséget tenni az eredeti és a tömörített zene között. Eddig azt hittem a 128-as bitráta is tökéletes... :(

Kb 20 négyzetméteres helyen használom, olyan 55%-ig érdemes felhangosítani, afölött már ki kell menni a szobából... ( Leginkább Rock zenét hallgatok) Szinte a teljes hangerőn is tisztán szól. Mit tisztán, gyönyörűen!!

Lakótelepi lakásba nem ajánlom, oda nagyon sok...

Házibulihoz valószínűleg azért kevés, de hangosnak hangos.

Ha valaki ilyet tervez vásárolni, csak ajánlani tudom!! Körbe ér a szám a vigyortól! :C

(#4306) Z()L3


Z()L3
tag

Beszereztem a Gembird WCS-222 2.1-et.
Hát sztem nagyon jól szól ;) Legalábbis az előzőhöz képest sokkal jobb ;)

A basszus elég jó és hát nekem bejön ;)

(#4307) Nyusi


Nyusi
csendes tag

Sziasztok!

Zenehallgatásra, filmnézésre szeretnék hangfalakat, max 10000 Ft körüli áron (15-16 nm-es szobába). Milyen 2.0-t vagy 2.1-et tudtok ajánlani?

Köszi!

(#4308) Stirbi válasza Nyusi (#4307) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv

logitech x230 :K

(#4309) zolynet válasza Stirbi (#4308) üzenetére


zolynet
addikt

inkább logitech z3/z4 , most láttam apróban 12k-ért, sztem 10ért vihetőek, kis alku mindig belefér ... hallottam már x230ast is, de sztem a z3 jobban muzsikál (nekem is ez van, lehet elfogult vagyok)

Life is too short to stay stock!

(#4310) AMDFan válasza Nyusi (#4307) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha a zenehallgatás fontosabb akkor 2.0 :K

Bár attól függ milyen zenét hallgatsz. Ha csak trance, meg elektronikus, akkor jobb a 2.1.

(#4311) riolobo


riolobo
tag

[link]
Az érdekelne h ezzel kapcsolatban valakinek vannak e tapasztalatai? Egy 15 négyzetméteres szobát be lehet vele hangosítani elfogadhatóan? És hol lehet rajt állítani a hangerőt meg efféléket?Nem tartom valószínűnek(sőt azt hiszem tutira nem) h ilyet vennék de érdekelne h mégis milyen.

[ Szerkesztve ]

(#4312) riolobo


riolobo
tag

Közbe találtam róla specifikációt. Elég gáz mer a sub hátulján lehet állítgatni a hangerőt meg a mélyet,milyen szar már,ha valaki leteszi az asztal alá akkor milyen kényelmetlen. Pedig kinézetre elég kellemes szerintem.

(#4313) csiga8 válasza Nyusi (#4307) üzenetére


csiga8
senior tag

Szia!

Bevásárlóközpontban hallgattam Logitech X-230, ill Z3-at egymás mellett.

A véleményem az, hogy ha tudsz, inkább Z3-at vegyél, szebben szól. Használtan annyiért hozzájuthatsz, mint egy x-230 új ára. Megéri, hidd el.

(#4314) AMDFan válasza csiga8 (#4313) üzenetére


AMDFan
addikt

Itthon hallgattam Logitech Z-2300 és Genius 1250X-et egymás mellett.

Az én véleményem pedig az, hogy attól függ melyik a jobb...

Hangszeres zenékre a Genius, tücctüccre a Logi.

(#4315) zolynet válasza AMDFan (#4314) üzenetére


zolynet
addikt

nem estem hasra a z-2300-tól, oké a mélye, de az természetes is, közép és magas viszont elég hurkára sikerült sztem

Life is too short to stay stock!

(#4316) AMDFan válasza zolynet (#4315) üzenetére


AMDFan
addikt

Így van. Csak azért írtam, mert a 2.0-s Genius 10k körül van, a Z2300 meg sztem 30k körül van (nem tudom pontosan) és aki zenére vesz Z2300at az 3x annyit fizet érte, miközben nem nyújt akkora élvezetet. Kivéve ha tényleg csak az érdekli hogy falat bontson a méllyel.

(#4317) csiga8 válasza AMDFan (#4314) üzenetére


csiga8
senior tag

Genius 1250x-hez nem volt szerencsém. Legalábbis nem figyeltem fel rá....

Ha nem alaplapi hangkártyára dugom, hanem az audigy4-re, sokkal szebb hangzása van.
Szerintem azon szépen és tisztán szól, van magas és közép is. A mély meg kifejezetten jó. Persze mégegyszer mondom, nem vagyok vájtfülü. Erdetileg X-230-at akartam venni, de nem bántam meg a Z-2300-at.

Az én igényeimnek megfelel, és továbbra is csak ajánlani tudom.

Tücctücc zenére nem tudom mire gondolsz, de lézercipő+strobószkópos műszempillám nincs itthon :) A rock zene viszont jöhet...

(#4318) csiga8 válasza zolynet (#4315) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt is nézned kell, miről szól. Alaplapról tényleg nem nagy szám.

Esetleg tudnál ugyanebben az árkategóriában jobbat?

(#4319) AMDFan válasza csiga8 (#4317) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha rockot hallgatsz akkor hallgass meg egy 1250X-et egyszer, és meglátod, hogy mennyivel jobb azon hallgatni mint a Z2300on... Meg fogsz lepődni :Y

(#4320) csiga8 válasza AMDFan (#4319) üzenetére


csiga8
senior tag

Most kíváncsivá tettél, keresni fogom.
Igaz csak boltban tudom majd meghallgatni, de meg fogom tenni.

(#4321) Nyusi


Nyusi
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat! Megfontolom amiket írtatok. Főleg (igényes) zene hallgatására szeretnék hangfalt, és nagyon tetszik nekem a Genius 1250X is. (Nemcsak külsőre...) Jókat hallottam erről is, szóval remélem nem járok rosszul, ha az általatok ajánlott Logitech-ek helyett ezt venném...

(#4322) #56474624


#56474624
törölt tag

1250X-et árulnak még valahol? :U

(#4323) AMDFan válasza #56474624 (#4322) üzenetére


AMDFan
addikt

Jaja például én árulom az enyémet :C

Amúgy újan már nem lehet venni.

(#4324) #56474624 válasza AMDFan (#4323) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szóval erre ment ki a játék. :DDD

(#4325) AMDFan válasza #56474624 (#4324) üzenetére


AMDFan
addikt

Neeem :)

De lehet kapni 3000A-t újan az majdnem olyan jó mint az 1250X, csak nekem nem jött be. Olyan bugyuta hibái vannak:
- alaphelyzetben búg :((
- bekapcsológombja a hangfal hátulján van egy gagyi billenőkapcsoló :Y
- potik a jobb oldali hangfal jobb oldalán vannak, besüllyesztve :F
- nem tetszett annyira a hangja, bár az zsír új volt és valszeg annak is be kell járódnia ;)

(#4326) Stirbi válasza AMDFan (#4325) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv

genius 2000x jobb választás ;)

(#4327) AMDFan válasza Stirbi (#4326) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem nem... :R

[ Szerkesztve ]

(#4328) Stirbi válasza AMDFan (#4327) üzenetére


Stirbi
addikt

olvastam egy tesztet logoutosat, és ott lemondták a 3000a-t és a 2000a-t jobbnak tartották, de inkább a 2000x et ajánlották :B

(#4329) AMDFan válasza Stirbi (#4328) üzenetére


AMDFan
addikt

(#4330) Stirbi válasza AMDFan (#4329) üzenetére


Stirbi
addikt

te nyertél én is ezt olvastam akkor rosszul emlékeztem :B

(#4331) Xbean válasza Stirbi (#4330) üzenetére


Xbean
tag

Ám kiprobáltad végül lecserélni a z2300 szattelitjeit a geniusokra? :U
Engem is kezd kerülgetni az ötlet h egy ilyennel társítsam a z2300 subját: Genius SP-HF 2000A.
Szóval ha van tapasztalatod szívesen meghallgatom. :B

(#4332) Stirbi válasza Xbean (#4331) üzenetére


Stirbi
addikt

szia

inkább hagytam a fenébe, egyébként én ugy akartam volna ,h megmaradnak a z2300satelitjei is csak mellettük még besegitet volna egy genius 2000x aszér ,,x,, es széria mert azt mondják,h jobbak mint a ,,A,, s széria :B

[ Szerkesztve ]

(#4333) Xbean válasza Stirbi (#4332) üzenetére


Xbean
tag

Hát azért egymás mellett használni... inkább nem. ;]
Viszont meghallgatnám milyen hangot produkálna az én verzióm, ha lesz feles pénzem lehet beruházok rá, egy probát megér címen. :U

(#4334) csiga8 válasza AMDFan (#4319) üzenetére


csiga8
senior tag

Naszóval

1250X-et sehol sem találtam, de....

A környéken van egy bácsika, aki elektronikai üzletet üzemeltet, és szokott "házgyári" hangfalakat építeni.

Hoztam kettőt tőle kíváncsiságképpen. Ezek kettőhangszórós ( egy csipogó és egy 12 cm-es hangszóró, - 80W- mely a mély és középre hivatott, állítólag merev kónuszos, vagy mi a szösz, nem értek hozzá) A doboz 30 cm magas, 20 cm széles, 25 cm mély. Fa. Fekete tapététával bevonva, egész jól néz ki.

Szóval ezeket kötöttem be a szatelitek helyett. Vissza már nem viszem :)
Lágyabb, szebb a hangja, igaz a magasat most meg kevésnek találom. A mélyet visszább kellett vennem, a magasat teljesen ráadni, de határozottan szebb lett a hangja.

Kicsit kiokosított a bácsika. Ezek Hi-Fi hangfalak, a Logi szatelitjei pedig....

Ami kiderült az az, hogy a Logi mélyláda nagyon jó, a benne lévő erősítő szintén jó. Az "új" hangfalakat teljes hangerőnél sem torzítja, és erősebben is szólnak mint a gyáriak. Arról nem is beszélve, hogy zenére tényleg sokkal jobb lett.

Viszont ezek sokkal több helyet foglalnak :( Ha a helyfoglaláshoz képest viszonyítjuk a Logit ehhez, akkor viszont Ő a jobb....

(#4335) Alex91 válasza csiga8 (#4334) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem az a ket hangfal igazan egy erositore kotve szolnanak jol :). Folosleges oda a melynyomo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4336) csiga8 válasza Alex91 (#4335) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, de egy komolyabb 25-30W-os erősítő is több tízezer Ft. Jelenleg így marad, de a jövőben nem 2.1-ezek, az biztos. A Hi-Fi az új irány

(#4337) audi100td válasza csiga8 (#4336) üzenetére


audi100td
nagyúr

Fasza 80-as évekből való erősítőket lehet kapni 15-20e Ft-ért (pl. NAD 3020, Pioneer "kék széria", egyes Onkyo, Yamaha modellek) mérföldekkel szebb, részletesebb hangjuk van mint egy Logi Z-2300-nak... tapasztalatból mondom.

Helyedben eladnám azt a Z-2300-at úgy ahogy van és vennék egy jó kis erősítőt, a Logi cucca nevetséges erre a feladatra és ha 8Ohm-nál kisebb az impedanciája a hangfalaidnak még idővel ki is nyírhatják a z-2300 erősítőjét. :U

Amúgy nem a Wattok számítanak, remélem nem hiszed el, hogy a Z-2300 tényleg 200W-os, örülhetsz ha megvan 50-60. :U

(#4338) csiga8 válasza audi100td (#4337) üzenetére


csiga8
senior tag

Hát igen.....

Próbáltam "olcsón" megúszni, de nem teljesen úgy jött össze.
Az az igazság, hogy a hangtechnikához abszolut "süket" vagyok, ezért is vettem egy jobb minden az egybe hangszórókat. Gondoltam jó lesz. Jó is volt, míg nem hallottam még jobbat....

Annyiból szerencsém van, hogy párom munkahelye ( könyvelő ) a számla ellenében az áfát visszacsengeti, így tényleg nem túl drágán vettem a Logit.

Alig 20 négyzetméteren "lakozik" gépem, sokkal több és nagyobb holmik nem nagyon férnek el, már ez a két "új" hangfal elhelyezése is gondot okoz.

Sajnos teljes mértékben igazad van audi100td. Most már van viszonyítási alapom, ha mégegyszer "nekiugrok" a zenei világom fejlesztésének, akkor úgy lesz, ahogy írtad.
( Az Onkyo-t az öreg is emlegette....., bár neki sajátmaga készített erősítője van )

A szatelitet elvittem megmutatni neki, meg se nézte.. :( (Annyit mondott, hogy ezek is 8 ohmosak szoktak lenni, ezek a hangfalai is olyanok )

Igen az a 120+80 W egy kicsit nevetségesnek tünik, mikor hallottam nála a 2*35 W -ot :)

Egyébként még azt mondom, hogy 30K alatt a Logi megéri a pénzét, nem szól az rosszul, egybe van építve minden, de sajnos mindig jobbat akar az ember. Hi-Fi -hez meg ne hasonlítsuk, az tényleg egy "magasabb rendű" kategória.

(#4339) goro1000 válasza AMDFan (#4329) üzenetére


goro1000
aktív tag

Nekem van itthon egy genius 1250x és egy ozaki wr450.
Genuis vettem 11kért az ozakit pedig 7kért.
A Genius elbujhat az ozaki mellett.
vag 2x jobban szól!!!

(#4340) audi100td válasza goro1000 (#4339) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mégis milyen zenei műfaj mellett?

(#4341) AMDFan válasza goro1000 (#4339) üzenetére


AMDFan
addikt

Elhiszem, hogy jobban dübörög...

(#4342) PuMbA válasza csiga8 (#4338) üzenetére


PuMbA
titán

Miben voltak jobbak azok a hangfalak? Középtartományban több jött ki vagy az egész dinamikusabb,teltebb volt? XP-vel vagy Vistával tesztelted? Nekem is Z-2300-am van, az egyetlen összehasonlítási alapom egy Sennheiser HD201 füles aminek nem szidják a középtartományát(csak a mélyét) mégse hallok nagy különbséget rock számokban.

[ Szerkesztve ]

(#4343) #56474624 válasza goro1000 (#4339) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Genius 1250x pedig a pc-s hangfalak kategóriájában nagyonis jónak számít, zenei hangú doboznak (relatíve, nameg főleg hogy ennyiért!). Nyilván nem diszkózásra találták ki, de attól még nem kell temetni, nem mindenki azt hallgat. ;)

(#4344) goro1000 válasza audi100td (#4340) üzenetére


goro1000
aktív tag

jobban dübörgöset

(#4345) goro1000 válasza AMDFan (#4341) üzenetére


goro1000
aktív tag

nem csak jobban dübörög
hanem jobb a közép is
az árához képest ott van a szeren.

(#4346) csiga8 válasza PuMbA (#4342) üzenetére


csiga8
senior tag

XP SP3-am van, Winamp 5.531-et használok most éppen.

Igazából hallani kéne a különbséget, nehéz leírni, de megpróbálom.

A Logi gyári szatelitjei tisztán, de valahogy "ércesen, karcosan" szól - a hangfalakhoz képest - .
Pedig ezek a hangfalak abszolút nem nagyok, de mégis nagyobbak a Logi szatelitjaihoz képest, és így lágyabb, csengőbb a hangzása.

Istenigazából a most a magasat teljesen rá kellett adnom, a Winampban az equalizert clubra állítottam.

Fülesem sajnos még nincs - jó tanácsokat elfogadok a választáshoz - így ahhoz nem tudok viszonyítani.

Zenében pedig a Kárpátia, Tankcsapda stb... kategóriát hallgatom.

(#4347) PuMbA válasza csiga8 (#4346) üzenetére


PuMbA
titán

Értem.Ha akarsz még plusz hangminőséget kicsikarni a Z-2300-ból akkor tegyél fel Vistát,nekem sokat javult Audigy 4-gyel.(XP hangkezelése nem a legjobb : 11kHz feletti hangokat levágja,számolás közben kerekítési hibákat csinál stb.)

[ Szerkesztve ]

(#4348) Xbean válasza csiga8 (#4346) üzenetére


Xbean
tag

És teljesen szinkronban szólnak a mélyládával a szatelitek? Nem késik vagy siet a mélyládához képest a hang? Mert ha nem akkor lehet komolyabban rákapcsolok egy jobb 8 ohmos asztali szatelitpár beszerzésére. :K

(#4349) csiga8 válasza Xbean (#4348) üzenetére


csiga8
senior tag

Elötte próbáld ki. Igen ez is 8 ohmos, és az öregnél az ő rádiójáról olyan szépen szólt ez a két hangfal, hogy azt hittem sírva fakadok menten, mert egy raklap pénzt dobtam ki a Z-2300-ra....

A Z-2300-ra először rákötve nem szólt olyan szépen, hangolni kellett. A Logi ládája nagyon keményen tolja a mélyet, ezért az egyébként magától is szépen szóló hangfalakkal együtt nagyon sok lett a mély. Annyira, hogy szó szerint fájdalommal járt a kis térben a sok mély.

Viszont. Nem tudom egyenlőre, hogy a hangkártya "csalna", vagy az XP, vagy a Logi erősítője, vagy a lejátszó program, de olyan tisztán és gyönyörűen azért nem szól, mint az öreg rádiójáról. A Logi szatelitjétől viszont sokkal szebben a beállítás után.

Ha minden igaz, akkor egy ismerősömtől fogok kapni egy régi-régi valamilyen ... star ( azt hiszem) 2*15W tranzisztoros erősítőt ( olyan 5-6 kg :D ), és akkor elválik, hogy milyen irányban mozdul a minőség. Igaz nem most lesz, majd talán 1-2 hét múlva, de mindenképp beszámolok róla.

Mégvalami. Ha halkan hallgatom, akkor is szépen szól.... :)

(#4350) csiga8 válasza PuMbA (#4347) üzenetére


csiga8
senior tag

Ezt a részét annyira nem vágom. OS függő lenne a hangminőség? Nem csak a hangkártyától függ? Tervben van a Vista kipróbálása, de istenigazából a Win7-re várok. A "Pista" már egyszer volt a gépemen, nem jött be :( . Azóta viszont már sok javításon esett át, úgyhogy megint megpróbálom. Ha lesz időm, mert abból sosincs elég. :(

Ubuntu is van a gépen, de arra sincs időm sajna :(

Ja igen. Nem csúszik a hang. Ez az elöző hsz-omból kimaradt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.