Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) CséZé válasza dudika10 (#4848) üzenetére


CséZé
őstag

ok, ne szóljon úgy mint a fejhallgatóm, de 35k környékén akkor lehet vállogatni vagy nem sok különbség van az előzőkben említett hangfalak minőségétől?

(#4852) dudika10 válasza CséZé (#4851) üzenetére


dudika10
veterán

A z-2300 már sokkal jobban nem fog szólni mint egy z3/z4 csak hangosabb lesz. 35k-ból jobbat nem igazán lehet kihozni, ez a max. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4853) Alex91 válasza CséZé (#4851) üzenetére


Alex91
félisten

M-Audio Studiophile AV30
Connected Acoustic
Harman/Kardon SoundSticks
Logitech Z-2300

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4854) dudika10 válasza Alex91 (#4853) üzenetére


dudika10
veterán

Azt írta még korábban, hogy legyen 20, max 30E.
M-Audio Studiophile AV30 egy nagyon jó cucc az árához képest, de inkább hobby szintű referencia monitornak mint minden napi zenehallgatásra. :)
Az Acoustics P1 nagyon halk lenne, még halkabb is mint a T20.
A Soundsticks II pedig inkább már az 50K-t közelíti.

mod: de látom, hasonló véleményünk van a zenehallgatásról az első két linkelt hangszórót elnézve. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4855) Alex91 válasza dudika10 (#4854) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, csak lassa, hogy mi mennyibe kerul :D!

(Nekem a gepre egy Klipsch Promedia Ultra 2.0 van kotve. Csak mar ezt se kapni... :( )

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4856) CséZé


CséZé
őstag

tehát? :)

(#4857) dudika10 válasza CséZé (#4856) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor röviden összefoglalom amit eddig "tudunk".
Creative T20: 15k környékén, jó hangminőség, gyenge basszus, nem a leghangosabb, árához képest nagyon jó, "igényesebb" zenére
Logitech z3: 16k körül, nem olyan tiszta hangkép, erős basszus, elég nagy hangerő, árához képest nagyon jó, általad említett zenékre is jó
Logitech z4: 18k környékén, többit ld: z3
M-Audio Studiophile AV30: 40k környékén, otthoni hobby stúdióba referencia monitor, ezt nem neked találták ki
Acoustics P1: 45k környékén, igényes halk zenehallgatásra, ezt se neked találták ki
Soundsticks II: 50k környékén, nagyon jó hangfal, elég jó hangkép, elég jó basszus, érdekes design, nem rossz választás (én személy szerint drágállom picit)
Logitech z2300: 35k környékén, nagyon erős basszus, nagy hangerő, elektronikus zenére nagyon jó

Választani nem tudunk helyetted, mérlegeld, hogy mire van szükséged és mennyit szánsz rá. Akármelyiket választod egy xonarral minimum támogasd meg később. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4858) CséZé válasza dudika10 (#4857) üzenetére


CséZé
őstag

ok, akkor egy T20 lesz Z-4 hangerővel :D
viccet félretéve
a T40-ről mit tudunk?

(#4859) dudika10 válasza CséZé (#4858) üzenetére


dudika10
veterán

A két membrán egyenletesebbé teszi a hangot. Ha akarod leírom miért, de igazából nem túl észrevehető, nem is szokták nagyon használni. Csak 4W-al erősebb mint a T20, nem mész vele sokra.
Egyébként megtaláltam az érzékenységüket (nem volt könnyű). 1 méterről mindkettő körülbelül 95-100dB-t tud létrehozni. Hasonlítási alapként ez körülbelül annyi mint egy légkalapács 2m-ről. Ez a max, mondjuk 80dB-vel 1 méterről hasonlóan hangos mint egy porszívó ugyan ebből a távolságból.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4860) Alex91 válasza CséZé (#4856) üzenetére


Alex91
félisten

RENKFORCE ERŐSÍTŐ + MINI HANGDOBOZOK, itt van meg ez is. :)
Egyebkent ha hangero kell, akkor venni kell egy erosito+hangfal kombot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4861) dudika10 válasza Alex91 (#4860) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ezt nem ajánlanám nyugodt szívvel mert még nem hallottam...
Az Acoustic P1-et se ajánlom, azt se hallottam. :B

Egy jó érzékenységű hangfal kis teljesítménnyel is elég nagy hangot tud csinálni, nem az a lényeges, hogy 200+ wattos legyen hanem az érzékenység. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4862) Alex91 válasza dudika10 (#4861) üzenetére


Alex91
félisten

Miert? Mert te az o fulevel hallgatsz? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4863) CséZé válasza dudika10 (#4859) üzenetére


CséZé
őstag

az a helyzet, hogyha nem olvastam volna annyi helyen h nem hangos, akkor már rendelném is megfele a T20-at, viszont így elég cinkes, félek h nem leszek megelégedve a hangerejével, a szobám olyan 10-12 m2 lehet kb.
Asszem kirádnulok még rá egyet aztán lesz ami lesz :)

(#4864) dudika10 válasza Alex91 (#4862) üzenetére


dudika10
veterán

Csak olyan dolgokat ajánlok amiket hallottam már és az én megítélésem szerint elég jól szólnak ahhoz, hogy másnak is tetszhessen. Van hozzá egy pici érzékem is állítólag. No de ez nem ide tartozik. :)

CséZé: elég könnyen túl lehet rajta adni, ha nem vagy megelégedve vele. Én is pl akármikor elcserélném rá a z-3-am, csak nekem nem sikerült sehonnan megrendelni. :(

Fanatikus tag lettem, így 600akárhány nap után, juhéjj. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4865) jonner


jonner
tag

A Logitech Z-523-at hallotta már valaki? Pár ezressel drágább mint a z4, külsőre nekem mindkettő rendben van, de jó lenne, ha valakinek lenne összahasonlító véleménye. Filmre, zenére, játékra. Mondjuk itt éppen csak 1 év a gari, míg a z4-re 2. Hm.

[ Szerkesztve ]

(#4866) shteer válasza CséZé (#4863) üzenetére


shteer
titán

nincs lehetőség kipróbálni vhol? media markt és társai...

..szerintem jónak tűnik

(#4867) CséZé válasza shteer (#4866) üzenetére


CséZé
őstag

esetleg meg lehet, ha kapható egyáltalán, de boltban hangcuccot tesztelni... nem a legjobb

(#4868) shteer válasza CséZé (#4867) üzenetére


shteer
titán

még mindig jobb mint látatlanba (hallgatatlanba :) ) megvenni

..szerintem jónak tűnik

(#4869) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Ismerősnek kellene ajánlanom jóféle 2.1 vagy 2.0 szettet a keret rá max. 5-6e Ft. Mit tudtok javasolni?

(#4870) shteer válasza Blaise (#4869) üzenetére


shteer
titán

használtból x-230-at lehet néha venni 6-7ért - én is annyiért adtam el

újból esetleg creative A300 (árához képest elég jó) de nagy elvárásaid ne legyenek mert ez elég szűk ez a keret

2.0-ból talán egy genius fadobozos, ami max kijön a keretből

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4871) Blaise válasza shteer (#4870) üzenetére


Blaise
veterán

Azt csak 10 körül láttam újonnan :(

Ami eddigg normálisnak tűnt ebben a kategóriában, az a Genius 360X fadobozos, valamint a Logitech S220

(#4872) Scholes9 válasza Blaise (#4871) üzenetére


Scholes9
nagyúr

lehet jobban jár, ha gyűjt még egy kicsit és vesz egy komolyabbat, 5-6 ezerért kis cincogót kapsz maximum

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4873) Speeedfire válasza jonner (#4865) üzenetére


Speeedfire
nagyúr


én csak ennyit tudok róla
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4874) jonner válasza Speeedfire (#4873) üzenetére


jonner
tag

Igen, ezt láttam én is. Meg a pár külföldi leírást. Gondolom túl friss még ahhoz, hogy legyen vélemény, ne adj Isten valami összehasonlításféle. Majd nézelődöm, ki lehet-e próbálni valahol.

(#4875) shteer válasza Blaise (#4871) üzenetére


shteer
titán

s220-at hallottam már... igencsak dobozhangja van :(

..szerintem jónak tűnik

(#4876) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Nemrég olvastam itt egy hangfalszettről aminek szériahibája, hogy a mélynyomóban túlmelegszik valami, és pár hónap használat után a cucc tönkremegy, vagy csak kis ideig szól sok pihenés után. Nem tudjátok melyik ez a cucc? Asszem valami Logitech lehetett, 2.1 vagy 5.1 nem emlékszem már.

Köszi!

(#4877) shteer válasza kem (#4876) üzenetére


shteer
titán

nekem a logitech s200 rémlik (ismeretségi körben 2 is elszállt), de az utódja az s220 állítólag nem produkál ilyen jelenséget

..szerintem jónak tűnik

(#4878) oil válasza jonner (#4865) üzenetére


oil
tag

Hy! valamit legalább fejlődött a Logi! végre van a hangdoboz alján valami kis talp!
a z-2300-am mélyládája alá én is raktam ilyen filces talpat, (képen) (természetesen szeggel, szöggel ki melyiket tartja helyesnek), lefelé, szóval a lehető legkisebb felületen éri a padlómat, így sokkal másabbul adja! lágyabb a mély, nem rezegnek annyira a bútorok....
aki teheti próbálja ki, nekem bejött.... :C

(#4879) amzso válasza oil (#4878) üzenetére


amzso
tag

Helló!
Valaki tudna segíteni, hogy hangszóróknál mit jelent/mi a magyar neve a "linear excursion" kifejezésnek? Általában milliméterben adják meg.
Köszi!

(#4880) oil


oil
tag

kép! bocs
[link]

(#4881) amzso válasza amzso (#4879) üzenetére


amzso
tag

És légyszi ha hangszóróknál a "driver" szóra van valami magyar kifejezést, azt is írjátok meg!

(#4882) kem válasza shteer (#4877) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Ennél valami jóval drágább cucc rémlik nekem.

Köszi!

(#4883) kem válasza amzso (#4879) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Szerintem az a membrán kilengésének mértéke. A driver magyar megfelelője pedig meghajtó, de a hangfalakhoz nincsen driver. Az nem egy periféria amivel kommunikálni kell, hanem sima elektronikai cucc ami analóg jelet kap.

Köszi!

(#4884) SonGosu


SonGosu
csendes tag

Nekem egy elég speciális kérdésem lenne, Neten nem nagyon találtam hozzá semmit, bár elég különleges az igény.
A lényeg az lenne, hogy van egy LG42 LH5000-em, ami alá szeretnék mélynyomót, de satelitek nem érdekelnek. Csak mély kellene, a magasat a TV adná ki.
Tud valaki tanácsot adni, hogy ez megoldható e egyáltalán lehetőleg külső erősítő nélkül? Mondjuk egy aktív mélyládával?

(#4885) kem válasza SonGosu (#4884) üzenetére


kem
addikt

Crossover \ hangváltó mindenképpen kell. Nem elég egy aktív mély, mert akkor az a teljes hangtartomnyt le akarná adni. Egy jó 2.1-es cucc aljával járnál jól ha csak a mély kell, bár akkor nem lesz teljes a hangkép. Mondjuk aki azt mondja, hogy csak kell egy mély a mélyeknek annak mindegy:D

Köszi!

(#4886) amzso válasza kem (#4883) üzenetére


amzso
tag

Köszönöm, a membrán kilengés jónak tűnik.
Viszont a drivernél nyilván nem a telepíthető driverre gondoltam... szövegkörnyezetben így hangzik:
"JBL Odyssey® transducers – Four aluminum-domed Odyssey full-range drivers are driven by powerful neodymium magnets for superior dynamic range."

(#4887) Stirbi


Stirbi
addikt

csá

erről vkinek személyes tapasztalat ? : ,,GENIUS SW-HF2.1 3000 80W,,

[link]

(#4888) shteer válasza Stirbi (#4887) üzenetére


shteer
titán

kapható ez egyáltalán nálunk?
vagy nálatok :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4889) Alex91 válasza shteer (#4888) üzenetére


Alex91
félisten

Nalunk lehet, hogy nem, de lehet, hogy naluk igen :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4890) Stirbi válasza shteer (#4888) üzenetére


Stirbi
addikt

hát nálunk slovákián igen, nálatok viszont genius.hu n sem találom, egyébként igy ránézésre mit mondotok rá? mert olyan genius 5005 stilusban van megépitve szoval a hangzás minőséggel sztem nem lehet gond. igy ránézésre ti mit mondotok rá? :U

(#4891) shteer válasza Stirbi (#4890) üzenetére


shteer
titán

szép :)

..szerintem jónak tűnik

(#4892) C-Power


C-Power
csendes tag

Sziasztok! Vélemény valakinek erről: Samsung Pleomax S2-600B ?
Köszi

(#4893) cigam válasza kem (#4885) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért is kell hangváltó? Alapból csak a mélyhangokkal foglalkozik, ami a paraméterein kívül esik, az "elveszik", figyelmen kívűl marad. Sokkal problémásabbnak tartom a sztereó kimenet monósítását a mélynyomó számára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4894) zolynet válasza shteer (#4888) üzenetére


zolynet
addikt

sztem 4-5hónapon belül elérhető lesz, mint anno a geinus sw-hf5.1 5000-es

Life is too short to stay stock!

(#4895) roti86


roti86
őstag

Sziasztok.

1 hónapja vásárolt x-230 szettem recseg már a bekapcsolás után! Ha hangosabbra veszem még jobban. A hangcucc nem volt széthajtva és eddig tökéletesen működött de egyik napról a másikra ezt a hibát produkálja.
Nem tudok semmi másra gondolni minthogy valami kontakthiba.
Észlelt már valaki ilyet? Esetleg valami megoldás rá? Én WD40-re gondoltam.

(#4896) cigam válasza roti86 (#4895) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Befújod a hallójáratidba? Merthogy az nem fog más segítséget adni. Ha hangerőszabályzás közben recseg, akkor ugye a poti, ha önmagában recseg, esetleg dugj rá egy fülest hogy azon is recsege, + ellenőrizd hogy ahonnan kapja a jelet (számítógép?) nem-e már eleve recsegős jelet kap.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4897) roti86 válasza cigam (#4896) üzenetére


roti86
őstag

Önmagában is recseg nemcsak a hangerő változtatásakor. a jelet a számítógéptől kapja, de ha kihúzom a számgépből a recsegés akkor sem szűnik meg.

(#4898) cigam válasza roti86 (#4897) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor vid vissza gariba, és cserélik/javítják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4899) roti86 válasza cigam (#4898) üzenetére


roti86
őstag

Sajna már nincs rá gari, azt hittem van rá valami házi javítási lehetőség, de ezek szerint nem tud senki semmi megoldást. :(

(#4900) cigam válasza roti86 (#4899) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azthittem újonnan vetted. Sztem beviszed egy hiradásipari szervízbe, ott megjavítják az erősítőt. Valószínű, hogy nincs nagy problémája.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.