Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) audi100td válasza Gyok2 (#4250) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, nem sok embernek van itt ilyen hangfala, esetleg keresgélj neten, talán rábukkansz valami tesztre (bár hangfal téren ezek gyakran nem túl mérvadóak), vagy kérdezz privátban a linkelt tulajtól. :)

(#4252) mattam


mattam
csendes tag

Üdv!
Nagyon nem tuom, h milyen 2.1-et vegyek....Két kategóriában gondolkodom:
1-logitech-z cinema&z2300
2-z3&x230
A szoba, amibe kéne nagyjából 30nm.főként filmezésre és zenehallgatásra használnám (nem feltétlenül mindig hangosan).melyik kategóriában érdemes gondolkodnom?és abból melyik típus lenne a megfelelő?
Segítségeteket előre is köszi!

(#4253) Alex91 válasza mattam (#4252) üzenetére


Alex91
félisten

RENKFORCE ERŐSÍTŐ + MINI HANGDOBOZOK

Bar fogalmam sincs hogyan szolnak, de valahogy olyan bizalomgerjeszto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4254) sanyi001


sanyi001
csendes tag

RENKFORCE ERŐSÍTŐ + MINI HANGDOBOZOK nagyon jól szól, én egy logitech x-530-t cseréltem le erre, és nagyon elégedett vagyok, nem dübörög úgy mint az x-530 viszont sokkal szebben szól, asus xonar-al használom :)

Valaki nem tudja hogy a RENKFORCE E-SA9 erősítő 4 vagy 8 ohm ?

[ Szerkesztve ]

(#4255) dragon11


dragon11
aktív tag

Gigabyte GP-S7500 vs Logitech X-230, itt is a Logitech a nyerő?:) ma meghallgattam az Auchanban az X-230-at, hát.. egy elég gagyi hanggal próbáltam ki, de van benne cucc.. Max. hangerőn elég lenne elég szépen kihangosítani egy 10-15négyzetméteres szobát?(Tehát már nagyobb szoba..)

(#4256) K4jusz válasza sanyi001 (#4254) üzenetére


K4jusz
tag

Szia!

Genius topicban én is felvázoltam alternatívának a "Renkforce+Tangent Millenium mini" hangfalak párosát, de nem szólt hozzá senki érdemben, illetve írtam a Conrad.hu-nak, hogy lehetséges e az áruházukban meghallgatni, de nem írtak vissza.
Te honnan szerezted, illetve meg lehet hallgatni valahol?

4/8 ohm kérdésedre én sem találtam választ.

(#4257) sanyi001 válasza K4jusz (#4256) üzenetére


sanyi001
csendes tag

Conradnál vettem(1067 Budapest, Teréz krt. 23) ha felhívod őket (061-302-3588) akkor biztos megmondják, hogy meglehet-e hallgatni.

(#4258) TazLeacher válasza dragon11 (#4255) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már rosszul kerzdődik...max hangerőn... :W

(#4259) K4jusz válasza sanyi001 (#4257) üzenetére


K4jusz
tag

OK.
Köszi

(#4260) dragon11 válasza TazLeacher (#4258) üzenetére


dragon11
aktív tag

Úgy hallgattam meg, mi a gond vele?:) megengedték.;-) sub volume (bass) + sima volume max.-on volt.;)

(#4261) AMDFan válasza dragon11 (#4260) üzenetére


AMDFan
addikt

Az a baj vele, hogy max hangerőn olyan borzasztó ocsmányul szól, hogy ha Te azt el tudod viselni, akkor abszolút teljesen mindegy hogy milyen hangcuccot veszel 15 nm-re.

(#4262) Z()L3


Z()L3
tag

Hali.
Valaki tudna ajánlani egy jó kis 2.1-es rendszert 10-15k körül ? ;)

(#4263) Alex91 válasza Z()L3 (#4262) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 20 ev alatti vagy veszel egy Logitech-et, ha 20 es 30 ev kozott, akkor szoba johet egy Genius 2.0 is, ha 30 ev feletti vagy, akkor egy Klipsch Promedia :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4264) Z()L3 válasza Alex91 (#4263) üzenetére


Z()L3
tag

:D
Igazából tényleg Logitech-et nézegettem :D

A kissebb nevű 5.1-eseket is nézegettem...:D

(#4265) AMDFan válasza Z()L3 (#4264) üzenetére


AMDFan
addikt

Ennyiért ne vegyél 5.1-et. Inkább az X230.

(#4266) mattam


mattam
csendes tag

Hi!
Valakinek van tapasztalata a logitech z-cinema-val kapcsolatban?Az ipon-os teszt tényleg kamu?

(#4267) Stirbi válasza Z()L3 (#4264) üzenetére


Stirbi
addikt

szia ,logitech x230 :K

[ Szerkesztve ]

(#4268) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem már 2-2,5 éve van Logi X230am,nagyon penge,szól mint atom.
De szeretnék,vagyis nézegetek nagyobb felé...Olyan kéne nekem,ami nem ilyen kicsi...
Tehát nekem álló hangfal kéne,ugyanígy 2.1be

Tudtok ajánlani valamit?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4269) dragon11 válasza AMDFan (#4261) üzenetére


dragon11
aktív tag

Hát, az Auchanban volt egy Logitech-es próba zene, ami a magasokat szólaltatta főleg és egyáltalán nem volt torz maxon.:) Lehet, ha vittem volna zenét, azzal vége lett volna..

5.1-et vennék és különösen érdekelne, hogy a Center azért méretarányosan jobb legyen mint a 2szatelit.

A hangrendszer ugyancsak zenére kéne.:) max. 30kilót költenék rá, de nagyon fontos lenne, hogy nagyon jól szóljon minőségileg és hangerőileg is.:) A BASS és a Magas nagyon fontos, hasonlóan a hangerőhöz.:)

Köszike.=)

[ Szerkesztve ]

(#4270) #56474624 válasza dragon11 (#4269) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem akarlak elkeseríteni, de max. 30-ért "nagyon jól szólót" nem fogsz kapni, főképp nem 5.1-ben. :(

(#4271) AMDFan válasza dragon11 (#4269) üzenetére


AMDFan
addikt

Zenére 5.1? Ebből volt már itt pár flame :DDD

(#4272) Alpee válasza dragon11 (#4269) üzenetére


Alpee
aktív tag

Szia,

Ha mindenkepp 5.1 et akarsz, akkor ennyibol szerintem egyik legjobb vetel egy Genius SW 5000 vagy 5000 felettiek (5005, 6000). Olvass csak bele mennyi elegedett felhasznalo van: [link]

Egyebkent en is ilyent hasznalok, es az utolso fillert sem banom h rakoltottem. :R Teljes fa-kiszereles, a szatellitek ketutasok. :C En csak ajanlani tudom. :K

Viszont ha csak zenere kell, nem erdemes 5.1 et venni :N , akkor 2.1 :K

(#4273) audi100td válasza dragon11 (#4269) üzenetére


audi100td
nagyúr

Zenét sztereóba hallgatunk, nem értem miért jön mindenki ezzel az 5.1-el. :U

Egyáltalán milyen zenei műfajra kellene?

(#4274) goro1000 válasza Z()L3 (#4262) üzenetére


goro1000
aktív tag

Ozaki WR450 vegyé kirly cucc[link] Megéri az árát!!! MInden hangot KI ad

(#4275) G4ng3r válasza goro1000 (#4274) üzenetére


G4ng3r
tag

Én is vettem egy ilyet. Az árához mérten maradéktalanul meg vagyok vele elégedve.

(#4276) Z()L3


Z()L3
tag

Esetleg erről vélemények

http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=1270&cikk=unas_872141

?
Azt az ozaki-t is ajánlották a boltban :D

[ Szerkesztve ]

(#4277) goro1000 válasza Z()L3 (#4276) üzenetére


goro1000
aktív tag

Szerintem nem szólhat sokkal jóbban.
Az ára is dublája szinte. De ha van pénzed akkor méne

(#4278) Z()L3 válasza goro1000 (#4277) üzenetére


Z()L3
tag

Hát pont annyi van hogy ez még kijön belőle :D

Egy Hama Pulsar Plus 2.1 mennyit érhet (10W) ? :D

(#4279) goro1000 válasza Z()L3 (#4278) üzenetére


goro1000
aktív tag

2-3 ezerforint

(#4280) Alex91


Alex91
félisten

[link]

Sztereo hangfalak tesztje.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4281) Turboraider


Turboraider
csendes tag

Mától boldog tulajdonosa lettem egy Logitech Z-Cinema 2.1-nek :) Miután volt szerencsém egyik ismerősöm Z-2300-át meghallgatni, így gondoltam leírom a tapasztalataimat hátha tudok segíteni azoknak akik ebben gondolkoznak. Iponos tesztet is végignéztem előtte, és tényleg van pár dolog, ami szerintem hülyeség benne. Halk zenehallgatásnál ugyanúgy van erő benne, nem kapcsol ki és be... A magas sugárzók nagyon tisztán és természetesen szólnak és a mély is összhangban van velük. Z-2300-ál a mélyet túl erősnek éreztem a két sugárzóhoz képest, bár a hangminőséggel ott se volt problémám.
A távirányító nagyon klassz és a jobb oldali hangszórón a led-es visszajelzés is, és tetszett a szoftveresen visszajelzett teljes képernyős megjelenítés is, hátránya talán hogy eléggé visszafogja a gépet, de szerencsére ki lehet kapcsolni.
A hangerősség az ami normál üzemmódban nekem kevésnek tűnt (vagy csak én vagyok süket :D), de az SRS TruSurround HD bekapcsolásával elég szépen kitöltötte a teret a hangzás, semmi kivetnivalót nem találtam benne (iponon írták hogy idegesítő mellékzörejek vannak, én ezzel nem találkoztam, bár előtte 5.1-esem volt, lehet már megszokásból is ez tetszett :)).
A szoftvere egyszerű, és ez azért hagy némi kivánnivalót maga után szerintem. Ha már USB-n csatlakozik a géphez a hangfal és mégha akarnám se tudnám hangkártyára kötni (ha valaki tud valami megoldást leírhatja) így tehettek volna bele több dolgot pl: bass redirection, effektusok... A digitális hangátvitel tényleg jó dolog, de ez az előny inkább hátrány szerintem
Szerintem megéri megvenni a hangfalat, amennyivel drágább többet is tud a Z-2300-nál, persze ez csak szubjektív vélemény :) Ami a Z-2300 javára szól, az az, hogy ott tetszőleges hangkártyát vehet hozzá az ember, a többiben én jobbnak találom a Z-Cinemát.

(#4282) Z()L3


Z()L3
tag

Hát szerintem a Gembirdet fogom választani...árban kb ott van mint a Logitech 2.1-e,de nekem személy szerint a Gembird valahogy jobban tetszik.

A boltos srác szerint jól szól...

(#4283) runner 125 válasza Stirbi (#4267) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez ennyire jó? Nekem is mindenki ezt ajánlja.
Keresek is azóta.. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4284) VaniliásRönk válasza runner 125 (#4283) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

10k-ért azért ne várj csodát. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4285) runner 125 válasza VaniliásRönk (#4284) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván... :)
Egyébként 20k környékén 2.1 ben, milyet érdemes? Vagy melyik az ami már "jól szól" és megfizethető..?
..nem 200k-s szettre gondolok.
Valami asztali.. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4286) VaniliásRönk válasza runner 125 (#4285) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a technót szereted akkor egy nagyobb Logitech ideális lehet (pl. Z-4), ha valami igényesebb zenét hallgatsz akkor nem ajánlom, a szatelitek sajnos nagyon vérszegények.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4287) runner 125 válasza VaniliásRönk (#4286) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fu hát a mély valóban jó nagy doboz :))
Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4288) dudika10


dudika10
veterán

Már jártam erre egyszer, sajnos akkor meghiúsult a hangszóróvásárlás.
Úgy látszik most megint volna lehetőségem új hangfalak beszerzésére.
Igazából 2.0-ban gondolkoztam egy jó ideje, ki is néztem magamnak párat:
Creative gigaworks T20 és T40 valamint egy Behinger MS16 között gondolkodtam, és úgy gondoltam megkérdezem hátha van ezeknek valami 2.1-es vetélytársuk.
(15-25E forintos árkategóriában, elsődleges felhasználás zene (játékra van fejhallgató) )
Ha nincs 2.1-es alternatíva akkor elmondhatnátok a véleményetek az általam felsorolt 3 hangfalról. Megköszönném. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4289) AMDFan válasza dudika10 (#4288) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia!

Ha zenére veszel hangfalat, akkor semmiképp sem ajánlom a 2.1es rendszereket.

A Creativeokkal az a baj, hogy nem nyújtanak normális mélyet, a Behringerről nem tudok véleményt mondani, de állítólag ezek a monitor hangszórók nagyon szépen szólnak. Viszont abban is csak 4"-os a mélyközép.

Amit én ajánlanék az egy Genius 1250X, abban 5,25"-os a mélyközép, ha el tudod helyezni állványra akkor elég jól mélyeket is ad, amúgy pedig nagyon szép hangja van.

Ezen a linken olvashatsz egy rövid kis összehasonlítást a hangfalról.

Az a baj, hogy ezt a hangfalat már csak használtan lehet megvenni, nézz körül itt a PH-n az aprók között ha érdekel. Többek közt nekem is van egy eladó :B

(#4290) dudika10 válasza AMDFan (#4289) üzenetére


dudika10
veterán

Hát nem kis darab, épp hogy elférne az asztalomon. Ezt is felveszem akkor a listára.

A creative-ok tudom, hogy nem nyújtanak túl nagy basszust, de nekem a tisztaság sokkal fontosabb mint a billentyű ugráltatása az asztalon.
Igazából azt a behringert nagyon meghallgatnám a genius mellett. Be kell valljam a Behringer jobban megfogott kinézetre (meg méretre is) mint a genius. Várok még egy picit hátha tud valaki valami érdemlegeset mondani róla.
A 2.1 ezek szerint felejtős.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4291) Alex91 válasza dudika10 (#4290) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0-a, azt hali...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4292) AMDFan válasza dudika10 (#4290) üzenetére


AMDFan
addikt

Igazából ezeknek a polchangszóróknak a teljesítményén nagyon komolyat dob ha egy megfelelően nehéz állványon vannak. Persze ha asztalon tudod csak elhelyezni akkor sincs más alternatívád. A Geniusoknak a hangja szerintem hibátlan. Tisztán és szépen szól. Ezekről a 20.000 forintos 2.0-król ódákat zengenek, de nem tudom... Jó lenne egyszer hallani őket. Mindenesetre az biztos, hogy ár érték arányban 10k körül a Genius 1250X ingyen van. Nem véletlen, hogy ilyen hamar leváltotta azt a szériát az új.
A Behringerre én is kiváncsi lennék, de a Creative szerintem felejtős. Ha tényleg kicsi hangszóró kell akkor valóban a Klipsch a jó választás. Ők sem ma kezdtek hangtechnikával foglalkozni.

Ha a hangtisztaság számít akkor felejtsd el a 2.1-et de jó gyorsan.

(#4293) Stirbi válasza runner 125 (#4283) üzenetére


Stirbi
addikt

hát figyi 10k ért ez nagyon jo(a legjobb) és ár/érték teljesitményben is jo egyébként árához képest azért szépen szol ám :K

(#4294) Stirbi válasza runner 125 (#4287) üzenetére


Stirbi
addikt

a z3 szatelitjai sokkal jobbak mint a z4-esé, logout-os tesztben olvastam erröl ;)

(#4295) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok ! Lenne egy kérésem.....remélem jó helyen járok.
Van egy Yamaha RX-V350 típusú erősítőm: http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/products/ht/rxv350.html
Ehhez szeretnék FRONT hangfalakat vásárolni max. 40.000 HUF-ig. Milyet ajánlotok ? Lehet álló vagy polc hangfal, lényeg hogy jó basszus hangja legyen :)
Válaszotokat előre is köszönöm !

(#4296) AMDFan válasza Kofler (#4295) üzenetére


AMDFan
addikt

Hello!

Szerintem inkább itt tedd fel a kérdésed:
Hi-Fi-ről általánosságban

(#4297) dudika10 válasza AMDFan (#4292) üzenetére


dudika10
veterán

A klipsch hangja nekem fárasztó volt 15 perc után, de egyébként nagyon szép.
Volt szerencsém ma meghallgatni a Genius-t, tényleg szépen szól (bár a rendszer nem az én ízlésem szerint volt beállítva, de tetszett :) )
Ha minden igaz a Behringer-hez is lesz szerencsém valamikor a közeljövőben. Már csak a T20-ast kéne elintézni, hogy teljes legyen az áttekintésem a kategóriáról.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4298) AMDFan válasza dudika10 (#4297) üzenetére


AMDFan
addikt

Hol tudtad meghallgatni a Geniust? 1250X-et hallgattál, nem pedig 1250A-t ugye?

(#4299) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,
30-e Ft-ért milyen típust tudtok ajánlani?
Kis játékra, de főleg zenehallgatásra lenne.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#4300) dudika10 válasza AMDFan (#4298) üzenetére


dudika10
veterán

Biztos x-et hallgattam. :)
Egyik ismerősömnek van egy, és átugrottam hozzá. 1 óráig hallgattam, igazából tényleg kellemes a hangja, hogy őszinte legyek nem számítottam rá hogy ilyen jó lesz. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.