Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) gabber01 válasza SunMount3r (#29750) üzenetére


gabber01
addikt

Személy szerint egyiket sem ajánlanám a Geniussal szemben.
Az az Alesis szimplán vicc annyiért, de a Behringer sem sokkal jobb vétel, a SAL-ról meg nem is nyilatkozok.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29752) SunMount3r válasza SunMount3r (#29750) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg még ez?: [link]

Az Onkyo-ról még rosszat nem hallottam...

(#29753) SunMount3r válasza gabber01 (#29751) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ár/érték arányban nem ajánlod a Genius-hoz képest, vagy egyébként is rosszabbak mint az?

THX!

(#29754) gabber01 válasza SunMount3r (#29753) üzenetére


gabber01
addikt

Semmivel nem nyújtanak többet.
Az Onkyo nem rossz, de a Kürbis csak pár ezressel több, és kb. annyival többet is nyújt.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29755) dudika10 válasza SunMount3r (#29752) üzenetére


dudika10
veterán

Az az Onkyo passzív, tehát kellene még egy erősítő is mellé.

Az ajánlott lista meg úgy-ahogy aktuális (bár van már pár termék, amit igencsak nehéz beszerezni). Az általad linkeltek nem véletlenül nincsenek rajta.
Keresgélhetsz még és belinkelheted, hogy mit találtál, de aligha lesz olyan, amit ismerünk és rajta kéne legyen a listán.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29756) SunMount3r válasza dudika10 (#29755) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, értem, akkor maradok kezdetnek a Genius-nál, ha ezek a dupla annyiba kerülő stúdió hangfalak se jobbak nála akkor biztos nem lehet rossz. Később meg jöhet a Kürbis, bár erről meg azt olvasom néhány helyen, hogy egy kis gondja van a mélyekkel.?

(A Vertag még beleférne kezdésnek, de ennek a hátulján vannak a kezelő gombok, úgyhogy inkább a SP-HF 1250B..., amúgy meg sok stúdió monitoron látom, hogy hátul vannak a kezelő szervek, ennek vajon mi értelme van? :F )

(#29757) RaGi91 válasza SunMount3r (#29756) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nekem Kürbis-em van, én speciál meg vagyok elégedve a méllyel. Nekem, amire én használom (metál, anime, liquid dnb, film) bőven elég, még így is rezeg az asztal. Jól szól nagyon, de persze a gyomrodat nem fogja feltolni a torkodba a méllyel:D Ízlések és pofonok, van akinek pedig nem elég ez a mély.

(#29758) gabber01 válasza SunMount3r (#29756) üzenetére


gabber01
addikt

és szted ezeknek, amiknek a Kürbisnél jóval kisebb membránjuk van, mennyi mélyük lehet?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29759) SunMount3r válasza gabber01 (#29758) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, jótól kérded... :D

Egyébként volt már egy Edifier hcs2330-es hangfalszettem és hát a zene terén pl. nem estem le a székről a minőség javulás miatt a Crea 265-ösöm után... Igaz, hogy 2.1-es, de gyak. 10x-ébe került mint a kis Crea és nem igazán ezt vártam anno...

[ Szerkesztve ]

(#29760) gabber01 válasza SunMount3r (#29759) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt azért elég nehezen hiszem. Hozzáteszem, nem véletlenül nem ajánlott az sem. Az ilyen 2.1-eknek az a bajuk, hogy a kis szatellit hangszórók jellemzően nem nyújtanak túl jó minőséget, a középtartomány elég hiányos szokott lenni, ráadásul a közepes, vagy gyenge minőségű "mélynyomó" csak tovább rontja a helyzetet. Ahhoz a hulladék Creativehoz képest azért mérföldekkel jobb. Nem lehet hogy a füleddel van gond? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29761) SunMount3r válasza gabber01 (#29760) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A fülemmel semmi gond és abba, hogy ez a Crea hulladék lenne, inkább ne menjünk bele... Kb. 2500Ft volt és ahhoz képest nem hinném, hogy rossz hangja van, kiszolgált már vagy 8 éve. Nem azt írtam, hogy jobb volt, mint az Edifier, hanem azt, hogy AKKORA minőség különbséget nem tapasztaltam. Jobban szólt, mondjuk 2X, de nem 10X... :)

(#29762) Degeczi válasza SunMount3r (#29761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megfoghatatlan, értelmezhetetlen dolgokról írsz: mi az, h "2x jobban szól vmi"?
A legalja kategóriához képest minden nagyjából korrekt cucc a sokszorosába kerül, ez tiszta sor. Hogy megéri-e, az már viszont valóban a füleden múlik.

(#29763) SunMount3r válasza Degeczi (#29762) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont azért írtam ezt a két szorzót, hogy megfogható legyen: tehát jobban szól egy kicsit, de nem annyira érzékelhetően. És még frappánsan a 10X-es ár különbségre is utaltam vala vele... :) Szóval nem volt "FÜ-HA!" meg "Azta mindenit!" effektus kiváltás. Talán ezt az is jól mutatja, hogy 1 év múltán meg is váltam tőle (mert akkor épp jobban kellett a dodó) és nem volt valami nagy könnyes búcsú. Megtartottam volna, ha lehet, mert rossz sem volt, de tekintve, hogy mennyibe került (és hogy mennyire hype-olt volt akkoriban az Edifier itt a fórumon is) én részben csalódásnak nevezném...

Írtam is: bizonyára közre játszott, hogy 2.1-es és amit írtam az is a zene hallgatás vonatkozásában értendő.

Persze, ez már jó pár éve volt, lehet akkor egy kicsit máshogy érzékeltem, lehet akkor jobban tetszett (placebo?), de így vissza emlékezve nem hagyott kitörölhetetlen nyomokat bennem...

[ Szerkesztve ]

(#29764) gabber01 válasza SunMount3r (#29763) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor már csak arra tudok gondolni, hogy az elhelyezéssel voltak gondok, mert az nagyon sokat számíthat. Nem vagyok a 2.1-ek híve hangminőség terén, de nehogy már egy filléres bögreszett kis Creative után ne jöjjön meg a "wow" faktor, ami egy átlag usernél instant fel szokott lépni ilyenkor, ha bedobnak egy "mélynyomót".
Illetve attól is függhet miről, milyen hangkártyával, milyen beállításokkal, mivel etetik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29765) SunMount3r válasza gabber01 (#29764) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig a hangkártya bizony egy Xonar DS volt. :U Amúgy zenéhez gyakran lehúztam a mélynyomót, úgy se volt jobb sokkal, meg vele se. Az elhelyezéssel kapcsolatban pedig lehet igazad van, mert az egyik hangszórót a plafonra rögzítettem cikkszalaggal, a másikat meg befelé fordítva az egyik hátsó sarokba a padlóra. :D (Ülés közbeni fejmagasságban voltak a monitor 1-1 oldalán, ahogy általában. :K )

Amúgy már nem győzöm hangsúlyozni: nem azt mondtam, hogy rossz volt, de én többet vártam és igen, a wow faktor tényleg elmaradt, inkább csak enyhe mosoly volt az eredmény.

(#29766) PuMbA válasza SunMount3r (#29765) üzenetére


PuMbA
titán

Először is a 2.1, másodszor a Xonar DS alapból nem valami izmos hangkártya, az ár/érték arányban kifejezetten nem jó. Műveleti erősítő csere után jobb, de azért szóval na :)

[ Szerkesztve ]

(#29767) SunMount3r válasza PuMbA (#29766) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig épp a Hangkártya topic-os ajánlgatások alapján vettem anno a DS-t, mert épp, hogy jó ár/érték arányt írtak hozzá. Amúgy a DS-nél meg épp azt éreztem, hogy sokat dob a hangzáson az alaplapi Realtec-hez képest, nagyon is jó vétel volt. A műveleti erősítőnél is pont fordított volt a helyzet: én is cseréletem egy sokak által ajánlott típusra és bizonyos tekintetben rosszabb lett a hangzás (harsányabb/nyersebb), persze ez ez lehet ízlés dolga is. Még a LM4562NA-t megpróbálom, az a másik felkapott, de a gyárival se volt szerintem semmi gond...

Amúgy meg egy Xonar DS szerintem simán elég, hogy "kihajtson" egy ilyen Edifier-t, vagy legalább, hogy érezni lehessen a különbséget hangfal és hangfal között...

Őszintén szólva most olvastam először, hogy valaki lehúzza DS-t...

[ Szerkesztve ]

(#29768) PuMbA válasza SunMount3r (#29767) üzenetére


PuMbA
titán

Nem húztam le, de a Xonar DX nem sokkal drágább és ezért írtam, hogy ár/érték arányban van izmosabb, de ennek ellenére elég az Edifier alá, ebben igazad van :) Hangfalban pedig ~50k-tól vannak nagyobb változások, amikor már van valami térérzet is, de egy nagyon jó hangkártyával már lejjebb is megjelenik :)

[ Szerkesztve ]

(#29769) J97 válasza dudika10 (#29749) üzenetére


J97
tag

Már csak kíváncsiságból is. Kikapcsolt gép esetén de fesz alatt lévő usb port esetében az xfi hd nem kapja meg a működéséhez szükséges feszültséget? Avagy nem lehetséges usb csatlakozós külső tapegysegrol etetni őt? Mindenkepp audio driveres kapcsolatra van szüksége az eszköznek?

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29770) dudika10 válasza J97 (#29769) üzenetére


dudika10
veterán

"Mindenkepp audio driveres kapcsolatra van szüksége az eszköznek?"

Igen.

Van rengeteg olyan eszköz, ami képes önmagában is működni, az Xfi HD pont nem ilyen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29771) szasanyi válasza dudika10 (#29770) üzenetére


szasanyi
félisten

Van rengeteg olyan eszköz, ami képes önmagában is működni,... - engem csak olyan érdekelne, így ha mondanál pár - jó minőségű, de az X-Fi HD-nál lehetőleg olcsóbb - típust azt megköszönném!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#29772) PuMbA válasza szasanyi (#29771) üzenetére


PuMbA
titán

FiiO D03K és D07 :)

(#29773) SunMount3r válasza PuMbA (#29772) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól olvastam ezek a cuccok arra jók, hogy pl. egy LED TV-t optikain rákötve átalakítsa és továbbküldje a jelet pl. egy szimpla aktív hangfalszettnek is? :F Ez így meg képes szólalni? Mert azt írják, hogy fel is erősíti a hangot.

És ha ez áll, akkor pl. jobb hangot kapok így, mintha csak simán a TV fülhallgató Jack-jére dugnám rá a hangfalakat?

És, hogy a TV belső lejátszójával nézett videók hangját is képes így az optikain kiadni, vagy csak a TV adásokét?

(#29774) thornadoj válasza SunMount3r (#29773) üzenetére


thornadoj
aktív tag

igen, jobb lesz a hang, viszont elveszted a távírányitást a hangerőszabályzáshoz. Minden hangot ami a tv-ből jön (pl. hdmi is) a dac fogja adni. nekem fiio d03k van.

(#29775) SunMount3r válasza thornadoj (#29774) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem és akkor a hangerő szabályozás hogy történik, mert ezeken a kis kütyükön nem látok szabályzókat, vagy csak úgy küldi kifelé "bikából" a jelet, ez nem árthat pl. egy hangafalnak ?

(#29776) PuMbA válasza SunMount3r (#29775) üzenetére


PuMbA
titán

Hangerőszabályzás a hangfalon történik. Bikából nem küld jelet, mert a jel nem erősített, csak a fejhallgató kimeneté valamennyivel, hiszen a fejhallgatókhoz kell még egy kis kraft :)

[ Szerkesztve ]

(#29777) SunMount3r válasza PuMbA (#29776) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, csak azt írják a leírásban, hogy "erősített"... Amúgy ha jól olvasom, akkor ezek közül csak a FIIO D07 érhet valamit, ennél látok DTS meg Dolby támogatást a "kisebbik" csak PCM-et tud, ez utóbbival gondolom nem sokra megyek filmeknél. HDMA-val meg AC3-al mi a helyzet, ezeket át tudja alakítani (bár lehet a kérdésben már ott a válasz, de annyira nem értek hozzá.)? :F

(#29778) PuMbA válasza SunMount3r (#29777) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, elfelejtették odaírni, hogy csak a fejhallgató kimeneten erősített :) Ha erősítő is lenne benne, akkor egy kicsivel nagyobb lenne az egész és nem gyufásdoboznyi :DDD D03K is ér valamit, hiszen a TV-d mindent PCM-re alakít és sok TV nem tud kiadni Dolby-t és DTS-t optikai kimeneten, csak a beépített lejátszójával, tehát HDMI-n keresztül nem. HDMA-t nem kezel egy TV se, az AC3 meg ugyanaz, mint a Dolby :) Akinek olyan milliós hangrendszere van, hogy kell hozzá a HDMA minősége, az nem az erre amúgy is alkalmatlan TV-ken keresztül viszi a hangot, hanem egy komoly házimozi erősítőn.

[ Szerkesztve ]

(#29779) thornadoj válasza thornadoj (#29774) üzenetére


thornadoj
aktív tag

a hangerőszabályozás set top box-al megoldható. a hangfalat ne tekerd csutkára és akkor nem lesz baja.

(#29780) SunMount3r válasza PuMbA (#29778) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor gyak. mindenre elég a FIIO D03K is?

Ez a mondat nekem nem 1 értelmű:
sok TV nem tud kiadni Dolby-t és DTS-t optikai kimeneten, csak a beépített lejátszójával, tehát HDMI-n keresztül nem. ??? :F Magyarul se Dolby se DTS nincs se optikain se HDMI-n kifele, vagy ha a belső lejátszóját használom akkor tudja őket küldeni kifelé, de csak az optikain (eredetiben és nem PCM-re konvertáltan)? Egy Samsung H6400 pl. képes ilyesmire?

Az is érdekelne, hogy ez a PCM-re való konvertálás sokat elvesz e az eredeti minőségből?

Bocs, ha sok, de most az egyik kérdésből jön a is másik...

Most fogtam/értelmeztem a választ (azt hiszem): tehát, ha a belső TV-s lejátszót használom, akkor ki tudja küldeni az eredeti Dolby-t és DTS-t, csak akkor nem, ha mondjuk PC-ről küldöm a képet/hangot HDMI-n a TV-re?! Jól értelmezem? Akkor ha a TV lejátszóját használom van értelme a FIIO D07-nek is?...

[ Szerkesztve ]

(#29781) PuMbA válasza SunMount3r (#29780) üzenetére


PuMbA
titán

Elég. PCM-re pedig nem konvertálunk, csak kibontunk, ezért nem veszik el minőség :) Samsung H6400 is csak akkor küld ki DTS-t vagy Dolby-t, ha a belső lejátszójával játszod le a filmet. Sztereó hangfalad van? Mert akkor nem rugóznék ezen a kérdésen, mivel teljesen jó a PCM is. D07 egyébként nem csak a Dolbyban és a DTS-ben tud többet.

[ Szerkesztve ]

(#29782) SunMount3r válasza PuMbA (#29781) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

OK, akkor berekesztem a témát, csak szerettem volna egy kicsit okulni is, ha majd aktuális lesz nálam, ne az elején kezdjem... :)

THX a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#29783) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy a közeljövőben le szeretném majd váltani a jelenlegi rendszeremet, ami egy 7 éves Z-2300. Egyelőre még csak tapogatózok, információkat gyűjtök, nem szeretném elsietni az egészet. Mindezek mellett jó lenne tudnom, merre induljak el, illetve nézelődjek, éppen ezért szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Mivel laikus vagyok a témában, és megmondom őszintén, jó ideje nem nézegettem az újdonságokat, illetve a már régóta piacon lévő rendszereket, ezért nem szeretnék beleugrani semmi bizonytalanba.

Ahogy olvasgattam a topikot, az olcsóbb 2.1-ekkel többségében nem vagytok kibékülve, amit valamilyen szinten meg is értek. A logimmal - mondjuk úgy - hellyel-közzel meg vagyok elégedve, már, ami a filmek és játékok alatti teljesítményét illeti. Ugyanakkor zenehallgatás tekintetében már hagy kivánnivalót maga után. Egyes stílusokhoz megfelelő, mondjuk úgy korrekten szól, viszont vannak olyanok, ahol nem. Alapon eléggé tompa a hangzása, amit egyénileg beállított EQ-val azért nagy mértékben tudtam orvosolni.

Hogy őszinte legyek a topikban elhangzottak miatt is gondolkodtam el a váltáson, emellett meg szeretnék egy, a jelenleginél mérföldkövekkel jobb rendszert, amit leginkább/elsősorban igényes, minőségi zenehallgatásra használnék, de természetesen a játék és a film sem lenne utolsó szempont. Stereo rendszerben gondolkodok, nincs szükségem a "sok pont egyes szettekre". Hogy mik az elvárásaim? Nagyon fontos lenne a letisztult, természetes hangzás, legyen részletgazdag, de persze nem "túlcsicsázott". Szeretek az apró, nüansznyi részletekre is odafigyelni zenehallgatás során. Továbbá nem fontos az, hogy kiemelkedően hangos legyen, nem vagyok az a típus, aki bömbölteti a hangfalakat, "emberi" hangerőn szoktam zenét hallgatni, de természetesen, ha feljebb lenne csavarva, akkor se jöjjön zavarba, a hangfalak ne üvöltsenek, szépen, természetesen, megfelelően szólaljanak meg. Nem vagyok mélyorientált, nem akarok disco-t a szobámba, illetve, hogy szétessen a lakás, mert közel sem ez a stílusom, de ahol kell ott pontosan, megfelelően szólaljon meg ez a tartomány is. A Z-2300 esetében ezt a "brummogó, dübörgő" mélyet sosem szerettem, eléggé illúzióromboló tud lenni zenehallgatás közben (igaz EQ-val valamennyire tudtam ezen javítani). Zene tekintetében mondhatjuk mindenevő vagyok, talán a rap és a klasszikus áll tőlem a legtávolabb.
Küllem tekintetében nekem mindig is sokkal jobban bejött a visszafogott, szolid dizájn, és az e külső mögött komoly alkatrészekkel rendelkező termékek. Tehát az anyagminőség is fontos szempont lenne.
Természetesen PC-hez lenne kötve, mindemellett pedig olyan sok hely nem lenne neki, illetve a szobám is kicsinek mondható. Szóval, ha egy mód van rá, asztalon elférjen, de nagyobb méretű, földre helyezhető hangfalaknak is tudnék azért helyet szorítani. A hangkártya, az Essence STX természetesen maradna, ha ez befolyásol valamit is.

Legfontosabbat hagytam a végére, mégpedig, hogy mennyi szánok erre az egészre. Eléggé széles intervallumot fogok megadni: jelen pillanatban 100-200k között gondolkodok. Abban az esetben, ha pl. 210-220k-ért elérhető egy best buy, nagyon ajánlott hangfal, akkor az még beleférhet. Mivel előzőleg írtam, hogy nem most szeretném a vásárlást meglépni, hanem a közeljövőben, így még változhat a keret, akár redukálódhat, akár bővülhet. Igaz utóbbi, tehát a felső határ nagy valószínűséggel marad, mert ennél többet nem akarok kiadni ilyen célokra.
Most így hirtelen az Audioengine A5+-ot nézegettem, ami külsőre is bejön és 115-130k között érhető el. Nem tudom a fentebb leírt elvárásoknak ez megfelel-e. Ha van ebben az árszegmensben ennél komolyabb, jobb alkatrészekből összerakott hangfal, akkor írjátok meg nyugodtan.

Elnézést a hosszú irományomért és hogy ennyire ömlesztve írtam az egészet! :B
Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok és a válaszokat nagyon szépen köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#29784) lezso6 válasza Rasiel (#29783) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyiért belépő stúdió monitor. Anno én is Z-2300-ról váltottam Behringer B3031-ere, igaz nem közvetlenül, mert a szateliteket lecseréltem Orion dobozokra, amitől valamivel jobb lett, de amúgy pfff. :DDD Elég nagy megváltás volt a az új 2.0, hirtelen lett középtartomány, dinamika, részletek, feszesebb mélyek, s nekem nagyon bejött a ribbon is, amit sokan amúgy szidnak. De én nem hallgatóztam előtte más cuccokat. Te tegyél így, hallgatózz mindenképp, nehogy ilyet vegyél, nem ajánlás. :D A lényeg az, hogy hallgass meg több aktív dobozt is.

Ezen kívül egy normális kábel és DAC sem árt, pontosabban itt ebben a kategóriában már kötelező. Hangerőszabályzóra figyelj, mivel a monitorokon általában nincs ilyen, szóval ha azokon nincs, a DAC-on legyen.

Ami még fontos a méret, elhelyezés, ezt is kalkuláld bele, mert lehet vele szívni bőven, szóval esetlegesen kellhet egy pár állvány is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29785) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Ez alkalmas arra, h rádugjam a Logitech X230-ra és a szobán belül vezeték nélkül BT-n továbbítsam rá a zenét?
Jól értelmeztem a leírását, ugye? :))

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29786) PuMbA válasza Rasiel (#29783) üzenetére


PuMbA
titán

HitSpace üzletben tudsz hallgatózni: Prodipe Pro 5, Pro 8 V2; Presonus Eris E5, E8; JBL LSR305, LSR308; Genelec 8020CPM; Mackie MR5, MR6 MK3 :) Illetve az árba kalkulálhatsz bele egy állványt, mert sokat segíthet: mondjuk Norstone Stylum 3 vagy 2 40k HUF körül :) Valamint fontos még az szobád akusztikája és a hangfal elhelyezése, de ha kis szobád van és ahogy olvasom igen, akkor érdemes 4-5"-os hangfalnál megállni, szóval a 8-as nevű (kivétel Genelec) hangfalakat inkább nem :) Hány m2?

[ Szerkesztve ]

(#29787) trafóóó


trafóóó
tag

Ma megérkezett az új családtag egy T&V Kürbis. :)
Itt olvasgatva esett erre a választásom ,és nem is bántam meg.
Köszönöm mindenkinek akik ajánlották.
Egy leheletnyit lehetne kicsit több mély benne ,de teljesen elégedett vagyok. :C
Egy kérdésem viszont adódott.
Ha tv re szeretném kötni mivel járok a legjobban??
Amit kaptam kábel azzal kipróbáltam a tv fülalgató kimenetén nem rossz de ha ki lehetne hozni belőle többet azt ne bánnám.RCA-RCA kábellel érezhető különbség lenne??

(#29788) SunMount3r válasza PuMbA (#29786) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Párral feljebb mintha azt írtad volna, hogy a stúdió hangfalakon nincs hangerő állító, de a most belinkeltek hátulját elnézve én mintha épp látnék rajtunk ilyet. Vagy azok másra valók?

(#29789) RaGi91 válasza trafóóó (#29787) üzenetére


RaGi91
senior tag

Szerintem TV-re kötve ne remélj túl sokat. Ahhoz elég a gyári kábel is.

(#29790) B.Á.L.!.N.T válasza SunMount3r (#29788) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

De van rajtuk. Úgy értette, hogy elől nincs hangerő szabalyzó.

[ Szerkesztve ]

(#29791) PuMbA válasza runner 125 (#29785) üzenetére


PuMbA
titán

Leírás alapján igen, de a bolttól megkérdezheted :)

trafóóó: Többet úgy tudsz kihozni, ha például veszel FiiO D03K-t, de akkor hangerőt csak a hangfalon tudsz állítani :)

nlpK: Van rajtuk, de nem arra valók, hogy állandóan tekergessük, hiszen mindkét hangszórónál általában külön kell :)

[ Szerkesztve ]

(#29792) Zoluska válasza PuMbA (#29791) üzenetére


Zoluska
tag

Még hátul sem mindegyiken van hangerő szabályzó. Az enyémen például csak egy háromállású kapcsoló van -4, 0, +10 dB beállításokkal, de úgy rémlik, hogy láttam már olyat, amin egyáltalán nem volt.

(#29793) Rasiel válasza lezso6 (#29784) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszönöm a választ!

Nem meglepő módon - hiszen, mint írtam nem vagyok otthon a témában - a Behringer-ről, mint gyártóról nem hallottam. Egyébként tudom, hogy nem csak ez a legfontosabb, de külsőleg tetszik. :)
Amikor 7 évvel ezelőtt még tizenéves fejjel megvettem a Z-2300-at, zenehallgatásnál a méllyel már akkor voltak problémáim, méghozzá az, amit már az előző hsz-emben leírtam. Sok olyan hozzászólást lehetett olvasni a neten, hogy a szateliteket lecserélték ennél a típusnál, mert nem voltak vele megelégedve. Talán minden nagyképűség nélkül írhatom, hogy az árához képest viszonylag korrekt hangzást elő tudtam belőle hozni, persze komolyan belenyúlva EQ-val, emellett meghibásodás miatt a potmétert is cserélnem kellett, stb.
Amúgy előtte sokáig egy 17"-es CRT monitorba épített stereo hangszórókat használtam, mondanom sem kell számomra komoly előrelépés volt akkoriban ez a Logitech. Most pedig azért szeretnék jóval komolyabban előrelépni.

Gyári kábelek cseréjére én is gondoltam, volt már szerencsém komolyabb kábelekhez (ami nem 1-2-3 ezer forint) és szépen lehett különbséget észrevenni a gyári állapothoz képest még egy olcsóbb szetten is.

"...nehogy ilyet vegyél, nem ajánlás."
Mint írtam, nem fogom elsietni a dolgot, köszönöm a típust, elraktározom. ;)

A személyes meghallgatásra sajnos nem igazán van lehetőségem. Ha Pesten vagy környékén élnék, akkor könnyebben megoldható lenne. Persze jogos, egyértelmű, hogy így tudnék a legkönnyebben dönteni.

(#29786) PuMbA: Köszönöm neked is a segítséget, illetve a konkrét típusokat!
A szobám csak 15 m2. Megfelelő eszköz hiányában sajnos képet nem tudok készíteni, de hasonló a helyzet elhelyezés szempontjából, mint, ami smiti hsz-ében van. Sarokban a számítógép asztal hasonló méretű (talán valamivel szélesebb), a hangszórókat természetesen ugyanígy az asztalra tenném Legalábbis ez lenne a legegyszerűbb megoldás, aztán az megint kérdés, hogy mennyire ajánlott így. (Monitorom nagyobb az U2312HM-nél, viszont annyira nem szeretném mellé préselni, úgyhogy elképzelhető, hogy változtatás lesz majd.)
Csak érdeklődésképpen: nem mintha nem lennének megfelelőek az általad ajánlott típusok, hiszen árban, ha mindent hozzáveszünk ezek sem olcsóak közel sem, de melyik lenne a következő lépcsőfok, ami érezhető pluszt hozna ezekhez képest akár hangminőség, akár pl. anyagminőség terén?
Az általam felhozott Audioengine-el mi a probléma? Nem azért kérdezem, mert ez nálam a favorit vagy elsőbbséget élvez bármelyik más típusnál.

(#29794) Rasiel


Rasiel
senior tag

Az előző hsz-emből kimaradt két dolog, amit fontosnak tartanék. :B
Az egyik, hogy ilyen árban lévő hangfalaknál - ha egy mód van rá - én már nem szívesen bajlódnék napokat, esetleg heteket az equalizer beállításával, tehát én ezt teljes egészében kizárnám a zenehallgatásból. (Tudom, vannak itt jó páran, akik ASIO+foobar kettőssel hallgatják a zenét, így azoknak ez amúgy sem opció, viszont én WASAPI+AIMP3 kettőst nyüstölök már elég régóta, így először megpróbálnám ezzel.) Mint írtam, a mostani rendszeremnél sajnos ezt nem tudtam megtenni, mert anélkül teljesen tompa, élettelen volt a hangzás. Örülnék neki, ha most már ilyenekkel nem kellene bajlódnom. :) Pl. monitorkalibrálással szívesen elszöszmötölök, de ez az a terület, amiben abszolút nem vagyok jártas, így inkább megkímélném magam a több napos állítgatástól.
A másik dolog pedig, hogy nem tudom ezeknél az aktív hangfalaknál mennyire van jól megoldva a zajszűrés. Azt nem szeretném, ha nem hallgatok semmit sem, közben be van kapcsolva a rendszer és mindeféle zaj, sercegés jönne a hangfalakból még akkor is, ha viszonylag alacsony hangerőre van állítva. Viszonylag halk a gépem, éppen ezért ezek engem eléggé zavarnának. Jelenleg a Z-2300-nál hangkártya használatával csak akkor hallok minimális zajt, ha a szatelitekhez közel hajolok, tehát, ha normális távolságból nézem a monitort, akkor semmi ilyet nem tapasztalok. (Akkor persze igen, ha ebben az esetben maximumra feltekerem a hangerőt, de az abszolút nem életszerű.)

(#29795) PuMbA válasza Rasiel (#29793) üzenetére


PuMbA
titán

Következő lépcsőfok: Dynaudio BM5A MKIII, Genelec M30AM, Mackie HR624 mkII (ezeket már csak darab árban adják meg, tehát x2 a végső ár) :) A szobád alapján akkor mindenképp kalkuláld bele az állványt, a három között csak a magasság a különbség és fontos ugye a felső lap mérete. Audioengine-nel nincs probléma, csak meg kell valahol hallgatnod és összevetned ezekkel :) Presonus Eris E4.5-öt meg kihagytam a múltkori felsorolásból, ami a szobád mérete miatt lehet érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#29796) dudika10 válasza Rasiel (#29793) üzenetére


dudika10
veterán

A 15m2 egyáltalán nem vészesen kevés, de ennyi pénzért a sarokba tennéd?
Küldj egy skiccet a szobáról és a bútorokról (méretarányosan) és kapsz lakberendezési tanácsokat. ;)
Asztalon mennyi hely van, hol ülnél (milyen messziről hallgatnál zenét), van-e szőnyeg, függöny?

A kérdés, hogy a felirat mekkora része az árnak. Az Audioengine név elég sokba kerül.

Az a baj, ha nem tudsz hallgatózni, akkor mi is csak vaktában lövöldözünk, vagy eltaláljuk az ízlésed, vagy nem. Ha legalább 2-3 darabot meghallgatnál és elmondanád, hogy mi miért tetszett / nem tetszett, akkor máris több esélyünk lenne.

EQ-hoz nem kell hozzányúlni, sőt, ezekhez a 4-6 sávos szarokhoz szigorúan tilos, de ettől függetlenül az első 1-2 hétben biztos késztetést éreznél rá. Adj időt a fülednek, hogy alkalmazkodjon az új szituációhoz.

Az alapzaj teljesen normális jelenség, de 1 méter távolságról egyiknek sem lehet zavaró hangja, ha mégis, ott gond van. Általában inkább a tudat szokta zavarni az embereket, nem maga a sistergés.
Hacsak egyetlen HDD van a gépedben, akkor már hangosabb, mint bármelyik doboz alapzaja.

Az ajánlott 5, 6 és 8"-es dobozok egyikével sincs gond, de azokból választani vagy meghallgatás után, vagy teljesen véletlenszerűen lehet.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29797) Degeczi válasza Rasiel (#29794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A végfokokkal komoly gond nem szokott lenni: azok az IC-k általában kellően csöndesek, így általában a meghajtó fokozat termeli a zajt, ha ilyen probléma van.
Annak idején pl. egy Creative Megaworks 250D-vel volt olyan gondom, h borzasztóan zavaró, erős sistergés alapzaja volt, akár még a szoba túlfeléből is hallhatóan: nem csoda, mert ott eleve a magas zajáról hírhedt TL071-ekkel volt tele az előfokozata... vmi szintén alap, de sokkal korrektebb (asszem NE5532) IC-kre cserélve ez teljesen meg is szűnt, és a hangzás is sokat javult.
Persze garos példánynál ez nem segít, abban nyilván nem fogsz ilyesmit cserélni - csak azért írom, h valóban bele lehet futni ilyesmibe, ezért érdemes vásárlás előtt fülelni, ha zavar a dolog. Az itt ajánlott típusokra mindenesetre nem jellemző ilyesmi, bár pl. a trafózúgás nem ritka jelenség, és az is tud zavaró lenni (de az egy mély mormogás, nem sziszegés)

(#29798) Rasiel válasza PuMbA (#29795) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, böngészés közben belefutottam HitSpace weboldalán pár típusba, amit darabáron tűntettek fel, úgyhogy mondhatni felfelé inkább nem érdeklődök, ezeket hanyagolom, mert számomra nem megfizethető kategória. :) Azért köszönöm, hogy megosztottad velem, legalább tudom, hogy mennyi az annyi, ha valaki feljebb akar lépni.
Hülye kérdés lesz, de az állvánnyal tényleg ennyivel jobb lenne az asztalhoz képest? Ahogy írtam, nem célom a monitorba "belebújtatni" őket, tehát vagy asztal csere/nagyobbítás lenne vagy pedig az imént említett állvánnyal oldanám meg a dolgot. Félre ne értsd, ha már ennyiért szeretnék hangfalakat venni, nem mindenáron spórolni akarok, de csak akkor tenném állványra, ha az tényleg annyival jobb megoldás lenne.

Egyébként Audioenginnel kapcsolatban laikusként a "túlárazott" válaszra számítottam, legalábbis az általad ajánlottakkal összehasonlítva, amelyeket végignéztem és legjobban a két Prodipe jön be, abból is elsősorban - talán nem meglepő módon - a Pro8, ami elmondásod szerint ilyen méretű szobába nem igazán szerencsés. :B

(#29796) dudika10: Köszi a válaszod!
"...de ennyi pénzért a sarokba tennéd?"
Mint már írtam, nem vagyok hozzáértő, ezért is minden tanácsot, javaslatot szívesen fogadok. :K

120x80x61 cm a PC asztalom mérete, tehát pl. fentebb említett Prodipe Pro8 V2 két hangfala éppen elférne a kijelző mellett, amit persze nem így szeretnék megoldani. A monitortól kb. 1,2 m-re szoktam ülni, de természetesen, ha zenét hallgatok még bőven tudok és szoktam is hátrébb menni. Szőnyeg és függöny pedig van. (Ha a szobámról vázlatot szívesen fogadsz, akkor persze tudok küldeni. :) )

"Az a baj, ha nem tudsz hallgatózni, akkor mi is csak vaktában lövöldözünk, vagy eltaláljuk az ízlésed, vagy nem. Ha legalább 2-3 darabot meghallgatnál és elmondanád, hogy mi miért tetszett / nem tetszett, akkor máris több esélyünk lenne."
Teljesen igazad van, tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon fontos szempont, hiszen nem biztos, hogy egyforma az ízlésünk. Emellett meg gondolom már volt olyan nem is egyszer, hogy ajánlottatok valamit, az illető megvette és utána nem tetszett neki.
Utánanézek majd, hátha a közelben van 2-3 db kipróbálására, meghallgatására lehetőség, de szerény véleményem szerint erre csekély az esély.

"EQ-hoz nem kell hozzányúlni, sőt, ezekhez a 4-6 sávos szarokhoz szigorúan tilos, de ettől függetlenül az első 1-2 hétben biztos késztetést éreznél rá. Adj időt a fülednek, hogy alkalmazkodjon az új szituációhoz."
Finoman szólva sem vagyok kapkodós, türelmetlen típus. Előfordult már párszor, hogy ez meg az elsőre nem igazán tetszett, aztán időt hagyva neki egyre jobban bejött. EQ-hoz is csak akkor szoktam nyúlni, ha már nagyon muszáj. Huzamosabb hallgatás után ez sem az első napokban szokott bekövetkezni. :)
Tehát ettől nem félek, abban biztos vagyok (a vélemények is maximálisan ezt mondatják), hogy a jelenlegi 2.1-hez képest jóval másabb lesz. Első körben kisebb, apróbb eltéréseknek is tudok örülni, mint előzőleg írtam komolyabb kábellel már hallgattam olcsóbb rendszert és ott is mosolyra húzódott a szám, amikor meghallottam a gyárihoz képest.

"Az ajánlott 5, 6 és 8"-es dobozok egyikével sincs gond, de azokból választani vagy meghallgatás után, vagy teljesen véletlenszerűen lehet."
PuMbA ajánlásából eddig a két Prodipe áll nálam az első helyen. Az Audioengine A5+-t sem hoztam még ki a listámról, viszont ha itt csak a márkanevet kell megfizetni és értékelhető előnye (egy átlagfelhasználó számára) nem igazán van mondjuk egy Prodipe Pro5 V2-vel szemben, akkor valószínű, hogy inkább elfelejtem. Ha ténylegesen minőségibb cuccokból van összerakva, akkor természetesen még elgondolkodok rajta.

Egy szó mint száz, a neten fellelhető tesztek többségét és főleg Youtube videókat már régen elfelejtettem, ha hangcucc vásárlása előtt állok. Így tényleg szinte csak a személyes megtekintés és meghallgatás után lehet kiválasztani a számunkra legmegfelelőbbet.

(#29797) Degeczi: Köszönöm neked is hasznos infókat!

(#29799) B.Á.L.!.N.T válasza Rasiel (#29798) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én a Prodipe Pro 8-at csak ajánlani tudom. Árához képest szerintem nagyon megéri.

Zenei stílusom miatt idővel vettem hozzá egy mélynyomót,de ha nem hallgatsz mély súlyos zenéket,akkor elég a Pro8.

Az én szobám kb 20nm, ha megküdöm a cuccnak, mászik minden a szekrényen... :D
Mélynyomó nélkül közel sem üt akkorát, és nem is olyan hangos.

(#29800) runner 125 válasza PuMbA (#29791) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz, berendeltem, próba. Majd beszámolok róla.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.