Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Dexar007


Dexar007
veterán

Üdv!
Megrendeltem a Kürbis-t.Tv hangszoroit szeretnem kivaltani vele,DAC-olnom is kell hozza? Vagy ra lehet dugni közvetlenül? Mas.: Tudtok valami fincsi-occso hangfalallvanyt? Tv mellett lennenek ugye ket oldalt.

Give me your cum,bull!

(#29402) PuMbA válasza Dexar007 (#29401) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet DAC-olni is, de akkor elveszted a TV távirányítós hangerőállítást :)

[ Szerkesztve ]

(#29403) Dexar007 válasza PuMbA (#29402) üzenetére


Dexar007
veterán

Az nem tul jo hir.
De ha siman radugom akkor nem lesz olyan jo minosegu? Jo lenne meg egyebkent ha a tv mellett telorol is tudnek lejatszani.Kerestem BT-s kürbist,de nem nagyon talaltam,sima jack dugoval ossze tudom kapcsolni oket?

Give me your cum,bull!

(#29404) PuMbA válasza Dexar007 (#29403) üzenetére


PuMbA
titán

"De ha siman radugom akkor nem lesz olyan jo minosegu?"

Egyértelmű :)

Kihúzod a TV-ből a jacket és rákötöd a telefonra :)

(#29405) .DLL


.DLL
veterán

FOSTEX PM-1 Mk.II-ről vélemény? A sima PM-1 Schawo régi kedvence, és amit mond az be szokott jönni, ez vajon fejlődött hozzá képest vagy épp egy "olcsóbb" kiadás? Szóval hangilag milyen lehet...

(P.H.)

(#29406) Dexar007 válasza PuMbA (#29404) üzenetére


Dexar007
veterán

Eszreveheto a kulonbseg,vagy ne szorakozzak dac-okkal? Ha igen,akkor mennyi lenne az ajanlott ?

Give me your cum,bull!

(#29407) PuMbA válasza Dexar007 (#29406) üzenetére


PuMbA
titán

FiiO D03K, a különbség attól függ, hogy a TV-d hangkimenete éppen milyen minőséget képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#29408) proof88 válasza gabber01 (#29399) üzenetére


proof88
addikt

Köszi mindkettőtöknek, akkor igyekszem berendezni. :D

(#29409) Shingen válasza abridabri (#29393) üzenetére


Shingen
addikt

Nem lesz itt nemulass :))

風林火山

(#29410) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Van egy Genius Sw 5.1 6000 em. Rca val összekötöttem a tv ét, a mélynyomón a tv be a 2rca-t, de nincs hang.. 5.1 es hang al. Csak zúg és semmi.

Samsung lapos tv.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29411) HUAFBANDITA válasza .DLL (#29405) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Nekem a PM2 mkII volt a kiszemeltem néhány évvel ezelőtt. Akkoriban darabja 85k-körül mozgott, amikor lement 70-re, egyből berendeltem 2db-ot, de megtévesztett a webáruház, és nem lett belőle semmi, ugyanis nem tudták beszerezni. Amit most a kérnek a kisebbért az szerintem sok! Még a helyedben keresgetnék ebben az árkategóriában, és legfőképpen meghallgatnék pár lehetséges versenyzőt!

prannk:biztos kimenet az az RCA a tv-n? :D

[ Szerkesztve ]

(#29412) .DLL válasza HUAFBANDITA (#29411) üzenetére


.DLL
veterán

Ez fura, akkor ez az mk-II tényleg egy ócsított verzió lehet :F
Schawo így fogalmazott: "Az egyik legnagyobb hibát követtem el, mikor 80 pénzért eladtam a Fostexeimet." (PM1) Tehát ha az akkoriban használtan ért 80-90-et, akkor manapság amikor a 80 ezer Ft már nem ér annyit sem, és újonnan kerül ennyibe az MK2, az valóban felvet kérdéseket.
Időhiány miatt nem tudtam még elmenni hallgatózni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29413) HUAFBANDITA válasza .DLL (#29412) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Nézz utána ezeknek [link] [link] [link] [link]

(#29414) .DLL válasza HUAFBANDITA (#29413) üzenetére


.DLL
veterán

Utána néztem, ezek a körök már megvoltak, csak még meghallgatni nem voltam őket. :R
A lista új elemeként tűnt fel a PM1, persze az, amiről sok szó esett már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29415) varmi2 válasza prannk (#29410) üzenetére


varmi2
nagyúr

A tv-n is át kell állítani a hangot, az rca kimenetre. Illetve, ugye tudod, hogy így sosem lesz 5.1 hang.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29416) Degeczi válasza prannk (#29410) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mai lapostv-ken már nem szokott lenni RCA hangkimenet, csak fülhallgatóhoz 3.5 jack...

(#29417) olm3


olm3
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni kábellel kapcsolatban.
Szeretnék venni egy banán- xlr ( vagy 6,3 jack ) kábelt de sajnos itthon nem találok csak átalakító dugót vagy banán-banán verziót.
Köszönöm!

(#29418) dudika10 válasza olm3 (#29417) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a kábel azért kell neked, mert?
Nem hiába nincs ilyen, a banánon jellemzően teljesítmény megy, az XLR-en/jacken pedig nem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29419) olm3 válasza dudika10 (#29418) üzenetére


olm3
csendes tag

Szia.
A kábel elvileg létezik csak itthon nem találok.
Amit össze szeretnék kötni vele az egy yamaha hs5 monitor pár illetve lassan jön egy Sound Bluster X7-es DAC és ezt a kettőt szeretném összedugni ( aztán persze lehet én vagyok hülye sajnos annyira ebben a témában még nem vagyok otthon ézért is kértem segítséget ) elvileg rca-val is össze lehet kötni de az x7 kialakításából ítèlve a banánon megy a nagyobb kakaó ( jelminőség ).
Jelenleg egy Sound Bluster Z- vel hajtom és mono kábellel van összedugva de sajna nagyon búg, zúg ha a gép terhelve van ( leginkább játékok alatt, filmnél zenénél nem jelentkezik )
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#29420) Degeczi válasza olm3 (#29419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az erősített kimenet, passzív hangszóróhoz való! (ezért van ráírva impedancia is)
Aktív hangszóróhoz értelemszerűen csak az RCA kimenet használható.

[ Szerkesztve ]

(#29421) .DLL válasza olm3 (#29419) üzenetére


.DLL
veterán

Jejzusom, nehogy az erősített kimenetet ("banán") kösd az aktiff monitor bemenetére, mert tönkremehet!!! Csak a Line Out-ot! ;)

Ez viszont tetszett: "kakaó (jelminőség)" :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29422) olm3 válasza .DLL (#29421) üzenetére


olm3
csendes tag

Oks köszönöm még jó hogy írtam bár előbb utóbb csak rájöttem volna de tényleg kezdô vagyok nézzétek el😅
Ha már itt tartunk Asus essence one vagy x7?
Ha valakinek van tapasztalata velük.
Köszi még 1x!

(#29423) .DLL válasza olm3 (#29422) üzenetére


.DLL
veterán

X7-ben ugye van egy erősítő passzív hangdobozokhoz. Ha ez neked fölösleges, mert aktív monitorokat fogsz használni, akkor kár lenne kifizetni csak azért hogy benne álljon. Va DAC topik, ami a forrásokkal foglalkozik, és ebben az árban már találsz sokféle DAC-ot, nem csak ezt a kettőt! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29424) olm3 válasza .DLL (#29423) üzenetére


olm3
csendes tag

Azért gondoltam az x7- re mert alapvetően a Creative hangkeltőknek szeretem a hangjukat ( mindenféle sallang, effekt nélkül ) bár ezt még sajna nem hallottam szólni de a cserélhető műveletikkel nem szólhat csúnyán.
A Asus-ból egy stx-et hallottam szólni, szép nagyon de nekem a ZXR jobban tetszett ( több a spiritusz és ugyan olyan tiszta ).
Az a baj, hogy ezeket a külső hangkeltőket még nem hallottam szólni, másik márkát pedig azért nem szeretnék mert meghallgatni őket nem tudom és kísérletezgetni pedig nem szeretnék, de köszönöm az eddigi segítségeket mind a kettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#29425) .DLL válasza olm3 (#29424) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor szerintem előbb legyenek meg a hangkeltők. Ha nem tudod hogyan szólnak, akkor ha meghallgattad, utána annak a karakteréhez keresve DAC-ot, kérdezz be ide: [link] ;) Essence One is hangolható jelutanként 6-8 opamp is cserélhető, van minden kimenethez külön külön, meg az I/V fokozatokban is. De mint mondtam rengeteg opció van még, érdemes utána nézni, hogy milyen DAC jöhet be a legjobban.

(P.H.)

(#29426) olm3 válasza .DLL (#29425) üzenetére


olm3
csendes tag

Rendben köszönöm!
Amúgy hangkeltő alatt én hangkártyát értettem 😀 ( valószínűleg megint hülyén fogalmaztam 😁)
Azért szeretnék külsőre váltani mert valamiért a belső amim van átvesz valahonnan egy elég intezív zajt terhelés közben.
Viszont a márkából marafnék a Creative-nál, vagy Asus.
De benézek oda.

[ Szerkesztve ]

(#29427) .DLL válasza olm3 (#29426) üzenetére


.DLL
veterán

A hangkártya, DAC a forrás, a hangkeltő, pedig ami a fizikai hangot kelti, tehát fejhallgató, hangszóró, hangdoboz, hangfal. :D Szerintem
Én amúgy ajánlom a Denon DA300-at és a TC Impac Twin-t is, esetleg Audio-GD NFB-11, vagy ha belefér, akkor 29.)

(P.H.)

(#29428) olm3 válasza .DLL (#29427) üzenetére


olm3
csendes tag

Nem másik hangfalat nem akarok venni imádom ezt a Yamahát😀
Jónak tűnnek nagyon amiket írtàl nézegetek róluk valami tesztet jobb híján.
Még van addig 1-2 hét mire beszerzem hátha meggyőz valamelyik!

(#29429) prannk


prannk
őstag

És akkor hogyan tudom összekötni a genius aktiv hangfalam a tv vel? Mi kell hozzá? rca/rca kábelem van.
Nem baj ha nem lesz 5.1

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29430) Shingen válasza prannk (#29429) üzenetére


Shingen
addikt

Pl. egy ilyen DAC-al.
Így lenne 5.1 [link]
Tv meg a DAC optikai kábellel.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#29431) Death666


Death666
csendes tag

Sziasztok.
Lehet nagyon amatőr lesz a problémám, de nem találok rá megoldást. :F
Van egy genius 5.1-es hangfalam, és a gépemre szeretném rákötni, az alaplapi hangkártyára (Asus H97M-plus).
A problémám az, hogy csak a két front szól és sem a mély sem a többi. A drivere fel van telepítve, be van állítva az 5.1, és a fel is ismeri a hangfalakat, megszólalnak külön-külön amikor a driver programjában próbálom, de zene lejátszásakor már nem.

Előre is köszi a választ! :R

(#29432) .DLL válasza Death666 (#29431) üzenetére


.DLL
veterán

Zene sztereo, csak 2 oldalon szól. Vagy valamilyenm koncert dvd-t, vagy más különleges 5.1-es felvételt szeretnél hallgatni?

(P.H.)

(#29433) prannk válasza Shingen (#29430) üzenetére


prannk
őstag

Értem. Ès olcsobb megoldas nincs? Nem muszaj 5.1 nek lenni. Van rca kabelem. Tv hez kell valami àtalakitó nem?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29434) dik válasza abridabri (#29393) üzenetére


dik
őstag

Nem nagyon lett vélemény nyilvánítás a cuccról. Ezek szerint nagyon jó lehet... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29435) westcoastog válasza Death666 (#29431) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha stereo upmix kell, veszel egy olcsó creative audigy se-t, extreme audiot, azok is tudják és jobb mint az alaplapi.

(#29436) abridabri válasza dik (#29434) üzenetére


abridabri
veterán

Meg csak most probalgatom , szobaban max fel hangeron hallgatom, ennel nagyobb mar uvolt. De meglepoen szepen szol az arahoz kepest. Az igazi proba delutan lesz munkahelyen , a nagy csarnokban hogy fog teljesiteni. (100 negyzetmeter , bar eleg ha a hangfal korul 50 nm en halljuk)
Amugy mennyire tesz rosszat neki ha napi 7-8 orat megy majd ? tippre 55-65% hangeron (ennyi eleg lesz szerintem )

(#29437) Francia91 válasza 0021666 (#29061) üzenetére


Francia91
veterán

Hat nekem egy 2.0-as ModeCom SHF-120U hangfalam van, de iszonyatos mennyisegu mely van benne, kb fel allason van a basszus potmetere, feljebb tekerve mar tul sok lenne.. De ha csak egy picit belegondolsz a fizikaba: egy ilyen sub-ban van 1 db 4, jobb esetben 5"-os melysugarzo. Ezzel szemben egy 40-50k-s 2.0-ban van 2x5" vagy 2x6,5"-os kozep-mely sugarzo...
Hidd el, ha meghallgatnal egy ModeCom 120U-t peldaul, nem keveselned a melyeket, es nincs kulon "sublada" ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#29438) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Ha valaki mostanában tervez Thonet & Vander Vertragot venni, BestByte-on csak 15.999 Ft, rendeltem is egyet. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29439) lezso6 válasza Francia91 (#29437) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sosem hallottam még a 120U-t, de az adatlap szerinti 55Hz-es vég alatt is? Lejjebb is van zene, szóval kellhet a sub, ha olyan a műfaj. Persze bögreszettnél ennek olyan mellékhatásai vannak, ami rányomja a bélyegét mindenre, azaz gyakorlatilag nem éri meg. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29440) dik válasza abridabri (#29436) üzenetére


dik
őstag

Várom az eredményeket eddig minden szép és jó... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29441) Degeczi válasza lezso6 (#29439) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem "vég", hanem egy önkényes viszonyítási pont - természetesen alatta is ad ki jelet a hangszóró.

(#29442) lezso6 válasza Degeczi (#29441) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vég alatt arra gondoltam, hogy addig (nagyjából) lineáris, onnan viszont elkezd meredeken esni a hangerő. Lehet 45-50Hz-et is még kiprésel valahogy magából, de erre azt mondani, hogy nem kell sub, az minimum fura. Ok, ha beteszed a sarokba az "segít" (vagy inkább ront, kinek mi). :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29443) psyho85 válasza lezso6 (#29442) üzenetére


psyho85
aktív tag

Lineáris? +/-10 dB-be jó ha benne van. :DDD Ráadásul a reflex-nyílásos hangfalaknál ebben a kategóriában van egy külön púp 40 Hz körül, ami nyilván nem éri el a referencia-szintet, de azért jól hallható. Subot ebben a kategóriában nem erőltetném. Próbálkozott egyik kedves fórumtárs vele a Kürbis mellé (aminek a hangszórója alapból 70 Hz-nél törik, mint a bili füle), és nem nagyon sikerült kiemelkedőt alkotnia vele ha jól emlékszem.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29444) dudika10 válasza lezso6 (#29442) üzenetére


dudika10
veterán

És mégis mit gondolsz, egy bögreszett meddig "lineáris", honnan kezd el esni az átvitel? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29445) gabber01 válasza lezso6 (#29442) üzenetére


gabber01
addikt

Sub tartományt persze hogy nem tud, de a bassust szépen lesugározza.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29446) gabber01 válasza psyho85 (#29443) üzenetére


gabber01
addikt

Lehet, hogy rám gondolsz? Mert akkor az nem Kürbis volt, hanem Microlab Solo 6C. De tényleg nem az igazi. Persze ha normális sub lenne... Csak az még a szett 2x-ese árban min. (újban legalábbis)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29447) Francia91 válasza lezso6 (#29439) üzenetére


Francia91
veterán

"Lil John - Get Low" normalis minosegu FLAC-ben, foobar2000 alatt ASIO-val gyonyoruen szol, en csak ezt tudom mondani. Tegyuk hozza, hogy egy Musiland Monitor 02 US Dragon hajtja a 120U-t, foobar 2000-rel, ASIO-val. Az integralt hangkartyaval messze nem adott ilyen szep melyeket, mint a Musiland-dal. De az biztos, hogy eleg melyre le tud menni, legalabbis az en fulem szerint.

Meghallgattunk nehany Eminem, Lil John es Snoop Dogg szamot, szinten FLAC albumbol, haverok nem hittek el, hogy nincs melyladam :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#29448) vaakuum


vaakuum
addikt

:F Creative S750-et ismeri itt valaki? :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#29449) lezso6 válasza dudika10 (#29444) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Jobb" (drágább) bögreszettből ki szoktak jönni a mélyebb hangok is. Legalábbis hallasz valami olyasmit, ennyi, a minőség más kérdés. Nem a megszokott linearitásra gondoltam, arról nincs értelme beszélni ebben a kategóriában. :D

De lényegi kérdés az volt, hogy az az 55Hz-es "vég" mennyire igaz. Tényleg csak addig megy, viszont kiemel, vagy lejjebb is tud. Ha valakinek az a lényeg, hogy aggya méjjet, akkor nem lesz elég az 50Hz, vegyen drágább bögreszettet, az lepuffog neki akár 35Hz-ig is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29450) dudika10 válasza lezso6 (#29449) üzenetére


dudika10
veterán

Nagyon el vagy tevedve. Akinek az kell, hogy "aggya a mejjet", az 100Hz-es jo nagy kiemelest keres, epp ezt tudjak a bogreszett melynyomoi. Aligha "puffognak tobbet" 35Hz-en.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.