Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) HUAFBANDITA válasza B.Á.L.!.N.T (#29150) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Majd továbbítom a kérdezőnek, bár már vagy 2 éve volt :D

Hogy muzsikál a Prodipe? Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra (privátban).

(#29152) B.Á.L.!.N.T válasza HUAFBANDITA (#29151) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Este írok :)

(#29153) gabber01 válasza HUAFBANDITA (#29149) üzenetére


gabber01
addikt

Nagyon szívesen! ;)
Ugyan neked válaszoltam, de úgy általában mindenkinek szántam. Mondjuk nem tudom hol volt kioktató a hangnem, de nem akartam megsérteni az önérzeted.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29154) matyiGo válasza HUAFBANDITA (#29151) üzenetére


matyiGo
aktív tag

:DDD oké, ez a téma.
am nincs rá valami tudományos megfigyelés? mármint ha füllel hallunk változást akkor az kimutatható műszerrel is. biztos hogy vizsgálják a bejáratást a highend gyártók, különösen ha ennyire mainstream a téma..

(#29155) akyyy


akyyy
senior tag

üdv. gépvásárlás előtt vagyok (már megrendelve), alaplapi integrált hang lenne csak, ami elvielg tudja a 7.1-et is.
Gigabyte GA-H97-D3H

Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy nem drága de nem is a legolcsóbb 5.1-es hangrendszert, akkor ebből hogyan fog szólni az 5.1? stereon lekeveri vagy hogy?
Illetve van itthon egy 3D-s Samsung tv is, ha arra rádugom akkor hogyan fog szólni?

Eddig laptopot használtam, abba meg van beépített hangszóró :DDD

(#29156) PuMbA válasza akyyy (#29155) üzenetére


PuMbA
titán

"Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy nem drága de nem is a legolcsóbb 5.1-es hangrendszert,"

A szatelit hangszórói ugye kicsik? Mert akkor jön a szarozás és, hogy ne vegyél ilyet :DDD

"akkor ebből hogyan fog szólni az 5.1?"

5.1-esen az 5.1 bármilyen hihetetlen, de 5.1-en fog szólni :) Olcsó hangrendszer esetén a térhatás nehezen hihető, mert az, hogy jön a hang valamerről az még nem térhatás :)

"Illetve van itthon egy 3D-s Samsung tv is, ha arra rádugom akkor hogyan fog szólni?"

Optikai kimeneten, de csak a TV adás és a TV belső lejátszójával lejátszott dolgokkal lesz 5.1-ed :)

[ Szerkesztve ]

(#29157) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#29158) samu2062 válasza matyiGo (#29154) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az én SAL 20-asomnak,akkorát változott a hangzása (pozitív irányba),a bejáratás után,hogy elképesztő.Én a hagyományos módszert választottam,és zenét hallgattam rajta napi több órát,normális hangerőn.Semmiféle zajokkal meg egyéb trükkökkel nem próbálkoztam.

(#29159) PuMbA


PuMbA
titán

(#29160) gabber01 válasza PuMbA (#29159) üzenetére


gabber01
addikt

Az úgy n1! :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29161) Shingen válasza PuMbA (#29159) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez nagyon érdekes :Y

風林火山

(#29162) 0021666


0021666
tag

No ma meghozta a futár a Z623-at. Ezer köszönet az ajánlásért, nem veszítettem vele semmit ! :)
Még a bejáratás részénél tartok, megy rajta halkan a zene, de egyszer odatoltam neki a basszust 3/4-ére, a hangerőt pedig felére... Úgy gondolom az a 40.000 forint nem a kukán ment ki, aki egy olyan 2.1-es rendszeren gondolkozik, amit főként zenére használna és a basszus a fő szempont, annak szerintem ez tökéletes választás!
Köszönöm szépen mégegyszer mindenki segítségét! :)

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#29163) thornadoj válasza 0021666 (#29162) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Zenére sztem túlzás! Én inkább genius 1250b és hozzá egy frekvenciaváktós mélynyomót vettem volna, ami külön lekapcsolhatós.

(#29164) B.Á.L.!.N.T válasza thornadoj (#29163) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Túlzás?
Duc-duc zenére,az ún. "diszkó mosoly" equalizer-el tökéletesen alkalmas... :)

(#29165) Nova96


Nova96
őstag

OFF-ba teszem mert csak gondolkozás szintjén, de Thonet & Vander Ratsel kategóriába van jobb?
Nem kell 2.1 legyen.
Zenék mindenféle, de úgy tényleg.

És mégegy melyiknek lehet jobb hangja zenére?
Ez vagy egy Shure 440? :B

(#29166) thornadoj válasza B.Á.L.!.N.T (#29164) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ne is mondd! Sokáig megvolt a beidegződés, hogy winamp telepítés után az első mozdulat az equalizer smiley beállítás volt :D szerencsére kinőttem köszönhetően a fórumnak! Amúgy amikor a Z523-am megvettem, bevittem a melóhelyemre egy noname 2.0 összemérésére, és esetleges cseréjére, zenében a 2.0 iskolázott csúnyán. A 2.0 csak 100hz-től adott hangot, de mégis annyival jobb volt zenét hallgatni rajta.
Azért játékra én szeretem a logitechet, még mindig az van az asztali gépemen.

(#29167) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Létezik olyan külön vásárolható blutetooth-os modul, amire rá lehet dugni a 2.1-es hangfalszett Jack dugóját, és így BT-n keresztül, vezeték nélkül tudja a zenét továbbítani a gép, tab, telefon?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29168) PuMbA válasza Nova96 (#29165) üzenetére


PuMbA
titán

Thonet Kürbis :)

"Ez vagy egy Shure 440? "

Nem lehet összehasonlítani az almát a körtével, mert teljesen más az élmény :) Van amikor a Videoton + Akai hangfalat jobban szeretem, mint a 440-emet :) Fejhallgatót például én már nem is tervezek jobbat venni, egy "olcsóbb" stúdió monitor hangfalam lesz, amint eljön az idő :)

[ Szerkesztve ]

(#29169) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Alesis Elevate5-el van esetleg valakinek tapasztalata? Kb. az egyetlen 5"-os hangfal ami a max. 40ezres keretembe (és a méretbeli korlátok miatt) kis bővítéssel befér. Jövőhéten elmegyek meghallgatni, csak elöljáróba kérdezem, hátha.

Ratsel meg postafordultával hétfőn megy vissza, mert egyrészt borzasztóan nem tetszik (bár még a hétvégét megkapja bejárni, de ~20óra így is megvolt), másrészt meg akármit csinálok vele, mindkét hangszoró nagyon idegesítően sistereg alapállapotban. Logitech x-540 bögreszettről váltottam, de visszalépésnek érzem. A mély még -6-ba tekerve - is nem az, hogy sok (mert ereje nem nagyon van)- , de idegesítő búgásként van jelen (pedig az elejezése jó, faltól és mindentől elég messze a mélynyomó), ami ráül az egész hangképre. A középhangok 2 méterrel hátrébb mentek még a Logihoz képest is. Néhány kedvenc poszt rock számomban csak azért van ott a háttérben a gitár, mert tudom, hogy ott kellene lennie. Nekem nagyon nem bejövős.

Úgyhogy meghallgatok majd pár sztereot inkább (Fostex PM0.4, M-audio AV40-van még aprón), de ezektől félek, hogy a méretük miatt a mély kevés lesz. Legrosszabb esetben próba a logi 623-al is.. (vagy bekattanok és M-Audio BX5 D2 pár lesz)

[ Szerkesztve ]

(#29170) #59070464


#59070464
törölt tag

Vettem egy Kurbis-t. Jobb hangsugaro melykozepe olyan hangerovel bug (erosen hallani), hogy megerintve azt enyhen mozog is a membran. A bal teljesen rendben. A jobb akkor is produkalja, ha csak tapot kap, minden mas ki van huzva belole. Ez normalis?

Tovabbi egyeb beszamolok geprol, kesobb.

[ Szerkesztve ]

(#29171) thornadoj válasza #59070464 (#29170) üzenetére


thornadoj
aktív tag

nem normális. én éjszaka csak 4-5 cm-ről hallom.

(#29172) #59070464 válasza thornadoj (#29171) üzenetére


#59070464
törölt tag

:(

(#29173) tupacamaru válasza runner 125 (#29167) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ilyesmit keresel? Az USB-ből csak az áramot kapja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#29174) Nova96 válasza PuMbA (#29168) üzenetére


Nova96
őstag

Szerinted akkor Kürbis-t? :B

(#29175) HUAFBANDITA válasza zsoltnyiri (#29169) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Ez olyan mint a másik nem pénztárca kímélő hobbi, a helikoptermodellezés. Adott egy teszkós 7-10ezer forintos kis játékhelikopter (1250b, és társai), eleinte nagy lelkesedés, sikerélmény. Csak eléggé gyorsan kinövi az ember, és elkezd az agyában motoszkálni a továbblépés, fejlődés gondolata, és sok esetben a kíváncsiság ami ilyenkor hajtja az embert. Sok-sok kudarc, és csalódás a gagyi áradat miatt (zúgó-búgó kompromisszumokkal teli 2.0/2.1 tömegtermékek) elege lesz a szarból...

Vagy végigpróbálgat mindent sok bukás, és idő árán, és megtalálja a neki való hangszórókat, vagy gyűjtöget, és megveszi a következő szintet, amiben nagy valószínűséggel nem fog csalódni. Az Alesis, és az M-audio is csak egy lépcsőfok (próbáld ki ha teheted), de ezek még szerintem határozottan köztes megoldások, tehát nem kell csodát várni tőlük!

(#29176) PuMbA válasza Nova96 (#29174) üzenetére


PuMbA
titán

Az :K

(#29177) arminlok


arminlok
senior tag

Összekötöttem a két kürbis hangfalpárt egy másik kábellel csak így próbaképp, mert hozzám került egy. Hát én megdöbbenve tapasztaltam a különbséget, mindenkinek ajánlom a cserét, mondjuk alig fért bele a lyukba remélem azért az a kis pöcök ami ráfeszíti nem megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#29178) proof88 válasza arminlok (#29177) üzenetére


proof88
addikt

melyik az új, melyik a régi kábel?

(#29179) arminlok válasza proof88 (#29178) üzenetére


arminlok
senior tag

Azt hittem ez egyértelmű. A jobboldali kb 5ször olyan vastag, az az új :D

(#29180) Met válasza proof88 (#29178) üzenetére


Met
nagyúr

mondjuk alig fért bele a lyukba
Nyilván a vastagabb az új;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29181) proof88 válasza arminlok (#29179) üzenetére


proof88
addikt

3-féle kábelt láttam a képen, de utólag jöttem rá, hogy csak 2-féle van :D

(#29182) elem67 válasza arminlok (#29177) üzenetére


elem67
csendes tag

Miben tapasztalsz különbséget a nevezett kábelcserével?

(#29183) arminlok válasza elem67 (#29182) üzenetére


arminlok
senior tag

A stereo sokkal jobb, de ebbe benne van az is, hogy lehet az én előző kábelem volt rossz:). De szerintem inkább az van hogy ez egy rendes hangfal kábel az eredeti meg egy gagyi pár rézszálas kábel aminek a vége ráadásul összevan forrasztva.

(#29184) psyho85 válasza arminlok (#29183) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az, hogy a vége össze van forrasztva ebben a kategóriában nem gond. Így legalább nem korrodálódik olyan gyorsan a szabad réz vége a kábelnek (nem mintha az újfent sokat számítana a Kürbisnél, csak sok idő alatt esetleg).

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29185) #59070464


#59070464
törölt tag

Pénteki Hitspace élménybeszámoló!

Pénteken voltunk meghallgatni az alábbi hangsugárzókat:
■ Tannoy Reveal 402 vs Presonus Eris E4.5
■ Tannoy Reveal 502 vs Presonus Eris E5
■ Prodipe Pro5 V2

Úgy indult a dolog, hogy engem fognak érdekelni a fenti hangsugárzók. Mivel nem így lett, a Mackie MR5 mk3 most kimaradt, mert az illető számára már kiesik a keretből. Zenéket nem vittünk, szóval Spotify-ról szóltak a zenék. Gondolom, aki komolyabb rendszerben gondolkozik, visz zenét (én is szoktam). De ha mégsem, akkor ő is marad az mp3-nál? Vagy csak ennél a kategóriánál? Csak a háttérből hallgattam őket és nem is olyan zenékkel, amiket én hallgattam volna rajtuk, tehát ezek tükrében írom róluk az alábbi néhány szót. Az E4.5 számomra viszonylag hamar kiesett. Testesebb volt, mint a 402-es, de ez ennél a kategóriánál nem egy fő szempont nálam. A Presonus dobozok úgy szóltak, mint ha a hátsó sorból hallgatnám, ami alapjába véve nem lenne gond, de itt olyan érzésem is volt, hogy állnak előttem. A Tannoy-ok, mind a 402 és a 502-es nagyon előtérben zenél. Nem tudom a nálam gyakori háttérzenélés mennyire venné el a figyelmem az egyebektől ezzel az arcba mászó megszólalással. A 402 kicsit vékony is volt. Az 502-es is csak alig volt lent több. Akarom mondani, a plusz 1 inch-től többet vártam volna. A Prodipe volt az, ami nagyobb vehemenciával szólt, sokan dicsérik (de azt is a Presonus-hoz hasonlóan, bár nem annyira), de maszatosan szólt.

Saját részre pedig végre meghallgattam a kis Gelenec 8010-est. Ismét lenyűgözött az a tartomány, ami ki tudott jönni belőle. Az egyetlen doboz volt a fentiek közül, amikor először ült ki arcomra vigyor. Lassan közeledett a zárás, szóval erre volt 10 percem, hogy ne 19:00-kor essek ki az ajtón. Hirtelen Sara K és Keith Jarrett került lejátszásra. Feltettem valami mély súlyosabb zenét is a legvégére. Az a tartomány egyszerűen nem volt sehol. Nem is vártam el a 3 inch-től, de nagyon kíváncsi voltam erre a csöppségre. Akusztikus, mélyhiányos zenékre és ha nem kell nagyobb hangerő, ráadásul hely sincs az asztalon, így azt mondanám 10 perc után, hogy bevállalom. Biztosan feldobná az éjszakákat. De mivel kevesebb az árkülönbség a 8010 és a 8020 között, mint a 8020 és a 8030 között, lehet, hogy ez esetben is inkább a 8020-ra hajtanék (én mindenképp). A srácok egyébként lazák, kedvesek és segítőkészek voltak. Bármikor szívesen visszatérek hozzájuk.

Fent említettem, hogy végül csak egy Kürbis-t vettem, mert úgy gondolom, hogy 100 ezerig nem találok magamnak végles közeltéri monitort, átmenetileg jó lesz alapon. Régen "elkövettem azt a hibát", hogy hosszú évekig hifiztem és végül olyan rendszereim voltak, mint Naim elő- és végfok Epos ES14-el, Sugden A21 ProAc Tablette-el, Heed elektronikák Royd dobozokkal. Ezek a rendszerek "sajnos" magasra tették a mércét. Nem költenék el szívesen sok pénzt, számomra nem kielégítő rendszerekre. Főleg, hogy egy JPW Sonata-t apró pénzért megvehetek.

A péntek este említett búgás végett viszont visszafogom küldeni a Kürbis-t és nem hozok el másikat. Egyelőre maradok a Sennheiser PX 100-II-nél egy cMoy erősítővel. Legközelebb felkészülten megyek vissza a Hitspace-hez (viszek zenéket) és rászánok egy órácskát a Genelec 8020-ra. Esetleg összehallgatnám az M030-al. Az még beleférne egy jövőbeli keretbe, de a 8030-as már nem annyira. Különben is, a dobozok 75-80 centire lennének egymástól, a fülemtől is ilyen távolságra.

[ Szerkesztve ]

(#29186) Degeczi válasza #59070464 (#29185) üzenetére


Degeczi
nagyúr

bocs, de ezt muszáj: a "búgás végett" így értelmetlen, mert a "végett" = "érdekében, céljából".

(#29187) dudika10 válasza #59070464 (#29185) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy jött a PX 100-II? Hát az aztán abszolút nem az a karakter, amit a leírások alapján keresel.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29188) #59070464 válasza Degeczi (#29186) üzenetére


#59070464
törölt tag

Bár csak ennyi helyesírási hibája lenne a fórum tizedének egy két mondatos hozzászólásban, mint amennyit vétettem egy 500 szavasban. Egyébként mondatot nagybetűvel kezdünk.

(#29187) dudika10 úgy jött, hogy az elődjét szerettem. Másodlagos eszköznek szántam és elsődleges lett belőle. Sokat még nem hallgattam, mélyben lehetne szerényebb, de ennyi pénzért hibáival együtt is jó hallgatni. Az már egy jó jel, ha úgy megy le egy album, hogy azon veszem észre magam, hogy pár perce nem szól semmi. Mellette a Kürbis nem sokat szólna több, mint kétszer annyiért. Kivéve, ha nem a gép előtt vagyok. Ettől függetlenül még mindig kelleni fog egy hangsugárzó, de már csak YouTube és egyéb minőséget nem igénylő hangoknak. Fogalmam sincs mi lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#29189) Degeczi válasza #59070464 (#29188) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez nem helyesírás, hanem rosszul beidegződött szóhasználat.

(#29190) proof88 válasza Degeczi (#29189) üzenetére


proof88
addikt

nyelvhelyesség :P

(#29191) dik


dik
őstag

Helló!

Nem egészen ide kapcsolódik a kérdésem, de jobb helyet nem találtam elnézést érte!
Olyan kérdésem lenne az a kis genius SP-HF1250B amit itt ajánlotok az működő képes lenne egy Blaupunkt PP10BK kis rádióval? Tehát nem lenne valami kis csörömpölős valami? Nézegetem ezeket a hifi dolgokat de nem találok egy értelmeset sem amit viszonylag kis pénzből kivitelezhető lenne és szépen is szolna. Nem kell nekem CD meg ilyenek, rádió lenne a lényeg meg usb. Ilyen hurcolászos valami lenne a hangfal lényege hol telefonra hol rádióra, stb. lenne kötve. Esetleg tud valaki ebben segíteni nekem akár priviben is nagyon jó lenne!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29192) ToniSoprano válasza dik (#29191) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha van az eszközökön pl rádión fülhallgató kimenet akkor nagyon egyszerűen össze tudod kötni az 1250B-vel.

(#29193) dik válasza ToniSoprano (#29192) üzenetére


dik
őstag

Benéztem nyilván mert azon nincs. De a hangja lett volna a fő lényeg mennyire jó annak a cuccnak.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29194) ToniSoprano válasza dik (#29193) üzenetére


ToniSoprano
addikt

SZERK: Bocs csak aux bemenet van rajta, mégsem fog működni akkor, de azt meg mi a fenének tesznek rá? És miért nincs rajta fejhallgató kimenet? Fene se érti ezt, biztos voltam benne, hogy lesz valami ilyesmi rajta.
Akkor sajnos tényleg nem jó

Szóval működni fog a genius 1250Bl pl. mobilról, mp3 lejátszóról, vagy mobil CD lejátszóról, ilyesmiről is , minden olyasmiről aminek van fejhallgató kimenete, a rádiós kütyüddel sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#29195) dudika10 válasza ToniSoprano (#29194) üzenetére


dudika10
veterán

"AUX-IN minijack input"

Szóval NEM, nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#29196) dik válasza ToniSoprano (#29194) üzenetére


dik
őstag

Még nem vettem meg csak gondoltam valami márkásabb valamit kellene néznem egy olyan hangfalhoz és akkor nagy baj talán nem lehet a minőséggel. Na néznem kell valami mást hozzá...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29197) Degeczi válasza dik (#29196) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Blaupunkt már viszonylag régóta (vagy 4-5 éve) nem az sajnos, semmi köze az egykori nagy név hagyományaihoz: azóta csak kínai cuccokra fölcímkézett márka... :(

[ Szerkesztve ]

(#29198) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy Kürbist, rengeteget olvastam róla, remélem elég lesz a basszus is. Két kérdés:
< Mivel beruháznék egy Taki Pro80-ra is, és az egészre nem költenék most 50nél többet, nem tudom integrált hangkártyával mennyire szólnának gyengébben? Illetve, ha szignifikáns különbség van egy dedikált darab és az alaplapi közt, milyen USB-set ajánlanátok a legolcsóbb kategóriából? Akár apróról.
< Lesz egy kisebb buli a hétvégén, jól érzem, hogy bejáratás nélkül nem nagyon kéne dübörögtetni a rendszert?

Előre is köszi.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29199) PuMbA válasza petata (#29198) üzenetére


PuMbA
titán

1. Integrált hangkártya minőségétől függ, amit nem tudunk megmondani innen :) Olcsó USB-st nem ajánlunk, mert azzal előrébb nem leszel hangminőségben az 100% :)
2. :K

(#29200) petata válasza PuMbA (#29199) üzenetére


petata
őstag

Legolcsóbb, ami már elfogadható természetesen, I mean. :B Ilyen X-Fi (HD) jellegűekre gondoltam. Aprón van a sima verzió 10-ért például, az is szar? Szívem szerint megvenném csak magában a dobozokat, aztán boldog lennék vele mindenféle kiegészítő nélkül, ha tetszik a fülemnek úgy is, csak ki tudja mennyivel lehetne többet kihozni belőle egy ésszerű kereteken belül kiválasztott hangkártyával. Nem igazán van tapasztalatom a témában, ezért nem tudom mi a helyes megközelítése a dolognak.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.