Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Bjørgersson válasza gabber01 (#29500) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja, persze, nyilván azért tudok normálisan Battlefieldezni meg zenét hallgatni, filmet, sorozatot nézni normális fejhallgatóval, mert semmire nem elég az alaplapi...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29502) gabber01 válasza Bjørgersson (#29501) üzenetére


gabber01
addikt

Félreérted a dolgokat nagyon. Minőségről beszéltem, nem funkcionalitásról.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29503) Bjørgersson válasza gabber01 (#29502) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, nem értettem félre.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29504) lezso6 válasza Bjørgersson (#29503) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy érti a nem eleget, hogy egy olcsóbb (10-20k-s) DAC is bőven észrevehető minőségi ugrás az integrálttól, szinte bármilyen hangkeltő esetén. Persze ha hozzá vagy szokva az alaplapihoz, akkor simán elégnek tűnik. Addig finom a párizsi, amíg nem ettél még sonkát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29505) Zoluska válasza lezso6 (#29504) üzenetére


Zoluska
tag

Szerintem meg semmi értelme egy 10-20k-s hangfal mellé DAC-t venni, minimális változás lesz. Sokkal nagyobb javulást érünk el, ha a DAC árát hozzácsapjuk, és annyival drágább hangfalat veszünk. Mindig a hangfal a leggyengébb láncszem. Persze bizonyos szint felett kell az elektronika is, hogy kiaknázzuk a tudását, de aki drámai változást vár egy DAC-tól egy olcsó hangfal esetén, az szerintem csalódni fog. Vagy csak nem elég hulladék az én alaplapi kártyám, de a Matrix Mini-I DAC sem hozott óriási nagy változást az EP35-DS3 alaplap kártyájához képest. Természetesen javult a hangzás, de közel sem akkora mértékben, mint amit vártam volna ekkora beruházásért.
A Modecomokhoz egy Sabre chipes csodát vettem azt hiszem 14ezer Ft-ért. Ott nagyobb változás volt érezhető, mert a HP laptop hangkártyája elég hulladék, de ennél többet nem szántam volna DAC-ra egy SHF80U-hoz. És itt is meg kellett hallgatnom egymás után a kettőt, hogy igazán észrevegyem a különbségeket.

(#29506) Degeczi válasza Zoluska (#29505) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért van értelme, mert sok DAC tartalmaz beépített fejlhallgatóerősítőt is (vagy a hangszórón van kimenet, de az gyakorlatilag mindig elhanyagolt, rossz minőségű), és ott már nagyon szembeötlő a különbség - persze erősen függően attól, milyen az a beépített hangkártya (HP laptopé saját tapasztalatban is tényleg nagyon ratyi).

De a 10-20k kategóriánál valóban érdemesebb lehet picit jobb 2.0 hangszórókat választani ha megoldható (végtére is hosszú évekre veszi az ember, úgy nem olyan vészes a költsége)

(#29507) lezso6 válasza Zoluska (#29505) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez valóban igaz, ennél a kategóriánál inkább a hangfalra érdemes költeni a pénzt DAC helyett. Aztán majd később venni egy normálisabb DAC-ot. ;]

Személyes kedvencem amúgy az, amikor bögreszett mellé viszik az ánusz-szonárt, mint a cukrot. De minek? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29508) Bjørgersson válasza lezso6 (#29507) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi a pöcs az a bögreszett?!?!!?!?,44,

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29509) Degeczi válasza Bjørgersson (#29508) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd meg a 2.1 vagy 5.1 rendszerek 95%-ának szatellithangszóróit: mint a tejfölöspoharak...

(#29510) gabber01 válasza Degeczi (#29506) üzenetére


gabber01
addikt

Csak ebből vannak azok az esetek, amikor a kedves delikvens megveszi a kétszer annyiba kerülő hangfalakat és mégis várakozáson alul, esetleg csak alig teljesítenek jobban, mint a korábbi kis prüntyögők.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29511) proof88 válasza Bjørgersson (#29508) üzenetére


proof88
addikt

mi az az ánusz-szonár? :D

(#29512) gabber01 válasza proof88 (#29511) üzenetére


gabber01
addikt

Asus Xonar. Egy speciális végbéltükröző eszköz. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29513) proof88 válasza gabber01 (#29512) üzenetére


proof88
addikt

ja :DDD nem ismerem én itt a szlenget :N

(#29514) westcoastog


westcoastog
veterán

Elkezdtem rács nélkül használni az 1250B-t, mi a jó élettel lehetne esztétikusan letakarni a ledet? :DDD
Eddig piros szigszalag volt rajta, de az nem túl szép. :D
Valami gumi kupakot kéne ráhúzni, de nincs ötletem mint lehet olyan.

[ Szerkesztve ]

(#29515) ToniSoprano válasza westcoastog (#29514) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én jó minőségű, fekete alkolos filctolllal oldottam meg. Kellett azért pepecselni vele.

(#29516) westcoastog válasza ToniSoprano (#29515) üzenetére


westcoastog
veterán

Higitoval gondolom lelehet mosni, ha garira kerülne sor, bár remélem arra nem lesz szükség. :D

(#29517) Bjørgersson válasza westcoastog (#29514) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennyire erős a fénye?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29518) ToniSoprano válasza westcoastog (#29516) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Vagy alkohollal, vagy körömlakklemosóval.

(#29519) westcoastog válasza Bjørgersson (#29517) üzenetére


westcoastog
veterán

Kiég a szemem tőle.:D

(#29518) ToniSoprano
Okés.:)

[ Szerkesztve ]

(#29520) dik


dik
őstag

Körömlakkal le kell kenni azt annyi :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29521) Scale válasza westcoastog (#29514) üzenetére


Scale
őstag

Megéri leszedni a 1250B elejét? Mennyivel jobban szól anélkül?

[ Szerkesztve ]

(#29522) westcoastog válasza Scale (#29521) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát valahol az észrevehetetlen és a semmi között. Bár lehet jobban kell fülelni, elvégre a hangok nem ütköznek bele semmibe így.

(#29523) westcoastog


westcoastog
veterán

Na megoldottam. :)
Az alkoholos filcem nem fogta meg.

Ragasztottam rá 2 darab gumilapot.

Így néz ki a setup jelenleg. :D

(#29524) Bjørgersson válasza westcoastog (#29523) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A szivacsot miért raktad alá?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29525) westcoastog válasza Bjørgersson (#29524) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudom ez csak komolyabb studio monitoroknál érhet valamit. :D
De azért aláraktam ha már volt itthon.

hangszigetelést biztosítanak a monitorok és tartójuk között, ezzel azonnal javítva a pontosságát a teljes rendszernek

DE! Ezen a szinten, ilyen semmi szivacsokkal nem ér szinte semmit szerintem(!), maximum kicsit közelebb vannak a fülemhez a hangfalak magasságban. :D

[ Szerkesztve ]

(#29526) Bjørgersson válasza westcoastog (#29525) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja értem. Nem baj, ha másnak nem, placebónak jó. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29527) ricinus13


ricinus13
senior tag

Emberek, a 120-as Modecom megint kapható!! :))

(#29528) westcoastog válasza Bjørgersson (#29526) üzenetére


westcoastog
veterán

ha másnak nem, placebónak jó

Pontosan! :DD

(#29529) Degeczi válasza Scale (#29521) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szinte minden hangszórón érezhető javulás (elsősorban persze a magastartományban, de a sztereó kép is jobb lehet), ha leszeded.
Amennyire lehet, jól átengedi a hangot a védőselyem - de nem tökéletesen, és némelyik típuson még merevítő műanyagrács is van mögötte.
Persze ha van kisgyerek a családban, érdemesebb fönnhagyni, különben nyomkodásra csábíthatja.

(#29530) dik válasza ricinus13 (#29527) üzenetére


dik
őstag

Hol?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#29531) ricinus13 válasza dik (#29530) üzenetére


ricinus13
senior tag

itt van egy pár bolt.

Meg Iponon is van.
De csak a 120-as a többi nem.

[ Szerkesztve ]

(#29532) B1T3 válasza dik (#29530) üzenetére


B1T3
addikt

Úgy tűnik, egész sok helyen.

Szerk.: régebben megnyitottam az oldalt, és mielőtt válaszoltam, elfelejtettem frissíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#29533) ricinus13 válasza B1T3 (#29532) üzenetére


ricinus13
senior tag

Mostmár biztos megtalálja :DDD

(#29534) psyho85 válasza westcoastog (#29523) üzenetére


psyho85
aktív tag

Majd ha lejár a grancia 1 db ellenállást kell a LED elé tenni, akkor nem lesz oylan fényes. Vagy cserélni egy olyanra, ami kicsit magasabb feszültségen nyit, szintúgy megoldás (és akkor másik szín is lehet).

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29535) westcoastog válasza psyho85 (#29534) üzenetére


westcoastog
veterán

De az lenne a legjobb ha kikötném a ledet, utálom ha világit, számítógépemben is csak a lan ledje világít.:D

(#29536) ToniSoprano válasza westcoastog (#29535) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én azért szeretem látni, hogy be van e kapcsolva, van amikor csak leveszem a hangot és elfelejtem kikapcsolni, bár gondolom akkor sem fogyaszthat sokat, zúgni nem zúg az biztos.
Aki nem kapcsolja ki annak tényleg felesleges a led, de ott a körömlakk és a körömlakklemosó, ha gariztatni kell.

(#29537) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Trust Tytan 2.1-ről mi az álláspont? Filmnézéshez, mozis hangzáshoz kellene. Elég nagynak tűnik a mélynyomó, viszont a hangszórók nagyon kis gyíknak látszanak. Auchanból 17-ért tudnám beszerezni.

:R

(#29536) ToniSoprano: Megláttalak és azt hittem véletlen a Lumia 640 topikba írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29538) ToniSoprano válasza erahurka (#29537) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Jobb felül gyors keresés itt mező, egyébként ha jól emlékszem valaki azt írta, hogy a jobbak között van, ha mindenképpen 2.1-esben gondolkozol.

(#29539) erahurka válasza ToniSoprano (#29538) üzenetére


erahurka
félisten

Átolvastam már őket, de van aki szereti van aki utálja, ezért kérdeztem rá mi most az álláspont. :B

(#29540) ToniSoprano válasza erahurka (#29539) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Igazán egy Kürbis hosszabb távon jobb megoldás, ha zenét is hallgatsz rajta. Minőségibb, fából van, szerintem szebb, masszívabb de részletgazdagabb a hangja. A 2.1-esekkel az a baj, hogy nagyrész műanyagok, főleg a szatellitek, gyengék, a basszus csak monóban szól, a felépítésből adódóan a középtartomány hiányzik. Nekem Logitech Z323-volt 2.1-sből, nekem a beszéd rosszul érhető volt, dörmögött, ami engem zavart, a férfihang nehezen érthető volt, nagyon vissza kellett venni a basszust, hogy ne legyen mosott a férfihang. Fél hangerő felett a szatelitek torzítottak, a basszus meg búgott, mosott volt, nem volt pontos, de filmnél akár el mehet, de ott is inkább 2.0 jobb, a 2.1 inkább játékra lehet alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#29541) ToniSoprano válasza erahurka (#29539) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Egyébként meg az profik álláspontja itt hogy bár a jobbak közé tartozik nem ajánlott, nincs is az összefoglalóban az ajánlottak között. A már ajánlható 2.1-es a T&V Rätsel, mert ott a szatellitekben már két hangszóró van, így a középtartomány is le van fedve valamennyire, bár annál már sokkal jobb egy Modecom 120U ár sokkal érték arányban és sokkal jobb az összhatás, a 2 db 6,5 colos mélyhangszóró miatt elég jó a basszus tartomány is.

[ Szerkesztve ]

(#29542) ToniSoprano válasza erahurka (#29539) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja látom a Trust Tytanban is két hangszóró van a satellitben, így már lehet nincs akkora "luk" középen.
A 120W-ot felejds el, az főleg a 2.1-esknél hazugság, mert a szűk keresztmetszet a szatellit lesz aminek a 300 Hz-től a 17000 Hz-ig lévő közép felső tartományt kellene lefednie, de hallgasd meg.

(#29543) gabber01 válasza ToniSoprano (#29542) üzenetére


gabber01
addikt

A 120W csúcsérték, mindegyik 60W RMS körüli egyébként és minőségben is egy kategória sztem. Egyik sem jobb a másiknál.
Hangban szinte az összes 2.1-re jellemző, hogy a mélyközép tartomány erősen hiányos a csökött szatellitek miatt. Kiábrándító, hogy nem lehet találni egy normális szettet. Nem értem miért nem lehet csinálni egy olyan szettet amihez van két normális fa dobozos, 5,25-ös front, meg egy 8"-es sub. Vagy legalább egy Genius 1250B kategóriás frontokkal is jó lehet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29544) Shingen válasza westcoastog (#29523) üzenetére


Shingen
addikt

Én egy fekete szig szalag darabbal oldottam meg, és egyáltalán nem látom már a kék fényt.
De ez a megoldás biztos jobb. :)

風林火山

(#29545) westcoastog válasza Shingen (#29544) üzenetére


westcoastog
veterán

Teljesen takarja a ledet, szóval nekem jó. :)

(#29546) Shingen válasza ricinus13 (#29527) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi az infot! :)

風林火山

(#29547) samu2062 válasza westcoastog (#29514) üzenetére


samu2062
aktív tag

Én bekentem fekete,fényes körömlakkal.Volt itthon az asszonynak. :D
1250-em van.

[ Szerkesztve ]

(#29548) westcoastog válasza samu2062 (#29547) üzenetére


westcoastog
veterán

Majd körbenézek, hátha akad itthon is... :DDD

(#29549) samu2062 válasza westcoastog (#29548) üzenetére


samu2062
aktív tag

Oké.
De azért írtam,hogy 1250-em van,mert ez teljesen más mint a B-s.[link]
Ennél tökéletesen beleolvad a körömlakk a hangfal zongora lakk szerű külsejébe. :)

(#29550) westcoastog válasza samu2062 (#29549) üzenetére


westcoastog
veterán

Jaah, értem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.