Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37173) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Beüzemeltünk egy TP-LINK TL-WR841N típusú routert. Két laptopon megy rajta a net. Az én gépemmel beállítottuk a jelszavakat (mást nem állítottunk rajta, tehát minden gyári beállításon maradt). Az én laptomon speedtest szerint a letöltés 16 mega, a feltöltés 18-20 mega között volt. A másikon viszont hozta a netünk max sebességét, ami 50-55 mega le- és 18-20 mega feltöltés között van. A kérdésem az lenne, hogy ez mitől lehet? Az üzletben ugye 50es net van, otthon pedig 25 megás. Otthon, wifin megy is a 25 mega, szóval nem hinném, hogy a wifi kártyámmal lenne baj. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi lehet a hiba ebben az esetben?? :F

(a router gondok topicban nem válaszolt senki)

szerk.:
A másik kérdésem az lenne, amit csak most vettem észre... Mitől van az, hogy ha a szolgáltató kábelét dugtam be egyből a gépbe (akkor még nem volt meg a router) akkor hozta a max le- és feltöltési sebességet, az utorrent pedig kiírta a tesztnél, hogy csak letölteni tudok... Viszont!!! most, hogy meglett a router, az előbb említett sebességet hozza csak, DE!! az utorrent most már azt írja, hogy a port nyitva :DDD pedig nem nyitottam semmit :D

szerk.2: telefonon (S4 I9505) is kipróbáltam a wifit, és a telefon is 39-40 mega le- és feltöltést tud!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.