Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirus86


Sirus86
tag

Hosszú sw életciklussal tökéletes lehet pl. anyósnak, nagyinak stb. Akik tényleg csak tartalomfogyasztani akarnak és már nem szeretnének más rendszert megtanulni. Szerintem az ára is rendben van.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#2) lajos82


lajos82
tag

Ez egy ipad air 4. Az árazása, külleme, beltartalma nagyjából ugyanaz.
Nem látom a létjogosultságát. :F

(#3) modd3r válasza lajos82 (#2) üzenetére


modd3r
őstag

Én sem, de gondolom az Apple presztízsből (esetleg befektetői elvárásra) kötelezően kiadta az új modellt.

(#4) moleculez válasza lajos82 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

minusz Pencil2, ennek shemmi értelme.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) g@bo válasza modd3r (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezen nincs ami új, tiszta air 4, pofátlan áron, röhejes pencil kezeléssel.

(#6) modd3r válasza g@bo (#5) üzenetére


modd3r
őstag

Ez az új basic iPad modell, mégha régi hardverekbőll is áll. :DDD

(#7) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Ipad Air 4 SE

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8) lajos82 válasza modd3r (#3) üzenetére


lajos82
tag

Ár érték arányban egy air azért jelenleg ennél sokkal jobb választás. Az a félelmem, hogy mivel az air a pronak elég erő vetélytársa volt az utolsó generációnál, az apple egyszerűen kirántja az air-t a palettáról és marad a sima ipad és a pro.

(#9) Luck Dragon

Nagyon vártam a megjelenését, de az új árazásával még barátkoznom kell.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) modd3r


modd3r
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#11) markknight válasza lajos82 (#8) üzenetére


markknight
veterán

Muszáj lesz neki, hiszen túl sok iPad van a piacon. Most, hogy az "ócsót" beszántották, ez tűnik logikus lépésnek.

Az eszköz tetszik, az ára már nem. Nagyon vártam az új verziót ebből, ugyanis recept nézésre meg rádiózásra van egy iPad 6-om, de ekkora felárral én nem fogok váltani az biztos. Inkább iPad air.

[ Szerkesztve ]

(#12) joey04


joey04
titán

Már feedly-ben a címet látva tudtam ki lesz a szerző. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) DS39 válasza Sirus86 (#1) üzenetére


DS39
nagyúr

átlag felhasználásra kiváló, olyannak főleg, aki nem hozzáértő, de az ára botrányos. 260K-s alapmodell? :Y
értem én, hogy az árfolyamkockázat, meg ilyenek, de ez akkor is sok. (egy éve az Apple alapmodellje konkrétan a fele volt)

(#14) g@bo válasza DS39 (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

Fele, és nem annyival rosszabb…

(#15) hegedus001 válasza g@bo (#14) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Igen, egy hónapja a fele volt. Msot 195.000 Ft. Szvsz, a 65.000 Ft difit se éri meg. PEdig nagyon vártam, hogy válthassak a 10. Gen-re. Hát nem váltottam, helyette lett 9. gen pencillel (2 hetes) 130.000 ért :U

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#16) spect80 válasza Sirus86 (#1) üzenetére


spect80
senior tag

Szeretnék olyan országban élni, ahol a nagyi Kiskegyed és cicás videók nézéésre 260e forintos tabletet megengedhet magának. Még ha a gyerekek os veszik neki.

(#17) Solten


Solten
addikt

Ja, ezt mintha mar lattam volna... (iPad Air (2020))

Saor Alba

(#18) doooo válasza joey04 (#12) üzenetére


doooo
veterán

Tényleg? Én meg épp másra számítottam (beleolvasva is az első oldalba), amíg meg nem néztem, hogy ki írta.
Vagy van némi állandó kritikusság a gyártó irányába ennél a szerzőnél, amit eddig nem vettem észre? :DDD

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez sajnos most mellé ment. Eddig az Apple volt a tablet kategória királya, de ez mellé ment.
A Tab S8-ban lévő SD 8 Gen 1 erősebb, mint az A14 Bionic. És abban 8 GB ram van. Oké nem iOS. De ami tény, az tény. Emagnál 280k a 8/128 GB Tab S8. Az nagyon megéri.

A kilencedik generáció sem éri meg az új árát. A régit igen.

[ Szerkesztve ]

(#20) joey04 válasza doooo (#18) üzenetére


joey04
titán

Bele szokott csempészni némi troll etető szöveget mint most a kép a hajlítható tabletes hírben :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#22) bollokcs80 válasza janeszgol (#19) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Arról nem is beszélve, hogy kuponokkal az S8 ára még faragható is - és ott még ceruza is jár alapból, igaz, hogy a töltőn meg spórolnak. Így oda jutottunk, hogy 200 ezer alatt szinte nincs is értelmes tablet egyik fronton se.

A 9-esnek 135-ért maximum a Xiaomi Pad 5 volt az ellenfele árban (teljesítményben azért lejjebb van), de 190-ért már az is elég húzós lett belépőszintnek. Az okokat tudjuk, nem részletezem. :(((

Nem szeretnék fikázni, de miután neves külföldi tesztelők is kiakadtak rajta, így le merem írni, hogy ez az átalakítós ceruzás megoldás elég gagyi egy ilyen kaliberű cégtől, aki mindig is sokat adott a design-ra és a használhatóságra. Értem ,hogy pozícionálni kell a termékeket tudásban, de ezt azért picit át kellett volna gondolni.... :U

A billentyűzetes tok viszont jól néz ki, bár az ára annak is horror és szerintem összeadva már majdnem kijön belőleg egy alap M1-es MacBook Air. Nekem sokkal jobbban használható megoldás lenne mint ez a kombó. Tudom, kreatív felhasználók nyilván máshogy ítélik meg.

B.Cs.

(#23) victorhun7 válasza Sirus86 (#1) üzenetére


victorhun7
tag

inkább egy ipad 9
főleg hogy abba még a nagyobb aksi van.

(#24) Voloka


Voloka
tag

".... az ára ennek is felcsökkent..."
Mi van???
Mit csinált???? :W

(#25) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Hát, majdnem eladtam az Air4-esemet, de elnézve az árakat inkább marad receptet nézni...

(#26) Dr.NX válasza Voloka (#24) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez egy kis humor volt, nem kell kiborulni.

Elfogadom a sütiket.

(#27) sanyijedi


sanyijedi
őstag

“Ha van egy USB-C végű Lightning kábelünk otthon, akkor megússzuk a vásárlást” - és azt hogy?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#28) janeszgol válasza Voloka (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egy poen volt. Viszont van olyan kifejezesunk, melyet a politikusaink, szakertoink is hasznalnak. X-szer kevesebb, ahol x>1.
Pl Otszor kevesebb. Na ilyen nincs.

(#29) hegedus001 válasza sanyijedi (#27) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Úgy hogy Lightning to Lightning Adapter viszont Jár az 1. genes Pencilhez.... :))

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#30) sanyijedi válasza hegedus001 (#29) üzenetére


sanyijedi
őstag

ahha, köszi!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#31) Lalikiraly válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én is vártam nagyon, de ennyiért egyszerűen vállalhatatlan. Inkább gamer laptopba vagy ilyesmibe fektetek és cipelem. Ennyiért ez vicc. Persze nem csak a rossz Forint miatt ennyi. Hát meg csak az áfa és egyéb adók... Külföldön egy gyerek a zsebpénzéből kirántja, mi meg egy hónap alatt nem keresünk ennyit. Páromnak pont másfél havi fizetése... Anyáméknak cirka 5 havi "nyugdíja" szvsz...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#32) moleculez válasza Lalikiraly (#31) üzenetére


moleculez
veterán

dafaq?!
Nem veszek elektromos rollert mert inkább RangeRoverbe rakom a pénzt. :F Hogy jön egy képletbe az iPad meg a gamer laptop?! :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) markknight válasza moleculez (#32) üzenetére


markknight
veterán

Most miért? Roller helyett simán kijön egy Range Rover, igaz 1:43-mas vagy annál alacsonyabb méretarányban.

Egyébként ezen az áron kapni kéz alól olyan laptopot amin vígan el tudsz "játszadozni". Portable-portable, ez lehetett az alap gondolat is.

(#34) moleculez válasza markknight (#33) üzenetére


moleculez
veterán

Dehát az egyik egy ultramobil mindenes, a másik meg egy nagy, vastag laptop ami nehéz is, teljesen más kávéház. De értem én, egy új iPad árából lehet venni használt gamer notit. Mondjuk egy félkomolyabb biciklit vagy tv-t is :F Na mindegy el is engem.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

Úgy általában, nem kényelmetlen tabról filmet nézni úgy, hogy folyamatosan fogni - tartani kell? Számomra sokkal praktikusabb erre a célra (is) egy 14" noti, OLED kijelzővel.
Azt nem kell fogni tartani, jóval kényelmesebb elaludni a film alatt :)

Mert lakni, muszáj.

(#36) janeszgol válasza Hallosz (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Tablettarto. Pont ma megyek miatta az Ikeaba.
De az valo igaz, hogy jo aron lehet venni jo notikat. 270 ezerert van oledes Asus Vivo mar.

(#37) markknight válasza Hallosz (#35) üzenetére


markknight
veterán

Tessék, probléma megoldva: [link] Már csak egy bili kell és nem is szükséges elhagyni az ágyat.

(#38) #76500480


#76500480
törölt tag

Márciusban debütáló Air 5 250kről indított. Már ott is spóroltak az anyaggal, hogy az alufólia hátlap behorpadt a kijelzőn a színek invertalodtak. Ezért esett a választás egy Pro-ra 320ert, na meg a Promotion technológia, Face ID, merevebb ház miatt is :C Most a sz.rt is drágán adják :U Márciusban már volt “háborús infláció”, “szankciós politika”még nem :N

[ Szerkesztve ]

(#39) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

nagyon boldog vagyok, hogy beruháztunk az előzőre még az árak felcsökkenése előtt egy hónappal :))

Sony A6000 | iPhone 12

(#40) szőröscica válasza gyonyoruwok (#39) üzenetére


szőröscica
addikt

+1, én is nagyon örülök, hogy 1 hónapja megvettem 130-ért a 9-est és nem vártam erre. :)

(#41) 3pdavid


3pdavid
csendes tag

Az csak engem zavar hogy az uj desing és főképp ár ellenére sem laminált a kijelző?! Az első ipadem a 2014-es air 2 kijelzője laminált volt...

(#42) hegedus001 válasza janeszgol (#36) üzenetére


hegedus001
aktív tag

koppra ugyan ennyiért vettem Euronicsben Oledes Zenbookot :))

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#43) kenand


kenand
veterán

Néhány helyen még meg lehet csípni a 9-est 13x 000Ft-ért, jobban megéri

(#44) hemaka válasza kenand (#43) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mekkora flegma fricska a 2.0-ás sebességű usb-c, haha :DDD

(#45) kenand válasza hemaka (#44) üzenetére


kenand
veterán

Mint egy olcsó kínai tabeltnél, amikor bejött az USB C áttértek arra, de a sebesség maradt 2.0...

130 000Ft ért a 9 a legjobb ár/értékű tablet volt, hasonló árú androidosok közelébe sem értek...

(#46) batai15


batai15
félisten

Az árát elnézve nagyon jó időbe vettük két hónapja a 9est több mint 100k pluszt nem ér ez.

(#47) victorhun7 válasza 3pdavid (#41) üzenetére


victorhun7
tag

Hát ja kicsit gáz .. nekem ipad air az első van és még mindig elég jól működik 85% az aksi.

(#48) Narxis válasza Dr.NX (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#49) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ez annyira tipikusan Apple-féle szarrágás, hogy évekig ment a majomkodás, hogy csak a drágább iPad modellekbe került Type-C csatlakozó, azokkal rendesen lehet külső SSD-t használni mondjuk fotók/videók feldolgozására is, amire amúgy az alap iPad is képes lenne teljesítményben, de a Lightning csatlakozó kőkorszaki sebessége ennek keresztbe tett.

Most lett Type-C csatlakozó, de csak USB 2.0 szabványt tud, hogy továbbra is akadályozza a külső SSD rendes használatát! :DDD Csak őszintén gratulálni tudok!

(#50) moleculez válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


moleculez
veterán

Az. :W Az egész model úgy ahogy van...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.