Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18801) shteer válasza Syde (#18797) üzenetére


shteer
titán

de akkor mire elér a processzorhoz már +5/6 fok

ez téves! nem lesz ott 2 fok se, fogadjunk :)

Lucif-R: ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18802) Yso válasza fsb1000 (#18792) üzenetére


Yso
tag

Hirdetem a cuccot, de eddig senkit sem érdekelt...

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18803) Macka


Macka
veterán

Ó, ismét kezdődik a "hol melegebb a víz"- fight! xd

Én tudom: a kutyaházban melegebb van,mert oda megy a bojlerből a meleg.

(#18804) Syde válasza shteer (#18801) üzenetére


Syde
tag

Lucif-R, shteer, Köszönöm.

Bízom a tapasztalatotokban így sorba kötöm. Egyszerűbb is. Sajnos a szivattyúnak fekete a rotorja... De legalább kettő van egyiket nem használom. Még anno beázott, és azt hittem, hogy újra kell tekercseltetni, így vettem egy másikat de megcsináltattam, újra tekercselés nélkül.

(#18805) fsb1000 válasza Macka (#18798) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Amúgy használod is a géped valamire
Futtatom rajta a számológépet.

Amúgy a 16/10-es Tygon mennyit tágul? Kiszámolnád?
Meg lehet próbálni.
Feltételezve, hogy a rugalmassági modulusa jelentősen kisebb mint a rendszer többi tagjának és az átmérőnövekmény nem okoz maradandó alakváltozást.
(Leegyszerűsítve: csak a cső tágul és nem durran el)

A fenti feltételekkel a 16/10-es Tygon belső átmérője pont annyit fog tágulni a viz hőtágulása miatt, mint bármely 10-es belsejű cső, nagyjából függetlenül az anyagától.
Ált.iskolai fizikai anyag, hogy a folyadékok összenyomhatósága közelít a 0-hoz.

(#18806) Lucif-R válasza Syde (#18804) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nincs mit :D Amúgy a kék rotort azé mondtam mert eddig csak olyna képeket láttam ami kék rotoros volt... próbálj meg ott a fórumon utánna olvasni vagy másutt a neten hogy migyeikkel megy e de talán ha emlékeim nem csalnak akkor mások is azt emlegették hogy csak kékkel ( de tényleg nézz utánna hogy pontosan melyik ) Amúgy sztem a Pro is elég lesz arra a rendszerre...

Nekem minden vizes a gépben a memón és a tápon kívül és egy 9ventis radim van amellett meg egy régi DDC-1VC ( 7-8W ) és simán jó... kicsit monnyuk hangos de ProBOX-azt is megoldottam majd esetleg uppolok én is egy pro-ra valamikor.

Stheer: :DDD ;)

Macka: :K :K :U

(#18807) Macka válasza fsb1000 (#18805) üzenetére


Macka
veterán

Én mindenféle számolgatás nélkül vagyok több,mint 2 éve vízhűtés-gazda, és mindig,mindenem nagyon lehült. :DD

(#18808) Laraxior


Laraxior
titán

igazából azon gondolkodtam hogy mire jó ez a számolgatás.
melyikkel hűl a jobban a rendszer 10/8 vagy 16/10..van aki azt mondja van különbség. Szerintem nincsen.Tökmindegy mennyi víz áramlik át a csövön,előbb utóbb úgyis felvesz egy fix hőmérsékletet,akkor meg csatornacsövön keresztül is ömölhet a víz,zárt rendszerben körbe körbe.a radiátor mérete is olyan mindegy egy adott nagyság után. Gondolom vannak képletek meg számolások... :DDD egyedül azt hiszem el hogy jobb prociblokkal nyerhetünk minusz hőfokot. Várok valami magyarázatot az igazamra :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18809) Macka válasza Laraxior (#18808) üzenetére


Macka
veterán

Ne szólj szám... Szerintem a hf csati és a nagyobb tömlőátmérő csupán a szittyó dolgát könnyíti,elképzelhető néhány tized foknyi javulás,de semmiképpen sem számottevő... Szerintem. De shteer majd kijavít.

(#18810) shteer válasza Macka (#18809) üzenetére


shteer
titán

minek? :DDD

azzal egyetértek, h a szivattyúnak jó :K Reset Eleknek meg hiszek, a fizikát olyan mélyen nem vágom, csak odafigyelek az okosságokra, tapasztaltokra és ügyes kezem van a saját cuccomat építeni:)

..szerintem jónak tűnik

(#18811) fsb1000 válasza Macka (#18807) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A vita tárgy nem az volt hogy a Te vagy bárki "vízhütés-gazda" rendszere mennyire hül le számolgatás nélkül, hanem az hogy szerinted "teli" tartálynál nem tud a víz hova tágulni.

Én ezzel nem értettem egyet, mert szerintem a műanyag csővek elég rugalmasak és követik a víz térfogatváltozásait.

A többi melléduma.

(#18812) shteer válasza fsb1000 (#18811) üzenetére


shteer
titán

a gyári zárt (ami valóban zárt) rendszerek tudtommal fullra vannak töltve

..szerintem jónak tűnik

(#18813) Macka válasza fsb1000 (#18811) üzenetére


Macka
veterán

Ebben biztos igazad van, de én akkor sem töltöm fullra. A makacsság korral jár. :U

(#18814) #72042496 válasza fsb1000 (#18811) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindegy, nincs erre időm. :B

[ Szerkesztve ]

(#18815) fsb1000 válasza Laraxior (#18808) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kisebb átmérőjű csővel ugyanaz a szivattyú ugyanazokkal a blokkokkal kisebb térfogatáramot képes előállítani. A kisebb térfogatáram kisebb hűtőteljesítményt produkál.
Szerintem.

Tehát a méret, a csőátmérő nem minden esetben elhanyagolható tényező, ha egy vízhűtést tervezünk PC-be.

8mm --> 10mm esetében nem tudom mennyi lesz a növekmény (ezt mindig a konkrét rendszerben kéne megvizsgálni), de abban az esetben, ha a 8-as csővel is 1GPM felett marad a térfogatáram, akkor megmerem saccolni, hogy a procihőmérsékletben, vagy summa dT-ben nagyon kevés lesz a változás.
Szerintem ez jellemző lehet a "házi" rendszerek többségére.

Úgy gondolom a cső átmérőjének megválasztása dizájn kérdés is, de függhet a rendszer többi elemétől is ha van valamilyen műszaki vagy hallomás alapokon nyugvó elvárásunk a térfogatárammal szemben...

Ennek ellenére nem tartom butaságnak HF-re váltani. Én is megtettem.
Legalább nem törik annyira.... Meg jobban is tetszik.

(#18816) Yso válasza fsb1000 (#18792) üzenetére


Yso
tag

Amúgy ez a peltier-es dolog tetszik. :) De a Tribe-ot most visszadugtam a dobozába... Tényleg.. Amikor leeresztettem a kicsikét, akkor az eredeti hűtővize szerintem kicsit megváltozott.. A tartályból kieresztve "büdös"-nek éreztem, és kevésbé átlátszónak. Lehet ez is valami reakcióba lépett valamelyik rendszeren belülli cuccal?

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#18817) fsb1000 válasza #72042496 (#18814) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idézet: "Visszaolvastam, nem láttam, hogy ilyet írt volna. "

Akkor olvasd el ezt ((#18772) ): [link]
Balika911: Gondolod, hogy a szájába adtam valamit?

Másik idézet: "Egyébként a szilárd anyagok hőtágulása igenis függ az anyagtól..."
Igen.. ebben egyétértünk, remélem olyat sem olvastál ahol ennek ellenkezőjét írtam volna.
De esetünkben ez indifferens információ.

Nézzük miről is beszélünk.
1.
Általában a folyadékok hőtágulási tényezője 1 nagyságrenddel nagyobb mint a szilárd testeké, tehát ha cső együtt melegszik a vizzel, akkor is a víz fogja kikényszeríteni a cső alakváltozását, nem pedig a hőmérséklet. (ezért írtam, hogy a tágulás mértéke "nagyjából" független a cső anyagától)

2.
A víz hőtágulási együtthatója 0,00013 1/K
Ha az 1 liternyi víz 50°C-vel felmelegszik a rendszerünkben, akkor kb. 6,5 ml-vel lesz több a térfogata.
Ha mincs tágulási tér és eltekintünk a cső hosszanti nyúlásától, akkor a csőátmérő 1,0065x-vel lesz nagyobb.
Kevesebb mint 1% !!!!!!!!!!!!!! átmérőnövekmény. 10-es cső --> 10,01mm
Azaz minimális, nem mérhető, stb, stb.

Ne ezen nyüglődjünk.... Csak a hőtágulásnak elég egy kupicányi hely a tartályban.

[ Szerkesztve ]

(#18818) fsb1000 válasza Yso (#18816) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom mitől lehet... De a bio-gyilkos fagyálló koncentrátunokkal nincs ilyen gond.
Szerintem kicsit drágán adod a régi cuccod.. gondold át a mai "fejeddel" mennyiért vennél egy ilyet használtan?
Na... ezért javasoltam az alternatív felhasználást. Nagy előnye, hogy külső cucc.
Akvárium hűtőnek is jó lenne....

Ahogy nézem a régebbi vizes alkatrészek szinte eladhatatlanok.
Akinek van pénze az a legújjabbat veszi. Talán csak a Laing szívatyúk kivételek.

[ Szerkesztve ]

(#18819) Ghandi válasza fsb1000 (#18818) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én probálkoztam már rengeteget peltier elemes vizhütésel.
Szerintem nem éri meg vacakolni vele.Amit én tapasztaltam : az álltalános 40-60wattos peltik szinte semmit sm érnek,alig érezhetö a hatása.Aztán sikerült szereznem 275W-os(!!!) peltier elemet.Az már hütött rendesen,meg annaka következtében termelte is a kondenzvizet DE! Ekkora teljesitményhez már iszonayt nagy táp kell hogy elvigye a konfigot is aminek az ára hát nem kicsi.Én inkább külön tápot használtam a peltinek de ekkor jöttek a további problémák.Ez a pelti már annyira melegedett hogy tartós lehütéséhez elég nagy vizhütés kelett,nem csak egy kis BigWater vagy valami hasonló bolhafing.Na szereztem kolyabb radit meg szivattyút.Na de ekkor megint egy probléma jött! Ugyanis a pelti maga 65*65mm volt,akkoriban nem találtam sehol sem ekkora blokkokat igy egy rézlappal küszöböltem ki méretkülömbséget.Hiába volt minden okés,hiába szinte majdnem lefagyott a hideg oldal,akkor sem hozta az elvárható teljesitményt.Rájöttem hogy a viz hamar átszalad a blokkban és nincs ideje lehülni.Szóval vagy a rendszer pumpáját kelett volna leszabályozni drasztikusan(ami nem biztos hgy jó dolog) vagy sokkal nagyobb hütöblokk kellene amiben hoszabb a viz utja vagy nagyobb a viztér.Akora blokkot nem gyárt senki,én meg nem akartam már beruházni a legyártatásába
Én ugy probálkoztam hogy a peltier két hütöblokk között volt,a hideg oldarra rendszer vize ment,a meleg oldarra meg a pelti saját hütése.Meg lehet még azt is próbálni hogy a peltit magára a CPUra teszi az ember és azt hüti a vizzel,na de erröl már rengeteg rémtörténetet és pár képet is láttam.
Szóval ha valakinek rengeteg idelye és pénze van akkor probálkozzon a peltierrel,de részemről felejtös a dolog.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18820) fsb1000 válasza Ghandi (#18819) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Üdv!

Szerintem ezt a beszélgetést a peltier topicban kéne folytassuk. [link]
Lényeg: Nekem sikerült müködőképes H2C-t építeni.
2 hónapig tartott... kb. 100-120k költségvetéssel, úgy hogy kaptam segítséget kölcsön cuccot is.
És lehet a kereskedelemben is kapni: [link]
Ipari alkalmazások: [link]

Idézet: "Rájöttem hogy a viz hamar átszalad a blokkban és nincs ideje lehülni."

Szerintem ez a megállapítás nem helytálló, de ma már ez meg lett vitatva.

[ Szerkesztve ]

(#18821) #72042496 válasza fsb1000 (#18817) üzenetére


#72042496
törölt tag

Odáig nem olvastam vissza. :)

Azért szerkesztettem át, mert tényleg nincs időm ilyen dolgokra, meg már nem is érdekelnek.

(#18822) fsb1000 válasza #72042496 (#18821) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hidd el, megértem hogy nincs rá időd és már nem is érdekel téged ez a dolog, csak akkor minek kottyantottál bele?
.
Ráadásul olyat, amit utólag teljes egészében törölnöd kellett.... mert alaptalan volt.
Igy egy kicsit furán néz ki a "beszélgetésünk".

[ Szerkesztve ]

(#18823) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyet szeretnék egy ilyenbe becsavarni, mivel tömitsem? én valami szikkadó tömitöanyagra gondoltam átlátszó vagy fehér szinben.
vagy valami javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#18824) Oibacsi válasza whitehand (#18823) üzenetére


Oibacsi
őstag

teflonszalag vagy fbs megteszi

(#18825) shteer válasza whitehand (#18823) üzenetére


shteer
titán

ilyennel :) szvsz semmi ragasztó

..szerintem jónak tűnik

(#18826) whitehand válasza shteer (#18825) üzenetére


whitehand
senior tag

a teflonszalagtol félek hogy ha keveset tekerek rá ereszteni fog ha meg sokat akkor ha tulhuzom szétrepeszti
fbsre gondoltam vagy a praktikerben kapható jó tömitöhatásu, de gyengébb ragasztóhatásu tömitöpasztára

(#18827) Ghandi válasza whitehand (#18826) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Létezik menettömitö anyag.Ez olyan sürübb állagú folyadék szerüség.
Hogy hol lehet kapni? Szerintem kötöelemekkel foglalkozó üzletekben,vagy pneumatikai alkatrész üzletben,mert nálunk a pneumatikások használták,ráadásul ugyan olyan csöcsatlakozókhoz mint amilyet a vizhütésnél is használnak.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18828) shteer válasza whitehand (#18826) üzenetére


shteer
titán

na igen... akril vagy plexi alsó kupak. arra figyelj, h az adalék ne oldja amit a hűtéshez használsz

..szerintem jónak tűnik

(#18829) whitehand válasza shteer (#18828) üzenetére


whitehand
senior tag

Febi lesz benne valószinüleg kék szinü
amugy az egész belseje plexi

[ Szerkesztve ]

(#18830) shteer válasza whitehand (#18829) üzenetére


shteer
titán

láttam már xspc reservoirt közelről, eléggé impresszív :)

..szerintem jónak tűnik

(#18831) Nyugdíjas válasza whitehand (#18826) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Volt valami ilyen zsinór izé, valami folyadékkal köritve :D
Sokan szerettek, meg állítólag az a legjobb, bár én teflonszalagot használok. Nem hoiszem, hogy túl tudod úgy húzni, hogy baja legyen. Ha csak nem vagy egy állat :D De megkeresem neked....
Azthiszem talán ez volt,de nem vagyok benne biztos. De Loctite az tuti.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18832) Armando_19 válasza szacsee (#18754) üzenetére


Armando_19
őstag

Na bakker, csak igazad lett a végére. Amit a backplate alá raktam medence fólia átszakadt, és folyamatosan rövidre zártam vele az alaplapomat. Teljesen szét kellett kapjam tegnap a rendszert, és kiszedni a backplate-et... este 11kor csavaralátétet vadászni nem volt túl jó móka, de végül sikerült minden megcsinálnom, így ismét működik a vas. apró szivárgási hibák is hárítva lettek ezzel 1 időben, hála a nagy adag tefloncsíknak!:D

(#18833) Armando_19 válasza Nyugdíjas (#18831) üzenetére


Armando_19
őstag

jaja ez jó cucc. Múltkor mikor szereltem a vizemet, pont ott voltak a fűtés szerelők, és ilyennel tekertek be nekem mindent. Könnyű áthajtani a meneten. Ha a nagy hálózati nyomású fűtés rendszerekhez ilyet használnak, nem lehet olyan rossz. ;)

(#18834) Macka válasza Armando_19 (#18833) üzenetére


Macka
veterán

3-4 karika teflony, oszt nincs fölös víz. Bár ez sem lehet rossz. Régebben a fűtésszerelők valami "hajféle-kinézetű" izébizével varázsoltak. Az mi volt?

(#18835) Armando_19 válasza Macka (#18834) üzenetére


Armando_19
őstag

Kender. Góc-nak is hívják köznyelven. Azzal az volt a para, ha tényleg jó hatást akartál vele elérni, kicsit zsírozni kellett. A régi gázszerelőknél láttam olyat. Nem rossz megoldás az sem, de sokkal több "helyet" foglal el magának a menetben, így pl egy plexi tetős cpu blokknál fennáll az esély, hogy szétrepeszted vele.

(#18836) shteer válasza Macka (#18834) üzenetére


shteer
titán

kóc :) még mindig használják

szerk: vízhűtéshez nem ajánlott és ronda :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18837) Macka válasza shteer (#18836) üzenetére


Macka
veterán

Nem is akartam használni,csak izgat voltam. Maradok teflonszalagnál. Bár régen nem használtam,és mégsem szivárgott.

(#18838) Armando_19 válasza Macka (#18837) üzenetére


Armando_19
őstag

Nekem is csak pumpám beömlőjénél szivárgott egy kicsit. 2 váltóval kellett megoldanom, hogy a gyorscsatikat le tudjam cserélni rendesre, és úgylátszik a műanyag menetes pumpám annyira nem szerette a váltást. kellett neki egy kis tömítés.

(#18839) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Oh lol reggel van... és mé van ugyanolyan maci logótok... ehh :D igy semmi... amúgy csak az lett volna hogy Macka Nyomigma beérésére hajtási kérdés :DDD de igy semmi... :U

[ Szerkesztve ]

(#18840) Macka válasza Lucif-R (#18839) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem az én mackóm snájdigabb. Amúgy a Nyominger már nagyúr?

(#18841) shteer válasza Macka (#18840) üzenetére


shteer
titán

de már csak 2 hónap a büntiből ;]

..szerintem jónak tűnik

(#18842) #72042496 válasza fsb1000 (#18822) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megírtam, elküldtem, láttam, hogy célt tévesztett, ezért jobbnak láttam törölni az egészet. Újat írni pedig időm sem volt, ill. értelmét sem láttam.

Nyugodtan törölhetted volna a választ, akkor nem nézne ki furán. :)

(#18843) fsb1000 válasza #72042496 (#18842) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs! Nem szoktam törölni a hsz-eim, legfeljebb elnézést kérni, ha utólag rájövök hülyeséget írtam.

(#18844) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18843) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vesszetek már össze ezen! Légyszi.... A kedvemért, nah!? :D;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18845) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

No offense de kicsit sok az off... :U

(#18846) #72042496 válasza fsb1000 (#18843) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez viszont már egyéni szoc probléma.

(#18847) K feri


K feri
csendes tag

hello sziasztok még ujonc vagyok és ezt szeretném kérezni hogy mien vizhütő blok kel az
AMD X4 AM2+ Phenon 9950 Quad-Core Black Edition őrocira amival jol is megy :)

előreis thanks

[ Módosította: Bordoi ]

(#18848) K feri


K feri
csendes tag

procira :) :))

(#18849) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18844) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És lenne időd olvasni?
szmájli...

(#18850) shteer válasza K feri (#18847) üzenetére


shteer
titán

pl D-Tek Fuzion, Enzotech SCW-1 Sapphire, Swiftech Apogee GT, EK Supreme
[link]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.