Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Sziasztok!

Egy gagyi kérdésem lenne: van ez a Thermaltake 780e CL beépíthető vízhűtés. Azt szeretném tudni, hogy szerintetek a procin kívül mást is képes lehűteni, netán az egész rendszert? Adatlapomon lévő cuccokat kellene 'levizelni' :)

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#17102) Oibacsi válasza #72042496 (#17100) üzenetére


Oibacsi
őstag

Melyik? Amúgy ez tavaly volt, most 1a-sl2-m van, ősszel cserélem xcpc delta-ra...

(#17103) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17101) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 3870X2-ig olvastam :D Az is kétséges, hogy milyen keretek közt birkózik meg a procival,de az X2 önmagában komolyabb perecelésre késztetné. Nemhogy a komplett rendszer:Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17104) Oibacsi válasza syckaloz (#17101) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ez a procidat se fogja rendesen lehűteni...

(#17105) syckaloz válasza Oibacsi (#17104) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Értem, tehát akkor ez ilyen 'teszkógazdaságos' vízhűtés gyakorlatilag. :) Magyarul ha vzet akarok tenni a gépbe, akkor 80 alatt nem úszom meg :(

Tervezek még egy x2-est a masinába. Láttam külföldön EK blokkokat X2-esre itt, jónak tűnik. Az árával kapcsolatban van bárkinek vmi információja?

[ Szerkesztve ]

(#17106) #72042496 válasza Oibacsi (#17102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát a Zalman. :)

De hagyjuk, úgyis csak poén volt, kicsit megártott a ma délelőtt folyamán topicba gyűlt hülyeségmennyiség. :(

syckaloz:

Ha már ilyen komoly gépet összeraktál, akkor a komoly vízhűtésre se sajnáld a pénzt, mert az nagyon hamar visszaütne.

Innét szoktunk rendelni ezt-azt. Nézz körül, ami van raktáron, azt a kollégák be tudják szerezni Neked, valamivel talán listaár alatt is. Neveket nem írok, mert reklám lenne, az pedig nem ide való, de valószínű úgyis jelentkeznek hamarosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#17107) Oibacsi válasza #72042496 (#17106) üzenetére


Oibacsi
őstag

De réz volt, plexi tetővel, 35 fokos melegben a húzott d805 65 fokos volt....:)
Ja és megjöttek a black ice radimra a yate loon ventik...ilyen kellemeset régen csalódtam

(#17108) #72042496 válasza Oibacsi (#17107) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát akkor tényleg megdőlni látszik a "rézblokkok között nincs különbség" elmélete.

Ezek konkrétan milyen típusú ventik? A házam is Yate Loon ventikkel érkezett (Lian Li-nek álcázva), de hangosnak találom őket. Bár lehet, csak le kellene szabályozni, ahhoz viszont lusta vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

(#17109) syckaloz válasza #72042496 (#17106) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Értem, köszönöm a linket, 'átnyálazom'. :)

(#17110) Oibacsi válasza #72042496 (#17108) üzenetére


Oibacsi
őstag

ilyen:[link]
kb 1,5-2 fokot csökkent a vízhő az ac-khez képest

(#17111) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#17110) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

SC-ről nem lehet linkelni sajnos... Vagy csak ti be vagytok jelentkezve mikor linkeltek nemtom... De az elmúlt napokban többen is akartak ilyet tenni, és nem műxik...

syckaloz: Épp most árazták le az X2 blokkot, szóval épp jókor...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17112) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez szerintetek mennyire lenne jó választár a Laingre?

Mer lehet, hogy ilyet veszek rá az OcLabsos helyett.

(#17113) syckaloz válasza Nyugdíjas (#17111) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Van választék bőven, és az van, hogy fogalmam sincsen, hogy miket érdemes összeválogatni. A másik nagy probléma a radi elhelyezése. Jólenne valahogy úgy megoldani, hogy ne látszódjon a radi. Ebbe nekem még az is belefér, hogy kicsit szétvagdosom a házam. Egyébként a vizezést úgy szeptember közepére tervezem.

(#17114) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#17111) üzenetére


Oibacsi
őstag

d12sl-1350rpm-es...amúgy tuti nem vagyok bejelentkezve, hirtelen a jelszavam se tudom
mod: most nézem, hogy linkre kattintva nekem se jön be
mod2: mostmeg jó, nem értem

[ Szerkesztve ]

(#17115) Oibacsi válasza SzlobiG (#17112) üzenetére


Oibacsi
őstag

martinsliquidlab tesztjét néztem, az elsők között volt...

(#17116) #72042496 válasza Nyugdíjas (#17111) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha másodszor nyitod meg a linket, akkor már kidobja a linkelt oldalt. (IE alól néztem.) :)

Ez a ventilátor úgy látom, hangosabb az általam kinézett AC-nél, így én mégis annál maradok.

[ Szerkesztve ]

(#17117) SzlobiG válasza Oibacsi (#17115) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jolvan, akkor egy olyat rendelek majd.

(#17118) Nyugdíjas válasza #72042496 (#17116) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

TÉlleg! Másodszorra mindig bejön. MIlyen trükkös :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17119) Oibacsi válasza #72042496 (#17116) üzenetére


Oibacsi
őstag

papíron...hallgasd meg élőben mind2-t...éppenhogy van különbség az 1000-es ac és eközt, a csapágyzaja pedig ennek kisebb...

(#17120) #72042496 válasza Oibacsi (#17119) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elgondolkodtató... még meglátom, mi lesz, köszi a tippet! :)

(#17121) Oibacsi válasza #72042496 (#17120) üzenetére


Oibacsi
őstag

nincs mit...a nexusnak sem véletlenül a yate loona beszállítója ezek szerint:)
mod: off

[ Szerkesztve ]

(#17122) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#17121) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha már úgyis YateLoon-OFF olunk:D... Engem a legolcsóbb 14-esük lepett meg nagyon kellemesen. Az is 1k alatti árkategória,de nagyon halk.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17123) Macka válasza Reset Elek (#17097) üzenetére


Macka
veterán

Én lassan 2 éve hűtök vízzel, mé a Bartonos korszak óta. Nem mondom, hogy értek hozzá, mert mindig tanul az ember, a vízhűtés dolog meg nem light téma. Ha nem tudok biztosan valamit,én kérdezek. De ami újabban itt folyik...Nem csoda, hogy az értő emberek már be sem néznek ide.

(#17124) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Megpróbáltam lerajzolni, hogyan - hova képzelem el a radit, íme:

vélemény :F

(#17125) Oibacsi válasza syckaloz (#17124) üzenetére


Oibacsi
őstag

tudod mi lenne az ász? a merevítőre csinálni egy konzolt, azon lenne a radi, és az egyik venti helyett a táp át tudná szívni a levegőt

(#17126) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17124) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ötlet nem rossz, bár én személy szerint nem kedvelem a házból kiszivott levegővel hűtés kérdést,de egy triplának jó hely lehet. Bár igazság szerint a 366mm lavórszinüleg kevés lesz. Egy dupla meg teljesitményben lesz kevés. Lehet inkább valami tartó-szerkezettel a tetejére kéne ezt a radi kérdést véglegelni :) Ha nem viszolyogsz ettől a megoldástól valami esztétikai szempontból akkor mindenképpen jobb lenne:
1. vehetsz nagyobb radit ugye
2. nem kell vele annyit melózni(megspórolod a vágást, festést, miegyebet)
3. hatékonyabb is lesz egy kissé,ha nem a házban lévő meleget szivatod át rajta

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17127) syckaloz válasza Oibacsi (#17125) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Gyorsan csináltam párképet arról a helyről:

1 2 3

Nem rossz ötlet. :)

mod Nyugdíjas: mindenképpen a gépben szeretném elhelyezni a radit. :(

[ Szerkesztve ]

(#17128) Macka válasza syckaloz (#17127) üzenetére


Macka
veterán

Erre az egyik legjobb a Chieftec dragon, és hasonló böszme házikó. A tetejében akár egy quad-radi is elfér.

(#17129) Oibacsi válasza syckaloz (#17127) üzenetére


Oibacsi
őstag

mérd meg légyszives annak a résznek a szélességét, lehet hogy egy 2*140-es be fog férni

(#17130) syckaloz válasza Oibacsi (#17129) üzenetére


syckaloz
aktív tag

a táp kerek 15 cm széles és tőle jobbra - balra is van 1-1cm hely :)

[ Szerkesztve ]

(#17131) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17127) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most nézem... Van ott a táp felett még hely. mm-ileg mennyi az ott? Egy slim radi biztosan befér, de ha valami normális is akkor nyert ügyed van...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17132) Oibacsi válasza syckaloz (#17130) üzenetére


Oibacsi
őstag

és a 2 vas belülről?

(#17133) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!!

Lenne 2 kérdésem:

Megéri vízhűtést venni?

Mi mindent kell venni hogy működjön? (és kb mennyibe fájna??) :R

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#17134) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#17131) üzenetére


Oibacsi
őstag

és arról hogy szedi le a levegőt a táp felöli részen?

(#17135) Reset Elek válasza Macka (#17123) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jah, az "ÉRTŐ" emberek.

Mutass nekem egy "értő" embert!

Mutass egy olyan emberkét, akinek ez a szakmája, vagy tanult valahol áramlástant, hőtant.
Nem a különböző fórumokon, meg egyéb ellenőrizhetetlen forrásokból összeszedett "tudása" miatt "értő" az ember.

Vagy mutass valakit, aki legalább meg tudja indokolni, amit mond.

És persze röhöghetsz gúnyosan, csak mert nem azt mondjuk, amit te gondolsz, vagy igaznak hiszel, de akár el is mondhatod, szerinted hogy működik ez az egész.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17136) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#17134) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

NEm teljesen vagyok benne biztos, hogy jól értem.
De nekem az az elméletem, hogy itt mindenképpen kompromisszumra kényszerülünk. Ideális nem lesz, hiszen gyakorlatilag nem fér el az a tripla radi ott. A táp meg nem zár azért légmentesen, tehát tud levegőt szivni az a jó ventilátor. Tudom én is, hogy nem egy bajnok ötlet, én sosem épitenék ilyet,de valahogy be kell oda rakni...

De egyébként is, egy X2-vel, de főleg ha még egyet tervez a kolléga nagyon fog fűteni a radi is. Egy tripla nem igazán fogja tudni ezt elvinni alacsony vizhő mellett kis fordulatszámú ventikkel. De egy X2-vel még most jó lesz ez valamelyest. De én erősen elgondolkoznék, hogy akarok-e egy drága kaznt csinálni a vizes gépemből csak, hogy belül legyen a radi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17137) fsb1000 válasza #72042496 (#17089) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz! hasznos volt amit linkeltél elektől.
Jól rávilágit az áramlási sebesség fontosságára, mert a "hőátadási együttható" egy részét készen kapjuk a megvásárolt hőcserélőkkel. Lényeges mértékben az áramlási sebességgel tudjuk változtatni. (és a légszállítás mennyiségével radiknál)

Szerintem azt is érdemes megjegyezni, hogy a hőszállítási együttható, nem lineárisan változik a közeg áramlási sebességével (térfogatárammal), hanem egyre kisebb mértékben.
Az "ellaposodó" görbe jól mutatja ezt a gyártói adatlapokon: [link] Cpu: [link]
Tehát kell lenie egy optimumnak, amin túl már nem nagyon érdemes növelni az áramlási sebességet, főleg ha a hőtanon kivüli szempontokat is figyelembe veszünk.
Ebben talán volt némi igazsága "vak" topictársunknak, aki "világtalannoknak" válaszolt.

Én úgy gondolom hogy a szükséges max. áramlási sebességet kisérletekkel, mások tapasztalata alapján, és/vagy a hőcserélők gyári adatlapjainak elemzése alapján lehet megbecsülni.
Rögtön adódik 3 probléma
- nincs elegendő pénzünk, lehetőségünk a kisérletektre különböző eszközökkel
- nem mindig megbizhatóak azok a tapasztalatok, amit hozzánk hasonló laikusok leírnak
- nem minden hőcserélőhöz mellékel a gyártó hőátadási tényezőre vonatkozó diagrammot.


Apróság de.. szerinted az helyes állítás, hogy áramló_folyadék->szilárdanyag és a szilárdanyag->áramló_folyadék irányú hőszállításokra ugyanazok a törvényszerűségek érvényesek?
.
Mert mintha a "hőátadási együttható" kifejtésében az egyik befolyásoló tényező a hőáramlás iránya lenne.
Lehet rosszul emléxem, vagy lehet elhanyagolható ez a tényező a többihez képest.( Pl geometriai kialakítás, közeg tulajdonságai, stb )

(#17138) syckaloz válasza Nyugdíjas (#17136) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Tehát sok jó nem sülne ki a belső radiból? :(

És a Black ICE Xtreme GT M80 és a Black ICE Xtreme GT M160 radik együtt 1 rendszerben, mennyire hatékonyak? Mert ezeket el tudnám helyezni a gépben, azthiszem.

(#17139) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#17136) üzenetére


Oibacsi
őstag

lehete én értelek félre: ha berakod a táp felé a radit, ugye táp felé lóg egy ventilátornbyi rész...akkor onnan mi tudja leszedni a levegőt? kívülre csúnya lenne ventit rakni
Nekem is kívül van, én is oda tenném amúgy

(#17140) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17138) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elfelejted-e őket.:DDD

Oibacsi: Csúnya, nem csúnya, de valahova kell rakni. Az az igazság,ha röviden akarnám megfogalmazni ez igy ebben a házban nem megvalósitható. Vagy máshogy ebben a házban, vagy igy, de egy másik kuckóban.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17141) syckaloz válasza Nyugdíjas (#17140) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Maradjunk a 'máshogy ebben a házban' verziónál, nagyon megszerettem ezt a házikót :B
Kíváncsi vagyok az elképzelésedre!

(#17142) Cyberbeni válasza syckaloz (#17138) üzenetére


Cyberbeni
addikt

80mm-es ventikhez való radit nem nagyon éri meg venni.
inkább vegyél 120mm-es ventikhez való külső radit. hidd el, sokkal jobb lesz a teljesítménye, és könyebb is beszerelni.

(#17143) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17141) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Imént leirtam. A tetejébe nekem igy ezek alapján az infok alapján nem fér el egy tripla,amire nagyon minimum szükséged lenne. De mondom, szerény véleményem szerint fűteni fog. Megnézed az én konfigomat, nekem egy Thermochill PA 120.3 dolgozik, és azért ha olyan alacsonyra veszem a ventik fordulatszámát, ahogy szeretném, akkor azért melegecske. Plusz ezen a házban lévő levegőt átszivatni. Hátőőő....
Mennyit kellene innod, hogy megbarátkozz a radi kivül gondolattal?;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17144) Reset Elek válasza fsb1000 (#17137) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A hőátadás számításánál nincs jelentőssége a hő áramlási irányának. Ez a képletben sem szerepel. Úgyhogy innen oda vagy onnan ide, teljesen mindegy.

Viszont hogy miért linkelted be a termikus ellenállás grafikonját a hőátadási együtthatóhoz fűzött magyarázatodhoz, rejtély.
Attól még lehet, hogy jol tetted, csak várnák valami magyarázatot hozzá.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17145) syckaloz válasza Nyugdíjas (#17143) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Hááát, 1-2 üveg finlandiára biztosan szükségem lenne , pontosabban 1.5-re :D . Na jó, akkor tegyük fel, hogy feltesszük a radit a gép tetejére. Esztétikusan meg lehet valósítani?

(#17146) fsb1000 válasza Reset Elek (#17135) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezzel teljesen egyétertek.

Annyit azért hozzátennék, hogy közepes műszaki érzékkel, vagy 1,2 műszaki diplomával az átlag ember átolvassa a "régi" hőtan könyveket, akkor legalább van valami képe az alapokról.
És legalább azt tudja bizton állítani, hogy kell valamekkora deltaT a csonkokon, ha hőt akar elszállítani a blokkról...

De ez csak egy dolog... sokkal nehezebb problémának tartom a konkrét megvalósítást.
Lassan 2 hónapja dolgozom a vizes-hibrid cuccomon és nem azon akadtam el, hogy milyen sebességgel áramoltassam a vizet (annyival amennyit az átlagos szívattyú bír), vagy hogy mekkora radikat vegyek (kaptam rá választ és becslést), hanem azon, hogy miként vágjak G1/4" menetet a barkács műanyag tartályom oldalába.
Röhej.. de ez van.

Szerencsére ez is megoldódott.. köszönet IceAge-nak... sok érdekes dolgot láttam nála.

(#17147) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17145) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze. Legalábbis szerintem nem néz ki gnyul. Vannak ere direkt gyári tartó mittymuttyok is, meg te is csinálhatsz.
pl.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17148) Macka válasza fsb1000 (#17146) üzenetére


Macka
veterán

Miért nem veszel egy gyárit? :F

(#17149) syckaloz válasza Nyugdíjas (#17147) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Pompás. És ha ezt az egészet (ha jól számolom, 4db 12es elfér) körbekerítem valami lemezel - oldalt, felül - tetejét kilikasztom, akkor ez a művelet mennyire befolyásolja a radik hatékonyságát (gondolom alulról mindegyikre kell tennem egy ventit) Érthető? :(((

(#17150) Nyugdíjas válasza syckaloz (#17149) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hátrább az agarakkal hékás!:D
Nem kell beboritani azt a szerencsétlen radit ventikkel, ahol csak elfér egy. Ez történetesen egy dual radi, teht 2db 120mm-es légkavaró illik reá. De én mindvégig triplát emlegettem, természetesen ahhoz is jó ez a tartó cucc, csak olyan képet nagyhirtelen nem találtam. AMit irsz viszont nem teljesen értem. Ha szélcsatornát szeretnél kialakitani ilyetén módon az még jót is tesz neki,mert nem tud "fals levegőt szivni".

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.