Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17601) Cyberbeni válasza Rootkiskacsa (#17599) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nekem meg 10cm magas a tartályom. és csak a tetején van egy kis levegő hagyva.

(#17602) pentium4


pentium4
senior tag

srácok

a Koolance RAM-30 és 35 memóriablokkjairól mi a véleményetek?
jó coolerek vagy felejtsem el?
ha igen mit válasszak helyette?
köszi

P4

(#17603) Cyberbeni válasza pentium4 (#17602) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem nem érdemes vizet rakni rá. koolance meg amúgy is baromi drága.
én ilyet vennék, ha bulk memód van.

(#17604) pentium4 válasza Cyberbeni (#17603) üzenetére


pentium4
senior tag

hát ezaz hogy nem bulk, hanem cricial ballastix, a narancs bordával!
4*1gb volt rajta TR HR-07 DUO val, nyári melegben, venti nélkül megfőtt, géme közben 1150 en, és gariba kise cserélték, mert eltávolitottam a bordát!
ősitől vettem 2x2gb 800 ast, de oylan szinte rával ragaszva a borda hogy nem volt pofám tovább feszitgetni, mert féltem hogy eltöröm a modult!
ebből kiindulva most nem nagyon akarom leszedni róla a bordát!
kint 50 dolcsi, simán ebzserzem jó olcsón kintről azon ne muljon, csak kérdés hogy rámegy-e a ram-30 as képeket nagyobb a hely mint a 35-s nél és bőviteni is lehet majd később 4 modulra és hogy normálisan hűti e a ramokat vagy csak szemfényvesztés az egész?

P4

(#17605) Cyberbeni válasza pentium4 (#17604) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nézd meg aquatuningon az árát.
úgyhogy szerintem ilyet: [link]
mert a koolance 53,5€/2 modul, ráadásul 6-os csövekhez van.
ez meg 80€/4 modul, és g1/4" menetes.

(#17606) Bulitt válasza Cyberbeni (#17605) üzenetére


Bulitt
őstag

igen de ha jól tudom, tudod cserélni benne a csatit, vagy tévednék?

A második amit linkeltél meg ilyen van Balikának és mondta hogy kész rémálom 4ram modul esetén a felszerelés, nem beszélve, hogy a gyári ram hűtő bordát lekel szedni mert nem fér rá máskép :(

(#17607) pentium4 válasza Bulitt (#17606) üzenetére


pentium4
senior tag

igen igen, legelőször én is ezt néztem, de mivel a bordát lekell cibálni róla ezért ez kilőve!
az mért baj hogy 6mm a csati? túl szűk és akadályozná a vizet? mondjuk ugyis elosztanám a főcsövet min2 fele, mert egymás után ennyi cuccot lehűteni,a végén már tüzes lenne a viz :D
és ha 3 felé lenne osztva a főcső, csak a memó meg a déli hid kapna 1 csövet, igy a szük átmérő problémát jelentene vagy nem?

P4

(#17608) pentium4 válasza Cyberbeni (#17605) üzenetére


pentium4
senior tag

engem nem érdekel az eurós ár, ugyis amcsiból veszem meg ahol lényegesebben olcsóbb!
lásd kint 50 dollár németbe meg 54 euró, van külömbség!
+sztem ez nem hűthet valéami jól már csak abból kiindulva hogy egy alu lap körefogja és odaszoritopd egy imbusszal a blokk tetejére és cakk pakk, sztem fele oylan jól se hűt mint ez a koolance s cucc! bár lehet tévedek!

P4

(#17609) Cyberbeni válasza pentium4 (#17608) üzenetére


Cyberbeni
addikt

azért drága, mert baromi sok a vám. nézd meg az ek blokkokat. az hasonló árban van, mint a gyári honlapon.

(#17610) pentium4 válasza Cyberbeni (#17609) üzenetére


pentium4
senior tag

:U :U :U
ek blokkba nem látok ramblokkot!

P4

(#17611) Cyberbeni válasza pentium4 (#17610) üzenetére


Cyberbeni
addikt

semmi, már priviben kaptam magyarázatot arra, amit kivettem a hsz-ből
ja és azért nagyon eltérő a 2-2 mag hőmérséklete, mert nem polírozot és pont úgy púpos? vagy ez belülről ilyen? mert terhelve 10fok a különbség a 0,1 és 2,3 magok között.

[ Szerkesztve ]

(#17612) Reset Elek válasza jones965 (#17597) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ugyan miért nem?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17613) pentium4 válasza Bulitt (#17606) üzenetére


pentium4
senior tag

honn lehetne megtudni hogy lehet e cserélni?

P4

(#17614) jones965 válasza Reset Elek (#17612) üzenetére


jones965
Modder

Talán azért, mert a szivattyú hatásfoka akkor a legjobb ha a tartályból közvetlenül a szivattyúba folyik a víz.
Másodsorban nem volt tisztázva az előbbi esetben, hogy a tartály--blokk--szivattyú között milyen szintbeli eltérések vannak, ergo az első bekezdés a kézenfekvő megoldás.

Mondj egy iparágat, ahol a tartály és szivattyú közé a csöveken kívül egyébb elemeket beépítenek.
Nem elzáróra vagy torlóra kondolok.
:D

[ Szerkesztve ]

(#17615) Reset Elek válasza jones965 (#17614) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

:DDD

Ugyan már... Nem elég szakszerű az indoklás.

Csak kíváncsiságból kérdem, hogy hogyan határozzuk meg a szivattyú hatásfokát?
Szerepel-e az összefüggésben a tartály?
Víz-gáz-központifűtésszerelő-e vagy?

Amúgy: űrtechnika, haditechnika, orvostechnika, műanyagipar, stb...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17616) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nyitott rendszernél az normális, hogy bizonyos időközönként utána kell tölteni?

Mer mióta összeraktam most nincs rácsavarva az Isolator kupakja gondolom így párolog a víz.:U Megnéztem sehol nem folyik.

(#17617) Laraxior válasza SzlobiG (#17616) üzenetére


Laraxior
titán

nem.Nekem is fogyott időnként kiderült hogy a Laing DDC engedett aztán megállt a víz a ház aljában és belefolyt a DDC-be,aztán elfüstölt :O Ha párolog akkor is csak nagyon keveset.
Ha csobog a víz az isolatorban mondjuk feltöltés után fél nappal egy nappal,de még azt mondom hogy egy hét alatt sem párolog annyit.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17618) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Az eheim compact pumpákról mi a véleményetek? Mennyire tartósak?

(#17619) SzlobiG válasza Laraxior (#17617) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez velem is megtörtént az OcLabsos tetővel a víz bejutott a DDC-be, de szerencsémre nem égett le, de egy kis szaga így is van.:D

Nem csobog elenyészően kell utána tölteni egy kupakkal kb most az előbb töltöttem kíváncsi leszek mikor kell újra.:U

Pedig minden csatit végig néztem és sehol nem folyik, remélem így is marad.

(#17620) Laraxior válasza SzlobiG (#17619) üzenetére


Laraxior
titán

Én körbetekertem zsepivel a csatlakozóknál,aztán ógy nem kellett taperálni nagyon hogy folyik-e vagy sem :)
Alul van valami lyukacska a DDC-n,azon keresztül kapta a vizet aztán jött a füst, a DDC meg ment szervízbe lpc kollégához :C hát nem mondmo beszartam,meg most is amikor az ultrára ráfolyt a vasszer ami az isolatorban volt :Y :W teljesen befolyt a GPU-ig :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17621) Cyberbeni válasza Laraxior (#17620) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nekem csak a 4850-em ázott szarrá 1. feltöltésre. ja és már 4-szer töltöttem fel. (mert mindig le kellett valamiért engedni)

(#17622) fsb1000 válasza Reset Elek (#17615) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért a peltieres topicban elég jól leírta a "fűtésszerelő" srác, hogy mi a különbség a szívott és nyomott rendszerek között.
Pl hol helyezkedik el a körben a tartály....

Na mindegy.. szerintem a indoklásaival együtt meghaladta az írása a "vélemény" szintjét.

A szivattyú hatásfokán vagy jóságán - természetesen csak köznyelvi és nem űrtechnikai tudományos szinten - én azt érteném, hogy egy adott körben milyen tömegáram létrehozására képes.
Eltekintve a fogyasztástól és zajtól, az a jobb szívattyú amely nagyobb sebességgel tudja keringetni a vizet.

Érdekes kisérlet lenne, ha összehasonlítanánk azt a 2 esetet mikor a tartály a szívattyú elött vagy után van bekötve.
Szerintem lenne különbség, mégha nem is túl nagy.
Valószinűleg jones965 is erre célzott.

(#17623) Reset Elek válasza fsb1000 (#17622) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Hát jah, szerintem meg attól még nem lesz igaz valami, hogy elég jol megmagyarázzuk. Amit a "fűtésszerelő" srác írt, az nagyrészt áltudományos maszlag, és nagyon sajnálom, hogy egy két éves tanfolyamon csak ennyit tanítottak neki.

Ugyan ez vonatkozik jones965 fórumtárs véleményére is.

Amúgy én is benne vagyok tesztelésben. Ha tippelni is lehet, akkor az égvilágon semmi, de tényleg semmi különbség nem lesz a két elrendezés között.

Szeretném, ha nem lennének ilyen köznyelvi meg űrtechnikai meg tudományos szintek, ha valamiről beszélünk.Legyen egy szint, egy nyelvezet, és vegye mindenki a fáradtságot, hogy ha hozzá akar szólni valamihez, akkor azt a megkívánt stílusban és szinten teszi. Engem is kiröhögnétek, ha processzor helyett azt mondanám, hogy az a nagy IC ott középen...

Mellesleg a szivattyú hatásfokán a hasznos és a befektetett munka hányadosát értjük.
A befektetett munka itt a villamos teljesítmény, a hasznos munka a tömegáramból és a szállítómagasságból számítható. Nem túl kézzelfogható dolog, és esetünkben nem is nagyon használható mennyiséget kapunk.

A másik dolog, amit említettél, a "jósági fok" definiálható, de inkább a komplett rendszerre. Ez az elszállított hőmennyiség és a befektetett energia hányadosa lenne. ( C.O.P., ugye neked már mond ez valamit)

A harmadik dolog, hogy milyen sebességgel keringeti a vizet, meghatározható a szivattyú jelleggörbéjéből.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17624) SzlobiG válasza Laraxior (#17620) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja úgy csináltam én is pár hete csak sajna annyira folyt, hogy már nem lehetett használni normálisan ezért rátettem a procira a gyári ventit, de jobban is tettem fenetudja DDC mikor halt volna be.:)

Ettől félek én is mindég nehogy a CPU blokk follyon vhol mer kinyírja mind2 vga-t, akkor nem is tudom mitcsinálok, most azért se tettem rá az isolator tetőt, hogy véletlen se legyen túlnyomás a rendszerbe.

(#17625) fsb1000 válasza Reset Elek (#17623) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, rendben. Sajnos nincs átfolyásmérőm, igy csak durva becsléseket tudnék tenni a tömegáram változására különböző tartály poziciókban.

Tudod.. olyan fórumtémákban is szoktam régebben részt venni, ahol a szakmai tudásom és tapasztalatom nagyságrenddel meghaladja azt amit a vizes hűtésről és annak fizikájáról tudok.
A tapasztalatom szerint megöli a beszélgetést és a jó hangulatot, ha mindent precizen és körülírtan kell megfogalmazni kivédve minden lehetséges "támadást".
A való életben is rendkivül pongyolák vagyunk, de a közös nyelvi-kulturális gyökerek, valamint a hasonló (műszaki)előképzettség mégis lehetővé teszi, hogy egymást megértésük.
Természetesen az urbanlegendek és áltudományos fejtegetések ellen fel kell lépni minden témában.

(#17626) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ez úton is köszönet Nyugdíjasnak az infókért és önzetlen segítségért, amely által hozzájutottam egy XSPC delta V2-hőz!

Ezt a blokkot már elég jól tudom szigetelni.
IceAge-tól kaptam kölcsön egy brutál hőcserélőt (1-1,5KW) igy ma este újabb hűtési "gyakorlatot végzek".
Sajnos még csak 2db peltier érkezett meg a kis kiniaiktól, igy legfeljebb 5-10°C viz hőmérsékletre számítok. (8db-val -10°C a kitűzött cél)
De remélem ez is segít, mert TX2 léggel "csak" 4,2G-ig tudtam hajtani azE8400-at.

[ Szerkesztve ]

(#17627) pentium4


pentium4
senior tag

cs

valakinek van tapasztalat a waterchiller ről? [link]
müködik? jó? szar? megéri? birja a strapát?
köszi

P4

(#17628) fsb1000 válasza pentium4 (#17627) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hmm... nagyon gondolkodtam egy ilyen beszerzésén, mert a peltieres cuccom már többe kerül.

A neten összesen 2-3 értelmes user-tesztet vagy review-et találtam.
Az egyiken egy német pali -17°C vizet csinált az egyel nagyobb verzióval, de nem értettem miként, pedig képek is voltak. (németül nem nagyon tudok)
Elvileg nem lehetne minuszba vinni... le is tettem róla.

Szerintem magyar földön senkinek sincs ilyen.
Akvaristáknál is érdeklődtem, de magyarországon nem elterjedt a víz hűtése.
Aszonták szereljek helyette 2db 12cm-s ventit az akváriumomra... Mondom jó.

De azért nézd meg ezt: [link]
Valami hasonlót szeretnék csinálni, csak kisebb teljesítménnyel.

(#17629) pentium4 válasza fsb1000 (#17628) üzenetére


pentium4
senior tag

énse tok németül, pont ez a baj az aquatuning.de vel, és az összes leirás németül van, grrrr!!
nekem nem kell -17fokos viz, beérném 10-15fok környékével is!
mindjárt keresgélek én is teszt után, mert ez igy jobb megoldás lenne mint egy összetákolni egy home kompresszoros rendszert a vizeshez!
peltieres rendszert sztem nemjó, lebeszéltek róla, mert körülményes!

P4

(#17630) Cyberbeni válasza pentium4 (#17629) üzenetére


Cyberbeni
addikt

én már 2 évet tanultam németül. persze attól még alig tudok.

(#17631) pentium4 válasza Cyberbeni (#17630) üzenetére


pentium4
senior tag

én 4 éve, de rühelltem :D
sztem 300 euróért nemsok a középső modell ha, már csak abból kiindulsz hogy egy brutál radi 125ejró+minőségi szivattyú 120, ez eddig 245 a maradék 70 ejróért kapsz még egy kompresszort ami hűti a vizet mint állat, igaz nehéz és nagy masinak, dehát az alacsony hőfoknak áravan!
aki tud bármit nyilatkozni a chiller ről az ne fogja magát vissza!

P4

(#17632) pentium4 válasza pentium4 (#17631) üzenetére


pentium4
senior tag

(#17633) SzlobiG válasza pentium4 (#17632) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt milyen rendszerrel és hány fokos szobába?

Mod: Ha jól látom ez vmi kompresszoros cucc.:U

[ Szerkesztve ]

(#17634) pentium4 válasza SzlobiG (#17633) üzenetére


pentium4
senior tag

jaja jól látod, kompis vizes rendszer: vele!
itt a teszt: [link]
300 ért sztem nemsok!

P4

(#17635) pentium4


pentium4
senior tag

sok szép minden van ebbe a tesztbe xt2900 crossfire be, huzva 25 fok pfffffffffffffffffffffff

(#17636) SzlobiG válasza pentium4 (#17634) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban nem, de akkor már inkább veszek egy rendes kompít ami mínusz 40 fok körül tartja a procit, amúgy meg a kompinak nem kicsi fogyaszátsa van...nem rossz ötletes.:)

(#17637) pentium4 válasza SzlobiG (#17636) üzenetére


pentium4
senior tag

najó, de érted hova a retekbe kell -40fok, nap mint egy meleg szobába, páralecsapódás, stb, csak nyűg, és akkor még mindig nem jó a helyzet, merthát, a kompi csak 1 hardvert hűt a vizes rendszer meg "mindent" ha veszel blokkot és mindened jó hűs lesz, kompival ellentétben!
ennek az ultra 500 as chiler, elvileg 195W ot fogyaszt és 390W hűtőteljesitménye van, ami baráti!
akinek gx2 sli meg hasomnló gépe van annak ez a +200W megse kottyan, nemigaz? :D
én iylen rendszeren gondolkodtam, csak gázos volt a kivitelezés, de jó hogy rátaláltam a chiller re!

P4

(#17638) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Nem nagyon értek a víhűtéshez.Körülbelül mennyibe kerül a felállitása? Kompatibilis amd/intel ujabb/régebbi cpukkal?

Köszi.

(#17639) Cyberbeni válasza swoody (#17638) üzenetére


Cyberbeni
addikt

bő 40k-ból már jókat lehet összerakni.
van amelyik multi-socketes, van amelyik csak 1-1 sockethez jó.

(#17640) mrdan206 válasza swoody (#17638) üzenetére


mrdan206
tag

Hát ha úgy vesszük akkor kb.
Pumpa ~ 10K
Radiátor ~15K
Cpu blokk ~ 10K
Csövek ~ 3K
Csatik ~ 4-5K
Tartály ~ 7K
Össz ~ 50K

És ha többmindent akarsz hűteni akkor:

Vga blokk ~ 15-20K
Hidak ~ 10K
Fetek: ~ 15K
HDD box ~ 20K
Ami pulszba: ~ 60K

Napersze ez a majdnem legjobb cuccokból van összerakva, ennél lehet olcsóbban is.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#17641) #56573440


#56573440
törölt tag

(#17642) pentium4 válasza #56573440 (#17641) üzenetére


pentium4
senior tag

jó kis skull lapka :D elfogadnám!
am nagyon igényes munka!

P4

(#17643) Laraxior válasza mrdan206 (#17640) üzenetére


Laraxior
titán

csövek 3k? Hát az egész házat be akarod csöveztetni? Nagyon jó minőségű cső kapható a praktikerben 100pénz/méter... ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17644) fsb1000 válasza #56573440 (#17641) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem vagyok dizajn fan de ez nagyon szép!

Laraxior: Nem kemény a praktikeres cső? (vettem 11x3-ast ami végre jó a Tody csonkra, de nem vagyok vele elégedett kunkorodik... nem jól kezelhető.. a vastag szilikon meg 2000Ft/m!! ejh.)

Pentium4:
Vedd meg! És ha beválik követlek. De... a hangjáról mit írnak? Nem zajong?
Egyébként a peltier nem annyira macerás mint ahogy mondják, de elég sokat fogyaszt, külön táp kell egy komolyabb hűtőteljesítményhez. Viszont 0 hang.

Más: Lassan feladom a proc hőmérést e8400-val.
Léggel Loadnál a kupak 80(!!) fok a kupak, miközben kézzel fogható a hűtő alja.
H2C-vel meghűtve meg 9 fok miközben a víz csak 13°C. Vicces...
Van valami megoldás erre az anomáliára? Vagy ne fogklalkozzak vele és csak a vízhőfokot nézzem?

(#17645) Laraxior válasza fsb1000 (#17644) üzenetére


Laraxior
titán

Hmmm,én először rendeltem subcoolingról,aztán az elfogyott sajna. Azt mondták hogy a praktikerben van,aztán kiderült hogy az 11/8as de az én csatijaim 10/8asak,bár ez nem volt gond :DDD ...sokkal lágyabb az a cső, mint a másik. Nekem jobban bejött, találtam zöldet is, ha kék lett volna olyat veszek :))

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17646) Oibacsi válasza Laraxior (#17645) üzenetére


Oibacsi
őstag

én találtam Debrecenben egy rohadt jó boltot, valami szilikonszármazék a cső, a 10-esnek 110ft métere, vastag falú, és alig törik....

(#17647) Laraxior válasza Oibacsi (#17646) üzenetére


Laraxior
titán

amennyi cső van az én gépemben,nem érdemes :) ha viszont mindent vízzel hűtenék,hát olyan fekete Tygon csövem lenne az hót ziher :C nagyon pöpecül néz ki,és az ellenállósága is kiváló. Proci,VGA-ra nem érdemes. Bevállalnék egy laphűtést is,de egyben van az egész hűtőzet ezen a DS4en,szóval egyben kellene megvennem az összes blokkot,ami 4et jelentene,az meg sok egyben,legalábbis erre a hónapra ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17648) pentium4 válasza fsb1000 (#17644) üzenetére


pentium4
senior tag

a vétel még odébb van!, azért így a full rendszer vagy 200k-ba lenne, ami nem kevés egy vizes rendszerre, de mondjuk kompresszoros, így ha úgy vesszük megérheti!
20dB es hangja van, teszt és az aquatuningnál is ennyi van feltüntetve!
sztem bőven elfogadható, ha más nem ad ki hangot!
az a baj hogy sajnálok kiadni ennyi pénzt csak azért hogy jó hűvös legyen a gépezet, persze lehet megtérül ha +2-3évvel tovább mennek a hardverek!
inkább majd 2009 Q1 be most amcsiba akarok eljutni októberbe és ahhoz kell a zsé :D

P4

(#17649) shteer válasza Laraxior (#17647) üzenetére


shteer
titán

akkor havonta egy blokk és 4 hónap múlva szerelés :)

én is rászántam most magam egy fet-szettre :)

és a fekete tygon nem csak a színe és a kiváló ívelhetősége miatt előnyös - eddig ez az a cső, ami Nyugdíjas kollégánál sem mutatott semmiféle elváltozást és a többivel (olcsó pvc, clearflex, stb) ellentétben, többfajta adalékkal (alkohol, valvoline, anti-corro, stb) tesztelve

..szerintem jónak tűnik

(#17650) shteer válasza pentium4 (#17648) üzenetére


shteer
titán

persze lehet megtérül ha +2-3évvel tovább mennek a hardverek!

ez a (számomra zajos és feleslegesnek tűnő) hűtés valóban megtoldhatja azt a normál vízzel hűtött 10+ évet - ami idő alatt mindenképp kifut az adott hw :(

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.