Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) jenei92 válasza Oibacsi (#17395) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem?Én is valszeg a tody fekete blokkra cserélem a mostani innovateket...
(az innovatek blokomon nics barázda,se semmi vájat :Y :Y
gondolom azért a tody blokk majd oda veri.. :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#17402) Lucif-R válasza nygma (#17399) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Remélem minden egyes eladó alkatrészhez amid van külön postot és linket kapunk :U

redXIII:

http://mono.uw.hu/ pl kezdésnek jó, de érdemes olvasgatni a fórumot és nézegetni mások adatlapján a gépeket/képeket, azt ha van kérdés ide vele :)) megválaszoljuk! (remélem... :DDD)

(#17403) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Lenne egy körkérdésem.

Mint írtam korábban elkészültem a peltieres kétkörös hűtési rendszer (H2C) kisérleti példányávál.
Szeretném véglegesíteni, de ehhez gyártatni kéne JÓ hőcserélőket.
Sajnos a H2C hűtési rendszer nagyon drága és nem mindegy a tervezésnél-gyártásnál, hogy 1 mintapéldány vagy esetleg több eladható darab is készülhet.

A kérdés az lenne, hogy egyáltalán látjátok-e értelmét H2C rendszernek, illetve akinek van vize használna ilyet?
A nagy teljesítményünél +táp is kell valamint szigetelni kell a blokkokat a párakicsapódás miatt (utóbbi user feladata...), a kisebb tipusok meg csak körny. hőmérsékletig viszik le a hűtőfolyadékot, de nem kell külön táp, keveset fogyaszt, és szigetelni sem kell.
Három lehetséges tipus kivitelezését tervezgetem. Lenne ezekre vevő?
(én szkeptikus vagyok...)

1.
H2C - Zero
- már létező vizhűtésbe köthető be a radiátor helyére
- célja a hűtőfolyadék -5,+5 °C tartományban tartása (CPU blokk szigetelést meg kell oldani)
- külön táp (VGA) szükséges Pmax=12V * 2x10A (240W)
- Hőteljesítmény Qmax= 200W
- Ár: kb. 85.000 Ft

2.
H2C - Standard
- már létező vizhűtésbe köthető be (pl szivattyú és CPU blokk közé)
- célja a hűtőfolyadék 5-15°C-vel csökkentése környezeti hőmérsékletig
- kikapcsolt állapotban eredeti vizhűtés dolgozik
- külön táp NEM szükséges Pmax=5V * 2x6A (60W)
- Hőteljesítmény Qmax= 100W (1db dual radival szerelve + 1 ventil)
- Ár: kb. 55.000 Ft

3.
H2C - Pipe
- már létező vizhűtésbe köthető be (pl szivattyú és CPU blokk közé)
- célja a hűtőfolyadék 5-15°C-vel csökkentése környezeti hőmérsékletig
- kikapcsolt állapotban eredeti vizhűtés dolgozik
- külön táp NEM szükséges Pmax=5V * 2x6A (60W)
- Hőteljesítmény Qmax= 100W (2db hőcsőves léghűtővel szerelve)
- Ár: kb. 40.000 Ft

.. egyébként a kisérléti példány többe került eddig, mint az 1. verzió, annak ellenére hogy alu hőcserélője van és nagyrészt használt "vizes" alkatrészekből áll...

(#17404) varga911 válasza P00By (#17400) üzenetére


varga911
senior tag

1 fokkal hidegebb lett a processzor, de ez betudható akárminek/lehet mérési hiba is, úgyhogy nem mondanám hogy jobban hűt. Az a lényeg hogy masszív, és még szebb.

:B

(#17405) P00By válasza varga911 (#17404) üzenetére


P00By
nagyúr

Értem köszi, meg ugye a tudat, hogy valószínű nem reped meg ;]

(#17406) redXIII válasza Lucif-R (#17402) üzenetére


redXIII
senior tag

köszi) nem lessz olyan egyszerü,ahogy elnézem :D

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#17407) Macka válasza nygma (#17396) üzenetére


Macka
veterán

Lehet,hogy újat mondok,de van APRÓHIRDETÉSEK topik! :(((

(#17408) P00By


P00By
nagyúr

Bitspower Hi-Flow csatik:

[link], [link], [link], [link], [link]

(#17409) Macka válasza P00By (#17408) üzenetére


Macka
veterán

Báászki,nem gyenge.

(#17410) Lucif-R válasza redXIII (#17406) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha kibírsz kb egy hetet vagy kicsivel többet vizes rendszer nélkül akkor lesz egy olyan hogy 1.hsz és ott le lesz irva kb minden amit jelen pillanatig tudunk a vizhűtésről. Már elkezdtem irogatni de még nagyon az elején vagyok mert nem sok időm volt ( időnk mert persze hogy nem egydül csinálom... de valszeg én irom javarészét össze mert itt én vagyok a debilGrafomán... :DDD )

Amúgy sokat lehet tanulni mások képei nyomán. Érdemes adatlapokat nézegetni, vannak nagyon csinos rendszerek egyeseknél. Meg persze van egy "Igy néznek ki gépeink" vagy hasonló topic ahol esetleg szintén keress neveket a vizesek közül és fox találni képeket. A Linken az alapja le van irva, ami már azóta sokat finomodott alakult de az elvek ugyanazok. Ha van kérdés akkor ide vele.

fsb1000: Hát ha azt vesszük hogy erre még egy komplett rendszer ára is rájön akkor nem igazán olcsó megoldás, és a plusz táp is igen költséges azért, meg sok plusz munka van azokkal ahol szigetelgetni kell. A másik ami még pénztárca téma az maga a pleiter etetése. Szal értelme van mert ha valaki egy nagyonbika configot tunningol és nagyon sok elköltenidő pénze van akkor esetleg van értelme ilyennek ( de akkor már lehet gyári kompisat fognak venni ). Szal azt mondanám hogy elviekben sira kira jöhet, gyakorlatban meg sztem nagyon kevés ember fog ilyet venni, vagy senki. ( saját vélemény )

P00By: Nyammi... nem rövid ennek egy csöppet a menetelése? Amúgy árban egy könyök lehet olcsóbb viszont simán lehet belőle T-t is csinálni.

Macka: Tisztelettel közölném önnel hogy ön tisztességel lassab voltnálam... de köszönöm a megerősítést... :K

(#17411) total90


total90
veterán

Hi All!
Q6600-as procit és egy 8800GT-t szeretnék a közeljövőben vízhűtéssel felszerelni.Nem akarom tuningolni egyik alkatrészt sem.Valami olyan cucc kellene,hogy a radiátor felszerelhető legyen a házra,de ugyanakkor halk is legyen és jó teljesítményű.
Mit ajánlanátok?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17412) Macka válasza total90 (#17411) üzenetére


Macka
veterán

Hát ez elég tág... :F Gyakorlatilag bármelyik radit fel lehet tenni a ház tetejére. A MORA méretűeket pedig a ház oldalára.

(#17413) total90 válasza Macka (#17412) üzenetére


total90
veterán

Akkor leszűkítem :DDD Q6600 és 8800GT-re jó vízhűtés :)) Milyet ajánlasz,ajánlatok?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17414) redXIII


redXIII
senior tag

áá nekem böven van idöm.majd összel akarok komplett gépcserét,mikor már nem lessz annyi meló.
de addig megpróbálok beszerezni egy olajhútö radit.kezdésnek :D

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#17415) Macka válasza total90 (#17413) üzenetére


Macka
veterán

Ha normális, minőségi és hosszú távrs szóló megoldás, akkor:

Pumpa: Laing D5, vagy DDC
Tarály: Noise Isolator AGB
Radi: Nexxos Xtreme 3, Black Ice Xtreme 3
CPU: D-tek Fusion V2 vagy Enzotech Sapphire
VGA: Ekwater G92 blokk.

Nem olcsó mulatság, de jódarabig elleszel vele.

(#17416) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez Nyugdíjasnak heves szívritmuszavart fog okozni ;] : Lian-Li V350 WC Mod
Lehet gáz az ízlésem, de ennek bűn nem plexissé alakítani az oldalait szvsz..

Ilyen házba akarok költözni, de léghűtéssel, vízre nix keret, pedig hű de állat :B
Ahhoz képest, hogy Lian-Li és milyen a kivitelezés, 30kt bőven megér a kecó..

[ Szerkesztve ]

(#17417) varga911 válasza Speed® (#17416) üzenetére


varga911
senior tag

:DDD Csak óvatosan az ilyennel, első olvasásra azt hittem WC-vé alakította...

[ Szerkesztve ]

(#17418) Speed® válasza varga911 (#17417) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Duplaradis két szivattyús öblítővel felszerelt luxusbidé mí? :DDD

(#17419) P00By válasza Lucif-R (#17410) üzenetére


P00By
nagyúr

Lehet, hogy csak optikai csalódás. Majd kiderül remélhetőleg :D

(#17420) total90 válasza Macka (#17415) üzenetére


total90
veterán

Kösz,majd utánanézek mennyire is fájna ez nekem :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17421) Macka válasza total90 (#17420) üzenetére


Macka
veterán

Itt... [link]

(#17422) WiZARD válasza Macka (#17415) üzenetére


WiZARD
addikt

1 apró gond van ezzel, noise isolator agb megszűnt :( pedig mostanság akartam volna én is venni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17423) Macka válasza WiZARD (#17422) üzenetére


Macka
veterán

Kár érte. Azért a pénzért a legjobb (volt).

(#17424) shteer válasza Macka (#17423) üzenetére


shteer
titán

nem is értem, miért nincs - nem hiszem h rosszul fogyott :U

..szerintem jónak tűnik

(#17425) Oibacsi


Oibacsi
őstag

egy időben én is szerettem volna ilyet...de mostantól nem használok tartályt
Külföldön sincs amúgy?

(#17426) Macka válasza Oibacsi (#17425) üzenetére


Macka
veterán

Azért az XSPC PASSIVE RES. sem rossz választás.

(#17427) Oibacsi


Oibacsi
őstag

de a t-idom meg a cső és a fillport olcsóbb, valamint nem habosodik fel a víz soha:D

(#17428) shteer válasza Macka (#17426) üzenetére


shteer
titán

az is jó cucc, de a felfogatási megoldás és az akril talp :U hááát, vmi szebbet is rádobhattak volna szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#17429) Macka válasza shteer (#17428) üzenetére


Macka
veterán

Nekem az van, lassan 2 éve, és pöpec. Úgyhogy ne kötekedj vele! :DDD

(#17430) shteer válasza Macka (#17429) üzenetére


shteer
titán

tudom :DDD de akkor is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#17431) Silex


Silex
aktív tag

Hali mindenkinek! Félévente felbukkanok mostanában, pont elég, hogy mindenki elfelejtsen, meg én is megbutuljak vízhűtés ügyben. Lenne egy kérdés. Tervezek 8500-ös procit meg vszinu 4870-es vgaát ehhez nagyságrendelig milyen, mekkora hűtő lenne ildomos, emberes tuning mellett?

(#17432) Silex


Silex
aktív tag

Úgy is mondhatnám, úgy tűnik a dual-radi kevéske egy kicsit a rendszeremhez. C2D 6750 3600 MH-en, 8800gtx-el alkalomadtán még tuningolva is. Lehet, hogy a Hydor L20 a szűk keresztmetszet? Majd 50 fokokat mér az everest a magokra, a gpu 50 fölött a nagy melegben. Mennyire sok ez, hogy lehet rajta javítani a legegyszerűbben?

(#17433) shteer válasza Silex (#17432) üzenetére


shteer
titán

először mérj vízhőfokot ;)
50 idle vagy load?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#17434) jenei92 válasza Silex (#17432) üzenetére


jenei92
senior tag

A hydor pumpát szerintem kapásból cseréld,ddc-re..
és vegyél még 1 tripla radit mondjuk. a dual mellé.

(#17435) fsb1000 válasza fsb1000 (#17403) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na.. válasz híján úgy gondolom, nincs széles felvevő "piaca" a hibrid H2C rendszernek.
Kb. ezt saccoltan. Túl drága, és nincs nagyságrendi előnye a sima vizhűtéshez képest.
.
Magamnak próbálok olyan megoldást kitalálni (mint eredeti célkitüzésben), hogy csak eredménybeállító csúcstuningnál üzemeljen.

ja... egyébként van olyan PC-be építhető szívattyú ami szívni is tud közel azonos teljesítménnyel mint ahogy nyomni?
Ilyet javasoltak nekem a peltieres topicban, de még nem találtam ilyet a gyári leírásokban.

[ Szerkesztve ]

(#17436) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17435) üzenetére


Cyberbeni
addikt

pedig nem olyan drága egy peltier elem.

(#17437) jenei92 válasza Cyberbeni (#17436) üzenetére


jenei92
senior tag

De tök felesleges :DDD

(#17438) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17436) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Több darab kell 400W-osból (+ egyedi hőcserélő + átlag vizes rendszer)
.
Egyébként vevő vagyok CP1-12726 tipusú peltierre. Megköszönném, ha jó áron felhajtasz pár darabot.

(#17439) fsb1000 válasza jenei92 (#17437) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem.
.
Procit tuningolni is tök felesleges, mégis sokan tesszük.
finomítva: sokunknak megy 4.0GHz-en C2D-je, de szeretnénk a 4.1GHz-t is, pedig az tényleg tök felesleges.

(#17440) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17438) üzenetére


Cyberbeni
addikt

csak ilyeneket tudunk rendelni: [link]
de most csak TEC1-12710HTS van raktáron. (ez bruttó 2400ft)

(#17441) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17440) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, írok majd PÜ-t ha tudok választani, de ezek picik.
A hőcserélő és a peltierek számát optimalizálni kell, nem megfeledkezve a tápigényről.

(#17442) Lucif-R válasza fsb1000 (#17435) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Tisztelt fsb1000,

Tisztelet teljes tisztelettel, tisztelten jelzem hogy tisztelt személyem tiszteségesen válaszolt... vagy tisztességes személyem egy nem tisztelt senki? :U :O [link]

"nincs széles felvevő "piaca" a hibrid H2C rendszernek. Kb. ezt saccoltan. Túl drága, és nincs nagyságrendi előnye a sima vizhűtéshez képest."
>>> Igen ezt irtam én is :U :K

Ami a proci és peliter feleslegességét illeti... 100Mhz tényleg nem annyira nagy huha... de ha 30 -40%ot huznak az azért már csak ér valamit. Anno én is 40%ot huztam az AMD Opteron 1,8asomon és sokat ért :U ( ja amúgy van alapból 4ghz-s C2D... le vagyok maradva )

Cyberbeni: High temp. Seal. 40x40x3.3mm 10A/15.8V 71W <--- 71W-os pleiterrel nem sokra mész egy PC-nél van ott egy 300W-os na azzal már talán de ha megnézed hogy 16A/31.6V az azé má egy kicsit na... sok... emiatt is használhatatlan a pleiter egyenlőre illetve nem használhatatlan csak nagyonNAGYON nem éri meg ( mert amit nyersz a hűtésen, az jóóóócskán meg kell fizetni sok más módon : áram, táp, szigetelés; és akkor még csak a hideg van és semmi más ami ezt szállítja leadja átadtja szigeteli stb.

Tisztelettel,
^Lucif-R^

(#17443) fsb1000 válasza Lucif-R (#17442) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocsi! Figyelmetlenül átfutottam az írásodon. Köszi a gondolatokat!

Szerintem még nincs "alapból" 4GHz-es C2D, de többekről tudok, akik léggel vagy vízzel hűtve 4Ghz-en tudtak stabilan járatni ilyen architekturájú processzort.
H2C-vel 0,2GHz-t nyertem léghez képest, nem vagyok elégedet ezzel az eredménnyel.... de csak 2 db peltierem volt. Kb. 2 hét múlva érkezik a többi.

(egyébként nem én találtam fel a spanyolviaszt TEC hűtés terén, elöttem már többen eljutottak oda hogy több-sok! nagyteljesítményű peltiert kell alkalmazni töredék feszen. - ennek 2 dolog szab határt ha vizezzük, úgy mint alacsony dT és a nagy hőátadó felület. No meg a pénz...)

(#17444) Silex válasza shteer (#17433) üzenetére


Silex
aktív tag

stheer:


[link]

Valahogy így néz ki idle. A vízhőfok 30 körül van. Nem volt addig nagy baj amíg nem volt nyár, meg nem gtx-em volt. Drasztikusan csökken a hőmérséklet, ahogy hűl egy kicsit a levegő, úgyhogy talán nem annyira a blokkok a ludasak.

jenei92 valami ilyesmire gondoltam én is, de nem elég egy tripla radi+ddc?

Loadon különben nem ugrik fel +10 foknál nagyon magasabbra.

Nem linkeli a képet...

[ Szerkesztve ]

(#17445) Silex


Silex
aktív tag

img src="http://silex.atw.hu/temp/080805635.jpg"

[ Szerkesztve ]

(#17446) Silex válasza Silex (#17445) üzenetére


Silex
aktív tag

:((( :((( :((( A bánatba kell linkelni képet? Kérem majd a modikat irtsák ki ezt a két postot később...

[ Szerkesztve ]

(#17447) shteer válasza Silex (#17444) üzenetére


shteer
titán

load mennyi a cucc?

nálam szobahőt kellene mérni, de most idle 36 a vízhő - thermochill tripla + 3 db AC1000 - annyit elmondhatok, hogy 32 fokról indul a vízhő, tehát ami nálam igazán probléma az a magas környezeti hőmérséklet :)

szerk: ez a kép vmiért nem szúrható be :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#17448) Silex válasza shteer (#17447) üzenetére


Silex
aktív tag

Amint írtam a load +10 körül, na jó max 15, tehát 65 alatt, 70 alatt a gpu-nál. Ha nálad ilyen magas a vízhő, akkor nekem nem (elsősorban) a radi lesz kevés, hanem a Hydor L20. Valójában inkább csordogál a víz a rendszerben, mint folyik. Nem hiszem hogy szmötyisek a blokkok vagy ilyesmi, elég sok fagyállót keverek be, a hűtőfolyadékkal eddig sem volt gond.

Környezeti hőmérséklet az nálam is magas (kinél nem mostanában) viszont ventillátorok vannak a házban alacsonyabb fordulaton ugyan, de nem mondhatnám melegnek a levegőt amit kifújnak, ennyi.

Vszinü szivattyú csere lesz majd. (?) Vagy ne kapkodjam el a konklúziót?

(#17449) shteer válasza Silex (#17448) üzenetére


shteer
titán

a sok fagyálló is lehet káros - a hőmérsékletre is valamint nagyobb az esélye a glikol kicsapódásának

egyelőre ne kapkodd el ;)

..szerintem jónak tűnik

(#17450) Silex válasza shteer (#17449) üzenetére


Silex
aktív tag

Ilyen nagy hatása lenne a sok fagyállónak? Annyira azért nincs teleöntve vele. Nem szívesen szedném szét a blokkokat most, de az előző szét-összeszereléskor, ami után már kevesebb fagyállót használtam nem láttam lerakódást.

A vízáram gyanús nekem igenis. Amikor feltettem az új vga blokott, azután butult sokat a rendszer, annak elég nagy az ellenállása és most hogy nézem, igen csak kevéssé folydogál a körben a víz.

Van egy nagyobb akvárium szivattyúm, ami baromira hangos de lehet hogy kipróbálom vele, elméletileg azért az erősebb. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.