Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18401) Szatesz válasza Nyugdíjas (#18400) üzenetére


Szatesz
őstag

Csak mar igy is akkora a házam hogy alig birom felrakni a helyére:D Ezért akartam hogy bent tartpozkodott volna minden de akkor kint lessz majd ha kigondoltam mit is hogyan....
Apropo mi péz egy EK set a rampage extrémemre?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18402) Nyugdíjas válasza Szatesz (#18401) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemtudom most fejből,de nem olcsóság. Inkább 30k felé, mint 25...
BTW ezé mondom én nektek, hogy ne bohóckodjatok ezekkel a házakkal :D Csak a baj van velük.;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18403) Szatesz válasza Nyugdíjas (#18402) üzenetére


Szatesz
őstag

ÉRtem , :DD kicsit még agyalgatok rajta....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18404) fsb1000 válasza sz.j (#18386) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Vizzel lejjebb fog menni...
Jobb érzés.. mégha műszakilag nem is minden esetben indokolható léggel szemben.

De ez csak a magánvéleményemem!
... aztán hónapokig lehet hobbyskodni szebb és jobb vizes cuccok megtalálásával és beszerelésével.

A következő projekten egy háztartási fagyasztó lesz.
Csak még nem találtam olyan "ventillátort" ami folyadékot tudna áramoltatni a radijaim körül.

Arról még nem döntöttem, hogy az alaplap is beköltözzön a frigoba vagy sem...

(#18405) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18400) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nehéz volt elfogadni, de sajnos igy van.
Akárhogy próbálkoztam a ventik elhelyezésével, a radik befele is termelnek hőt.
Az meg nem jó a vizzel nem hűtött alkatrészeknek.

Viszont szép és helytakarékos megoldást nem nagyon találtam 1-2 tripla külső elhelyezésére.
Külön "doboz" kell neki(k)?

(#18406) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18405) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Silverstone TJ-07 nevű házat ha megnézed az erre van teremtve:)
Az ára meg sajnos nem magyar pénztárcának;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18407) Peo1942


Peo1942
csendes tag

Nekem is gardena volt, azaz még van 1-2 helyen a rendszerben, de azt felküzdeni iszonyat nehéz. Autós boltban vettem áttetsző, ugyanekkora csövet, és az sokkal könnyebben felmegy. Én még egyszer nem szórakozom gardénával.

Más:

Lecseréltem a kis, Clio II radiátort egy mora 2-esre. Ez azzal járt, hogy bekerült még k.b. 1.25 méter cső is a rendszerbe. Lehet, hogy a kis L20-as nem bírja tolni a viszet? Ugyan akkora hőfokot kapok. 30 perces Orthos 50 fok körüli maghőmérsékleteket produkál.

A radiátor függőleges helyzetben van (vízszintesen nincs elég hely neki az asztal alatt), viszont a radiátor és a fal között van 40 centi, másik része nyitott.

Van egy tody féle GPU blokk a körben (nemkártyára szerelve) és egy Alphacool XP CPU blokk, ami alatt egy 3GHz-es C2D proci üzemel. A tartály Coolmaster féle.

Félek mi lesz, ha a GPU-ra is felszerelem a blokkkot.

Ugye nem kell új szivattyút is vennem?

(#18408) sz.j válasza fsb1000 (#18404) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Vizzel lejjebb fog menni..."

Még akkor is ez a véleményed, ha most egy Xigmatek S1283 hűtővel és teljes fordulaton forgó Ultra Kaze 3000rpm-es párossal hűtve lett 81°?
És szerinted várhatóan mennyivel?

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18409) fsb1000 válasza sz.j (#18408) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezek a léghűtők sem tudnak többet 160-180W-nál - azt is nagyon melegen. Csodák nincsenek.
Ez azt jelenti hogy a 130W-ot leadó C2D-t is melegen tartják majd, mint ahogy a példád mutatja. Nálam is ez volt.
Egy tripla radi meg lead 400W-ot közepes ventikkel (körny + 10°C vizzel). A CPU blokkot meg a szivattyút kell inkább jól átgondolni.
Abban sajna nem tudok segíteni, de a tesztekben nincs nagyságrendi különbség.

A maghőfok biztos lejjebb megy vizzel. Nem tudom mennyivel.. de én >10°C csökkenést elvárnék egy közepes vizes rendszertől is.
Vizzel nagyon sok hőt lehet elszállítani, és a radiátorok össz felülete jóval nagyobb lehet mint bármely léghűtőé. Ezért a "fő" vagy summa dT tekintetében nagyobb érték érhető el. (Tmag-Tkörnyezet)

De mint írtam, ez nem feltétlen fog megjelenni megaherz vagy Vcor növekményben.
SZ-SZVSZ (szigorúan saját vélemény!)
Bár ez is nyilván proc függő, és lehet reménykedni...
Ha van rá keret akkor vágjál bele. Csalódni nem igen lehet.

(#18410) sz.j válasza fsb1000 (#18409) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg tudnál javasolni valami erős összeállítást?
Bár egyenlőre csak a procit tervezem vízzel hűteni, de a bővithetőség lehetősége is fontos lenne.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18411) Oibacsi válasza Peo1942 (#18407) üzenetére


Oibacsi
őstag

mora2 nem egy nagy ellenállású radi, próbálj meg rá ventit tenni, de ott már a blokk van határon, amúgymeg az 50 fok szvsz bőven jó

(#18412) P00By


P00By
nagyúr

Aqua-computer Releases Cuplex hd CPU Water Block:

* low resistance high flow / double impact design
* 99.99% pure electrolyte copper base plate
* G1/4" in and out diameter
* Compatible with Intel Socket 478 and LGA775 processors only

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18413) fsb1000 válasza sz.j (#18410) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem ezt mások jobban tudják, hadd ne mondjak mindre konkrét márkát.

A lényeget leírtam: nagy radi (1xtripla vagy 2x dupla), jó CPU blokk (?), jó szívattyú (Laing DDC)
Ez igy kb 50-60K újban és 30K használtan, ha nem túl márkás....
Ha van helyed és maximalista vagy, akkor 2x (olcsó)tripla radi. Azt semmi sem hozza zavarba.

Szerintem ha Nyugdijjashoz fordulsz és azt mondod van 60K a projektre, akkor mindent megkapsz optimális összeállításban.

A legidegesítőbb ebben a vizes dologban, hogy nincs olyan bolt ahol raktáról kiszolgálnának, ha HF cuccot akarsz építeni. Innen-onnan rendelgetni kell a csatikat, meg a csöveket. Szerintem picivel jobb mint a 8-as csövezés.
De egy kurrens CPU blokkot se lehet leakasztani bármely boltban a polcról.
Kicsi a piac...

(#18414) jenei92 válasza Peo1942 (#18407) üzenetére


jenei92
senior tag

Azért az meggyőző,hogy annyi hátrányát soroltad hogy nehéz felhúzni a csatira :)

(#18415) sz.j válasza sz.j (#18410) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg valaki tud javasolni valami erős összeállítást a #18410-ban leírtak alapján?

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18416) fsb1000 válasza xXxPongi (#18321) üzenetére


fsb1000
nagyúr

xXxPongi: Köszi!

Ezt csak most olvastam. Nagyon hardcore megoldások. tetszik....
Az a szürke izé a rézlemez és a nyák között az a gap-pad. Milyen vastag lehet?
Jól vezeti a hőt?
Hol és mennyiért lehet beszerezni?

Szerinted van értelme a nyákhűtésnek?

(#18417) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18413) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bárcsak megérné bazinagy raktárkészletet tartani. Én szeretném a legjobban, ha azonnal tudnék adni bármit...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18418) fsb1000 válasza sz.j (#18415) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Néz meg ezt:

1 Pi-nyi külonbség az élmezőnyben!!!
Persze minden fok számít, de vannak más szempontok is.

Nyugdíjas:
Nem kritikaként írtam, hanem a helyzet vázolása miatt. Kis piac.. kis készlet.
Aki PC boltban akar vásárolni annak csak kitet tudnak ajánlani.
Szerintem Angliában vagy Németországban sincs sok vizes bolt.

(#18419) fsb1000 válasza fsb1000 (#18418) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Forrás: [link]

A teszt alapján és gyakorlati tapasztalat nélkül én a [D-Tek FuZion V2]-t választanám, vagy ha olcsóbb és beszerezhető, akkor esetleg az [Enzotech - Sapphire SCW-1]-et.

Jelenleg az XSPC Delta-t használom, ami ugyan a sor végén kullog pár fokkal lemaradva, de lagalább kicsi az ellenállása és olcsó volt....
Nálam szempont volt a könnyű szigetelhetőség is (kör keresztmetszet), az aktív hűtés miatt.

(#18420) Szatesz válasza fsb1000 (#18419) üzenetére


Szatesz
őstag

Ha a supreme annyira jo akkor miért nem szeretitek? Mindenki a D-Tek et ajanlja helyette pedig eredményesebb a supreme....Miért?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18421) jenei92 válasza Szatesz (#18420) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem figyelsz fsb mesterre? :U
"Persze minden fok számít, de vannak más szempontok is ."

(#18422) Szatesz válasza jenei92 (#18421) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen ezekre a szempontokra vagyok kivancsi:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18424) Oibacsi válasza Szatesz (#18422) üzenetére


Oibacsi
őstag

pl van fuzion v2 de a legfontosabb h az ek supreme-nek b***ott nagy az ellenállása és mikrocsatornás volta miatt könnyebben koszolódik

[ Szerkesztve ]

(#18425) fsb1000 válasza Szatesz (#18422) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A linkelt tesztben, a #2 ábrán láthatók a térfogatáram adatok.
Az EK supreme rendkivül lecsökkentette a percénkénti literszámot, azaz nagy az ellenállása.

A legtöbb tesztet a legjobb vagy elégnagy teljesítményű szívattyúval végzik, úgy hogy csak a tesztelt blokk van benne.

Valós helyzetben lehe,t hogy olcsóbb szivattyút választanék, lehet hogy ++blokkokat tennék a rendszerbe.
Nagyon könnyen el lehet érni a 1GPM-es határt, ami alatt egyre jobban romlik a hőcserélök hőellenállása.
Azaz hiába van egy szuperjó blokkom, a teljes rendszer "hűtőképessége" hamar lecsökken a tolerálható szint alá, mert a kis térfogatáram ("lassúvíz") miatt a viz hőfoka megnő, miközben a blokkok dT-je szintén.
Tehát a térfogatáram csökkenés duplán okoz bajt.
(szeritem csak 1GPM alatt érdemes ezzel számolni, 0,5GPM alatt meg már gondok vannak)

(#18426) Macka válasza P00By (#18423) üzenetére


Macka
veterán

Mekkora képek ezek, te? Tatától van?

(#18427) sz.j válasza Oibacsi (#18392) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... t-idom vagy tartály ízlés szerint"

Ezt nem értem. :B
A tartályt ki lehet váltani egy "T"-idommal, vagy ezt hogy kell érteni?

Mindenkihez.

A szivattyúk között láttam, hogy van 12V és 230V-os is.
Ha jól sejtem a 12V-os ajánlott.

Mivel eddig senki nem javasolt egy erős vízhűtés-összeállítást, láma létemre ezt néztem ki:
- szívattyú Laing DDC plus
- radiator Nexxxos Pro III vagy Extreme III
- blokk XSPC Delta V2 (a D-Tec Fuzion V2 nekem laikusnak jobbnak tünik, de drága. Vagy annyival jobb?)
- tartály ...?

Szerintetek ez így jó lesz?!?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18428) Szatesz válasza fsb1000 (#18425) üzenetére


Szatesz
őstag

ÉRtem...köszi kimerito választ... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18429) Brumi˘ válasza sz.j (#18427) üzenetére


Brumi˘
addikt

Jónak tűnik. Talán ha később bővíteni akarsz akkor jobban jársz egy laing d5-tel. Tartálynak pedig ha tudsz szerezni akkor Noise Isolator a legkedveltebb errefele, de egy t idommal ki is lehet váltani. (valszeg a kövi vizem én is t idommal fogom csinálni) A fuzion v2 meg az egyik legjobb blokk, ha nem a legjobb, de ahogy láttam xspc-vel is le lehet hűteni szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

(#18430) Oibacsi válasza sz.j (#18427) üzenetére


Oibacsi
őstag

bizony, szivattyú elé beteszel egy t-idomot, és a felső részére csatlakoztatott cső lesz a tágulási tartály...nekem is ilyen a rendszerem, persze vannak előnyei és hátrányai, de nekem ez jött be
mod: az összeállítás jó...sima ddc-ből egy forrasztással lehet plus-t csinálni, persze akkor a gari ugrik, ja és a hf csatikról meg 10-es csövekről se feledkezz meg
extreme-et csak akkor vedd ha 1000rpm feletti ventit raksz rá, ajánlom az 1350rpm-es yate loon-t

[ Szerkesztve ]

(#18431) P00By válasza Macka (#18426) üzenetére


P00By
nagyúr

:U

(#18432) sz.j válasza Oibacsi (#18430) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... ja és a hf csatikról meg 10-es csövekről se feledkezz meg"

Bocsi a láma kérdésért, de mi is a "hf csati"?

De ha már itt tartunk, megkérdezném, hogy
- a különböző egységekhet (blokk, szivattyú, radi, tartály) hozzá jár vagy külön venni kell csatlakozó idomokat?
- a blokk (pl. XSPC V2-höz) felfogatásához van valamilyen szerelvény (hátlapi panel és leszorító csavarok, stb)? Ez tartozék vagy opciósan kapható?

Ja, és talán a leglényegesebb kérdés.
Mindezt honnan lehet beszerezni? Tudsz javasolni egy-két korrekt megbízható üzletet?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18433) Szatesz


Szatesz
őstag

Láttam bilincs helyett ezt a gyors csolefogot ...az van minden méretben ? vagy csak a nagyban?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18434) Oibacsi válasza sz.j (#18432) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nyugdíjas vagy subcooling.hu (van topik, OC-t keresd), tőlük tudsz venni
hf=high flow (nagy áramlás, nem szűkül le), csak csatlakozókat kell venned mindenhez, a lefogatás jár hozzá

(#18435) jenei92


jenei92
senior tag

(#18436) P00By válasza jenei92 (#18435) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez már jobb :P :D

(#18437) Typhoon47 válasza jenei92 (#18435) üzenetére


Typhoon47
őstag

Gyönyörű :Y :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18438) fsb1000 válasza jenei92 (#18435) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miért van benne két tartály?

(#18439) jenei92 válasza fsb1000 (#18438) üzenetére


jenei92
senior tag

(#18440) Laraxior


Laraxior
titán

odatettem a radim elé ezt a 3 szörnyeteget.... több mint 5 fokot csökkent a víz hőmérséklete :DDD

összesen 660m3/h kb. 50dB hangerő. csak teszt erejéig van.. :Y :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18441) fsb1000 válasza jenei92 (#18439) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ehh... VGA külön körön van?

(#18442) Oibacsi válasza Laraxior (#18440) üzenetére


Oibacsi
őstag

jól látom hogy közte van amit tőlem vettél?:D

(#18443) Laraxior válasza Oibacsi (#18442) üzenetére


Laraxior
titán

naná...nem válok meg tőle... eddig bennt volt a gépben,de már szeretnék aludni is :DDD :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18445) Joshi válasza P00By (#18444) üzenetére


Joshi
titán

Mennyiért vesztegetik? Darabját 20k-ért? Lehet hogy érdemesebb csak a GPU-ra blokkot tenni mert az tovább ruházható a következő generációs GPU-ra. :U A memóriáknak elég a süni is. :K

(#18446) fsb1000 válasza Joshi (#18445) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van benne valami..
De ha mondjuk 1 évig használ az ember/gamer ilyen VGA-t akkor a 20K-s beruházás már nem tünik nagynak, vagy kidobott pénznek. A csúcskategóriás VGA kártya ára többet esik ennyi idő alatt.

Meg szépek is ezek a cuccok...

(#18447) P00By válasza Joshi (#18445) üzenetére


P00By
nagyúr

Még csak terv, ha jól tudom.

(#18448) WiZARD válasza fsb1000 (#18446) üzenetére


WiZARD
addikt

azért egy 35ezres 4850re valahogy nincs kedvem 20-25k körül venni blokkot. hogy fél-1 év múlva a kártyáért kapjak 10-20at a blokkot meg vagy eladni se lehet vagy csak nagyon olcsón.

szerintem irreálisan drága az összes fullcover vga blokk, főleg ha azt nézzük hogy milyen rövid ideig szoktak meglenni. egy cpu blokk az jó esetben több platformot is kiszolgál, hogy chipset blokkról ne is beszéljek.

ezért inkább nem veszek csúcs vga-t, illetve jelenleg 4850en univerzális vga blokk van és kis bordákat ragasztgatok mindenhova...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18449) fsb1000 válasza WiZARD (#18448) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Valószinű, hogy azon a piacon ahova ezek a blokkok készülnek más büdzsével dolgoznak az egyszeri USER-ek.

A mi dimenzionkban biztos, hogy ésszerübb és gazdaságosabb egy univerzális VGA blokk, fele pénzért. (de biztos nem fele hőszállítási képeséggel)

(#18450) WiZARD válasza fsb1000 (#18449) üzenetére


WiZARD
addikt

lehet. bár egy 100k-s csúcs vga-ra 20-25k körül egy hűtő, még elmegy, és arányaiban nem gáz. (mondjuk nem veszek 100k-s kártyát se)

viszont egy 35-40k körüli középkategóriás vga-ra ugyanúgy 20-25k a hűtő, és itt szerintem a kártyához képest aránytalanul drága...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.