Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) Cyberbeni válasza Skizz (#17249) üzenetére


Cyberbeni
addikt

10-es belsejű csövezés, nem kell bilincs, felrakni is nehéz lesz, lejönni nem fog. És persze a csatlakozó is 10-es belsővel legyen.
minden cucchoz kell 2.

(#17252) KaYaK válasza fsb1000 (#17228) üzenetére


KaYaK
tag

2 tripla radi elég robosztusan hangzik! ;] A rendszer hogy milyen gyorsan forgatja a vizet azt a szivattyú vízszállításából tudjuk nem? 450l/perc. Az viszont hogy a a víz/levegő különbsége tuti 15 fok körül lesz azt már most látatlanba aláírom. :K De tulajdonképpen ezzel mire is akarunk kijukadni? :DDD De lenne egy másik kérdésem! Ezt a rendszert tutti hogy 2 körösre kell tervezni nem? :F A 2 körös rendszert hogyan kell kialakítani vagy mi lenne az ideális szerinted(tetek)? Vagy ehhez milyen különböző alkatrész kell?

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#17253) Skizz


Skizz
addikt

Kösz mindkettőtöknek. :R

(#17254) Cyberbeni válasza KaYaK (#17252) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hát nem 450l/h
csak akkor van a ráírt, ha összekötöd a szivattyú kimenetét és bemenetét direktben. tehát semmi ellenállás nincs a rendszerben. a valódi vízszállítás ennek törtrésze.
na akkor mond meg, hogy egy 3m emelőmagasságú szivattyú működik e olyan (zárt) vízhűtéssel, aminek 3,5m van a legalsó és legfelső pontja között. vigyázz, becsapós kérdés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17255) Skizz


Skizz
addikt

Ha nem bilincsel rögzítem a csöveket, akkor mivel? Valaki tudna dobni egy közeli képet egy gyorscsati+cső kombóról? Thx

(#17256) Cyberbeni válasza Skizz (#17255) üzenetére


Cyberbeni
addikt

10-es belsejű csatira 10-es belsejű csövet elég nehéz felhúzni, le sem könnyen jön, erőlködni kell hozzá. csati legszélesebb helyen ált 14mm körüli.

(#17257) Bulitt válasza Cyberbeni (#17256) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha 10-es a belső az anyag vastagság meg 1mm erre rájön a kapaszkodó perem ami 0,5mm akkor az csak 1,5mm pluszba az az 11,5 lesz a csati külső mérete nem? ha a csöved 10-es belsővel rendelkezik, abba bele tuszkolni egy 11,5mm vastag csonkot elég nehéz. Hő hatására meg kitágul majd rá hűl a csonkra. Azt azért érdemes megemlíteni, hogy szárazon kell a csövet rátenni a csonkra ;)

Na most javítsatok ki ha tévedek, de egész nyugodtan :U

(#17258) fsb1000 válasza KaYaK (#17227) üzenetére


fsb1000
nagyúr

KaYaK, Cyberbeni

Sikerült 450-500 Wattal "beterheljem" a SysRad3 radiátort. Most már 3db AC ventillátor volt rajta (közepes légszállítás)
27 fokos körny.hőmérséklet mellet 48°C-ig ment fel a vízhőfok. Azaz a deltaT 22°C.
A becsült hőellánálása (azért bescsült mert a hőfokmérés és telj.mérés nem volt elég pontos) 21/475 = 0,044
Ez egész jó...
.
Egy Wapochill extreme Pump (névleges 1020l/h ???) hajtotta benne a vizet. Csak a radi meg a 10-es csövek álltak neki ellent.
1020l/h az 1020/231 = 4,4 gpm Szerintem ennek fele-harmada a reális, max 2gph.

összehasonlításnak:
[link]
[IMG:%5BL:http://www.swiftnets.com/assets/images/products/MCR320/mcr320_TR_vs_FR.gif][/IMG]

A te 450l/h szivattyúd is csak névlegesen annyi, én min a felével számolnék.


Ha olyan rendszerem lenne ami 400W-ot vagy többet hosszab időn keresztül képes termelni, akkor vagy kénytelen lennék elviselni hangosabb veniteket, vagy 2db tripla redit vennék.
De ezt már leírtam asszem...

[ Szerkesztve ]

(#17259) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17258) üzenetére


Cyberbeni
addikt

az ő tesztjükben ilyen ventik vannak:

gyártó
Delta
típus
WFB1212M @ 12v
Amper
.20
rpm
2100
StaticInH20
.134
cfm/2(!)venti
144.8
decibel
~37

forrás: [link]

AC meg: max 1500rpm és 56,3cfm(=94,7m3/h)

szóval a te ventilyeiddel 77%-os a levegőmozgás, mint a másik tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#17260) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Igértem hogy beszámolok a peltieres vizhütési projektemről.
Végre sikerült éles tesztüzemet megvalósítani.
Működik.

Bövebben a peltieres topicban: [link]

Legfőbb eredménynek tartom, hogy C2D proc esetén sikerült a hűtővizet környezeti hőfok alatt tartani.
Ez egy átlag vízhűtéshez képest 10-15°C nyereség.
Mindezt 2 db peltierrel, ~65W normál és ~110W (1,41V) tuningnál is.

A második (nem várt) eredmény, hogy alacsony teljesítményfelvétellel (12V 8A) is lehetséges volt megoldani a hűtést, tehát még "pót" tápegység sem kell, mert egy nagyobb tápban még kell lennie ennyi tartaléknak CPU és VGA tuning mellett is.

A CPU blokk és a hőcserélő nem túl hatékonyak ezért a maghőfok a várakozásomnál magasabb, de még igy is messze jobb, mint léghűtésnél.

Sajnos a processzor szigetelése nem sikerült, de nem akkora probléma, mert hidegoldalt nem tudtam harmatpont alá vinni. (min 14-16°C idle-ben) igy vezérléssel sem kellett vesződni...

A végső cél eléréséhez - 0°C hőtőfolyadék - sajnos duplájára kéne növeljem a hűtőteljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#17261) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17260) üzenetére


Cyberbeni
addikt

:C :C :C :C
grat!
a jó cuccokhoz és a jó eredményhez.
és szerintem az antartica blokkot érdemes minél hamarabb kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#17262) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17259) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Cyberbeni:
Igen.. a gyártók a legnagyobb légszállítással tesztelnek általában.
Én meg azzal ami van itthon a ládafiában léghűtéshez.
Ezért írtam, hogy az a becsült 0,044 egész jó az ő 0,03-0,035-jükhöz képest.

Az antartica-t mindenképp le szeretném cserelni, de a fő szempont nem a teljesítmény lesz a következő blokknál, hanem hogy legyen hely alatta szigetelni. (pl. kicsi rézmag)
Egyébként nem olyan rossz blokk az... erős pumpával megy szépen.

KaYaK
Én úgy gondolom, hogy vízhűtésnél 2 fő célja lehet az átlag usernek:
A hőforrások (CPU, GPU) hőmérésékletét csökkenteni, és a hőelszállítást minnél kevesebb zajjal megoldani. Kinek melyik a fontosabb..
Az elsőhőz minnél hidegebb viz kell. Passzív rendszereknél a víz nem tud hidegebb lenni mint a körny.hőmérséklet. Minnél közelebb kerül hozzá a víz annál kevesebb hőt tud elszállítania hőforrásról. Igy beáll egy egyensúly.

A nagyobb a vizszálítási képesség (szivattyú teljesítmény "kontra" a teljes rendszer ellenállása) nyilván alacsonyabb vizhőfokot és ezáltal alacsonyabb CPU,GPU höfokot is fog eredményezni, de itt is exponenciális jellegű a változás burkológörbéje.
Szerintem ezért fontos jellemző a szállított viz mennyisége és annak hőfoka (vagy inkább dT környezetihez képest) egyensúllyi állapotban.

Más:
Nem kell kétkörös rendszer. Csak az aktív rendszereknél láttam 2 köröst, ahol a két kör között van valamilyen aktív "hőelem". A 2 kör mindig független egymástól, külön csövezéssel és külön szívattyúval rendelkezik.
Normál vízhűtésnél nem látom értelmét 2 körnek.

Skizz
Ha megnézed a linkelt képeim, akkor legalább 4 féle csatlakozást láthatsz, ahogy a "rendszerem" átment több törzsfejlődési szakaszon.
Eleinte én is féltem a gyorscsatiktól, meg a bilincs nélküli tömlővégektől... de működik.
Nem jön le. Se a hollandis, se a bedugós, se a ráhuzós, ha passzolnak a méretek.
Azért van ahova felnyomtam egy ababilencset. (Csak). finoman meghúzva.
A leghasználhatóbb csövem a méregdrága szilikon 10x2-es. Persze lehet, hogy még nem volt igazán jó PC-s csövem...

[ Szerkesztve ]

(#17263) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17262) üzenetére


Cyberbeni
addikt

lehet peltier hűtés is egy körös. csak akkor jó sok radi kell a jó eredményhez.
így valahogy:
tartály-szivattyú-peltier hideg-blokkok-peltier meleg-radiátor (annyi, hogy dT kicsi legyen)-tartály.

(#17264) Skizz válasza fsb1000 (#17262) üzenetére


Skizz
addikt

Értem. Tehát, ha bilincs és minden egyéb nélkül, csak a csatiba belenyomom a megfelelő méretű csövet, akkor nem fogja ledobni? Elsőre kicsit hihetetlennek tűnik, de biztos így van. :B

(#17265) Bulitt válasza Skizz (#17264) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha megnézed nekem is olyan csatin van gyors kötegelő ami nem eredeti, hanem én esztergáltattam. A tartályon, az nb és a feten csak rá van dugva a csonkra

[ Szerkesztve ]

(#17266) KaYaK válasza Cyberbeni (#17254) üzenetére


KaYaK
tag

3m ig biztos elviszi a vizet! Onnantól meg lehet imádkozni! De persze értem a lényeget! Luci-F összeírt részemre egy komplett rendszert kicsit visszább a hszekben! Azt akkor még kibővítenétek még 1 radival?

élni és élni hagyni...

(#17267) Skizz válasza Bulitt (#17265) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor jó.

Mint a Suzukis reklámban: jó néz ki. :D

(#17268) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17263) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Cyberbeni: Igen, lehet 1 körös is (sőt az a gyakoribb), de én nem szívesen raktam volna közvetlenül a procira egy peltiert. Hátrány ez esetben, hogy csak 1 db alakalmazható blokkonként és azon kell átvinni az összes "termelt" hőt. Ami azt jelenti hogy 1 egységnyi CPU hőmennyiségre 1+N peltier által termelte hő esik.
(Nálam kb 1:1 az arány Load-nál, sajnos idle-ben 1:10 vagy több is...)

Skizz: A hollandisok, meg a belenyomos gyorscsatik eleve ilyenek. Nem kell és fizikailag sincs helye bilincsnek. A ráhúzós verzióknál elvileg kéne bilincs, de mivel a tömlő átmérő kisebb mint a csonk, nagyon szorulnak. Felnyomni is nehéz a csővet. Azért ártani nem árt.

Bulitt: Milyen CPU blokkod van? A képen nem ismerem fel. Érdekelne, mert kicsinek látszik, és talán alá lehet szigetelni.

(#17269) Oibacsi válasza fsb1000 (#17268) üzenetére


Oibacsi
őstag

2.5-ös heatkiller, fejjel lefelé rakva:)

(#17270) KaYaK válasza fsb1000 (#17262) üzenetére


KaYaK
tag

Elsődleges cél nekem a vízhűtéssel hogy a rendszer jobban húzható és elviselhetőbb fokokkal működjön mint léggel. Így a hang vagy "zaj" annyira nem érdekel. Cyberbeninek is írtam de persze a te véleményed is érdekel a Lucif-R által összeírt (hsz: 17194)rendszerről a véleményed! Annyi akkor biztos hogy te 2 tripla radit tennél bele. És 1 körös. Szivattyú? Vagy más észrevételed? Igazából ezzel a rendszer ellenállásával bajban vagyok ugyanis nincs tapasztalatom ezügyben így rátok hagyatkozom teljes mértékben meg amiket összeolvasok a neten! :DDD

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#17271) HIJ


HIJ
őstag

Na beépítettem a Gigabyte 3D Galaxy II -t. Mivel nincs hasonlítási alapom, ezért szűkös véleménnyel vagyok egyenlőre. Elsőre az okoz némi kis problémát, hogy igen hangosnak találom a szivattyúját. Ez kissé zavaró, de gondolom meg lehet szokni. A többi vélemény inkább kérdés a hozzáértőbb kollégák felé, mint pl. az mitől lehet, hogy nemveszek észre hőmérséklet változást a radin lévő venti szabályzásával? Tehát 1300 on is ugyan annyi a hőfok, mint 2500 -as rpmen. A hőmérsékletekkel sem tudom hogy mi a helyzet. idile: 34-35 max load (prime): 43-44. Mindez egy E8400 -tól származik, ami 7x500=3500MHz -en ketyeg, alapfesszel. Ugyanez léghűtéssel (Zalman cnps9500) volt idile: 45-47 load: 59-60.
Egyébként az összeszerelés tényleg felhasználóbarát, csak szét neakarja szedni az ember. Véletlen rossz csövet nyomtam a cpublokkra, és hát a leszedés.. hogyismondjam, nem volt verejtékmentes. Már-már attól tartottam, hogy eltöröm a csonkot. Szerencsére ez nemsikerült, de azért egy pillanatra megijedtem.

(#17272) jones965 válasza HIJ (#17271) üzenetére


jones965
Modder

Látod amit korábbi hsz-ben írtam, most igazolódott. Nevezetesen csak egy alacsony hőtermelésű komponens(E8400 cpu) van a rendszeredben és elég magas a vízhőfokod.
Ha ezt tovább bővítenéd, vagy a szivattyú nem bírná vagy pedig rosszab hőértékeket kapnál mint ha léggel hűtenéd.

Megmerem kockáztatni, hogy egy jobb minőségű cooler is tud ilyen eredményt, ráadásul halkabban.

(#17265) Bulitt : mivel a Skizz fórumtárs beledugós csatiról beszélt, amit Te linkeltél teljesen más típus.
Az általa említett csatiba csak merevfalú csövet lehet és szabad használni. :R
Ezekben a csatikban belül helyezkedik el az O gyürü.

[ Szerkesztve ]

(#17273) HIJ válasza jones965 (#17272) üzenetére


HIJ
őstag

Igaz lehet.
Előfordulhat, hogy később lecserélem a szivattyút és a radit, így talán egy nagyobb hatásfokú és csendesebb rendszert építek, de ahhoz képest hogy ez ingyéé vót, talán nem vesztettem sokat rajta :Y . Legalább belekóstoltam a waterworldbe. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy az E8400 -nek általában hibásak a szenzorai, tehát az eredmények nem hitelesek. Arra gondoltam, hogy belenyomom a tartályba a ház egyik érzékelőjét és talán akkor pontosabb képet kapok. Ilyen értékek mellett mennyinek kéne lenni a vízhőfoknak a szobahőmérséklethez képest? Illetve gondolom az elmenő-visszatérő deltaT számít a hatásfok szempontjából.

(#17274) fsb1000 válasza KaYaK (#17270) üzenetére


fsb1000
nagyúr

KaYaK:
Sajnos ebben nem tudok autentikus tanácsot adni, mert nekem nincs alkatrész ismeretem.
de... csakis 1 köröst!!!! És minnél erősebb szivattyú, ami akár szabályozható is (Laing D5-öt vennék)
1 radi vagy 2 radi.... Az sem mindegy hova akarod elhelyezni ház oldalára, kivül/belül felül? Ez esztétikai kérdés is!!
De lehet hogy olyan radiból, mint ami nyugdijasnak van elég 1 db is, de annak az árából kijön 2-3 olcsóbb is... Nehéz kérdés ez.....

1 db triplával kezdenék és aztán mégegy, ha az a bizonyos dT nem megy 15°C alá terhelésnél, azaz a víz tartósan 40°C felett van. A Cpu mag hőmérséklet ilyenkor 50-60°C vagy felette.....
De ez csak egy vélemény... ki kell próbázni.

HIJ: grat a rendszeredhez, léghűtéshez képest 12-16°C-t nyertél, ami nem kevés szerintem.
Valahogy meg kéne mérd a vízhőfokot. A CPU hőmérsékletek mire vonatkoztak? Kupakra vagy a CPU magra? nem mindegy....
Ha a magra, akkor szerintem nem rosszak a 43-44°C értékek!!!. 20 fokos vizzel 35°C-t értem el..

A vizes rendszerek tehetetlénsége rendkivül nagy.
Ha a ventit feljebb tekered, akkor lehet hogy csak percek múltán jelentkeztik változás a CPU hőmérsékletben. Figyeld vagy 10 percig loadnál (prime) - pár fokra számíthatsz max.

[ Szerkesztve ]

(#17275) HIJ válasza fsb1000 (#17274) üzenetére


HIJ
őstag

Természetesen ezek az értékek a magokra vonatkoznak. A kupak szobahőmérsékleten mocorog, olyan 24-27 °C -on.
Mit gondolsz a GF9600GT vízkörbe való bevonásáról :Y te sem jósolsz neki nagy jövőt?

(#17276) jones965 válasza HIJ (#17273) üzenetére


jones965
Modder

Ha lehetőséged van vízhőmérséklet mérésére, akkor azt közöld, mert így ez eléggé megtévesztő volt , én speciel vízhőmérsékletre értelmeztem és ennél azért ezek az éretékek elég durvák lennének.
Mint ahogy fsb1000 is írta, jól lenne tudni hogy mennyi a kupak és a magok hőmérséklete, de igazából a vízhőfokból és a külső levegő hőmérsékletéből ( dT)lehet biztos következtetéseket levonni.

Nézd meg aláírásomban lévő vizes dolgokat-na ezeknek a vízhőmérséklete32-38'C ( idle-load).

[ Szerkesztve ]

(#17277) HIJ válasza jones965 (#17276) üzenetére


HIJ
őstag

Tehát maga a víz ennyi? Hmm... Ennek este utána járok.

(#17278) fsb1000 válasza HIJ (#17275) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor a tied is alulmér 2-3 fokot. Nyilván nem lehet körny. hőmérsékleten a cpu kupak..... a viznél hidegebb lenne?
A maghőfokok szerintem jók, legalábbis egy minimál rendszertől jobbat nem várnék.

Nekem is 9600GT-m van. Szerintem van már rá jó blokk (igaz SLI-s), de ha nem tudod vmoddolni és/vagy a RAM-jait hűteni, akkor nem tartom célszerűnek a vizes beruházást, inkább VGA csere, ha kell az fps.
Tudod ez úgy van, hogy az ember belekostól ebbe a vizes dologba, aztán szépen végigmegy az összes hőtermelőn. Nincs megállás.
Én még csak az NB-n gondolkodom...
Rossz érzésem van, hogy a CPU körül hideg az alaplap, tőle meg 3cm-re forró.

(#17279) HIJ válasza fsb1000 (#17278) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor lehet hogy rádobom a fiók alján kallódó Zalman vf900cu -at...
Az alaplapot nem szeretném bojgatni, mivel a P35-DS4 -en heathpipe van és azt nemakarom bántani. Bár terhelve 50 °C... Még jó hogy ehhez a rendszerhez van mosfet hűtő venti is.

(#17280) Nyugdíjas válasza HIJ (#17273) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

az E8400 -nek általában hibásak a szenzorai
RealTemp-el mérd, aztán gyó lesz;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17281) Bulitt válasza fsb1000 (#17268) üzenetére


Bulitt
őstag

(#17282) HIJ válasza Nyugdíjas (#17280) üzenetére


HIJ
őstag

Azzal vannak az eredmények. Everest olyan 10 °C -al többet mér magonként.

(#17283) Nyugdíjas válasza HIJ (#17282) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor az helyes. Nem lehet mindig a szenzorokra kenni mindent :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17284) cserkosz


cserkosz
tag

Sziasztok hol tudok venni 10/8 pvc csövet.

(#17285) HIJ


HIJ
őstag

Na lemértem a víz hőmérsékletét. Mivel sehogy nemtudok rácsatlakozni az áram két fő pontjára, így csak a tartályt tudom mérni. A tartályban lévő víz 32,7 °C -os, ami talán kissé magasnak tűnik. Ez gondolom a kishatásfokú radi miatt van így.

(#17286) Reset Elek válasza cserkosz (#17284) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Sziasztok!

Hol tudok Magyar Helyesírási Szótárat venni?
Vagy hol végezhetném el a 8 általánost, hogy legalább a mondatvégi írásjeleket ki tudjam tenni?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17287) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#17286) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17288) jones965 válasza HIJ (#17285) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a mérésed helyes és az idle állapotot tükrözi, akkor a 34'C fokos cpu hőmérséklethez nem rossz eredmény.
De még mindíg azt mondom, hogy ezt csak egy kis hőteljesítményű procikhoz tervezték, tehát bővítés esetén romlik a hatásfok.

Tipp: amennyiben módódban áll,próbáld ki nagyobb radival aminek az ellenállása kicsi, akkor talán 1-2 fokot nyerhetsz vízhőfokban ;)

(#17289) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

2x, sorry:B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17290) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ma délelőtt kopogtattak enzotekkék :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17291) hossszú válasza Nyugdíjas (#17290) üzenetére


hossszú
őstag

Szépek :K :C és gondolom nagyon jók

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17292) Macka válasza Nyugdíjas (#17290) üzenetére


Macka
veterán

Te szemétállat.... :DDD

(#17293) Bulitt válasza Macka (#17292) üzenetére


Bulitt
őstag

Körülbelül :DDD Mennyibe is van egy ilyen szett? :F

(#17294) SzlobiG válasza Nyugdíjas (#17290) üzenetére


SzlobiG
félisten

Muhaha.:D Ára engem is érdekelne, nagyon jól néznek ki és látszik, hogy minőségi cucc!

[ Szerkesztve ]

(#17295) jones965 válasza Nyugdíjas (#17290) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon komoly :C , priviben közölhetnél árakat, már amennyiben nem nyilvános. :U

(#17296) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Utána is néztem 100eurobol kijön a cucc aquatuningon.:)

(#17297) Nyugdíjas válasza SzlobiG (#17296) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De nekik még csak a műanyagos van. AZt meg inkább ne vedd,ha jót akarsz magadnak :D
Ezak az új rev-esek, látod, mindre rá is pingálták jó nagy betűkkel, hogy full copper(tehát yakuza approved :D)...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17298) SzlobiG válasza Nyugdíjas (#17297) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja az más.:) Nekem amúgy is marad az XSPC bejön nagyon a teljesítménye.:)

(#17299) fsb1000 válasza Reset Elek (#17286) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hehe... ez jó!
Egyébként megkerestem neked a hőátadási tényező és a hőáram irányának összefüggését:
[link]
.
Arra is reagálhatnál valami érdemlegeset!
Bocs... de gyakran esem magam is a helytelen írás bűnébe, ami bizony szégyelni való.
A neten is igy van ez, hiába engedékeny a netikett e tekintetben..
Egyébként meg kénytelenek vagyunk megbarátkozni a mobiltelós nemzedék írás művészetével. Rétegnyelvi rövídítések, tagolatlan írásképp, minimális szándék az érthetőségre.

(#17300) Bulitt válasza fsb1000 (#17299) üzenetére


Bulitt
őstag

De az agyon lexikonozott szavak se ide valók :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.