Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) gyurczy válasza Oibacsi (#18500) üzenetére


gyurczy
őstag

Sztem ebbe az alu-réz bírja-nem bírja témába most ne menjünk bele, ha jól emléxem az okosok azt mondták, hogy gyakorlatilag nem okozhat korróziót egy rendszerben az alu és a réz, én pedig elhiszem nekik.

Egyébként MO-RA2-re gyúrok. :D

[ Szerkesztve ]

(#18502) shteer válasza gyurczy (#18501) üzenetére


shteer
titán

okozhat, csak jópár feltételnek teljesülnie kell :)

szerk: szvsz ez az új XSPC ronda :(
bár érdekes a talp új kialakítása (ami az első linken változatlan :DDD)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18503) Lucif-R válasza jenei92 (#18494) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha lehet magyarul linkelj vagy fodítsad le csak mert nem mindenki profi angolból, de azé köszi ;)

Szerk.:

Stheer: ez a a blokk egyenesen RONDA Váááá fúúúúj.... gyász.

[ Szerkesztve ]

(#18504) shteer válasza Lucif-R (#18503) üzenetére


shteer
titán

[link] ;]

nemmegmondtam? :)
szerk: hogy ne gyere be meg ne gyere erre he'

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18505) Nyugdíjas válasza jenei92 (#18496) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fekete lefogatóra gondolom nem fussa :D
Nagyon ronda szerencsétlen igy...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18506) shteer válasza Nyugdíjas (#18505) üzenetére


shteer
titán

ne tetézd :DDD műanyag krómozásra se nem fussa?

..szerintem jónak tűnik

(#18507) Oibacsi válasza gyurczy (#18501) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én úgy értem hogy én fosok és nem teszek bele alu komponenst. Ennyi ;]

(#18508) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Szép jóreggelt mindenkinek!

Az xspc x2o 400 v2 szivattyú mennyire jó (értem ezalatt hogy mennyire hangos, ill elég víznyomása van)? Egy xspc delta-ában és egy nexxos pro tripla radiban keringetné a vizet 10/13-as csöveken keresztül. És a quadomat hűtené, egyenlőre. Később lehet a vga is becsatlakozik a körbe.

(#18509) P00By


P00By
nagyúr

(#18510) gyurczy válasza Oibacsi (#18507) üzenetére


gyurczy
őstag

Okéoké! Alapvetően én is örülnék, ha egységesen csak réz lenne a rendszerben, de optikára azért nem rossz a CC, meg alapvetően van a polcon.

(#18511) jenei92 válasza Lucif-R (#18503) üzenetére


jenei92
senior tag

Lucif-R:igazad van!
stheer:Szerintem nem rossz csak téleg fúra a talpa...
meg hogy a blokk fekete a lefogató meg szürkés..de ezen lehet segíteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#18512) Oibacsi válasza jenei92 (#18511) üzenetére


Oibacsi
őstag

plexis házatok van? ha nem, akkor miért zavar? ha igen akkor meg szinter.

(#18513) shteer válasza Oibacsi (#18512) üzenetére


shteer
titán

nekem csak 2 hétig volt újdonság a plexis ház :) azóta nem nézegetem mi van benne

de ha már pénzt adok vmiért (hozzávetőlegesen nem is keveset) akkor az miért ne legyen szép is? eladni is könnyebb :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18514) jenei92 válasza shteer (#18513) üzenetére


jenei92
senior tag

Nekem is kb 2hétig tetszett a plexis ház,a fene egye meg hogy akkor volt rá pénzem is és megvettem! :((

[ Szerkesztve ]

(#18515) Lucif-R válasza Oibacsi (#18512) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát de ha plexis házad van akkor nem biztos hogy még plusz lét akarsz kiadni arra hogy le legyen festve valamit amit megvehetted volna értelmes szinben is :U Nekem monnyuk most nyitott oldalú a házam, amúgy meg nagy plexi ablak van rajta ( de ha nem lenne akkor is zavarna hogy ilyen randa :P :U :K )

jenei92: köll akkor linkeld előbb nekem leforgatom... de amúgy talán bábelfish is jólesz :U

(#18516) gyurczy


gyurczy
őstag

Úgy két hete kaptam egy csomagot, amit tévesen küldtek, pár csavar, miegymás. Ma visszavittem a boltba, és ott ilyenekre bukkantam:

Egyenes csőcsonk 275 Ft, Y csavarzat 827 Ft, beszerezhető itt.

Szerk: 20 db csőcsonkra, és 4 Y-ra 15% kedvezményt is kaptam, a fenti árak a listaárak.

[ Szerkesztve ]

(#18517) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Express help kéne nekem! A hétvégén valakinél megtudnánk nézni a quad procimat, hogy vízzel menyit lehetne hűteni még rajta? Mert hétfőn mennék a vízért, de nem akarok egy rakat pénzt kidobni, ha nem tudom hűvösebben tartani a quadot.

(#18518) shteer válasza Brumi˘ (#18517) üzenetére


shteer
titán

jövő 7vége nem jó?

..szerintem jónak tűnik

(#18519) Brumi˘ válasza shteer (#18518) üzenetére


Brumi˘
addikt

Sajna nem mert hétfőn kéne menni a cuccért... :(

(#18520) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok, egy ilyen alaplapot akarok venni-e: "Asus P5Q Pro IntelP45 DDR2 PCX"
Ezen a chipset hűtő egy pipe csövön keresztül ugye hűti a fateket is. [link] :F Érdemes a chipsetre blokkot rakni? ha igen, a fattek hogyan lesznek hűtve? vagy lehet hozzá kapni olyan blokkot ami arra is rámegy?

Ha esetleg a "fatek" kifejezés nem állja meg a helyét, akkor bocsi. :B

(#18521) Laraxior válasza Brumi˘ (#18517) üzenetére


Laraxior
titán

jéggel...tegyétek a radiátort jégbe...én is úgy csináltam,csak az én radim nem nagyon fér bele minden lavórba :C egy hűtőtáskába tettem abba nyomattam 4.5kg jeget... a víz lehűlt 15fokra....de erősen melegíti a quad és az ultra páros. Pár fokot nyerhetsz ha nem kapcsolod be a gépet addig amíg a víz nem hűlt le. először nyomasd sima csapvízzel,az leviszi 22 körülre,onnan mehet a jég :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18522) shteer válasza felora:) (#18520) üzenetére


shteer
titán

lehet kapni rá blokkot több gyártótól is. a fetekre :)

nekem ilyen van: [link]
és egyszer talán ilyen lesz: [link] :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18523) Brumi˘ válasza Laraxior (#18521) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha meglesz a víz akkor tutkó lesz jeges teszt is. De szeretném megnézni egy átlagos víz alatt mennyire melegszik a quadom, mert léggel iszonyat. És ha vízzel se nyerek sokat akkor nem éri meg rá pénzt költenem. Ami az előbb kimaradt pestre akárhova el tudok menni, de máshova nem nagyon.

(#18524) shteer válasza Brumi˘ (#18523) üzenetére


shteer
titán

sajnos most 7végn nem leszek pesten, és az enzo is csak jövő 7en kerül fel :(

..szerintem jónak tűnik

(#18525) felora:) válasza shteer (#18522) üzenetére


felora:)
tag

tudsz adni linket, ahonnan lehet rendelni a fetekre bordát? lehetőleg magyar legyen:B:R

[ Szerkesztve ]

(#18526) Nyugdíjas válasza Brumi˘ (#18523) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jövőhéten én is szivesen segitettem volna,de hétfő délelőttnél előbb semmiképpen nem megy. Ha az még belefér, akkor priviben beszéljünk...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18527) dtss


dtss
tag

Hali
Szeretném a vizes rendszeremet kicsit bővíteni ill. átalakítani.
Jelenleg ilyen Nexxos XP High-Flow socket 775, Laing DDC Ultra, plexi tartály (Coolermaster féle), WATERCOOL HTF3-Dual 10/8-as csövezéssel.
Ezt szeretném bővitteni 1 EK Waterblocks EK-FC4870 CF blokkal és a prociblokkot lecserélni 1 Swiftech Apogee GTZ Extreme CPU blokkal és a csövezést 13/10-re.
Amúgy mennyi jelentősége van hogy 10/8-as vagy 13/10es a csövezés? Egyáltalán megvalósítható e?
Valszeg veszek még 1 tripla radit is mert a dupla szerintem már nagyon kevés lenne. Szerintetek megéri ez a változtatás, kb. 60k lenne.
Most a proci (8*500 4000Mhz 1:1 1.312 Volt) 27 fokos szobában alap 36 fokos terhelve olyan 50 körüli, csak a proci van hűtve jelenleg.
Mennyivel lenne hűvösebb az új blokkal?

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#18528) Brumi˘ válasza Nyugdíjas (#18526) üzenetére


Brumi˘
addikt

Sajna hétfő az 1-etlen nap a héten a mikor délelőtt vagyok suliba. Mind1 azért köszönöm a segítőkész hozzáállást. Majd hétfőn estefele jelentkezem hogy hogyan is teljesít a rendszer. :R

(#18529) Macka válasza shteer (#18522) üzenetére


Macka
veterán

Héten a lottó megvolt már?

(#18530) shteer válasza Macka (#18529) üzenetére


shteer
titán

szombaton v vasárnap. de akkor veszek neked is 2db-ot :))

..szerintem jónak tűnik

(#18531) P00By


P00By
nagyúr

(#18532) P00By válasza P00By (#18531) üzenetére


P00By
nagyúr

(#18533) Nyugdíjas válasza P00By (#18532) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megy háttérnek ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18534) felora:)


felora:)
tag

milyen anyagot érdemes a vízbe tenni, hogy ne legyen benne "dzsuva"?:) egy kis vízkőoldó?

(#18535) Nyugdíjas válasza felora:) (#18534) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vizkőoldóval érdekes eredményt fogsz elérni, az biztos. Majd kérlek számolj be róla;]

De mivel nem vagyunk ennyire kárörvendőek, inkbb ajánlok valamiket :)
Valvoline Super Coolant például
Vagy sokan hasznlnak különféle fagyállókat (ha könnyebben beszerezhetőt szeretnél). De ügyelj azért, hogy ne a legolcsóbb bóvlit vedd meg. Shell, vagy ÖMW saját termékei jók szoktak lenni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18536) gyurczy válasza Nyugdíjas (#18535) üzenetére


gyurczy
őstag

ÖMW jó, ott tankolom a BMV-met! :P

[ Szerkesztve ]

(#18537) jenei92 válasza Nyugdíjas (#18535) üzenetére


jenei92
senior tag

Valvoline Super Coolant mintha már hallotam volna ezt... ;]
(mikor jön?) :D

(#18538) felora:) válasza Nyugdíjas (#18535) üzenetére


felora:)
tag

jóvanna, én nemtudá eztet. akkor vegyek egy normális fagyállóanyagot. asszem van kint 3db 120L-es hordóban. ;] habár az ablakmosóba való, az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#18539) Nyugdíjas válasza felora:) (#18538) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fagyálló nem egyenlő ablakmosó. És ami ilyen mennyiségben áll valahol az gyanúsan nem a legjobb lehet. Erről is irtam. De tégy amit jónak látsz...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18540) felora:) válasza Nyugdíjas (#18539) üzenetére


felora:)
tag

ez sem ablakmosó folyadék, ezt szoktuk hozzáadni az ablakmosó folyadékhoz télen, hogy ne fagyjon be. amúgy meg korrekt minőségű....:) autószerelő műhely, nem tartjuk hiába.:))

[ Szerkesztve ]

(#18541) Nyugdíjas válasza felora:) (#18540) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tedd amit jónak látsz:K Befejeztem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18542) Laraxior


Laraxior
titán

Az OMWnél kaptam ilyet:
Tegee kühler-frostschutz konzentrat
tilén glikol 96%.... ez is jó vízhűtésbe nem? mellé nem kell semmi más adalékanyag? :U :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18543) Brumi˘ válasza Laraxior (#18542) üzenetére


Brumi˘
addikt

1:5-höz arányba kell higítani desztvízzel és mehet bele a cuccba.

[ Szerkesztve ]

(#18544) Lucif-R válasza Brumi˘ (#18543) üzenetére


Lucif-R
senior tag

1:5 az sok lesz... 1:10 vagy 1:9 a szokásos... 1:5nél már veszt a víz a hőátvevő/adó képességéből.

(#18545) Brumi˘ válasza Lucif-R (#18544) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem 20% rémlett, sry. :B Az én vizembe anno 40%-60%-ba volt fagyálló-desztvíz. De akkor az újba már én is 1:10-hez arányba teszek majd. :R

(#18546) Laraxior


Laraxior
titán

csak úgy nagyjából löttyintettem bele... 2-3decit :B :C szép szine lett a wassernek :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18547) Szatesz


Szatesz
őstag

A mostani CPU blokkok majd rámennek a NAhelm procikra is?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18548) Laraxior


Laraxior
titán

pár picture a vízről :C állat szine lett ;] tuti az adalékanyag :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18549) Szatesz válasza Laraxior (#18548) üzenetére


Szatesz
őstag

Komolyan néz ki bar nekem a kék szin jobban tetszik....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18550) P00By válasza Laraxior (#18548) üzenetére


P00By
nagyúr

Illik hozzád ez a szín :DDD ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.