Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) szbalogh válasza Oibacsi (#17049) üzenetére


szbalogh
őstag

Persze az 1 fok nem reális.
Ha nem jó a hőátadás magasabb lesz a hőfokkülönbség a vizsgált rész két oldalán ezért egyre gyorsabb is lesz a hőátadás. Egy idő után ez a két legfontosabb részen ( blokkok és radi) egyensúlyba kerül. Ez lehet 20 fok különbség is, de egy végtelen nagy radival azonos szobahőfokkal és rendszervízhőfokkal 0 is.

Nick: HE_Storm

(#17052) rob210


rob210
nagyúr

Már most jelentkezzen aki ott akar lenni:D!!!
[link]

Renault power

(#17053) stevee251


stevee251
tag

Fekete dobozban érkezett a gyönyörűség. Képek a linkeken. Majd a fotóművész Nyugdíjas kollega készít jobb képeket ha megérkezett hozzá ;]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Szeretném megköszönni Fuzik kollega kitartó és fáradságos munkáját, amivel kierőszakolta a cserét az amcsi barátainktól, időt és pénzt nem sajnálva. :R :R

(#17054) Petyb00 válasza Oibacsi (#17046) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Többet nem teszem

(#17055) yakuza.tora válasza stevee251 (#17053) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:Y :Y :Y Az enyémet is!!!! :O

Alléz Olympique de Marseille!

(#17056) Cyberbeni válasza szbalogh (#17048) üzenetére


Cyberbeni
addikt

egy K lemaradt. mert a végeredmény 85kgK/h
amúgy jól számoltál.

[ Szerkesztve ]

(#17057) Cyberbeni válasza jenei92 (#17042) üzenetére


Cyberbeni
addikt

miért számítana nagyon sokat az emelőmagasság? minden vízhűtéshez ajánlott pumpa emelőmagassága 2m felett van, az igaz. de itt hova emelsz vizet? itt keringeti a vizet, ami nagyon nem ugyanaz. keringetés= ugyanannyi víz megy fel, mint le. emelés=csak fel megy a víz. Szóval ha van egy jó vízhűtéses pumpád, ami mondjuk 3m emelőmagasságú, de kivezeted a tetőre egy radiátorhoz a vizet, ami mondjuk 3,5m-el van feljebb, akkor nem kell új pumpát venni csak azért mert ennek kicsi az emelőmagassága. inkább csak arra kell figyelni, hogy elég legyen a térfogatáram az adott rendszerben, az meg elég sok dologtól függ.

(#17058) Reset Elek válasza Cyberbeni (#17056) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

:DDD

Nem egy K maradt le, hanem egy *1 K, és a végeredmény helyes volt.
De ez nem a végtelenül ideális esetre érvényes, hanem ez az összefüggés azt jelenti, hogy ha egy 100 wattos akármit akarsz hűteni, akkor a kilépő és belépő csonkok közt lesz 1 fok hőmérséklet-különbség.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17059) fsb1000 válasza szbalogh (#17048) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ehh... csőben áramló folyadék hőszállítására nem valami Newton féle tapasztalati törvényt kéne alkalmazni?
Abban meg van egy "alfa" hőátadási tényező, ami "n" darab egymástól nem független paramétertől függ.

Amit te számoltál az szerintem csak azt jelenti hogy 85Kg viz hőmérséklete 1 fokkal megnő, ha 1 órán keresztül 100Watt-nak megfelelő hőenergiát közlünk vele.

(#17060) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17059) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de ezt számolta. de ez azt is jelenti, hogy 85kg(=l) vizet átnyomva a blokkon a kimenő víz épp 1 fokkal lesz melegebb a bemenőnél. (persze ha beállt már állandó hőmérsékletre a rendszer)

(#17061) Sgor válasza Cyberbeni (#17057) üzenetére


Sgor
tag

Szerintem a nagy emelőmagasság azoknál számít, akiknek a rendszerében sok blokk van bonyolultabb csövezéssel, mert ilyenkor nagyon megnő a rendszer belső ellenállása! Ide való igazán a ddc! Egyszerűbb rendszerekhez is ajánlható ( már ha van rá keret), de érdemes leszabályozni!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17062) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Minap itthon hagytam a gépet letölteni és mire hazaértem csak annyit látok, hogy levegős a cucc mondom biztos ami volt bubi kiment a radiból utána töltök kis idő eltelt és ismét na mondom itt vmi nem stimmel levettem a ház oldalát és "tele" volt vízzel az alja és hol eresztett hát a pumpa nyomó csonknál, gyorsan gép lekapcs pumpát kivettem megnéztem és a DDC-nek a nyomó csonkja megvan repedve. :Y Mi az istentől repedhetett meg? Talán a nyomás miatt mert zárt a rendszer? Túlhúzva nem lehetett mert arra figyeltem és a másiknak semmi baja, meg, akkor nem menne már vagy egy hónapja a cucc. Most nagyjából megmókoltam pillanatragasztóval egyenlőre nem folyik, de rendelhetek rá egy tetőt.:(

Jah ő az.

[ Szerkesztve ]

(#17063) Sgor válasza SzlobiG (#17062) üzenetére


Sgor
tag

Nem jó a link! :(

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17064) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nemtom mér nem lehet linkleni, de ő az Laing DDC Ultra OCLabs XPTop Black Edition

Még egy próba Link.

Sobcoolingról van a link, amúgy.

(#17065) Sgor válasza SzlobiG (#17064) üzenetére


Sgor
tag

Kettő mellé! :D
Nem lehet, hogy túlhúztad a csonkot?
Erre gondoltál?[link]

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17066) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17060) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. de ez mennyit segít a tervezésben?

Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy elég lehet 42,5 Kg viz átszivattyuzása is, mert az 2 fokos hőmérsékletkölönbséget okoz a hőcserélő ki/be-menő csonkjai között.
Vagy lehetne a duplája is 0,5K különbséggel.

Miért pont 1 fok?????

Szerintem még hiányoznak a blok/radi hőátadási tulajdonságai, mert csak ezekkel tudnánk egy közelítő deltaT számolni (ebből pedig víz és proc hőfokot) egy feltételezett környezeti hőmérséklethez.

Mert gondolom az a cél, hogy a proci ne melegedjen egy szubjektíven meghatározott hömérséklet főlé.

(#17067) SzlobiG válasza Sgor (#17065) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem jó a link.:D Úgytűnik nem lehet linkelni onnét.

Amúgy arra gondoltam amit írtam.:)

Túlhúztam? Már egy hónapja megy és semmi csöpögés nem volt, ma kezdte el.:(

(#17068) Sgor válasza SzlobiG (#17067) üzenetére


Sgor
tag

Az üzenet megírása után még jó volt, most meg tényleg rossz! :W
Lehet, hogy eddig bírta! Miből van amúgy a szivattyú tető?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17069) fsb1000 válasza SzlobiG (#17062) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ugye ez az?

Hol repedt meg? a tövénél?

Nekem csak DDC van, azt nem lehet túlhúzni.
Egy 8x1,5-ös csövet húzott rá az elöző tulaj. Bilincs nincs, csak levágni lehet a csővet..

szerk: képet cseréltem....

[ Szerkesztve ]

(#17070) Sgor válasza fsb1000 (#17069) üzenetére


Sgor
tag

Nem! Az Oclabs tetősről van szó!

Bocs, megelőztél!
Igen ezaz!

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17071) SzlobiG válasza Sgor (#17068) üzenetére


SzlobiG
félisten

Műanyag. A nyomocsonk repedt meg és a végétől befele ami attól lehet, hogy túlhúztam, de, amikor összeraktam átnéztem és semmi repedés nem volt, ma repedt el, de nemtudom miért.:(

Ő az.

[ Szerkesztve ]

(#17072) fsb1000 válasza SzlobiG (#17071) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs! elsőre rossz linket/képet adtam...

Egyébként miért nem D5?

(#17073) Bulitt válasza SzlobiG (#17067) üzenetére


Bulitt
őstag

Valszeg azért, mert hő hatására minden tágul, és nagy volt a feszítő nyomás a tetőben. Vagy pedig anyag hibás darabot kaptál. Bár szerintem az első az ami okozta

[ Szerkesztve ]

(#17074) Sgor válasza SzlobiG (#17071) üzenetére


Sgor
tag

Gondolom, úgy érted nem plexi, akkor pedig felmerülhet a gyártási hiba is!
De az is, hogy a csonkot mikor beletekerted, nagyon meghúztad, elrepedt!
Biztos, hogy elrepedt, és nem a menetnél folyt?

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#17075) SzlobiG válasza Bulitt (#17073) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen erre gondoltam én is, de akkor most mégse lehet zárt a rendszer?:U

Sgor: Műanyag nem plexi, de nem gagyi szal nemértem ezt ha túl is volt húzva, akkor miért ment idáig gond nélkül? A nyomás miatt talán most repedhetett meg ennyi idő kellett neki?

Volt benne elegendő hely a tartályba szal ez nemlehet.:U

[ Szerkesztve ]

(#17076) Bulitt válasza SzlobiG (#17075) üzenetére


Bulitt
őstag

De akkor mi neked a zárt rendszer fogalma? :F

[ Szerkesztve ]

(#17077) SzlobiG válasza Bulitt (#17076) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az, hogy a tágulás úgy fog történni, hogy a levegő összenyomodik.:U

(#17078) Bulitt válasza SzlobiG (#17077) üzenetére


Bulitt
őstag

És meddig nyomható össze a levegő? Amíg valahol túlnyomás véget ki nem fog jönni (rosszabb esetben robbanással)

De ha van külső tartályod, azt úgyse töltöd tele, valamennyi hely marad, ami elégnek kell lenije. Ha még szivacsot is használsz akkor meg főleg

(#17079) SzlobiG válasza Bulitt (#17078) üzenetére


SzlobiG
félisten

"De ha van külső tartályod, azt úgyse töltöd tele, valamennyi hely marad, ami elégnek kell lenije. Ha még szivacsot is használsz akkor meg főleg."

Ez mind2 megvan. Na mind1 most így, hogy nyomattam neki pillanatragasztót egyenlőre nem folyik, de bekell szereznem egy másik tetőt remélem sikerül plexiset szerezni nem akarom mégegyszer megjárni.

(#17080) Bulitt válasza SzlobiG (#17079) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát akkor marad az anyag hiba, vagy a túlhúzás. Én minden csatit kézzel húzok, meg ameddig lehet, eddig egyikkel sincs gond, hál istennek

(#17081) fsb1000 válasza Bulitt (#17078) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez elgondolkoztatott...
Van 2 tartályom is. Egyik "hermetikusan" lezárható, a másikon van egy luk a beöntő nyiláson.
Ez utóbbitól tartottam elinte - mivel legalul van a szivattyúval - hogy majd elereszti a vizet.
De amig nem kap levegőt a rendszer, ez nem következhet be.
A zárt tartályban kb 2dl folyadék 1dl levegő az arány, mikor felnyomtam 65 fokra a vizet akkor sem láttam, hogy a levegő összenyomodott volna.
Valamennyit biztos, de szabad szemmel nem volt érzékelhető.

Eddig nem tartottam a túlnyomástól "zárt" rendszerben. Szerinted tényleg van ennek reális esélye?

(#17082) Bulitt válasza fsb1000 (#17081) üzenetére


Bulitt
őstag

Reális esélye ilyen rendszerben nincs :) Csak egy lehetséges állapot, ahhoz hogy valamit túlnyomás alá helyezünk hatalmas hőenergia kell. Példa erre a kukta, abban is túlnyomás uralkodik és ha nem lenne rajta szelep elrobban. :) De egy ilyen kis rendszerben ez nem valósítható meg. Hacsak nem kezded el a tartályt gázzal melegíteni :D De a csövek megadnák magukat :)

[ Szerkesztve ]

(#17083) szbalogh válasza fsb1000 (#17059) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen, az már más kérdés, hogy a kijövő vizet vezeted vissza hűtés után, vagy 85 literes hordóból nyomod át a vizet és amikor elfogyott a kijövő víz 1 fokkal melegebb.
Ha a radiba 1 fokkal melegebb víz megy mint a szobahőfok valószínűleg nem fog visszahülni teljesen. Itt jön be a blokkok és a radi hatásfoka ;)
A nagy nyomás tényleg csak ott fontos ahol sok blokk van. Hiszen minél nagyobb az áramlási sebesség (ami nő ha csökken a rendszer átmérője) annál nagyobb ellenállás ébred. De kell-e a nagy áramlási sebesség?
Ha lassan áramoltatod a vizet akkor a blokkbál relatíve magasabb hőfokú folyadék jön ki ami a radiban több fokot is hül le pont a kssabb áramlás miatt. Ha olyan eszeveszettül keringtetjük a vizet csak azt érjük el, hogy a rendszer két pontja között kisebb lesz a hőfokkülönbség, ugyanakkor a rendszer átlaghőmérséklete nem lesz nagyobb egy lassan keringtetett rendszerénél.
A lassab rendszer eélőnye, hogy elég kiseb szivattyú-> kevesebb fogyasztás (mostanában ez már szempont) és a gyengébb szivattyú olcsóbb is.
A víznek nagyon nagy a fajhője hogy ez megoldható legyen. :)

Nick: HE_Storm

(#17084) szbalogh válasza fsb1000 (#17066) üzenetére


szbalogh
őstag

Azért vettem egy fokot, mert kíváncsi voltam, hogy ekkor mennyi vízszállítás kell. Persze lehet kisebb vízáram is :K
A hatékony radi a lényeg. Meg az, hogy mennyit hűtesz. Ha több blokkod van számíthat a sorrend is. mondjuk a végén ne meleg víz jusson a legérzékenyebb részre. Nekem 3-4 blokk lesz. Először csak 3. Csipszet, proci meg a két vinyó. Melyik a praktikus sorrend? Hogy ne legyen nagy gobanc a gépben akkor csip->proci>vinyók->radi->pumpa. Szerintem az én energiatakarékos rendszeremhez mindegy is. Szerintetek?

Nick: HE_Storm

(#17085) Oibacsi válasza SzlobiG (#17079) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ragasztd meg epoxyval, többet nem lesz vele gondod....
Amúgy kicsi megijesztettél mert én is ilyen tetőt akartam

(#17086) Reset Elek válasza szbalogh (#17083) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Hmmmmmmmmm........

Nem vagyok benne egészen biztos, hogy tisztában vagy-e a hőátadás alapjaival.
Dióhéjban:

AZ ALACSONY ÁRAMLÁSI SEBESSÉG ROSSZ!

A NAGY ÁRAMLÁSI SEBESSÉG JO!

Minden esetben.
Mindig javul a hőátadás ha nő az áramlási sebesség.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17087) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#17086) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszöntem. Megspóroltunk nekem egy kis irkálást:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17088) Macka


Macka
veterán

:DDD Vak vezet világtalant... :DDD

(#17089) #72042496 válasza Reset Elek (#17086) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért ezt még tegyük hozzá, hadd tanuljon. :)

A többi badarságot nincs kedved kiígazítani? Nekünk már nincs. :D

(#17090) Reset Elek válasza #72042496 (#17089) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Lenne, ha elég lenne egyszer elmondani.

Macka!

Ki(k)re gondoltál?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17091) Macka válasza Reset Elek (#17090) üzenetére


Macka
veterán

Nem Rád, és nem Balikára. :DDD

(#17092) szbalogh válasza Reset Elek (#17086) üzenetére


szbalogh
őstag

;)

Nick: HE_Storm

(#17093) Lucif-R válasza szbalogh (#17084) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Elek,Balika "feláldozom" magam :B :

Figyeljé TE! Jólenne ha nem irogatnál olyat amihez _NEM_ értesz ( mondom én :U ) szal jólenne ha utánna olvasnál egy két dolognak vagy esetleg használnád azt a nyomoronc KERESŐT ami bal fent található mert kb mindere találtál volna választ ( ami még a valósághoz is közelvan ) a kérdésekre/kijelentésekre.

A hatékony radi a lényeg.
>>> Akkor a hatékony CPU blokk az lényegtelen... ééértem... szerintem a teljes rendszer hatékonsága jó ha minnél magasabb és nem csak a radié

Meg az, hogy mennyit hűtesz.
Mennyit hűtesz? Hm... visszaolvastam pár postot de nem értem ezt az opciót... :(

Ha több blokkod van számíthat a sorrend is. mondjuk a végén ne meleg víz jusson a legérzékenyebb részre.
>>> Ennyierővel akár a föld lehet lapos is... meg a kocka lehet kerek is... már elmondtuk 1milliószor hogy NEM számít a sorrend ( max abban hogy mennyire lesz nagy gubanc a házadon belül ) Mivel a rendszerben levő folyadék adok pillanatban lévő max és min hőmérséklete ( pl radi ki és be csonk ) max ~1°C vagy ~2°C eltérést fog mutatni igy nincs olyan a rendszerben hogy "meleg víz" ( legalábbis abban az értelemben ahogy te irtad )

Csipszet
>>> Esetleg kólát is kérsz a csipszhez? :U

Melyik a praktikus sorrend?
>>> Lásd fentebb, a lényeg hogy ne 2km csövet hsaználj fel.

(#17094) szbalogh válasza Lucif-R (#17093) üzenetére


szbalogh
őstag

>>> Ennyierővel akár a föld lehet lapos is... meg a kocka lehet kerek is... már elmondtuk 1milliószor hogy NEM számít a sorrend ( max abban hogy mennyire lesz nagy gubanc a házadon belül ) Mivel a rendszerben levő folyadék adok pillanatban lévő max és min hőmérséklete ( pl radi ki és be csonk ) max ~1°C vagy ~2°C eltérést fog mutatni igy nincs olyan a rendszerben hogy "meleg víz" ( legalábbis abban az értelemben ahogy te irtad )

Mintha ugyanazt mondanánk nem?

Nick: HE_Storm

(#17095) SzlobiG válasza Oibacsi (#17085) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pillanatragasztóval idáig jó nyomattam rá több rétegbe is a repedésre és nem folyik, de ne kiabáljuk el.:U

Amúgy az anyag minődégével nincsen gond, de lehet, hogy pont én fogtam ki egy ilyet.:(
Meg a teljesítménye is brutál így.

(#17096) szbalogh válasza Lucif-R (#17093) üzenetére


szbalogh
őstag

A hatékony radi a lényeg.
>>> Akkor a hatékony CPU blokk az lényegtelen... ééértem... szerintem a teljes rendszer hatékonsága jó ha minnél magasabb és nem csak a radié
Már nem nagyon lehet nem hatékony blokkot csinálni/venni. Ha már rézből van nem lehet rosz. Eg rézkocka is megteszi. Nekem is csak egy sima kocka volt semmi borda megy járatok.

Nick: HE_Storm

(#17097) Reset Elek válasza Macka (#17091) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jah, Ok.

Ugye azért szólsz, ha valamit rosszul tudunk?
Illetve ha te jobban tudod.......:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17098) Oibacsi válasza szbalogh (#17096) üzenetére


Oibacsi
őstag

Aha, ezért vert rá az antarctica 5 fokot a zalmanomra....a mostaniankról nem is beszélve

(#17099) szbalogh válasza Oibacsi (#17098) üzenetére


szbalogh
őstag

Na jó ne zavarok tovább
Sziasztok :R

Nick: HE_Storm

(#17100) #72042496 válasza Oibacsi (#17098) üzenetére


#72042496
törölt tag

De az fogadjunk, hogy nem rézből van! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.