Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Stheer megadta az infót, de fogadj meg pár jótanácsot ( látom még újonc vagy ):
- a Ph! nem kifestőkönyv.... ugyanabból a smieliből 3 már bőven sok egymás mellett... nem hogy annyi amennyit te lentett használtál.
- ha írsz egy postot akkor utánna 5 percig tudod javítani a postodon megjelenő piros (mod) felirattal ( igy nem fogod a saját heJesSírási hibáidat újabb postal javítani, illetve beillesztheted ha van még mondani valód ami a post után jutott eszedbe )

Amúgy üdv a Ph!-n!

(#18852) Macka válasza K feri (#18847) üzenetére


Macka
veterán

Én Enzotech Sapphire páti vagyok. Oooolyan szép...

(#18853) syC


syC
addikt

Indul a projekt :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#18854) P00By válasza Macka (#18852) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem mellesleg jól is teszi a dolgát! :))

(#18855) jones965 válasza syC (#18853) üzenetére


jones965
Modder

Van még mit csinálni. :D
mondjuk a hamutálakat kiüríteni.. :U

[ Szerkesztve ]

(#18856) shteer válasza syC (#18853) üzenetére


shteer
titán

:C hol a többi cucc?

szintén razer pro v1.6? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#18857) syC válasza jones965 (#18855) üzenetére


syC
addikt

Ha minden igaz jövő hétre meglesz a vagdosás , + megérkezik a többi cucc, tehát jövő hétre akár működés közbeni képeket tudok beszúrni, csak gondoltam az talakítás előtti verzsönt is megmutatom :U

shteer: :K a legjobb

mod: majd elfelejtettem, holnap jön a vga :C

[ Szerkesztve ]

(#18858) jones965 válasza syC (#18857) üzenetére


jones965
Modder

Sok sikert a megépítéshez, majd a fejleményekről tájékoztasd a topikot.
Majd ha elkezded építeni és azt mondod kész leszel, na akkor jössz rá hogy sosincs vége,mert mindíg lesz jobb-újabb, valamit mindíg másképp alakítani. :R

Ha kész lesz a hűtésed, kiváncsi leszek a vga-d értékeire.Nagyon jó karit sikerült venned.

[ Szerkesztve ]

(#18859) ABnormal


ABnormal
őstag

van egy ilyen cf1 blokkom,a tetejében tönkrement az eredeti menet ezért kapott G1/4-es menetet,HF csati kompatibilis mostmár,szerintetek érdemes az alsó kép szerint átalakítanom?

(#18860) Macka válasza syC (#18853) üzenetére


Macka
veterán

Sokat dohányzol.... :U

(#18861) P00By


P00By
nagyúr

Enzotech-LUNA CPU waterblock:

[link]
[link]
[link]

(#18862) Macka válasza P00By (#18861) üzenetére


Macka
veterán

Érdekes belül, de pöpecül néz ki, az fix.

(#18863) #72042496 válasza fsb1000 (#18849) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne fáradj, Nyugdíjas a zsebemben van! ;] :D

Azért ha már így alakult, átnézhetnéd a #18817 második pontját - amely minden téren hibás!
A konklúziója mondjuk ettől függetlenül stimmel, de hogy ezt belássa az ember, teljesen fölösleges ilyen számításokba bocsátkoznia. Viszont ha már itt vannak a számítások, megnéztem őket, s jajj...

A víz hőtágulási együtthatója nem 0,00013 1/K, sőt, még csak nem is állandó.
Forrás.
Ráadásul nem is tiszta vizet szoktunk keringetni, hanem valamilyen oldatot - amelyet ilyen szinten már nem írhatunk le a vízre vonatkozó együtthatókkal. De ha az az 1 liternyi "víz" (a továbbiakban már idézőjelek nélkül) 50 °C-kal felmelegszik a rendszerünkben, akkor valamit nagyon elcsesztünk! ;] Magyarul semmi értelme belevinni a túlzásfaktort, amikor tudjuk, hogy a gyakorlatban a víz kb. 10 fokkal lehet a környezeti hőmérséklet fölött.

A térfogat - átmérő számításban is van egy nagy hiba: a térfogat nem az átmérővel, hanem az átmérő négyzetével változik egyenes arányban!

Ez után a felvezető után pedig jöhet a lényeg: még mindig nem értem, hogy egy nyilvánvalóan irreleváns, ráadásul emiatt kiszerkesztett hozzászólásra minek írtál ilyen választ, azt pedig végképp nem, hogy az így kialakult hülye helyzet miatt miért kellene magyarázkodnom, ill. hogy ezen keresztül mire föl bírálod a hozzászólásaim etikáját. Amúgy semmi bajom veled, de ez utóbbi dolog kicsapta a biztosítékot!

(#18864) Oibacsi válasza Macka (#18862) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát van neki ellenállása az tuti

(#18865) shteer válasza P00By (#18861) üzenetére


shteer
titán

:Y
ez minden csak amire nem számítottam

az enzotechnek sikerült beüzemelnie a csillagkaput :C

Oibacsi: arra azért ne vegyél mérget :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18866) Bulitt válasza P00By (#18861) üzenetére


Bulitt
őstag

szép darab, egyet kipróbálnék állandóra :DD

(#18867) Brumi˘ válasza P00By (#18861) üzenetére


Brumi˘
addikt

Baba a cucc. Esetleg tudni már hogy mire képes? Vagy még nagyon új? :B

(#18868) syC válasza jones965 (#18858) üzenetére


syC
addikt

Köszönöm. Mindenképpen benézek ide (akkor is :D) . Remélem igazad van és tényleg jó vgát fogtam ki. :R

Macka: vérnyomás problémám van egykis szívritmuszavarral megspékelve, mindez 22 évesen, szóval nem a bagó fog megölni :)

[ Szerkesztve ]

(#18869) Nyugdíjas válasza Brumi˘ (#18867) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát nemtom'... Én nem sok jót nézek ki belőle. De meglátjuk...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18870) Játékos válasza Nyugdíjas (#18869) üzenetére


Játékos
addikt

Hogy a külalakra van igényük Enzo-éknak, az kétségtelen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#18871) Nyugdíjas válasza Játékos (#18870) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ebben az iparágban azért nem nagy baj, ha a mérnökök aktivabban dolgoznak egy cégnél a designereknél :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18872) Játékos válasza Nyugdíjas (#18871) üzenetére


Játékos
addikt

Ha te ránézésre megmondod, hogy szebb, mint amennyire hatékony, akkor pályát tévesztettél! :K Sztem azért ennél a cégnél néha egy kicsit dolgoznak a mérnökök is...
Hm? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#18873) shteer válasza Játékos (#18870) üzenetére


shteer
titán

csak azt ne mondd, h szebb a Sapphire-nál :U
sztem az a plexi-villogás kifejezetten búcsús :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#18874) fsb1000 válasza syC (#18853) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hajrá!!
(látom van egy pótházad is ha valami balul ütne ki)

(#18875) Macka


Macka
veterán

Egy Enzotech Sapphire-t is úgy meg lehet világítani, hogy az a hanyattvágódás veszélyével fenyeget.

(#18876) shteer válasza fsb1000 (#18874) üzenetére


shteer
titán

én arra tippelek az lesz az új ház, de majd syC megmondja :)

..szerintem jónak tűnik

(#18877) fsb1000 válasza #72042496 (#18863) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe..
Biztos Neked van igazad... Én meg rossz adattal, rosszul számoltam.
Ezzel le is zárhatjuk a témát, bár nekem rengeteg időm lenne rá.
(egyébként tényleg volt a végén egy számítási hiba, de azt nem vetted észre,
de a csőátmérő tágulás<1% tényen ez sem változtat)

(#18878) syC válasza shteer (#18876) üzenetére


syC
addikt

Nem nem, azt épp kezelésbe vettem, mert csúnya dolgokat csinál :D Az nem az enyém :)

(#18879) Nyugdíjas válasza Játékos (#18872) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem mondom meg ránézésből,de nem sok jót szoktak jelenteni ezek a mikrocsatornás cuccok. DE aztán ez az érdekes tető-kialakitás lehet valamit dob rajta. Végül az EK-Supreme se rossz, csak van jobb. De a designja ennek akkor is rémisztő :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18880) Nippon válasza Nyugdíjas (#18879) üzenetére


Nippon
őstag

Hálló öreg! Lészen-é nékem 3/8-os csalatkozóm? :))

(#18881) #72042496 válasza fsb1000 (#18877) üzenetére


#72042496
törölt tag

A vége az átmérő-térfogat számításra épült, s mivel már az rossz volt, az utána következő dolgokat semmi értelme nem volt megnézni.

(#18882) Szatesz


Szatesz
őstag

A háza oldalara ha rácsavarozok egy 4x12cm es kocka alaku radiatort elbirja az?
a Házam Thermaltake ARMOR+....Mert a tripla keves lessz az elgondolasomhoz....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18883) shteer válasza Szatesz (#18882) üzenetére


shteer
titán

mármint egy ilyet? kockának nem kocka de ez volt az egyetlen lehetőség :)
biztosan elbírja :K

..szerintem jónak tűnik

(#18884) Szatesz válasza shteer (#18883) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen ilyenre gondoltam marmint ugy értettem hogy nem sorosan van benne a 4 venti hanem parban egymas mellett....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#18885) fsb1000 válasza #72042496 (#18881) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Látom nem tudod lezárni témát, pedig neked még időd sincs rá.
.
.
Ha mégis folytatni akarod velem ezt a csevelyt, akkor elöször gondold át, hogy a forrásodban szereplő térfogati tágulási tényezők milyen viszonyban állnak az általam használt értékkel 20-70°C tartományban.
.
Ha ebben a tartományban közelítőleg linerisnak tekintjük a térfogati hőtágulás együttható változását, akkor a két szélső érték átlagával számolhatunk. (integrálhatsz is, ha a néhány diszkrét értékből fel tudod írni a függvény furier sorát, vagy más burkoló függvényt)
.
Forrásodból:
(1,00020+1,00059) / 2 = 1,000395 --> ennek a köbgyöke = 1,000131
.
Ugye milyen érdekes, hogy mikor a cső átmérőjének változását számoltam, akkor pont ezzel a 1,00013-val számoltam.
Ha nem hiszed akkor számold Te is ki, hogy 20-70°C változás esetén mennyit tágul a cső ha nincs tágulási tere a víznek.
.
A dT=50°C meg nem "túlzásfaktor", hanem egy ésszerű határ, amit nem valószinű hogy átlépne egy PC vízhűtés rendszer. Tervezéskor általában a legrosszabb esetre szokás számolgatni.

(#18886) shteer válasza Szatesz (#18884) üzenetére


shteer
titán

ez nehezebb volt a quadradinál :)

..szerintem jónak tűnik

(#18887) fsb1000 válasza fsb1000 (#18885) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocsánat, hogy még egy nagyott OFFFFFFFF-olok, de erről a hőtágulásról eszembe jutott valami.
.
A NAGYON-zöldek azt állítják hogy az ócánok 1 fokos hőmérséklet változása 1 méternél nagyobb tengerszint emelkedést indukálna és sok területet elöntene a víz (ami önnmagában nem lenne a baj szerintem.... )
.
De a valóság nem ez. A óceánok átlag mélysége 3000m, de már 1500m-től 3°C (három fok!!) alatt van a hőmérséklete, az alján eléri a -2, -3 °C-t.
De a felszini vizek (~100m-ig) átlaghőmérséklete sem haladja meg a 20°C-t.
20°C alatt pedig egyáltalán nem tekinthető lineárisnak a hőtágulási tényező és tart a 0-hoz.
Azaz 1500m alatt szinte semmit nem változik a víz fajsúllya, illetve térfogata 1°C hömérséklet növekmény hatására.
A 1500m feletti rész is csak 1,0002-nél kisebb térfogati hőtágulási tényezővel tágulna.
Ha az elöntött területek nagyságát nem is számoljuk és a tengerpartott függőlegesnek képzeljük el, akkor sem lehet több a vizszint emelkedés, mint 30cm.
Ez a 30cm a legrosszab szélsőértékre való számítás, a valóságban ennek fele harmada a reális. 10-15cm. Persze ez sem kevés ha emberlakta területek kerülnek víz alá.

(#18888) Lucif-R válasza fsb1000 (#18887) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Figy nem "csak" a számolgatási mániáddal van gond sztem... hanem hogy túlzottan irreális lehetetlen körülményeket nézel... hol lesz itt bárkinek is 70°C a vize vagy a csöve? Hm? És amelett Balika lezárta a témát... te kezdted el megint... sztem :U

Amúgy a "bocsánat még egy nagy off" az kb olyan mint hogy "bocs tökön rúglak" és rúgok... attól még hogy bocsánatot is kérsz előtte csak rosszabb :U

:(((

(#18889) fsb1000 válasza Lucif-R (#18888) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idézet: "hol lesz itt bárkinek is 70°C a vize vagy a csöve? "
Sajnálom, hogy nem értetted, amit a legrosszabb esetre való tervezésre írtam.
Nyilván kisebb lesz a vizhőfok általános esetben és ezzel együtt a hőtágulás is.
Mindegy...
.
Idézet: "És amelett Balika lezárta a témát... te kezdted el megint."
Sajnos ez tévedés (hogy más szót ne használjak). De nem kivánom hogy belásd.
.
Idézet: "Amúgy a "bocsánat még egy nagy off" az kb olyan mint hogy "bocs tökön rúglak" és rúgok..."
Nem tiltakozom, ha Te annak érzed.
.
Zöld? (az adekvát válasz: "szuperzöld")
.
Ugye lezárhatjuk veled is a témát!
Tudod.. az én 0 szellemi kapacitásommal nem érdemes vitatkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#18890) mrdan206


mrdan206
tag

Ha a ház tetejébe szeretnék egy tripla radiátort akkor anak a ventiátorjait hogyan rendezzem? Úgy hogy a venti alulról felfele nyomjha rá a radiátorra a levegőt, vagy a radiátorról húzza le a levegőt? Vagy estetleg felülről a radiátorra fújja rá? de úgymeg a házban maradna a meleg levegő nem? :F

[ Szerkesztve ]

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#18891) shteer válasza mrdan206 (#18890) üzenetére


shteer
titán

a venti felülről húzza le a levegőt. legjobb.

..szerintem jónak tűnik

(#18892) whitehand válasza shteer (#18891) üzenetére


whitehand
senior tag

és mivan ha felül rácsos az egész teteje? nem áramlik vissza?

(#18893) shteer válasza whitehand (#18892) üzenetére


shteer
titán

nem értem hogy gondolod :(

..szerintem jónak tűnik

(#18894) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#18887) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez ilyen tipikus mérnökös "túl-racionális" felfogs szerintem már megint. Sajnos felmászok valami függőleges falfelületre ettől azonnal, ha meghallom :D
Ezek szerint akkor enm gáz, hogy örülünk neki, hogy közlekedhetünk az Északi-Sark azon részén is hajóval hamarosan, ahol soha eddig? Sőt! Ez tényleg jó nekünk. Gondolom...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18895) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#18894) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értelek... én semmi ilyemit nem mondtam. Szerintem a Zöldhangra szükség van, egyfajta visszacsatoló rendszer, mégha néha disszonáns is.

(#18896) whitehand válasza shteer (#18893) üzenetére


whitehand
senior tag

ilyenre gondoltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18897) #72042496 válasza fsb1000 (#18885) üzenetére


#72042496
törölt tag

A #18863 végén már leírtam, mi a bajom. Már a legelején ki akartam vonni magam az egészből, de olyan áron nem fogom ezt meglépni, hogy végítéletként egy etikátlan fórumozóként tűntetsz fel, aki ráadásul nem is ért ahhoz, amit ír. Ha csak így megy, akkor legyen:

Szóval friss a rendszer és nincs fenn a Maple, számoljunk hát a ß közpértékével a kért tartományban.
Ez (0,0002067+0,00059)/2 1/K = 0,0003935 1/K, nem 0,00013!
Ez az eredmény, a köbgyöke pedig senkit nem érdekel. Amúgy ha 0,0013 lenne, az eredeti állítás akkor sem lenne igaz! Ez ugyanis egy közelítő modellből származtatott szám, nem maga az együttható.

Legyen dT = 50 °C. Mennyivel nő meg a liter víz térfogata?
dV = 1*0,0003935*50 = 0,019675 l
A víz térfogata kb. 0,02 literrel, azaz 20 ml-rel nő meg, nem 65 ml-rel!! Összesen 1,02 liter víz lesz, lentebb ezzel számolok tovább.

Mindez mekkora átmérőváltozást eredményez?
(d(2)^2)*π*l/4 = 1,02*(d(1)^2)*π*l/4 => d(2) = ~1,001*d(1)
Az átmérőváltozás 0,1%, nem 0,065!

De újra írom, hogy eleve értelmetlen a víz adataival számolni, mikor különböző oldatokat keringetünk. A 70 fokos víz pedig minden, csak nem ésszerű határ! Itt az üzemi körülmények közti vizsgálat nyújthatna érdekes, releváns információt. Ezt a logikai és számítási hibáktól hemzsegő valamit különben sem kellene tervezésnek hívni, az ennél pár kategóriával komolyabb folyamat.
Az sem világos, mi alapján feltételezed, hogy a folyamat során a cső keresztmetszeti tágulása mellett mind a hosszirányú változás, mind a nyomásnövekedés elhanyagolható. Ha a kazánformulát nem is írod fel rá, kellene pár adat, gyors számítás, az ébredő feszültségek becslése, vagy valami, ami alátámasztja a közelítés jogosultságát.

Az egész gondolatmeneted úgy ahogy van rossz, ezért a rá épített számítások irrelevánssá válnak, ennek tetejébe még hibásak is.

Egyébként milyen plusz információt kaptál a számítások elvégzésével? Mert ahhoz, hogy megmutasd, elhanyagolható dologról beszélünk, nem kellenek számítások, ahhoz pedig, hogy a jelenséget vizsgáld, túl pontatlan, hiszen egyrészt gépfüggő a dolog, másrészt mégcsak becsülni sem tudod a hibaszázalékot!

(#18898) #72042496 válasza Nyugdíjas (#18894) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nem "túl racionális", hanem egy érdekesség, hogy mi lenne akkor, ha annyi energiát tudnánk a vízkészletbe nyomni, amelynek valójában még töredékét sem vagyunk képesek beletáplálni.
Ugyanis nagyságrendileg 10^18 tonna vízről beszélünk... :)

(#18899) shteer válasza whitehand (#18896) üzenetére


shteer
titán

áhááá... ha vmennyi vissza is áramlik szvsz még mindig jobb mindt fújatni

..szerintem jónak tűnik

(#18900) dtss


dtss
tag

Hy all
Ez az elrendezés szerintetek mennyire jó? A rendszer 10/8-as csövezésű.
Alphacool NexXxos X2 Bold Highflow-->WATERCOOL HTF3-Dual-->EK Waterblocks EK-FC4870 CF-->HTF3 Triple X-->Plexi tartály-->Laing DDC Ultra
(CPU-->DUPLA RADI-->VGA-->TRIPLA RADI-->PUMPA)

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.