Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) Laraxior válasza Macka (#18086) üzenetére


Laraxior
titán

:K :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#18102) Laraxior válasza Macka (#18086) üzenetére


Laraxior
titán

ezt elfelejtettem :DDD
ez csak shell kútnál kapható? van egy mol a közelben.... :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#18103) whitehand válasza Nyugdíjas (#18094) üzenetére


whitehand
senior tag

Pasziv höleadó légáramban mindig jobban teljesit az utolso teszben a falra mindentöl távol volt szerelve
bármilyen pasziv hütöegység ha nem mozog a levegö körülötte kb semmit nem ér az utolso tesztnél ez a helyzet viszont az elsö kettönél van légmozgás igy teljesitmény is ezt nem tudom miért kell magyarázni egy hütés gurunak...

(#18104) shteer válasza Laraxior (#18102) üzenetére


shteer
titán

only @ schell :K

..szerintem jónak tűnik

(#18105) shteer válasza fsb1000 (#18100) üzenetére


shteer
titán

szivesen hozzátenném a jövőbeni tapasztalataimat a passzív tartállyal kapcsolatban, csak az a baj h lusta vok és jövő 7en egyszerre fogom beszerelni a dual noise iso tartályt, új cpu blokkot, 2. radit, 2 fetblokkot, tápblokkot :)

szerk: így maradnak a különböző helyekről származó és különböző körülmények között készült "tesztek"

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18106) fsb1000 válasza shteer (#18105) üzenetére


fsb1000
nagyúr

pedig jó lett volna...
Egyébként pont ezért nehéz a tesztekben eligazodni, mert különböző komponensekből épülnek fel a "tesztelt" hűtési rendszerek.

Sajna nekem nincsenek átfogó tapasztalataim. SŐT!
.
Először alábecsültem a vízhűtésben rejlő lehetőségeket.
Aztán alábecsültem mire képes egy tripla radi.
Aztán azt is alábecsültem, hogy mekkora különbség van, ha a radit 30 helyett 60 CFM-el küldjük meg.
Lehet, hogy ezt a bordás tartályt is alábecsülöm.
.
Sajnos a peltiert nem becsültem alá, pedig jó lett volna -60°C hűtőfolyadékot előállítani...

(#18107) Lucif-R válasza fsb1000 (#18100) üzenetére


Lucif-R
senior tag

2es állítás:
Elmélet igaznak tűnik, de hogy egy passzív tatály jobban adjon le hőt mint egy 3ventis radi :)) olyan nincs... :U

Konklúzióhoz:
a,)
Idézet a tartályos méréses diagram feletti részből:
"Waiter-temps were measured at the radiator outlets using Thermaltake's T-Type CL-W0033 water temperature indicator."
Magyarul:
Pincér (:DDD gondolom Víz akart lenni) hőméréséklete a radiátor kimeneténél lett mérve blablalba -val

E mondat alapján arra következtetésre jutottam hogy ilyen teszt volt ez: Aradi vs Bradi és Aradi+passzív vs Aradi+passzív+fan vs Aradi+capecoplex.

(illetve voltak is ott blokk tesztek de az most nem lényeges)

Eléggé fura is lenne hogyha egy tartály 3X°C-on tudna tartani egy rendszert...beleértve ebbe a plexi tartályt és passzív tartályt is. Szal az hogy csak a tartály külön volt a rendszerben az lehetetlen. ( ha mégis akkor veszek olyan tartályt de MOST :DDD )
A második esetben valóban 3x120-as radi van ( adatlap van egy oldallal előtte és ott irja hogy waterchill 120.3 kit ). Mint irod hogy olyan mintha bekötének egy duplát... hát azé ez is necces mert sztem még egy duplával sem ér fel egy ilyen tartály.

b,)
Igazából ez igy értékelhetetlen hiszen nem lehetünk biztosak benne hogy az alapérték ami a radi tesztben kijött az jó, vagy éppen a tartályos érték jó e... a második illetve 3dik linkelt teszte majd ma átolvasom és irok valamit róluk hogy mit láttam bennük.

whitehand: amúgy szerintem valamit nagyon félre értettél az Öreg sehol sem mondta hogy nem jobb egy passzív tartály ventivel mint venti nélkül. Ja és még nem válaszoltál egyik kérdésemre sem :( :O :O

(#18108) jenei92


jenei92
senior tag

Ezderonda :Y

[ Szerkesztve ]

(#18109) Lucif-R válasza jenei92 (#18108) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Eddig a szivatyú+tartály dívott... mostmeg a CPUblokk+szivatyú :) hát amúgy tényleg randa egy állat :D mint valami levágott ollójú elszenesedet rák... :D :D

(#18110) jenei92


jenei92
senior tag

Kellet 1-2perc mire rájőttem hogy hogyisvanez..

(#18111) whitehand


whitehand
senior tag

Tody56 féle High Flow 1/4" csatira hanyas cső az ideális?
van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#18112) fsb1000 válasza Lucif-R (#18107) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lucif-R :
No.... ezért kell saját teszteket készíteni, mert ott legalább tudja az ember hogy mit és minek mért. (és mekkora hibaszázalékkal.)

whitehand:Nekem a 10-es belsejű szilikon vált be a Tody HF-hez (10x2 vagy 10x3)

Ezenkivül próbáltam még:
12-es szilikon. rajtamarad, de bilincsezni kell.

Normál cső (mármint PC hűtéshez való)
10-es nem megy rá

Praktiker / Obi PVC csövek
10-es nem megy rá
11-es OK
12-es OK, de ezt is bilincsezném.

(#18113) whitehand válasza fsb1000 (#18112) üzenetére


whitehand
senior tag

aham köszi
a 10X2, 10x3 nálad mit jelent? :D

(#18114) Oibacsi


Oibacsi
őstag

belső átmérő X falvastagság - mindekinél...

(#18115) Lucif-R válasza Oibacsi (#18114) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nono! Azért nem mindenki ezt a jelölést használja. Általában a Kölső/Belső Átmérőt szokás használni lásd: tube Tygon R3603 14,3/11,1mm clear @ [link]

(#18116) Oibacsi válasza Lucif-R (#18115) üzenetére


Oibacsi
őstag

arra gondoltam, hogy ha x-el van megadva, akkor ezt jelenti, nem kell folyton kijavítani:)

(#18117) whitehand válasza Oibacsi (#18114) üzenetére


whitehand
senior tag

16/10-es csövet nem láttam sehol 14/10-est sem, ezért kérdeztem
a nagyobbat érdemes választani?

(#18118) whitehand


whitehand
senior tag

10-11-es belsö átméröhöz hanyas (pl. T elágazás) csatlakazók a megfelöek? 13?

(#18119) Oibacsi válasza whitehand (#18117) üzenetére


Oibacsi
őstag

felesleges nagyobb, bár gyengébb szivattyúknál segíthet(saját mérés)...14/10-est találhatsz obiban, praktikerben vagy baumaxban, bár a baumaxos az elég kemény
13-as t-csatihoz 12-es cső még pont jól ráfeszül, bár a 10-es is felmegy

(#18120) whitehand válasza Oibacsi (#18119) üzenetére


whitehand
senior tag

Szilikon csövet tervezek, mert a pvc nagyivben hajlik csak.

(#18121) P00By


P00By
nagyúr

(#18122) Lucif-R válasza P00By (#18121) üzenetére


Lucif-R
senior tag

vót.. :U :P

(#18123) P00By válasza Lucif-R (#18122) üzenetére


P00By
nagyúr

Tényleg? Én voltam? Mert nem emlékszem :DD Rohadt jól néz ki :D

(#18124) Lucif-R válasza P00By (#18123) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Öreg ( vagy Balika ) volt még visszább ( és lehet offban, de ) :D irta is ha jólemléxem hogy beleszeretett a dobozba :B ;] ( most kerestem és nem találtam, de emléxem erre a kockára :DDD )

(#18125) Macka válasza Lucif-R (#18124) üzenetére


Macka
veterán

Tata vót'.

(#18126) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...üdv mindenkinek...én is(elég későn)csatlakozom a vízhűtésesek népszerű táborához(jobb későn mint soha),megvettem életem első vízhűtő-rendszerét...
...azt szeretném megkérdezni hogy milyen alapvető buktatókra kell-érdemes odafigyelnem-vigyáznom...tudom hogy valószínűleg már többszőr is le lett írva,de ramélem megértitek hogy fizikai képtelenségnek tartom ezt a néhány tízezer HSZ végigböngészését...valószínű elvesznék a részletekben,ráadásúl mire említésreméltó infót gyüjtenék addigra a Prescott procim teljesen elavulna(tudom hogy már most is az)...med szeretném nézni mennyivel tud többet vízzel,mint vele...előre is köszike...

...tisztelettel:Jim...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18127) Bulitt válasza Str8 sk8r (#18126) üzenetére


Bulitt
őstag

És milyen rendszert vettél? :U

(#18128) fsb1000 válasza Str8 sk8r (#18126) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat a vizedhez! (ez már majdnem olyan mintha az Arakis-on lennénk)

Azért azt elárulhatnád milyen vizhűtés cuccot vettél.
A legnagyobb hibának azt tartanám, ha valahol ereszt, csöpög a rendszer. (volt benne részem...)

(#18129) Str8 sk8r válasza fsb1000 (#18128) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...használt házi cucos...remélem nem ereszt...S478 P4 3.2Prescott(16x200)@3.5 14x250...Asus P4C800eDeluxe(i875)...2x1536mbDDR500-as...Sapphire HD3850 AGP...2xseagate80Gb(raid0)...Chieftek550...stb...ehez kéne...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18130) Str8 sk8r válasza Bulitt (#18127) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...pont lekéstem a modot...nah itt megleshető...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18131) Nyugdíjas válasza P00By (#18121) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

shteer! Látod-e, hogy van fekete nyákos G92 VGA?:D

Amugy P00by, te meg ne mutogassá ilyeneket,mert ettől mindig könnyes lesz a szemem :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18132) jenei92 válasza Str8 sk8r (#18130) üzenetére


jenei92
senior tag

Remélem a VGA-dra egyik blokkot se akarod rárakni :( :U

(#18133) Nyugdíjas válasza whitehand (#18103) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én nem is ezt kérdőjeleztem meg, te érted félre a dolgot, vagy lehet, hogy inkább félre akarod érteni. Mintha nem pont mindig az egyenes válaszokat kapnánk a kérdéseinkre tőled :D
Főleg, hogy én itt nem is kérdeztem:DDD, csak felvetettem azt a furcsaságot, hogy miért jönnek ki ennyire eltérő eredmények 3 tesztben.

mod.: Most látom az ördög maga már felvilágositott, hogy valami kommunikációs anomália van köztünk.

A végén nemtudom kiről beszélsz de én egy piaci kofa vagyok, nem hűtés guru.. :(

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18134) Str8 sk8r válasza jenei92 (#18132) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...miért valami gond van velük :F ...egyébként nemtudom hogy lenne-e értelme...a proci ami lassú nem a képkártya...vagy rosszúl tudom :F ...lenne értelme a VGA-t tuningolni :F ...igazából a procit akarom mindenképp,és jó lenne a feteket is hűteni...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18135) fsb1000 válasza Str8 sk8r (#18130) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Uhh,.... ezt a hírdetést én is néztem pár napja.

Nem riadok vissza a barkácstól, de ebben a "szettben" legjobban a radi tetszik nekem.
Majd számolj be róla hogy műxik.

(#18136) jenei92 válasza Str8 sk8r (#18134) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem tudom van-e gond velük :DDD,
Szerintem a VGA-t nagyon nincs értelme tuningolni de ezt neked kell eldőnteni.. :)
Valahol elkell kezdeni!Sok sikert a rendszerhez,majd sok mindent kitapasztalsz.. ;)

(#18137) Str8 sk8r válasza jenei92 (#18136) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ha nem tudod hogy van e gond velük,miért írtad ezt:"Remélem a VGA-dra egyik blokkot se akarod rárakni"...van valami amiről nem tudok :F ...vagy nagyon ocskák ránézésre,és valószínűleg gyenge a hatásfokuk :F ...most komolyan és őszintén...bevallom én nem értek hozzá...de okosodni akarok...szeretek barkácsolni...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18138) jenei92 válasza Str8 sk8r (#18137) üzenetére


jenei92
senior tag

IGEn..gyenge hatásfok és azért egy 3850 már fűt. :K
Egy iylen blokk még talán rosszab hőfokokkal viszi mint a gyári cooler..

[ Szerkesztve ]

(#18139) Str8 sk8r válasza jenei92 (#18138) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...köszönöm az őszinteséged...amúgy gondoltam...szerinted a CPU-ra is megérné nézni egy rendes blockot :F ...mi a meglátásod a fethűto kielégítő :F ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18140) jenei92 válasza Str8 sk8r (#18139) üzenetére


jenei92
senior tag

Ha ezekre gondolsz akkor szerintem igen! :K

(#18141) Str8 sk8r válasza jenei92 (#18140) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...és tudnál valami jó de olcsó CPU blokkot ajánlani :F

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18142) Str8 sk8r válasza jenei92 (#18140) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...na ez meg 2xment el...amúgy álltalános tanácsok :F ...milyen sorrendben kell-érdemes...mit érdemes beletölteni...mennit számí az hogy 8-as,vagy 11-es a szilikoncső...mivel lehet takarítani-kitisztítani a radiátorokat :F ...hirtelen ennyi...i-kitisztítani a radiátorokat :F ...hirtelen ennyi...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18143) shteer válasza Nyugdíjas (#18131) üzenetére


shteer
titán

jah, xfx vagy bfg 256MB-os volt a kezdetektől is ;]

..szerintem jónak tűnik

(#18144) Nyugdíjas válasza shteer (#18143) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor azé nem tudtunk róla:D

Aláírásod nem túl up-to-date;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18145) Macka


Macka
veterán

Az probléma,ha a D5 szittyó a tartály vonala fölött van?

(#18146) Oibacsi válasza Macka (#18145) üzenetére


Oibacsi
őstag

csak feltöltésnél

(#18147) Lucif-R válasza Str8 sk8r (#18142) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Sorrend kb mind1... a lényeg hogy neked kényelmes legyen és a lehető lekevesebb csövet keljen beépítened ( szal igazából logikai alapon kell sorrendet csinálni nem hűtésileg ). Egy a lényeg : tartály>szivatyú>blokkokhegye>radi>tartály, meg hogy lehetőség szerint a szivatyú legyen a rendszer legalján és a tartály a legtetején ( nem kötelező elemek de pl nálam igy van és a légtelenítés kb 1 percembe került ).

Én a 15/10-es PVC ClearFlex csövet ajánlanám. Erős, vastagfalú, kisebb íveket is meg lehet vele oldani és csak 700huf/m míg a szilikon cső ennél kb 2x vagy 3x drágább. Csatiknak ha lehet 10mm-es belsejű 1/4" -es menetü HF csatikat vegyél ( nem lesz 1x rárakni a csöveket a csatikra azt garantálom mert gyertya lángal melengetni kell a PVC csövet hogy rámennyen... de ha 1x rajta lesz... nincs az az ember a földön aki azt leszedi róla = nem kell semmilyen bilincs meg ilyen gány dolgok. )

Radiátorokat egyrészt lehet kapni speckó ilyen lötyit ami a vízkövet és tsa-it szedi szépen le, erős ecet is talán jó a vízkő ellen.

Feltöltésre ajánlatos a fagyálló+gyógyszeres desztvíz 1:10hez arányban keverni ( normális minőségi fagyálló ajánlott mert különben jönnek a vizispermákok :DDD )

Ami a rendszered illeti üdv a klubban, jó sok melód lesz mire ebből patent rendszer lesz :) Nem fikázás fog következni csak saját egyéni vélemény meg kérédsek:
- sztem ha tartogatod a pénzed meg gyüjtesz hozzá monnyuk 2x / 2,5x ennyit akkor már lehetett volna egy normálisabb rendszered ( amivel nem sok gondod lesz és jól is néz ki )
- a CPU blokkod milyen kialakítású belül ( jóllátom hogy az valami öntött epoxit cucc ? )
- igazából az ilyen házi NB SB cuccok nem olyan rosszak csak a csonkok kialakítása miatt mindenképpen bilincsezned kell... és ha jóllátom akkor az 8as as belsejű csőre van tervezve
- nagyon vigyázz azzal a tartályal ha jól látom alu maga a cső profil amiből csinálták de réz csonk van belerakva 2db is... nos ezzel és majdan a hüti lötyivel megvan minden ami az elektrokémiai korrózióhoz kell = szét fog idővel rohadni a tartály a csonkoknál.
- érdemes egy rendszerben csak felületkezelt fémblokkokat cuccokat használni így az ilyen gondok, a rozsdásodás, rohadás elkerülhető

Sorry ha most lehangoltalak de jobb ha most tudod meg hogy sokdolgod lesz minthogy szépen apránként jöjjenek ki a dolgok. A cső csati satöbbit tudsz beszerezni Nyugdíjas kollegától írjál neki pü-t, jó piaci kofa mint említette és sztem el fog tudni látni egyébb tanácsokkal és ajánlatokkal értelmes keretek között.

Szerk.:

Nyugdíjas: Most látom az ördög maga már felvilágositott, hogy valami kommunikációs anomália van köztünk. :R és erről az anomália szóról midnig a StarTreckben egyszer elhangzott : "Subtér Vakuóla" jut eszembe... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18148) fsb1000 válasza Str8 sk8r (#18142) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én azt javasolnám hogyha megvetted a cuccot, akkor elöször is probáld ki.
Nézd meg, hogy mennyit csökkentek a CPU/GPU hőfokok léghez képest, és ha neked megfelel, akkor kicsit halaszd el a "milyet vegyek helyette" projektet, mert gyorsan 3x pénzt fogsz rákölteni.
(én hiszek a víz erejében és még a VGA-ra is csökkenést saccolok)

Mivel a cuccod egy része barkács-forrasztott, ezeken nem cserélhetők a csatlakozók, ezért a csőveken se kell sokat gondolkodni.. a cső belső mérete adott ha ezeket használod. Mérd meg a csonkokat, vagy kérdezd az eladótól milyen csövet használt.
De csak adott csövet is... nem?

A szilikoncső nagyon drága, akár 3-6x drágáb mint a praktikeres PVC. Nem feltétlenül éri meg, bár szerintem sokkal kényelmesebb szerelni.
Egyébként és sajnos 11-es szilikoncső nincs (vagy nem találtam) csak 8,10,12.
Szerintem akkor számít igazán, hogy 8 vagy 10-es cső, ha a rendszerben máshol sincs 10-esnél (80mm2) drasztikusan szűkebb keresztmetszet. Amúgy a "standard" gyári cuccok többsége is 8-as. (50mm2)

A FETeken és CPU blokkon úgy tünik HF csati van. Erre én 11-es PVC-t tennék, bár tudom mások 10-est használnak, de én nem szeretem erőből rátuszkolni, levenni meg aztán végképp egy kinlódás. A Tody HF csatiknak >12mm a pereme!!! Lehet a tied kisebb. Mérd meg.
(szilikonból lehet 10-es, mert az jobban nyúlik mint a PVC)

A vizben legyen fagyálló, vagy valamilyen PC-hűtés adalék 10-30% szerintem elég, utána romlik fajhő. A fagyálló sem sokkal olcsóbb, és nem mind megfelelő!!!!
Itt már elhangzott a Glykoshell mint jó megoldás, én meg a FEBI-t használom. Ezekben van korroziógátló meg nyálka sem képződik.
FEBI-vel mostam át a radit is... kicsit pazarlás de ez van. Először csapviz, aztán adalékos viz, elötte fél napot állt benne.

A sorrendről inkább nyilatkozzanak a hozzáértöbbek..... nehogy vita lehgyen ismét.
Én igyekeznék a tartályt elég magasra rakni és onnan "ráfolyatni" a szivattyúra a hűtővizet.
Általában ilyen megoldásokat láttam: tartály->szivattyú->CPUblokk->egyébBlokk->radi

Más:
A képről úgy tünik a tartályod aluminiumból van. (ha nem akkor lapozz)
Ha belül nincs eloxálva vagy másként felületkezelve, akkor lehetnek vele gondok.
Elöször barna trutyi fog kicsapódni rajta, majd korrózió is elképzelhető a réz cuccok miatt - hiába a fagyálló.
Nálam ez csak a meleg körben következett be már 20-30 üzemóra után (!), a hidegben szinte alig volt észrevehető a jelenség. Mióta kivettem az aluhőcserélőt a rendszerből szinte ragyognak a rézcsatik belső felűletei a tisztaságtól.

(#18149) fsb1000 válasza Lucif-R (#18147) üzenetére


fsb1000
nagyúr

eh... ugyanazt írtuk, csak én 10-esre saccoltam a forrasztott csonkjait..
De jobban megnézve mintha különböző méretűek lenének.

Ja igen..
Én nem a gépben üzemeltem be a cucot, hanem egy "tálcán".

Persze elötte már volt gépben, hogy a csővek hosszát lemérjem, de a próbaüzem üresben ment. (eresztett is....)
Amikor már nem folyt, akkor járattam még 1 napig.

(#18150) Lucif-R válasza fsb1000 (#18149) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Én pórbaüzemet lehúzott alaplap táppal ajánlom mert ha tálcán rakod össze akkor beszerelésnél elmozdulhat ez az amaz véletlenül és amikor bekapcsolod ereszthet és akkor jön a Szent-Iván-Éji Álom egyik főszereplője a PUCK ( ejtsd: pukk ) :DDD

A korrózió nem a tartály felületén (belül) fog megjelenni hanem az érintkező réz+alu résznél ( menet az alu tartályban ahova a csonk be lett csavarva ). És ott szépen eleinte összerohad... majd szét... ( gyakorlati tapasztalat : réz szelep vs PIMP alu szelepsapka = 3 cserélt szelep mert gumi cserénél csak kiszedni tudták a szelepet mert rárohadt a sapesz, és nem lehetett se leereszteni se fújni bele levegőt... :U ( réz+alu+ionizálóközeg=víz))

Amúgy egyetértek azzal hogy nézze meg tesztelje le... de én úgy voltam vele hogy 1x kelljen költeni ár, 1x kelljen összerakni (2x raktam végül össze mert módosítottam kicsit :U ). És ne az legyen hogy huh ez szar vennem kell jobbat, ezt meg eladni... egyedül a Nexxxos pro III radival voltam így :D de most van helyette egy NOVA 1080-as :DDD
Meg ha már költök ilyenre akkor szemnek is szép legyen ( pl ezért nem vettem Tody-s NB SB-t mert a képeken eléggé aránytalanul lettek kialakítva a tüskék a talpban, hol ilyen hol olyan lett... lett helyette jó kis HK blokk :DDD )

Ja és mégvalami 10es belü 1/4-es csati legszélesebb pontja 14mm a csövem belső átmérője a mérések szerint ( tolómérő ) 9,5mm... nos nekem sehol nem folyt... és soha nem is fog az tuti ( igazából a csonkról csak levágni tudom a csövet mert lehúzni lehetetlen, előbb nyúlik meg vagy szakad el a ClearFlex )... azé az a majdnem 5mm külömbség az jó... monnyuk rendesen megizzadtam mire minden csatira cső került :DDD ( + kb 3 menetben kellett csinálnom mert felvízhójagosodott a hüvejkujjam a meleg csőtől és a "nyomó" terheléstől :DDD :DDD :DDD )

Amúgy ezek a forrasztott csonkok mindíg 8as-ak... igy tapasztalat... nem láttam még 10-es forrasztott csonkot :)) meg szemre is teljesen más... valahogy olyan kis pirincka méret a 8as :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.