Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) Lucif-R válasza whitehand (#18048) üzenetére


Lucif-R
senior tag

*apaaa apaa apa, apa kezdőőődik...*

Hiába okoskodtok & Szóval kérlek ha ilyen okos vagy

Elősször is szeretnék letisztázni pár dolgot:
- igazítsál a stílusodon mert mi nem ilyen stílusban irtunk neked...
- azért írjuk amit írunk mert EZT TAPASZTALTUK, nem azért mert ezt hallotuk vh...
- nem okoskodunk TÉNYEKET írunk le amiket TUDUNK, TAPASZTALTUNK, és nem hasraütésre okoskodunk össze dolgokat...

:(((

miért is elönyösebb légtelenités szempontjából? ezt is alá kéne támasztanod valamivel.

te: tartály >> szivattyú >> hőcserélő >> hőleadó(blokk) >>tartály
szivatyú->házbólki->radi->házbabe->blokkok->házbólki->tartály->házbabe(szivatyú)

én: tartály >> szivanttyú >> blokk >> hőcserélő >> tartály
szivatyú->blokkok->házbólki->radi->tartály->házbabe(szivatyú)

- az én megoldásom azért jobb mert pl akik kint tartják a radit + tartályt a házból azoknak nem kell még 2 csövet huzogálni a házban csak azért hogy előrekösse a radit
- azért jobb mert mint irtam hogy kevesebb ki be = kevesebb csövezés kevesebb gubanc és kevesebb furkálás átalakítás a házon
- igazából nem értem miért lenne jó tárolni a "melegvizet" a tartályban, de mint később irom és már lentebb irtam NINCS melegvíz/hidegvíz
- légetlenítés szempontjából annyi a lényeg hogy a tartály a szivatyú előtt legyen és igy teret adhasson a bubiknak amiket a víz kinyom maga elől, illetve a később vízáram kihoz magával a blokkokból és radikból
- azért jobb a tartály elé tenni a radit mert a radi általában a legnagyobb légtelenítéses probléma forrás mert abban tudnak sunyin megbújni a bubik és ha utánna még ott a blokk akkor az csak egyel több dolog amiben megrekedhet a levegő ( tárolt levegő és víz mértéke szempontja szerint )
- az általad ajánlott elrendezés nehezíti a légtelenedést, és plusz munkát ró ránk kiépítéskor és az a +/-1°C ( talán ha nem kevesebb ) nem ad akkora előnyt hogy azért cserébe érdemes lenne bevállalni azt a bonyolítást amit te it ajánlasz

semmivel nem másabb hüteni mint fűteni & mert az nem magyarázat h ez kisebb rendszer igy kisebb számokkal kell számolni.

Hát de... hűtésnél hűtesz fűtésnél meg fűtesz... nem? :F Amúgy nagyon más a kettő mert vegyük azt egy kazán 300-400°C hővel tolja a meg a vizet mi max 100°C, ott van 50-60-100L víz itt meg max 1-2L, ott 40-50m csövek vannak amik falakon mennek át szabadtélren ( hűlnek, hőtátadnak ) nálunk max 2-3-5m cső van az is kis helyen és max hőtveszfel a gép belső lakatrészeitől

Így hogy is töltibe a hőelvezető feladatát hővezető közeg? ezt is támaszd már alá egy kis fizikával mert erre nagyon kiváncsivagyok

Nos ha neked ezt magyarázni kell akkor erős 2esel csúsztál át a fütésszerelőiszakvizsgán ( de mint mondtuk kicsi rendszer nagy áramlással ezért NEM érvényesek rá a NAGY központi fütésszereléses elvek elméletek hiszen a csövezésen szinte nincs hőveszteség ( ha meg van az jó sztem :DDD ). Vesszük azt hogy van a víz mint jó hőátadó közeg emelett a rendszer méretéhez képest nagy áramlási sebesség + a tartály ahol kavarog is. Mond el kérlek hogy hol lehetne lehetősége és mikor a víznek monnyuk 5°C külömbséget kialakítani a rendszer bármely pontjához képest? ( talán azok az atomok amik totál közvetlen találkoznak a rézblokkokal azok jóval melegebbek lesznek mint a folyadék áram közepén... de meddig? 2cm és már kavarog is tovább )

Amúgy fizikai képtelenség hogy NAGY ( elekbácsiiiiii ) hőlépcső alakuljon ki hiszen ami fűtődik az 5mp mulva már hül is le... amúgy ha neked fizikai bizonyíték kell akkor keressd vissza fsb1000 irkálásaiban van egy link ahol volt aki méregette a rendszer két hőtani végpontja között a hömérsékletet és alig 1-2°C külömbséget mért.

Lehet irni kérdezni, hisz ez egy fórum. Csak lehet hogy másnak is igaza van bizonyos dolgokban nem csak neked, vagy lehet másnak van konkrét tapasztalata is arról amit csinál ( vízhűtés@PC ) nem csak elméletei. No offense de légyszives NE pájázzál az ehavi "VándorKémikusFütés/Légkondiszerelő" díjára. Nem tegnapóta és nem egy páran csináljuk már ezt, megvan a saját tapasztalati körünk és nem hülyeségből heccből irjuk le amit leírunk.

písz! :))

utóirat: Ja mellesleg kérdezném, neked van vízhűtés a gépedben? :U

szerk.: Jézusom mekkora lett a post... :DDD GrafománGéza a becsületes nevem.

enyim most ilyen:

tartály>házbe>szivatyú>hdd>cpu>T>fet1&fet2>T>nb>sb>vga>házki>radi>tartály

[ Szerkesztve ]

(#18052) Macka válasza whitehand (#18048) üzenetére


Macka
veterán

Szakikám! Elromlott a gázkazánom,meg kellene szerelni.Ha jössz, összekötjük a bojlert a géppel,a hűtővel,és a kutyaházzal,mert az ebnek is melege van,mert a hóna alatt van a centrifuga,ami mingyá' lejár. Szerinted honnan jön a hő? A kutyából,a centrifugából vagy a bojlerböl?

(#18053) Lucif-R válasza Macka (#18052) üzenetére


Lucif-R
senior tag

csak komolyan kérem jó? ;) :P

(#18054) Brumi˘ válasza Macka (#18052) üzenetére


Brumi˘
addikt

:DDD :DDD

Sry az offért de ezen besírtam. :DDD :D

(#18055) fsb1000 válasza whitehand (#18048) üzenetére


fsb1000
nagyúr

whitehand:
Úgy gondolom, hogy a központi fűtésekre, ipari hűtésekre és a PC-s hűtésekre ugyanazok a fizikai törvények vonatkoznak.
Csak az egyes paraméterek viszonya különbözik jelentősen. (aláhúzandó)

Pl. a térfogatáram és szállítandó hőmennyiség aránya.
Pc-s vízhűtésnél meglepően nagy a térfogatáram (1-2gpm), miközben ehhez képest elég kevés 100-300W a max szállítandó hő.
Ugyanigy a hőcserélők hőellenálás karakterisztikájának és a hőteljesítménynek is más az aránya.
Jellemző a relativen jó hőellenálás kicsi hőteljesítménnyel párosítva.
Ezért nem alakulnak ki olyan mértékű "hőlépcsők" PC-s rendszreknél, amiket érdemes lenne a tervezéskor figyelembe venni.
Szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#18056) fsb1000 válasza fsb1000 (#18055) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Számoljunk picit.

A gyártó szerint a PA120.3 tripla radi hőellánálása 0,03 C/W [link]
(ha a térfogatáram>0,5 gpm és közepes/gyenge/halk a levegő áramlás )

Ha 400W-ot akarunk eldiszcipálni rajta, akkor a ki/be csonkokon mérhető hőmérsékletkülönbség dT=0,03 * 400 = 1,2 °C
Na de ki az aki 400Wot akar eldiszcipálgatni napi üzemmódban???

A C2D tuning nélkül 65W, tuningal 130W, ehhez egy átlagos VGA max. 150W
Fulll vízhűtéssel kevesen lépik át a 300W-os határt.
Ha meg igen akkor 2xTripla radit alkalmaznak, hogy a vizüket hidegen tartsák.

A blokkoknál hasonló a helyzet, a csonkokon csak kicsi a hőmérsékletkülönbség.
Sokkal izgalmasabb adat a vízhűtéseknél, hogy a blokkban lévő víz és hűtendő eszköz felülete között mekkora a hőmérsékletkülönbség alakul ki..
Itt már 10-es nagyságrendű dT-ről beszélhetünk.
És ezt, meg a Tviz-Tlevegő értéket törekszik mindenki minimalizálni.
Központi fütés esetén nem hinném, hogy ez lenne az elsődleges tervezési szempont.

(#18057) whitehand válasza Lucif-R (#18051) üzenetére


whitehand
senior tag

Barátom manapság éppen hogy a kompakt rendszer divik nem pedig mindent kivinni a házból tehát a te légtelenitési modszered csak kivételesen ritka esetben elönyösebb légtelenités szempontjából pl. nálam csak a tartály van kintre tervezve a házból és azért mert passziv höcserélős tartályt terveztem ellenkező esetben meg nem mondanád h milyen hütés van benne és ahogy nézegettem képeket probálja mindenki ugy megoldani tölünk nyugatabra h minden a házon belül legyen.
szivatyú->házbólki->radi->házbabe->blokkok->házbólki->tartály->házbabe(szivatyú) Na barátom ezt hivják okoskodásnak, hogy mert te igy pakoltad össze a vízhütésed szentirás h azt mindenki ugy fogja. Légtelenités meg pusztán szerelés kérdése, hogy úgy legyen összeszerelve h az összes cső a légtelenités felé emelkedjen.
Miért is kell a rendszer méretéhez képest ekkora áramlási sebesség? ezt sem támasztottad alá semmivel csak kijelenteted h itt ilyen és ez mennyire jó.

(#18058) Nyugdíjas válasza whitehand (#18057) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

AZ hogy mi divik talán nem próbáljuk meg megitélni,mert még a végén könnyen tévedünk;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18059) fsb1000 válasza whitehand (#18057) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Miért is kell a rendszer méretéhez képest ekkora áramlási sebesség?"

Mert a PC vízhűtés egyik célja a külső hőmérséklet és a hűtendő eszköz hőmérséklet különbségének minimalizálása.
Ennek legegyszerübb módja és feltétele a megfelelő térfogatáram bíztosítása.

Szinte minden a PC-khez gyártott hőcserélő eszköz hővezetési tényezője 1gpm-nél már eléri a(z értelmes vagy értelmezhető) maximum 70-80%-át.

[ Szerkesztve ]

(#18060) whitehand válasza fsb1000 (#18056) üzenetére


whitehand
senior tag

hát ez a kapható egyik legjobb (legdrágább) radiátor szóval mondhatni ez az idális eset

(#18061) shteer válasza whitehand (#18057) üzenetére


shteer
titán

én a továbbiakban nem járatom a számat, 2. típusnak bizonyulsz :DDD

viszont képek jöhetnek :D

..szerintem jónak tűnik

(#18062) fsb1000 válasza whitehand (#18060) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A saját méréseim szerint a legolcsóbb (közepesen vékony) tripla radik sem teljesítenek sokkal rosszabbul, de azokhoz a gyártó nem mellékel mérési eredményeket.
Igyhát nincs más lehetőség, mint arra hivatkozni, amit közzétesznek.
Azonos méretű és hasonló lamellázatú radiknál nagyságrendi eltérések nincsenek, csak pártíz százalék az eltérés.

Hasonló a helyzet a CPU blokkokal, bár ott sokkal több "hiteles" mérési eredményt lehet találni netszerte.

Példa #2
CPU blokk Enzotech SCW-1

gpm=1-hez viszonyítva csak 25%-val lesz jobb a hőelenállása a blokknak 4gpm-nél.
Az ábráról leolvasható hogy, 1gpm alatt egyre meredekebb a karakterisztika.

Én egy jól megjegyezhető és alkalmazható határérteknek tartom az 1 gpm-es térfogatáramot, ha PC-s hűtést tervezgetünk vagy becsülgetünk.

(#18063) #68216320


#68216320
törölt tag

Nálam valami oknál fogva, a tartályból nagyon apró bubik másznak be a pumpába. Emiatt az hallhatóan zizeg. Aztán a gép tetején lévő radiátorba mennek, ahol klasszul meg is állnak, mert onnét kijönni és visszamenni a tartályba már nem látom őket. Mellesleg a tartályban van egy szivacs is, hogy ne jusson ki levegő belőle, de úgy látom a keringési sebesség visszafogásán kívül tökéletesen mást ne old meg. Valahol láttam egy tartály nélküli rendszert. A pumpa szívóágába bekötve egy T elosztó és az áramlásra merőlegesen a gép tetejéig vezetett egy cső amin fel lehet tölteni, illetve a buborékokat összegyűjti. Természetesen ledugózva működés közben. Erről mi a véleményetek?

(#18064) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Nekem ilyen a rendszerem és imádom. Sokáig tart a feltöltés és a légtelenítés, viszont olcsó, kevés helyet foglal, és nem kell szivacs valamint gyors áramlásnál nem csobog a tartály.

(#18065) Silex válasza tsar (#18028) üzenetére


Silex
aktív tag

Nagy Grat! :C Nagyon korrekt lett. Tudom értékelni, mert én is nekiálltam egyszer házkészítésnek. A tervezésnél sokkal tovább nem jutottam, de azt láttam mennyi munka van benne. Én anno feladtam. Jó látni, hogy kész és szép! Dupla gart! :K

(#18066) Lucif-R válasza whitehand (#18057) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Kedves VándorKémikus2esAltipus,

NEM vagyok a barátod, nem ittunk együt és nem pakoltunk együtt a trágyát a disznók alol... szal kérem tartózkodj az ilyentén "érzelem" megnyilvástól főleg a gunyorosság jegyében használva.

Az hogy mi a divat és hogy mi dívik... hmm... megítélés kérdése... mondhatnám párizsban is az anorexia és a csillivili kukakakaruha dívik azt mégse azt hordják az emberek és szerencsére a nők igen kis százaléka anorexiás csak... pedig az dívik... :U

Passzív tartály az kb annyit ér mint a szivenlőtt embernek a szívmasszázs... jójó de kb semmire es mész vele... dísz divat dívás... nem hatásos.

Őő neked mibajod magyarföldel... mi ez a nagy tőlünk nyugatabra? Mi akkor ilyen elmaradott házi barkács balkán bakterek (3xAlliterációKombó :DDD ) vagyunk, vagy mi? Nem kell sztem nyugattal vagy mivel ennyire példálózni... legalábbis nem értem hogy miért is... nálunk is ugyan azt lehet beszerezni mint ott... és sztem azért legalább olyan jók vagyunk ebben is mint sok másban... de ezt a végtelen nyugat imádatot nem értem... vagy te Sopronra gondoltál? (Bp-i vagyok )

Amit te sorrendet bemásoltál az a te elméleti megvalósításod eredménye lenne pl az én és stheer gépére ültetve és az összes olyanra ahol kint a radi kint a tartály ( ezért is mondtam hogy ahány ház annyi szo....!

ezt hivják okoskodásnak, hogy mert te igy pakoltad össze a vízhütésed szentirás h azt mindenki ugy fogja.
>>>> Asszem erre már megkértelek hogy tartózkodj az ilyentén kijelentésektől. :((( :((( :(((

égtelenités meg pusztán szerelés kérdése, hogy úgy legyen összeszerelve h az összes cső a légtelenités felé emelkedjen.
>>>> Igen és ezt mégis hogy oldod meg ha nem fúrod pl ki a géped tetejét? Vagy hátulját? vagy azt a pontot ahol pl ( én esetemben ) a mosfet és a cpu van? Amúgy nem a blokkok a legrakoncátlanabbak hanem a szivatyú és a radi ha a légtelenítést nézzük.

Miért is kell a rendszer méretéhez képest ekkora áramlási sebesség? ezt sem támasztottad alá semmivel csak kijelenteted h itt ilyen és ez mennyire jó.
>>>> Mert bizonyított tény hogy lassabb tömegáram gyengébb hűtési teljesítményt fog okozni... de csak egy bizonyos szintig... fizikai bizonyítása pl az hogy Nyugdíjasnál D5vario van, ami fordseb állítós... és 2-3ason jobb a hűtés pár fokkal mint 1-esen. A szivatyú teljesítménye nem csak a hűtésre de a csendességre is hiszen némely szivatyú ha túl vannak terhelve akkor zajosodnak.

Remélem tudtam érdemben okoskodni kérdéseidre. Ja amúgy ha nem csak kötekednél hanem esetleg visszaolvasnál régebbi postokat és használnád a keresőt akkor nem viselkekednél ilyen fellengősen és nem irnál ilyen stílusban és kb minden feltevésedre megkapnád a választ / a magyarázatot.

(#18067) whitehand válasza Lucif-R (#18066) üzenetére


whitehand
senior tag

Passzív tartály az kb annyit ér mint a szivenlőtt embernek a szívmasszázs... jójó de kb semmire es mész vele... dísz divat dívás... nem hatásos.

nem gondolod h ez merész kijelentés?
pl. nekem elég komoly légaramba lesz szerelve a radi fölé, de tudok neked példát az én meg a te állitásodra is. szerelés függő h mi hatékony és mi nem.
hatékonyabb:
[link]
[link]
nem hatékony:
[link]
remélem látod mitöl függ a hatékonysága.

(#18068) sTepH76 válasza shteer (#18041) üzenetére


sTepH76
csendes tag

teljesen zárt a rendszer, és midnenhol teljesen száraznak tűnik.

ENIAC. Comodore 64

(#18069) Nyugdíjas válasza whitehand (#18067) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valóban nem igazat állitott a kolléga.
Próbáltuk. Komoly légáramba helyezve valóban nyerhető 1 fok ezzel a módszerrel. Kérdés, megéri-e, ezzel görcsölni 1Celsius fokért...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18070) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem. Valamiért elég csúnyán lenyálkásodott a vízhűtésem. 1: Hogyan lehetne kiirtani belőle a trutyit ( mivel kellene átmosatni)! 2: Mivel kellene feltölteni? Előre is köszike :DDD

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#18071) Reset Elek válasza Lucif-R (#18066) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Szerintem meg nekünk kéne végre felnőnünk, és igazodni a korszellemhez.
Be kéne végre látnunk, hogy vannak bizonyos rokon tudományágak illetve szakpárok, amik igen hasonló elvi alapokra építkeznek és egyik valamilyen szintű ismerete automatikusan magával vonja a másik kimerítő ismeretét is.
Ilyen például a Központifűtés szerelő- számítógép vízhűtés guru.
De említhetném még a
Hentes-Szájsebész
Kommandós-Gyógypedagógus
Bölcsész-Asztronauta
Pincér-Kvantumfizikus
szakpárokat, csak hogy a legismertebbeknél maradjunk.

És ha legközelebb jön egy központifűtésszerelő, vagy egy vízszerelő, vagy egy halász, és lehülyéz minket, lehet, hogy nekünk kéne elkussolni.
De csak azért, hogy az áhított csendben érvekkel és tényekkel bizonyíthassa állításait.

Szóval, mindenki csitt, és

WHITEHAND mester, taníts minket!

Bocs, kimaradt az Informatikus-Titkosügynök

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#18072) whitehand válasza Nyugdíjas (#18069) üzenetére


whitehand
senior tag

én a tesztekből kicsit nagyobb különbséget olvastam ki ha légáramban van de biztos csak 1 fok nyerhető... :K

(#18073) Macka


Macka
veterán

Ebben a topikban mindenki csak számol-számol-számol.... :C

(#18074) fsb1000 válasza Macka (#18073) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem jobban tetszik, mint a beszolongatások, meg a személyeskedő hangvétel.

(#18075) varga911 válasza Reset Elek (#18071) üzenetére


varga911
senior tag

Welding and wedding, just because they sound similar!

Ez a cégszlogen jutott eszembe róla... :DDD

(#18076) Nyugdíjas válasza whitehand (#18072) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor én meg még mindig nem tudom leolvasni a hőmérőről a számokat. Hiába, no! Öreg vagyok már.
De van valami bibi a fűtéssel nálunk. Majd lehet elugorhatnál, közben megbeszéljük...;)

Viszont a tesztet nem mutattad meg nekünk amiben ezt irják...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18077) Laraxior


Laraxior
titán

Srácok Pestenvagyok a hétvégén...tud nekem olyan algamentesítő lötyit adni? :F :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#18078) whitehand válasza Nyugdíjas (#18076) üzenetére


whitehand
senior tag

[link] itt van kettő is

(#18079) Nyugdíjas válasza whitehand (#18078) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm, ténykérdés, hogy nem ezt a tartályt néztük, a másik meg, hogy bár most nincsen időm elolvasni a tesztet,de milyen ventivel érték el ezt a hőmérséklet csökkenést? mert én speciel nem szándékozom turbinát elhelyezni a gépem közelében sem :D de szerintem ezzel vagyunk itt még egy páran.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18080) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Erre valaki?

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#18081) sTepH76 válasza Bj Brooklyn (#18080) üzenetére


sTepH76
csendes tag

enyém is :D van abba alga, cápa, aranyhal minden :D

ENIAC. Comodore 64

(#18082) szacsee válasza Macka (#18073) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem, vannak akik grafikont is rajzolgatnak. :D

(#18083) whitehand válasza Nyugdíjas (#18079) üzenetére


whitehand
senior tag

azzal amivel a radit hütik az egyiknél annyit csináltak h a radit éléreállitották és a tartályt eléállitották ott a kép is fujta a radiba a venti közben szivta a tartálytol ez egy elég nagy légszállitásu ventivel volt mérve viszont a másik testben nincs is közvetlen légmozgás

(#18084) Nyugdíjas válasza whitehand (#18083) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt igy nempont értem,de át kell olvasni, ez már biztos...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18085) jenei92 válasza Bj Brooklyn (#18080) üzenetére


jenei92
senior tag

(#18086) Macka válasza Laraxior (#18077) üzenetére


Macka
veterán

Glikoshell+víz nem jó?

(#18087) OC


OC
őstag

Iszonyatosan lehet élvezni azt, amikor csak csendben figyelsz egy szakmai topicot.
A brazil szappanoperák csupán gyermeteg próbálkozások mellettük. :DDD

Azért remélem hamarosan nem csak offal, hanem néhány, a topicot előrébb mozdító méréssel is tudok jelentkezni.

Ja és 1000bocs az offért. El is mondtam két Mi atyánkat. :D

(#18088) Nyugdíjas válasza OC (#18087) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bárcsak mi is olyan okosak lennénk :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18089) Joshi válasza Bj Brooklyn (#18080) üzenetére


Joshi
titán

Pár hónapja én is így jártam és többen azt mondták hogy rossz minőségű volt a fagyálló amit a desztvízhez kevertem. Vettem a Shell kúton 1L GlycoShell fagyálló koncentrátumot,

ebből egy 2l-es flakonba 2dl-t öntöttem a többi desztvíz. Azóta nincs gond vele. :U

(#18090) Lucif-R válasza Reset Elek (#18071) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Jááááj.... majd besz@rtam a röhögéstől... :O :DDD de inkább maradtam a bekönnyezeknél... :)) de igérem ehez tartom magam... báááz hentes-szájsebés... rofl... :DDD :U

whitehand: Elolvastam a tesztet... most lehet én olvastam félre de 2x elolvastam és nézegettem kicsit a grafikonokat... nem akarom megkérdőjelezni a tesztelők szakmai és ill egyéb tudását de:

1,) amikor a radit tesztelik 200 / 270 fsb-t használnak és igy:
Gyengébb radi: 23°C / 26 °C
Jobb radi: 22°C / 23°C

majd rányomják a passzív tartályt ami elvileg csöketni a hőfokot:
Gyengébb tartály ( ami nem passzív ) : 29°C / 35°C
Jobb tartály ( passzív + venti ): 24°C / 28°C

Most akkor passzív tartályal méég melegebb lett a víz vagy ez most miért van ??? :F Elolvastam még1x és elviekben ugyan azt a test configot ugyanúgy 100%-on hajtották csak pluszban ilyen és olyan tartályokat használtak... Eeee? ( Illetve a professzionalitást azért is kérdőre vonom mert a tartályoknál már 200 / 250 fsb-t irnak, majd a táblázatban már 200 / 270 fsb szerepel... elvileg volt aki cikket irt meg egy aki review-t nyomott rá :B :U )

2,) A tesztel radiátor meglehetősen eltér egymástól. Igen mind a kettő 3x12cm ventis de a geometriai méreteik mások egy pöttyet ( az a másfél centi vastagság beli külömbség azért simán ad 2-3-4°C eltérést bár tesztelni kéne hogy pontosan mennyit is de nincs ilyen radi kéznél de felületet nézve már egy lamella esetén is Nexxos:3960mm2, xspc:6255mm2 ):

nexxxos pro III : 400 x 132 x 30 mm
xspc : 420x139x45mm

És ezek a méretek már a nexxxos pro III rev2-es radijaié.

ps.: tudom hogy ebben nem csak fuggőleges hanem több VAVAVA alakú lamella van igy a felületi külömbség több is akár.

Ja most átnéztem még1x:

Ventik : The fans draw 12V displacing 98CFM at 40dB(A). <-- :Y hátazé na és ez 3x :U

ps2.: a fenti kérdések és akadékoskodások pusztán kiváncsiságom része *ártatlan bociszemek* szal ha benéztem valamit szóljatok és előre is énkérek elnézést !!!

(#18091) Nyugdíjas válasza Lucif-R (#18090) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

The fans draw 12V displacing 98CFM at 40dB(A). <-- :Y hátazé na és ez 3x :U

Ajók.#@anyád:Y:DDD Innen nincsen több kérdésem. Ha a Thermochill PA120.3-at túl ideálisnak vesszük, akkor ez is valami túl.... valami,de hogy mi arra nem is találok szavakat :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18092) Macka válasza Macka (#18086) üzenetére


Macka
veterán

Természetesen desztvíz. Amúgy Thermitplazma is jó megoldás.

(#18093) whitehand válasza Lucif-R (#18090) üzenetére


whitehand
senior tag

van még egy cikk...
okoskodj ahhoz is valamit....

(#18094) Nyugdíjas válasza whitehand (#18093) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kénytelen vagyok elhinni, hogy ez a passziv tartály ilyen baromi jó, bár az is ténykérdés, hogy a két tesztben a full passziv üzemi hőmérsékletek között 3-4 fok eltérés van. Valóban jó lehet, ezt félre ne értsd, hiszen ketten is kihozták, hogy több fokot nyertek vele már csak full passziv üzemben is,de akkor is gyanúsak a tesztek abból a szempontból, hogy az egyiknek 2-3 fok javulást hozott, a másiknak meg vagy 6-ot...

Azthiszem ki fogom próbálni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18095) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#18094) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos már nem fértem bele a mod időbe,de nekem ez tűnik reálisnak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18096) fsb1000 válasza whitehand (#18093) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Most nem mindegy, hogy mit okoskodik?
Ez eredeti véleményülönbséget személyes'hangvétellel és a részletek citálásával sikáljátok el mindkettem.

Az eredeti kérdés az volt, hogy mennyit számít a hőcserélők + szivattyú_tartály sorrendje.
Probáld meg elfogadni, hogy az idális sorrend kialakításában nem feltétlenül elsődleges szempont a hatékonyság, hanem mindenki figyelembe veszi a kényszerkörülményeket, a rövid csővezést, a praktikusságot és a dizájnt.

Valószinüleg nem tévedek nagyot, ha azt gondolom, hogy hatásfokra optimalizált sorrend esetén max. 1-2 fokot nyerünk a blokkokon (lásd kicsi dT-k megindokolva), mig a légszállítás 20-40%-os megemelésével, vagy hőcserélő váltásával ennél sokkal többet.

[OFF]A többi iszabbírkózás, a magukat egy "elittudomány" felkent papjainak hívő hűtésguru réteg és a magányos szélmalomharcos között.

Mielött bárki besértődne: ebben a topicban az információszerzést tartom elsődlegesnek és mind a cinkos összekacsintások, mind dacos ellenkezések számomra indiferensek és enyhén unszimpatikusak.
BOCS!!![/OFF]

(#18097) Lucif-R válasza whitehand (#18093) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem okoskodás... csak te próbálsz bizonyítani valamit olyan tesztekkel amik végigolvasva eléggé kétségbe vonhatóak ( odairtam a hivatalos W -teljesítményüket is )

Egyik helyen tolta ventikkel a tartályt ott 5°C / 7°C -ot nyert ( 200 / 270 fsb )
>> Intel p4 3.0 @ 3.0 : 89 watts ( húzta a srác 3,6-ra szal legyen monnyuk 95-100W )

Másik helyen nem volt venti és amellett a tartály az ideális fizikai elhelyezéséhez képest merőlegesen volt és alulról enyhén "zárt", és így ott nyertünk idle és load esetén is ~7°C-t
>> Inter "presler" pentium D 930 95W

Szóval úgy ért el az egyik jobb eredményeket hogy a hőteljesítmény körülbelül ugyanakkora mind a ketten kb ugyan olyan radival rendelkeztek, de igazából a két elért külömbség valahogy nem fér össze... főleg hogy az egyiket fújta is a venti...

Nos akkor ha én okoskodok akkor légyszives adjál magyarázatot a fentebb említett dolgokra, és arra amit az előző postomban irtam ( fura melegebb folyadék passzív tartályal mint előtte mért ) és továbbra is hülyeségnek tartom versenyeztetni a két radit amit használt hiszen első ránézésre eldönthető már csak a méretek és az ugyanolyan lamellázás miatt hogy melyik a jobb.

Adtál tényeket... én adtam kérdéseket... legyélszives akkor most te alátámasztani vagy éppen megcáfolni őket, hogy végre ne csak szajkózás legyen amit csinálsz itt.

fsb1000:
Had fordítsam meg a mondatot kicsit:
A többi iszabbírkózás, a magukat egy "elittudomány" felkent papjainak hívő FŰTÉS/HŰTÉS/CSŐSZERELŐguru réteg és a szokványos szélmalomharcosok között.

Nekem is unszinpatikus hogy valaki nem akar még elgondolkozni azokon amiket pl többek is mondanak neki mert ők csak azt mondják amit tapasztaltak, a másik illető meg egy talán testvér tudomány oktatása nyomán akar levonni következtetéseket hajthatatlanul. És egy picit elgondolkodás helyett inkább okoskodásnak tekinti a felvetett kérdéseket, illetve ellentéteket, és tapasztalaton alapuló tényeket.

A kérdéseim amiket felvetettem meg tények csak a papírforma, mindent onnan másoltam illetve irtam ki amiket a linkelt oldalakon láttam. Kérném fsb1000 kollega legyen szives megnézni ön is az oldalt és számoljon már annak utánna kérem Tisztelettel hogy most jogosak e a kérdéseim vagy sem. Köszönöm.

ps.: igazából nem látom értelmét vitatkozni bárkivel is aki CSAK a saját igazát hajtogatja és nem képes belátni ha esetleg tévedett hibázott és nem hajlandó mások véleményének még a végigolvasására vagy éppen arra hogy 2percet utánna gondoljon olvasson.

Amit Nyugdíjas irt link az sokkal valósabban közel van mint a másik kettő érzésem szerint, és mint az öreg is felvetette meg én is mint furaságot látom 3 tesztben 3 totál más eredményt kapunk 1 / 3 / 7 °C eltérést és ami mégfurább hogy ott nagyobb a nyert °C ahol még venti sem fújja...

(#18098) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

jenei92 :R és Joshi :R !!! Köszönöm a segítséget , hozzá is látok a tisztításhoz.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#18099) fsb1000 válasza Lucif-R (#18097) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Kérném fsb1000 kollega legyen szives megnézni ön is az oldalt és számoljon már annak utánna kérem Tisztelettel hogy most jogosak e a kérdéseim vagy sem."

Dehogy számolok utána....
Egyrészt mert tisztában vagyok azzal, hogy az ilyen tesztek és mérések milyen pontossággal készülnek, másrészt szerintem triviális hogyha egy hűtőrendszerbe sorosan bekötünk mégegy hőleadó egységet, akkor a hűtőfolyadék és hűtendő eszköz hőmérsékletének is csökkenie kell. Csak a mértéke kérdéses...
(akinek van több radija az tehet erre vonatkozó becsléseket....)

Egyébként a számolásnak csak akkor volna értelme, ha ismernénk minden szükséges paramétert. És a "számolgatás" nem is elegendő, mert a hőcserélők hőellenálása függ a térfogatáramtól is. Ahhoz meg gyártói táblázat kéne.

Honan tudhatnánk, hogy a nagy bordás-tartály mennyiben változatta meg a térfogatáramot?
Lehet, hogy sokkal nagyobb lett, mert az eredeti tartály lefolytotta a rendszert.
(jó.. nem életszerű... de miért ne?)

(#18100) fsb1000 válasza Lucif-R (#18097) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért egy gondolatkisérlet erejéig modelleznék egy hasonló eseményt.

Levegő hőmérséklet = 18°C
Vizhőmérséklet = 26°C
dT(viz-lég)= 8°C
A rendszerben 1 db tripla radi van.

Szerintem igazak a következő állítások:

1.
Ha sorosan bekötünk az elsővel azonos radiátort akkor az új dT > dTeredeti / 2
Azért lesz biztosan több mint a fele, mert csökken a térfogat áram, és minnel közelebb kerülönk a környezeti hőmérséklethez, annál kevesebb hő diszcipálható el azonos hőleadókkal.

2.
Ha az eredeti dT=8°C-t sikerül legalább a felére lecsökkenteni, azaz új dT<=4°C akkor bizonyos hogy az utólag a körbe kötött radiátor (akár bordás tartály) nagyobb hőleadó képességgel rendelkezik, mint az erdeti radiátor.

Konkluzió:
Lehet hogy a #1 tesztet valahogy félreértjük...... legalábbis én nem látok loadnál 7 °C, illetve azt sem ahol "radi vs radi+tartály" van összehasonlítva. Én csak olyat látok hogy "radi vs tartály".

A #2 teszt reálisabbnak tünik. Mintha ott is tripla radis lenne az eredeti állapot.
Levegő hőmérséklet = 22°C
Vizhőmérséklet = 44°C
eredeti dT(viz-lég)= 22°C
új dT =15°C ez kb a 70%-a az eredetinek.

Az én becslésem szerint ez olyan mintha a triplával sorbakötnénk egy duplát.
Jelentős a változás, de arról fogalmunk sincs, hogy az "eredeti" tipla milyen hőleadó képeségű volt.
Szerintem gyenge.... a nagy dT-ből itélve.

Emlékezzünk!!! Nyugdíjasnál 5°C.
(Nálam egy "átlagos" rendszerben ~130W esetén 10-12°C )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.