Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17199) üzenetére


Cyberbeni
addikt

elvileg 10-es cső kéne rá.
ha meg lötyög, akkor segít a csőbilincs.
milyen az a 10-es cső? vízhűtéshez van, vagy valamilyen praktiker/brico store áru?

(#17202) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17201) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bevallom férfiasan, hogy praktikeres tömlő.
Szegénykém kemény picit igy nehéz rányomni a nála 2mm nagyobb HF csatira.

A szilikon cső viszont nagyon hálás, puha, rugalmas, alig törik, de ha igen akkor nagyon .. szinte elzárja a vizet.
Lehet 12x3-as szilikont kéne begyek de horror az ára...

(#17203) DeadMeat válasza Nyugdíjas (#17195) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor nekem mé azt rendeltél,ha nem a legjobb? :P :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17204) Laraxior válasza DeadMeat (#17203) üzenetére


Laraxior
titán

nah mit megy az E8400? Érdemes volt elcserélni a quadot? :U :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#17205) DeadMeat válasza Laraxior (#17204) üzenetére


DeadMeat
veterán

Roszabbul megy nálam mint Pistinél,de ezt betudom a lapomnak.Amugy megérte szerintem.Majd lesz masik ha ujra kelleni fog a 4 mag :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17206) Laraxior válasza DeadMeat (#17205) üzenetére


Laraxior
titán

Mondtam neki hogy próbáljuk ki Nálam,vízzel,de nem hozta el.Holnap elhozza a Te procidat,azt megnézzük :)
Jó az a 8400es,Pisti nagyon nem hajtotta meg,csak annyin amennyin ki volt tesztelve,pedig X38ban ment volna elég jól... :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#17207) SzlobiG válasza Játékos (#17198) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, de már rendeltem rá egyet addig meg a gyáriventivel megy a cucc.:)

(#17208) fsb1000


fsb1000
nagyúr

.
[Néhány kép a peltieres 2 körös vízről]
.
Hétvégére igértem eredményeket, de a nagy hőcserélő ereszt.
Az alutartályokkal 16 fokig tudtam hűteni a vízet.
talán estére lesznek proci hőfokok is.
.

(#17209) Petyb00 válasza KaYaK (#17200) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Én még egy dolgot tennék hozzá Lucif-R kolléga írásához. Egy 3-as radi nem biztos, hogy elég lesz a teljes rendszer hűtéséhez. Ezzel még számolnod kell, vagy még egy radiátor vagy, magasabb fordulaton járatod a ventiket.

(#17210) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17208) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Az a lényeg, hogy amiket tőlem vettél, az mind nagyszerűen működik. (a tripla radi a 4. képen, az alu dobozok az 5. képen, meg a hf csatik(bár ekkora képről nem tudom megmondani, hogy melyik van tőlem)<-csak hogy mindenki tudja miről van szó)
az eredményeket meg kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

(#17211) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Szerintetek hogy lehetne megoldnani 2db 4870 VGA-t bevizezni?:)

Blokkra erre gondoltam. Ez ugye hűtené a ramokat meg a fetet is?

Csak az nem tiszta hogyan kötném össze a két blokkot? Kéne ilyen? Egyáltalán jó ez ezekhez a blokkokhoz?

(#17212) jenei92 válasza SzlobiG (#17211) üzenetére


jenei92
senior tag

A blokknak ne a plexis változatát vedd!
Igen hűti a ramokat és a feteket is azért full blokk.
Ja és asszem ilyennel lehet össze kötni őket. ;)
SZERK:Todynak 2db vizesített 4850es kártyája van, tőle több infot tudsz szerezni..

[ Szerkesztve ]

(#17213) KaYaK válasza Petyb00 (#17209) üzenetére


KaYaK
tag

Hát ezzel most megfogtál! Igazából nem tudom hogy egy ekkora tripla radi mire képes?! Olvastam viszont hogy a MagiCool Guad Extreme 480 ami kicsit nagyobb már egy CF vagy SLI rendszerhez is sok vagy csak passzivan hasznalod. Hogy ez a Nexxos Extreme tripla elég-e nekem 3x 12cm ventivel hááát gondolom hogy igen! Vagy mire gondolsz milyen kéne és miért?

élni és élni hagyni...

(#17214) SzlobiG válasza jenei92 (#17212) üzenetére


SzlobiG
félisten

Miért ne azt?

Az oké csak melyik csati kéne nekem pontosan?:)

Majd beszélek akkor vele bár ez 4870.

(#17215) jones965 válasza jenei92 (#17212) üzenetére


jones965
Modder

Ja és asszem ilyennel lehet össze kötni őket.
Alaplapja válogatja ;)

(#17214): attól függ, hogy a lapodon a CF között hány slot távolság van.

[ Szerkesztve ]

(#17216) SzlobiG válasza jones965 (#17215) üzenetére


SzlobiG
félisten

2Slot van, tehát, akkor a kettes kéne, de, akkor ez biztos, hogy jó? Mert nem akarom megjárni, hogy berendelem azt mégse jó igaz még csak gondolkozok rajta, szal nem 100%.:)

A másik meg, hogy adnak a blokkhoz vmi bedugaszolót? Mert ugye kettő nyílást majd bekell zárni.

(#17217) fsb1000 válasza KaYaK (#17213) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem azt kéne megbecsülni, hogy a hűtendő rendszer vajon mennyi hőt termel.
Némely gyártónál olvasható hogy a triplaradija 400W-ot tud eldiszcipálni.
A tapasztalatok is sokat számíthatnak, ha valaki vizezett már hasonló rendszert.


Cyberbeni féle sysrad3 120-130W terhelésnél 36 fokos vizet produkált 24°C levegőnél 1db lassú ventivel. 200Wattal terhelve kb 4-5 fokot ment feljebb.
(peltierrel elég jól tudom a hőforrásokat szimulálni, de csak gyenge-közepes vizes cuccaim vannak)
.
Sok-sok netes véleményt és tesztet elolvasva arra jutottam, hogy a nagyobb teljesítményű rendszerekhez is elegendő egy combosabb 3x12-es radi (ha lehet igy nevezni..) vagy 3x12 + 2x12.
Hiába a nagyobb és mégnagyobb radi nem lesz lényeges különbség a vízhőfokban, ha az már közelít a körny. hömérséklethez 8-10°C-vel.

[ Szerkesztve ]

(#17218) jones965 válasza SzlobiG (#17216) üzenetére


jones965
Modder

Alapból lennie kell 2 db lezárónak.

[ Szerkesztve ]

(#17219) fsb1000 válasza jones965 (#17218) üzenetére


fsb1000
nagyúr

G1/4" lezárókat vettem szerelvényboltban.
Mondjuk a képen az a vastag gyürű nem tudom mire jó, de azt nehéz lehet pótolni.

(#17220) SzlobiG válasza jones965 (#17218) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na szép még néztem is ezt a képet, de vhogy nem tűnt fel.:D

Ja és ugye ebből kettőt kell venni, vagy is az ár 1db vga-ra vonatkozik?:)

Csak mert németet annyira nem csipázom.:))

(#17221) jones965 válasza fsb1000 (#17219) üzenetére


jones965
Modder

Mondjuk a képen az a vastag gyürű nem tudom mire jó, de azt nehéz lehet pótolni.
A CF-be kötött kártyáknál van rá szükség.
(#17220) SzlobiG :Ja és ugye ebből kettőt kell venni, vagy is az ár 1db vga-ra vonatkozik?-ha mind a kettőt vízzel akarod hűteni, akkor illik.

(#17222) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok.........

Teljesen láma vagyok a vízhűtéshez, de most épp ez kattant be, hogy jól lecsendesítem a gépem....... :B

Na mármost, elég sokat olvastam a topikot, sőt még a keresőt is használtam ( :P ), hogy rájöjjek mi a helyes elrendezése a vízhűtésnek.......
Ennek örömére gyorsan összedobtam 2 kis vázlatot, amiről a véleményeket kérném... Sajnos csövezést nem bírtam csinálni...... Tippeket erre is szeretettel várok.....
A tartály pedig ki lenne engedve a tetőn az esetleges utántöltés miatt.......

A 2 radis megoldás csak ötlet, semmi több...... De az elrendezés milyenségére azért kiváncsi vagyok...... Hasznos lehet ez, egy erősebb fajta pumpával, vagy fölösleges, inkább csak tuninghoz kellene....... :F

Egy radival
Két radival

[ Szerkesztve ]

(#17223) Macka válasza imibogyo (#17222) üzenetére


Macka
veterán

És arra gondoltál, hogy ehhez mekkora gépház kell? Mert ez így még a Chieftec Dragonomban sem férne el.

(#17224) imibogyo válasza Macka (#17223) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia.....

A számítógépházat én tervezem és csinálom, szóval ott csalok pár (pár tíz) centimétert ahol akarok........

Igazából az elrendezés amihez nem értek, hogy az most így jó lenne-e ??....... A légtelenítést így el tudom-e jól végezni ??..... A 2 tripla radi (vagy akár később egy nagy 9-es a ház oldalára) meg csak azért jutott eszembe, mert az X1950 Pro lehet átmegy 4870X2-be, vagy 4850/70 CF-be..... De ez még a jövő zenéje, csak ha már kiad az ember 60-120e Ft-ot vízhűtésre, jó lenne előre tervezni.....

[ Szerkesztve ]

(#17225) Cyberbeni válasza imibogyo (#17224) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szivattyút közelebb szokták rakni a tartályhoz. minél kisebb a tartály kimenete és a szivattyú bemenete közti távolság, annál hamarabb kap vizet feltöltésnél.
fsb1000: arra való a gyűrű, hogy távtartsa a csonkot, mert ha nem lenne, akkor átérne a csonk a blokkon. (mivel elég vékony)

[ Szerkesztve ]

(#17226) imibogyo válasza Cyberbeni (#17225) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem köszönöm........ :R

És az nem baj, hogy ha például a radi csonkjai felett lesz a szivattyú???
Mert akkor minden maradna ott ahol van, csak a szivattyú jönne fel a radi mellé, és a tartály alá, mondjuk egy 5 centivel........ A ház mintegy 25 cm széles lesz, tehát hely lesz benne bőven, mindent oda tudok tenni ahova kell, vagy ahova ajánljátok......

(#17227) KaYaK válasza fsb1000 (#17217) üzenetére


KaYaK
tag

A rendszer gyors becslés alapján alapon 300W-ot termel. (100W proci + 150 vidkari + DVD, vinyó, hangkártya)
Tuning alatt ez felmehet 350W-ig is. ;] De lehet meg is haladja...
Szerintem a 400W-ra való tervezés lenne a legjobb támpont már csak az a kérdés hogy a tripla radi vajon elbírja-e a ventikkel ezt a hőt. Nektek vélemény? Szerintem ez a Nexxos Xtreme 360 amiről szó van ventikkel elég kell hogy legyen(subcoolingen olvastam hogy elbírja...)?! Bár semmi "W" nem volt megadva hogy mennyit tud.

élni és élni hagyni...

(#17228) fsb1000 válasza KaYaK (#17227) üzenetére


fsb1000
nagyúr

KaYaK
Ez nem kevés.... mikor 400-500W csúcsteljesítményre kerestem radit, akkor kb. az jött ki, hogy elegendő az 1quad, vagy 1tripla+1dupla Nexxos extreme szintű radi.
A teljesíményhez egy elvárt dT is tartozik, azaz hogy mennyivel lehet melegebb a víz, mint a levegő.
Szerintem 10-15°C jó-átlagosnak feltételezhető.

A tripla radi alig drágább, mint a dupla és ha a ház oldalára kerülnek akkor 2 egyforma nekem jobban tetszene, igy bő túlméretezéssel inkább 2triplát valasztanék. Abból baj nem lehet, legfeljebb 1-2 fokkal hidegebb a viz, vagy mehetnek lasabban a ventik.
(még csak a fele van meg, igy nem tudok mondani neked hőfokot)

"Wattokat" nem minden gyártó ad meg, sőt csak 1 helyen láttam.
De ez is csalóka mert önnmagában nem értelmezhető egy WATT szám, kell hozzá az is hogy a rendszer milyen sebességen keringeti a hűtőfolyadékot és mekkora a viz/levegő hőmérséklet különbsége.

A hőellenállást már több gyártó is közöl grafikonon vagy táblázatban. (C/W)

imibogyo:

Klasszak ezek a gyors rajzok. Mivel rajzoltad?
Ha még méretezést is lehetne egyszerüen akkor kéne nekem egy ilyen progi.
Remélem kapsz a topictársaktól gyakorlati tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#17229) imibogyo válasza fsb1000 (#17228) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia..

A program neve Google Sketch Up........ Ingyenes és nagyon könnyen használható.... Aki nem akar a CAD-el, Maya-val, vagy 3DS Max-al szenvedni, akkor ideális program, bár van jó néhány idegesítő tulajdonsága........ Méretezést ismeri mm-ben cm-ben, meg még egy csomó mindenben amit úgy sem fogsz használni :P . A baj, csak annyi, hogy addig írja ki a méretet, amíg a mérő eszközt használod, ha el kezdesz modellezni, akkor eltűnnek a méretek, de lehet, csak én vagyok béna, mivel csak tegnap óta használom én is a progit. A fenti rajzot mintegy 10 perc alatt dobtam össze..... Lehet hozzá előre letölteni modelleket, és ezeket csak be kell importálni.......Itt találsz jó pár dolgot

Ma már meg van a ház vázszerkezete, már csak össze kéne hegeszteni...... :)
Elég nagy lesz a ház (30x60x70 cm), gondolom így nem baj, ha belülről fújja kifele a venti a radin keresztül a levegőt, hiszen elég nagy levegős tér lesz mögötte, nem valószínű, hogy nagyon fel melegedne ez a levegő..... Vagy rosszul gondolom ???

Másik: gondolkodtam rajta, hogy a radi mondjuk a ház tetején legyen, jó pár hozzászólással előttem voltak is tervrajzok a felfogatáshoz....... Az nem baj, hogy akkor nem a tartály, hanem a radi lesz a legmagasabb pont??

Köszi. Üdv.

(#17230) P00By


P00By
nagyúr

Apogee GTZ
Ha már volt bocsi, nyugodtan fejbe vághatok egy tefal serpenyővel!

(#17231) P00By


P00By
nagyúr

EK-FC4870 CF:

[link]

[link]

[link]

(#17232) SzlobiG válasza P00By (#17231) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kössz a képeket pont ezen gondolkozok.:)

(#17233) P00By válasza SzlobiG (#17232) üzenetére


P00By
nagyúr

Ah, nem is tudtam, hogy vettél(nem csoda... :D )! Ráadásul kettőt, biztosan nagyon húznak :)

(#17234) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Mostanság (még ebben az évben :DDD ) szeretnék összeépíteni egy vizet. Egyelőre tök amateur vagyok a témában, így asse tudom mihez nyúljak.
Tehát a lényeges infok:
-Egyelőre csak a procit szeretném bevizezni
-A keret 40k körül van
-A házam egy elite 331, így valami olyan radi kéne, amit fel tudok csavarozni a seggébe/oldalára.

A konfig fontos paraméterei:
-G0 Q6600
-P35-DS3
-Elite 331...
...a többi az adataimnál. A cuccokat apránként venném meg, mert egyelőre nincs túl sok pénzem rá. Örülnék, ha azért 40k-t nem haladná meg a cumó. Ja és fontos lenne, hogy a blokk mellé legyen lefogató, mert nincs kedvem hommade megoldásokkal tökölnöm.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17235) Cyberbeni válasza Skizz (#17234) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hát procira ennyiért tudsz:
szivattyú: 8500ft
dupla radi: 7500ft
tartály: 3700ft
xspc delta: ~8900ft
clearfex cső: ~800ft/m
lötyi: ~2450ft/l (lehet van olcsóbban is, ez UV-s)
csatlakozók: 300ft/db
ez még a 35-be is belefér talán.
és akkor még alphacool snb: ~5200ft (alaplapra)
cuccokat aláírásomból a linken, meg Nyugdíjastól tudod szerezni, amelyik ~-os az Nyugdíjasnál van.
de ha vga-ra is megy majd, akkor lehet tripla radit 11500ft-ért, vagy később 1 dupla mellé még 1-et.

(#17236) Bulitt


Bulitt
őstag

Vajon egy 10-es csőbe ha belehúzok egy UV reagens spirált, majd leöntöm valami sötét színű hűtőfolyadékkal, ezt meg világítva UV fénnyel. Milyen hatást fogok elérni látványban? :F

(#17237) Cyberbeni válasza Bulitt (#17236) üzenetére


Cyberbeni
addikt

a cső is UV reagens?

(#17238) Bulitt válasza Cyberbeni (#17237) üzenetére


Bulitt
őstag

nem, ez lenne a lényeg, ha az is az lenne elnyomná a spirál maradék fényét

(#17239) Bulitt


Bulitt
őstag

Játékos: Nem ilyen fény áradatot szerettél volna a gépedbe?

(#17240) Skizz válasza Cyberbeni (#17235) üzenetére


Skizz
addikt

Ohh, ez kva jó. :)) Akkor szépen lassan beszerzem majd a leírt cuccokat.
Viszont, mint már korábban írtam, 100%-ig amatőr vagyok. Így lesznek még kérdéseim, ha nem baj.

1., Milyen szivattyút és radit ajánlotok?
2., A gyors csatik mérete mit jelöl? Vagyis azt sejtem, de milyen méretű csövet és csatit kell vennem, illetve mennyi csatit, és azokat hova rakjam?
3., Egy ekkora méretű rendszerhez mennyi lötty szükséges? Hány havonta kell cserélni?
4., Milyen, és mekkora tartályt javasoltok?
5., A prociblokkhoz jár 775-ös lefogató?
6., Bilincseket kitől tudok venni?
7., És végezetül a legfontosabb; mennyi esély van arra, hogy egy bilincsekkel rögzített cső (blokkra), egyszerűen "lecsúszik" működés közben? Ettől parázok a legjobban. Igazából ezért nem vettem még sohasem vízhűtést, pedig az alkalom már megvolt sokszor. A másik, mi visszatart, az az, hogy a vizet gyakran kell cserélni. Vagy nem?

Kezdetnek ennyi. Kösz a segítséget előre is. Majd, ha még eszembe jut valami akkor jövök. Egyébként lehet, hogy a VGA-t is beveszem később a buliba, de egyelőre így is elég szűkös a keret, csak darabonként tudom majd megvenni a cuccokat.

(#17241) Bulitt válasza Skizz (#17240) üzenetére


Bulitt
őstag

Javaslatom a kezdőknek a bal felső sarokban van egy aprócska sorocska, kereső megnevezéssel. Okos kis jószág köbö mint a google ;) Használjuk bátran

(#17242) imibogyo


imibogyo
veterán

Na elindult végre a gépház projektem.... Ahogy időm engedi, majd haladok vele, és töltök is fel új képeket....... Link

[ Szerkesztve ]

(#17243) Skizz válasza Bulitt (#17241) üzenetére


Skizz
addikt

Nem kell külön leírás a keresőről. Tudom mi az, szoktam használni. De egyelőre nem tudom, milyen kulcsszavakat írjak be, mivel egyelőre az egész téma egy fehér folt. Ezért szeretném először az alapokat tisztázni, aztán lesz időm átnyálazni a topikot, köszi.

(#17244) Macka válasza Bulitt (#17239) üzenetére


Macka
veterán

Ez kié?

(#17245) Macka válasza Bulitt (#17236) üzenetére


Macka
veterán

Bazárosat. :DDD

(#17246) Bulitt válasza Macka (#17245) üzenetére


Bulitt
őstag

Vissssza :DDD Kíváncsiság nagy úr, igaz mester? :R :DDD

valami külföldi gyereké, de Játékos kolléga ilyen fényt akart a gépébe valamikor. Azért linkeltem mert jól látszik a megoldás ahogy elkészítették

Skizz: Mondjuk a kérdéseid közül kiemelsz néhány kulcsszót, mint pl: tartály, lefogató stb.

Azért valahol segítek. Ha veszel egy blokkot ahhoz adják a lefogatókat is. Anélkül ki venné meg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#17247) rob210 válasza imibogyo (#17242) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez nem kis munka lesz:)
Sok sikert.

Renault power

(#17248) imibogyo válasza rob210 (#17247) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi. :R

Igen tudom hogy nehéz lesz, de egyszer él az ember...... Én a nehézség mellett inkább arra leszek kíváncsi, hogy mennyi időm lesz csinálgatni szakdolgozat, nyelvvizsgázás és meló mellett. A vízhűtés anyagi vonzatairól nem is beszélve....... :(

[ Szerkesztve ]

(#17249) Skizz


Skizz
addikt

Nna, már egy pár dolgot eldntöttem, bár még elég soká fogom megvenni a cuccost.

Radi
Blokk
Szivattyú
Tartály

A kérdés adott: ehhez mekkora csövet és csatit vegyek, illetve mennyi csati szükséges kb.? Valamint mire kell majd csatit raknom? A radira és a blokkra gondoltam, máshova is kell még?

(#17250) Bulitt válasza Skizz (#17249) üzenetére


Bulitt
őstag

10-es belső csövezés a minimum az ilyen rendszereknél. Ez kb úgy néz ki, hogy 13/10mm külső/belső ehhez kell HF csati. Érdemesebb 1-el nagyobbat venni mint ami a belső csöved átmérője az az 10mm-res csőhöz 11mm-res csatit teszek. Amint a képen is látszik amit vizezni akarsz, ahhoz 2db csati kell (reméltem azért hogy ez egyértelmű lesz, hiszen ha valahol bemegy a víz ki is jön. Akkor a többi elem ettől eltér? ) Ezt figyelembe véve, minden egyes dologhoz amit vízel hűtesz vagy alkatrész (blokkok, szivattyú, tartály) 2-2db csati kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.