Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) fsb1000 válasza Reset Elek (#17144) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A hőátadás számításánál nincs jelentőssége a hő áramlási irányának."

Akkor biztos rosszul emlékeztem arra, hogy a hőátadási együttható (alfa -> konvektív hőátadás a mi esetünkben) függ a hőáramlás irányától is. Majd megkeresem valamelyik könyvben, sajna linkem nincs.

"Attól még lehet, hogy jol tetted, csak várnák valami magyarázatot hozzá."

A hőátadási együtthatót áramló közeg és szilárd test közös felületére vonatkoztattam eddigi hsz-eimben (konvekció) [W/(K*m^2)], a hőellenálást pedig a teljes hőcserélő hőátadási folyamatára [K/W].
Úgy gondolom, hogy egy hőcserélő hőellenálása nem független hőátadási együtthatótól.
Lehet hogy tévedek, de eddig azt hittem, hogy a hő ellenálás reciprokának változása azonos jellegű a hőátadási együttható változásával az áramlási sebesség függvényében, hiszen a hőátadási felület konstans.

Szerinted nem?

(#17152) fsb1000 válasza Macka (#17148) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Miért nem veszel egy gyárit?"

Mert nem lehet kapni 2 körös peltieres vizes rendszert.
Vagy nem tudok olyanról, ami nekem árban és teljesítményben megfelelne.

(#17153) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Szevasztok!

Lenne 1 érdekes kérdésem , kérésem.
Már 1 éve megy a rendszerem, és ki kéne tisztítani, ellenőrizni a csöveket stb.. Nekem sem időm , sem kedvem nincs nagyon vele foglalkozni.
Keresek olyan vállalkozó szellemű egyént, vagy egyéneket akik hobbiból, vagy kevés pénzért megcsinálnák helyettem ( pl 5-10e ft)
Komolyan kérdem.

Thx, csibe

szerk: adatlapomon a vas meg pár kép róla.

[ Szerkesztve ]

(#17154) Macka válasza fsb1000 (#17152) üzenetére


Macka
veterán

Ha nem tévedek, akkor Reac kolléga próbálkozott peltieres vízhűtés-kombinációval- sikertelenül.

(#17155) Cyberbeni válasza Nyugdíjas (#17147) üzenetére


Cyberbeni
addikt

meg az is jó, ha az oldalán áll, nem? persze meg kell oldani hogy ne billegjen, meg egy arasznyi távolság a faltól legalább.
(ha tudod a pontos árakat, akkor azonnal privizd el nekem. :) )

(#17156) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17152) üzenetére


Cyberbeni
addikt

tartályra gondolt gyárira.
300ml-es szerintem elég is. (aláírásomban levő címen lehet kapni :) )
szerintem úgy kéne megvalósítani, hogy kisebb teljesítményű peltier-elemeket, és abból is kevesebbet, mint a rendszer teljesítménye, és akkor így kötni: tartály-szivattyú-peltier-elemek (proci/chipset?)blokkokkal (mondjuk 4*30W-os)-blokkok (mondjuk 3*40W mellé vga is kell)-radi (dupla elég a proci+nb+vga-hoz, de lehet még vinyó, meg egyebek is)-tartály
és akkor a másik kör: tartály-szivattyú-peltier meleg oldal blokkjai (tehát két blokk közé beszorítani a peltier elemet)-radiátor-tartály
és akkor úgy kell méretezni a rendszert, hogy terheletlenül a peltier elemek max annyit hűtsenek, mint amennyit a vizesített alkatrészek fűtenek. (tehát akkor abban a körben a radin közel levegő hőmérsékletű víz mennyen át)
gondolom te is hasonlóképpen méretezted.

(#17157) fsb1000 válasza Macka (#17154) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Macka: Igen végig olvastam a probálkozását. Segítségemre is volt, néhány buktatót elkerültem.
.
Cyberbeni: én másik megoldást választottam. próbáltam elérhető és nem túl drága alkatrészekből megépíteni és mivel nem tudtam elég pontos számításokat vagy becsléséket végezni, mindent túlméreteztem. Szabályozás nélkül az idle/load állapotok jelentősen eltérnek, de ez egykörös vizes rendszerben is igy van.
A "tartály" egyben hőcserélő is, ezért kellet barkácsolni.
A "gyári" blokkok alkalmazását elvetettem mert 2-4 peltier szükséges a hütéshez és ehhez 4-8 CPU blokk kellett volna csövezéssel, és minden nyüggel együtt.

(#17158) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Aquatuningról rendelt már valaki? Mennyi szokott lenni a pk, meg mennyi idő alatt szokott ideérni a cucc?

(#17159) Brumi˘ válasza SzlobiG (#17158) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nyugdíjas kolléga szokott onnan rendelni, ha jól tudom, nála érdeklődj.

(#17160) ABnormal


ABnormal
őstag

hőfok1

25fokos szobában 30 fokos víz (igen,beleraktam a higanyost) 1000MHz és 3100MHz között ilyen hőfokokat produkál a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#17161) lpc


lpc
tag

Van 1 tartálynak való, átlátszó műanyag dobozom - barkácsoló kedvű árérzékeny vizhűtés megszállotnak - átvehető ingyen Debrecenben. kép
(a másik cucc a képen 1 passzívan is hűtő csőtartály - 450mm/80 borda, 10/12-es csonk - persze az már nem ingyen - PÜ ha érdekel valakit)

fsb1000: Hol tart most ez a peltier project?

(#17162) Nyugdíjas válasza lpc (#17161) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elgondolkozok valami helyen a tartáynak. Már régen is tetszett. Ha el tudom helyezni valahova lehet lecsapok rá:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17163) Oibacsi válasza ABnormal (#17160) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor hogy lehet a min hőfok 18,5?

(#17164) ABnormal válasza Oibacsi (#17163) üzenetére


ABnormal
őstag

gondolom ezt az amd mérnökeitől akartad megkérdezni,csak véletlenül az én hozzászólásomnál nyomtál a "válasz"-ra,igaz? mert ők biztosan meg tudják neked mondani,hogy miért ennyit jelez a brisbane (G2) hődiódája...

(#17165) fsb1000 válasza lpc (#17161) üzenetére


fsb1000
nagyúr

lpc:
A 2. verziót fúrom-faragom. És tartok tőle, hogy a ragasztott hűtő-tartály valahol ereszteni fog.
F.BS-vel fogom ragasztani a spec. habosított PVC-t.
Talán hétvégén lesz eredmény.
.
.
ABnormal:
Te valahogy mindig lepattintod a kérdéseket valami ismeretlen mérnököknek...
Erről jut eszembe: kipróbáltad a vizezett hőcsőveddel a vizszintes és függőleges üzemmódot?
Csak a gépet kéne elfordítani. 90 fokkal.
Ha a diódád rosszul mér attól még a különbséget meg tudnád állapítani, nem kell hozzá amd-mérnök.
Ha mást nem a vizhőfok változást biztos tudnád mérni.

(#17166) ABnormal válasza fsb1000 (#17165) üzenetére


ABnormal
őstag

Te valahogy mindig lepattintod a kérdéseket valami ismeretlen mérnököknek... - a hődiódát nem én kalibráltam,ezért nem is tudom megmondani,hogy miért ennyit mér,ezért kell az illetékest megkérdezni aki valószínűleg egy mérnök az amd-nél,most indításkor 25 fokos szobában 16 fokot mutat...

Erről jut eszembe: kipróbáltad a vizezett hőcsőveddel a vizszintes és függőleges üzemmódot?Csak a gépet kéne elfordítani. 90 fokkal. - nem kivitelezhető

Ha a diódád rosszul mér attól még a különbséget meg tudnád állapítani, nem kell hozzá amd-mérnök. - ott a grafikon,azért mutattam

Ha mást nem a vizhőfok változást biztos tudnád mérni. - 25fokról 30 fokra melegedett a grafikon szerint ~1óra terhelés alatt...

én azt gondoltam ezek a dolgok simán lejönnek mindenkinek és nem kell külön magyarázatot írni,bocsánat...

[ Szerkesztve ]

(#17167) fsb1000 válasza ABnormal (#17166) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet hogy nem jó kérdeztem, de én a függőleges és vizszintes pozició közötti hőfokkülönbségre lettem volna kiváncsi.
Azt gondoltam ez a dolog simán lejön Neked emlékezvén mérnökemlegetős-hőcsőves vitánkra és nem kell külön magyarázatot írni, bocsánat...
.
De türelmesen várok, míg a mérnökök feltatálnak valamilyen csodaszert, amivel a Te számítógépedet álló és fekvő helyzet között el lehet forgatni.

(#17168) fsb1000 válasza Reset Elek (#17144) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Reset Elek:
" A hőátadás számításánál nincs jelentőssége a hő áramlási irányának."
.
Korábban írtam, hogy ennek ellenkezőjét olvastam, de nem tudtam a forrást megjelölni.
Szerencsére valaki már beszkennelte helyettem a Műszaki hőtan c. könyvet: [link]
599 oldal: több forrás szerint is más az Nu szám, hütés/fütés avagy hőáram íránytól függően kényszerített áramlás esetén.
(Az Nu egy hasonlósági tényező az α - hőátadási tényező - meghatározásában)

[ Szerkesztve ]

(#17169) KaYaK


KaYaK
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz kellene vízhűtést összeállítani úgy hogy a NB-t CPU-t GPU-t is vízzel hűteném a tuningolhatóság miatt. A zaj annyira nem érdekel inkább a hatásfoka a dolognak! Szóval az igazság az hogy vízzel még nem dolgoztam most szeretnék rá áttérni az új gép miatt. Így az lenne a kérésem hogy alkatrészekből összerakott egész rendszert ha tudnátok ajánlani hozzá ami elbírja a cumót akkor nagyon megköszönném! Tehát csak a rend kedvéért ebben a vizes témában nagyon láma vagyok, így ha lehet akkor indokoljátok is amit összeraktatok, mert akkor kicsit jobban énis átlátom a dolgokat... :DDD Ezért gondoltam itt kérek segítséget tőletek! :R Ház mellé gondoltam esztétika nem annyira fontos... THX :R

Konfig: - Corsair TX PSU-650TX
- Asus maximus extreme
- Intel Q9450
- Ati radeon 4870 512MB GDDR5
- 2GB Corsair DDR3
- Samsung Spinpoint F1 1T
- Samsung LCD TV 32"

élni és élni hagyni...

(#17170) Lucif-R válasza KaYaK (#17169) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Fogas kérdés az lenne hogy mennyit is szeretnél rászánni. Meg az hogy az LCD TV-t is vizesíteni akarod? :DDD

szerk.:

lpc: Nekem is van egy nagyon faja parfümös dobozom ( Celvin Kline ONE summer ) kicsit kékes hatású 0,5es doboz... és már gyárilag UV reagens :D viccess de jólnézki :K

[ Szerkesztve ]

(#17171) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Na eddig bírta a ragasztás megint folyik és szét is kellett szednem mer ez nem mehet így tovább.:(

Viszont az a dúrva, hogy a víz bejutott a Laing-nak a motorjába is. :Y És ezt nem értem, hogy-hogyan, csoda hogy nem égett le szegény, még így is van egy kis szaga, szétkaptam az egészet az oclabsos tetőt meg kivágtam a kukába és tuti, hogy anyaghibás mer a felső még jobban megvolt húzva mint az alsó. :W

Szerencsére van egy gyári intel ventim rátudtam rakni, de így csak netezni tudok mert a qx-et nem hűti le egyszerűen.

Nyugdíjas kollégának köszönhetően jövőhéten megérkezik az új tető és remélem jó is fog lenni mer ez így nagyon gázos.:(

[ Szerkesztve ]

(#17172) KaYaK válasza Lucif-R (#17170) üzenetére


KaYaK
tag

Neeeem azt neeeem :))
Sajnos megsaccolni az összeget nem tudom! nem ismerem annyira a vízhűtésben kapható alkatrészek márkáit meg áraikat hogy tudjam melyiket éri megvenni melyik felejtős! Így összeget nem csak azt tudom mondani hogy fontos a minőség + teljesítmény lehetőleg minél olcsóbban de ha azt mondjátok hogy szükséges a drága lakatrész akkor az lesz. Csak jól működjön! ez a legfontosabb! :K

élni és élni hagyni...

(#17173) ABnormal válasza KaYaK (#17172) üzenetére


ABnormal
őstag

de azt csak tudod,hogy 30K-t szánsz rá vagy akár 150-et is...

fsb1000 :
nem volt itt semmi vita,Te belekötöttél egy gyári,mérnökök álltal tervezett megoldásba és mivel én volt aki alkalmaztam ezért nekemestél,hogy ez így nem jó...

[ Szerkesztve ]

(#17174) KaYaK válasza ABnormal (#17173) üzenetére


KaYaK
tag

Igen ilyet tudok mondani 60-80k az amit úgy igazán még el tudnék viselni.

élni és élni hagyni...

(#17175) fsb1000 válasza ABnormal (#17173) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem estem neked, csak felhívtam a figyelmed arra, hogy minden (értsd minden) hőcsőves rendszerben a gravitációs hatást csak részben pótolja a kapiláris hatás.
Sajnálom, ha ez neked rosszul eset, de szívesen venném, ha valamilyen (szak)irodalommal, vagy akár saját mérési eredményekkel megcáfolnád az állításomat.
.
Ez a gyári mérnökökhöz küldözgetés meg hidd el legalább annyira irrítáló mint az én esetleges "belekötésem" az amúgy innovativ hűtési rendszeredbe.
.
Mivel 5K-ért árultad, gondolkodtam, hogy megveszem és egy egyszerű kisérlettel megmutatom mi a helyzet, de annyit nem ér meg az ügy. Hidd azt, hogy orientáció független a hőcsövek hőszállítási képessége.... vannak ettől fontosabb dolgok is a világban.
.
Akit meg érdekel a téma az egy léghűtővel is megbizonyosodhat arról, hogy pár fok különbség van a vizszintes és függőleges állapot között.

[ Szerkesztve ]

(#17176) Dymeix


Dymeix
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy vadi új alaplapon akarja az ember kicserélni a gyári FET és chipset léghűtést vizesblokkokra, akkor a garancia ugrott? Bocs ha netán ez hülye kérdés, de nem igazán vagyok otthon ebben témában. :F Előre is köszi a válaszokat.

(#17177) jones965 válasza Dymeix (#17176) üzenetére


jones965
Modder

Ha körültekintően szeded le, és nem dobod ki :D , akkor később ha gondod lesz a lapoddal
akkor no problem a garival, mivel visszarakod.
Ha nem- akkor igen.

(#17178) Draut_HeV


Draut_HeV
tag

Üdv!

Nem szeretnék visszaolvasni, késő éjszaka van már ;]

Régen vettem egy Thermaltake BigWater vízhűtőt, amihez adtak egy üveg zöld lötyit (UV-re világítós). Valaki nem tudja, hogy hol lehet ilyen adalékot, vagy kész UV reagens hűtőfolyadékot beszerezni?

Kösz a választ előre is!

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#17179) Cyberbeni válasza Draut_HeV (#17178) üzenetére


Cyberbeni
addikt

privizd meg Nyugdíjast lötyiért
de a helyedben gyorsan kidobnám azt a tt "vízhűtést", és vennék valami normálisabbat.

[ Szerkesztve ]

(#17180) KaYaK


KaYaK
tag

Hyder Seltz 700l/h és Laing DDC PRO AGB 450l/h közötti árbéli nagy különbség miért van?

élni és élni hagyni...

(#17181) Oibacsi válasza KaYaK (#17180) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mert terhelés alatt a hydor csak csordogál, a laing meg szinte habosítja a vizet....valamint a laing megbízhatóbb,halkabb és nem melegszik annyira(nem melegít annyit a vizen).

(#17182) mrdan206 válasza Oibacsi (#17181) üzenetére


mrdan206
tag

A laingban több az izom, meg több kiegsézítő is van hozzá, és többféle változata is van. Megami nem hanyagolható el.. ...csendes. :)

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#17183) hossszú válasza mrdan206 (#17182) üzenetére


hossszú
őstag

Még van egy nagyon fontos különbség a Hydor 230V-ról működik a Laing 12V-ról

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17184) KaYaK


KaYaK
tag

Köszi a válaszokat! Mit jelent hogy G1/4"? Most ehhez milyen átmérőjű cső kell? Mert azokat meg külső /beslő átmérővel adják meg? Egyáltalán milyen a jó cső?

élni és élni hagyni...

(#17185) hossszú válasza KaYaK (#17184) üzenetére


hossszú
őstag

A G1/4" a csatlakozó csonk menetméretét jelöli, viszont ehhez tartozhat több méretű cső csatlakozás.Itt találsz csatlakozókat és más vizhűtéses cuccokat

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17186) Dymeix válasza jones965 (#17177) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Rendben, köszi a választ.

(#17187) jenei92


jenei92
senior tag

hali!
Használ valaki Clearflex60-as
csövet?Mi a véleményetek róla? :)

(#17188) Nyugdíjas válasza jenei92 (#17187) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez épp' pont nem túl jó szerintem,de a 9,5mm/15mm-es elég korrekt, én is azt használom részben,meg ezt szoktam hozni mindenkinek is....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17189) Draut_HeV válasza Cyberbeni (#17179) üzenetére


Draut_HeV
tag

Nincs vele semmi baj, már 3 éve megvan, azóta is üzemel. (Igaz, a CPU-blokkról egyszer leolvadt a plexi, amikor bekapcsolva maradt alatta a peltier, de aztán megoldottam egy kis "moddingal".) Szerinted miért kellene újat vegyek? Tökéletesen megfogja a C2D E4400@3.0GHz-en, alapfeszen, 40 °C-on.

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#17190) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#17188) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolom kevésbé törik.. nekem is szimpibb lenne. (nem a fekete verzió)
Hogy lehet nálad rendelni? Van valahol árlistád a rendelhető termékekről vagy esetleg hirdetős topicod?

(#17191) jenei92 válasza Nyugdíjas (#17188) üzenetére


jenei92
senior tag

ClearFlex60 12,7/9,5mm (600forint körül)
ClearFlex60 15,9/9,5mm (900forint körül)(Aqua tuning euró átváltás után...)
Mért nem ajánlod a 13/10es clearflexet(mérete miatt?)? :R

(#17192) Nyugdíjas válasza jenei92 (#17191) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kicsi a falvastagság, könnyebben törik...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17193) jenei92 válasza Nyugdíjas (#17192) üzenetére


jenei92
senior tag

Értem :B ,majd megy 1 pü a későbbiekben :R

(#17194) Lucif-R válasza KaYaK (#17172) üzenetére


Lucif-R
senior tag

- Asus maximus extreme
- Intel Q9450 --> D-Tek-FuZion-v2 + EK-Backplate-LGA-775
- Ati radeon 4870 512MB GDDR5 --> EK HD4850/4870 ( ne plexiset )
- 2GB Corsair DDR3 --> MIPS ramblokks ( 1db 2gb vagy 2db gb? de oda linkeletem az összes fajtát )
- Samsung Spinpoint F1 1T --> Watercool-Silentstar-HD-Single

Szivatyú: Laing-DDC-Pump-12V-DDC-1T ( 1 forrasztás és DDC Plusz lesz belőle :DDD , ha nem forrasztgatsz akkor vegyé pluszt )
Tartály: Magicool-Plexiac-150 vagy EK-Water-Blocks-EK-Multioption-RES-150 + EK-ANTI-Cyclon
Csövek: Clear Flex 9,5/14,5 ( high-flow, és vastagfalu ergo nem törik )
Csatik: G1/4-eset 10es belsővel
Radi: NexXxoS-Xtreme-III-360-Radiator
Ventik: AC 1000SL @ Nyugdíjas ( csendes és jó és ocsó 1k/db)
Kb egy olyan 100k. A cuccokat be tudod szerezni Nyugdíjason keresztül, irjá neki PÜ. Másold be a commentem számát majd ad neked árakat. Vagy mond mást/olcsóbbat mert a pontos árakkal ő van tisztában illetve ott van az oldalon is.

GPU-ra full covert esetleg tud még Toddy is gyártani neked, illetve FET blokkokat is. Bár azt lehet érdemesebb lenne szetben a Nyugdíjastól ( FET,NB,SB ) pontos tipus ár nála.

Tody Bót illetve nála is lehet találni ezt azt kicsit olcsóbb mint a bolti de nem tudom hogy jók e a Maximusra ( kérdezd tody-t )

(#17195) Nyugdíjas válasza Lucif-R (#17194) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

D-tek V2 helyett tudok perpill jobbat,de titkosss :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17196) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#17195) üzenetére


R.Zoli
őstag

Pedig nem is mutattam Neked az új blokkom akkor honnan tudod :D

(#17197) Cyberbeni válasza fsb1000 (#17190) üzenetére


Cyberbeni
addikt

aquatuning.de-ről kiválasztod a cuccokat, és úgy. Egyébként meg olcsóbb is Nyugdíjason keresztül. (legalábbis pár dolgot kiszámoltam, és drágábbra jött ki ft-eur átváltással, mint amennyiért Nyugdíjas hoza nekem.

[ Szerkesztve ]

(#17198) Játékos válasza SzlobiG (#17171) üzenetére


Játékos
addikt

Ha gondolod, van egy gyári DDC tetőm, önzetlenül felkínálom egy címért cserébe... ;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#17199) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Kéne egy kis tanács...

Kész van a hőcserélőm, kb 30cm magas.
Ki/beömlőt terveztem alulra és felülre is, de most hogy nem tartályként üzemel, hanem tele lesz vizzel (tehát elvileg nincs benne levegő) elbizonytalanodtam melyik legyen a bemenő. Az alsó vagy a felső?
(bár lehet tök mindegy....)

És egy csőves kérdés:

Ti milyen méretű csővet használtok legszívesebben HF tömlővéghez?
(12mm atm. és 14mm a "makkja")
ne essen le, ne eresszen, de kényelmes legyen szerelgetni.


Már 2 napja rakom össze a cuccot és kezdek belefáradni a szét/össze szerelésekbe.
Van Tody féle HF csatim, van subcoolingos hollandis 13/10-es csatim, és Cyberbenitől is hoztam HF tömlővéget.
A csőveim meg 14x3, 10x2 és 8x1,5.
Persze a 10x2 nem megy bele hollandis 13/10-be
A Tody-sra nehéz felerőltetni a 10-est, a 14-es meg lötyögösnek tünik.

(#17200) KaYaK válasza Lucif-R (#17194) üzenetére


KaYaK
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, hogy időt és fáradságot nem kímélve összeírtál nekem egy komplett vízhűtést alkatrészekből! :R :R
Most elvonulok pár napig míg rendesen és jól átrágom magam a témán és megismerem az alkatrészeket amiket ide felsoroltál... ;] ;]
Közben ha elakadnék mindenképpen kérdezek és jövök hozzád(tok) segítségért! ;)
THX MÉG 1x!

élni és élni hagyni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.