Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) serito válasza ABnormal (#17799) üzenetére


serito
senior tag

Köszi ezeket már én is néztem csak nem értek hozzá ezért kértem tanácsot tőletek. Azért írtam, hogy nettó árak érdekelnek mert számla is kell róla. Na meg némi garancia.... :K

Köszönöm mindenkinek :R a tippeket még átrágom az egészet és jelentkezem további kérdésekkel, mert azok mindíg lesznek.

(#17802) fsb1000 válasza #41635072 (#17788) üzenetére


fsb1000
nagyúr

#1. Nem értem miből gondolod , hogy nem írhatod le amit szeretnél...

#2
"Az emelőmagasságnak semmi köze az ellenálláshoz."
Egyetértünk! Szerintem sincs köze az ellenálláshoz!!


Ugy gondolom az emelőmagasságnak a rendszer ellenállásának leküzdéséhez van köze.
Hidd el, ha csak cső van a rendszerben és annak tengelye mindenhol azonos tengerszint feletti magasságon helyezkedik el, akkor is kell a szívattyúnak munkát kifejtenie, hogy a cső falán keletkező surlódási ellenállást legyőzze.
Bizonyos, hogy a névleges térfogatáram (vagy tömegáram) lecsökken a fenti esetben is.
És én úgy gondolom ennek a csökkenésnek mértéke függ a rendszer össz ellenállásától és a szivattyú emelő magasságától is.
.
De tulajdonképpen miért is ismételgetjük ezt?
Javaslom zárjuk le ezt a témát.

(#17803) fsb1000 válasza serito (#17795) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Úgy nettó 30k környékén lehet olyan hűtést kreálni ami jobb mint egy Zalman 9500-as ?"
Igen. Pl használtan 16K-ért. Sokan adbak-vesznek ennyiért jól müködő vízhűtést....

"Boltból" megvásárolva nehezen tudom elképzelni a netto 30K-t, mert már a blokk elviszi majdnem a felét.
A legolcsóbban Cyberbeni árulja az ÚJ(számlás) cuccait:
- Tripla radi: n9.500
- Szivattyú+tartály: n10.5K
Tehát nettó 10K maradna CPU blokk + tömlő + glykol + ventilátor vásárlására.

Ez szerintem nem megy....
Több pénz kell vagy beletörödsz a használtba, vagy kisérletezel azzal a kittel, hátha bírja.

(#17804) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#17803) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kezdem átérezni anno OC helyzetét :D Ne sztároljuk már imigyen agyon a kollégát:D Megérdemli, de ne állitsuk azé' be ugy, mintha ilyen árakon csak ő dolgozna. Szerintem mi is képesek vagyunk rá... Mármint OC meg én:U (Remélem nem csak a magam nevében mondhatom ezt)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17805) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#17804) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igazad lehet, bár nála csak radi, szivattyú és tartály van. 1 fajta... nincs választék.
Igy persze nincs fedésben más "kereskedők" termékeivel.
Egyedül a radi hasonlítható össze szerintem.
.
Miután megjelent a "piacon" CyberBeni, OC-nál is megtalálható a Nexxos 11.500-ért mint középkategóriás tripla.
A Te nyilvános árlistádat nem ismerem, igy nem tudom milyen változásokat indukált nálad az új piaci szereplő, de nem hinném, hogy ez a kis szegmens bezavarna a nagyobb választékot és minőségi cuccokat kinálóknak.
Egy biztos... ugyanazon kivitelű (nem márkájú!) radit kb. 2/3-ért kaptam meg, mint más raktárkészlettel és megtekinthetőséggel rendelkező budapesti boltokban.
Ezt leírni talán nem sztárolás. Sőt az sem érzem annak, ha másoknak figyelmébe ajánlom az olcsó árait, ha netto 30K-ból akar építkezni.
Hidd el.. nem ellened és nem OC ellenében.
.
Vásárlóként és függetlenkét.

[ Szerkesztve ]

(#17806) tsar válasza #41635072 (#17788) üzenetére


tsar
aktív tag

Tudok ilyet, javítottam is, bár az 300-at is elbírna. :D
De mindegy feladom és kezdem érteni néhány ember miért nem látogatja ezt a fórumot.
Csak sajnálom hogy az ide látogató kezdő vizesek ilyen okosságokat olvasnak. :W

(#17807) Nyugdíjas válasza tsar (#17806) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért azt is tegyük hozzá, hogy jelen kolléga kivételesen nehéz eset. Mi már eleve nem szállunk harcba...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17808) TESCO-Zsömle válasza tsar (#17806) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Okos kezdő úgyis kérdez, ha meg kezdő létére nem kérdez, akkor magára vessen! :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17809) #41635072 válasza fsb1000 (#17802) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, van köze, de az én álláspontom szerint (és a fizikatanárom szerint) ezek a blokkok olyan kis ellenállást fejeznek ki, hogy nem számít, nincs olyan szivattyú, ami nem hajtaná meg őket rendesen.

Nyugdíjas: Szerintem az a nehéz eset, aki 4 hónap után nem képes odaadni a számlát. :W
A többiről meg nem is beszélek.

(Nem szeretném, ha ezért le lennék osztva, mert nem én kezdtem.
tsar: Tsar, akkor menj fel a wikipediára, írd be, hogy "drag" és számolgass.... :W okostojás...

[ Szerkesztve ]

(#17810) Nyugdíjas válasza #41635072 (#17809) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezennel megidézem Reset Elek-et;]

Jah, hogy a "szakmai" vitapontodhoz is szóljak.... Gyakorlati tapasztalat van nem is egy, hogy lehet olyan rendszert összeállitani könnyűszerrel,amit nem biztos, hogy elbir az összes piacon lévő vizhűtéshez készült szivattyú. Márpedig a gyakorlat az biztos :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17811) #41635072 válasza Nyugdíjas (#17810) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ez a szivattyú elbír egy normális rendszert.
Persze lehet építeni olyat is, amiben 4 ifa radiátor van... :(
mod: és priviben csak akkor zaklass, ha megvan a beígért számla és gari! :R

[ Szerkesztve ]

(#17812) Nyugdíjas válasza #41635072 (#17811) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az a szivattyú valóban, mert én is nagyon kedvelem,ámde te általánositottál, és azt mondtad nem létezik ilyen. Én csak megemlitettem, hogy létezik.
És én úgy fogalmaztam, hogy könnyen lehet olyan rendszert épiteni aminek elég nagy az ellenállása ahhoz, hogy akrmilyen szivattyú ne birjon el vele. Ahelyett, hogy elkezdesz túlozni, és cinikuskodni lehetséges, hogy csak kicsit tényleg utána kellene nézni.
Azért irtam, hogy könnyen,mert itt is volt neme gy példa már erre, és itt senki nem operál 4 IFA radival. Elég csak egy alap passziv rendszer valami komolyabb radival, netán' Cape Cora-k, és már el is vérzik egy kisebbecske szivattyú.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17813) #41635072 válasza Nyugdíjas (#17812) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én csak azt mondtam, hogy normális rendszernél nem okoz gondot, sőt még ha átlagon felüli/abnormális blokk van akkor sem.
Igen, mint ,mondtam ha nagyon akarsz kötözködni, akkor tudnál építeni....
Cape Coránál nem hiszem hogy elvérezne. Persze abból si lehet 30 blokkot/egységet berakni...

[ Szerkesztve ]

(#17814) Nyugdíjas válasza #41635072 (#17813) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor már csak az maradt hátra, hogy meghatározzuk kinek mi a normális...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17815) #72042496 válasza #41635072 (#17813) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én viszont kijelentem, hogy Cape Coránál elvérezne! :)

Ugyanis kb. ilyen konstrukció kell ahhoz, hogy egy erős gépet is lehűts vele. Ehhez pedig nincs mese, DDC Ultra kaliberű szivattyú kell!

Tata, most ne mondd azt, amit szoktál, hogy nem vagyok normális, mert akkor itt elvágtad Magad! ;]

[ Szerkesztve ]

(#17816) #41635072 válasza #72042496 (#17815) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na épp erről beszéltem. Ez egy "abnormális" rendszer.
Erős géphez meg nemm kell cape cora(?), a hagyományos radiátor különben is jobb hatásfokú.

(#17817) Bulitt válasza #41635072 (#17816) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem ez egy tök normális rendszer. Ennél jobb úgyse kell. Minden tiszteletem Balikának, hogy így megcsinálta :R

(#17818) Nyugdíjas válasza #41635072 (#17816) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

[link]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17819) #72042496 válasza #41635072 (#17816) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Cape Corát Te hoztad fel. Ebből pedig gyengébb géphez is kell legalább 16 profil, ráadásul melegen ajánlott sorba kötni, különben megnézheti magát az ember. Egy ilyenhez már kevés a szivattyúd.
Ettől persze biztos remek szerkezet, csak hoztál egy olyan példát, amit éppen nem kellett volna. :)

A hagyományos radiátorhoz ne hasonlítsuk, mert azzal soha nem fogsz passzívan lehűteni egy korszerű számítógépet! Márpedig aki Cora sort vesz, annak ez a célja.

(#17820) #41635072 válasza Nyugdíjas (#17818) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én arról beszélek, hogy nem muszály cape corákból nyálverős rendszert építeni, mert ezt meg lehet oldani sima lamellás radival is... Azt pedig elbírja ez a szivattyú is...

(#17821) #41635072 válasza #72042496 (#17819) üzenetére


#41635072
törölt tag

Cape Corát Nyugdíjas hozta fel, de mindegy... :DDD
Nem is kell, hogy passzívan hűtsem a gépem, mert a ventillátoraim teljesen leszabájozva NEM hallhatóak... :P

(#17822) Nyugdíjas válasza #41635072 (#17821) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Komolyan mondom, kitérek a hitemből, és elfelejtem a jólneveltségemet!

Tanulj már meg érvelni, vitázni te gyerek! Nem az volt itt a pont, hogy neked mid van. Van homokozó dömpered is,de nem az a jelen beszélgetés témája:D
Hanem te irtad, hogy nem létezik ilyen. A nem létezik az nem azt jelenti, hogy nem létezik a szobádon belül, hanem azt, hogy nincs ilyen. Mi ezt megcáfoltuk. Tessék elfogadni. Ha iylenre nem vagy képes, sosem lesz belőled felnőtt :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#17823) #41635072 válasza Nyugdíjas (#17822) üzenetére


#41635072
törölt tag

"Nem létezik ilyen, normális, nem nyálverős rendszer."
Persze lehet venni süvítő ddc-t... Csak akkor nem tudom mi értelme a víznek. :U

[ Szerkesztve ]

(#17824) fsb1000 válasza #72042496 (#17815) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Balaki911:
Hú de jó ez a hangtalan cucc. A kimenő csöveket miért kellett megszerelvényezni?
Néha leoldod a radikat?

Tel Elek:
A wikipédiában ne bizz.....
Jobb forrásnak tartom a gyakorlati szakemberek munkáit, véleményeit és tesztjeit, mint például a martinsliquidlabon publikált eredmények.

Sokat játszottam a "Flow Rate Estimator"-ral. Bróbáld ki Te is, hogy megértsd milyen gyorsan nő a rendszer ellenállása blokkok beiktatásával.
Nemhogy 30, de akár pár darabbal 1-0.5 gpm alá lehet küzdeni a rendszert, ahol már kezdődnek a (hőmérséklet)problémák, mert leromlik a hőcserélők hőátadási tényezője.[link]
http://www.martinsliquidlab.com/MartinsFlowRateEstimator.html

[ Szerkesztve ]

(#17825) Bulitt válasza #41635072 (#17823) üzenetére


Bulitt
őstag

Ez már nevetséges komolyan :DDD Nem unod?

(#17826) fsb1000 válasza fsb1000 (#17824) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.!!! helyesen: Balika911

(#17827) #72042496 válasza #41635072 (#17821) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor nem felhoztad, hanem felvetted a kesztyűt. De valóban nem ez a lényeg. :)
Azt mindenki elfogadja, hogy Neked így jó a gép, csak ez a vita - ahogy az Öreg is írta - nem a Te igényeidről szól(t)!

fsb1000:

Igen, pontosan amiatt van. Ha nem lennének leválaszthatóak az oldallapok, igen macerás lenne a szerelés. Így sem kifejezetten egyszerű, de jóval könnyebb. :)
Szerencséd, hogy javítottad a nevem, már fentem a nagykést! :D ;]

(#17828) fsb1000 válasza #72042496 (#17827) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A képen nem látom jól, de ezek "cseppmentesen" oldható kötések, vagy le kell ereszteni a rendszert?
Eddig csak egész kis átmérővel láttam olyat ami leeresztés nélkül csatlakoztatható lenne.

(#17829) tibi34


tibi34
tag

Hali :R Némi segítségre lenne szükségem szivattyúválasztás terén.Van egy HighFlow 600-as szittyóm ami a végét járja,ezt szeretném lecserélni olyanra ami elbír egy tripla radit+Merci fűtőtest+cpu,ram kombinációt.De ha már itt tartok legyen vga és alaplapi szett is ;] Előre is köszönöm a válaszokat :R

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#17830) P00By


P00By
nagyúr

Ybris ACS-G:

[link]

[link]

[link]

(#17831) Bulitt válasza P00By (#17830) üzenetére


Bulitt
őstag

Na igen, szép fényes darab ;]

(#17832) P00By


P00By
nagyúr

(#17833) Undoroid válasza jones965 (#17352) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ez igen! :C Szép,rendezett és átgondolt kábelezés! :C Hatalmas gratula hozzá!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#17834) tsar válasza #41635072 (#17809) üzenetére


tsar
aktív tag

Wikipédiánál van néhány komolyabb könyvem, ebben a témában. :U
Amúgy meg olvass vissza, én nem azt mondtam hogy a te szivattyúd nem jó.
Én arra az állításra reagáltam, hogy "nem számít a szivattyú emelőmagassága", ami nem igaz és ezen nincs sok értelme vitázni. :W

(#17835) Reset Elek válasza #41635072 (#17778) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Én ilyet sosem mondtam.
Olyasmit mondhattam, hogy zárt rendszernél nem számítanak a geometriai magasságkülönbségek.

Azt, hogy hány blokkot bír el az ellenállás véget, a teljesítményből tudod kiszámítani esetleg.

[link]

Maradjunk annyiban, hogy a teljesítményből nem tudod kiszámolni.
Ezt a szivattyú jelleggörbéjéből és a blokkok jelleggörbéjéből lehet kiszámolni.

Ha mégis ki tudnád számolni, akkot oszdd meg velünk az összefüggéseket

S az az állításod, hogy akármennyi blokkot elbír egy szivattyú..........Pffff.
Legalább annyira igaz, hogy akár egy zaparozseccel is elindulhatsz a Párizs-Dakaron.
Egy szivattyúra is ráköthetsz akár 60 blokkot, keringetni fogja bennük a vizet, de csak a névleges térfogatáram töredékével. Mondjuk ha egy 4 blokkos rendszernél 2 liter/perc a térfogatáram, akkor 20 blokknál meg 0,003 liter/perc lesz. Vagy valami hasonló. És ez azért ciki, mert olyan 0,5 l/min körül drasztikusan romlani kezd a blokkok hűtőteljesítménye.

Ezt meg tényleg olvasd el és emészd meg.
Jo lenne, ha olyan osztaná itt az eszet, aki legalább az alapokkal tisztában van.

Fizikatanárod meg csókoltatom, és innen kérdezném, hogy neki mi a tanult szakmája? Büfés? Hentes? Bölcsész?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17836) #41635072 válasza Reset Elek (#17835) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát mi kiszámoltuk anno a teljesítményből. (Ha most meglenne a füzetem...)
Persze átváltásokkal...
Ebből sem lehet kiszámolni? :U
Mondjuk ezzel csak a víz ellenállását kapjuk meg szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#17837) #41635072 válasza Reset Elek (#17835) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy a jelleggörbék x és y tengelyén mi van? :U

[ Szerkesztve ]

(#17838) Oibacsi válasza #41635072 (#17837) üzenetére


Oibacsi
őstag

áramlási sebesség és nyomás

(#17839) Reset Elek válasza #41635072 (#17837) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Az olvasás jo, az olvasás szép!
Sok kérdésedre választ kaphatsz, ha elolvasod EZT

Amúgy Oibácsi fórumtárs rosszul mondta, vízszintes tengelyen térfogatáram, függőleges tengelyen szállítómagasság illetve veszteségmagasság.

A képlettel, meg amit linkeltél, lső ránézésre az a baj, hogy túl sok benne a v.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17840) varga911 válasza P00By (#17832) üzenetére


varga911
senior tag

A GX2 nyák-lyukain belül van vezetve egy cső ha jól látom :D No comment....

(#17841) Oibacsi válasza Reset Elek (#17839) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ez gyakorlatilag ugyanaz nem? Meg a pressure szerintem nyomást jelent, a psi, ami ált. a mértékegység, az nyomás mértékegység

(#17842) P00By válasza varga911 (#17840) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, de nem az a lényeg :D

(#17843) #41635072 válasza Oibacsi (#17838) üzenetére


#41635072
törölt tag

A térfogatáram meg a nyomás teljesen más! :DDD
Egyik mértékegysége (itt) l/h a másiké meg Pascal/bar. :)

[ Szerkesztve ]

(#17844) Oibacsi válasza #41635072 (#17843) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ne nézzél már hülyének, a függőleges tengelyre mondom

(#17845) Reset Elek válasza Oibacsi (#17841) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Őőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő..............

A fizikai fogalom a szállítómagasság illetve veszteségmagasság.
A mértékegysége vagy Pa (pascal) vagy m (méter).
Definíció szerint pedig az egységnyi közeggel közölt munka.

És igen, gyakorlatilag nyomás jellegű mennyiség.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#17846) P00By


P00By
nagyúr

Danger Den 4870 X2 blokk:

[link]

[link]

(#17847) Oibacsi válasza Reset Elek (#17845) üzenetére


Oibacsi
őstag

Köszönöm a pontosítást :R

(#17848) #72042496 válasza fsb1000 (#17828) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, ehhez nem kell leengedni a rendszert. Azért nem is cseppmentes a művelet, egy kis víz természetszerűleg kifolyik, de egy ruhát odakészítve ez már nem is jelent problémát. Sajnos ezeknek is kicsi a keresztmetszete (ezért van a két oldal párhuzamosítva), ráadásul 4K-ba kerül a csatlakozók darabja.

De nem ez a szívás benne, hanem az, hogy mikor már elkészültem volna az egésszel, rájöttem, hogy szinte már rá sem bírok nézni a gépre - legjobban teszem, ha eladom a "művet", s visszatérek a léghűtésre! :)

(#17849) Bulitt


Bulitt
őstag

jones965:Ezt hol vetted? :R

[ Szerkesztve ]

(#17850) Nyugdíjas válasza P00By (#17846) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezdejó:D Ezennel rászoktam az alufólián fényképezésre :D
Blokk meg elmegy:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.