Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#10356) Noddy válasza FehérHolló (#10355) üzenetére


Noddy
senior tag

Jó kérdés, hogy Jézus miért beszél így az emberekről. Miért rosszabb az ha valaki semleges (langymeleg) a hittel szemben, mintha harcos ateista/más vallású lenne?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10357) FehérHolló válasza Noddy (#10356) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem vagyok pap/lelkész, csak a saját nézőpontomból beszélek.

A langymeleget tudomásom szerint arra az emberre szokás használni, aki meghallja és megérti az üzenetet, de ennek ellenére nem tesz semmit, nem következik be semmi változás az életében. Ez szerény véleményem szerint valóban rosszabb annál, aki nem is értette meg, és úgy nem csinál semmit.

Tudok cselekedeteidről, hogy nem vagy sem hideg, sem forró. Bárcsak hideg volnál, vagy forró! Így mivel langyos vagy, és sem forró, sem pedig hideg: kiköplek a számból.
Jelenések 3:15-16

Tehát értelmezésem szerint a cselekedetek alapján lesz valaki hideg/meleg/langyos. Az idézett bibliai rész ezt a megtértek csoportján belül teszi értelmezhetővé.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10358) csemberlen válasza Noddy (#10356) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért mert pl én is harcos ateista voltam, és harcos hivő lettem. Aki langyos annak minden mindegy.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10360) JJános válasza Vikusz77 (#10348) üzenetére


JJános
addikt

Az imamegújulás nálam azt jelenti, hogy az Istennel való kapcsolatom szorosabbá válik, és a hálaadás, ........közbenjárás.........nagyobb lendülettel folyik.

Megjött "csabi bácsi". Jön a katyvaszáradat. :O :W

2007-05-06 óta itt!

(#10364) JJános válasza Vikusz77 (#10348) üzenetére


JJános
addikt

Ami azt illeti a hölgy az első részben szerintem igen exkluzív volt. A férfiszereplő pedig mindkét filmben ugyanaz volt.

2007-05-06 óta itt!

(#10365) Noddy


Noddy
senior tag

[link]

Mert jól esik.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10366) Vikusz77 válasza JJános (#10364) üzenetére


Vikusz77
tag

Gondoltam hogy ilyesmit jelent az imamegújulás, csak úgy éreztem hogy ez valami "szakzsargon" amit még nem hallottam.

Na, csak kiderül hogy tetszett az a nő:).
Én is rájöttem hogy ugyanaz a színész, csak teljesen más karakter volt külsőleg, azért írtam kétféleképpen róla.

(#10367) Noddy válasza Vikusz77 (#10366) üzenetére


Noddy
senior tag

A szakzsargont mi csak úgy nevezzük a gyüliben, hogy kánaáni nyelv. Ezzel jól el lehet ijeszteni a kivülállókat :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10368) Vikusz77 válasza Noddy (#10367) üzenetére


Vikusz77
tag

:)
Milyen gyülekezet? Melyik felekezet?

(#10369) Noddy válasza Vikusz77 (#10368) üzenetére


Noddy
senior tag

Ősprotestánsok vagyunk :)
Újszeged, reformátusok.
Nem tökéletes gyülekezet. De ahogy Spurgeont idézzem, ha megtaláltuk a tökéletes gyülekezetet, oda ne menjünk mert elrontanánk a bűnös természetünkkel.

Na még van [link] is

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10370) Horka1


Horka1
tag

Elkerülhetetlenül megítéljük a világunkat. Valamit jónak, valamit rossznak tartunk. De, hogy mi jó és mi rossz azt csak saját referenciapontunkhoz, viszonyítási alapunkhoz mérten tudjuk korrektül megállapítani. De az kizárólag csak a saját igazságunk lesz.

Az én viszonyítási pontom mindenképpen Isten. Az az Isten, aki a mindenségben, mint megnyilvánult hatalom, létrehozta, megteremtette mindazt, amit ma világnak nevezünk, ami természetesen jóval túl mutat a fizikai létsíkunkon.

Az Isten aki a maga képére és hasonlatosságára megteremtette az Isten-embert, aki mivel maga is teremtő hatalommal és önálló szabad akarattal és minden tudásnak birtokában volt, a teremtettség által különválasztódott teremtőjétől, majd a maga teremtett világban, egyre inkább eltávolodott a teremtőjével való legszorosabb kapcsolattól.

Minden tudás, esemény, dolog, jelenség, ráébredés, történés, tapasztalás, ami ős eredeti Teremtőnkhöz vezet vissza, számomra legálisnak tekinthető. Ezzel szemben minden ami a még nagyobb eltávolodást idézi elő, fekete mágiának, Istenellenességnek sátánizmusnak tekintendő, illegális, elvetendő.

Ha tehát Istenről, vallásról beszélek, minden esetben ebből a kiindulási-pozícióból teszem, ehhez viszonyítok.

Ezért gondolom azt, hogy az egyház éppen ellenkező hatást fejt ki, mint amit láttat a hívekkel. Hiszen a hívek az egyház hívei nem pedig Isten önmaga képére teremtett Isten-emberei. Nem Isten önnön "testéből" való test.

Mi emberek, akik magunkat embernek nevezzük, nyilvánvalóan nem azonos a legfőbb első teremtő által teremtett emberrel, aki ugye Isten hasonlatosságára lett megteremtve. Hiszen létünk minden pillanatában tapasztaljuk, hogy semmi nincs azokból a tulajdonságokból, amiket Isten a teremtéskor tulajdonít az embernek.

A szó szorosabb értelmében, mi nem is vagyunk emberek, de Istennel közvetlen kapcsolatunk nyilvánvalóan nincs és jelen állapotunkban nem is lehet.

Hosszas sok életen át tartó fejlődés eredményeként válhatunk alkalmassá arra, hogy olyan állapotba kerüljünk, amely már lehetővé teszi az Istennel való személyes kapcsolatot.

Hiszen Jézus is megmondta, nem mehet az ember az Isten országába, ha újjá nem születik.

Bár tudom, hogy keresztények az ujjászületést kizárólag egyfajta megváltozott szemlélettel azonosítják, "szellemi újjászületés" de ez egyértelműen és nyilvánvalóan nem így van.

A témát bővebben itt fejtem ki:
Az újjá születés doktrinája és kritikája

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#10371) Horka1 válasza Noddy (#10356) üzenetére


Horka1
tag

A langymeleg nem feltétlenül semlegest jelent. Jelenthet kettőst is. De lényeg, hogy nem elkötelezettje valaminek. Bizonytalan, kiszámíthatatlan, mint Péter volt. Hangban persze nem, de tettei még is csak bizonytalanságára félelmére utalnak. Féltette a maga fizikai síkját, hiába tudta jól, hogy ha meg is ölik a lelkének nem árthatnak. Vagyis nem volt eléggé elkötelezett Jézus mellett.

Ellenben Pál, aki elkötelezett és hajthatatlan inkvizítor volt, a fordulat után, ugyan olyan elkötelezett és hajthatatlan elkötelezettje a Jézusi tanoknak.

Tehát a langymelegségből az elkötelezettség hiányzik. Aki az eke szarvára tette a kezét ne tekintsen vissza, mondja Jézus.

-----------------------------------------------------------
http://diskurzus.forumx.hu/index.php?mforum=diskurzus

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#10372) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Sziasztok!

Nincs köztetek olyan aki tud angolul? Néha (havonta talán egyszer-kétszer) kellene egy kis segítség.

Köszi!

(#10373) Vikusz77 válasza Noddy (#10369) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a linket!
Meghallgattam egy igehirdetést, nem is tudtam hogy a Sípos Ete Álmos fia is lelkész.

(#10374) kymco válasza Vikusz77 (#10373) üzenetére


kymco
veterán

Sőt, Sipos Ete Álmos édesapja keresztelte édesapámat (ergo, ő is lelkész volt)... igaz már jó régen....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#10375) Noddy válasza Vikusz77 (#10373) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem is tudom hányan testvérek (azt hiszem 11-en), de a legöregebb is lelkész Sípos Aba Álmos (Békásmegyer, őt azért tudom, mert volt lent szolgálni), és még ezen kívül is van még lelkész a gyerekek között, persze nem mind. De ez így van rendjén, nem lehet senkit kényszeríteni arra hogy csak azért legyen lelkész, mert az apuka vagy nagypapa az volt, mind önként szabad akaratukból, Isten elhívására lettek lelkészek.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10376) JJános válasza Noddy (#10369) üzenetére


JJános
addikt

Spurgeont én is ismerem. :DDD Van tőle könyvem.

Kissé humoros a kijelentése, de nagyon igaza van. Nem a tökéletes gyülekezetet kell keresni, hanem azt ahol jól érzem magam.

2007-05-06 óta itt!

(#10377) JJános válasza Vikusz77 (#10366) üzenetére


JJános
addikt

Kánaáni nyelven mondtam én is. Magyarul. :D

A hölgy, csak úgy tetszett, hogy valóban csinos volt, lehetett volna egy csinostalanabb is. De nem gondoltam vele semmit, mivel nem tartozik hozzám.

Vigyázni kell ezzel, hogy jó megjelenésű egy színész, mert nem várt hatásokat érhet el.

Ma meg a Luther című filmet töltöttem le, és azt néztem meg. Kb. ötödszörre. :B

2007-05-06 óta itt!

(#10378) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Találtam a neten 3 keresztény társkereső oldalt:

Keresztény társkereső: [link] (Szerintem ez a legszínvonalasabb)

Istentisztelet.hu: [link]

Keresztény randi: [link]

Ha van az ismeretségetekben egyedül élő keresztény ajánljátok neki.

(#10379) Kharg


Kharg
tag

Belepillantottam a filmbe, de azonnal ki is kapcsoltam.
Érdekelne azok után, amiket itt leirtatok, de nem bírom leküzdeni azt, hogy beletekerve a filmbe az első fél perc alatt, amit megnéztem, ismételten csak ezzel az -általatok hitnek-, általam fanatizmusnak nevezett történettel találkoztam.

Amennyiben tényleg hitetleneknek készült, nem értem, hogy miért megy bele ismételten abba, hogy megmondja a tutit.
Hinduizmus, Iszlám, nem a tuti. Ez szép és jó. De nem értem, hogy egy ember, vagy akár egy egész gyülekezet miért lenne több egy másiknál.
Ismételten nem értem, hogy egy keresztény hogy mondhatja azt egy muszlimra, hogy te nem a jó utat követed, te pogány vagy(Ugyanez mondjuk érdemes fordítva is, de mivel keresztény -úgymond- kontinensen élek, ezért előbbivel találkozom leggyakrabban)

A másik pedig a történelem rész. Történelmet tanulok, de félretettem ezt és megpróbáltam egyszerű emberként megvizsgálni valamit.
A filmbeli úriember(Jézus :DD ) azt mondja, hogy megjósolták a kereszthalálát, mielőtt! egyáltalán a rómaiak feltalálták volna.
Ismétlem, egyszerű emberként néztem utána, tehát egy olyan ókori könyvembe sem néztem bele, ami tisztán tárgyalja a kivégzési formákat(sémi népek - megkövezés / rómaiak - kivégzés), pusztán csak belenéztem a wikipédiába.
A keresztre feszítést Arisztotelész idejében már használták és mivel a rómaiak bőven vettek kölcsön a görögöktől, biztos, hogy még az első nagy visszhangot kapott kivégzés(i.e. 71 - Spartacus-féle felkelés) előtt végeztek ki így embereket.
Ebből következtetve tehát abszolút nem akkora eredmény kitalálni, hogy majd kereszthalált hal.

Sajnálom, ezek így kitörtek belőlem.
Nem vagyok ateista, folyamatosan művelem magam, arra törekszem, hogy minden szempontból megismerjem a vallásokat. Olvastam már a Bibliát, a Koránt, a Bhagavad Gitát. Ám amíg a legtöbb vallás szimpatikus a szememben, a kereszténységet a katolicizmust egyre elfogadhatatlanabbnak találom és az egyházat egyre undorítóbbnak.

Igazából a legnagyobb bajom még mindig a megmondóemberekkel van. Azokkal, akik x éve feltettek egy szemüveget és csak azon keresztül látnak mindent.
És ahogy egy nagyon kedves tanárom mondja: "Egyik szemüveg sem mondja meg a tutit"

[ Szerkesztve ]

Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

(#10380) Dalai Láma válasza Kharg (#10379) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sok baj van a katolikus egyházzal. Mondom ezt katolikusként, és a vallásomat gyakorlóként. Kívülállóként pedig az egész vallással. Nem gyereknek való, az biztos. És mivel a legnagyobb és legelterjedtebb vallás, külön ágazatok alakultak ki benne. Nem véletlen, hogy kaotikusnak nevezik ;)

Később sok mindent megértettem, amik ma már teljesen logikusnak tűnnek, korábban viszont értelmetlen hülyeségek voltak számomra. Nagyjából a legtöbb vallási szabály ilyen volt. Mi az ,hogy kötelező, meg mi az, hogy tilos? Nincs benne a Bibliában, hogy péntekenként ne egyek húst, meg még ezernyi más dolog sem. Ezek nehezen nyernek értelmet. És sajnos sok olyan pap van, aki nem tud közelebb vinni ezek lényegéhez.

Én is találkoztam olyan pappal, hogyha nem ismertem volna már előtte sok hiteles papot, akkor sírva menekültem volna a templom közeléből is. Sajnos ilyen is van.

Elsősorban viszont úgysem a vallást kell megtalálnod, hanem Istent. Utána persze jó a hitet közösségben megélni, erre meg adott valamilyen felekezet. Magyarországon is rengeteg nagy, és kis egyház, valamint szekta van. Mindegyiknek az a sajátossága, hogy a többiekkel ellentétben az ő tanításuk az egyetlen igazi. De valamit választani kell, és ha választasz, akkor idővel érdemes elfogadni a játékszabályokat. A lényeg úgyis a hit.

Ha van egy elmélyülő hited, és közben ebben a világban élsz, és használod néha az agyad, nagy baj nem érhet. A szélsőségeket, és fanatizmust érdemes kerülni, mert nem vezet semmi jóra. Szerintem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10381) kymco válasza Kharg (#10379) üzenetére


kymco
veterán

Úgy gondolom, hogy az indulatod részben valós problémákra mutat rá, de azon érdemes elgondolkozni, hogy lehet-e az összes "szent" könyv egyszerre igaz, hogy lehet-e egyszerre igaz az összes vallás által meghatározott "igazság"?
Szerintem nem. Isten vagy személytelen vagy személyes. Az örök élet létezik vagy a nirvána. Vagy az Isten ingyen kegyelme állítja helyre a vele megromlott kapcsolatot, vagy a cselekedetek, indulatok patikamérlegen történő mérése.
Ha az egymást kizáró állításokat nézem, akkor valakik hazudnak, félrevezetnek vagy nagyon benézték a dolgokat.
Én hiszem, hogy, amit a Biblia ír, az a tuti. Vállalom, hogy ez az egyetlen igazság. Vállalom, hogy Isten személyes Isten, aki a szeretetével helyreállította az emberrel a kapcsolatot azzal, hogy Jézus felelt a bűneinkért. Hiszek az örök életben. És ezt mivel igaznak tartom, lehet minden más ennek ellentmondó állítás érdekes, izgalmas sőt értékes is... nem igaz.
Mert nincs több egymásnak ellentmondó igazság.... bármennyire is szeretné ezt beleszuszakolni a világunkba a kísértő.
Egyébként nem volt jellemző, hogy zsidó embert keresztre feszítettek... volt ennél általánosabb megoldás... a megkövezés. A legaljasabb, legelvetemültebbek "kiváltsága" volt a keresztre feszítés. Ennek pedig Pilátus szájából is tudjuk, nem volt alapja.
A parázna asszonyt a zsidók meg akarták kövezni (a paráznaság a zsidóknak több volt, mint házasságtörés, Istennel való szövetség megrontása volt), később Pált, aki a megfeszített Megváltóról tesz vallást szintén megkövezik Lisztrában. A zsidók vallási bűnökért követ ragadtak... Nem volt magától értetődő a köztörvényes kivégzés, a kereszt Jézus számára, sőt mivel rabbi volt bizonyos értelemben tiltott is volt, mert a zsidók szerint átkozott, aki fán függ.

www.refujvaros.hu

(#10382) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Találtam egy nagyon jó weboldalt: [link].

Tele van filmekkel. A Jeremiást néztem meg és nagyon jó volt. A többi film elég gyengus, amatőr, de a Jeremiás profi film. Ingyen megnézheted.

(#10383) JJános válasza Kharg (#10379) üzenetére


JJános
addikt

Én sem tudok sok mást leírni, mint kymco. Az ő véleményével maximálisan egyetértek.

Úgy érzem kicsit elfogult vagy az igazi kereszténységgel szemben. A tutit azért mondja meg, mert tudja. Ilyen egyszerű.
Hiába műveled magad, csak egy út az igaz. Nem a tudás, nem a jó cselekedetek fognak téged a megoldáshoz vinni.
A katolicizmus az én szememben is undorító. Remélem, hogy ki fognak belőle jönni, azok akiket elhívott az Úr Isten.

2007-05-06 óta itt!

(#10384) Dalai Láma válasza JJános (#10383) üzenetére


Dalai Láma
őstag

"A katolicizmus az én szememben is undorító."
Ez nem ütközik moderálási alapelvekbe? Mert ezzel konkrétan sérted a vallásomat.

Gondolni persze azt gondolsz, amit akarsz.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10385) JJános válasza Dalai Láma (#10384) üzenetére


JJános
addikt

Nem akarom még egyszer felsorolni mi az amik miatt undorodom a katolicizmustól. Kezdhetném a homokos papoktól, a pedofil-ekig, és sorolhatnám mindazt ami Istentől elfordította a híveket, és lettek egy vallás szolgáivá. Egy olyan vallás szolgáivá, akik a híveiket a pokolba vezetik. De közel a nap, amikor az igazán Istenfélő emberek megutálják majd, és megtagadják majd a katolicizmust.

Te pedig, aki leírod, hogy ez a te vallásod, minden bűnüket el akarod fedezni? Tedd, de engedtessék meg nekem, hogy undorodjam, Van olyan ország, ahol tömegesen lépnek ki a katolicizmusból az emberek, mert undorodnak elveiktől, tetteiktől.

Ha akarod moderáltasd.

2007-05-06 óta itt!

(#10386) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy - feltételezhetően akad itt olyan, aki elég jól ismeri a Bibliát - van e benne olyan részlet, ami azt írja le, hogy gondoskodj felebarátaidról, nem bánts másokat, segítsd, ha tudod.

Csak van egy vakbuzgó kollegina, aki állítása szerint hithű keresztyény és oda-vissza ismeri és be is tartja a Bibliában írottakat. De sajna emberileg nagyon nem úgy tűnik.

Ha van ilyen részlet, akkor kérlek írjátok meg ,hogy a Biblia mely részén (Ó- vagy Újszövetség, kinek a könyve, melyik részén).

Köszönöm előre is

Mess with the best / Die like the rest

(#10387) Tomate


Tomate
veterán

Barátnőm (17) + családja jár a Hit gyülekezetébe. Hogy közöljem finoman vele, hogy ez nem a legszerencsésebb? A vallásba vetett hitével nincs bajom, csupán ezzel a Hit gyülekezete hülyeséggel. Örülnék ha még most felvilágosodna. :R

(#10388) JJános válasza Tomate (#10387) üzenetére


JJános
addikt

Lehet, hogy nem érdekel, de a hit gyüli teljesen jó hely.

Ergo:
1. Vagy nem vagy tájékozott.
2. Előítélettel vagy a hit gyüli felé.

Vagy mind a kettő. :D

2007-05-06 óta itt!

(#10389) Tomate válasza JJános (#10388) üzenetére


Tomate
veterán

A 2. pont okés. Van fogalmam a hitgyülekezetről és annak igazi céljáról. Az egész család tisztára meg van kattanva. Egy egyedülálló anyuka + egy 17 egy 15 és egy 13 éves gyerek. Az idősebbik kettő lány. (az egész bagázs jár) Nos én a 17 éves lánnyal szűrtem össze a levet, és nem meri elmondani az anyjának, hogy mi van már 1,5 hónapja. Ezenkívül is vannak még érdekes dolgai... Mindenképpen köze van a dolognak hozzá szerintem.

(#10390) pc-user válasza Louro (#10386) üzenetére


pc-user
aktív tag

Itt találsz online Bibliát. Írd be a keresőbe, hogy "felebarát" (pl.).

(#10391) Atos23 válasza Tomate (#10389) üzenetére


Atos23
senior tag

Elvileg azok nem nagyon hagyják magukat, csak házasság után? Tényleg így van ? :)

Nekem egy Jehova csaj volt bepróbálva, de sajna nem hagyta magát :)

(#10392) kymco válasza Tomate (#10389) üzenetére


kymco
veterán

Nekem a rokonaim között vannak higyülisek. A korábban szétesésnek indult család összerázódott. Csupa pozitív változást látok az életükben. Hajlok arra, hogy a közszájon forgó előítéletek 90%-a nem valós. Soha nem leszek hitgyülis, de megtanultam tisztelni őket.

Elég sok családot ismerek az életkorom miatt is... Hát normálissal még nem találkoztam.. és ezek még csak nem is mind hívő családok....
Nagyon igaznak tartom ezt a mondást: Normális család nincs, max nem ismered eléggé őket.

www.refujvaros.hu

(#10393) JJános válasza Tomate (#10389) üzenetére


JJános
addikt

Nekem az a gondom ezzel, hogy ha a lány hívő, akkor ne tartson barátot.
Ha csak az anyja kényszeríti a gyülibe, abból úgysem lesz sem hit, sem Istenfélelem.

Nem a hit gyüli az, aminek, vagy akiknek rosszat kellene tulajdonítani.
Ismerem a hit gyülit.

Ezek után ki merem jelenteni fogalmad sincs a hit gyüliről.

A hit gyüli célja összegyűjteni a híveket, gondozni őket.

Amire te gondolsz az az adakozás gondolom, mert ez az első vádja mindenkinek, általában. A pénz.
Akinek kevés pénze van, nem kell súlyos ezreket adakozni, amikor a kosár körbejár 200 Ft-ot is lehet bedobni, vagy 100-at.
Gondolom, ha ásványvízre kerül, akkor Isten munkájára is jut valamennyi.

A hívő ember pedig tudja, hogy ha ad, azt Isten visszaadja majd. Azt a pénzt a hit gyüli használja fel, de nem neki adjuk, hanem Isten céljaira. Mindegy milyen gyülibe járunk, ez a dolog minden hívőnél ugyanaz. Fizetni a tizedet, és adakozni, és ezen felül pedig még alamizsnát is kell osztogatni. Ez nem a hit gyüli kiváltsága, hanem a hívő embereké.

Kifizetni a terembérletet, egyéb költségeket.

Gondolom, hogy te nem vagy Istenfélő ember.

Végül: A mi családunkban 4 megtért hívő ember van, abból három rendesen fizeti a tizedet, és rendszeresen adakozunk.

Aki nem így tesz, ne várjon anyagi előrehaladást. Isten megfizet mindenkinek nyilvánosan. Tőlünk jogosan várja el, hogy tiszteljük őt jövedelmünkből. Aki nem iszteli, vagy nem tudja, mert háztartást vezet, az is tud adakozni.

Egy rántotthúsos szenyó 300 Ft, és egy kóla hozzá mondjuk 200.
Ha ezt megveszed, de az adakozásra csak 100 Ft-od jut, akkor Isten is tudni fogja hányadik helyre tettük Őt.

Remélem érted, hogy mit akarok szemléltetni.

A gyülekezeteknek nem célja kifosztani a családokat. A gyülekezetek vezetői félik Istent, és tudják, ha ez volna a céluk, akkor jogosan jöhetne rájuk isten haragja.

Te is tudod, ami ebül jött, ebül megy.

Nem a hit gyülit megvédeni az életcélom. Mint minden más gyülibe itt is vannak gondok, problémák, ítélkező testvérek....és sorolhatnám.

De a munka ami itt folyik jó irányban halad. Szerintem.

Ugyanígy bármely gyülire sárt dobál valaki, meg fogom védeni!

2007-05-06 óta itt!

(#10394) JJános válasza Atos23 (#10391) üzenetére


JJános
addikt

Gondolom te sem vagy Istenfélő. :W

Isten a testi kívánságok szabadjára engedését gyűlöli. Ahogy a nőkröl beszélsz az pedig nonszensz. Undorító.
Isten a szebbik nemet társnak teremtette, nem pedig próbálgatásra. Ennyi. :(

2007-05-06 óta itt!

(#10395) Tomate válasza JJános (#10393) üzenetére


Tomate
veterán

Értem én mit mondasz. Az, hogy a xy + xyz-től beszednek pár száz forintot a vidám éneklés alatt, az csak arra jó, hogy xy + xyz lelke megnyugodjon. Ebből érdemi bevétel szerintem nincs. De, hogy ez a Hit gyülekezet a nagyobb pénzek lenyúlására alakult az is biztos egyszer. A politikán át mindenbe képesek belefolyni a pénzért.

Egy kis táblázat 1%-ok-ról.

2009 17 501Fő 60 620 439 Ft 3463 Ft
2008 16 376Fő 56 087 626 Ft 3425 Ft
2007 13 521Fő 48 667 855 Ft 3600 Ft
2006 12 452Fő 42 813 783 Ft 3438 Ft
2005 11 638Fő 38 194 402 Ft 3282 Ft
2004 11 085Fő 35 937 887 Ft 3242 Ft

Év Fő Összegyűlt /kopf

Ajánlom megtekintésre a South Park 7. évadjának 9. részét.
Egy video: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10396) JJános válasza Tomate (#10395) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon tévedsz.
Az 1% arról szól, hogy mennyi ember támogatja abból az 1%-ból, amit bárkinek odaadhat.
Ebben nincs semmi kivetnivaló. Minden egyház részesül belőle. Ha még mellé tetted volna a katolikus számadatokat, már nagyobb képet kapnánk.

Ezt az összeget nem egymás finanszírozására fordítják a vezetők, mert ezt nem tehetik.
Megnézheted, hogy melyik vallás mit tesz azokért akik nélkülöznek. A hit gyüli minden városban osztogatja a ruhát, kaját, tartós élelmiszereket, mint ahogyan a többi vallás is cselekszi ezt, karitatív célból.

A politikába pedig más vallások is beleszólnak. Amennyire, és abban amiben beleszólhatnak.

Ha a hit gyüli felszólít embereket, hogy az mdf-re szavazzanak, akkor abban nincs semmi kivetnivaló. Biztos vagyok abban, hogy a meggyőződése ellen senki nem szavaz. Még parancsra sem.

A római katolicizmus a fidesz mellett kampányolt. Megtehette, senki sem bántotta őket ezért.

Szerintem ez még mindig előítélet a hit gyülivel szemben.

2007-05-06 óta itt!

(#10397) Tomate válasza JJános (#10396) üzenetére


Tomate
veterán

Jó... lehet, hogy tévedek és tök rendes az egész bagázs és senki nem nézi a saját érdekeit. De azt akkor sem fogom megérteni miért kell diszkózenével majomparádévá tenni egy Istentiszteletet. Egy templomi mise sokkal értelmesebb véleményem szerint.

(#10398) csemberlen válasza JJános (#10396) üzenetére


csemberlen
őstag

Az, hogy sok vallás kampányol adott párt mellett lassan megszokott, de mindenképpen Írás-ellenes cselekvésmód!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10399) JJános válasza Tomate (#10397) üzenetére


JJános
addikt

Nagyon magas benned még mindig az előítélet.

Nincs ott diszkózene. Ami ott van, a lehető legjobb zene, és ének. Ezt sok más felekezet is elismeri.

Az, hogy mi szép neked, és mi tartozik Istenhez, az nem egy fogalom. Nem akarlak megbántani, de a mise nem Istenről szól, vagy nem arról az Istenről.

2007-05-06 óta itt!

(#10400) JJános válasza csemberlen (#10398) üzenetére


JJános
addikt

Igazad van! Ennek a dolognak külön kellene válni. Más kérdés, hogy imában lehet kérni a legjobb kormányt.

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.