Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#10901) lao ce válasza Noddy (#10900) üzenetére


lao ce
aktív tag

"És amit te nagyon keversz az a megítélni és az elítélni. Súlyos fogalmakat mosol össze, csak azt nem tudom, hogy tudatosan vagy tévedésből."
en tenyleg azt hiszem hogy amikor azt irod hogy a hitedet itelem el akkor az azt jelenti hogy a hitemet iteled el. ha szerinted ez igazabol mast jelent akkor nem en mosok ossze sulyos dolgokat itten.

"Nagy ellentmondás van abban, amiket írsz."
nem igazan. sajnalom hogy te nem vagy kepes megerteni amit irok. az meg kulon vicces hogy azert veszed a batorsagot hogy eliteld a vallasomat. igazan szofisztikalt hozzaallas. csakis jezusi tanitas allhat e mogott :)

latom megfeneklett a tarsalgasunk.
mindenesetre koszonom az idodet, igazan elveztem a beszelgetest amig nem kezdted el terelni. tovabbi jo itelgetest kivanok :)

nicht kompot

(#10902) Noddy válasza lao ce (#10901) üzenetére


Noddy
senior tag

Tényleg, igazad van. Tévedtem. Csúnyán elítéltem a vallásod. Ebben változnom kell. Meg kell ítélnem a taoizmust.

Itt is jól látszik, hogy nem vagyok tévedhetetlen.

Szerintem nem feneklett meg a társalgás, csak elfáradtál.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10903) lao ce válasza Noddy (#10902) üzenetére


lao ce
aktív tag

tolem elitelheted, az a te dolgod, csak ne itt tedd arra ke'rtelek. amugy is nehez beszelgetni ilyesmirol mert sok a kulonbseg, ugy viszont totalisan remenytelen hogy lehanyjuk a masik vallasat itt-ott. :)

tenyleg elfaradtam kicsit. az ellentmondasok es ellentetek valoban mindenben ott vannak es kiemelt fontossagu a taoista vilagkepben ahogy mar elregeltem itt ezerszer. de ha olyan hetkoznapi dolgolkat is ki kellene fejtenem hogy mi a kulonbseg a kozott hogy a valamit szem elott tartani vagy valamit a legfontosabbnak tartani, akkor sehova sem jutunk.

nicht kompot

(#10904) Noddy válasza lao ce (#10903) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocsánat, nem gondoltam volna hogy ennyire nehezen éled meg a nyelvbotlásomat, mert tényleg a megítélésre gondoltam, mert az Ige szerint ez helyes. Amíg nem látom meg életemben a bűnt addig nem tehetek semmit és te segítettél hogy meglássam, hogy nagyon elhamarkodott vagyok annyira rajongok Istenért, de ő nem szeretné hogy ezt az ő kárára tegyem, hanem hogy őt képviseljem mások előtt. Ez jó próba volt a számomra, sok mindent tanultam Jézusról, megint...
Persze tudom, hogy nem fogom elfogadni a hitedet és te se az enyémet és nyílván ez egy nagy feszültség, ezt valaki elbírja hordozni valaki nem. Megértem, hogy belefáradtál. Néha az alapfogalmak új értelmet nyerhetnek és ez pláne fontos egy olyan dologban, ahol egy eszme teljesen felforgatja az ember világképét, ilyen kor érdemes az alapvetőnek gondolt fogalmak újradefiniálása. Bár lehet hogy neked ezek evidens dolgok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10905) lao ce válasza Noddy (#10904) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Néha az alapfogalmak új értelmet nyerhetnek és ez pláne fontos egy olyan dologban, ahol egy eszme teljesen felforgatja az ember világképét, ilyen kor érdemes az alapvetőnek gondolt fogalmak újradefiniálása. Bár lehet hogy neked ezek evidens dolgok."
ebben is teljesen igazad van. amit en evidensnek gondolok az masoknak esetleg nem az, vagy forditva.
en azzal a'ltatom magam, hogy kb a hetkoznapi ertelemben hasznalom a szavakat. de lehet hogy tevedek. tevedtem mar nagyobbat is :) meghat... a hetkoznapi fogalmak ertelmezese kozott is vannak kulonbsegek.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#10906) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Egy hete megkezdődött az advent. Ez a várakozás Jézus születésére. És alkalmas arra, hogy a saját életünket is megvizsgáljuk több nézőpontból is. Rendezhetjük sorainkat Istennel. Hogy ne csak úgy hirtelen essünk be a karácsonyfa alá, ne csak külsőségekben legyünk díszesek, hanem a lelkünk is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10907) JJános válasza lao ce (#10903) üzenetére


JJános
addikt

Sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e.

"mert sok a kulonbseg, ugy viszont totalisan remenytelen hogy lehanyjuk a masik vallasat itt-ott"

A legnagyobb különbség az, hogy nekünk nem vallásunk, hanem megvallásunk van. A biblia azt mondja a szellemi ember mindent megítél. A szellemi ember az, aki nem a fizikai testét szolgálja. Persze mi is eszünk-iszunk, de nem engedünk minden kívánságnak, ami a test akarata.

Az a vallás, vagy bármi más, ami mögött a gonosz áll, és az is hozta létre, a mi szemünkben értéktelen, ezért elítéljük.

Miért hozza létre a gonosz ezeket? Azért, hogy elválasszon Istentől.

A gonosz minden embert akit meggyőz valamely vallással, vagy bármivel, ami tévútra visz, becsapta. Ez a fő dolga.

A mi célunk Krisztusivá válni. Ez az igazság útja. Bármennyire is szeretjük az embereket, még a becsapott embereket is, kötelességünk állást foglalni. Ezért ítéljük el vallásodat.

Én is súlyosan elítélem! Undorodom tőle!

Az igaz egyháznak, akinek tagjait csak Isten ismeri, a legnagyobb ellenfele a hamis egyház.

Ezért van az, hogy pont azok támadják legjobban az igazakat, akik a hamisságban vannak.

Lásd például Luthert. Meg akarták ölni, mert felnyitotta az emberek szemeit.
Fel is nyitotta, és hatalmas változások kezdődtek!

Amikor Isten közbeavatkozik, akkor az Istenkeresők mindig megtérnek, és követik.

Sajnos ma a világban nagyon sok a hamis vallás, és sok sok ember jól érzi magát azokban, mert nincs tilalom, nincsenek törvények. Mindent lehet csinálni, csak az a lényeg, hogy hogy érzed magad. Nem számít semmilyen parancsolat, amíg a törvényt át nem hágják. A törvény meg engedékeny.

De nem nekünk.

Nem akarok a r.katolikusokkal példálózni, mert meguntam, de a legtöbb rosszat ők teszik itt a földön. Erőszakosak, másokat is ebbe a vallásba akarnak hurcolni, miközben nem a teremtő Isten az istenük.

A reformáció is elvesztette lendületét, de azt látom, hogy a legnagyobb ellenségük mégis mindig a r.katolicizmus volt.

Félnek is a reformációtól a katolikusok!

Én is ismerek sok katolikust. A templomban térden csúsznak, aztán hazamennek, és folytatják a test kívánságainak a kielégítését. Paráznák, falánkok, ......gonosszak.
Aztán megint vasárnap csúsznak-másznak, letudják a 30 miatyánkot, és kezdik elölről.

Azt fogják aratni sajnos, amit vetettek.
Advent, meg szeretet ünnepe. Ha tudnák mit is ünnepelnek valójában, a gyomruk is kifordulna. De nem vesznek észre semmit. Mert szemeik vannak, de nem látnak, füleik vannak, de nem hallanak. Olyanokká lesznek mint a bálványaik, isteneik.

Elítélem lao ce a vallásodat, mert tévútra visz, ha te nem is látod, mert vak vagy.

Elítélem, mert el kell ítélnem. Becsapott az ördög! bármennyire fáj is, ez az igazság.

Jézus Krisztus a golgota keresztjén megváltotta életünket. Megváltott a halálból, a betegségből, az átkoktól, a szegénységtől.

Ő az El Shaddai! Aki több mint elég!

Aki megveti Őt, és nem fogadja el áldozatát, azt elítélem. Aki nem őhozzá megy hanem bárki máshoz, azt is.

Tetszik, nem tetszik elítélem!

2007-05-06 óta itt!

(#10908) JJános válasza JJános (#10907) üzenetére


JJános
addikt

Utóirat:

1. Jézus Krisztus a sátorok ünnepén született, ami október elején van.

2. Nem kötök kompromisszumot a gonosszal semmilyen szinten!

2007-05-06 óta itt!

(#10909) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#10906) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ilyenkor az adventben olyan témák is előkerülnek, amik egy átlagos hétköznapon talán nem ilyen hangsúlyosak.

Az egyik ilyen gondolat, hogy az ember érték. Minden emberi lény érték. Hiszen mind Isten teremtményei vagyunk. Ha egymást becsméreljük, akkor Istent káromoljuk, az ő művét szidalmazzuk.

Ha látok egy koszos büdös hajléktalant, aki már reggel részeg, vajon meglátom-e benne, hogy ő Isten gyermeke? Ez egy olyan kihívás, aminek nagyon nehéz megfelelni. Ítélkezni nagyon könnyű, de egy apró segítő gesztust is végtelenül nehéz már megtenni. Látjuk nap mint nap, milyen emberek vannak, köztünk élnek és járnak. És akiket legjobban megvetünk, ők is Isten gyermekei.

Nagyon nehéz úgy élni, hogy meglássuk minden emberben -az ellenségünkben is- ezt az értéket. Mégis, talán ez az a mód, ahogyan egyáltalán érdemes élni. Én ettől igen csak messze vagyok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10910) JJános válasza Dalai Láma (#10909) üzenetére


JJános
addikt

"Ha látok egy koszos büdös hajléktalant, aki már reggel részeg, vajon meglátom-e benne, hogy ő Isten gyermeke?"

Én elsősorban nem Isten gyermekét látom az ilyen emberben, hanem az ördög becsapottját.

Talán belement egy olyan házasságba, ami után az utcára került, és már nem tudott újra felemelkedni.

Talán elvesztette munkahelyét, és nem volt senki aki megsegítse.

Talán belemerült az ívásba, és elitta mindenét.

Talán elhagyta magát, és se hite, se semmije nem maradt.

Becsapta, elhitette az ördög, és most azzal fizet szegény ember, hogy nincs hol aludjon, nincs mit ennie, és ha van pár fillérje, azt alkoholra költötte.

Jajj azoknak, akik kora reggel részegítő ital után futkosnak, mondja Ézsaiás.

Tehát nem Isten gyermeke, mert akik Isten gyermekei, azokat Isten vezeti is.
Ez csak az egyik ostoba becsapása az ördögnek, amit azok, akik nem ismerik a szentírást könnyen bevesznek, mert éljen a humánum. Mert egyszer egy évben a szeretet jegyében ellágyul a szívük.

Aki meg süket vak, mert megcsalta a gonosz, és eltévedett, semmivel sem különb.
Ugyanaz a verem!

2007-05-06 óta itt!

(#10911) Noddy válasza JJános (#10910) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem ez nem erről szól.

Én se értek egyet azzal, hogy csak advent és karácsony akkor fontos a szeretett, azt sem értem miért a karácsony a szeretett ünnepe, legfeljebb Isten szeretetének ünnepe, de ezt nyilván nem lehetne elfogadtatni a sok képmutató emberrel, inkább magunkat szeretjük fényezni, hogy bezzeg én szeretem a másikat, mert LCD tv-t vettem neki, meg a legújabb csoda ketyerét, de egy jó szót nem tudok szólni senkihez...
A keresztyéneknek az év minden napja advent (kellene hogy legyen), várjuk Jézus eljövetelét, aki elítél mindenkit, és új eget és földet teremt. Ahogy írva is van úgy jön el mint a tolvaj, nem lehet tudni mikor és nekünk ennek megfelelően kell várnunk, nem csak adventkor vagy karácsonykor, hanem az év minden napján.
Ez persze nem megkönnyíti a dolgokat hanem megnehezíti, mert még 3-4 hétre még lehet, hogy megpróbálok Isten szerint élni, de egy egész életet...

Tény hogy Isten minden embert szeret és az is tény hogy senki nem állhat meg Isten előtt magában, még JJános sem :) Egyenrangú a részeg hajléktalannal, ahogy én is, vagy bárki más. Jézusra van szükségünk, hogy Istenhez mehessünk. Mindenkinek Jézusra van szüksége... Magamban én se tudok ellenállni a sátán csábításának, folyamatos csata dúl a lelkemben és egyedül győzni nem lehet, vagy ha úgy tűnik hogy győzök is az már ad az egonak annyi táptalajt, hogy holnap simán elbukok... Ezért elengedhetetlen a folyamatos "táplálkozás" (naponkénti bibliaolvasás, imádkozás, gyülekezet).

És persze szeretni kell a részeg hajléktalant, amit ő nem könnyít meg, sőt megnehezít... De az ilyen helyzetekben is Isten tud bölcsességet adni, hogy mit kell tenni, hogy pénzt, ennivalót vagy segítő kezet nyújt az ember, vagy el beszélget (nyilván egy részeggel nem sok értelme van...)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10912) JJános válasza Noddy (#10911) üzenetére


JJános
addikt

Teljesen egyetértek. Ez a dolgoknak az egyik oldala. Isten szeret minden embert.
De. Aki teljesen átadta magát az alkoholnak......satöbbi, ő nem Isten gyermeke.

Én is küzdök nap, mint nap, és onnan is jön támadás, ahonnan nem is várom, és az elme szintjén komoly háború dúl, de nem vagyok a harcban egyedül, mert Isten velem van, és a fegyvereket is felöltözöm minden nap.

Ha nem ismerném Istent, akkor sem tudnék olyan mélyre süppedni, hogy hajléktalan legyek. Erre elég nagy esély volt, de meghúztam a vonalat mindig, hogy mire mennyit költhetek, és a nehéz időket sikeresen túléltem.

Én is szeretem az alkoholt, és harcolok ellene, de nem adnék ki érte semmilyen összeget, amíg másra kell. Akkor is csak minimálisan, ünnepeken fogyasztok.

Ismerem magam, ha hagynám le tudnék részegedni. De nem teszem, mert nem akarok olyan lenni. A legtöbb hajléktalan saját hibájából, és akaratából van ott, ahol.

Ismertem hajléktalant, akinek főnököm munkát ajánlott. Aztán mesélt nekem.

Mindig kap az utcán emberektől pénzt. Van hol lefürödni, van mit enni, és jó lógni, lófrálni.
Két hét után megszökött, vissza az utcára, pedig albérletet, munkát kapott, és mindenki segített neki.

Erről ennyit.

Nem hiszem, hogy Isten előtt egyenrangú lennék azzal, aki hagyta magát becsapni az ördög által.
Isten előtt a legkedvesebbek az övéi. Nincs két egyenrangú ember Isten előtt, mert mindenki kisebb, vagy nagyobb!

És jóllehet nem tetszik ilyet kimondani, de különbséget kell tenni Isten fiai, és a disznók között.

Az nem szeretet, ha magunkat egyenrangúnak tartjuk egy részeg hajléktalannal, bármennyire is sajnáljuk! Nem! Az ebek, és disznók ......és ilyenek nem fogják örökölni az Isten országát. Mi velük nem egy csoporba tartozunk!

2007-05-06 óta itt!

(#10913) Dalai Láma válasza Noddy (#10911) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem vitaindítónak szántam, amit írtam. És lehetne ragozni, valóban minden nap ünnep, stb. Viszont mégis egy nap kiemelkedik a hét többi napja közül, mert ha minden nap ünnep, akkor egyik sem az. Szükség van olyan időszakokra, amik kicsit jobban felhívják a figyelmünket, hogy álljunk meg, és kicsit gondoljuk végig az életünket.

Nekem nincs problémám azzal, hogy a karácsony a szeretet ünnepe, hiszen Isten a szeretet. az ajándékozásban sincs semmi rossz. Én nem szeretném feltételezni az emberekről, hogy csak azért ajándékozzák meg a szeretteiket, mert önmagukat fényeznék. Amikor kisgyerek voltam, a szüleim nem önmaguk fényezése miatt adtak ajándékokat. Különösen, hogy nem is tudtam, hogy tőlük kapom ezeket.
Az ajándék nem csak tárgy lehet, viszont az ajándék a szeretet kifejezésének egyik formája. Nem az egyetlen, és nem feltétlenül az elsődleges, de mégis csak kifejezési forma, és érdemes is élni ezzel. Isten végtelenül bőkezűen élt az ajándékozás lehetőségével felénk.

Kellenek olyan időszakok, amik megerősítenek. Egy lelki gyakorlat, egy elmélyült ima, egy advent, egy nagyböjt, nevezzük, ahogyan akarjuk. Jelzőtáblák, amik időről időre ott vannak.

Aki olyan szuper, hogy megy neki minden kapaszkodó nélkül, és minden napját úgy tudja élni, mintha advent lenne, annak lehet, hogy ez felesleges. Na de hány ilyen ember van?

Amit az ember szeretetéről írsz, azzal én is egyetértek, hasonlót gondolok erről. És ettől még nem jelenti azt a szeretet, hogy egyetértek az életmódjával. De ítélkezni az én helyzetemből nagyon egyszerű és kényelmes. Ha azt az életutat jártam volna be, amit ő, vajon most hol lennék? Lehet, hogy sokkal lejjebb. Lehet, hogy az illető többet kűzdött már, mint én valaha.

Nagyon tudom tisztelni és becsülni azokat az embereket, segítőket, akik a legagresszívabb csövesben, gyilkosban is megláták az embert, Isten teremtményét. Én tudom, hogy bizonyos helyzetekben kizárt, hogy erre képes legyek, de fejlődni lehet. Az advent erre is ad egy jó alkalmat. Persze az év többi napja is, de ilyenkor talán könnyebb is.

Nem gondolom azt sem, hogy csak karácsonykor fontos a szeretet. De ezt annyira egyértelműnek gondolom, hogy eszembe sem jutott leírni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10914) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Az adventi gyertyagyújtás vastagon tele van szimbólumokkal, mint a hagyma meg a héja. Rétegről rétegre új jelentést lehet feltárni.
És mindnek a végén egy valaki van.

Tegnap mindkét gyertya égett a koszorún, meleg fénnyel töltötte be a szobámat. A gyertya nem csak sok féle módon szimpolizálja Istent, de a lényéből is megmutat valamit. Csak ülni, nézni a lángot, és Istenre hangolódni. Imádkozni. Ez a tegnap estém nagy élménye.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10915) Noddy válasza Dalai Láma (#10913) üzenetére


Noddy
senior tag

Én se vitázni akarok, csak leírtam a gondolataimat, reflektálva a tieidre.

Igaz hogy kellenek ünnepnapok, de kétlem hogy a szeretetnek kellene, az olyan mint egy falat kenyér, minden nap kell.

Azt se mondtam, hogy az ajándékozás rossz, hanem a nem megfelelő lelkülettel végzett, de ezt te is írtad.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10916) Dalai Láma válasza Noddy (#10915) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem is éreztem, hogy nagyon ellenkeznél velem :) Bárcsak ott tartanánk, hogy a szeretetnek ünnep sem kell... Egyébként meg inkább legyen a szeretet ünnepe, mint a fenyő ünnep! Nevezhetnénk a családok ünnepének is.

Jézus születésének ünnepe. Ünnepelünk, és hálát adunk Istennek, hogy fiát elküldte a Földre. Ezen van mit ünnepelni. Ünnepelni pedig jó, főleg az év legsötétebb napjaiban. Nem véletlenül ekkor van karácsony. Kezdenek hosszabbodni a nappalok, a fény diadala a sötétségen. Ezt a pogányoknál is szokás volt megünnepelni.

Hogy az ünnepet ki milyen tartalommal tölti meg, az személyes döntés kérdése is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10917) JJános válasza Dalai Láma (#10916) üzenetére


JJános
addikt

Legyen szeretet ünnepe, úgy sincs elég szeretet a földön. Legyen családi ünnep, és erősödjön a családok összetartozása, rendben van. Ez jó dolog. Isten családokban gondolkodik.

De Jézus nem ilyenkor született, valamint az Ő akarata az volt, hogy a haláláról emlékezzünk meg, nem pedig a születéséről!
Nem mindegy!

Nem minden az, ami annak látszik. Aki pedig az Úré tisztítsa ki magát az ilyenekből.

Az év legsötétebb napjaiban kell enni, inni, ez is helyén van. De könyörgök lássuk már be, ha valamely istentelen emberek valamit ünnepeltek, akkor azt mi ne tartsuk meg. Hiába töltöm meg más tartalommal, attól az még amannak az ünnepe!

Ott a google meg lehet nézni miből kreálta meg az r.k.-mus ezt az ünnepet.
Könyörgöm ne legyünk álhumánusak! Nem most kell a jót tenni, hanem Isten a jó cselekedeteket elkészítette. Persze tehetünk jót, nem az a gond. De ne gondoljuk azt, hogy ha most a részeg hajléktalant megszeretgetem, azzal valamit átadunk Krisztusból. Persze aki ezt meg tudja tenni, az nagy dolog.

Nem kell ostobán gondolkodjunk. Nagy árat fogunk ezért fizetni! Isten is nagy árat fizetett! Ő számon fog kérni, és nincs ingyen kegyelem, csak annak, aki az életét odaadta istennek! Fogjuk fel könyörgöm. Könyörgöm. Nem sétagalopp! Majd úgy is ad, mert megteheti. Akkor miért adta oda egyszülöttjét? Azért, hogy ki legyen fizetve a váltságdíj.

Okosak kell legyünk. Ismétlem, nem minden az, ami annak látszik. Nekünk tudni kell az igazságot követni! Mert nekünk kenetünk van!

Pogány ünnepeket nem szabad úgy említeni, hogy az jó, mert pogány. Mi nem vagyunk pogányok! Az nekünk nem jó, értsük meg! Könyörgöm!

Könyörgöm!

2007-05-06 óta itt!

(#10918) Noddy válasza JJános (#10917) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerinted, ha nem December 24-én lenne Jézus születéséről a megemlékezés hanem Júniusban, akkor jobb lenne? Akkor mindenki hirtelen hozzáfordulna és megtérne?

Szerintem ez is olyan mint a probléma, hogy akkor Szombat az Úrnapja vagy a Vasárnap. Ha én Istennek a Szerdát szentelem meg akkor nekem az lesz az nyugalom napja. Legyen akármilyen sötét pogány ünnepre ráépítve a mai karácsony ha ez alkalom arra, hogy az emberek halljanak Jézusról és a megváltásról szerintem ez megengedhető és vitatkozzanak nyugodtan a történészek arról, hogy pontosan melyik nap született Jézus, mert 100% pontossággal nem lehet megmondani, mert erre nem ad a Biblia pontos utalást és Augustus népszámlálása se egy nap alatt történt meg. Ilyen szempontból tényleg furcsa, hogy Jézus nem kötötte naphoz a haláláról való megemlékezést, ráadásul a húsvéti ünnepkör mindig más napra esik...

Szóval igazad van hogy okosnak kell lenni, de eközben nem szabad megfeledkezni a körülöttünk élőkről és minden alkalmat meg kell ragadni az evangélium hirdetésére és ha ennek most egy ezer éves pogány ünnep időpontja ad apropót akkor ezt kell megragadni. De persze Jézus eredeti születés napján is lehet hirdetni.

Pál se úgy ment oda a görögökhöz Athénba, hogy hű, de istentelen pogányok vagytok, hogy lehettek már ilyenek, minek építgettek pogány oltárakat... stb.
Hanem az ő világképük felöl közelítve mutatta be nekik az "ismeretlen istent" és hirdette az evangéliumot. Nekünk is egy pogány világban kell helytállnunk.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10919) JJános válasza Noddy (#10918) üzenetére


JJános
addikt

Ebből a szemszögből már igazat adtam neked, és értem is. Engem csak az zavar, hogy szét kellene tudnunk választani a szentet a közönségestől.

Jóllehet a hajléktalan részeg is Isten teremtménye, hamár ezzel példálóztunk, és a lehetősége is megvan, hogy testvérünk lehessen, de éberen kellene figyelnünk az ördög ravaszságaira.

Mert ő bizony belopta azokat az ünnepeket a vallásokba, amik ördögöknek, és bálványoknak, és gonosz lények imádásának szólnak.

Ha most evangélizálásra lenne felhasználva ez ünnep, nem szólnék semmit. Csak sajnos nem arra van felhasználva.

Ninivében nem tudtak különbséget tenni a jó és rossz között, de amikor Jónás a végüket hirdette, még az állatoknak sem volt szabad enniük, és inniuk. Megtértek, és megbánták dolgaikat.

De mi igenis tudunk különbséget tenni. Legalább is kellene tudni.
Akkor pedig pogány ünnepen nem fogok ünnepelni.

Tiszteletben tartom az ünneplők személyét, és sajnálom, hogy ebben és sok másban is tévelyegnek az emberek, és sajnos nagy árat fognak fizetni ezért.

Mert ha ninive nem tér meg, elveszik. És ez az emberekre nézve a tanulság.

Mert Istennek lett volna hatalma megbocsátani a bűnöket, de nem tette, hanem szenvedett értünk. Akkor azok is akik tévelyegnek, szenvedni fognak, mert nem találták meg az utat.

A legnagyobb bajban azok vannak, akiket a gonosz elhitetett már, és meg vannak győződve arról, hogy minden ok. Majd Isten osztogatja ingyen az üdvösséget.

Még egyszer mondom, hogy amit írtál értem, és igazad van, és nem azzal akarok vitatkozni.

De! Isten gyermekeit Isten vezeti. Nem mossuk össze a dolgokat.
A részeg hajléktalan lehet még Isten gyermeke, de most nem az. Én külön gratulálok azoknak, akik az ilyenekkel foglalkoznak, vagy ilyeneket segítenek. Nemes gesztus.

2007-05-06 óta itt!

(#10920) JJános válasza Noddy (#10911) üzenetére


JJános
addikt

Ha nem írtam volna:

Isten előtt mindenki kisebb, vagy nagyobb, és nincs két egyenrangú személy.
Isten előtt, akik elfogadták a megváltást, drágábbak vagyunk a színaranynál!

Aki pedig megtér, és a keresztségeken át, és a megszentelődésen át halad a kitűzött cél felé, a krisztusivá válás felé, azok Istennek fiai, és azokat Isten személyesen vezeti.

Bármi más út tévút.

Elismerem, hogy aki még nem tért meg megtérhet, de az abszurdum, hogy magamat egy szinten említsek egy részeg csavargóval, aki jó reggel az utcán fekszik, mert kiütötte magát. Ezzel persze nem őt akarom értékteleníteni, és nem magamat felértékelni, de nem vagyunk egyenlőek semmiképpen!

Sajnálom ezeket, és térjenek meg.

Ez most lehet, hogy viszásnak tűnik, de az igazság ez!

Tudom, hogy mindenkinek egyedül kell az ítéletkor állni az ítélő előtt. De nekünk híveknek ehhez kell, hogy reménységünk legyen, az Istennel való jó kapcsolat miatt, és a sok szeretet miatt, amivel Isten szeret minket hívőket.

Persze Isten szereti a részeg hajléktalant is, mint minden embert, de Isten azt mondja, hogy " én az engem szeretőket szeretem".
Ez elgondolkodtató, és Pál is, aki meg azt mondta: "miért, hogy nem szeretlek titeket? Isten tudja". 2. Korinthus levél.

Én ebből azt szűrtem le, és a többi igéből, amit fentebb írtam, és ez igei!
De az nem igei, hogy minden ember egyforma Isten előtt!

2007-05-06 óta itt!

(#10921) Noddy válasza JJános (#10920) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerinted az ember meg tud térni magától?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10922) JJános válasza Noddy (#10921) üzenetére


JJános
addikt

Magától nem.

2007-05-06 óta itt!

(#10923) JJános válasza Noddy (#10921) üzenetére


JJános
addikt

Látom nem írtál. Pedig vártam.

János 8,44: "Ti az ördög atyától valók vagytok"
139-s zsoltár: "csodálatosan megkülönböztettél"

Ezek két csoport! Vagyis Isten megkülönböztet minket!

2007-05-06 óta itt!

(#10924) Borosz válasza JJános (#10917) üzenetére


Borosz
senior tag

Értem a radikalizmusodat. Jó, ha ez is képviselve van. Arra kellene valahogyan még odafigyelni, hogy ez ne okozzon nagyobb szakadékot az Isten nélkül élők és az Istennel élők között. Jó példa volt Pál esete az Athéniakkal. Megtalálta a kapcsolódási pontot, de képviselte a radikalizmust is. E nélkül nem lehet a mai kultúrában Istent képviselni, mert olyan mértékű összemosása van a világban a különféle irányzatoknak és vallásoknak, hogy nehéz bárkinek eligazodnia.

(#10925) JJános válasza Borosz (#10924) üzenetére


JJános
addikt

Emberileg nincs szakadék. Én csak, és kizárólag a gondolkodásmód miatt emeltem szót.
Én minden embert szeretek.

Ég-föld. Fény-sötétség, jó-rossz, széles út-keskeny út...és sorolhatnám.
Minden ember csak jó, vagy csak rossz Isten szemszögéből. A biblia szerint is.

Én nemcsak szóba állok azokkal az emberekkel, akik nem találják a helyes utat, de volt idő, amikor rendszeresen támogattam embereket. Még akkor is amikor tudtam, hogy abból alkoholra is fogja futni.

Esélyük van, hogy megtérjenek, és persze nemcsak a széles útról lehet a keskenyre jönni, de innen is oda lehet jutni, bizony.

2007-05-06 óta itt!

(#10926) Olxander


Olxander
csendes tag

Minden dolog Istenen múlik.
Akkor is, ha sokan ezzel nem értenek egyet.

(#10927) JJános válasza Olxander (#10926) üzenetére


JJános
addikt

Nem értek egyet.

Minden Istenen múlik, és akkor innentől te már azt csinálsz, amit akarsz? :(

2007-05-06 óta itt!

(#10928) Noddy válasza JJános (#10927) üzenetére


Noddy
senior tag

Persze, ha minden ember jó lenne akkor nem lenne szükség pokolra, vica versa mennyre. Én elfogadom, hogy vannak megigazult és elkárhozott emberek Isten szemei előtt, de hogy kik azok, mi nem mondhatjuk meg. Ott a lator is a kereszten, gondoltad volna hogy megtér és Jézussal együtt lett volna a mennyben az életében elkövetett dolgai alapján?

Szóval nekem nem a megkülönböztetéssel van bajom, hanem, hogy megmondjuk valakiről, hogy ő Isten előtt mennyire rossz, holott nem tudom, hogy megfog-e térni vagy se.
Inteni kell a tévelygőket, de azt mondani, hogy ő el fog kárhozni, kicsit prófétai feladat. Lehet hogy valaki tud prófétálni, de annak ezenkívül vannak még bizonyítékai.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10929) Dorien válasza JJános (#10927) üzenetére


Dorien
veterán

"Isten az ásványokban alszik,
a növényekben ébred,
az állatokban jár,
és az emberekben gondolkozik."

Majd még írok ilyen okosakat... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10930) kilozsul válasza lao ce (#10899) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nagyon jó ez a példázat :)

Jellemzően a keleti vallások és filozófiák alapkövetelménye a tiszta és befolyásmentes tudat, akár a buddhizmus meditációs szintjeiről, vagy akár a hinduk és velük rokon vallások Aum (ॐ) befogadásáról van szó ez alapfeltétel...

Tényleg... A Tao hogyan viszonyul az Aum-hoz és a Dharma-hoz (mind buddhista mind hindu értelmezéséhez)? Mert amennyit én tudok róla, a Tao mindkét irányba a legnyitottabb...

Om Mani Padme Hum :)

(#10931) kilozsul válasza Dorien (#10929) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Te itt is beleütöd mindenbe az orrodat? :D 'Nyémáinnen... :DDD

Jah nem... :D Üdv Dorien! :)

(#10932) JJános válasza Noddy (#10928) üzenetére


JJános
addikt

Kizárólag a gondolkodásmód miatt emeltem szót.
Hogy különbséget kell tenni, miközben tudjuk, hogy innen-ode, és onnan ide is nyitott az út.

Ma reggel "kaptam" igét az Úrtól. Ezerszer olvastam már, és sosem szúrt szemet, de ma reggel elámultam én magam is.

Íme:

Malakiás 2, 17: „ Elfárasztottátok az Urat beszédeitekkel, és azt mondjátok: Mivel fárasztottuk el? Azzal, hogy azt mondjátok: Minden gonosztevő jó az Úr szemeiben, és gyönyörködik ő azokban”

Malakiás 3, 18: „És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt.”

Ez számomra elgondolkodtató, és igazolja azt, ami a szívemben mindig is benne volt.

2007-05-06 óta itt!

(#10933) JJános válasza Dorien (#10929) üzenetére


JJános
addikt

Sántít a versed kicsinyt. Az én Istenem nem aluszik!
Állatokban nem jár, és szereti az embereket.

Gondolkodj róla igazán, és akkor sokkal szebb versek fognak születni benned!

2007-05-06 óta itt!

(#10934) Noddy válasza JJános (#10932) üzenetére


Noddy
senior tag

Nincs is rosszabb mikor össze mossuk a jót és a rosszat. Ez a langy melegség, amit a taoizmus és az itt említett buddhizmus, hinduizmus, stb keleti vallások képviselnek.
Az egy igaz Isten nem ilyen.
A Jézusban megváltottakat üdvözíti, a többieket pedig a külső sötétségre küldi, mert ő a világosság és sehogy nem fér meg a sötétséggel.
Talán ez a legnagyobb különbség a keleti vallások és a keresztyénség között, az ottani istenek, eszmék egyszerre jók és rosszak. De Isten csak jó és a legtökéletesebb jó és nem is viaskodik a sötétséggel, mert annál sokkal hatalmasabb, őnála nincs egyensúly a jó és rossz között, neki nincs közössége a rosszal.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10935) Dorien válasza JJános (#10933) üzenetére


Dorien
veterán

Azt hiszem mindenkit egy kicsit jellemez az avatárja... :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10936) JJános válasza Noddy (#10934) üzenetére


JJános
addikt

Így van! Ez az!
Hú akkor most bajban vagyunk, mert én hangya vagyok, te meg mérgesgomba. :DDD

2007-05-06 óta itt!

(#10937) Dorien válasza kilozsul (#10930) üzenetére


Dorien
veterán

A saját értelmezésem szerint a tao és a tantra lényegében ugyanazt mondja:

Légy természetes, könnyed, ahogyan a folyó folyik, ahogy a hal úszik át a szenvedés óceánján, félelem nélkül. Tedd, amit úgy érzed, hogy meg kell tenned.

Incubus - Aqueous Transmission

Amúgy csőváz, kis Buddha! :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10938) kilozsul válasza Noddy (#10934) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Tegyük hozzá: a Ti szemszögetekből, a Ti hitetek szerint... Semmivel sem univerzálisabb az amit képviseltek annál amiben mások hisznek. A Ti utatok csak egy a sok közül. Azáltal lesz csak szilárd, hogy Bennetek az, de ettől nem vetül ki az összes emberre. :)

A keleti vallások pedig nem mossák össze a rosszat és a jót, és főleg nem langymelegek. Az a stílus, ahogy mások vallását kezeled, nagyban minősít téged is, ezt ne felejtsd el. Attól, hogy láthatóan nincsenek ismereteid a keleti vallásokról és filozófiákról, azok nem lesznek rosszabbak a Te hitednél.

Amit te károsnak gondolsz (átjárás a vallások között), arra van érthető magyarázat. Ezeknek a vallásoknak mind a hagyományai, mind pedig a filozófiája vagy hitvilága (istenképe) jelentősen eltér a "könyv vallásaitól".

A hinduk (és a hozzájuk kapcsolódó vallások) például nem úgy tekintenek istenre mint Ti keresztények. Ők nem folytatnak párbeszédet istennel, nem gondolják, hogy ők erre képesek lennének. Istent egy folyamatos kiáramló ősenergiának tekintik, amiben egyszerre áramlik minden pozitív dolog (a szeretet és a kiegyensúlyozottság állapota, stb..), és a befogadása csak azon múlik, hogy ki képes megnyitni a tudatát előtte. Ennek a befogadásához pedig elengedhetetlen az a félelem nélküli egyensúly állapot, amire Lao Ce is utalt a példázatában. Enélkül az ember nem képes ennek az eredő entitásnak a befogadására, mert a kicsinyes emberi félelmei megakadályozzák ebben. Aztán a buddhizmus megint másként gondolkodik, a taoizmus pedig szintén a saját elképzelései alapján vezérli a követői életét. Viszont ezek a vallások, filozófiák csak azt vetik el teljesen, ami ütközik a saját igazságukkal. Miért ne tanulnék én Lao Ce-től, ha olyan bölcsességre vezet rá, amit ha megvizsgálok, körüljárok azt találom, hogy nem ütközik az én meggyőződésemmel? Ha mi leülnénk beszélgetni, valószínűleg úgy fejeznénk be, hogy többek lettünk és nem kevesebbek. Mindezt úgy, hogy nem próbálnánk a saját ideáinkat egymásra erőszakolni, nem ijesztegetnénk egymást azzal, hogy ha nem térsz át, akkor úgy el veszel, soha többet meg nem leszel... :D Sőt, valószínűleg pont nem kéne semmit mondanom a saját meggyőződésemről (Buddha amúgy is azt tanította, hogy amíg nem kérdeztek addig ne válaszolj :D), kérdezne a másik fél arról ami érdekli...

Egyensúly pedig nem a jó és rossz között van. Az egyensúly maga a tökéletes állapot az ellentétes irányú dolgok között, amik külön-külön sem jók vagy rosszak. Mi magunk vagyunk, akik nem ismerjük a saját természetünket és emiatt szenvedünk... :)

(#10939) kilozsul válasza Dorien (#10937) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Belepofázok :DDD Nem mindegy honnan nézed:

A tao az út keresésének egy nagyon komplex rendszere, de a buddhista felfogású tantra valóban megegyezik a tao fő világnézetével, de nem a módszerek hanem a minket körülvevő világ tekintetében. (És kb erre vonatkozik amit írtál) A hindu tantra pedig a vágy, vágyakozás leküzdése mellett a földi örömök gyakorlásának lehetőségét fejtegeti (már amennyire én ebben -a hindu tantrában, nem a földi örömökben :D - autentikus vagyok ).

(#10940) Noddy válasza kilozsul (#10938) üzenetére


Noddy
senior tag

Te is azt mondod, amit én. Nem egyezik a keresztyénség a keleti vallásokkal. Ezt te valamiért támadásnak vetted... sejtésem sincs hogy miért.

A kivetülésről lehet vitázni, és hogy van-e egy univerzális igazság, de szerintem én ilyen problémát nem vetettem fel, te hoztad elő.

Tanultam a lao ce-vel történő párbeszédből, nem elítélem a keleti vallásokban hívőket, hanem megítélem azt a filozófiát, amit szerinted nem ismerek :)
De most szimplán csak tettem egy megállapítást. Ami egyezik a tiéddel.
Igazad van tényleg nem az az összemosás, hogy a jó és a rossz azonos, hanem hogy nincs is rossz és jó :)
Akkor ha leöntelek egy forró vízzel az tök mindegy, mert nem is jó és nem is rossz, ha valakit leforrázok. És teljes lelki békéd lesz felhólyagosodott, égett bőrrel. Talán ez a legnagyobb bajom a keleti filozófiákkal, hogy nem életszerű, persze amellett hogy illogikus.

Azt mondod, hogy azért van szenvedés mert nem ismerjük magunkat. Én azt mondom azért, mert bűnösök vagyunk a bűneset óta. Nincs közösségünk Istennel. Szívesen beszélgetek veletek, lao ce-vel is jó volt. De így tényleg nehéz hogy az alapfogalmak is nehezen hozhatóak fedésbe, de ezt a problémát megrágtuk már azt hiszem.

Nekem itt kb csak annyi feladatom maradt, hogy az evangéliumot adjam tovább, hogy Jézus érted is meghalt, bűneid meg lettek bocsájtva, csak hinned kell őbenne, akkor találod meg az igazi békét és örömöt. Ezt nem én mondom, hanem a Szentháromság Isten.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10941) Dorien válasza kilozsul (#10939) üzenetére


Dorien
veterán

Ez szerintem csak fogalmi nézeteltérés. :)

Ha komplex, valaki által kitalált, valaki mástól megtanulandó gyakorlati rendszer, akkor az számomra = jóga.

A tantrához nem kell lényegében senki és semmi. Talán egy mester, hogy kidobja a sok tanult szemetet a fejedből, hogy ezáltal megláthasd önmagad.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10942) Dorien válasza Noddy (#10940) üzenetére


Dorien
veterán

A szenvedés szerintem is főleg a tudatlanság eredménye. Ha valaki elég tudatos, az tudja, hogy az emberi élet egy folyamatosan változó, intenzív dolog, szükségszerűen fájdalmakkal és szomorúsággal jár olykor, és egyszer véget fog érni. Ezt elfogadja, mert tudja, hogy amin változtatni tud, azon változtatni fog, amin meg nem, azon meg majd talán egyszer... :)

A személyi kultuszt én primitív dolognak tartom és szerintem köztünk nem fog párbeszéd létrejönni. Elbeszélnünk egymás mellett meg nincs értelme.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10943) Dorien válasza kilozsul (#10939) üzenetére


Dorien
veterán

Most valószínűleg nem fogsz szeretni (egy pohár vörösbor is bennem van), de úgy érzem ezt most le kell írnom. Ez a "vágy leküzdése" szerintem az egyik legorbitálisabb baromság, amit valaha ember kitalált. Ez egy olyan szinten életellenes eszme, hogy hihetetlen. Az ember belső vágyai, a lehető legigazabb dolgok, amik létezhetnek. Ezek nem a külvilágban vannak, ezek bennem vannak, a lényem részei, és ezek adnak erőt, hogy valami értelmet, célt találjak az életben ami felé törekedjek, küzdjek és ne essek darabjaimra. Nyilván az elérhetetlen víziók kergetése csak idő- és erőpocséklás, de szerintem az embernek a halála pillanatáig kellenek, hogy legyenek alapvető vágyai. Ezek nélkül megáll a fejlődés és az ember már nem emberi lény, hanem egy rakás rothadó zöldség.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10944) lao ce válasza kilozsul (#10930) üzenetére


lao ce
aktív tag

"A Tao hogyan viszonyul az Aum-hoz és a Dharma-hoz (mind buddhista mind hindu értelmezéséhez)? Mert amennyit én tudok róla, a Tao mindkét irányba a legnyitottabb..."
sajnos csak taoista valaszt tudok adni de ketlem hogy erre lennel kivancsi.
a vegtelen tao pont ugyanugy viszonyul ezekhez mint minden mashoz: sehogysem :)
mivel a tao az ultimate befogado ezert nincs relacioban mas dolgokkal - igyhat a taobol szulettett es a tao tartalmazza az aum-ot es a dharmat is rezgesestul, istenestul, szorostul-borostul.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#10945) lao ce válasza Noddy (#10940) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Igazad van tényleg nem az az összemosás, hogy a jó és a rossz azonos, hanem hogy nincs is rossz és jó :)"
az allitas az, hogy nem a kulonbozo dolgok jok vagy rosszak hanem a viszonyunk a dolgokkal jo vagy rossz (negativ vagy pozitiv). ez nem osszemosas, hanem a dolgok helyes kezelese. a mogyoros csoki finom dolog de van aki allergias ra es belehal. most akkor a mogyoros csoki rossz vagy jo? ertelmetlenseg ezen agyalni.

latod, itt van ez az allitas amit felhoztal kb mint "illogikus eletszerutlen osszemosast". pedig ez az allitas nem is rossz, nem is jo, csak "van", hasonloan mint a mogyoros csoki. viszont mivel te rossznak iteled ezert vagy elutasitod a megerteset vagy megertetted epp de felremagyarazod. vagy igy vagy ugy, de pejorativ jelzoket aggatsz ra, teszel rola hogy negativnak tunjon fel. latod? a negativsag a te fejedben (vagy szivedben) van nem abban amirol szo van.

(egyebkent nem zavar a viszonyod az allitassal, csak gondoltam hatha talalonak tartod ha pont teveled magyarazom, ezert irtam ezt.)

"Akkor ha leöntelek egy forró vízzel az tök mindegy, mert nem is jó és nem is rossz, ha valakit leforrázok. És teljes lelki békéd lesz felhólyagosodott, égett bőrrel. Talán ez a legnagyobb bajom a keleti filozófiákkal, hogy nem életszerű, persze amellett hogy illogikus."
valoban gyerekesen illogikus amit irtal itt. am ennek nincs koze a keleti vallasoknak a mindennapi eletre gyakorolt hatasahoz. az eletszeruseggel kapcsolatban esetleg erdemes lenne megkerdezned azokat akik tenyleg alkalmazzak a tanitasokat az eletukben.
addig is azt tanacsolom hogy ne ontsel le forro vizzel egyetlen taoistat se mert a csontos lelki bekejuk esetleg piros hurkakat hagy a hatsodon (minthogy a keleti vallasokhoz sokszor tarsulnak harcmuveszetek is) :)

nicht kompot

(#10946) Noddy válasza lao ce (#10945) üzenetére


Noddy
senior tag

Itt nem arról van szó szerintem, hogy mit hogy élek meg, hanem, hogy mi van a világban.

Beszélhetsz a mogyorós csokiról, de aki ataxiás tünetekben fuldokol, magyarázhatod neki, hogy az ugyan olyan mintha élvezné a csoki és a mogyoró ízharmóniáját.

Ha azt mondod, hogy valaki undorodik a csokitól és nagyon szereti azt...

Látod te is, hogy milyen az ha valami minden mindegy, leforrázott, bepólyált testtel feküdni, vagy felfrissülve egy jó fürdő után.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10947) lao ce válasza Noddy (#10946) üzenetére


lao ce
aktív tag

"Beszélhetsz a mogyorós csokiról, de aki ataxiás tünetekben fuldokol, magyarázhatod neki, hogy az ugyan olyan mintha élvezné a csoki és a mogyoró ízharmóniáját."
csak az erdekesseg kedveert: honnan szeded ezeket a marhasagokat? mire alapozod? kerlek idezd mar ide a mondatokat amikbol erre kovetkeztettel, szeretnem atolvasni azokat meg egyszer.

"Látod te is, hogy milyen az ha valami minden mindegy"
latom. amit nem latok az az hogy ennek mi koze ahhoz amirol beszelgetunk vagyis beszelgettunk. kerlek idezd ide hol olvastad hogy minden mindegy.

nicht kompot

(#10948) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Emberek olyan jól össze tudnak veszni a vallásokon, a különböző nézeteiken (én is).

Néha jó lenne bizonyos alapszabályokat lefektetni. Például azt, hogy senki ne akarja meggyőzni a másik embert arról ,hogy a saját vallása a király, a többiek pedig tévednek. Ha ez nem megy neki, ne írjon ide.

Az természetesen elfogadott lenne, ha arról írnánk, hogy mi az, ami minket meggyőzött a vallásunkban.

Lehet, hogy ez az elképzelés kudarcra ítéltetett, nem tudom. De a parttalan vitáknak nincs értelme. Az erőszakos térítésnek sem vagyok a híve. Viszont értelmes párbeszédek, kérdések és válaszok is érdekelnek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10949) JJános válasza Dalai Láma (#10948) üzenetére


JJános
addikt

10932 hsz-emet olvasd el, és reagálj rá értelmesen. Onnantól párbeszéd.
Addig meg egymás melletti elbeszélés.

Én nem erőszakos vagyok, csak radikális. Én nem fogok senkit felrobbantani....satöbbi.
De hülyeségekről vitatkozni sem tudok.

Ha nem fogadod el a szentírást, akkor nincs párbeszéd, és ha részlegesen, szintén nincs párbeszéd.

Akkor csak ostobaságok irkálása van, amitől felmegy bennem a pumpa.

Ilyen például a teremtés, és evolúció. Az egyik kizárja a másikat, te mégis mindkettőt hiszed.
De akkor miért nem olvasod el, a negyedik napon történteket, és az ötödiken történteket?
Mert látnád, hogy nem lehetett evolúció? Vagy nem érted mi van oda leírva?

Én ha valamit nem értek, de a bibliának ellentmond, annak utánanézek, és nem fogadok el addig senkitől útbaigazítást.
És ha valahol járok, és mást mondanak, mint ami le van írva, azt sem fogadom el. Ha másképp viselkedsz, bevisznek az erdőbe előbb-utóbb. A vallásosság erdejébe. És akkor ott úgy jársz, mint Absolon.

Beszélgethetünk vitázhatunk, de nem lesz semmi értelme.

Mondhatod. hogy a bibliát emberek írták, és nem sokat ér. De én erre azt mondom, hogy ez nekem ige. Én enélkül éhen, és szomjan halnék, mert annyira fontos ebből táplálkozni.

Mert az ige Jézus Krisztus!

2007-05-06 óta itt!

(#10950) Noddy válasza lao ce (#10947) üzenetére


Noddy
senior tag

"pedig ez az allitas nem is rossz, nem is jo, csak "van", hasonloan mint a mogyoros csoki. viszont mivel te rossznak iteled ezert vagy elutasitod a megerteset vagy megertetted epp de felremagyarazod. vagy igy vagy ugy, de pejorativ jelzoket aggatsz ra, teszel rola hogy negativnak tunjon fel. latod? a negativsag a te fejedben (vagy szivedben) van nem abban amirol szo van."

Szóval a negatívság az én fejemben van-e vagy a fuldokló fejében?

Mindegy, én tényleg nem akarok vitatkozni, elmondtam a véleményem a keleti filozófia (európai hegeli abszolútum filozófia) kapcsán. Teljesen máshova helyezitek a hangsúlyt. Ez nem baj, csak megjegyeztem, hogy a keresztyénség Istene nem ilyen, szerinte van rossz és jó, és nem azért mert az én lelkem, szívem úgy viszonyul a dolgokhoz, hanem azért mert ezek tényleg olyanok.

Isten gondolkodik, neki is van logikája és minket is így teremtett meg. Gondolkodunk. És mivel hitem szerint Isten teremtett mindent az ő logikája nyomon követhető abban, és a Bibliában is ezt a logikát tanulhatjuk, érthetjük meg. Ez persze teljesen ellentétben van a semmi se rossz vagy jó, hanem csak úgy van állásponttal. Erre hoztam egy kicsit erős példát, amit te nyílván nem értesz, mert neked a saját világképed a középpontod és ahhoz ragaszkodsz, azt isteníted (persze ezt te csak szemlélődésnek hívod). ezzel nincs semmi baj, csak a kommunikációt nehezíti, mert te az élet minden mozzanatát másképp látod mint én. Ezen persze fel lehet háborodni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.