Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#10103) JJános válasza Oliverda (#10093) üzenetére


JJános
addikt

Amit itt csináltok velem, az vallásos szempontból sértő, és flame.

Miért sértő? Mert hitetlenek vagytok, ennél fogva nem tudtok a témához hozzászólni.

2007-05-06 óta itt!

(#10104) bwoay


bwoay
nagyúr

Kérem az Urakat 60-on innen és 60-on túl, hogy "az általános netikett és a fórum szabályzat megtartása mellett" folytassák az eszmecserét.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10105) Rive válasza JJános (#10103) üzenetére


Rive
veterán

Mert hitetlenek vagytok, ennél fogva nem tudtok a témához hozzászólni.
Az elsőről továbbra se te döntesz, a második meg nem igaz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10106) JJános válasza Rive (#10105) üzenetére


JJános
addikt

Gondoltam itt a 10075-ös hsz-edre. Ahol lefitymálsz mindenkit, aki vallásos, és aki hívő. És ez alapszabályba ütköző cselekedet.

Egyetlen hsz-edből sem derül ki, hogy hívő vagy.

Elegem van belőletek.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#10107) Rive válasza JJános (#10106) üzenetére


Rive
veterán

Gondoltam itt a 10075-ös hsz-edre. Ahol lefitymálsz mindenkit, aki vallásos, és aki hívő.
Fuss neki annak a hozzászólásnak még néhányszor.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10108) euchi válasza JJános (#10103) üzenetére


euchi
aktív tag

Amit írtál, arra a fenti hozzászólások tökéletesen megfelelnek válaszként.

TE:
„Amit itt csináltok velem, az vallásos szempontból sértő, és flame.”
(#10096) Dalai Láma:
„Szerintem egy keresztény-keresztyén ember is lehet hülye. Az viszont elég gáz, amikor a vallásával takarózik valaki, és úgy állít be dolgokat, mintha az ő tulajdonságait ért támadások a hit, vagy Isten ellen irányuló támadások lennének.”

TE:
„Miért sértő? Mert hitetlenek vagytok, ennél fogva nem tudtok a témához hozzászólni.”
(#10092) cucka:
„Az alapfelállás az, hogy ebben a topikban különböző vallási nézetekkel bíró emberek beszélgetnek. Csak abban az esetben fogsz megsértődni, ha a tiedtől eltérő vallási nézetek puszta léte is sértő számodra.”

Ébredj föl végre! Nem a vallásoddal van a baj! Veled van a baj! Itt ez a sok segítőkész okos ember, akik próbálnak rávilágítani a hibáidra, de te még csak meg se hallgatod őket. Figyelj oda a rájuk! Annak semmi értelme, ha úgy írsz ebbe a topikba, hogy közben elzárkózol mindenki elől, aki picit is más nézeteket vall mint te, vagy esetleg kritizálja azt, amit írsz.

(#10109) JJános válasza euchi (#10108) üzenetére


JJános
addikt

Én azt gondolom, hogy mindenkinek a saját hibájára kellene rávilágítani.

2007-05-06 óta itt!

(#10110) bwoay válasza JJános (#10109) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor próbáld meg, minden segítséget megkaptál hozzá

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10111) JJános válasza bwoay (#10110) üzenetére


JJános
addikt

Én értem, hogy így nem tudsz elfogadni.
Segíts, hogy tudom a regisztrációm kitöröltetni.

2007-05-06 óta itt!

(#10112) Rive válasza JJános (#10111) üzenetére


Rive
veterán

Hiába szöksz, ez a probléma minden valamirevaló társaságban utolér (a többihez viszont nem éri meg csatlakozni...).

Önmagad elől nem tudsz hova futni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10113) JJános válasza Rive (#10112) üzenetére


JJános
addikt

Ez flame.

2007-05-06 óta itt!

(#10114) bwoay válasza JJános (#10111) üzenetére


bwoay
nagyúr

félreérted, pedig már többször, többen leírták: az a probléma, hogy te nem vagy képes elfogadni mások véleményét, nézeteit. a fórumozás ritkán szól arról, hogy mindenki nagy egyetértésben írogat. ha nem vagy nyitott mások felé, a saját elképzeléseidhez ragaszkodsz mindenáron, akkor állandó összetűzésbe kerülsz a környezeteddel. engem ez speciel nem zavar, nekem csak az a szerepem, hogy az alapelveket betartassam a fórumozókkal, és hidd el, semmiből nem tart a személyeskedő postokat törölgetni akár naponta. viszont a topic nyilván nem azzal a céllal nyílt, hogy egymást pocskondiázzátok.

a regisztrációdat nem töröljük, ha valaki úgy dönt, hogy a továbbiakban nem kíván az oldal tagja lenni, akkor nem lép be többet.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10115) Rive válasza JJános (#10113) üzenetére


Rive
veterán

Továbbra is technikai kifogásokat próbálsz találni, ahelyett, hogy a másik mondanivalóját értelmeznéd.

Csakszólok - a farizeusok is ezt csinálták.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10116) JJános válasza bwoay (#10114) üzenetére


JJános
addikt

Ki mondja, hogy el kell fogadjam mások nézeteit, és véleményét? Ez nonszensz. Ez te sem gondolod komolyan, remélem. Ez ellentétes a ház szabályaival. Nincs sehol leírva, hogy el kell fogadnom azt, ha azt mondják rám, hogy hülye vagyok.

Idejön egy pár ateista, és a vallás topicba gúnyolja a híveket. Mert mi nem gondolkozunk címen.

Ez flame, akárhogyan nézzük.

Ragaszkodom ahhoz, hogy töröljék a reggemet. Így szeretném. Akkor ne maradjon itt semmi utánnam.

2007-05-06 óta itt!

(#10117) Dalai Láma válasza JJános (#10116) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Amit a vallásomról írtál, az gyalázkodás, rágalom és szín tiszta fröcsögés volt. Ezek után nem is értem, hogy mi a problémád.

Itt egyetlen egy ateistával sem találkoztam, aki a hite miatt gúnyolta volna a híveket. Max egy kis fricska volt, de az örök élet tudatában ez már csak elnézhető nekik... Ráadásul ennyit ők is mindig vissza kapnak.

De mostanában kérdések-válaszok voltak.

Nekem az a fura, hogy amíg te mindent megengedsz magadnak, másoktól a tényszerű írásokat is vad sértéseknek éled meg. Hatalmas kettősség lakozik benned.

A téged ért kritikák nagy része nem a személyes hiteddel kapcsolatos, hanem a személyiségeddel.

Te nem vagy kiváncsi mások meglátására, mások vallására, meggyőződésére. Te másokat lenézel, kioktatsz, elítélsz, megsértesz.

Itt rég nem vallásról van szó, ne is úgy állítsd be.

Az természetes, hogy egy buddhistával sosem leszünk azonos véleményen. De ez nem is cél. Viszont jó lehetőség megismerni mások hitét, vallását, személyes meggyőződését. Anélkül hogy a saját elképzelésünket a másikra rátukmálnánk erőszakkal. Én ilyen beszélgetéseket, és akár vitákat is szeretnék itt olvasni. És nem pedig a folytonos sértegetést, és kioktatást, amit az ide írók leginkább tőled várhatnak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10118) bwoay válasza JJános (#10116) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, azt kell elfogadnod, hogy vannak a tiedtől eltérő vélemények, nézetek. ezzel szemben te megpróbálod megszabni, hogy egyáltalán ki írhat ebbe a topicba, kinek van itt keresnivalója, és kinek nincs. ez nem így működik. meg a regisztráció törlése sem, függetlenül attól, hogy mihez ragaszkodsz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10119) Sir Pocok válasza Dalai Láma (#10117) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Csatlakozva a gondolatodhoz:

János én úgy gondolom, hogy nem egyenlő mércével mérsz. Igenis helye van a kritikának és a véleménynek.
Az véleményem szerint nem tartható, hogy valaki normálisan leírja a véleményét és erre te pökhendin és lenézően elküldöd az illetőt a hawai szigetekre.

Ez nem kritika ez nem párbeszéd.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10120) JJános válasza Sir Pocok (#10119) üzenetére


JJános
addikt

10065 hsz. bben nincs párbeszéd, csak pökhendiség.

Amúgy hiszek neked. De ez az ember nem a saját istenképéről beszél, hanem a másik topicozó butaságáról. El lehet olvasni.

Tudom, hogy én sem voltam olyan, mint kellett volna. De ők sem párbeszédet akartak, hanem lenyomni a másikat.

Nekem egy dalai láma nevű topicozó ne beszéljen Isten rendeléseiről. Sokszor leírtam. Minden dolog mögött a két szellemi oldal működik.

Akkor hogyan tudjon párbeszéd kialakulni? Amit a katolikusokról írtam, mind igaz.
Lehet, hogy ez fejbevágós. De igaz.

Ha törölitek a regemet eltünök.

2007-05-06 óta itt!

(#10121) JJános válasza Sir Pocok (#10119) üzenetére


JJános
addikt

Talán a 10089 hsz elolvasva lehetne erről a dologról többet megtudni. Noddy egy egy jó keresztény ember, akit el tudok fogadni, Ő tud nyugodt maradni, és nyugodtan értékelni. Én nem tudtam, mert sértett a dolog, és felháborítónak tartom, hogy nekem kelljen ellenőrizni Istennel való kapcsolatom. Neki mindent szabad? Mármint Rive topicozónak?

2007-05-06 óta itt!

(#10122) Rive válasza JJános (#10121) üzenetére


Rive
veterán

A fórumszabályok rám is éppúgy vonatkoznak itt, mint bárki másra. Szóval számomra is épp annyi engedélyezett, mint számodra.

Nem tetszik?

Ps.: és még mindig csak technikai kibúvókat keresel. Magaddal nézz már szembe végre.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10123) Dalai Láma válasza JJános (#10120) üzenetére


Dalai Láma
őstag

"Nekem egy dalai láma nevű topicozó ne beszéljen Isten rendeléseiről."

Szerintem mindannyian erről beszélünk. Már megint megtiltanál dolgokat másoknak. Konkrétan megtiltanád nekem, hogy bizonyos dolgokról írjak a topicban. Rajtad kívül mindenki látja, és szerintem te is, csak nem vagy hajlandó elismerni.

"Amit a katolikusokról írtam, mind igaz." Nem, nem mind igaz, sőt a nagy része nem igaz. Sértő és gyalázkodó a hangnemed, most is.

Az a baj, hogy te fentről osztod az észt és te akarod megszabni, hogy kinek van igaza. A másik tévedésed, hogy itt nem arról kell dönteni, hogy mi az ami jó, vagy igaz, és mi az igaztalan. Itt beszélgetnénk.

Te továbbra sem vagy kíváncsi mások véleményére, mások vallására, más vallásokra és egyéb hitkérdésekre. Te mindenkinek meg szeretnéd mondania frankót. De ezt is olyan agresszív módon teszed, amivel elüldözöl innen mindenkit.

"Ha törölitek a regemet eltünök." Ezt csak moderátor tudja (de talán köztük sem mindenki). Ráadásul ez egyértelmű, ezzel mind így vagyunk. A döntést viszont neked kell meghoznod, vagy sem, ezt nem ruházhatod rá egy moderátorra. Persze áldozatnak lenni a legkényelmesebb.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10124) Dalai Láma válasza JJános (#10121) üzenetére


Dalai Láma
őstag

.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10125) JJános válasza Dalai Láma (#10123) üzenetére


JJános
addikt

Ezt már sokszor megbeszéltük. A dalai láma név mit hordoz. Nem az a lényeg, hogy jó ember, hanem Istenhez való viszonya milyen, és mit képvisel.

Ha viszont a gonosz szekerét tolja, onnantól negatív dolgokat hordoz.
Természetesen viselheted a nevét. ezzel semmi bajom.

A bibliából csak azt fogadod el, amit akarsz. Ezt is kibeszéltük. Teheted, ez is rendben van.

De idejön egy hitben gyenge, és hinted neki azt, ami nem Istenhez, vagy nem ahhoz az Istenhez vezet. Ez viszont már félrevezetés. Ezzel már gondom van.

Nincs a katolikusoknál bálványimádás, Máriázás, pedofilia, homokosság, paráznaság, kiátkozás.... és sorolhatnám? De van! Márpedig Isten népe között ilyen nincs.
Mert aki ilyet tesz, az nem Istené.

De ezt is számtalanszor kibeszéltük. Te pedig most úgy csinálsz, mintha én lennék itt a rossz, és az akit itt vádolni kell.

2007-05-06 óta itt!

(#10126) JJános válasza Rive (#10122) üzenetére


JJános
addikt

Pedig nem úgy néz ki, hogy rád is vonatkoznak.

2007-05-06 óta itt!

(#10127) Rive válasza JJános (#10125) üzenetére


Rive
veterán

Ezt már sokszor megbeszéltük. A dalai láma név mit hordoz.
Soha nem 'beszéltük meg'. Te kijelentetted, hogy sátán, gonosz, blablabla. Meg, hogy igazából nem is érdekel, mer' te tutitutitudod úgyis.

Ez nem megbeszélés, semmilyen szinten.

És közben megint belecsúsztál szépen a szokásos kioktató hangnemedbe.

Elképesztő.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10128) Sir Pocok válasza JJános (#10120) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Nekem egy dalai láma nevű topicozó ne beszéljen Isten rendeléseiről. Sokszor leírtam. Minden dolog mögött a két szellemi oldal működik."

Nézd János ezt itt probléma. Te egy nick név miatt leírsz egy embert. Ez még az óvodába elmegy de felnőtt emberek között nem. Én nem ismerem Dalai láma fórum társunkat, csak szoktam olvasgatni a hozzászólásait ez alapján én nem tudom megítélni milyen lehet neki az Istennel való kapcsolata. Nem lehet csak úgy felszínesen ítélkezni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10129) Dalai Láma válasza JJános (#10125) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem beszéltük meg, te beszélted meg magaddal. Ha megtudod, hogy van egy JJános nevű (vagy legyen egyszerűen János) ateista ember, aki jó ember, de az ateizmusa miatt számodra nem elfogadható az Istenhez való viszonya, akkor nevet váltasz?

A Dalai Lámát tisztelem, mert igen bölcs embernek tartom. Maga a név nem hordoz semmit.

"A bibliából csak azt fogadod el, amit akarsz. Ezt is kibeszéltük. Teheted, ez is rendben van." Ez sem így van, de tényleg sokszor kibeszéltük már (azért érdekes így olvasni ezeket a csúsztatásokat).

"De idejön egy hitben gyenge, és hinted neki azt, ami nem Istenhez, vagy nem ahhoz az Istenhez vezet. Ez viszont már félrevezetés. Ezzel már gondom van."

ezzel pedig pontosan az a baj, hogy alapvetően ez nem egy térítő topic. És egy hitében erős iszlám hívő ha látja a tévtanításaidat, vajon elkezdhet-e ostorozni ezért téged? Tulajdonképpen ha ez így lenne, akkor ez egy nagy verbális bunyó lenne szabályok nélkül. Te ezt képviseled. Ami ellentétes a meggyőződéseddel, azt ott ütöd-vágod, ahol éred. Ha ezt mindenki más is így tenné, ahogy te, akkor ez a topic már rég zárva lenne.

Ha valaki kiváncsi a véleményember vallási kérdésekben, akkor igenis jogom van válaszolni, és elmondani azt, ahogyan én gondolom anélkül, hogy te rögtön ott teremnél, és elkezdenéd osztani a nagy igazságodat. Ez az ,amit képtelen vagy nem megtenni. És még meg is magyarázod.

Bálványimádás nincs.
Máriázás van, mint ahogyan a Bibliában is van.
Pedofília nincs. Aki (függetlenül attól, hogy katolikus vallású) pedofíliát cselekszik, az elszakítja a köteléket maga és az Isten között. Azokban a közösségekben, amelyekhez tartozom, vagy tartoztam, senkiről nem tudom elképzelni, hogy pedofil lenne. z, hogy egyházi vezetők bizonyos pedofil eseteket hogyan próbálnak eltussolni, az mélyen elítélendő, és nem egyeztethető össze a katolikus vallással.

A homoszexualitás az egyház szerint bűn, ha az ember megéli. Erről elég egyértelmű a vallás iránymutatása. A saját személyes véleményem más ezzel kapcsolatban.

Nem tudom, mit értesz paráznaság alatt, de nem tudok róla, hogy mi katolikusok paráználkodni szoktunk volna.

"De ezt is számtalanszor kibeszéltük. Te pedig most úgy csinálsz, mintha én lennék itt a rossz, és az akit itt vádolni kell."

Lehet ezekről a dolgokról emberi hangnemben beszélni. Te viszont kinyilatkoztatsz, és write only üzemmódba kapcsolsz. Nem gondolom, hogy rossz vagy, viszont a stílusod, a hangnemed és a viselkedésed ebben a topicban igen sértő és kártékony különösen a jó viták és beszélgetések kialakulását illetően.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10130) JJános válasza Sir Pocok (#10128) üzenetére


JJános
addikt

Én vagyok az egyes számú közellenség. Értem.

Én vállalom a nevem, de ha úgy hívnának, hogy dalai láma azt a nevet nem vállalnám, mert tudom mit hordoz.

Dalai lámának, akit őszentségének is hívnak, semmi köze sincs a szentséghez.

Nem titok, hogy buddhista, és az sem, hogy az a vallás az embereket nem Jézushoz vezeti. Innentől viszont ördögi, és démoni. Mert csak két út van.

Én azt gondolom, hogy Isten a buddhistáknak is adhat megtérést. De a buddhizmus a gonosz találmánya, mind ahogy minden vallás, amit a gonosz hozott létre. Ez a gonosz fő célja, hogy elhitesse az embereket.

Persze ezt lehet kioktatásnak gondolni, de ezt itt nemcsak én írtam le. Ez valóság, és nem ítélgetés. Nem az ember ellen irányul.

Magát az embert nem írom le, az ő dolga, hogy mit csinál. Az sem bánt, ha ezt a nevet valaki használja.

Aki ezt a nevet felvállalja, és nem irtózik tőle, az nekem hiteltelen. A gondjaim innentől indulnak el.

2007-05-06 óta itt!

(#10131) Sir Pocok válasza JJános (#10130) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem te vagy a közellenség ez szerintem félreértés.

Itt csak a stílussal van a baj.

Én meggyőződéses buddhistának tartom magam és ezzel kapcsoltban 2003 óta írtam már ide pár hozzászólást. Voltak köztünk viták is pár emberrel de egyikünk se mondta azt hogy xy mennyire hülye, balga, megtévesztett, ostoba, elveszett.
Én se mondom, hogy a keresztények egytől egyig megtévesztett barmok, mert az hogy nekem mi az utam az nem egyenlő más útjával. Ezt szerintem mindig tiszteletbe kell tartani.

Az baj János, hogy nem tudsz diplomatikusan fogalmazni. Attól, hogy megtaláltad a magad számára a megfelelő utat az nem azt jelenti, hogy másnak is ezt kell választani, és aki ezt nem akarja megérteni azt nem szólhatod le. Mivel sok esetben így nyilatkoztál meg így sokan a topic-ban is hasonló stílust ütöttek meg veled szemben.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10132) JJános válasza Sir Pocok (#10131) üzenetére


JJános
addikt

Nem leszólni akarok másokat. Mindenkinek szíve-joga, hogy milyen vallást fogad el.
Te buddhista vagy. Rendben van. Ezzel nincs semmi gond.

De te ne beszélj Jézusról, mert te hiteltelen vagy.

Ha te felvállalod a buddhizmust, az a te szuverén jogod. Esetleg beszélhetünk róla, mert én erről nem sokat tudok. Az is lehet, hogy jól érzed magad.

Lehet, hogy nem vagyok diplomatikus. De nekem csak a fehér, és csak a fekete világ van.

Innentől én még szeretlek téged, és mindig is hiteles ember voltál a szememben, mert azt képviseled, amiben letetted a voksot.

Én is képviselek egy szint. Hitem szerint a fehéret. Ha viszont azt látom, hogy valaki fekete, onnantól tőle a fehérről mondott, írt dolgokat nem tudom elfogadni.

Lehet rám dobálni kígyót, békát, de ez van.

Ha osztja az észt, hogy mit kell elfogadni a bibliából, és mit nem, a hátamon a szőr felborzolódik, és végem van.

Nem tudok diplomatikus lenni. Lehet, hogy nem is akarok. Nem tudom megmondani. Viszont nem célom mások bántása.

Én már mögé látok dolgoknak. És ez nem nagyképűség. Én drasztikus vagyok, ha úgy tetszik, bár én magamat csak gyors döntést hozó embernek látom.
Csak fehér, és fekete. Nálam nincsenek színek.

Keményvonalas vagyok Isten követésében.
Nem az a célom, hogy bántsak másokat, hanem, hogy felhívjam a figyelmet mások számára. Csak mert nagyon sok az elhitetett ember.

Isten is keményvonalas. Ebben 100%-ig biztos vagyok.
Szereti Isten az embereket, de akik nem kérnek istenből, azokból Isten sem kér.

2007-05-06 óta itt!

(#10133) Rive


Rive
veterán

Csak az a kontrollálatlan gőg ne bökné tökön az egész hitelességét...

Mindenesere, leforditva: továbbra is mindenki le van tojva, az eddigi rendszer marad.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10134) JJános válasza Rive (#10133) üzenetére


JJános
addikt

Ez flame.

2007-05-06 óta itt!

(#10135) Rive válasza JJános (#10134) üzenetére


Rive
veterán

Ezt eldönteni sem a te dolgod.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10136) euchi válasza JJános (#10132) üzenetére


euchi
aktív tag

„De te ne beszélj Jézusról, mert te hiteltelen vagy.”
Értem. Tehát te megtiltod neki.
„Ha te felvállalod a buddhizmust, az a te szuverén jogod. Esetleg beszélhetünk róla, mert én erről nem sokat tudok.”
A te logikád szerint csak ő beszélhetne buddhizmusról és nem ti. Látod már, hogy mennyire megnehezíted itt a dolgokat?
„Én is képviselek egy szint. Hitem szerint a fehéret. Ha viszont azt látom, hogy valaki fekete, onnantól tőle a fehérről mondott, írt dolgokat nem tudom elfogadni.”
A te stílusodban valahogy így válaszolnék:
Mit keresel itt te fehér? Menj innen! Hagyj békén!
-Ebből kialakulhat értelmes kommunikáció?
Ez a fekete-fehér felfogás nem működik, lásd be!

„Ha osztja az észt, hogy mit kell elfogadni a bibliából, és mit nem, a hátamon a szőr felborzolódik, és végem van.”
Akkor ne kínozd magad. Nem kötelező fórumozni, nem kötelező társadalmi életet élni. Be lehet csukni szemet, fület és várni a halált.

(#10137) JJános válasza euchi (#10136) üzenetére


JJános
addikt

Félreérted.
"A te logikád szerint csak ő beszélhetne buddhizmusról és nem ti" Én alig valamit tudok róla. De ha valaki ír róla, írjon. nem érted a logikámat? Persze, hogy nem. Te ateista vagy.

Másképp gondolkozol. Én meg a te logikádat nem értem.

2007-05-06 óta itt!

(#10138) euchi válasza JJános (#10137) üzenetére


euchi
aktív tag

Ugyan miért érteném félre?

Te ördöginek, démoninak nevezheted a buddhizmust anélkül, hogy tudnál róla valamit.
„Nem titok, hogy buddhista, és az sem, hogy az a vallás az embereket nem Jézushoz vezeti. Innentől viszont ördögi, és démoni.” (#10130)
Emellett kikéred magadnak, hogy egy buddhista a te hitedről írjon.
„De te ne beszélj Jézusról, mert te hiteltelen vagy.” (#10132)

"De ha valaki ír róla, írjon. nem érted a logikámat? Persze, hogy nem. Te ateista vagy."
Jelen esetben tök mindegy, hogy ateista vagyok, vagy sem. De úgy látom neked már különösen fontossá vált, hogy ki a fekete és ki a fehér. :U

(#10139) JJános válasza euchi (#10138) üzenetére


JJános
addikt

Beszélhet Jézusról, csak nem úgy, hogy ez van, meg az, mert hiteltelen.
De ezt is ezerszer kitárgyaltuk.

Ateista vagy, és a vallás topicban hívőket akarsz oktatni. Ez nem megy.
Én nem mondom, hogy ne írj, mert jogod van hozzá. Csak épp szemét dolognak tartom.

Én nem megyek az ateista topicba hülyíteni titeket, de te megkérdőjelezed a mi gondolkodásunkat. Ez így ebben a formában nem megy. Ez flame.

A másik emberbe gázolás.

Én nem mondom, hogy ne beszélj Jézusról. Beszélj. De mivel ateista vagy, hiteltelen vagy eben a témában. Nehéz ezt felfogni?

2007-05-06 óta itt!

(#10140) Dalai Láma válasza euchi (#10138) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ebben az egészben az a csavar, hogy én nem vagyok buddhista, és a saját keresztény hitemről írtam. Én nem JJános személyes hitéről írok. Ő az egész kereszténységet kisajátítja maga számára, és azt mondja, hogy én már nem férek a körbe. Pedig ebben azt hiszem nem ő az illetékes. Ilyenkor egy olyan kapcsolatba rondít bele, amit nem lát, nem ismer, mint ahogyan engem sem. Hiszen számára csak a fehér és a fekete létezik, ahogyan le is írta.

Ilyen lehet, de az ilyen emberek nem vitaképesek a fórumokon, mint ez itt igen láthatóvá és kiélezetté vált.

Odáig kéne eljutni, hogy mindenki, akinek van vallásos meggyőződése, az meggyőződésesen úgy gondolja a dolgokat igaznak, ahogy. És erről bizony tapasztalata is lehet az embernek. És vannak olyanok is, akiknek nincs meggyőződésük, őket mondjuk nevezhetjük keresőknek. Akik nem cövekeltek le egyik vallás mellett sem -beleértve az ateizmus ezen kiteljesedett formáját is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10141) euchi válasza JJános (#10139) üzenetére


euchi
aktív tag

„Beszélhet Jézusról, csak nem úgy, hogy ez van, meg az, mert hiteltelen.”
Nahát! Szóval beszélhet róla, de csak így:
Én úgy vélem...
Én úgy hiszem...
stb.
Ha ez ilyen egyszerű, akkor csináljuk így. Ja, hogy neked ez nem megy. Próbáld meg kérlek! Egy más vallású szemszögéből nézve te vagy a hitetlen. Ha a vallás topikban szeretnél beszélgetni, akkor ugyanazon szabályokat kell neked is betartanod, mint mindenki másnak.
„Ateista vagy, és a vallás topicban hívőket akarsz oktatni.”
Egy véleménycseréből mindenki tanulhat. Te is, én is, mindenki. Az a baj, hogy te nem tanulsz semmiből. Olvasd már el kiről szól az elmúlt 5 nap több tucat hozzászólása. Rólad! A helyedben én már erősen törném a kobakom, hogy miért.
„Én nem megyek az ateista topicba hülyíteni titeket, de te megkérdőjelezed a mi gondolkodásunkat.”
Itt most kizárólag rólad volt szó és nem rólatok. (Nem tudom mi ez a többes.) De várjunk csak! Nem is te vagy a topik témája. Még mindig nem gyanús neked itt valami?

[ Szerkesztve ]

(#10142) euchi válasza Dalai Láma (#10140) üzenetére


euchi
aktív tag

"Ebben az egészben az a csavar, hogy én nem vagyok buddhista."
Tudom. Emlékszem még rád. :)
Viszont Sir Pocok említette, hogy buddhistának tartja magát. Üde színfoltja ennek a társaságnak szvsz.

(#10143) Dalai Láma válasza euchi (#10142) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez igaz, azt hittem, rám gondolsz. ;)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10144) JJános


JJános
addikt

Máté 13, 38: "A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai."

Jó mag, konkoly. Fehér, fekete. Mindegy hogyan fogalmazom. Nincs más.

Jézus mondta. A világon csak kétféle ember van. Jó mag, és rossz mag.
Nem az én dolgom eldönteni, ki hova tartozik, de vannak kizáró tényezők.

Leírtam, hogy aki egy ilyen nevet felvállal az oda is tartozik. Nincs vele semmi gond. Az annak a dolga, aki felvállalja. De ha felvállalja a sötétséget, akkor oda is tartozik.

A jó magból is lehet rossz, ha olyan dolgokat vállal fel, és most még a rossz mag is válhat jóvá, ha elkötelezi magát Istennek.

Mindenről lehet beszélni. Nem vagyok ellenére. Csak az alapelveket be kéne tartani. Egy ateista ne akarjon engem azzal kábítani, hogy nincs Isten. Azt hiszem ez elvárható.

Az ateista Istentelen, és az Istentelen az gonosz. A biblia ezt írja.

2007-05-06 óta itt!

(#10145) Palkó válasza JJános (#10144) üzenetére


Palkó
tag

Nem hiszek isten létezésében, ergo ateista vagyok.
Nem gondolom, hogy ettől automatikusan gonosz is lennék....
Ezt meg én írom.

További szép napot!

Üdv: Palkó

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#10146) JJános válasza Palkó (#10145) üzenetére


JJános
addikt

Én sem gondolom, hogy gonosz lennél. Abban az értelemben, ahogy te gondolod nem vagy gonosz. Nincs is veled semmi problémám.

A biblia viszont azt mondja, hogy az istentelenség=gonoszság.

Az ítéletkor az lesz számon kérve először, hogy ki hisz Jézusban, és ki nem.

2007-05-06 óta itt!

(#10147) cucka


cucka
addikt

Bevallom őszintén, egész vicces volt a topik utolsó 30-40 hozzászólása, ismét bebizonyosodott számomra, hogy nem kell semmiféle negatív, lejárató tartalmú hozzászólás a kereszténységről, elég, ha JJános ír pár őszinte hozzászólást :D .
(Mondjuk ha keresztény lennék, akkor minden bizonnyal mélységesen fel lennék háborodva a hozzászólások tartalmán)

(#10148) Rive válasza cucka (#10147) üzenetére


Rive
veterán

Nono! A kereszténység azért nem az a marhasághalom, amit itt elővezet a miszter megvilágosult.

Bár az efféle azért kell ahhoz, hogy a történelmi leckék a klf. fák gyümölcseinek igaz milyenségéről élők maradjanak.

Amúgy tényleg vicces. Volt majd' másfél évezredünk (cuki hullahalmokkal), hogy levonhassuk a tanulságokat a releváns zsákutcákról, és ennyi nem elég, mert mindig akad valaki, aki gőgjében nem hajlandó tanulni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10149) Dalai Láma válasza cucka (#10147) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez pedig az embertől függ, hogy a kereszténységet JJánossal azonosítja-e, vagy sem. Ettől még nem vitatom el JJánostól a kereszténységét, és nem akarok abba a hibába esni, hogy a személyes hitét és Isten-kapcsolatát gyalázzam, vagy ítélkezzem fölötte.

Sokszor estek egymásnak már keresztények a történelem során. De azt hiszem eközben épp a lényeg veszett el valahol félúton. És sokszor inkább a saját igazukért (vagy pénzért, földért, hatalomért) harcoltak, mintsem a kereszténység védelme érdekében.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10150) cucka válasza Rive (#10148) üzenetére


cucka
addikt

Nono! A kereszténység azért nem az a marhasághalom, amit itt elővezet a miszter megvilágosult.
Ez igaz és mégsem igaz.
Igaz abból a szempontból, hogy a modern világban valóban háttérbe szorult a kereszténység fundamentalista értelmezése.
Nem igaz abból a szempontból, hogy a "normális" keresztények és a fundamentalista vonal is alapvetően ugyanabból az egy darab könyvből vezeti le mondanivalóját. Szerintem a különféle bibliaértelmezések, istenképek, hangsúlyok a keresztény tanításban szépen követik a társadalom gondolkozásmódjának változását, a társadalmi elvárásokhoz idomulnak. Ettől még a középkori bibliaértelmezés sem lesz kevésbé keresztény, pusztán csak idejétmúlt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.