Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) fanti


fanti
addikt

Telepítettem egy Ubuntu-t, a 20.04-est.
Szépen föl is ment, de az a gondom, hogy nincs internet kapcsolatom, mert az alaplapomon (Gigabyte B550 Aorus Pro) levő 2.5Gb-es Realtek LAN vezérlőt ugye nem ismeri fel. (RTL8125 2.5GbE Controller)

Sajnos a Live módú futtatásnál is ugyanez volt, és a legfrissebb Mint-el is kipróbáltam live módban, és dettó ugyanaz az eredmény, azaz nem ismerte fel az sem.

Mit lehetne tenni ebben az ügyben, mert sajnos én lennék a totálkezdő Linuxal...

Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm előre is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#38452) I02S3F válasza májkimiki (#38449) üzenetére


I02S3F
őstag

Nézd, szerintem az érveidnek azokkal az emberekkel szemben van értelme, akik ki akarják próbálni. Téves nézetek ide-oda, aki nem akarja kipróbálni, az nem fogja :).

(#38453) I02S3F válasza fanti (#38451) üzenetére


I02S3F
őstag

Link Menni fog?

(#38454) májkimiki válasza I02S3F (#38452) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem kell mindenkinek kipróbálni. De hülyeséget sem kellene terjeszteni, hogy pfú rolling, meg ecetera. Egyszerűen hülyeség.
Három-négy lépcsős dist-upgrade helyett, ezerszer hasznosabb egy Arch telepítés. Ez viszont tény.

(#38455) I02S3F válasza májkimiki (#38454) üzenetére


I02S3F
őstag

Ok! Én örülök neki, hogy neked bevált!

(#38456) vadkörte válasza májkimiki (#38449) üzenetére


vadkörte
addikt

Van, hogy kimarad 1-2 hónap, a "rekord" asszem 4 hónap volt. Eddig nem omlott össze a világ miatta, de azért nagy általánosságban rendszeresen frissítem. Szeretem ha friss a rendszerem.

Üdv. V. Körte

(#38457) májkimiki válasza vadkörte (#38456) üzenetére


májkimiki
őstag

Real-time nyomom az update-t. :D

(#38458) cigam válasza májkimiki (#38454) üzenetére


cigam
félisten

Egyszerűen hülyeség.

Még szerencse hogy itt vagy eldönteni mi a hülyeség és mi nem. Hiába sztárolod az arch-ot, aki a gépet nem tamagocsinak használja, és nem azzal ébred, hogy kinyitja az arch.org-ot, hogy na ma éppen mi tört el, mit kell kézzel kijavítani, azt pont nem érdekli mi a verziószáma a programnak. Az emberek többségének épp elég, ha működik. Nem is akarják megérteni mitől és hogyan.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38459) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Van itt egy konyvtar, ami folott nem tudom atvenni a tejhatalmat, es elegge feszult vagyok miatta.
Mi lehet ennek az oka? Tudok en ezen eroszakot tenni?

/snap/prusa-slicer $ ls -alh
total 8,0K
drwxrwxrwx 3 tomi tomi 4,0K dec 30 14:57 .
drwxr-xr-x 10 root root 4,0K dec 30 14:57 ..
drwxrwxr-x 9 root root 141 dec 5 15:45 18
lrwxrwxrwx 1 tomi tomi 2 dec 30 14:57 current -> 18
/snap/prusa-slicer $ sudo chown tomi:tomi 18
chown: changing ownership of '18': Read-only file system

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38460) vadkörte válasza cigam (#38458) üzenetére


vadkörte
addikt

"Az emberek többségének épp elég, ha működik. Nem is akarják megérteni mitől és hogyan."

Kb. ezek közé sorolom magam, de még semmi problémám nem volt abból, hogy rolling rendszert használok. Ha ajánlást kérnek, elsőnek én is valami Debian (Ubuntu) alapút ajánlok, mivel "linux-szűz"nek nem biztos, hogy jó választás egy rolling, nekik egy "hülyebiztos"abb kiadás alapú valószínűleg jobb választás.

Üdv. V. Körte

(#38461) májkimiki válasza cigam (#38458) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont erről az urban legendről beszélek. Terjesztd csak nyugodtan.
Látszik, halvány lila fingod nincs az Arch-ról.

(#38462) cigam válasza tvamos (#38459) üzenetére


cigam
félisten

Mert a snap konténer csak olvasható a fájlrendszerből?! Pl. így hozzáférhetsz a tartalmához.

májkimiki
Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38463) I02S3F válasza tvamos (#38459) üzenetére


I02S3F
őstag

Teljhatalom az:)

(#38464) májkimiki válasza cigam (#38462) üzenetére


májkimiki
őstag

Te most komolyan azt gondolod, amit mondtál?
Minden Arch user az arch.org-on ébred és kalapálja a törött csomagokat?
Nagyon el vagy tévedve.

(#38465) cigam válasza vadkörte (#38460) üzenetére


cigam
félisten

Nem azt írtam, hogy mindenképpen, és elkerülhetetlenül problémás lesz. Csak a koncepcióból adódóan jóval több hibalehetőség rejlik benne, mint egy hetekig, hónapokig tesztelt kódbázison alapuló rendszerben.

májkimiki
Városi legendák, nem az arch topikból:

... Na, ilyen is ritkán van, valami eltört Arch rollingon.

....Archot használtam vagy 4 évig, ebből ~2 évig Testing tárolókkal, nem is Stable-ösökkel. 1-2× volt vele kisebb gond, hogy eltört valami, ráadásul ezek Stable tárolókban voltak, de nem súlyosan használhatatlanra, inkább csak kisebb kellemetlenséget okoztak, mindig volt rá workaround, meg későbbi csomagban javították. Meg 1-2× kézzel kellett beavatkozni a frissítési folyamatba, de azokat hozta az Arch a főoldalán hírekben, hogy beavatkozást igényel, mi a megoldás rá.
Gondolom a PH!-n és azon kívül is találnék rá még jópár példát. Az oldalukon is azért van annyi update requires manual intervention bejegyzés, mert probléma nélkül frissül, nem törik el közben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38466) májkimiki válasza cigam (#38465) üzenetére


májkimiki
őstag

Biztos találnál rá még példát.
Csak Te azt terjeszted, hogy minden Arch user és a rendszere mindig eltörik és állandóan bütykölni kell a rendszerét.
Nekem három Arch installom van különböző hardveren. Még egyik sem tört el és nem bújom az archwikit. Szóval már nem igaz az állításod.
Ugyanazon hardvereken van Ubuntu és Debian is, azokkal sincs semmi baj. Ezt hová sorolod?

A véleményem hadd mondjam el és tartsam hülyeségnek a több lépcsős dist-upgrade-t. Egyszer végig szenvedi a user, utána soha az életbe nem lessz rá szüksége desktopon. Sokmindent nem tanul vele, csak copy-paste a terminálba.

(#38467) lev258 válasza tvamos (#38459) üzenetére


lev258
veterán

Ha úgyis ki akarod kerülni a snap-ek biztonsági mechanizmusát, akkor egyszerűbb, ha nem snap-ként telepíted fel, amit használni akarsz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38468) lev258 válasza fanti (#38451) üzenetére


lev258
veterán

20.10 Live alatt mi a helyzet?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38469) tvamos válasza cigam (#38462) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom!

Ez valami kib..szas a felhasznalokkal? :o
Ugy ertem, hogy a felhasznaloi profilokat oda suvasztani.

(#38463) I02S3F
Valoban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38470) cigam válasza májkimiki (#38466) üzenetére


cigam
félisten

Ja, ha neked három is van, az teljesen más. Visszaszívok mindent :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38471) cigam válasza tvamos (#38469) üzenetére


cigam
félisten

a felhasznaloi profilokat oda suvasztani

:F Miköze a snap csomagnak a felhasználói profilodhoz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38472) tvamos válasza cigam (#38471) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem. Rosszul irtam. Nyomtato profilokat akartam irni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38473) cigam válasza tvamos (#38472) üzenetére


cigam
félisten

Linkeltem a megoldást. Ki kell csomagolni, szétcitálod kedved szerint, és onnan tudod futtatni a módosított verziót. Viszont ha frissül(módosul) a nap csomag, újra el kell játszani a folyamatot.
Esetleg felvenni a kapcsolatot a snap csomag készítőjével, hogy megoldható-e a profilozás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38474) fanti válasza lev258 (#38468) üzenetére


fanti
addikt

20.10 live alatt sincs netem...ott sem ismeri fel.

Na, megyek, szívok vele tovább, mármint a 20.04-essel és a Realtektől letöltött driverrel...hátha sikerül...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#38475) fanti válasza I02S3F (#38453) üzenetére


fanti
addikt

Eddig jutottam :

uname -r
5.4.0-26-generic
lspci -v
07:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8125 2.5GbE Controller (rev 05)
DeviceName: RTL8111E Giga LAN
Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd RTL8125 2.5GbE Controller
Flags: fast devsel, IRQ 34
I/O ports at f000 [size=256]
Memory at fca00000 (64-bit, non-prefetchable) [size=64K]
Memory at fca10000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel modules: r8169
WARNING: you should run this program as super-user.
*-network UNCLAIMED
description: Ethernet controller
product: RTL8125 2.5GbE Controller
vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
physical id: 0
bus info: pci@0000:07:00.0
version: 05
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: cap_list
configuration: latency=0
resources: ioport:f000(size=256) memory:fca00000-fca0ffff memory:fca10000-fca13fff
WARNING: output may be incomplete or inaccurate, you should run this program as super-user.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#38476) I02S3F válasza fanti (#38475) üzenetére


I02S3F
őstag

Sudo-val szükséges futtatni. Az autorun.sh-t próbáltad futtatni?

(#38477) fanti válasza I02S3F (#38476) üzenetére


fanti
addikt

Igen, próbáltam, sudo-val.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#38478) I02S3F válasza fanti (#38475) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez az lspci - v kimenete? Mit írt ki az autorun.sh futtatása után?

(#38479) Cucuska2 válasza fanti (#38475) üzenetére


Cucuska2
őstag

Frissebb kernel? A B550-esre kicsit régi az 5.4. Ezzel párhuzamosan egy Fedora live-ot kiprobálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38480) cappa72 válasza cappa72 (#38447) üzenetére


cappa72
nagyúr

Végül asszem' meglett a "hiba"... a java verzió volt a ludas a nem-működésre. A régi 16.04-ből átemeltem, és voilá', műxik.
Most jönnek a mindenféle konfig meg hasonlók.

Ja, az rc.local-lal kicsit megküzdöttem, de végül már az is megy (neten megtaláltam a megoldást).

Kicsi gonosz welcome kép meg elmehet a sunyiba... el is tettem...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38481) fanti


fanti
addikt

Végül egy Linux Mint-el megoldottam, az teljesen korrekten kezelte a letöltött Realtek LAN drivert, elég volt csak kicsomagolni és Admin módban futtatni az autorun.sh-t!

Települt szépen és szólt is, hogy van új vezetékes hálózat...azóta is szépen megy, és közben egy teljes update is lement így már!

Köszi a segítséget mindenkinek!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#38482) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#38483) tordaitibi válasza ubyegon2 (#38482) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez az avatar...??..!! :DDD
Meghíztál az ünnepek alatt! :) :D
Búék neked és mindenkinek.

(#38484) I02S3F válasza fanti (#38481) üzenetére


I02S3F
őstag

Király!

Mindenkinek : Búék! :)

(#38485) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hi! Hogyan tudnék egy microsd kártya teljes tartalmát img fájlba menteni mentés ként amit később bármikor vissza írhatok a kártyára? Feltelepítettem egy linuxot sd kártyára, 32gigabytera,k két particiója van egy boot rendszer, és egy rootfs "maga alinux, mivel tudom egybe lementeni az egészet? A választ előre is köszönöm! :R Bu_ék!

(#38486) tordaitibi válasza Marcsello31 (#38485) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én ha rámjön a roham, Timeshiftet használok, bár ez a saját meglévő rendszerről menteget és arra jó visszaállítani, olyan Wines restore pontnak jó.
Viszont több helyen olvastam, bár még nem próbáltam a Systemback-et.
Erre is jó lehet. Magyar fejlesztés ráadásul, na mindjárt utána is olvasok.
[link] Itt van részletes magyar leírása de én a magyar ellenére se megyek el rajta.... :) mivel csak terminálos ha jól látom.

Szerk, nem, van guis és képes visszaállító live létrehozására is!!

[ Szerkesztve ]

(#38487) cappa72 válasza Marcsello31 (#38485) üzenetére


cappa72
nagyúr

szerintem dd
én szeretem, mert faék egyszerű, igaz figyelni kell rá, mert nem gondolkodik, hanem cselekszik, de "garantált minőség". igaz, parancssoros.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38488) Dave™ válasza Marcsello31 (#38485) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahogyan fentebb is írták, dd. Használata:

sudo dd if=/dev/sdx of=mentes.akarmi bs=4M status=progress

Ha látszólag lefutott, utána:

sync

Amint ez is lefut, akkor végzett, addig nem így addig ne is vedd ki a kártyát. Egy apró megjegyzés: a teljes kártyát le fogja menteni, teljesen mindegy mekkora a foglalt terület, tehát 32GB lesz a fájl. Ha nem erre írod vissza, és akár csak minimálisan is kevesebb írható cella van a másik kártyán, akkor hibára fog futni. Nagyobbra mindig lehet persze.

1) Az sdx sd kártya esetén valami mmcblk0 vagy hasonló lesz, ez a forrás eszköz
2) Visszaírásnál ugyanez, csak az if (input file) és of (output file) felcserélendő, és itt nagyon vigyázz, hogy a cél a megfelelő eszköz legyen, mivel kérdés nélkül felül fogja írni a képfájl tartalmával.

Clonezilla lenne a másik, de azt érdemben nem használtam.

(#38489) cigam válasza tordaitibi (#38486) üzenetére


cigam
félisten

Tedd át egy Windows-os gépbe, és ott az usbit a barátod, vagy egy másik live Linux alól a lemezkezelővel tudsz róla másolatot készíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38490) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok srácok! Köszönöm a Segítségeteket! Holnap megnézem majd a javaslatokat, akarok egy alap full rendszert, ami még nincs szét telepítve, egy alap linux imgt, amit sdre tudok írni bármikor, és ha kel másnak is át tudnám adni.

[ Szerkesztve ]

(#38491) májkimiki válasza Dave™ (#38488) üzenetére


májkimiki
őstag

Én a végére tenném && sync , amíg nem jön vissza a prompt, addig nem kell kihúzni a pent.

(#38492) I02S3F válasza tordaitibi (#38486) üzenetére


I02S3F
őstag

A Systemback meg a Timeshit arm-es Linuxon is megy? Vagy ez nem lényeges, hogy arm vagy x86_64 az architektúra?

@cappa72 és @Dave - a dd kimenetét nem lehet tömöríteni valamivel? (értelmetlen?)

(#38493) Dave™ válasza I02S3F (#38492) üzenetére


Dave™
nagyúr

A dd-vel az a baj, hogy az a teljes lemezt (vagy eszközt) másolja, nem csak a ténylegesen foglalt területet. Ezt utólag - backup célokra - nyilván lehet tömöríteni, de az alap probléma marad, miszerint ha kisebb eszközre akarod kíírni, akkor az nem fog menni. És ne hidd, hogy egyforma pl. két 32GB-os kártya, ha a minimálisan nagyobbat akarod a kisebbre írni, nem fog menni, csak fordítva. Hogy ezzel mit lehet kezdeni nem tudom, egyszer régen utánaolvastam de nem annyira kézenfekvő a megoldás, hogy megérje vele foglalkozni. A Clonezilla ezért jobb megoldás, a dd viszont kényelmesebb és mindig kéznél van (meg képfájlt írni is tökéletes).

(#38494) ubyegon2 válasza tordaitibi (#38483) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a cipóképű brazil koma csak pár napot él nálam, mindig megrökönyödök, ha meglátom. Szerintem engem idegesít leginkább. :U (no meg a népek is azt a régit szerették utálni)

Köszi én is és főleg covidmenteset kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#38495) tordaitibi válasza I02S3F (#38492) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez jó kérdés.
Csak a választ nem tudom.
Mégiscsak marad a Clonezilla.
De biztosan létezik más lemezmentő vagy klónozó alkalmazás is.
Régebben párszor használtam a Macrium free változatát, ez Winen biztos hogy tud lemezképfájlba menteni és onnan visszaállítani, mivel van live verziója is, arról bootolva az os sérülése esetén visszaállítható egy előző állapot.
Az biztos hog a dd-vel ellentétben csak a hasznos tartalmat menti, nem az egész lemezméretet.

(#38496) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Az nem baj ha az egészet menti, csak mentse, nekem 8. Ja! tegnap előtt még jó volt a firefox, arm64es pcm alatt. Úgy, hogy bekapcsoltam alatta firefox accelerationt,
"video gyorsítás hardweresen"

De ma mikor újra használni szeretném ez alatt a youtubot, a youtube.com bejönni bejön, az is amit nézni szeretnék, de. A videó színe át ment negatívba, kék neon háttere van, addig míg bekapcsolva marad a firefox acceleration gyorsítás, addig ilyen. Ha ezt kikapcsolom elmúlik a jelenség de így baszhatom gyorsítás nélkül a videónézést a arm64 firefox latt. Szerintetek mi lehet ez? :) mutatok egy képet róla:
a képet telefonnal csináltam, nem értem ezt a kékséget firefox alatt, milyen böngésző van még arm64 linuxalatt? :) [link] Lehet jött egy frissítés rá és az baszarintotta el? hogy tudok egy régebbi de stabil firefost használni linus alatt? :D Gpu hang wifi bluetooth driverek fent vannak. Csak videónál jelenik meg a kékségesség. LOL

[ Szerkesztve ]

(#38497) tordaitibi válasza Marcsello31 (#38496) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Végül is maradt sd-n, mégsem a belső tárhelyről futtatod?

(#38498) Marcsello31 válasza tordaitibi (#38497) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! egyenlőre marad sdn, mert vannak hibák, tegnap még nem volt olyan bajom, hogy kékárnyalattal megy a youtube videó firefox alatt, ma már igen, pedig kellene a hardweres gyorsítás rá de amint ma bekapcsolom azt, kész vége, hardweres gyorsítás bekapcsoláskor
PC szintű a böngészés sebessége, akadás mentes meg minden, de tényleg.
De Videónál ma valamiért nem megy, codecec minden fent van pedig ami kel. Bármikor rá írhatom a boxra a Linust, mert meg van hogyan kel :). De így minek ha nem megy még ez sem rendesen :). Valamit nem néztem át meg vagy régebbi firefox kellene?! :))

Ha valaki kíváncsi rá és hozzáértő, adhatok ssh hozzáférést távolról, hogy mengézze mi az a mi nemjó, cserébe megdobom párszáz forintal :D "a munkáját" tök fasza lenne az egész. Amásik jó ebben, hogy 5Val el van az egész ketyere, és linux fut rajta (:

[ Szerkesztve ]

(#38499) Marcsello31 válasza tordaitibi (#38497) üzenetére


Marcsello31
őstag

Kérdésedre válaszolva, volt már nem egyszer emmcre telepítve a linux, És 100% gyorsabb az sdnél is, tapasztaltam, majd csinálok benchmarkot erről. :) Wine is van rá de béta szintű. Van de minek ha nem futatja az exet. mondjuk arm64en nem is menne (:

[ Szerkesztve ]

(#38500) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#38499) üzenetére


Marcsello31
őstag

Működik a linux sd kártyáról való mentése windows alatt,, köszönöm a segítséget, beválni látszik az usb image tool nevü program, így nem kel mindig előre kezdenem a dolgokat. :D köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.