Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) lev258 válasza #40553216 (#37450) üzenetére


lev258
veterán

Gyárit ne használj. De tényleg. Egyébként Live alól le tudod menteni a dolgokat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37452) #40553216 válasza lev258 (#37451) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem az én gépem, így vették. A 20.04-hez már pendrive-ról fogom feltolni.
Ilyen viszont még nem volt, hogy ne indult volna el. Ezzel mit lehet nézni, tenni? Lehet hw hiba?

(#37453) growler válasza #40553216 (#37452) üzenetére


growler
őstag

A fontos adatok lementése róla, és egy live rendszer alól futtatni fsck-t
a leválasztott partíciókon - talán segít.

(#37454) #40553216 válasza growler (#37453) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi, majd nézem.
Közben hazahoztam magamhoz, itt minden további nélkül elindult, kétszer is.
Viszont nincs dmesg fájl. Ez meg miért és hogyan?

(#37455) lev258 válasza #40553216 (#37452) üzenetére


lev258
veterán

Azért írtam, mert annak idején szoftveresen is el volt rontva a gyári, nem kevés laptopon. És bizony meg is halt emiatt idővel.
Én emiatt első körben nem hardver hibára gyanakodnék, de egy Live alól (hosszú használat) erre is választ kaphatsz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37456) #40553216 válasza lev258 (#37455) üzenetére


#40553216
törölt tag

Live-ról biztos nem fogják hosszan használni, ez kilőve.
A smart így néz ki:

(#37457) lev258 válasza #40553216 (#37456) üzenetére


lev258
veterán

A fontosabb részeknél nem látok gondot. A G-Sense error rate meg hanyagolható.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37458) #40553216 válasza lev258 (#37457) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor majd fsck, hétfőn.

(#37459) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Van olyan alkalmazás, ami jelzi, ha az akkumulátor töltöttsége egy bizonyos szint alá esik?

(#37460) Tutu7030 válasza teleahocipöm (#37459) üzenetére


Tutu7030
veterán

Melyik akksi? Egér, billentyűzet, laptop??
"Teljes indikátor kisalkalmazás" kirakható tálcára.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37461) growler válasza teleahocipöm (#37459) üzenetére


growler
őstag

A "Slimbook Battery" erre vonatkozó beállítási lehetőségei: [link]

(#37462) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Azt hiszem nem voltam elég konkrét, valami olyan jelzés kellene, mint például egy felugró ablak vagy hangjelzés, az utóbbi volna a legjobb. Most az Xfce energiakezelő van kirakva a tálcára, van egy ilyen beállítás rajta, (kép) , de nem igazán csinál semmit, ha nem figyelem az ikont, akkor csak azt veszem észre, hogy kikapcsolt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#37463) balpis


balpis
őstag

sziasztok!
lenne valakinek javaslata, milyen HW diagnosztikával próbálkozzak rendszeresen lefagyó gép esetén?
Dell i3-as gép, 4GB RAM-mal, 20.04-es xubuntuval.
Vagy próbálkozzak korábbi verzióval? (ugyanez az ubuntu másik gépen stabil)
Változó ideig megy (5 perc - 1-2óra), aztán lefagy a kép, se egérre se billentyűzetre nem reagál.
Mivel távol van, TeamViewerrel próbálkoztam, azon keresztül is eltűnik ilyenkor,nme csak a perifériákat dobja le.
És persze hosszabb idő után sem éled fel, kikapcsolás csak durván, a hardver gombjával :(
köszi!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#37464) Tutu7030 válasza balpis (#37463) üzenetére


Tutu7030
veterán

Első nekifutásra memória tesztet csinálnék..

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37465) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

20.04-re tettem fel a Unity Desktop-ot.
Sosem használtam korábban, de már most tetszik.
Egy dolgot hiányolok: egy rendes menüt.
Nem lehet a keresőt rávenni, hogy az összes alkalmazást mutassa?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37466) cigam válasza balpis (#37463) üzenetére


cigam
félisten

Hűtés/tápegység rendben? -» sensors
HDD rendben -» smartctl -l selftest /dev/sda

Persze egy kiszáradt kondit, egy kontakthibát lehetetlen sw-es módon behatárolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37467) Bici válasza Bici (#37465) üzenetére


Bici
félisten

Na, ott van az, csak nem azzal indul.
Hogy lehet az Applications alsó fület alapértelmezetté tenni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37468) balpis válasza cigam (#37466) üzenetére


balpis
őstag

köszi!
próbálkozom elsőként a szenzorokkal, HDD-vel, ha hozzáférek....

fura, 2-3 hónapig szuper jól ment, pár hete vacakol.
Ha nem találok semmit, lehet, nézek egy másik image-et, hátha egy frissítés hozott valami kellemetlenséget...
(Ez egy leselejtezett - csak az 5 éves kora miatt - céges gép volt, alapvetően minőségi cuccokkal, egy hasonló dell, csak sokkal-sokkal régebbi P4-es gépet váltottam le vele édesanyámnál, ami máig jó, csak a nethez már egyre kevesebb lett)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#37469) Dhampir válasza Bici (#37465) üzenetére


Dhampir
félisten

(#37470) Bici válasza Dhampir (#37469) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de szerintem jó nekem a simán tárolóból felrakott unity is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37471) growler válasza Bici (#37467) üzenetére


growler
őstag

Úgy emlékszem, volt olyan hogy "unity-tweak-tool" - ezt telepítve, olyan
különböző kiterjesztéseket lehetett telepíteni - mint pl. a "gno-menu"-t.

(#37472) Bici válasza growler (#37471) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos én sehol nem találok semmilyen plugint.vagy kiterjesztést.
Online sem találom a pluginokat, már ha még létezik ilyen repo.
Annyit látok, hogy az alkalmazások alatt van egy Dash plugin kategória alapból három pluginnal.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37473) Tutu7030 válasza Bici (#37472) üzenetére


Tutu7030
veterán

Install Unity Tweak Tool on Ubuntu

Gno-Menu

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37474) Bici válasza Tutu7030 (#37473) üzenetére


Bici
félisten

Ez tök jó, de nekem Unity-hez kellene ilyen, nem Gnome-hoz.
Tudtommal ezek nem kompatibilisek.

A tweak tool már fent van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37475) Tutu7030 válasza Bici (#37474) üzenetére


Tutu7030
veterán

growler írta, hogy a "unity-tweak-tool"-lal telepíthető a gno-menu.. Én nem tudom megnézni, mert mate-et használok, a unity-t ki nem állhatom. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37476) májkimiki válasza Bici (#37474) üzenetére


májkimiki
őstag

Miért nem próbálod meg a Unity Remix-et? Abban biztos össze van reszelve minden, hiszen Unity fan-ok csinálták, szinte biztos.

(#37477) Bici válasza májkimiki (#37476) üzenetére


Bici
félisten

Kipróbáltam, ugyanúgy a kereső a default, és nem az Applications fül, és ugyanúgy nem találtam a plugin-ek installálását.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37478) gyulank


gyulank
addikt

Mivel lehet olyan boot pendrive-ot csinálni, ami olyan, hogy mondjuk Linux esetében beállítható a szabad hely amit használhat a kipróbálás alatt mint /, meg /home, meg felhasználható a maradék hely is, és lehet vele Windowst is csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37479) csixy válasza gyulank (#37478) üzenetére


csixy
addikt

A Multibootusb linkjáre ajánlanám ránézni.
[link]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37480) growler válasza gyulank (#37478) üzenetére


growler
őstag

Az UNetbootin, és a már említett Multibootusb is megfelel (részben) a célra.
Egy nagyobb méretű pen.-en hozz létre 2 partíciót.
Az egyikre írd ki a telepítőt, a másikat nevezd el pl. DATA-nak. (Erre mehetnek az adatok
melyek megmaradnak.) Valahogy így.: [link]
Ezt a Multibootusb-vel írtam ki - ha nagyobb lenne az első partíció, akkor akár 2 vagy
több telepítő is elfér rajta - és bootoláskor tudsz választani hogy melyik induljon.
Windows telepítő készítésére nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#37481) gyulank válasza growler (#37480) üzenetére


gyulank
addikt

Én konkrétan emlékszem, hogy volt egy alap beépített alkalmazás, talán startup disc creator, amiben be lehetett állítani, hogy mennyi helyet használhat fel az live rendszernek, és miután megcsinálta, a maradékot is lehetett használni, ha bedugtam. Most meg minden azt csinálja, hogy átmásolja a lemezképet, és 0 bájt szabad hely van, ha bedugom, meg a live rendszeren sincs. Szóval mégegyszer, hogy biztos érthető legyen, tegyük fel, van egy 16GB pendrive, kijelöltem a lemezképet, beállítottam, ha akartam egy méretet a rendszernek, amit használhat telepítésre, beállításokra, meg akármire amire a rendes telepített is használja, szóval ez nem külön partíció, amit beállítgatni kell, hanem ha nem így van csinálva egyszerűen azt írja, hogy nincs hely telepíteni dolgokat. És még ezen kívül a maradékot nem tudom, hogy külön partícióra tette-e, vagy csak simán lehetett használni a szabad helyet. Most csináltam az usb-creatorral, 16GB-os pendrive, bedugom, és 0 bájt szabad hely. Értem én, hogy kínlódhatnék egyedien, a képfájlhoz, partícionálhatnám, de azzal nem kellett, plusz ettől még a live rendszer nem tudná használni, ugyanúgy, mintha az egészre írom. Attól tartok, hogy ha jól rémlik, olvastam olyat, hogy azt nevezték át erre, szóval lehet, hogy mint minden, ez is olyan fejlett lett, hogy nem tud csinálni semmit.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37482) májkimiki válasza gyulank (#37481) üzenetére


májkimiki
őstag

Az a prezisztens live rendszer, usb meghajtón. Az tényleg annyira kötött, hogy akkor kell kitalálnod mekkora helyet használjon, a live mentéseire.
Amit Te szeretnél, szerintem ez lessz az. Ventoy Multiboot USB. A lényege az, hogy egy szkript segítségével bármekkora pendrájvon létre jön egy olyan partíció, amely képes bebootolni a "puffer" partícióra felmásolt bármilyen ISO-t. Itt az ISO-k közt további más fájlokat is tarthatsz. Ez a partíció rendesen pendrájvként (Ventoy) jelenik meg ha bedugod a gépbe. Ha ISO-t másolsz rá, az már a következő Ventoy bootnál már benne lessz a Ventoy grubjában.
[link]
Azért nagyszerű ez, mert egyszer kell megcsinálnod, utána úgy cserélgeted rajta az ISO-kat és egyéb dolgokat, mintha az csak egy sima pendrájv lenne. Annyival viszont több, hogy bootolható is marad. Akár egy kisebb SSD-t is lehet így preparálni.
Természetesen bootol minden módban (UEFI, Legacy/CSM, és BIOS/MBR).

[ Szerkesztve ]

(#37483) csixy válasza gyulank (#37481) üzenetére


csixy
addikt

Ezt múltkor csináltam. Gparteddel két Fat32-es partíció egy pendrájvra. Az első kisebb partícióra Unetbootinnal írtam ki a kedvenc live distrómat. A második pedig adatpartíció, bármit rá tudok írni. Egy körömnyi pendrájv , ott van a pénztárcámban az aprópénz között. Bárhol van egy masina, be tudom bootolni és lehet netelni, gépezni. Szükségmegoldásnak jó és van adattároló része is.

#37482 májmiki: Köszönöm, ezt én is megnézem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37484) gyulank válasza májkimiki (#37482) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. A rendes Ubuntuban volt, szerintem alapból telepített program, nem olyan rég, pár éve. Rákattintottam, egy ablakban be lehetett állítani mindent. Most nem tudom, hogy egyről beszélünk-e. Én azt neveztem live rendszernek, hogy a rendes telepítőt elindítom, és kiválasztom, hogy próba, és akkor ugye lehet használni is telepítés közben. Na, az ilyen live rendszerekbe nem lehet telepíteni semmit, mert a lemezképet írja a pendrive-ra, szóval nem ír rá, ahogy a lemezre se írna. De volt az a program, amivel beállítottam neki mondjuk 4 gigát, akkor ha pl. 4giga a lemezkép, ezzel együtt 8 gigát foglal, és akkor már 4 gigát tud írni a live rendszer, de a maradék 8 gigát, ha mondjuk 16 gigás a pendrive, ugyanúgy pendrive-ként lehetett használni. És mindehhez annyit kellett csinálni, hogy rákattintottam, kiválasztottam a lemezképet, beállítottam a plusz tárhely méretét, és elindítottam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37485) májkimiki válasza gyulank (#37484) üzenetére


májkimiki
őstag

Nincs kizárva, hogy nem ugyanarról beszélünk. Én ugyan, csak így ismerem, hogy a kiírandó Ubuntu ISO mellett csinált egy területet, amire elmentette a live beállításait, telepített programjait. Bár sokszor nem használtam, meg más ilyen jellegű progikat sem. Hamar ráálltam a dd-re ha bootolható pendrájv kellett.

(#37486) growler válasza gyulank (#37484) üzenetére


growler
őstag

Az Ubuntuban alapértelmezetten az "Indítólemez készítő" (Startup Disk Creator)
van, Ezen is van lehetőség persistent lemezterületet hozzáadni (alul a csúszka)
Kiírja az ISO-t, és még hozzáad / lefoglal akkora lemezterületet amekkorát
a csúszkával bejelöltél.
A hatása az, hogy a live rendszeren végrehajtott változtatásokat / beállításokat
nem felejti el új indítás után sem. (A hozzáadott lemezterület méretének függvényében.)
Ez a lehetőség Ubuntunál, és ezen alapuló rendszereknél áll fent.
Már elég régen használtam - nem tudom hogy az újabb kiadásoknál még
működik-e ?

(#37487) gyulank válasza growler (#37486) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt írtam én is, hogy úgy rémlik így hívták, és hogy úgy rémlik ezt nevezték át usb creatornak, és az meg csak átmásolja az iso-t, és azt írja ki, hogy fájlrendszer iso9666 vagy ilyesmi. És csak annyit lehet, hogy kiválasztod a lemezképet, és elindítod. Fejlődik mint minden...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37488) májkimiki válasza gyulank (#37487) üzenetére


májkimiki
őstag

Igen, pont a fejlődés miatt lett ez elvetve ( ha igaz ). A pendrájvok nem a legalkalmasabb eszközök OS futtattására, pláne USB2 porton keresztül. Még ha ez csak egy speciális live rendszer is.
Napjainkban az USB3 elterjedtsége és a megfizethető kisebb SSD-k hordozhatósága miatt, célszerűbb közvetlen ilyen mobil eszközökre. Teljes értékű OS-t telepíteni, szerintem.

(#37489) growler válasza gyulank (#37487) üzenetére


growler
őstag

Nem Ubuntut használok - nem vagyok teljesen képben az Indítólemez
készítővel. De az UNetbootin-nál, és a Python3-multibootusb-nél is
megvan a lehetőség persinstent terület hozzáadására.
Ráadásul, ha igény van rá, a multibootusb-vel 1 pen.-re több telepítőt
is kiírathatsz - akár külön-külön persistenten is.
Egyébként egyetértek májkimkivel !

[ Szerkesztve ]

(#37490) gyulank válasza májkimiki (#37488) üzenetére


gyulank
addikt

Én azért nem vagyok tele pendrive-okkal, úgyhogy én örülök, ha valami van, van egy telepítőm javítani. Amit lehet használni is, mert ha nem lehet rajta telepíteni, akkor nem lehet javító programokat sem telepíteni. Ha lehet telepíteni, akkor meg nem tudom mit nem lehet vele csinálni. De én akkor használnám csak, ha muszáj, tehát, ha a rendes rossz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37491) growler válasza gyulank (#37490) üzenetére


growler
őstag

"De én akkor használnám csak, ha muszáj, tehát, ha a rendes rossz."

Akkor neked inkább az felelne meg jobban, ha a belakott rendszeredről
csinálnál a grafikus Systemback-el egy saját .iso képfájlt.
És ezt írnád ki pen.-re. Live rendszerként futtatva szinte ugyanúgy
használhatnád mint a telepített rendszeredet.
Tegnap csináltam egyet a jócskán belakott rendszeremről 2.2 GB lett a
.iso nagysága. Kiírtam pen.-re / indítottam - mindjárt volt WiFi kapcsolat.
A Firefoxot az összes beállításával könyvjelzőjével kiterjesztésével tudtam
használni.
Ezt lehet kombinálni azzal, hogy létrehozol mellette egy "DATA" partíciót
amit erre letöltesz / másolsz az megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#37492) májkimiki válasza growler (#37491) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont erre gondoltam én is. Ezt az ISO-t meg egy Ventoy pendrájvon használhatná más live ISO-kkal is és tárhelye is lenne.

(#37493) Tim82 válasza Sonja (#37354) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na, akkor ez megszűnt működni csak úgy magától Xubuntu 20.04 alatt, valószínűleg egy update vitte magával.

Azóta be sem lehet állítani újra ujjlenyomatot. Nem hardverhiba, mert maga az ujjlenyomatolvasó amúgy látható, sőt, BIOS alól tudom törölni az eltárolt ujjlenyomatokat. A csomag eltávolítása, majd újratelepítése sem segített.

Szerk.: magic! kb. 30. nekifutásra hajlandó volt újra elfogadni ujjlenyomat hozzáadást.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37494) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A 20.04 csak félig magyar.
Majd helyre áll?
Egy pár frissítés után.

(#37495) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Törölt alkalmazás után maradt egy csomó fájl, mappa, de nem tudom törölni, futtattam a "sudo apt-get autoremove" -t, de semmi eredmény, ugyan úgy ott vannak, próbáltam a fájlkezelőből törölni, de egy csomót jogosultság hiánya miatt, meg kitudja mi miatt nem enged. A fájlkezelőben root mód nincs, nem is értem miért. Úgy érzem, hogy a sok frissítéssel tönkrecseszik az egész a Peppermint-et. Az előbb telepítettem egy progit, és nem volt sehol a menüben, csak a "Szoftverek" -ben rákeresve lehetett indítani.

(#37496) I02S3F válasza teleahocipöm (#37495) üzenetére


I02S3F
őstag

"Törölt alkalmazás után maradt egy csomó fájl, mappa, de nem tudom törölni, futtattam a "sudo apt-get autoremove" -t, de semmi eredmény, ugyan úgy ott vannak, próbáltam a fájlkezelőből törölni, de egy csomót jogosultság hiánya miatt, meg kitudja mi miatt nem enged" - sudo apt purge xy (ez törli a konfig fájlokat is)

"A fájlkezelőben root mód nincs, nem is értem miért." - pkexec fájkezelő-vel ha indítod?

(#37497) teleahocipöm válasza teleahocipöm (#37495) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Na egyesével kitörölgettem, de így is maradt törölhetetlen: 2 üres mappa, 2 snap. mappa 7-7 elemmel, és 2 .svg kép fájl.

(#37498) cigam válasza teleahocipöm (#37495) üzenetére


cigam
félisten

Ne áruld el a program/csomag nevét.
Ne áruld el a mappák nevét és helyét.
Ne áruld el hogyan (milyen parancsal) nem engedi törölni, és azt sem, hogy mit ír ki, miért nem engedi kitörölni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37499) májkimiki válasza teleahocipöm (#37497) üzenetére


májkimiki
őstag

A snap-re nem vonatkozik az apt autoremove parancs. Van olyan is, hogy -purge, ez Synapticban teljes eltávolítás. De snap-re is van hasonló biztos.
Kézzel nem törölgetünk csak úgy.
Ha minden áron ilyet akarsz, sudo mc és bármit kitörölhetsz.

(#37500) teleahocipöm válasza I02S3F (#37496) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi a segítséget, de hát szóval nem tudom mi ez a "pkexec". kipróbáltam purge-val, de így is megmaradt az a pár darab fájl, gondolom ezzel kellett volna kezdeni. Most újratelepítem egy progit és ha megint nem lesz megfelelő, akkor ezzel kezdem az eltávolítását.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.