Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) I02S3F válasza Marcsello31 (#38500) üzenetére


I02S3F
őstag

Az kiment a fejemből, hogy neked jó wines megoldás is, mert nem a Linux az elsődleges rendszeted!

(#38502) Marcsello31 válasza I02S3F (#38501) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen a wines megoldás vált be,. azért az 1szerübb. De köszönök mindent mégegyszer! így nem kel baszakodni a fálokkal másolásokkal stb, ott az img rá írom azt ennyi. :)

(#38503) tordaitibi válasza Marcsello31 (#38502) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kedvet kapok meg a vegen.
Van egy 4 ev koruli abszolut mini pc-m, akkora mint masfel cigisdoboz.
Egy oskovulet W10 futkoraszik rajta, hiba nelkul csak nem tudom frissiteni mert abba belehal mindig, ezert lefagyasztottam 2016 builden.
Ez egy Z8300 alapu mini alaplap, emmc 64 GB rom, 4 GB ram.
Tele van gyari hekkelessel, pl. a Z8300 csak 2 G ramot kezel, kiskinai megoldotta a negyet, hogyan azt ne kerdezzetek.
Erre gondoltam valami Linuxot, vagy Androidot.

Kerdezheted, mi ebbe a kihivas.
Az hogy a biosa 2 sor, komolyan, nem tudok bootolni pendrivet, ha sikerulne is akkor elsore az egesz tarhelyet menteni kene ha nem.sikerul akkor vissza lehessen allitani.
Valamint ott a ram kezeles.
A W10 is szerintem azert szakad bele a frissitesekbe mert tele van egzotikus hardverekkel, pl. a bluetooth modulra rakeresve nulla ertelmes talalat, a rajta levo Win valami hegesztett takolmany lehet.

Meglatom, mi lesz a sorsa, lehet belevagok, amugy sem hasznalom 1 eve. Vagy sikerul, vagy nem. :)

(#38504) Marcsello31 válasza tordaitibi (#38503) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! tudnál róla nekem videót vagy képet mutatni a ketyerédről?"lehet érdekelne" nem baj ha régi!"

Hát a leírásod alapján csak kihívás van benne, én is ezt keresem. vagy összejön, vagy nem, ha nem akarsz vele foglalkozni, átvehetem tőled ha gondolod :). Én szeretek ilyesmivel foglalkozni.
Annak idején mindenki azt mondta nekem még élőben is, hogy linuxot te h96maxon nem fogsz futtati, erre kb 3 hónap vergődés után itt van (:. De úgy hogy még a Gput is fel
instaláltam rajta, ez külön pár napot vett igénybe (:. Most ott vagyok meglőve, hogy miután bekapcsolom a firefox alatti gyorsítást :
ez a látvány fogad youtube alatt, pedig menne. Csak liláskékes háttérrel, ami még 4 napja nem volt jelen. LOL?
Video: [link]
Az én boxomnak még biosa sincs, csak valami uefi vagy ahhoz hasonló minimális alaprom. Ezt használtam ki. Simán leváltaná az őskövület pcmet ami 5 éves már, :DDD .
Poros tápegységggel, alap használatra. De most megvagyok lőve ezzel a szarral :D.
a videón láthatod hogy miért.

[link] Ez alapján állítottam be, még pár napja jó volt, aztán tegnap óta az van amit a videón látsz. Szerinted mitől lehet? Kikapcsolom a gyorsítást rendben működik a youtube, csakhát kicsit akad,mert nem használja a gput. Nincs külön program youtubera ubuntu alatt?

Valamit olvastam hogy a html5 is gond lehet.
Ha gondolod szívesen átveszem tőled a ketyerédet, persze ha elakarod adni (:.
Mi a pontos neve a gépnek? Lehet hogy tudnék segíteni.
Szerintem az egy egyedi windows 10 lehet csak is az arra haszálható géphez,"gondolom kinai nyelvű. Tudom nekem is volt egy hasonló csak tabletben az is kinai hackes volt.
És ezért hall bele a frissítésbe, de mára már, annyi variáció van hogy nem hiszem hogy nem lehet rá tenni mást. Szerintem linux rá menne gond nélkül, csak a Boot részt kel megoldani, ahogy nálam.

(#38505) Marcsello31 válasza tordaitibi (#38503) üzenetére


Marcsello31
őstag

mindjárt rá keresek a guglin."Z8300 alapu mini alaplap"

(#38506) vadkörte válasza tordaitibi (#38503) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha mást nem, csak egy CLI-s server OS-t (lényegében bármelyik linux jó lehet, ha tudod mellőzni a DE/WM-t) fel tudnál rá imádkozni egy pihole-t röhögve el tudna futtatni, esetleg lehetne letöltőgép ha normlisan képes kezelni USB-s külső HDD-t.
Ha legalább 2x RJ45 lenne rajt pfSense-zel, OPNSense-zel tűzfalnak is jó lenne.
Vagy KODI-val mediaPC-nek.

#38504 Marcsello31:
Gondolom valami ILYESMI lehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#38507) tordaitibi válasza vadkörte (#38506) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És Marcsello31
[Ilyen noname Cenovo kis mini PC] , semmi de semmi bajom nem volt vele, gyakorlatilag 3 és fél éven át nonstop ment a melóhelyemen mint netezős szórakozós gép.
Gyors is, FHD-t vígan viszi, még YT streambe is.
Nagyon meg voltunk vele elégedve a kollégákkal.
Fel volt tapasztva 4 pötty sziloplaszttal :D egy 22" monitor hátuljára, sokan kérdezték, hol a gép? mer' a YT meg ment.
Én még akkor 22ezer forintért rendeltem ebayről.
Egy baja volt-van, nem szereti az usb3 kimeneteken a külső hdd-t, random elveszítette.
Nem válnék meg tőle csak molyolgatnék vele.
Nagyon jó kis cucc komolyan mondom és full halk mert passzív az egész.

Nemrég vettem egy Zotac Zboxot, hát nagyon nem gyerebe.
Teljesítményre hibátlan, Kubuntu hasít rajta mint a villám de nekem már hangos, ez ventillátoros hűtéses sajnos.
Vettem még bele egy vadiúj 128GB ssd-t, 3 hónapja, ha ez a kombó kell akkor ettől szívesen megválok egy reális összegért.
[Ilyen a Zotac]

[ Szerkesztve ]

(#38508) Marcsello31 válasza tordaitibi (#38507) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hmm. Cenovom nekem is volt már, de az első típus ból, 2gbyte rammmal. Az is jól ment, de 4gbyteost szeretnék, Megértem, hogy nem akarsz megválni tőle jó gép, csak idő kel hozzá.
Nem gond hogy nem adod el, csak kíváncsi voltam. :D. Zotak nekem nem jön be annyira, ragaszkodok a 4gbyte ramhoz, de köszi. Közben feltoltam a manjaro linuxot a gépre, tettszik. Jó időeltöltés ha nincs jobb dolgod (:

(#38509) Dave™ válasza tordaitibi (#38507) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ne haragudj, de ez biztosan nem hasít semmivel sem. Már akkor low-end volt, amikor kijött 8 éve.

(#38510) Cucuska2 válasza tordaitibi (#38507) üzenetére


Cucuska2
őstag

Van egy ilyen Cherry Trailes csodám, egy kis hackelés után ment könnyen. Linuxium volt annó a kulcsszó.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38511) lionhearted válasza Cucuska2 (#38510) üzenetére


lionhearted
őstag

Nekem is van, most is megy Xubuntuval, Linuxium volt nálam is a nyerő.... viszont az csak 2GB-os volt, és azt hiszem gyárilag már 64bites UEFI volt rajta, nem 32bites, mint sok máson... így ment rEFInd-del. Meg át kellett mentenem a wifi nvramját winről.

Tegnap még működött...

(#38512) tvamos válasza cigam (#38473) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen. Koszonom! Sajnos valamit nem sikerult jol megcsinalnom, tobbszori probalkozasra sem lett jo. Vegul meglett a projekt a git-en. Az nem installalos, de azert le van forditva, most azt probalgatom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38513) Marcsello31 válasza lionhearted (#38511) üzenetére


Marcsello31
őstag

Én most egy ilyennel szemezek egy ideje amúgy.
[link] Mobil link.
Beelink BT3 Pro II Z8350 4GB DDR4 RAM 64GB ROM 1000M LAN 2.4G 5.0G WIFI bluetooth 4.0 TV Box Mini PC Support Windows 10 US
Erre már mehet normális linux vagy android is mivel nem arm alapú.

(#38514) Cucuska2 válasza Marcsello31 (#38513) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én NAS-nak és HTPC-nek használom Kodival.

Ami nagy probléma, hogy a Netflix és a nagy streamszolgáltatók nem támogatják a Linuxot és nincsen hardveres gyorsítás, így a 720p Netflix szaggat. Youtube ugyanez, az 1080p-t már nem eszi meg hardveres gyorsítás nélkül, de nem baj, mert youtube-ot másik gépen nézünk. Nekem a 2/32 változata van.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38515) tordaitibi válasza Dave™ (#38509) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne haragudj :) de Zotac mini kismillió féle variációba jött ki, az enyémben nem AMD E-350 hanem A4-5000 apu van, azért ennek a cpu benchmark szerint sem 350 hanem 1275 a pontszáma.
És tényleg hasít a Kubuntu rajta.
És amit nem is hittem volne de Wine alatt pár régebbi egyszerű játékom HD felbontásba, a PS emulátor meg FHD felbontásba fut.
Az igaz hogy alapon, semmi élsimítás meg ilyesmi de szépen fut.

Látom nem vagyok egyedül a mini pc vonalon.
Én imádom.
Napi használatra, iskolákba, irodákba kötelezővé tenném és az összes 80-100 wattot fogyasztó vasházas kávédarálót a méhbe vitetném.
Millió kilowattórákat lehetne spórolni.
Nekem a mindenes pc-m üveghangra járatva a procit, 30-34W között fogyaszt.
Ja azt mejdnem elfelejtettem hozzátenni hogy ebbe a 30 wattba benne van egy 24" fhd monitor is full fényerőn ahol kisüti a szemem.
Normál módba 18-23W.
És biztos hogy az átlag nagymamáknak, usereknek minden igényét kiszolgálja egy ilyen 2 cigisdoboznyi, vagy max. videokazetta méretű pc.

[ Szerkesztve ]

(#38516) Dave™ válasza tordaitibi (#38515) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te linkelted azt. Én is mini PC-t használok itthon, asztaliként, TV-re kötve. Egy ilyet: link Ez is alapon 10W alatt van, teljes terhelés alatt (CPU+GPU) sem éri el az 50W-ot, miközben az asztali középkategóriát hozza teljesítményben. A legjobb tulajdonsága, hogy ki/bekapcsolja a TV-t a HDMI-n keresztül, így már azzal sem kell külön foglalkozni.

(#38517) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok ahogy ígértem, Manjaro linux fut h96max x3 armbian cpu android tvboxon.
Atomstabil a rendszer. :) a remegés a kezem miatt van, egy kézzel tartottam.
[link]

(#38518) vadkörte válasza tordaitibi (#38515) üzenetére


vadkörte
addikt

Amikor NAS-nak kerestem USFF gépet, a T610 is játszott, csak mókás lett volna a bővítése és az E350-es CPU-t kicsit vékonynak találtam és a fogyasztását is sokalltam. Így lett egy Atom 330-al szerelt Dell OptiPlex160. Szerencsére a DOM modul mellett egy mSATA is van benne, így nem volt probléma a 2 2,5"-os meghajtó (1x SSD, 1x HDD)

Évek óta rágom a cég informatikusának a fülét, hogy vegyünk 4-5db mini PC-t. Így le tudnánk selejtezni 3 kutatótermi gépet és egy ügyfélszolgálatit. Előbbieken Internet alapon kutatnak tudományos és amatőr kutatók, utóbbin meg űrlapsablonok vannak töltögetve.
De neeeeeeem... Inkább nézegetjük a 10 éves szarokat. :(((
A központban is inkább vettek 20+ db 10. gen I5-ös ACER TravelMate-et (~250-280EFt/db) W10-zel (Office nélkül) ügyfélszolgálati gépnek - :F - mint vettek volna passzív mini-ket egy alacsony fogyasztású i3-mal (akár még 4 magos cerka is jó lenne) vagy Ryzen-nel...

Üdv. V. Körte

(#38519) lionhearted válasza Marcsello31 (#38513) üzenetére


lionhearted
őstag

Normális az x86 android?!

Semmi gond nincs az ARM alappal, Pi4 simán hozza ezt.

Tegnap még működött...

(#38520) Marcsello31 válasza lionhearted (#38519) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Nem igen értem, ez a box csak arm64 rendszereket tud futattni, az x86os androidok csak csak x86 vagy 64es gépeken futnak. Szinte tökéletes amúgy a Manjaro linux arm64 gépen. Azon hidaltam be, hogy rá tudtam instalálni a box emmcéjébe, onnan meg olyan gyors mint egy pcn futó linux. És dualbootban tudja a kodit is :) az eredeti linux kodit. :D.

(#38521) lionhearted válasza Marcsello31 (#38520) üzenetére


lionhearted
őstag

nem erre reagáltam

Tegnap még működött...

(#38522) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hát tud még meglepetést okozni a Linux.
Ubuntu 18.04, 1TB pendrive (nem pendrive de mégis az, most ez bonyolult, legyen külső usb-s tároló).
20 percig szórakoztam hogy olvassak róla, mire rájöttem hogy az én ubuntum nem tudja az exfat-ot.
Formázni tud exfat-ra, majd kiírta hogy ezt nem tudja csatolni meg unknown meg ismeretlen fájlrendszer.
És előtte 1 perccel én formáztam meg exfatra.
Hát ez döbbenet.
Telepítettem valami exfat valamit és most már csatolja és olvassa.
De meglepett a dolog.

(#38523) I02S3F válasza tordaitibi (#38522) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez nem negatív. Ilyen a Linux. Nem megy valami, majd telepíted és megy :).

(#38524) tordaitibi válasza I02S3F (#38523) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, nem negatív hanem érthetetlen.
Képes olyanra formázni amit nem tud utána kezelni.
Ezen akadtam ki.
Minden más disztró eddig kezelte.
Ebből kimaradt volna az exfat támogatás?

Szekesztve, az otthoni gépemen is Ubuntu 18.04 van.
És a múlt héten járt nálpm egy exfat cucc, az meg program telepítése nélkül kezelte.
Ezt nem értem.
Annyiaz eltérés hogy az natívan Kubuntu, ez meg xfce és rátelepítettem a teljes KDE-t.

Mindegy mert jól múködik csak fura volt kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#38525) I02S3F válasza tordaitibi (#38524) üzenetére


I02S3F
őstag

Értem! :)

(#38526) sonar válasza tordaitibi (#38524) üzenetére


sonar
addikt

Az exFAT MS termék és ha jól tudom 2019-ben kiadták a speckóját és a szabadalommal se élnek. Tehát onnantól mindenki használhatja. 20.04-ben már bent van natívan.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#38527) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szépen látja már a gput is h96max x3 alatt a linux :D 800mhzes gpu? [link]

(#38528) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy új kernelt a boxra, ez a neve, hogy tudom feltelepíteni terminal alatt?
linux-odroid-panfrost-headers-5.10.5-1-aarch64.pkg.tar.zst :)

(#38529) lev258 válasza Marcsello31 (#38528) üzenetére


lev258
veterán

Önmagában sehogy. Az csak egy header csomag, nem a teljes kernel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38530) Marcsello31 válasza lev258 (#38529) üzenetére


Marcsello31
őstag

értem, akkor nem fog menni, Manjaro linuxon fel frissítette az alap kernelt ,de arra lettem volna kíváncsi, hogy ubuntu alatt is menne e, ezekszerint nem. köszi a segítséget

(#38531) lev258 válasza Marcsello31 (#38530) üzenetére


lev258
veterán

Azon az oldalon szerintem találsz hozzá kernelt is, de nem Ubuntu alá. Nem is igazán értem, mire gondolsz. Jelentősebben eltérő rendszerek, disztrók kernelei nem kompatibilisek egymással (pl. másképp fordítódnak, települnek).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38532) growler válasza Marcsello31 (#38530) üzenetére


growler
őstag

Ubuntu 20.04-re vagy újabbra fel lehet tenni az 5.10.5-ös Mainline kernelt. [link]
A 3 "lowlatency" kivételével letöltöd a másik 4 összetevőt.
Terminált nyitsz a letöltési könyvtárban:
sudo dpkg -i *.deb

(#38533) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Igen amit én találtam az a manjaro linux alá való, fel is raktam a manjarót és fel is települt rá a kernel?! update. látványosan gyorsabb az egész tőle. Amit javasoltál nekem growler, azt is megnézem kíván csivagyok, de egyenlőre elégjól használható így a boxon a manjaro linux. :)
köszönöm a helpet! arm ubuntu alá tlaán nekem ez lenne a jó
 arm64/linux-image-5.10.5-051005-generic_5.10.5-051005.202101061537_arm64.deb

[ Szerkesztve ]

(#38534) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Sikerült a kernel frissítés és telepítés, odroid kernel vált be végül, nemsemmi hogy ennyi videó memóriája van linux alatt a gépnek, [link] De valamiért a kodi filmnézés akad pedg nem lenne szabad neki.

(#38535) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

A kérdés nem tisztán ubuntu linux - ha csak spec tool-ok esetére vonatkozólag nem - de arra is vonatkozik.

File műveleteket végeznék szerveren, sokat. Állhat vagy bukhat a teljesítmény azon, hogy az OS beszedi-e a storage területet cache ram-ba. Tesztek során meg tudom az állapítani, hogy adott pillanatban mekkora storage cache-t használ az OS?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38536) zoli62


zoli62
addikt

Nemrég egy Lenovo TÍhinkpadra Kubuntu ÍTS-t telepítettem. Csak egyetlenegy hiba van: alvó üzemmódból való visszatérés után nem lehet mozgatni a kurzort. Olvastam, hogy a jelenség nem egyedi. Ketrülő megoldásként az energiagazdálkodásban kikapcsoltam az alvó üzemmód bekapcsolását. Van erre valami jobb megoldás?

(#38537) Cucuska2 válasza zoli62 (#38536) üzenetére


Cucuska2
őstag

A kernel rossz sorrendben tölti vissza a drivereket valószínűleg. Mit mond a dmesg, amikor felébred sleepből, akkor hoz hibákat?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#38538) cappa72


cappa72
nagyúr

Miracast képernyőtükrözésre van esetleg megoldás már?

(ezt dobta <gnome-network-displays> a gugli, de még nem próbáltam)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38539) tordaitibi válasza cappa72 (#38538) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En kb. fel eve probalkoztam, keresgeltem.
Ha ritkan kell a funkcio akkor reboot W10, mert ha esetleg mukodik is Linuxon, nem hinnem hogy en konnyen tudnam hasznalni, konfigolni.

(#38540) coco2


coco2
őstag

Ubuntu 20 szerverre csatlakozok putty-val. Systemctl parancs után mindig ott a visszajelzés, hogy pld 1-8 sorok a 8-ból, és kb ctrl-c az összes, amit tenni tudok. Amikor azt nyomok, visszakapom a $ konzolt, de nem kapok visszajelzést egyetlen beírt betűről sem. Ha beadok pld egy "ls" parancsot, kilistázza a helyi mappát, szóval működni működik a kapcsolat a háttérben, de visszaírás nélkül nagyon zavaró. Egyenlőre csak a systemctl-nél tapasztaltam ilyet. Van erre valami megoldás?

Perpillanat az összes, amit tenni tudok, hogy a systemctl után exit és relogin, mert ugyan abban az ablakban még a következő systemctl-t sem látom, nem írok-e el valamit.

Putty-t innét töltöttem le.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38541) lev258 válasza coco2 (#38540) üzenetére


lev258
veterán

Ha lehet ezt most úgy írd le, hogy érteni is lehessen.
Köszönöm.
Egyébként a q betűt nyomd le.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38542) coco2 válasza lev258 (#38541) üzenetére


coco2
őstag

A q betűt köszönöm.

Van egy rendetlenkedő postfix-em, és kotrom a hiba okát.

A mail.err log azt jelzi, hogy elégtelen jogosultság file megnyitáshoz:
fatal: open database /etc/postfix/virtual.db: Permission denied

Fogalmam sincs, miért. Abban a mappában van pld a main.cf config file is, és ugyan azok a jogok vannak ahhoz is:
-rw-r--r--   1 root root  1571 Jan 14 14:47 main.cf
..
-rw-r--r--   1 root root 12288 Jan 14 14:48 virtual.db
Ami process a main.cf configot meg tudta nyitni, meg kellene tudnia nyitni azt a virtual.db-t is. De a postfix úgy gondolta, ő inkább kilép.

Vakarom a buksit, mi a fenéről lehet ott szó. Valaki futott már bele ebbe a hibába?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38543) cappa72 válasza tordaitibi (#38539) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor az varjú effekt: kár.... ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38544) sonar válasza coco2 (#38542) üzenetére


sonar
addikt

Ha máshogy nem megy akkor az audit-ot kell bekonfigolni, hogy figyelje a file-t és loggoljon ha permission denied van.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#38545) I02S3F válasza coco2 (#38542) üzenetére


I02S3F
őstag

A Linux haladóknak topicban is futhatsz ezzel egy kört!

(#38546) coco2


coco2
őstag

Köszönöm a tippeket, de lehetőség szerint a legegyszerűbb megoldás után néznék.

Az a mailer szerver semmi extra érték. Nem én telepítettem. Talán csak valami mellé ment. Ha egy reinstall gyorsabb, mint a hiba okát nyomozni, én inkább azt tenném.

Találtam egy install blogot ubuntu 20 alá postfix telepítésről. De itt egy szó sincs TLS-ről :((( És a mai világ már azért is nyafog. A forward nem lesz normális TLS nélkül.

Létezik ubuntu 20-hoz postfix clean install guide TLS-el együtt? A crypt file-ok már megvannak lets encrypt-től.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38547) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

2 hónapja jól működő Kubuntu behalt.
Most 1 órája.
Indítottam, szépen felállt, és feltűnt hogy süvít a ventillátor.
Proci 100%, számomra ismeretlen alkalmazások húzzák, apport, c1 c2 c3, python3, packagekit, apt-xapi, pkzip.
Az oké hogy épp frissít, de nem frissít csak a panelon van az ikon hogy 8 alkalmazás vár frissítésre. De nem nyomtam rá.
Hagytam fél óráig, nem szűnt meg, reboot, eredmény ugyanez.
Mi ez?

(#38548) I02S3F válasza tordaitibi (#38547) üzenetére


I02S3F
őstag

Nincs beállítva, hogy a háttérben töltse le és telepítse a frissítéseket?

Szerk. : Mondjuk talán akkor sem lenne indokolt ekkora igénybevétel.

[ Szerkesztve ]

(#38549) ubyegon2 válasza tordaitibi (#38547) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy a xapian index még default, de 99%, hogy ez pörög 100-ra, régebben gyakori gond volt ez. Egyszerűen szedd le, ha nem kell a kereső miatti fájl indexelés. Ha később mégis ragaszkodnál hozzá, az itt lévő módszerrel talán lehet hangolni a működését. Reméljük legalábbis, mivel a probléma idejéből vannak csak módszerek, úgy látszik nálad, mint minden hiba, ez is előkerült. ;)

(#38550) tordaitibi válasza I02S3F (#38548) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És uby,
megoldódott.
Mivel nem hagyta abba fél óra múlva sem, rányomtam hogy frissítés, bekérte a jelszavam, majd én szépen elvittem az asszonyt a fodrászhoz.
Mikor kb. másfél óra múlva hazaértem, egy reboot kérő ablak volt a képernyő közepén (a proci még ekkor is 100%).
Újraindult és lőn béke, helyreállt a rend.
Az biztos hogy ilyet még sose csinált.
És valami köze volt a frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.