Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) ubyegon2 válasza Cyrin (#37249) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, Ha viszont valaki nem hajlandó tudomásul venni, hogy a Linux az nem Windows, az botladozzon csak a hülyeségei miatt. Ha arra lusta valaki, hogy pár órát annak szentel, hogy utána olvasgasson, mi is ez a nemwin oprendszer, azt nem tudom sajnálni. Sőt! Lóf*sz a s*-be.

(#37250) tomtyi

Tényleg ilyen ez, mehet nyugodtan vissza, ha ennyire leszarja a számára ismeretlen rendszert. Aki hülye, az is marad, szokták volt mondani.....

[ Szerkesztve ]

(#37252) lev258 válasza Cyrin (#37247) üzenetére


lev258
veterán

A GDebi-t már korábban elhagyták.
Persze én is használom; telepítem, ha hiányzik. Az, hogy rossz programmal van asszociálva a .deb fájl már valóban lehet hiba (mondjuk ha nincs GDebi, akkor az Archive Manager a logikus), de azt teszteléskor kellett volna jelezni bug-ként.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37253) Cyrin válasza lev258 (#37252) üzenetére


Cyrin
addikt

nincs gdebi, de van ubuntu software telepítő vagy mia szösz (ahol semmit se látsz, függőségeket stb), az telepíti, de ugye nem az van hozzárendelve. nem vagyok olyan jóhiszemű ezzel kapcsolatban, hogy ez bug.

(#37254) gregory91 válasza Cyrin (#37253) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor kénytelen leszel parancssorból telepítgetni:
sudo apt-get install gdebi
Aztán lehet társítani hozzá a deb fájlokat. :))

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#37255) Cyrin válasza gregory91 (#37254) üzenetére


Cyrin
addikt

nem rólam van szó, én mindíg az egyszerű felhasználók szemszögéből nézem...

(#37256) floatr válasza ubyegon2 (#37251) üzenetére


floatr
veterán

Sokszor még szakemberek is belefutnak hasonlóba, annyira nem értenek a linuxhoz

(#37257) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Telepítettem a gdebit, majd az XnViewMP -t. Fel is megy látszólag a program, de nem indul el. Mi lehet a probléma?

(#37258) Cyrin válasza Laszlo733 (#37257) üzenetére


Cyrin
addikt

terminálban indítsd, és nézd meg mit ír ki.

azonkívül egy ilyet találtam.

[ Szerkesztve ]

(#37259) Laszlo733 válasza Cyrin (#37258) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszi, megnézem...

(#37260) Laszlo733 válasza Cyrin (#37258) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, ez megoldotta!

(#37261) cappa72 válasza Frawly (#37196) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először majdnem elsüllyedtem szégyenemben, hogy le mertem írni, mert nem láttam szmájlit, de aztán rájöttem, hogy
[szarkazmus]
[/szarkazmus]
ciklusba' kellett olvasni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37262) trance89


trance89
őstag

Udv
NFS megosztassal kapcsolatban kerdeznek, az fstab fajlban a kovetkezo mappak vannak csatolva synology nas-rol:
192.168.2.209:/volume1/Filmek /home/ubunti/DiskStation/Filmek nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr
192.168.2.209:/volume1/Sorozatok /home/ubunti/DiskStation/Sorozatok nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr
192.168.2.209:/volume1/Programok /home/ubunti/DiskStation/Programok nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr

A megosztassal igazabol semmi problemam viszont ha bekapcsolom a gepet es a nas eppen nem elerheto vagy mas wifi-re csatlakozok mint amin a nas log akkor a kovetkezo sorok porognek vegig egeszen 1m38s hosszan, csak utana indul el a rendszer:

A timeo reszt probakeppen atirtam joval kisebbre pl 4 de semmit se segitett, ugyanugy 1m38s-rol indult a visszaszamlalo
Mit irjak a mount parancsok vegere hogy pl 5 masodpercig keresse a nas-t 98 helyett?
Vagy van esetleg vmilyen bill kombinacio ennek az atlepesere?
Koszi a valaszt

(#37263) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

A számítógépen található filmeket szeretném Wifin keresztül megosztani a TV-mnek. Kubuntut használok. Azt megtaláltam, hogy ez Plexxel lehetséges, de az nem látja a mappát, amit meg szeretnék osztani. Hogyan tudnék neki olvasási jogosultságot adni?

(#37264) lionhearted válasza trance89 (#37262) üzenetére


lionhearted
őstag

Szia!

A timeo csak soft kapcsolóval együtt értelmezhető. Mivel a default a hard timeout, ezért ez a kettő együtt nem működik. Ezek alapvetően recovery logikák.
Amire neked szükséged lehet itt, az a x-systemd.mount-timeout ez ugyanis a systemd-nek mondja meg, hogy mennyi idő után adja fel a sikeres mount reményét adott fstab soron. Ezt is a fstabba kell írni, másodpercben (vagy explicit "s", "min", "h", "ms" megjelöléssel.)
Ezenfelül érdemes még a _netdev, ami a te géped hálózati lecsatlakozása után nem fog próbálkozni.
Vagy a nofail, ami azt mondja adott fstab sorról, hogy szeretné, de nem szükséges csatolni az adott eszközt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#37265) trance89 válasza lionhearted (#37264) üzenetére


trance89
őstag

Akkor jol sejtem hogy igy kene kineznie az altalam beillesztett soroknak ha 5sec varakozast akarok?
192.168.2.209:/volume1/Filmek /home/ubunti/DiskStation/Filmek nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr,_netdev,nofail
192.168.2.209:/volume1/Sorozatok /home/ubunti/DiskStation/Sorozatok nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr,_netdev,nofail
192.168.2.209:/volume1/Programok /home/ubunti/DiskStation/Programok nfs rsize=8192,wsize=8192,timeo=14,intr,_netdev,nofail
x-systemd.mount-timeout=5

:R

[ Szerkesztve ]

(#37266) zoltanz válasza Krystal_s (#37231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vagy azt csinálod mint én, veszel az MM -ben egy TPLink WN821N ver:6 300 Mb/s usb adaptert.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37267) lionhearted válasza trance89 (#37265) üzenetére


lionhearted
őstag

A systemd-s bejegyzés is a sorba írandó a többihez.

Tegnap még működött...

(#37268) Krystal_s válasza zoltanz (#37266) üzenetére


Krystal_s
addikt

Úgy néz ki sok olvasgatás és próbálgatás után megtaláltam a megoldást. Mivel most nincs telepítve Linux, csak Live rendszereket teszteltem, pont azt nem tudtam kipróbálni, mert restart kell hozzá.
Ez egy évek óta ismert probléma, szinte az összes Intel Wifit érinti. (ingadozik és max csak fele sebességgel megy, mint kellene)
2015-ben már volt róla bug report, nem értem miért nem javították azóta sem. :F
Beszéltem több emberrel is, akiknél szintén ez a gond...
Én korábban kb 4 éve találkoztam ezzel a jelenséggel egy másik gépemmel, amiben Intel Centrino 2230 volt.
A jelenlegi gépekben Intel Centrino 6300 és 6200 van.
A másik topikban írtam bővebben mire jutottam.

(#37269) lionhearted válasza Krystal_s (#37268) üzenetére


lionhearted
őstag

Intel meg a driver írás, hát igen...

Tegnap még működött...

(#37270) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Meguntam a KDE-t aztán gondoltam ha már váltok adok egy esélyt az Ubuntunak ismét, a 16.04-et nagyon szerettem, futólag szoktam is használni itt-ott, szóval tudtam kb. mire számítsak. Azért van pár meglepetés, ezek között ott van a Snap, de azt mondjuk kikerülöm, azt sem értem miért ilyen problémás a multimédiás billentyűk kezelése (be kellett álltítani kézzel, illetve a Chrome alapú böngészőkben is tiltani kell ezt a funkciót, hogy ne lopják el a fókuszt), viszont amit teljesen nem értek hogy miért nem megy az ablakváltás a drag & dropnál. Rá akarok húzni egy fájlt a nautulisból a böngészőre és hiába áll a dokkolón az ikonján, nem vált ablakot. Ha nem teljes képernyős akkor persze megy, de az ikonra nem hozza elő. Ötlet? Illetve van valami nautilusba épülő akármi ami tud képet konvertálni? Az image-converter csak ezt nem tudja (png-jpg), ezen kívül mindent.

Ja még egy fontos: Opera widevine megy valakinek? Manjaro KDE alatt elég volt a Chrome-ot telepíteni, itt vért pisilek és akkor sem megy (az Opera fórum már megvolt).

(#37272) cigam válasza Dave™ (#37270) üzenetére


cigam
félisten

Ennyire nem ismerem a rendszert, de a nautilus teljesképernyős ablakából csak egyet használj, és azon belül füleket. Úgy már működik darag&drop.

Ez a nautilus addon azt ígéri, hogy tud png-»jpg konverziót, esetleg ez?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37273) Sonja válasza Dave™ (#37270) üzenetére


Sonja
veterán

A drag&drop-ra, ez a parancs nem oldja meg a problémát?!

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences use-experimental-views false

Egy próbát megér.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37274) #40553216


#40553216
törölt tag

(#37275) Dave™ válasza cigam (#37272) üzenetére


Dave™
nagyúr

Félreértetted, én a böngészőre akarok ráhúzni egy fájlt, vagy egy másik programra, csak nem vált ablakot. Ha engedélyezem a bal felső hot cornert, úgy megy, csak körülményes onnan kiválasztani. Ez a konverter meg baromi régi, szerintem nincs frissítve, legalábbis nem találtam nyomát hirtelen. Ami zavar még, hogy sok alkalmazás után érezhetően belassul a rendszer, nektek ezzel nincs gondotok? Nem is a ram a gond, mert 16GB van és csak 7 körüli a foglalás, de érezhetően lassabb. Ötlet?

Sonja: nem segített

(#37276) I02S3F válasza Dave™ (#37275) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem tudom melyik verziót használod, de már jó pár gnome shell kiadás óta írják a változások listájába, hogy "performance improvement", "performance improvement". Nem lenne szabad szerintem bajnak lennie a teljesítménnyel.

(#37277) Dave™ válasza I02S3F (#37276) üzenetére


Dave™
nagyúr

20.04, Gnome 3.36. Tettem egy próbát korábban talán a 3.32-vel, érezhetően gyorsabb és nem is azzal van a baj hogy milyen boot után, hanem órákkal később, sok nyitott alkalmazással erősen belassult a laptopon.

(#37278) Dave™ válasza Dave™ (#37270) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt hiszem ennyi volt az Ubuntu, ment is fel a Manjaro Gnome, csak pár dolog ami ott kapásból megy vagy minimális állítás kell hozzá, Ubuntun pedig nem:

-nincs snap (csak ha akarom)
-van tweak tools alapból
-alapból engedélyezett a bal felső hot corner
-alapból van multimédia billentyűs vezérlés, és megy Opera mellett is (amit nem akarnék letiltani a Tidal web miatt)
-egy sima átmásolással megy a Widevine Operában, Ubuntun sehogy sem akart
-nem kell szórakoznom a ppa-kkal meg deb fájlokkal

De legalább megpróbáltam :) A Gnome viszont tetszik, most nagyon kézre áll, még ha hiányzik is pár dolog a Plasmából.

(#37279) májkimiki válasza Dave™ (#37278) üzenetére


májkimiki
őstag

Manjaro Plasma-ra is ránézhetsz, abból is frissebbet szállít, mint az Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#37280) Dave™ válasza májkimiki (#37279) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt használtam négy éve, csak már kellett valami változás. Most bejön a Gnome egyszerűsége - ha van valami, amit nagyon jól csinál az a "workflow", még ha erősen fapados is helyenként.

(#37281) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok,

1. Van arra beállítás, hogy alvó állapotból visszatéréskor automatikusan visszacsatlakozzon a wifi hálózatra?
2. A hangbeállításoknál le van tiltva az egyik belső hangforrás: [kép]
Mi lehet az, és jól van-e ez így?

inxi -Fxxx:
Network:
  Device-1: Realtek RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter 
  vendor: Hewlett-Packard driver: rtl8723be v: kernel port: 5000 
  bus ID: 08:00.0 chip ID: 10ec:b723 
  IF: wlo1 state: up mac: a8:a7:95:97:87:0d 
  Device-2: Realtek RTL810xE PCI Express Fast Ethernet 
  vendor: Hewlett-Packard driver: r8169 v: kernel port: 4000 bus ID: 09:00.0 
  chip ID: 10ec:8136 
  IF: eno1 state: down mac: dc:4a:3e:e5:1a:f8

Audio:
  Device-1: Intel Broadwell-U Audio vendor: Hewlett-Packard 
  driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:03.0 chip ID: 8086:160c 
  Device-2: Intel Wildcat Point-LP High Definition Audio 
  vendor: Hewlett-Packard driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:1b.0 
  chip ID: 8086:9ca0 
  Sound Server: ALSA v: k5.4.0-29-generic 

HP laptop, Ubuntu MATE 20.04 LTS 64bit

(#37282) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Bedobom ide is a kérdésem, hátha hamar kapok választ: :R


Sziasztok!
Ha rossz helyen kérdezek elnézést.
Csináltam egy multiboot pendrive-ot, amin van egy Win10 és két Linux ( Ubuntu és Lubuntu telepítő) illetve egy Active Boot Disk.
Ezt WintoSetupUSB-vel csináltam.
Telepítettem egy Ubuntut egy üres 16GB-os Sandisk SSD-re.
És létrehozott egy GRUB menüt, ahol választási lehetőségeket kínál fel, ezt ismerem is.
Viszont valamiért az utolsó az Windows 10, pedig ilyet nem telepítettem. Kérdés, a GRUB-ot ki tudom kapcsolni , és hogy egyáltalán miért települhetett?
Előre is köszönöm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37283) growler válasza Graphics (#37282) üzenetére


growler
őstag

Szia !
Ezen a telepített Ubuntun futtatnék egy:
sudo update-grub
parancsot.

(#37284) ubyegon2 válasza Graphics (#37282) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Amit growler szaki ír, az jó lesz....kivéve ha nincs valamilyen SSD még a gépben, amin pihen egy Winx. ;] GRUB mindenképpen települ, ha csak egyetlen oprendszer van, akkor is, legfeljebb ilyenkor nem jelenik meg bootkor.

Szerintem leltározd le azt a rengeteg dzsunka SSD-t, hátha ott lesz a gépben a bűnös. Olyat még tényleg nem hallottam, hogy nem létező OS-t is betallózna a GRUB. :N

(#37285) Graphics válasza growler (#37283) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, már csinálom is.

Kérdés, honnan veszi a GRUB a Windows 10-et? Vagy az úgymond egy "előkészítés" ?

szerk: Köszi, így jó lett, egyből csak az Ubuntu indul

@ubyegon2 : Nincs semmiféle dzsunka SSD, mit kéne leltároznom? Ez egy laptop, egy darab SSD-vel :). Vagy nem értem mire gondolsz.?

1 db 16GB-os SanDisk U110 van benne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37286) ubyegon2 válasza Graphics (#37285) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs semmiféle dzsunka SSD, mit kéne leltároznom?

Hetente veszel ilyen egzotikus SSD-ket! Azt meg nézd el nekem, hogy nem találtam ki, milyen gépen manőverezel éppen. (nem véletlenül írtuk már le 6 milliószor, hogy a hw-ekről is essék azért szó)

Ezek szerint a multiboot eszközön lévő Win megtréfálta a GRUB-ot, de látom már rendbejött és gondolom nem is jelenik meg.

16GB-os SanDisk U110

Ez milyen régi SSD? Nem tudom mekkora a hasznos mérete, de Gnome-os Ubuntunál is lassan vigyáznod kell 20 GB alatt!

[ Szerkesztve ]

(#37287) Graphics válasza ubyegon2 (#37286) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírtam milyen SSD-n van a rendszer

Nem veszek hetente semmit

Lehet, hogy a lényegre koncentrálunk?

Ismerem az SSD-im ;] ne aggódj.

Nem tudom amúgy, hogy a multibootos hogy keveredik rá, ezt akarom kibogozni :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37288) ubyegon2 válasza Graphics (#37287) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, nem értem miért kell ennyire felháborodnod? Sajnos így észre sem vetted, hogy az előbbi hsz utolsó mondatában szerintem volt lényegi rész is, de én kérek elnézést, hogy hozzád szóltam. :R

Amúgy az SSD topikban szoktad írogatni, mikor milyen SSD-t vettél/rendeltél, ebben mi olyan sértő?

Nem zavarkodom többet ebben a thread-ben.

[ Szerkesztve ]

(#37289) májkimiki válasza Graphics (#37287) üzenetére


májkimiki
őstag

Ő az? Csak kíváncsiságból kerestem rá.
[link]

(#37290) ubyegon2 válasza májkimiki (#37289) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez annyira nem is régi, köszi, hogy megkerested. Sajnos SSD guru kolléga nem volt hajlandó válaszolni arra, milyen régi ez az eszköz. :(

(#37291) Graphics válasza ubyegon2 (#37288) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2 db SSD-t rendeltem kintről. :)nincs lényege jelenleg ehhez kapcsolódóan

Miert lényeges az SSD kora? Grub miatt? Nem értem.

Észrevettem, 9GB szabad, szóval a mérettel nincs gond :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37292) ubyegon2 válasza Graphics (#37291) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Észrevettem, 9GB szabad, szóval a mérettel nincs gond

Most telepítetted, a Gnome is egyre hízékonyabb, érdemes figyelni rá, nekem sda1-en azóta van a rendszer, mióta a WD Blue 3D-t beraktam, féléve kb, szóval be lehet lakni hamar.

Sűrűbben kell pucoválnod.

Miert lényeges az SSD kora?

Egyszerű kíváncsiság. Érdekelnek az SSD-k, nincs más ok.

[ Szerkesztve ]

(#37293) Graphics válasza ubyegon2 (#37292) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem érdekelnek :D Te max második lehetsz ;] Én dzsunkázok, nem Te :D

Egyelőre amúgy tesztelem, később lehet Lubuntu-ra váltok( aztán tán lightos), egy irodában csak böngészőnek kell valami egyszerű rendszer, semmi extra.

4 db gépet vettünk pár éve, Core2Duo, ebbe 2 éve vettem 4 db 16GB-os m.2-es SSD-t adapterrel, akkor herélt Win-nel mentek, de problémásak, és a Linux kézenfekvőbb megoldás, plusz tetszik is, de sose ástam mélyre magam benne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37294) ubyegon2 válasza Graphics (#37293) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem érdekelnek :D Te max második lehetsz ;] Én dzsunkázok, nem Te

Hát ilyen alapon még második se nagyon, 860 EVO-val meg Intel 520-szal és most a WD Blue 3D-vel igen messze állok a kockázatos kísérletektől. :D

Egyelőre amúgy tesztelem, később lehet Lubuntu-ra váltok( aztán tán lightos)

A Gnome-os Ubuntuhoz képest nagyon az, amúgy már nem, maga a Lubuntu weboldala is írta ezt már, nem LXDE a felülete ugyanis. Vannak szimpi disztrók, például az LXLE vagy a PepperMint, amik jól kezelhetők és ligthosak vagy ott a Puppy, ami aztán nagyon kis helyen elfér.

a Linux kézenfekvőbb megoldás, plusz tetszik is, de sose ástam mélyre magam benne

Lassan ennek is eljött az ideje, de valami Debian alapút használsz már ha jól rémlik a topikjából, OMV-t talán? Max a DE-kkel kell kicsit ismerkedned, így azért nem olyan vészes a dolog.

(#37295) #40553216 válasza ubyegon2 (#37294) üzenetére


#40553216
törölt tag

Pedig de, LXDE/LXQt. Ez van kint az oldalon.

(#37296) cappa72 válasza ubyegon2 (#37294) üzenetére


cappa72
nagyúr

Új arckép?
És pingvines!
👍

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37297) Graphics válasza cappa72 (#37296) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oh cappa72, de rég láttalak :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37298) ubyegon2 válasza cappa72 (#37296) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Benéztem az új választható arcképek közé, ha már a covidos rettegőtopik spórolt nekem a hajzselén, ennek árát beváltottam Premiumra, de túl sok jó arckép így sincs. Ez a kövér pingvines sem jön be, megy vissza az előző arckép, azt már sikeresen megutálták. :D Lehet igénylek egyéni arcképet, bár amennyire imádnak a nagybetűsök, tuti hamar fogok kapni. :K

(#37295) tomtyi

Eddig csak LXDE alapú volt, most meg LXQT alapú, de megmaradtak gondolom az LXDE-s programok. Nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#37299) májkimiki válasza ubyegon2 (#37298) üzenetére


májkimiki
őstag

Van még hajad? :P

(#37300) ubyegon2 válasza májkimiki (#37299) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, bár egyre kevesebb, de felül néha zselézni kellett, hogy katonásan álljon, mióta a covid topikba be szoktam olvasni, azóta égnek áll a hajam zselé nélkül is. :K

(illetve mostanában nekem szoktak beolvasni ott) ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.