Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) tordaitibi válasza májkimiki (#38048) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs telepített Synaptic csak a gyári, valami Muon csomagkezelő meg a KDE Discover nevű csoda telepítője.

Most indulok melóba, holnap lefuttatom a parancsokat. Ez az itthoni kis pc-m, amásik, a macerás meg lett a melóhelyi.

(#38052) májkimiki válasza tordaitibi (#38051) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát a Muon az a Qt-s Synaptic gyakorlatilag. Nálam tiszta Xubuntura fel van húzva amit írtam, de nincs is ilyen folyamatom induláskor.
De Te meg Xubira húztál Kubuntu desktopot ugye?

(#38053) lev258 válasza tordaitibi (#38049) üzenetére


lev258
veterán

Azt sikerült kiderítenem, hogy nálam az alaplapi Intel videókártya elmehet egészen 1,5 GB RAM-ig.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38054) ubyegon2 válasza Marcsello31 (#38046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;] Tönkre amúgy nem tudnád vágni, max ugyanígy nem tudnád visszacsinálni.

Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el

Ez tök jól megoldható amúgy, csak bíbelődni kell vele és eldönteni, hogy milyen megosztást válasszon hozzá az ember, samba nfs, plex kodi, anyámtyúkja.....egy ideje már én is töröm ezen a fejem, de még nulla konkrét infóval állok a dolog előtt és rohadt lusta is vagyok. :B

Ezek a mediaboxok tényleg kedvelhető kis ketyerék, nekem már kicsit régi, meg is van, hogyan rakjam rá a CE-t, de ahhoz képest, hogy régi, valami havc265 kódolású filmet csak erről tudtam anno lejátszani.

(#38055) ubyegon2 válasza tordaitibi (#38045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

xapian-index mehet is a kukába! Pár éve ki is szedték az alapfelszereltségből Ubuntu/Mint-en csak sokan sivalkodtak, hogy eltűnt Synapticból a keresősáv és ezért visszakerült a xapian. Gyakorlatilag ez a kereső indexelője a csomagkezelőnek, ha nem használod a Muon-nál, akkor minek? Régebben sok eset volt, mikor felvitte a processzort 100%-ra és utána szedték ki a default csomagok közül.

A VRAM foglaltságnál még én is leragadtam a foglalt mennyiségnél, de tényleg van már dinamikus is, arra nem jöttem még rá, hol látom az aktuális állását ennek.

Magát a lefoglalt mennyiséget és szerintem egy max dinamikust meg tudtam nézni az alábbi két paranccsal: (sajna az elsőhöz ezt találtam hirtelen, van rövidebb módja is)

GPU=$(lspci | grep VGA | cut -d ":" -f3);RAM=$(cardid=$(lspci | grep VGA |cut -d " " -f1);lspci -v -s $cardid | grep " prefetchable"| cut -d "=" -f2);echo $GPU $RAM

Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09) 256M]

glxinfo -B
name of display: :0
display: :0 screen: 0
direct rendering: Yes
Extended renderer info (GLX_MESA_query_renderer):
Vendor: Intel Open Source Technology Center (0x8086)
Device: Mesa DRI Intel(R) HD Graphics 4000 (IVB GT2) (0x166)
Version: 20.0.8
Accelerated: yes
Video memory: 1536MB
Unified memory: yes
.....

még egy

sudo lspci -v -s 00:02.0
[sudo] ubyegon jelszava:
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09) (prog-if 00 [VGA controller])
DeviceName: 64
Subsystem: Hewlett-Packard Company 3rd Gen Core processor Graphics Controller
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 31
Memory at d4000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=4M]
Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
I/O ports at 4000 [size=64]
Expansion ROM at 000c0000 [virtual] [disabled] [size=128K]
Capabilities: [90] MSI: Enable+ Count=1/1 Maskable- 64bit-
Capabilities: [d0] Power Management version 2
Capabilities: [a4] PCI Advanced Features
Kernel driver in use: i915
Kernel modules: i915

[ Szerkesztve ]

(#38056) tordaitibi válasza májkimiki (#38052) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, ez egy teljesen másik pc, vasárnap vettem és tettem rá egy Kubuntut, natívanm, semmi DE mókolás nincsen, a gyári szoftvereken kívül Megasync, Opera, és at SmPlayer van rajta még csak.
Telepítés után hagytam mindent frissülni.

Ez egy AMD alapú cucc, a másik, a macerás pc-m, amin van a Xubuntu + KDE az meg Inteles.

(#38057) Marcsello31 válasza ubyegon2 (#38044) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Meglepődésemre találtam egy nagyon jó coreelec verziót a neten a h96max x3mamhoz, pendriveról be tud bootolni, van rá kernel van rá minden, gyorsabnak tűnik mint a droid alatt. Jelenleg ezt a verziót tesztelem nightly_20201028-Generic.img.gz link: [link]
Azért ez alatt jobb valahol a dolog, nem terheli le a gépet annyira és nem melegszik fel, mint mikor android9 alatt indítom el a kodit, Filmnézés folyamatos nincs fagyás, körbenézek a neten hol tudom ssh "terminal alatt feltelepíteni magára a gépre. Semmi fagyás nincs vele.
Szerintem a linux sem lehetetlen de nem értek/angolul/hozzá, hagyom is, csak írom akinek van ilyen gépe nem csak android futtatható rajta. na mindegy, csak szólok hogy minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#38058) tusi74 válasza Marcsello31 (#38057) üzenetére


tusi74
őstag

Sziasztok! Most telepítettem egy Ubuntu 20.04.01-et, egy TV nézős laptopra. 2 kérdésem lenne:

1. Minden működik, viszont van egy érdekes jelenség, aminek nem jövök rá a megoldására. Amikor bebootol az Ubuntu, szinte azonnal átmegy alvó üzemmódba magától. Ha visszakapcsolom, akkor onnantól működik akár órákig is. Egyedül bootolás után 1 percen belül történik ez.

2. Már minden engedélyt beállítottam a Windows 10-es laptopon, mégsem tudja megnyitni a a Windows hálózatot, pedig azon van egy csomó filmem. Mit kell még tennem, hogy legalább egy mappát megnyisson a Windows-on? Amikor ezen a Tv-s laptopon is Win 10 volt, akkor ment rendesen a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#38059) tusi74 válasza tusi74 (#38058) üzenetére


tusi74
őstag

A második kérdésemre megvan a válasz, sikerült: gigolo. Nekem nem is kell profibb megoldás, csak menjen a film. Az első kérdésemre viszont sehogy sem találok választ.

(#38060) ubyegon2 válasza tusi74 (#38058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1. tényleg érdekes! :) Nézd meg a Rendszerbeállításokban az Adatvédelem/Képernyőzár és az Energiagazdálkodás beállításait.

2. Ez a Gigoló jó tipp, épp a másik topikban kínlódnak nfs meg samba konfigolással, lehet, hogy ezzel is meg tudnál oldani, amit szeretnének.

(#38061) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Keresnék egy linux hozzáértőt az alábbi bajommal kapcsolatban.
Ugye nekem van egy h96maxx3 boxom, találtam rá olyan rendszer betöltő fájlt, ami linux alapú, de nem linuxot töltbe, hanem Coreelecet, azt találtam ki hogy armbianlinux imgből csinálnék squashfs fátjlt és a betöltő fájlal tölteném be a már átkonvertert squashfs fájlt ami már ubuntu és nem coreelec. Láttam videót az átalakításról:
[link] Ezt feltelepítettem de nem megy, nekem a felcsatolt img fájlt nem látja, pedig felvan csatolva szerintetek hol rontom el ezt? Mert ha tudnék ilyet készíteni, akkor coreelec helyett linuxot töltenebe az szerencsétlen betöltő. A válaszokat előre is köszönöm!

(#38062) lev258 válasza Marcsello31 (#38061) üzenetére


lev258
veterán

Tisztázzuk.
Mind az Android, mind a CoreELEC Linux alapú. Szóval eddig is azt használtad. Ha Ubuntut akarnál rátenni a gépre, akkor az első nehézség, hogy ARM-re készített Ubuntura lenne szükséged. Az nem jó, ami "normál" számítógépre (PC-re) készült. Ha pedig ezen túl is jutnál, még mindig probléma a gépigény és a driver támogatás.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38063) Marcsello31 válasza lev258 (#38062) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Értem, akkor lényegében teljesen fölösleges a dolog, akkor hagyom, köszi a választ! :) CSak kíváncsi lettem volna hogy milyen az alatt.

(#38064) tusi74 válasza ubyegon2 (#38060) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba. A másik érdekesség, hogy direkt azt választottam, hogy jelszó nélkül engedjen be, hiszen ezen semmi fontos adat nincsen, és mégis már bootoláskor kér feloldó kulcsot. Hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy ezt a feloldó kulcsot is kiiktassam?

(#38065) I02S3F válasza lev258 (#38062) üzenetére


I02S3F
őstag

Node valami megoldást nem tudunk kínálni a fórumtársnak?

(#38066) ubyegon2 válasza tusi74 (#38064) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba.

:Y No az érdekes egy boot lehet, de nem ugrik be most sok okosság, elképzelhető, hogy valami bios furfang vagy hasonló lehet a háttérben vagy harver/energiagazdálkos szórakozik.

Az autojelszavas belépés is érdekes, ha az elején úgy telepítetted, hogy ne kérjen jelszót. Ezt viszont a Beállítások/Felhasználók menüben még utólag is tudod váltani autora. Vagy nem is a loginról van szó most? Indítasz valamit és akkor kéri? A Chromenál szokott ez lenni.

Arra itt egy deaktiváló módszer. Disable the keyring password fejezet.

[ Szerkesztve ]

(#38067) tusi74 válasza ubyegon2 (#38066) üzenetére


tusi74
őstag

Kedves vagy! No én feladtam, ma visszatettem a Windows 10-et. Nekem csak tényleg arra kellene a laptop, hogy este leülünk, és nézünk youtube-ot, vagy filmeket VLC palyerrel. Ehhez képest ma már a bluetooth egér sem indult magától, újra kellett csatlakoztatni, persze keresni másik egeret, hogy belépjek a bluetooth menübe. Nekem sajnos így nem buli. Pedig azért akartam Ubuntut, mert ez egy 8 éves laptop, és hogy gyorsan bootoljon, és induljon minden, ne kelljen sokat várni. Erre csak ma negyed óra bütykörészés volt, míg neki kezdtünk. Ennyi időnek a fele alatt a Windows bebootol, és minden megy azonnal. Pedig adni akartam az Ubuntunak egy esélyt. :(

(#38068) ubyegon2 válasza tusi74 (#38067) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kellemetlen, mikor épp a gyorsaság és kényelem ugrik az ilyen bosszantó bugokkal, de 8 éves laptopra nem is biztos, hogy az alap Ubuntut kellett volna felrakni. Ha majd még kíváncsi leszel, próbáld ki az Ubuntu Mate vagy a Linux Mint XFCE kiadásokat, régebbi gépekre talán ez jóval eredményesebb lesz. Azt sem tudom, hogy default-e már Ubuntu Gnome-nál a wayland, mert az is okozhat azon a gépen furcsaságokat. De tényleg sajnálom, hogy az első próbálkozás semmilyen szempontból nem volt szerencsés. :(

(#38069) tusi74 válasza ubyegon2 (#38068) üzenetére


tusi74
őstag

A sebességgel nem volt gond, 8 GB RAM van a laptopban, Core i3-as, egyedül ez a sok bug, ami pont a szórakozás rovására ment. De köszönöm a tippet, ha még lesz affinitásom, kipróbálom a két általad ajánlottat.

(#38070) ubyegon2 válasza tusi74 (#38069) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbákd ki, Ubuntu alapon jön ki ez is csak jó pár hétig hangolgatják a saját Xapp csomagokkal és addigra jórészt a bugokat is kihalásszák. Én 7. éve használom és nem bosszantott még semmi olyannal, amire emlékeznék. :N

(#38071) tusi74 válasza ubyegon2 (#38070) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi a tippet. Már régebben használtam pár hétig Mint-et, tetszett nagyon. :)

(#38072) ubyegon2 válasza tusi74 (#38071) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Felmerült így utólag most már benned, hogy miért nem azt telepítetted most is? Én kíváncsiságból időnként felrakom az Ubuntut, de képtelen vagyok megszokni. Az ezelőtti verzió telepítés utáni első boot után fejreállított képernyővel volt csak hajlandó megjeleníteni. Valami vicceset mindig csinált nekem is eddig, nem csak neked! :K

(#38073) tusi74 válasza ubyegon2 (#38072) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, így utólag az lett volna a megoldás, de most feladtam a kísérletezést. Most a szűz Windows is gyorsan indul, hamar indulnak a videók. Nekem ez pedig most elég is. De legközelebb biztosan a Mint jön majd. :)

(#38074) gregory91 válasza ubyegon2 (#38070) üzenetére


gregory91
senior tag

Ugye nem azt a gnome-ot akarod rá erőltetni aminek kb olyan windows 8.1-es "start menüje" van? Rosszul leszek ha meglátom.
Maradjon inkább a xfce-nél,user friendly és erőforrásszegény.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#38075) májkimiki válasza gregory91 (#38074) üzenetére


májkimiki
őstag

Gnome-nak nincs start menüje.

(#38076) gregory91 válasza tusi74 (#38067) üzenetére


gregory91
senior tag

Érdekes jelenség az biztos próbáltam már pár rendszert de ilyennel nem találkoztam.
Legközelebb xubuntu,linux mint (xfce) ajánlott.
A windows-ok friss telepítéskor gyorsak mivel csak néhány GB-ot foglalnak el,de ahogy telik az idő,úgy a boot időn is meglátszik majd.A windows 10 meg maga a Kánaán.... :DD

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#38077) gregory91 válasza májkimiki (#38075) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem véletlenül tettem "" közé. :)

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#38078) májkimiki válasza gregory91 (#38077) üzenetére


májkimiki
őstag

Attól még nem az. Ubi Cinnamont ajánlot. A két DE-nek közel hasonló a gépigénye.

(#38079) Dave™ válasza gregory91 (#38074) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én Gnome-ot használok, de nem szoktam találkozni a programindítóval. A hozzászólásod alapján úgy látom nem érted a működési elvét :)

(#38080) tordaitibi válasza gregory91 (#38076) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Cáfolom, ugorj át és nézd meg a 2016-os telepítésű, 2 klónozást és minden eddigi updat-et átélt W10-emet. :)
33,4GB méretű jelenleg, ebbe benne van 8GB hiberfile+1024MB swapfile és vihargyors.
Csak némi törődést igényel, de ezt igénylik a Linuxok is, nemrég takarítottem el 4,4GB logfájlt és 0,8GB egyebet egy fél éves Ubunturól.

(#38081) ubyegon2 válasza gregory91 (#38074) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbáld ki....."

:P Mindenképp célszerű a mondat mindkét felét elolvasni!

májkimiki köszi, most látom, hogy már írtad! ;)

[ Szerkesztve ]

(#38082) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Azonos ssd-n van w10 partíció és ubi partíció.

Nincs nagyon pénzem external hdd-re, ezért az ötlet, hogy ubiról bebootolva, azonos lemez másik partícióját le tudnám-e menteni az ubi partíciójára? Mégjobb lenne, ha ezt tömöríteni is lehetne! :R

(#38083) I02S3F válasza I02S3F (#38082) üzenetére


I02S3F
őstag

Utána olvastam! Hülyeség!

(#38084) májkimiki válasza I02S3F (#38082) üzenetére


májkimiki
őstag

A Win10-et szeretnéd kicsit hanyagolni, hogy később visszatelepítsd? Vagy a csak egy adatpartíciót, hogy legyen helyed?
Vannak klónozó progik, bebootolsz velük aztán partítion>to image. Tömörít is valamit, később visszaállíthatod vele image>to partítion.
Az image képeket tárolhatod az Ubi partícióin. Azt meg kell nézni, hogy adott progi dolgozik-e közvetlen ext4 fájlrendszerre.
Ilyesmire gondoltál?
Pofon egyszerű lenne a dd ubi alól, de az nem tömörít.

(#38085) I02S3F válasza májkimiki (#38084) üzenetére


I02S3F
őstag

Azt nézem, hogy a legolcsóbb az lenne, ha 8e-ért vennék hozzá egy használt külső merevlemezt, de most másra kellett a pénz.

Csak biztonsági mentés a cél, hogy ha gebasz van, akkor legyen miből visszaállni. Csak w10-re kéne, mert ubira van megoldás.

(#38086) májkimiki válasza I02S3F (#38085) üzenetére


májkimiki
őstag

Mekkora lemezen gazdálkodsz most? Mennyi szabad helyed van?

(#38087) I02S3F válasza májkimiki (#38086) üzenetére


I02S3F
őstag

C: 173 gb-ból 56 szabad
2x 150gb Linux kézen, azt most nem tudom megnézni, de ott minimális a foglalás.

A C-n van pár steam-es játék. Azt nem kéne menteni. (Ez 15 gb, legalábbis a steam mappa a programfilesx86-on ennyit mutat)

A backup lényege, hogy másik lemezre készül. Ettől backup a backup. Ezért értelmetlen ugyanarra a lemezre menteni.

[ Szerkesztve ]

(#38088) májkimiki válasza I02S3F (#38087) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát az utolsó mondataiddal teljesen egyet tudok érteni. Akkor vársz egy kicsit amíg nem tudsz venni backup-nak való másik eszközt.

(#38089) tordaitibi válasza I02S3F (#38087) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor ez egy 500-as lemez?
Rosszul partícionálsz és rossz a taktika. :)
Nálam 120-a ssd, azon 40Gb Linux partíció,(foglalt 26GB),
60GB W10 partíció (foglalt 24GB).
Háttértár 1TB. Azon 2 partíció, egy NTFS, 860GB.
Erre dolgozik mindkét OS, miden erre van irányítva, ezen vannak a videók, filmek, adatok stb. logikus mappaszerkezetbe és közös elérési utakkal. Pl. mindegy hogy a Winen letöltöttem tegnap valamit, ma a Linuxot használva a Letöltések-re kattintva ott van a tegnapi wines letöltés.
Ez nagyon praktikus, minden ugyanott van a két OS fájlkezelőbe a gyors elérésbe vagy a helyek-be.
Erre a lemezre amikor eszembe jut, kb. 1-2 havonta készül a Winről növekményes mentés, a saját beépített eszközét használom, tökéletesen megfelelő.
Mivel a Linux nem tud Timeshiftezni csak EXT fájlrendszerre, ezért van az 1TB háttérlemezen még egy Linuxsave partíció EXT4 fájlrendszerrel, 60Gb mérettel és erre menteget a Timeshift.
Ha bármelyik rendszer javíthatatlanul megsérül, ott vannak a mentések, visszaállíthatóak az operációs rendszerek, és megmarad az összes adatom, filmem, doksim, minden.
Aki maximalista az erről a meghajtóról heti-havi időszakba készíthet mentést külső lemezre és akkor atombiztos.
Én más módszert használok de ez is járható.

[ Szerkesztve ]

(#38090) I02S3F válasza tordaitibi (#38089) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm a megoldásod megosztását! Megfontolom!:R

(#38091) I02S3F válasza májkimiki (#38088) üzenetére


I02S3F
őstag

Az lesz!

(#38092) ubyegon2 válasza tordaitibi (#38089) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem szívesen mondom, de annál ocsmányabb dolgot nehezen tudok elképzelni, hogy a Linuxom NTFS-re dolgozzon, hamarabb verem szét az összes meghajtót samukalapáccsal! :D 21. századi rendszer dolgozzon már modern fájlrendszerre, ha van rá mód. De ezek szerint van, aki szereti a kőkorszaki megoldásokat. Nem kötekedni akarok, csak megosztottam a véleményem erről, amit persze nem kérdeztél, tudom. ;]

Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon.

(#38093) I02S3F válasza ubyegon2 (#38092) üzenetére


I02S3F
őstag

"Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon." - Ennek egyik oka a jól ismert jogosultsági problémák.

(#38094) tordaitibi válasza ubyegon2 (#38092) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Maximálisan megértelek, tudom hogy tűzzel vassal irtanád a redmondi rendszert.
Viszont akkor mutass más megoldást egy olyan dualbotos rendszeren amin mind a két OS napi szinten használva van.
Nekem ilyen a rendszerem mert mint többször leírtam, van 3 darab olyan szoftver amihez nemhogy hasonló nincs Linuxra de még közelítő megoldás sincsen. Ezt hidd el nekem, hetekig-hónapokig futottam a köröket ezügyben.
Egy spec. USB eszköz szoftver és 2 vagyonvédelmi program, egyik egy DVR és NVR menedzser a másik pedig egy beléptetőrendszer és az ehhez tartozó speciális adatbáziskezelő. saját titkosítási és saját VPN rendszerrel.
Ha ezeket segítesz kiváltani akkor itt tanúk előtt megesküszök hogy gyalulom a Windowst.

De mivel ez perpill lehetetlen, mondj az általam leírt felállásnál használhatóbbat.
Mivel a Windows natívan nem kezeli az EXT fájlrendszert, segédprogramokkal igen de távolról sem teljes értékű a megoldás,
a Linuxok viszont natívan, minden gond nélkül lekezelik az NTFS fájlrendszert.
Mivel a megoldásom 2és fél éve tökéletesen, hibamentesen működik, akkor miért ne használjam így?
Akkor ezekszerint szentségtörés egy NTFS pendrivet is egy Linuxba bedugni.

Kérdezheted, akkor miért vagyok itt, miért nem használom CSAK a Windowst?
Talán mert tanulnék, nem gyöpösödnék be teljesen így 56 évesen, nyitott vagyok az új dolgok iránt?
Talán mert jelen pillanatban kenterbe verem számítástecnikába a 2 fiamat, és az ismeretségi köröm 100%-át, és ezt nem adták ingyen, sokat kellett hozzá tanulni?
Talán mert amikor meglett 8 éve az első Androidos eszközöm, akkor azonnal rootoltam, megismerkedtem a fájlrendszer és az OS felépítésével, és addig buherálom a mai napig amíg nem lesz pontosan olyan ahogy nekem tetszik?
Talán ezért vagyok most itt ebben a topikban és írom Neked eme sorokat.

Tiszteletbe tartom az undorodat a Win irányába de Te is tartsd tiszteletbe azt a több 100 milliós felhasználói tábort akik mindkét rendszert használják napi szinten és ne vedd el a kedvüket.
A Linuxtól.

[ Szerkesztve ]

(#38095) ubyegon2 válasza I02S3F (#38093) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen és az értelmetlenül magas CPU használat is például. :K

(#38094) tordaitibi

Ne érts félre, megértem ha sokan kényszerülnek a használatára, de mivel én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy rühellem a Wint és látnom se kell soha, így nyomhatom simán az ilyen nagyképű okosságokat! :D Bocsi. Dehogy akarom én elvenni bárkinek is a kedvét, főleg a Linuxtól nem, egyébként egyik pendrive-om nekem is NTFS, mert a nyomorult TV nem fogad el mást, a FAT32 méretkorlátos, szóval ja..... No de ismered már annyira a hozzászólásaimat, tudod, hogy kicsit végletesen szólom le, amit utálok. Azzal tisztában vagyok, ha a Te kitartásoddal sem találsz más lehetőséget, akkor valószínűleg nincs más megoldás. Én úgy dobtam a WInt anno, hogy az volt az alap, ha valami nem ment Win nélkül, nem ment, de nem a rohadék fog engem irányítani az tuti! Ugyanezt melóhelyen is meg tudtam tenni, elegem lett a WInból meg az idióta Wines kollégákból és egyszer aszondtam, hogy kész, nem ülök többször Wines gép elé. Főnököm hőbörgött, hogy hozzá tartozik a munkámhoz meg kirugat, etc...mondtam neki, hogy mutasd már meg barom, hol van az én munkakörömnél leírva, hogy köteles vagyok számítógépet használni!? Tegyük hozzá, hogy mikor odamentem, rég nem használtam otthon Wint, de mindent én mutogattam meg az idiótának így is. :U

Egyszóval rühellem a WInt! Ha nem Linuxos topikban lennénk, nem írnám le, de ugye.....például Wines topikot soha nem látogatok. :N Tiszteletben tartom ettől függetlenül a ti elmebajotokat, hogy nem akartok elszakadni a Win-től. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38096) UberMutant válasza tordaitibi (#38094) üzenetére


UberMutant
őstag

virtualboxra tedd fel a windowos programjaidat és kész.

(#38097) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mailutils csomagot felraktam, hogy SMTP-n tudjak küldeni emailt terminálból. Viszont ott nem csináltam meg a konfigurálását mikor feldobta az apt, most pedig nem jövök rá, hogy hogyan tudom megcsinálni.
Jelenleg nincs se az /etc, se a .mail alatt config fájl.

A dpkg-reconfigure nem csinált semmit, a felrakott csomagok purge-ös eltávolítása és újrarakása sem segített, nem jött fel a konfiguráció a telepítés során.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38098) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#38097) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem ismerem ezt, csak tipp: csak egy lib-et és a common-t húzza magával, ha felrakod, nem lehet, hogy a képen látható többi csomagból is kéne még felrakni? Imap meg Pop daemon például....

(#38099) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#38098) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Leszedett még vagy 8 egyéb csomagot is, de most megtaláltam, hogy a postfix-et kell reconfigurálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38100) lev258 válasza tordaitibi (#38094) üzenetére


lev258
veterán

Nekem az NTFS-sel kapcsolatban mindössze annyi javaslatom van, hogy a töredezettségmentesítést futtasd le Windows alól időnként.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.