Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) stopperos válasza Gyurka6 (#37199) üzenetére


stopperos
senior tag

Indítsd újra recovery módban (grub menüt a shift lenyomásával hívod elő). Ha így elindítottad, akkor megjelenik majd a Recovery menu, ahol kérj először egy fsck-t, hogy a fájlrendszereket írhatóan csatolja. Majd a root opciót válaszd ki, hogy kapj egy parancssort. (Nincs jelszava a root-nak ha külön nem állítottál be, csak üss entert ha kéri.) Itt pedig 'passwd felhasználónév' .

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#37202) Gyurka6 válasza Neil Watts (#37200) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszönöm, régebbi (nem sudo-s) rendszeren működik...

Gyurka

(#37203) Gyurka6 válasza stopperos (#37201) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi Neked is, ez a recovery mód a shift lenyomásával jön elő?

Gyurka

(#37204) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#37203) üzenetére


Gyurka6
őstag

Végül egy másik rendszer jelszavát írtam be... onnan meg már be tudtam jelentkezni.

Gyurka

(#37205) stopperos válasza Gyurka6 (#37203) üzenetére


stopperos
senior tag

A GRUB menüt hozod elő shift-tel, és ott választod ki a recovery módot.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#37206) Gyurka6 válasza stopperos (#37205) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Köszi, em sikerült előhozni, mate 18.04 internetről frissítve, csak az alap + a mások által készített, telepítés.
Egy ismert jelszó kódjának beírásával megoldódott.
Egy régi hp dc7800p tipus lenne és hiába nyomom a space-t nem vált sehova.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37207) cigam válasza Gyurka6 (#37206) üzenetére


cigam
félisten

hiába nyomom a space-t nem vált sehova.

Mert Ő a shiftet írta, nem a space-t. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37208) Gyurka6 válasza cigam (#37207) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ez igaz, igy jártam, köszi!

Gyurka

(#37209) Frawly válasza Gyurka6 (#37199) üzenetére


Frawly
veterán

Biztosan van megoldás, de sokkal kisebb munka, ha inkább most azonnal újratelepíted. Pontosan jegyezd meg, hogy milyen jelszót írsz be neki, kis/nagybetű számít, figyelj, hogy ne legyen Caps Lock beragadva, és fontos a billentyűzetkiosztás is, gondolok itt az ékezetekre, meg az felcserélt z/y-ra. Ugyanis ha utóbbiakat tartalmazza a jelszó, de valami miatt a telepített rendszer nem vált kiosztást bejelentkezéskor (marad default amerikai angol), akkor persze, hogy nem fogadja el a jelszót. Tudom, szívás, hogy elő van írva a jelszó minimum erőssége, meg szívózik a telepítő, meg nem jó a jelszó, de ez a szivatás mind a te biztonságod szolgálja a telepített rendszeren, próbálják megvédeni saját maguktól a hozzá nem értőket, hogy ne „password”, „jelszó”, „12345”, SzületésiÉÉÉÉ-HH-NN-ot, usernevet adjanak meg jelszónak.

Shadow fájlból sose törölgess.

(#37210) Gyurka6 válasza Frawly (#37209) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi a válaszod!
Valóban egyszerűbb lett volna újra húzni, csak nem sudo rendszernél működik, mivel ezután root-ként jelszó nélkül enged be. Itt viszont kicsit bonyolultabb a helyzet. Azonban egy másik lemezen/gépen levőt elindítva annak a kódolt jelszavát bemásolva, megoldható volt, ill.kézzel írtam be, mert az mc-nek is más a kezelő menűje, ugyan egy d helyett D lett beírva, de már csak kíváncsi voltam, hogy ugyanúgy van a kódolás v. nem. Ill. hogy itt is működik-e a csere, az igazi az lett volna, ha visszafejthető és megtudom mit írtam be kétszer is, ami nyilván nem elütés volt.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37211) #40553216


#40553216
törölt tag

Szóval a 20.04-re még do-release-upgrade-del sem lehet szert tenni, csak friss telepítéssel, másképp meg kell várni a 20.04.1-et. Elég érdekes megközelítés.

[ Szerkesztve ]

(#37212) I02S3F válasza #40553216 (#37211) üzenetére


I02S3F
őstag

A -d kapcsolóval megy!

(#37213) #40553216 válasza I02S3F (#37212) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi.

(#37214) #40553216


#40553216
törölt tag

Hát, érdekes. A Chromiumot csak snap csomaggal telepíti.

(#37215) lev258 válasza #40553216 (#37211) üzenetére


lev258
veterán

Ez a megközelítés már sok éve megszokott. Szerintem az érdekes, hogy neked eddig nem tűnt fel.
A sima Ubuntu alatti Szoftverközpont a 20.04-en már csak snap csomagokat kínál. Persze nem szükséges azt használni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37216) Cyrin


Cyrin
addikt

Ezen háborogtam korábban. A snap programok nincsenek integrálva az adott rendszerhez. Nem a rendszerhez tartozó file kezelőt nyitják meg pl. De olyan gondom is volt, hogy pl az xnview nem volt képes elmenteni a változtatásokat ha snapből lett telepítve.
Ezt túl erőltették már megint. Kezdők mindent snap csomagként fognak telepíteni, aztán meg csodálkoznak ha ez az nem megy rendesen.

(#37217) #40553216 válasza lev258 (#37215) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem használom a szoftverközpontot, soha nem használtam. De a Chromiumot most már más formában nem is lehet. Synapticban, terminálban sem.

(#37218) Frawly válasza lev258 (#37215) üzenetére


Frawly
veterán

Elég szomorú. Nem akarok most hosszan flame-elni, de eléggé elítélem őket ezért. Ezért szoktam rá, hogy ha valaki nem tud telepíteni kezdőként egy progit Ubuntu-vonalon, akkor mindig terminálban telepítettetjük vele sudo apt install segítségével. Persze arra meg menni szokott a panaszkodás, hogy miért kell terminál, meg mindenféle megjegyezhetetlen hülye parancs, meg mennyire nem felhasználóbarát. De legalább nem snap hanem rendes csomag töltődik le, meg látjuk mit ír ki, ha hiba van.

(#37216) Cyrin: ezt én sem értem, hogy miért erőltetik ennyire. Minek akarnak az Ubuntuból Snapuntut csinálni, mikor ott van a saját bináris tárolójuk, a rengeteg .deb csomaggal, meg még egy újabb rakás PPA, akkor minek kell Snapot erőltetni. Nem baj, ha az is elérhető, ha valami olyan csomag kéne, ami semmilyen tárolóban nincs meg, de akkor is erőltetni, ha a hivatalos tárolóban is van hozzá .deb csomag, az nagyon nagy gáz.

(#37219) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, néha tervezem, hogy Win7 után esetleg Ubuntura térnék át. Bár nem lenne könnyű, mert hosszú évek tudása veszne el. Sajnos Winen nőttem fel és azon mindenre megtaláltam a megoldást úgy, hogy közben mindig tudtam pontosan mi mit állít. Néha ránézek Linuxra, de hiába szép külsőre, a komolyabb beállításokat parancssorosan kell elvégezni.

Ami már évek óta zavar és érthető megoldást sem találtam, az a lassú (Intel) Wifi sebesség. Alapon fele sebességgel megy. Az elérhető beállításokban nincs olyanra lehetőség, ami Winen 2 kattintás. Alap 20 Mhz-ről auto-ra, vagy 40 Mhz-re (dual banding) lehessen beállítani.
Sokan a Power management kikapcsolását írják, de szerintem nem az lenne a megoldás. :F Nekem az Win alatt sem segített soha.
Érdeklődnék, hogy ezt az Intel Wifi sebesség problémát még nem javították a rendszerben? :U
Routerben hiába van 40 Mhz-re állítva az Intel (jelenleg 6300) driverben alapból 20 Mhz-re van állítva és nekem 40 kellene.

(#37220) lev258 válasza Krystal_s (#37219) üzenetére


lev258
veterán

Egyrészt az nem derül ki, milyen wifi eszköz van a gépedben. Másrészt valami nem stimmel a számokkal. A wifi kommunikáció 2,4 GHz-es csatornán (frekvencián) zajlik, dual band esetén 5 GHz-en.
A wifi router-en meg eleve be kell állítani, melyiket használja (küldje), talán lehet mindkettőt is. De utóbbi valószínűleg két külön hálózatként jelenik meg a gépen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37221) Dave™ válasza Krystal_s (#37219) üzenetére


Dave™
nagyúr

Próbáld ki egy live rendszeren, semeddig sem tart.

lev258: a 40MHz az 5GHz-es.

(#37222) lev258 válasza Dave™ (#37221) üzenetére


lev258
veterán

Nem.
Közben már megtaláltam, hogy ő valószínűleg a csatornaszélességre gondolt a MHz-ekkel. Azt viszont szintén a router-ben kellene megnézni, mert lehet, hogy automatikusra van állítva (hol így, hol úgy). És célszerűbb ott fixálni, mint a gépen. Másrészt a szélesebb csatorna jobban romló vételt is jelent: nagyobb zavarást, kisebb hatótávolságot (legalábbis 2,4 GHz mellett). De ezt neki kell megtapasztalnia.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37223) gregory91 válasza lev258 (#37222) üzenetére


gregory91
senior tag

Minél nagyobb a frekvencia annál kisebb a hatótávolsága,elég pl a középhullámú rádióadásokra gondolni ahová mondjuk több ezer km-t is képes lefedni.
A zavarás függ attól (is) hogy a szomszéd routerei ami egyazon csatornán vannak milyen közel vannak hozzá(interferencia).Szóval érdemes lehet ezt a 2.4Ghz-et használni(nem volt még dualband-es routerem de majd lesz),a csatorna meg legyen auto(lehet hogy a szomszédok routerei is dinamikusak a hozzáértés hiányában így lett beállítva).Bár szerintem az 1-5 közötti csatornát javasolnám(ha nem "zavarják" azokat).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#37224) lev258 válasza gregory91 (#37223) üzenetére


lev258
veterán

Azt jelenleg nem tudjuk, hogy a kérdezőnek tud-e egyáltalán 5 GHz-et a routere. Ugyanis ő a channel bonding-ról beszélt. Az pedig a szélesebb csatorna miatt könnyebben átlóghat a szomszédos csatornákba (2,4 GHz esetén).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37225) Krystal_s válasza lev258 (#37220) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pedig írtam. " az Intel (jelenleg 6300)". azt hittem ennyi elég, ennél pontosabban: Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN.
Ahogy olvastam a többi Intel wifi adapterrel is ilyen gondok szoktak lenni.
2,4 GHz, 40 MHz-en használom. A Routerben ez van beállítva, de úgy nem elég, Win7 alatt is még át kellett állítanom, különben csak fele sebességen ment a net. Esetemben 120 Mbit/s helyett 50-60 körül.
Linuxon is próbáltam többször, de ott is csak fele sebességgel megy a net. Nem tudom hol lehetne átállítani.
Elnézést a dual-band említés miatt, valahol téma volt, amikor 20 MHz helyett 40-et állítottak be és ott említették ezt, az tévesztett meg.

120 Mbit/s netünk van, a Router (szolgáltatói Technicolor tc7200) 2,4 GHz, 20 Mhz-en nem tudja ezt a sebességet, csak, ha 40-re állítom.
Tud 5 GHz-et is, de azon sokkal rövidebb a hatótáv és érzékenyebb. Szóval nekem jelenleg a 2,4 GHz, 40 Mhz-en a jó.

Dave™: Tavaly próbáltam, akkor még nem volt jó. :\

(#37226) ubyegon2 válasza Krystal_s (#37225) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én egy betűt sem értek abból, pontosan mit akarsz állítgatni, de ugyanez a wifi adapter van a notebookomban és automatikusan hozza a 100/100-as sebességet, közel annyit legalábbis. Normál és dual routerrel is ugyanat, de megnéztem a Hálózati kapcsolatok beállításánál és

Ha a Sáv opciót kivettem automata-ból, akkor az alatta lévő Csatorna opciót lehet állítani. Ez ugyan Mint Cinnamon, de szerintem Ubuntunak is hasonló opciói vannak a Hálózatkezelő kisalkalmazásban.

Network:
Device-1: Intel 82579LM Gigabit Network vendor: Hewlett-Packard
driver: e1000e v: 3.2.6-k port: 4060 bus ID: 00:19.0 chip ID: 8086:1502
IF: enp0s25 state: down mac: 88:51:fb:c6:eb:de
Device-2: Intel Centrino Ultimate-N 6300 driver: iwlwifi v: kernel
port: 4040 bus ID: 24:00.0 chip ID: 8086:422b
IF: wlo1 state: up mac: 24:77:03:ec:d6:00

[ Szerkesztve ]

(#37227) Krystal_s válasza ubyegon2 (#37226) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mit nem lehet érteni? :U A sávszélességet szeretném átállítani 20 MHz-ről 40 MHz-re.
Az általad berakott képen pont a sávszélességet nem lehet állítani.

Nekem ilyen beállítás kellene: Alapon itt 20 volt és autora téve 40 MHz lesz.

(#37228) lev258 válasza Krystal_s (#37227) üzenetére


lev258
veterán

Konkrétan melyik Linux rendszerrel próbálod (verzió is kell)?
Terminálban próbálj meg valamit.
sudo rmmod iwlwifi
sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=8
Ez javít rajta (nem kell újraindítás)?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37229) ubyegon2 válasza Krystal_s (#37227) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mit nem lehet érteni?

Egyszerűen nem értettem, mert nem találkoztam még ezzel a kérdéskörrel, csak mivel ugyanaz a wifi adapterem, gondoltam megpróbálok segíteni, gondoltam tovább is mehetünk, ha a berakott kép nem segít. Látom felháborodtál a kísérleten, ennyire azért nem kell lekövetni az avatarod.
Sok sikert! :R

(#37230) gregory91 válasza Krystal_s (#37225) üzenetére


gregory91
senior tag

Sebeségileg (sajnos) 5Ghz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#37231) Krystal_s válasza lev258 (#37228) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ubuntu 18.04.4-et próbáltam utoljára. Nincs konkrét egyelőre, mert még nem vagyok rendszeres felhasználó.
Azt hittem ez itt egy ismert probléma lesz. Neten sok ilyenről olvastam, de majd keresek tovább. :)

ubyegon2: Azért tettem oda az ártatlanul csodálkozva néző kis arcot :U ,nehogy félreérthető legyen. Úgy gondoltam már előtte 2-szer is teljesen érthető módon leírtam mi a gondom.
"ennyire azért nem kell lekövetni az avatarod"

Igazán "kedves" tőled a célzás. Az avatarom az én saját fényképeim alapján lett megcsinálva. Szóval nem gond, ha olyannak gondolsz, még akkor sem, ha te azt nem jó szándékkal értetted. :P

gregory91: De én most is 2,4 GHz-en használom maximum előfizetői sebességgel Win-en....

[ Szerkesztve ]

(#37232) ubyegon2 válasza Krystal_s (#37231) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy gondoltam már előtte 2-szer is teljesen érthető módon leírtam mi a gondom.

A valóság azért nem teljesen ez, a kollégák reagálásából legalábbis nem úgy tűnik:

"Egyrészt az nem derül ki", "ő valószínűleg a csatornaszélességre gondolt"

No de én tényleg nem értettem, mi a probléma, leírásodtól függetlenül sem, viszont ugyanazon hw/sw környezet miatt akár tudtam volna plusz információkat hozzáadni a thread-hez.

Egyébként nem volt helyes a szőkenős utalás, mert egyszerűen csak hisztis volt a reakciód nem buta. Ez gyakorta előfordul, ha valaki pongyolán fogalmazza meg a kérdését első nekifutásra. Mindegy, ha később úgy látod, ki lehet aknázni az azonos hw/sw környezet előnyeit, bármikor kész vagyok segíteni. ;] Max ezt a szemforgatós smilét ne alkalmazd túl sűrűn, mikor van másik is. (avatarod meg naon cukkancs amúgy) :K

[ Szerkesztve ]

(#37233) Frawly válasza gregory91 (#37230) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így van. Legutóbb Theo Joe-nak volt erről egy videója a YouTube-on, ami szépen levezette, hogy még akkor is az 5 GHz-et érdemes használni 2,4 helyett, ha adott esetben úgy látszik, hogy a jelerősség sokkal kisebb vele, meg messze van az eszköz.

(#37234) ubyegon2 válasza Frawly (#37233) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Okos az a faszi nagyon, csak az van, hogy addig tudod használni az 5GHz-t, amíg van egyáltalán jelerősség, szóval erről is videót csinálni.....

Ez a kép kb 4 méterre pihenő HP 8570p-n készült a Xiaomi 3G-től, nyilvánvaló, hogy 10 emeletes panel esetén nem a 2,4-et használja a user/gép.

(#37235) gregory91 válasza ubyegon2 (#37234) üzenetére


gregory91
senior tag

Az hogy legalább 6 AP-d van az már eleve gyanús, hogy némelyik bezavarhatja(akár a szolgáltatói közül is)

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#37236) ubyegon2 válasza gregory91 (#37235) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább 60, ami bezavarhatja a 2,4-est, úgy tudom pont ilyen helyen javallott az 5Ghz.

(#37237) Frawly válasza ubyegon2 (#37234) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, és pont erről is pofázik, hogy az 5 GHz hiába csak 77%, meg 10-20% mindössze, akkor is érdemes preferálni a 2,4-hez képest, még ha azon sokkal nagyobb jelerősség is látszik. Azt hiszem ebben a videójában volt.

Egyébként ja, értelmes csávó, de elég rossz híre van a YouTube-on, mert a korai videói trollvideók voltak, ilyen kamu hogy töltsél le több RAM-ot, hogy duplázd a netsávszélességed ingyen tutoriálok, szándékosan hihetőre forgatva, komolyan előadva, olyan kamu dolgokat mutatva, amivel nem okoz kárt magának a laikus. Ezeket sokan elhitték, és emiatt nagyon utálják a csávót :DDD

(#37238) Frawly válasza ubyegon2 (#37236) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ez meg a másik, hogy 10 emeletes panelben, ahol van 60 AP, és azok 95-99%-a 2,4 GHz-es, ott van csak igazán értelme az 5 GHz-nek.

Egyébként én kábel only hívő vagyok. Itt külföldön az albérletben muszáj ócska Wi-Fi-jal szenvednem, de amúgy ahol laktam, ott mindig megpróbáltam UTP kábelt kihúzni. Ilyen Wi-Fi-n otthon csak telefonon használtam lényegében, meg táblagépen van értelme. Már egy laptopot is inkább felcuppantanék Ethernetre.

(#37239) ubyegon2 válasza Frawly (#37238) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen tömbházban az 5GHz-t használom minden eszközön, mivel itt ugye nem játszik be a távolság, nem is ezzel szembehelyezkedve írtam, csak jeleztem, hogy a távolság fogja megmondani, meddig tudom használni ezt és mikor vált át 2,4-re. Azt hittem a lakótelepi penetráció miatt ez a dolog köztudott. Bár amíg nem volt dualos routerem, simán elvoltam az egysávos Asus routerrel is. Itt szerencsére nem olyan galád a wifi, amúgy ez a gigabites router jóval nagyobb távolságból is rácuppan a telómra, mint az előző.

(#37240) Frawly válasza ubyegon2 (#37239) üzenetére


Frawly
veterán

2,4-re nem vált át, ha kézzel állítod be 5 GHz only-ra. Egyébként irigylem a luxus helyzeted, gigabites dual band Asus router, meg mikor olvasok itt a fórumon, hogy valakinek a Digi netjével nem megy a 100 meg az 1000 Mbit, akkor sárgulok be az irigységtől.

Én meg itt a „fejlett” „nyugaton” nyomhatom ADSL-es ócska, szolgáltatói modem/router kombóvan, Sky netben, nyüves 10 Mbit (amin 3 ember osztozik ráadásul), vörös téglás házak, amik rohadtul lefogják a Wi-Fi jelet, főleg, hogy a háznak a routerrel ellentétel oldalán vagyok, lófasz jelerősség, akár 2,4, akár 5 GHz-en, lakástulaj kábelt sem enged kihúzni, és szenvedhetek ezzel a szarral, lagolnak a YT videók, Netflix, stb., nagyobb linuxos rollingos frissítésekbe is kezdek beleőszülni, mire 500-1400 KB/sec-kel leérnek végre.

Lakástulajt palizza be mindig ez az angol Sky szolgáltató, pedig pár évig rábeszéltem egy Vodafone netre, hogy fizetem azt, amivel drágább, az is ADSL alapú volt, mint itt minden, de legalább 40 Mbit volt, meg a szolgáltatói routerük volt egy kicsit normálisabb, de mivel kakarágó ghánai fekete fószer, ilyen Fekete Pákó szintű kulturáltsággal, ezért állandóan ehhez a Sky-szutykához ragaszkodik, mert ez csomagban rásózza a szolgáltató hűségre minden 1-2 évre, a műholdas tévéje mellé, amin nézi az afrikai, fűszoknyás, törzsi tűz-körbentáncolós sámán ×4rjait :O

Előbb-utóbb egyébként albérletet akarok váltani, de míg nem megy le ez a koronalezárásos cirkusz, nem áll helyre a gazdaság, meg nem tisztázódnak a Brexitnek a részletei, addig most jó pár hónapig még nem tudok pattogni.

Már ez a netkérdés annyira kezd frusztrálni, hogy már azon vagyok, hogy rendelek magamnak egy ilyen műholdas netes cumót, ami kilógatok az ablakon, és nyomatom arról, vezetékkel, valami legalább 50 Mbites megoldást, amit tudok kábellel használni, meg nem kell rajta senkivel osztozni.

(#37241) cigam


cigam
félisten

A 20.4 telepítőjéből kihagyták a lemezellenörzést, vagy csak eldugták?
Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a kiírt image rendben van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37242) growler válasza cigam (#37241) üzenetére


growler
őstag

Ha az "Etcher"-el írod ki az ISO-t, az ellenőrzi a kiírást. (Validate)

(#37243) májkimiki válasza cigam (#37241) üzenetére


májkimiki
őstag

Csak ha UEFI módban bootolsz, akkor van ISO checking. Legacy/CSM bootkor nincs.

(#37244) ubyegon2 válasza Frawly (#37240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

2,4-re nem vált át, ha kézzel állítod be 5 GHz only-ra.

Ezt a távoli rácuppanást a telóra írtam, bocsi, nem írtam külön. Notit mikor elviszem itthonról, akkor messzire viszem, még a 2,4-hez képest is.

Egyébként irigylem a luxus helyzeted, gigabites dual band Asus router, meg mikor olvasok itt a fórumon, hogy valakinek a Digi netjével nem megy a 100 meg az 1000

Xiaomi 3G, az Asus az csak simple meg régi már. Abszolút együttérzek veled, kicsit fura is, hogy tőlünk nyugatra mennyivel szarabb a netes helyzet, ilyen szempontból tényleg ki van nyalva a magyarok s*gge, nekem nem is hiányzik a gigabit, el is tudok képedni, mikor a Digis topikban vinnyognak, hogy nincs meg a giga és nem tud egész nap maxon torrentezni a nyomoroncbaromja. Mi a qrvannyát torrentel 24h-nban valaki giganeten? De már mobilnetnél is olvastam hasonló vinnyogást! Na az ilyeneket raknám be egy évre olyan albérletbe, ahol Te copsz!

Idióta lakástulajokat mindenütt megveszik a szolgáltatók a szar beetetős ajánlataikkal.

Amúgy remélem szerencséd lesz és a mostani hülye ottani helyzetek miatt olcsóbban is szerzel jobb albit, mert szar net mellett tényleg kényelmetlen. Ennyire hozzászokunk a jó dolgokhoz! Ezért is lesz kegyetlen, ha kilövik alólunk a netet egy konfliktus során, a tinik fele egy hónapon belül öngyilkos lesz!

(#37245) cigam válasza májkimiki (#37243) üzenetére


cigam
félisten

Közben kiderült, hogy van, csak el kell indítani valamelyik menüponttal. Utánna végigellenőriz jópár fájlt, és csak azután indul el a rendszer. MBR séma esetén.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37246) floatr válasza Krystal_s (#37231) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem a srácok nem nagyon foglalkoztak ilyesmivel. Első körben én a helyedben a legfrissebb live rendszerrel próbálnám meg újra. Ha azzal sem megy, viszont tudod telepíteni pendrive-ra, vagy külső vinyóra, akkor találtam egy ilyen, amivel érdemes lehet próbálkozni:
https://unix.stackexchange.com/questions/123759/iw-whats-the-default-channel-bandwidth

(#37247) Cyrin


Cyrin
addikt

Az is milyen már, hogy ha letölt az ember egy deb telepítő file-t, akkor nem tudja ám telepíteni dupla kattintással, mer milyen dolog már az, hogy az ember nem a snap store-ból telepít ---> ez veszélyes!!!
A gdebi-t eleve kihagyják az ubuntu alaptelepítésből (ubuntu mate-et telepítettem pénteken abban pl. benne van alapból), és a dupla katt-al az archive manager nyitja meg a file-t. A kezdő megint meg van lőve, és kulloghat vissza a snapstore-ba...

(#37248) ubyegon2 válasza Cyrin (#37247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ezek szerint csak megvan a snap célközönsége. :K

Az is milyen már, hogy ha letölt az ember egy deb telepítő file-t

vs

A kezdő megint meg van lőve, és kulloghat vissza a snapstore-ba...

Első és utolsó mondatrész nekem nem áll össze, mert az a kezdő, aki tudja, hogy egy .deb fájlt is letölthet és telepíthet, ehhez megszerzi a Gdebi csomagot is.....érted mire gondolok? Szóval előbbi emberünk már csak nem olyan béna, hogy jobbgomb/társítás művelettel ne tudná telepíteni mégis, amit akar. Ha mégsem és valahogy odakeveredett csak a .deb kiterjesztésű csomag, akkor lásd az első mondatomat.

[ Szerkesztve ]

(#37249) Cyrin válasza ubyegon2 (#37248) üzenetére


Cyrin
addikt

nem.
az egységsugarú win felhasználó ahhoz van szokva, hogy weboldalról tölti le a programok telepítő file-jait.
egyből a chrome-al kezd. (aztán jön a viber, stb.)
aztán rákattint és semmi...

(#37250) #40553216 válasza Cyrin (#37249) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az egységsugarú Win júzer itt vagy elkezd kérdezni és az első válasz alapján megoldja (ha már Linuxot rakott, erre van esély), vagy nem és akkor megy vissza Winre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.