Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) daneel_hu válasza Viktoár (#9049) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mindegyik vakcina kicsit megyötri az embert? Konkrétan a pfizer érdekelne mert feleségemnek most szóltak hogy jövőhéten mehet. Most zabszem van a hátsójában hogy juj mi lesz vele... :D"

Attól függ hány éves. Idősebbeket nem gyötri annyira, 40-esek viszont rottyon vannak tőle 1 napig. Covidhoz képest l****sz és ez a fontos.

(#9052) kw3v865 válasza szabi__memo (#9041) üzenetére


kw3v865
senior tag

Kicsit gyanús azért, hogy 1 nap alatt: a Janssen szünetelteti EU-s szállításait, az Astrát leállítják Dániában, a németek csak 60 felettieket oltanak vele, és nem hosszabbítják meg a 2022-re az Astra és a Janssen(!) EU-s szerződését. Úgy, hogy utóbbival még csak alig néhány embert oltottak be az EU-ban, és senki nem halt meg miatta. Utána a Pfizer bejelenti, hogy hirtelen +50 millió adagot szállít az Unióba.
Túl sok a véletlen, így hirtelen, egy nap alatt. Szokták mondani: "nem zörög a haraszt..."

(#9053) szabi__memo válasza kw3v865 (#9052) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem sosem volt valós esély hogy a későbbiekben ezektől vásároljanak. Nincs olyan termelési kapacitás.
De most az elején mindenkivel kellett azért szerződni a biztonság kedvéért

[ Szerkesztve ]

(#9054) daneel_hu válasza bigdady (#9046) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Legalább lenne rendes digitális tanítás...itt kalap... :W"

Linkeljek egy fotót amit a harmadikos fiam "DIGITÁLIS" órája alatt csináltam? :D
A büdös életben nem csinálsz nekik értelmes digi oktatást. Alsósoknak tuti.
:DDD

(#9055) koshmar válasza Sweet Lou 6 (#9008) üzenetére


koshmar
őstag

Én tegnap 7.30-kor kaptam meg, olyan délután 5-ig semmi panaszom nem volt ,aztán elkezdtem egyre betyárabbul lenni, 9-kor már úgy remegtem, mint a kocsonya, a fogkefét alig tudtam a számba rakni.
Aztán lehet lázam is lett már 10 után, mert szó szerint lángoltam a paplan alatt.

Én is állandóan felkeltem, azt se tudom, hányszor, de valamennyit csak aludtam, mert csak emlékeznék arra, hogy ha pislogtam volna egész éjszaka.
Elég erőtlen voltam ma is.. most csak a szúrás helye fáj kissé. Remélem, ma már jobb lesz. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9056) Viktoár válasza daneel_hu (#9051) üzenetére


Viktoár
addikt

Én 40-es vagyok, engem eléggé kiütött bár már javul a közérzetem. Asszonyt talán megússza lightosabb tünetekkel, 50-es milf. :DDD

Üdv:Viktor

(#9057) bigdady válasza daneel_hu (#9054) üzenetére


bigdady
nagyúr

Felsőst mondom az nem indul

(#9058) bigdady válasza Viktoár (#9056) üzenetére


bigdady
nagyúr

De te férfi vagy. Nálunk durva lefolyású a 37 is :DDD

(#9059) Sir Pocok válasza bigdady (#9058) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Férfi láz = Gyakorlatilag egy áttétes tüdőrák... :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#9060) Viktoár


Viktoár
addikt

Hát úgy is éreztem magam, gyorshívóra raktam a papot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#9061) Lauda válasza Viktoár (#9049) üzenetére


Lauda
félisten

Én még csak az elsőt kaptam meg, semmi probléma nem volt, a tapasztalataimat itt olvashatod: [link] ;)

(#9062) bohoc71 válasza Sir Pocok (#9059) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Isten azért adta a nőknek a szülést,hogy átérezzék azt a kínt,amit egy férfi él meg 37 fokos láznál... :)

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#9063) dokee78


dokee78
félisten

Tv-ben hallotta egy ismerősöm,hogy kevesebb Sputnik V ékezik a 2. adagból.
Én 25-én kapnám a 2. oltást,lehet nem lesz belőle?

(#9064) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ma úgy megfájdult egy nemrég tömött (de sajnos gyökérkezelendő, mert már az idegen van a tömés) fogam, hogy ihaj. dolgozik bennem a cucc, egy hete kaptam, szóval most készülnek az mrns-ek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9065) OPiiPO válasza daneel_hu (#9054) üzenetére


OPiiPO
addikt

Felsőben egészen rendben van, a tavaly tavaszival össze sem lehet hasonlítani, a gyerek iskolájában kihozták a műfajból amit lehetett (nyilván nem egy jelenléti oktatás és biztos hogy iskolája válogatja), tényleg tisztelet a tanároknak :R Pl. Teams űrlapokot használnak dolgozathoz - tavaly még le kellett fényképezni és beemilezni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9066) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Most kaptam infót, hogy az egyik ismerősöm holnap kap a kínaiból egy harmadik shot-ot.... :U

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#9067) szabi__memo válasza Sir Pocok (#9066) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:o
Azt hogyan sikerült elintézni???

[ Szerkesztve ]

(#9068) Parci válasza Sir Pocok (#9066) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kéne több infó, hogy miért, mi történt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9069) fatal` válasza dokee78 (#9063) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudjuk, anyám 22-én kapja, majd beszámolok. A lánc elején biztos jut még, esetleg mi baszunk rá, akik később kapták (én pl. most hétfőn) :DDD

De nincs adat arról sem, hogy csak annyi elsőt adtak be, amennyihez már megvolt a második, vagy oltják ész nélkül.

#9064: Jobbulást. Ez nem hangzik jól, nekem is van egy fogam, amiben nagy a tömés. :DDD Igaz, kb 1,5 éve tömték.

[ Szerkesztve ]

(#9070) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Orvos körökben mozgó 70 éves jogász, fosik és elintézte, hogy kapjon egy harmadikat biztos ami biztos.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#9071) bigdady válasza dokee78 (#9063) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt a doki azt mondta oltóponton tudnak raktározni csak így ha nem lesz akkor a háziorvosnál kapottaknak nem lesz szerinte mivel ő eddig sem tudott raktározni egy darabot sem

[ Szerkesztve ]

(#9072) koshmar válasza dokee78 (#9063) üzenetére


koshmar
őstag

De jó, én május 4-en kapnam..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9073) Joker88


Joker88
őstag

na, kíváncsi leszek, hogy megkapom-e, megkapjuk-e a második adag Astránkat.. ami ugye 3 hónap múlva, július eleje, lenne esedékes.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#9074) Ringman válasza Joker88 (#9073) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet az eu-s trend az lesz, hogy pfizert kapsz 2. shotnak

vagy itthon kínait :DDD

(#9075) Joker88 válasza Ringman (#9074) üzenetére


Joker88
őstag

"vagy itthon kínait "
Akkor Viszlát :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#9076) Ringman


Ringman
nagyúr

találós kérdés: hol nyitnak pár napon belül a teraszok?

(#9077) kw3v865 válasza szabi__memo (#9053) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igazából csak arra akartam célozni, hogy nem rossz vakcinák ezek, ugyanakkor kemény vakcinaháború zajlik Európában (is), ennek az áldozatai lettek. Folytathatnám a sort a szlovák Szputnyik-üggyel, az is kabaré, ami ott folyik. Kizártnak tartom, hogy ilyen bénák lennének a szlovákok, hogy ezt ne tudnák lemenedzselni. Bizonyos politikai köröknek érdekükben áll megfúrni ezt is... De nem is folytatom, ez már egy másik topik témája lenne.

(#9078) Chesterfield válasza Ringman (#9076) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"adattorlódás" lesz az, a többi országnál hasonlóan alakulnak a grafikonok az utóbbi napokban, ha esetszámot nézünk:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9079) fatal` válasza Chesterfield (#9078) üzenetére


fatal`
titán

Hogyne. Akkor most ezt a linkelt grafikont vesd össze a tesztek lakosságarányos számával.

(#9080) Agyrák666 válasza szabi__memo (#9048) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mert mitol kene fosni? Egy eve jatszuk ezt a ,,nyitunk,zarunk,nyitunk" fele baromsagot, es mire mentunk vele? Vagy mire ment vele barmelyik orszag? Feheroroszorszagban mi a helyzet? Indiaban tavolsagtartas? Hullanak az emberek? Nem. :DDD
Tegnapelotti cikk: [link] Es akkor mi a *** van? Gyakorlatilag minden masodik embert fertozottnek tekinthetunk. A 90 szazalekuk kb nem is tud rola, maradek 10-nek influenzaszeru tunetei vannak, nehanyan korhazba kerulnek, paran belehalnak. Az elet pedig megy tovabb.
Meg egy kep: [link] Pontosan emiatt az oltas se erdekel. Aki fosik, maradjon otthon, es kerjen szurit.

(#9081) Parci válasza Agyrák666 (#9080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fáradj át a Laza koronavírus topikba, kérlek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9082) Kékes525


Kékes525
félisten

A Sinopharm 2. lövése után a 13. napon. Jövő héten szerdán (21. nap) lesz a rendes laborvizsgálat. A feleségem most utazik el vonattal az unokákhoz. Nem tudtam lebeszélni róla. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9083) bigdady válasza Ringman (#9076) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegyük rá a diagramra mennyi bért kap a vendéglátós ezekben az országokban

(#9084) bigdady válasza Kékes525 (#9082) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y Tünetek voltak?

[ Szerkesztve ]

(#9085) Ringman válasza bigdady (#9083) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem releváns

(#9086) Kékes525 válasza bigdady (#9083) üzenetére


Kékes525
félisten

Inkább haljanak meg az emberek? :U Az államnak kellene támogatni a bajba jutott családokat. Erről szinte mindenki megfeledkezik. Orbán sokszor elmondta, hogy senkit sem hagyunk cserben. Pont az ellenkezőjét látjuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9087) bigdady válasza Ringman (#9085) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amit kapnak? Azt tudom.

Kékes525: nem. Hanem államnak kéne besegíteni. De ezekkel az országokkal nem vagyunk egy lapon de még közelében sem

[ Szerkesztve ]

(#9088) Kékes525 válasza bigdady (#9084) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon kevés. Feleségemnél szinte semmi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9089) szabi__memo válasza kw3v865 (#9077) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Annak az áldozatai, hogy úgy tűnik semmiféle szempont szerint nem elég jók, hogy a későbbiekben ezekből rendelni kelljen.
Az mRNS mindent visz, ahogy mint írtam előre számítani lehetett

(#9090) Madwe válasza Agyrák666 (#9080) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bár nem szeretem etetni a ... az utolsó képednél remélem feltűnt h az 2020 márciusi... azóta nem tudom hallottál e a mutációkról, s hogy azok igenis veszélyesek már a fiatalabb korosztályra is. Egyébként adom, az eredeti verzió valóban nem mozgatott engem sem (azon túl h társadalmi felelősségem lévén nem nagyon mozogtam semerre...)
szép napot.

(#9091) t72killer válasza Jablocskov (#9037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ha rászabadul" - hogymi? SzVSz vastagon rászabadult már :(. Lassan kezdek optimista lenni, hogy vagy természetes, vagy oltás útján immunizálódik 1 hónapon belül a nép. Sajnos persze a "természetes" út erőltetése sok-sok halálos és maradandóan károsodott áldozattal jár :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9092) Kékes525 válasza bigdady (#9087) üzenetére


Kékes525
félisten

" De ezekkel az országokkal nem vagyunk egy lapon de még közelében sem "

Ezekkel nem, de bárki mást is lehetett volna rátenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9093) Sped válasza kw3v865 (#9052) üzenetére


Sped
aktív tag

De ez miért baj? Én konkrétan örülök, hogy Pfizer jön, jobban tetszik ez az új mRNS technológia, persze nem tudom miért, nem értek hozzá, de sokkal fenszibb mint az elölt vírus. :DDD Remélem nekem is jut a köv. hetekben érkező adagból, háziorvosom már tudja hogy nekem ilyen kell.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#9094) #86564352 válasza bigdady (#9083) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt is, hogy hol építenek üres tízezres stadionokat közpénzből.

(#9095) bigdady válasza Kékes525 (#9082) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kiváncsi leszek.
Két ismerős oltás után (majdnem 2 hónappal második után) megcsináltatta már nem gyorstesztből és pfizerre 6-ot kapott eredménynek, párja szintén 6 aki viszont kínait kapott. Az csak közepes védettség de laboros szerint kinainál még erősnek is számít a 6...

Máshol meg ilyen 4-500 nagyságrendeket hallok. Akkor most ez más skála vág a többféle ilyen teszt is van?

[ Szerkesztve ]

(#9096) alakesh


alakesh
tag

Na bennem is muzsikál már a Rasztazenekar. Az oltás egy kis informatikai bakit eltekintve flottul ment, és egyelőre mellékhatás sem jelentkezett. Kíváncsian várom az éjszakát...

(#9097) ginola


ginola
addikt

Sziasztok.
Sajnos covidos lettem. Már pénteken este éreztem nem vagyok jól, keddre pozitív tesztet produkáltam. Minimális hőemelkedésem volt 2 napig. Jelenleg tünetek: nagyon erős fej és szemfájás, valamint eléggé ritkán, de köhögés. Szagokat ízeket nem érzek.
Kérdésem az, hogy ilyen állapotban szabad e a sérült térdemet gyógytornáztatni?
A háziorvosom favipiravirt nem írt fel.... Viszont aspirin protectet mindenképpen ajánlja 2 hétig, hogy szedjem.

(#9098) Agyrák666 válasza Madwe (#9090) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

USenkaban mar a brit varians hodit. Tessek itt januartol marciusig vannak az adatok. [link]
Ja, es ott kb az egeszsegugy nulla. Korhazakat messze kerulik a tobb ezer dollaros szamlak miatt. Raadaskent dagadt, egeszsegtelen hamburgerzabalok, nem csoda, hogy ennyien elpatkolnak. Ez mondjuk rank is igaz, a hamburgeren kivul. :DDD

(#9099) Parci válasza Agyrák666 (#9098) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

légyszi vidd át ezt az egészet a Laza koronavírus topikba

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9100) dokee78 válasza Sped (#9093) üzenetére


dokee78
félisten

1. Most akkor az mRNS a befutó akkor a többi vakcina nem jó?
Aztán le oltottak vele milliókat.

2. Ezt a Biosynex autotest Covid-19 tesztet a 2. oltás után mikor érdemes meg csinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.