Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50501) dethroner válasza Chereiose (#50495) üzenetére


dethroner
veterán

Swift ugyanezt csinálta. Kapott mind a négy kerék mögé gyári sárvédőgumit, és azóta sokkal jobb a helyzet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50502) Chereiose válasza dethroner (#50501) üzenetére


Chereiose
addikt

És ezt a szalonban kérhetek rá? Igazából 2 hónapja hoztuk el, szóval biztos még emlékeznének is ránk. Igaz az árát nem tudom, de majd felhívom őket.

(#50503) tboldi válasza Chereiose (#50502) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, miért ne kérhetnél. De magad is rendelhetsz és fel is tudod szerelni otthon, 3-4 db csavar tartja csak darabonként. Így valszeg jóval olcsóbb is.

(#50504) Chereiose válasza tboldi (#50503) üzenetére


Chereiose
addikt

Csak gyárit nem igazán találtam neten amit rendelni tudnék, igazából ezért gondoltam, hogy megérdeklődöm a szalonnál a dolgot.

(#50505) tboldi válasza Chereiose (#50504) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mert nem jó helyen kerested. ;)
[link] (Bár ez valszeg utángyártott.)

De cikkszám alapján (23. oldal) bármelyik alkatrészbolt is meg tudja neked rendelni. Unix vagy Bárdi biztosan van a közeledben. :)

[ Szerkesztve ]

(#50506) AMD Power válasza 2ozzmexy (#50499) üzenetére


AMD Power
titán

Van "benne" pótkerék. Azt ,hogy milyen évjáratú/állapotú azt nem tudom. :N

Majd megnézem/nézetem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50507) Chereiose válasza tboldi (#50505) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi :R

(#50508) dethroner válasza Chereiose (#50502) üzenetére


dethroner
veterán

A két elsőt én face csoportból vettem, valaki megvette és a bontatlan csomagot továbbadta, jó áron. A két hátsót a szervízes ismerős rendelte, és meglepetésemre jobb áron jött, mint a két első. Megnéztük, elvileg ugyanazt csomagolják előre és hátra is, igaz, ez swift. Ha már ott voltam, akkor a csápos emelővel felelemelte és pár perc alatt felrakta. Kényelmesebb ez most, mint ilyen időben az autó alá feküdni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50509) xrvman


xrvman
őstag

Android autó mikor lesz elérhető hivatalosan is hazánkban?
Minap rákerestem a Google Playen az Android Autora, itt a PC-n, de még nem dobja ki találatként.

(#50510) Szajo válasza simonjoe (#50497) üzenetére


Szajo
őstag

Igen de pont ezt mondom, hogy ha veszel egy másik autót 3év múlva akkor viheted magaddal a webastot, csak ki/be szerelés plusz új beszerelőkészlet és kész, a "kályha" és a vezérlők,kábel megmaradhat.

(#50511) beef válasza xrvman (#50509) üzenetére


beef
őstag

Majd egyszer, nem vagyunk mi prioritás.
Használni ettől tudod, apkmirror-on mindig fent van legújabb.

(#50512) dethroner válasza Szajo (#50510) üzenetére


dethroner
veterán

Engedd el, mi leírtuk hogy mi a racionalitás, ő eldöntötte hogy mit akar. Az ő pénze.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50513) SirKero válasza xrvman (#50509) üzenetére


SirKero
őstag

Decemberben azt nyilatkozták , hogy a következő hónapokban. Ez gyakorlatilag bármilyen időpontot jelenthet. Magyarországra is jön az Android Auto
De innen mindig le lehet tölteni az aktuális verziót. :P

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#50514) bigdigit válasza xrvman (#50509) üzenetére


bigdigit
addikt

Android auto hivatalosan is elérhető nálunk is csak min. android 10 kell hozzá.

(#50515) Gyöször válasza bigdigit (#50514) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem 9ről frissült 10re, de nem elérhető.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#50516) Gyöször válasza Chereiose (#50502) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kár, hogy nem alkudtátok bele. Sok más dologgal együtt :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#50517) kiskun968 válasza Gyöször (#50515) üzenetére


kiskun968
tag

A 10-es androidban benne van gyárilag az AA

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#50518) Chereiose válasza Gyöször (#50516) üzenetére


Chereiose
addikt

Nagyon semmit nem adnak csak úgy, dísztàrcsáért is kértek 10k-t...Elmúltak azok a nagy alkusz idők szerintem.

(#50519) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek SX4 1.5 (112Le) melyik motorolaj a jobb választás.

Eneos 5W30 4liter (9100Ft)
Total Quartz Ineo ECS 5W-30 4L
Total Quartz 9000 Future NFC 5W-30 5L

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50520) Gyöször válasza AMD Power (#50519) üzenetére


Gyöször
senior tag

8100 eco-clean 5w-30. Bár az enyémben x-clean efe van, ajánlották másik fórumban. De legközelebb sztem ez az eco-clean lesz.
Bár ez motul, ne tévesszen meg, de semmi mást nem tennék a járműveimbe :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#50521) tboldi válasza Gyöször (#50520) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy az Eco-nergy is jó. :K

Bár az X-Clean EFE újabb fejlesztés, én is azt locsolnám a Hondába, ha lenne belőle 0-s. Így marad a földgázos Shell Helix Ultra ECT, hiába vagyok legbelül én is motulbuzi. :D

(#50522) xrvman válasza SirKero (#50513) üzenetére


xrvman
őstag

Persze apkmirorrol szedtem le. Csak érdeklődöm, hátha hivatalosan is lehet noszogatni őket.
Nekem inkább még az a korai AA verzió kellene, ami még magyarul is tudott. Ha bemondtam bármi címet, nevet magyarul megtalálta és minden okés volt. Sőt az autó kormányáról is tudtam indítani keresést a térképen.
Azok is fent vannak még, láttam, csak hátha tudja valaki mely az.
Tán v4.0?
Esetleg az aktuális verzión ezek már javítva vannak?

[ Szerkesztve ]

(#50523) AMD Power válasza Gyöször (#50520) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a tippet de én a felsoroltak közül tudok főleg választani baráti áron.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50524) Gyöször válasza tboldi (#50521) üzenetére


Gyöször
senior tag

A nergy egy api sl olaj, enyiméjébe sm kell. Az eco clean besorolásáról a motul hungary véleménye kicsit megosztott a saját honlapján, fönt sn nek írja lent meg acea a5b5 api smnek irja :-)), de az jó. Meg az a tény, hogy oda van írva, hogy jó a suzukiba, nekem az a legfontosabb. Nem kell gondolkozni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#50525) TommyY2 válasza Gyöször (#50520) üzenetére


TommyY2
tag

Teljesen amatőrként én is beleástam magam kicsit az autós témába (nyár óta megvan az S-Cross, mivel turbós, próbálom minél jobban megóvni), ugyancsak a Motul olajokat néztem ki a garancia letelte utáni időszakra.

A Motul ajánlása az Eco-Clean 5W-30, ami szinte ugyan olyan viszkozitási paraméterekkel bír, mint az EcStar 5W-30, bár ez C2-es (amennyiben valósak az EcStar paraméterei).

A Motul X-Clean EFE egy kicsit sűrűbb, viszont erősebb, vagy turbós motorokhoz talán jobban illik. Bár nem tudom, hogy ezek a viszkozitás különbségek mennyire számítanak (nem vagyok olaj szaki, de eddig bárkit kérdeztem, senki se tudta megmondani a tutit).

Az S-Cross-ba én is ezt tervezem, a Splash-be meg esetleg mehetne az Eco-Clean (vagy a Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30)?

Eco-Clean:

X-Clean EFE:

Tboldi: Eco-Clean-ből van 0W-30.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#50526) ncc1701 válasza csiga8 (#50398) üzenetére


ncc1701
veterán

Insignia muternál pihen a fűtött pinyóban, ctek töltőn lóg nonstop. Le sem akasztom róla, csak mikor megyek valahová vele, az meg ilyen fos időben kizárt. Mondjuk abban 100Ah akku van, az már nem az olcsó kategória.

(#50527) tboldi válasza Gyöször (#50524) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, tudom, de a sima SX4-be még jó lehet. :)

(#50528) simonjoe válasza TommyY2 (#50525) üzenetére


simonjoe
senior tag

Splash-be miért nem 0W20? :F Nekem a márkaszervizben azt mondták, h ne tegyek bele más viszkozitású olajat.

Joe

(#50529) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok!
A DENSO IK20TT csereintervalluma ugyanúgy 105.000 km, mint az NGK IFR6J11-nek Swifthez?

Én úgy gondolnám, hogy igen, mert a Denso cross reference-ben azt irja, hogy helyettesítője az IFR-nek.

Szerintetek?

Nagyon köszi!

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#50530) TommyY2 válasza simonjoe (#50528) üzenetére


TommyY2
tag

Épp most válaszoltam, jó hosszan írtam képekkel együtt, de küldés után nem látom. Lehet, hogy véletlenül a privát gombot nyomtam meg. Ha igen, legyél szíves visszaküldeni, hogy ismét berakhassam.

TommyY

(#50531) SirKero válasza kiskun968 (#50517) üzenetére


SirKero
őstag

A családban van Xiaomi POCO X3 telefon amin Android 10 alapokra húzott MIUI 12 rendszer van de nincs benne gyárilag AA :N

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#50532) TommyY2 válasza TommyY2 (#50530) üzenetére


TommyY2
tag

Közben megtaláltam, valóban privátba ment.

Én nem vagyok olaj szaki, de sajnos a legtöbb márkaszerviz se az.

Renault Scenic 1.6: 10 évig vittem márkaszervizbe, volt, hogy 10W-40 olaj lett beletéve (elvileg ELF volt a gyári olaja, idei évtől már a Castrol az).

Gyári ajánlás:

Suzuki Splash 1.2: 8 évesen vettük, de szervizkönyv szerint volt, hogy 10W-40 olaj volt beletéve a márkaszervizben (akkor még elvileg a Shell volt a gyári olaja).

Gyári ajánlás:

Azért érdekes, hogy a Shell is 5W-40 olajat ajánlott bele (egyébként sok helyen láttam már, hogy a nem gyári olajból egy kicsit mindig sűrűbb volt az ajánlás).

A volt szerelőnk, akihez az utóbbi 8 évben vittük az autókat, azt mondta, hogy szívó motorba csak 5W-40 való (8 évig mindegyikben az is került). Akoriban az Eneos olajra esküdött, de a 0W-20-ról neki se volt jó véleménye (nem a motorért van, hanem a környezetért).

Most, hogy kicsit beleástam magam az autó témába, ezentúl mindegyik autónkba csak 5W-30 olaj fog kerülni, annál is inkább, mivel az még szerepel a gyári ajánlásban is.

Egyébként nálunk a helyi Suzuki márkaszerviz is beletette volna az 1.4T S-Cross autómba a 0W-20 olajat (vagy a 0W-16-osat), ha engedtem volna.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#50533) tboldi válasza Roxbury (#50529) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, a csereintervallumot a Suzuki határozza meg, a gyertyák valójában többet bírnak, de az autógyárak inkább a biztonságra hajtanak és kevesebbet adnak meg.

(#50534) TommyY2 válasza simonjoe (#50528) üzenetére


TommyY2
tag

Ez a Suzuki gyári ajánlása, látszik, hogy az 5W-30 szinte egyenértékű a 0W-20-szal.

TommyY

(#50535) Siriusb


Siriusb
veterán

Lassan esedékes az olajcsere WagonR+ -nál. Az utóbbi 6-7 évben Eneos 5W40 ment bele. Maradjak ennél? Jobbára rövid utakat megyek, ebben még a G16BB motor van.
A múltkori videó hatására lehet áttérek az Auchan-os benzinre a kis etanoltartalom miatt, szerintem az is jót tesz neki.

(#50536) AMD Power válasza Siriusb (#50535) üzenetére


AMD Power
titán

Tuti. Én is csak ott fogok tankolni ha tehetem. Azon a videón/teszten én is Nagyon meglepődtem. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50537) Siriusb válasza AMD Power (#50536) üzenetére


Siriusb
veterán

Pár évvel ezelőtt használtam, csak visszatértem a MOL/Shell vonalra, mert úgy gondoltam, az adalékok, amiket ők beletesznek, jót tesznek a motornak. Ám ez a megemelt etanol tartalom egy 18 éves autónál nem biztos a legszerencsésebb.

(#50538) tboldi válasza TommyY2 (#50532) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jájj, a Suzuki kezelésijébe is tettek fizetett Shell reklámot? :W
És még a GM és a VW specifikációk is itt vannak. :DDD

Felejtsd el ezt a táblázatot, és a #50534-ben feltűntetett legvékonyabb olaj (0W20) lesz a legjobb az autónak, be is jelölték, hogy az az ajánlott. Illetve figyelni kell a többire is, úgymint ACEA és API besorolások.
Aki meg ezeket az ábrákat rajzolja, azt jól elverném csalánnal. NEM, nem egyenértékű az 5W30 a 0W20-szal, főleg hogy mindkettő csak viszkozitási osztályt jelöl, nem konkrét értékeket.

Legyen 0W20, meg API SL vagy SM (esetleg SN, mert visszafelé kompatibilis), a többi nem érdekes. ACEA nincs is előírva, úgyhogy gyakorlatilag az mindegy is ennek a motornak.

"de a 0W-20-ról neki se volt jó véleménye (nem a motorért van, hanem a környezetért)"
Bullshit. Lásd 8gen Honda Accord 2.4-ese, 0W20-nál vastagabb olajjal tulajdonképpen szétkopik a motor elég hamar.

[ Szerkesztve ]

(#50539) tboldi válasza Siriusb (#50535) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem maradhat, ha nincs vele gond.

Amúgy én Shell V-Power 100-ast tankolok szintén a kisebb etanoltartalom miatt, plusz a benne lévő adalékok, amik az auchanosban nincsenek meg, valóban segítenek tisztábban tartani a motort. Saját szétszedős tapasztalat, a Honda Jazz hírhedt EGR csatornáin jelentősen kevesebb korom rakódik le vele.
Továbbá Mosonmagyaróváron nincs is Auchan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50540) Siriusb válasza tboldi (#50539) üzenetére


Siriusb
veterán

Továbbá Mosonmagyaróváron nincs is Auchan.
Akkor vélhetően különösebb fejtörés nélkül sikerült meghozni a döntést! :D

Évente kétszer rakok bele prémiumot, de elég a 95-ös is, ennél az autónál nem érezni különbséget prémium 95 és 100 között. Azonban autópályára ki kellene mennem egy körre, vagy 3 hónapja nem voltam hosszabb úton.

Köszi a választ az olajra, akkor marad az Eneos.

(#50541) ldn218


ldn218
tag

Sziasztok!
2019-es swift 1.2 kulcs feltanításhoz itinert tud-e valaki?

(#50542) TommyY2 válasza tboldi (#50538) üzenetére


TommyY2
tag

Az elmúlt fél évben hiába okosodtam sokat, még most sem világos minden.

Ezek szerint, ha az API a fő előírás, akkor teszem a legjobbat vele, ha SN, vagy SN Plusz kategóriás olaj kerül bele, ilyenkor az ACEA lehet bármi (A3/B4, C2/C3, stb.)?

Mi a helyzet az S-Cross olajával? A gyári EcStar 5W-30 olajnál csak az API SM van megadva.

A gyári ajánlás szerint viszont több minden van, ebben az esetben melyik a fő figyelembe veendő paraméter (esetleg mindkettő)? ACEA A3/B4 előírás helyett lehet akár C3 is (az A elvileg jobban tűri a savasodást, mint a C)?

TommyY

(#50543) tboldi válasza TommyY2 (#50542) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek szerint, ha az API a fő előírás, akkor teszem a legjobbat vele, ha SN, vagy SN Plusz kategóriás olaj kerül bele, ilyenkor az ACEA lehet bármi (A3/B4, C2/C3, stb.)?

Nem "fő", csak egy a sok paraméter közül. Az ACEA besorolást akkor lehet figyelmen kívül hagyni, ha az autógyártó nem ír elő erre vonatkozóan semmit, vagyis nem az API-tól függ. Nincs olyan, hogy ha az API ilyen vagy olyan, akkor az ACEA nem érdekes, jelen esetben csak a Suzuki nem tesz róla említést a Splash könyvében.
Látod, az S-Cross-nál oda van írva az ACEA is (meg az ILSAC is), ott már fontosak ezek is. Amúgy a 0W20 többnyire A5/B5 szokott lenni.

Mi a helyzet az S-Cross olajával? A gyári EcStar 5W-30 olajnál csak az API SM van megadva.

Teljesen jó hozzá, nincs mit ragozni.

A gyári ajánlás szerint viszont több minden van, ebben az esetben melyik a fő figyelembe veendő paraméter (esetleg mindkettő)?

Mindegyiket figyelembe kell venni, az ACEA sorában lévő bármelyik 4 közül lehet 1, meg az API hármasból is egy. Egyedül az ILSAC az, amit zárójelbe tehetsz, mert ugyanazt mutatja, mint az API, csak egy másik szabvány szerint, és egymásnak megfeleltethetőek. Európában nem igazán terjedt el az ILSAC jelölés, elég ritkán is tűntetik fel a flakonokon.

Hogy mi helyettesíthető mivel, arról az olajos topik összefoglalójában találsz anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#50544) TommyY2 válasza tboldi (#50543) üzenetére


TommyY2
tag

Köszönöm a segítséget.

Sokat olvasgattak már korábban is ezeket a leírásokat, de az olaj összehasonlítót valahogy eddig elkerültem.

Ezek szerint a C3-as olaj teljesen lefedi (sőt, még többet is tud) az A3/B4 besorolású olajokat. Tehát az S-Cross-ba nyugodtan tehetek akár C2/C3 olajat, hiába van megadva előírásként az A3/B4 minősítés?

U.I.: Mivel a Splash-ben még soha nem volt 5W-40 olajnál finomabb (de márkaszerviz által fiatal korában volt benne 10W-40 is), lehet, hogy nem tenne jót neki a 0W-20 (12 éves, 100e km-rel).

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#50545) simonjoe


simonjoe
senior tag

Azért van még egy fontos dolog az olajválasztásnál. Nem véletlen van megadva pl. a nullás olaj. A motor "olajjáratai", olajpumpája ezzel a viszkozitással bír el a legjobban. Ezt meg nem kell túlmagyarázni!

Joe

(#50546) AMD Power válasza Siriusb (#50537) üzenetére


AMD Power
titán

Én kb 15 éve OMV tankolok. De amióta ez az E10 "újdonság" bejőtt az autó fogyasztása szépen lassan elszállt! Most már eladás előtt nem foglalkozok vele, de most télen városban (Bp) a 9-10l lazán beveri a 60Le Astra. Elötte ez volt max 8l. Szerintem az etanol valahol valami csövet stb meg is evett és ezért is szállt el a fogyasztás. De ez a mostani 95 nem elég,hogy drága de *zar is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50547) Chereiose


Chereiose
addikt

Celerioról valakinek van itt tapasztalata? :) Neten jókat írtak róla, de ugye itthon rég nem forgalmazzák már, az eladó darabok száma meg kb 14-15 db a hahun, ráadásul a MO-i darabokat alig olcsóbban, sőt, néha még drágábban is hirdetik mint újonnan... Egyébként a méretéhez képest a sok hely, valamint a parádés fogyasztása és fenntartása fogott meg benne, ha már főleg városban használnám, na meg, hogy javarészt csak 5-6 évesek és nem 10+. :U

[ Szerkesztve ]

(#50548) simonjoe válasza Chereiose (#50547) üzenetére


simonjoe
senior tag

Mi nézegettük a Splash vásárlásakor, de kicsi minden téren, a felszereltsége meg gyalázatos az árához képest. Ha nem csak városban akarsz vele közlekedni, akkor az egyes 70LE-s motor igencsak vérszegény.

Joe

(#50549) galaxys80


galaxys80
veterán

A start/stop rendszer milyen állásban szoktátok használni?
Scross-ban van 3 lehetőség is.

(#50550) Chereiose válasza simonjoe (#50548) üzenetére


Chereiose
addikt

Meglennék barátkozva ezekkel, de az ára sajnos túl magas, nem is értem hogyan tarthatja ennyire. Ilyen árban valószínűleg akár Swift Sportot is találok ami a fogyasztásán kívül összehasonlíthatatlan a celerioval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.