Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23051) Doze válasza Kornel (#23049) üzenetére


Doze
aktív tag

swifthez kyb 30k, sx4-hez meg 18k, vtf? :W

(#23052) negroo válasza Doze (#23051) üzenetére


negroo
aktív tag

Mert a swift sokkal jobban rakták össze, mint sx4et. A minőséget meg kell fizetni.xD

(#23053) Kornel válasza Doze (#23051) üzenetére


Kornel
veterán

sx4 olyan magasan van, hogy oda mindegy mit raksz, mert olyan, mint egy hajó :D
azt vagy 10 cm-vel kéne megültetni legalább :D
Amúgy durva :)

(#23054) Doze válasza Kornel (#23053) üzenetére


Doze
aktív tag

Puha futóművű suzuki nincs, max valami amerikai :D

Egyébként ja, pedig nekem az alacsonyabb van, mert a 4x4 alá más lengéscsillapító is kell. :D,

Ültetni? Dehogy, így 21 colos kerék simán aláfér... :U

(#23055) gerii válasza Doze (#23054) üzenetére


gerii
addikt

Samurai difiház és a föld közötti 26cm hasmagassághoz képest kiscica :P

(#23056) Kornel válasza Doze (#23054) üzenetére


Kornel
veterán

nem lehetetlen.
sx4 r20:

:D :DD :DDD :C

(#23057) dedike válasza Kornel (#23056) üzenetére


dedike
addikt

Aztán ez meg mi ez? :Y

Jó szerencsét!

(#23058) Motion_Blur válasza dedike (#23057) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jó kis felnikalkulátor :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23059) Motion_Blur válasza gerii (#23044) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Itt nem volt tiszta kosz alatta?"

Ó dehogynem, a füvészkert teljes repertoárja megtalálható volt a lámpa alatt, fél kiló por és sár kíséretében :DDD

Többek között ezért is tartott a csere 10 perc helyett másfél óráig :o de tényleg szebb így + sokkal erősebbek a fények :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23060) meroly válasza meroly (#22887) üzenetére


meroly
veterán

Sziasztok!

Alapjárati ingadozáson nem segített a szelep tisztítása.
Van-e esetleg még valami más ötletetek?

Köszi

Impossible is nothing

(#23061) dedike válasza meroly (#23060) üzenetére


dedike
addikt

Nekem az egyéves swift már ezt játszotta anno. Senki nem tudta megcsinálni. Akkor volt igazán kellemetlen, mikor kanyarodás közben állt le....

Jó szerencsét!

(#23062) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

SX4 bal első ajtózár romlott már el valakinek?

Először a központi zár nem nyitotta most meg már kulccsal sem nyílik. Mi lehet a bibi? A többi ajtó nyílik központival is meg kulccsal is.

(#23063) meroly válasza dedike (#23061) üzenetére


meroly
veterán

Azért bízom benne, hogy sikerül valakinek megszakértenie...

Impossible is nothing

(#23064) Doze válasza wolf033 (#23062) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem, de forumot átnyálazva legtöbben egy dowdenszerű mechanizmusra panaszkodtak, ha szakad a bowden, vagy egyszerűen csak magszorul, akkor szokott ez előfordulni, a motor ritkán szarik be

A két kiálló cuccról van szó, én szedtem már le az ajtókárpitot... elsőként a visszapillantó mögött lévő háromszöget kell lepattintanod, ha az megvan akkor alulról megkzedve szisztematikusan óvatosan lepattintva a bolhákat lejön az egész, majd mikor elvált az ajtótól a gombokhoz menő kábelköteget le kell csatlakoztatnod (elektromos ablakemelő, tükör stb) Utána egy fóliát látsz magad előtt az ajtó belső oldalán. Azt le kell szedni, ilyen fekete ragacsos trutyival van feltéve, ami nem köt, szóval vissza is lehet ugyan úgy tapasztani. Csak figyelj ne kend bele semmibe :)

Aztán meg kell nézned a zárszerkezetet, túl sok hibalehetőség nincs, szóval szerintem észreveszed hogy mi a baj.

(#23065) Doze válasza meroly (#23063) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha nekem kellene csinálni akkor a szívó oldalt kellene végigvizsgálni.

Ha a hibakódot jelző check engine lámpa nem ég, akkor valószínűleg valami el van tömődve/dugulva/szakadva így fals levegőt IS szívhat, de ez persze nem biztos.

Elsőként pattintsd le a szűrű-házat (levegő), vizsgáld át alatta a pillangószelepet, (amit a gázpedállal mozgatsz), a teteje általában nem retkes de ami mögötte van az nagyon az szokott lenni. Konkrétan nem tudom hogy injektoros vagy karbis a gép... ha karbis nehezebb leszedni.... de az a lényeg ha a kabi/pillangó szelep után tömítetlenség van, ergó fals levegőt szív be akkor szokott ugrálni az alapjárat. Vagy ha pl kokszos a pillangó akkor meg nem tud úgy mozogni ahogy kellene (főleg az alapjárati finom mozgások nehezen mennek neki)

-Ha van MAP szenzor, légtömeg mennyiség mérő, és ha retkes akkor az is tud hülye adatokkal szolgáltatni a vezérlőnek. Azt is érdemes megtisztítani.

(#23066) wolf033 válasza Doze (#23064) üzenetére


wolf033
senior tag

Köszi.

(#23067) domojko válasza domojko (#23050) üzenetére


domojko
senior tag

Úgy látom ha mo-n veszem a gátlót akkor is macerás a garanciáztatás. Szakszerviz álltal történt beszerelésről kell számla. Azon kívül a hibás termék kiszerelésénél ott kell lennie az eladó szerv emberének. Ezen felül a gyártó cégek csak úgy fogadnak el a gátlóra bármilyen reklamációt ha a felütésgátló porvédő is cserélve lett. Mi az a felütésgátló? Teleszkóppal együtt adnak azt is vagy azt külön kell vennem? Honnan tudom h ami benne van az még jó vagy cserélnem kell azt is?

(#23068) Doze válasza domojko (#23067) üzenetére


Doze
aktív tag

Ahol a lengescsillapito osszecsuszik ott van egy gumigyuru, azon ütközik fel. Ha nincs ott a felutesgatlo akkor nagyon durván össze tudnak koccani..pl kátyú stb. Egyebkent en ugy tudom hogy a rúgó hamarabb összeül, mint hogy összecsapjon a gátló... mondjuk ez csak kifogás... a porvedo is jó, de nem befojasol akkorát. Apropó van ahol a porvedo egyben a felutesgatlo, mert harmonika szerűen osszemegy

(#23069) Halver válasza Doze (#23064) üzenetére


Halver
csendes tag

Üdv!

Nekem is ez adta meg magát a 2005-ös swiftemen, a jobb első ajtóban. Én akadozást nem vettem észre, bár elég ritkán ülök jobb első ülésre.
Ebben belül műanyag fogaskerék van, ebből adódik, hogy nem örök életre tervezték. Ezt kibontáskor láttuk, valaki már megfúrta, tehát javítgatni próbálta.
A szerelőm szerint bontóból nem érdemes venni, utángyártott nincs, eredeti a suzuki szervizben 35e Ft lett volna (2015 nyara).
Legmacerásabb része a cserének az ajtó kinyitása volt.

H

(#23070) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

van egy '99-es swiftem, aminek a szélvédője megérett a cserére.
az miért van,hogy egyik helyen csak az üveg kerül 15 ezerbe, máshol meg üveg és munkadíjjal együtt 15 ezer ?

tudtok ajánlani pesten megbízható helyet ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#23071) domojko válasza Doze (#23068) üzenetére


domojko
senior tag

Na most jól elbizonytalanítottál. :D Ezen kép alapján mi micsoda? A világos színű a felütés gátló, alatta a hosszabb fekete a porvédő?

(#23072) Kornel válasza domojko (#23067) üzenetére


Kornel
veterán

És nem csak számla kell, hanem beépítési jegyzőkönyv is...
Gyakorlatilag gátlóra nincs garancia, annyit jelent.
Senki nem fog neked ilyet adni.

(#23073) domojko válasza Kornel (#23072) üzenetére


domojko
senior tag

Akkor a fentebb linkelt külföldi webshop-bol is nyugodtan rendelhetem. Ha igy sincs ugy sincs gari akkor tök mindegy. Pontosabban a szlovák webshopon lényegesen olcsóbb.

(#23074) Doze válasza domojko (#23071) üzenetére


Doze
aktív tag

Ahogy elnézem ez egy hátsó gátló ;] , igen a sárga felütésgátló, alatta a hengeres cucc meg a porvédő. Első teleszkópnál meg ugye a rugón belül megy a cucc..
Apropó még annyit hozzátennék, hogy a sárga gumiütköző azért is kell ha nagyon megpakolod a verdát. Akkor gyakorlatilag arra ül rá, furgonoknál alapkövetelmény hogy jó legyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#23075) Doze válasza domojko (#23071) üzenetére


Doze
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#23076) Doze válasza Járókeret (#23070) üzenetére


Doze
aktív tag

Sajnos csak Miskolcon tudok neked mondani most cseréltettem :(

Az ár nagyban függ a beépített üveg minőségétől. A 15k beszereléssel együtt valami rossz üveggel lehet. Nekem sx4-be beépítéssel 28k volt. Az üveg ebből 20k... olyan 8-9k munkadíjjal lehet számolni. Egyébként függ felhasznált anyagoktól is (ragasztó).

De ha rákérdezel az övegesnél az biztos megmondja neked milyen üveg-milyen típushoz mennyiért megy. Nekem annyit mondott az ürge hogy 20k-ért vállalható üveg van. Alatta már kétséges a minőség, amúgy van pl 40k-ért is üveg..

(#23077) Kornel


Kornel
veterán

Ha vegre kapok ertekelheto valaszt a vogtland-tol, akkor en nemetbol fogok rendelni egy komplett sportfutomuvet (rugok+gatlok).
Gari igy sincs meg ugy sincs a gatlokra, a vogtland rugok meg eleg tartosak.
Kintrol megvan 95k-bol a szett, itthon ha kapni is, 105-110k, de ugyanonnan rendelik, csak rarakjak a hasznukat.
Gyari gatlokbol 4 db 120k korul lenne, igy meg kapok meg hozza 4 minosegi made in germany rugot.
Ja es olcsobban.
Tavasszal johet a kakucs, utana meg a tobbit meglatom :)

(#23078) Thome


Thome
addikt

Én meg mehetek futóműállításra. :DDD

(#23079) domojko válasza Kornel (#23077) üzenetére


domojko
senior tag



Így már egész baráti az ár. Valahogy az áfa-t kellene még kibulizni. Szlovákoknál berakják a furgonba, átjönnek esztergomnál, bp-en kirakják a furgonból, én meg kifizetem. Akkor milyen áfa-t fizetek én?

(#23080) Kornel válasza domojko (#23079) üzenetére


Kornel
veterán

Szlovak afat elvileg.
En meg nemetet majd.
Telefonoknal is ezert biznisz eu raktarbol rendelni, onnan mar nincs afa meg vam pluszba, viktor bacsi meg b*****a a vilag legmagasabb afajat.

Thome: mi tortent?

[ Szerkesztve ]

(#23081) roberto211


roberto211
őstag

Ignis sportnál vásárlásnál a szokásoson kívül nem kell nézni sokmindent mint pld a suzukik nagy részénél vagy van valami tipusdolog amit érdemes jobban megnézni? Nézegetek most magamnak autót mire kene lecserelnem nem sokara a stiftet és ez van a legjobb áron meg ez tetszik a legjobban illetve ignis sport illik hozzám leginkább... :R :R :R

#23078) Thome: Valld be megpadkáztad 50el. :D :D

#23082) Thome : Nem olyan biztos akkor h csak futóművet kell állítani de majd kiderül.De bezzeg a lottón így soha nincs találatom. :D .

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#23082) Thome válasza Kornel (#23080) üzenetére


Thome
addikt

Balf*sz voltam. Kis íven lendülettel sikeresen ugrattam a padkán. Most pedig jobbikos lett a kocsi, jobbra húz.

Roberto: Telitalálat kb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23083) Kornel válasza roberto211 (#23081) üzenetére


Kornel
veterán

Na akkor mielott beleugrasz valamibe, elotte nezz fel a suzukisports.hu forumra!
Esetleg kivarhatsz egy forumos elado verdat, de szerintem.vasarlas elott valaki visz is egy kort a sajatjaval ha szepen megkered, hogy legyen osszehasonlitasi alapod pl.
Illetve hogy megnezed, hogy megfele-e neked a merev hatso hidas futomuve, ami olyan, mintha egy darab vason furikaznal ;)
Ha meg kinezel par elado darabot, amik kozul valogatni kell, akkor azert kepekrol, kerdesekbol is sokat tudnak segiteni...
Csak normalisan kell kerni es kerdezni, mert nem szeretik az "idegeneket" :D
Amugy linkeld be, hogy mit neztel ki.

(#23084) roberto211 válasza Kornel (#23083) üzenetére


roberto211
őstag

Rendezek most 1-2 nagyobb összeget és utána lesz aktuális a verdacsere.. Ezen csináltatok addig egy féltengelycsuklócserét mert nem szeretem ha hallok idegen hangokat a kocsiban de ez nem tétel aztán el is passzolom v beszámítatom. :D

Oks, thx akkor felnézek az ajánlott fórumra hátha valakit rábírok beszélni h vigyen 1-2 karikát. :D

Merevtengely, meg a pattogás engem nem zavar sőt....kifejezetten tetszik ha stabil csak a kocsinak ne legyen kár ez a lényeg... Vesekövem meg legalább leesik. :D Terhes nőt meg max nem viszek benne kórházba. :DDD

Amúgy ezeket nézegettem: Link1 Link2 Link3

Kicsi,"kompakt", pörög,megy nekem meg ez a lényeg. :D Ja.....És Suzuki. :D

Nézegetem most itt ezekben a hideg időkben mikor elakadásjelzővel húznak valakit h ki kit húz... Sorba robbannak le németek legfőképpen...Ma is valami huszonéves corolla húzta az astra caravant. :D

Mondtam barátnőmnek épp mellettem ült.. "Nézd ....Látod ezért nem veszek japón kívül mást".. :D Szerencsére Ő is szereti a suzukikat meg hondákat. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#23085) Thome válasza roberto211 (#23081) üzenetére


Thome
addikt

Nem húz sokat, kb 20-25-tel kaptam el ami már nem volt egészséges neki, na nembaj, ez a futóműállítás már úgyis kijár neki. :K

Ignist egyébként én nem ajánlanám, nincs vezetési élménye. Legalábbis a mi 2004-es 1,3 93le ignisünk nem egy élményautó. :D

[ Szerkesztve ]

(#23086) roberto211 válasza Thome (#23085) üzenetére


roberto211
őstag

A Magyar piacra gyártott felturbózott wagonr ignist meg az ignis sportot ne említsük egy lapon. ;)

Amúgy nekem simával se volt semmi gondom (glx volt a nővéreméknek)... Teljesen vállalható szerintem..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#23087) Kornel válasza roberto211 (#23084) üzenetére


Kornel
veterán

800-900 magassaga lesz az ami jo is...
De elotte nagyon at.kell nezni.
Azert ezek mar nem mai darabok, es sokat megeltek mar, hiaba elpusztithatatlan, ha barmom kezebe kerul, ennek is vege lesz.
Gyere fel a forumba, es dobj be a vasarlasi szandekod is, mondjuk a nappaliba, meg hogy szivesen megneznel egyet eloben is, stb.
Multkor meg "mini tali" is volt, bar sok tagnak mar nincs meg a suzukija, de ertenek hozza.
Es lehet addig meg aktualis lesz a vasarlas, talalsz valami korrekt forumos autot is... Az meg legalabb nem lutri!
Ja ezekre kotelezo cascot kotni.
Bontoban nincs hozza semmi cucc, ha serul, csak gyari uj, ami horror, mert nem egyenek a stock ignissel az elemek.
Amugy 1,6 korul jo SS-ot is kapsz, azert a ketto kozott zongorazni lehet a kulonbseget, meg ugye nem kevessel fiatalabb is.
Arra azert keszulj, hogy ezek ala egy szett jo gumi se 40k, stb.

Illetve tavaszig rendezd le, ha tudod, aztan irany a kakucs ring, aztan ha bejon a moka, akar nurburgring is ;)

[ Szerkesztve ]

(#23088) Thome válasza roberto211 (#23086) üzenetére


Thome
addikt

Na látod, nincs tapasztalatom sport ignáccal, így itt nekem már nincs tanácsom. :)

(#23089) roberto211 válasza Kornel (#23087) üzenetére


roberto211
őstag

Én is 8-850re számolok ami jó...

Vágom ,hogy 1,6 ért már ss-t kapni de az a duplája :D Annyim most nincs verdára.. Azt nézegetem épp utcákon is h ritka az ignis sport és ha van is akkor nem baseball sapkás hülyegyerek kezébe kerül hanem tök normális fazonok szokták vezetni..
Tisztába vagyok azzal is h nem 40k a 4 gumi de valamit valamiért. Tavasz-nyár kezdetéig leakarom mindenképp..

Megpróbálok majd épp,korrekt darabot kifogni szerintem nem lesz nehéz aztán hajrá. :D A fórumra meg holnap regelek mert ma már hulla vagyok.. Nurburgringre én is kíváncsi vagyok. :)

Nekem a 0-100 adat tetszik eléggé.. Kanyarodásba lehet már nem ennyire virgonc vili. :)

Mostani swiftemet már kezdem gyengusznak érezni..Ezzel nem azt mondom h eddig olyan húú de erős volt.. . Elvagyok vele megvagyok de ugye ahogy egyre többet megy vele ember annál jobban megszokja... Mégis csak literes. :) De sajnálni fogom nagyon ha cserélem az is tuti.. Mostanába autópályán szokása durrognipiciket ha pld 140-50 ről motorfékezek :D Néha ijesztő a durrogás este... Meg azért már lassan 35ezer km-t beletoltam kicsit több mint 1 év alatt összebarátkoztam vele. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#23090) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

vgate obd-t szabad innen rendelni?

gyanúsan olcsó :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23091) Kornel válasza Motion_Blur (#23090) üzenetére


Kornel
veterán

Ez hamis cucc, adok egy ilyet ingyen ha gondolod.
Suzukival nem is kommunikal.
Valamivel azert osszejon, de a mi autonkkal nem ;)

(#23092) domojko válasza Motion_Blur (#23090) üzenetére


domojko
senior tag

Kornelka: Miért hamis ez?

[ Szerkesztve ]

(#23093) Motion_Blur válasza Kornel (#23091) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ehh.. :D

Nálam volt pár éve kölcsönbe egy ilyen, azzal rendesen működött minden.

Amúgy ha jó a hardver, ki tud írni az app olajnyomást, hőmérsékletet stb? Vagy ez csak hibaolvasására jó?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23094) Kornel válasza Motion_Blur (#23093) üzenetére


Kornel
veterán

Olajnyomast?
Hogy gondolod?
Nincs olajnyomasmero, az ecu se tudja, csak ha jelez a gomba, hogy alacsony, mondjuk akkor mar tuti a motorgeneral.
Vizhofok kiirja, meg egyeb alap dolgokat, de inkabb csak hobbi celra jo, illetve hibat olvasni / torolni.
Ha veszel, csak a ki bekapcsol gombos feher vgate-et vedd megbizhato helyrol.

(#23095) gerii válasza Motion_Blur (#23090) üzenetére


gerii
addikt

Nekem ugyanilyen kinézetű van, vaterán vettem anno.

(#23096) anonymus89


anonymus89
addikt

Első ablakom szorul pláne ha mosás után van azzal mit lehetne kezdeni?
Bontsuk meg a az első ajtó kárpitot és majd meglátjuk? - sima tekerős tudjátok nekünk van a fapados...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23097) gerii válasza anonymus89 (#23096) üzenetére


gerii
addikt

Ha tudjátok szedjétek le, (a patentokra vigyázni), lehet mohásodott a filc, és zsírozni is kell a szerkezetét.

(#23098) domojko válasza anonymus89 (#23096) üzenetére


domojko
senior tag

Szerintem várjátok meg a jobb időt mert a hidegben nagyon merevek a műanyagok és marha könnyen törnek-repednek.

(#23099) anonymus89 válasza gerii (#23097) üzenetére


anonymus89
addikt

Haver is a filcet említette, hogy át kellene tisztítani no majd nekilátok a garázsban egy melegebb estén.

domojko: a garázsban ilyen 8-9°C körül van be van téve egy levegő keringtető.
persze köszi, nem szeretnék én sem problémát belőle szétszedésnél

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23100) domojko válasza anonymus89 (#23099) üzenetére


domojko
senior tag

Ok, csak gondoltam szólok. Nekem már összel is tört el ajtókárpit. Pedig tudtam h milyen szar vékony. Mégsem voltam elég óvatos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.