Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) Szplöttyy válasza Kornel (#10100) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Én úgy vagyok vele, hogy még most olcsó, és még van is, addig kell nyomni neki, ha 2ezer lesz literje, és nem is lesz már meg mindenki porszívókkal meg turmixgépekkel fog utazni akkor meg már "bazmeg, amig csak öccáz volt a benzin, addig kellett volna széthajtani valamit" :) Nem akarom az egész életemet úgy leélni hogy nem tiportam ki a lelkét egy autónak sem. Mondjuk ez már nem az első autó.

Smoke & Torque

(#10102) anonymus89 válasza Kornel (#10096) üzenetére


anonymus89
addikt

Egy röpke 12-t menjél úgy az igazi :C

#10097 Szplöttyy: Az igen... :Y Nekünk sx4-ben úgy emlékszem 6500-től nem megy tovább egyszerűen hiába nyomom, nem is jó az neki már a fellegekben.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10103) Kornel válasza anonymus89 (#10102) üzenetére


Kornel
veterán

gyári adat:

Gyorsulás 0-100 km/h
12.3 mp

(#10101) Szplöttyy: én már meghajtottam egy két kocsit, nyilván ez is fog majd forogni, de mindennapos használatban nem ökörködök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10104) Szplöttyy válasza anonymus89 (#10102) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

M13A VVT :R

Smoke & Torque

(#10105) tomsics válasza anonymus89 (#10088) üzenetére


tomsics
senior tag

Lukoilról csak rossz emlékek vannak.Igaz nem suzuki,hanem mitsu carisma 1.6 16v.Egyszer tankoltam bele lukoilt.Kb 10km után kigyulladt a check engine lámpa.Marha nehezen akart beindulni.Ha be is indult dadogott az alapjárat.A vége az lett,hogy ki kellett ütettni a hibakódot,le engedni a maradék benzint.Azóta nagy ívbe elkerülöm a Lukoilt

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10106) anonymus89 válasza Szplöttyy (#10104) üzenetére


anonymus89
addikt

Az ignác-nak volt még olyan hangja szinte kérette magát. ;]
Na az a motor mindent vitt. Jajam csak a miénken nem volt VVT felirat anno.

#10103 kornelka: Akkor nem lőttem nagyon mellé.... :C

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10107) Szplöttyy válasza anonymus89 (#10106) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ugyanaz a motor van az enyémben is :))

Smoke & Torque

(#10108) anonymus89 válasza tomsics (#10105) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos kifogtad a lötty verzióját, ami itt nálunk nem fordult még elő. :N
Ezért próbálgatja az ember melyik kúton milyen a benya.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10109) Kornel


Kornel
veterán

amúgy nekem már megvan a következő autóm is, ezzel megyek röpke 4 évet, aztán veszek 4 évesen egy ilyet. remélem addigra lemegy az ára mai árakon számolva 1,5-2 M közé, és addig minden úgy alakul, hogy ne legyen gond egy ilyen csere.

ui: szerintem a suzuki lesz a világon az utolsó gyártó, aki szívóbenzines autókat fog gyártani :R

[ Szerkesztve ]

(#10110) anonymus89 válasza Kornel (#10109) üzenetére


anonymus89
addikt

Számból vetted ki a szót ha eljutok már odáig.... :C
Ignis sporttal is sokat álmodtam de ez le a kalappal. ;)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10111) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Imádom a Swift sportot, de nekem kevés lenne. A Civic VTI ~1tonna@160ló az már jó téma, de a 125 főleg a 143ló szerintem kevés ahhoz, hogy igazán jó hot hatch legyen. Viszont minden más tekintetben a legjobb kis gokart a világon, csak kéne bele ~180ló, meg egy LSD előre.

Smoke & Torque

(#10112) Kornel válasza Szplöttyy (#10111) üzenetére


Kornel
veterán

136 LE 160 Nm
nekem nem versenyezni kell, kinőttem már abból, mentem én országúton! 180-al, de azok az idők már elmúltak :K
ez a bemutató nagyon jó lett, beleszerettem :K

(#10113) Kornel válasza Kornel (#10112) üzenetére


Kornel
veterán

ezek alapján simán jó áron lesz pár év múlva :DD

(#10114) anonymus89 válasza Kornel (#10113) üzenetére


anonymus89
addikt

Egy pár autót azért oda lehet kenni vele. ;]
Majdnem egy misivel adják olcsóbban a tesztautót az szép. :Y

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10115) tomsics válasza Szplöttyy (#10111) üzenetére


tomsics
senior tag

Egyetértek veled.A 143 paci az semmi.Én nem is nevezném sportnak.Amúgy szép meg minden,de kevés ez a teljesítmény.A vti nagy királyság főleg 5-6 ezertől :D
A 180ló okés,de minek az Lsd?Nem állna jól neki szerintem

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10116) Kornel válasza tomsics (#10115) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem a 0,13 le / kg nem rossz arány, főleg ennyiért. újan elvihető 3,8 M-ért, ha jól alkudsz.

(#10117) tomsics válasza Kornel (#10116) üzenetére


tomsics
senior tag

Az ára az tényleg jó,nem vitás.De akkor is kevéske a teljesítmény,legalább is nekem.

Vitarát használ itt valaki?

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10118) Giot válasza Kornel (#10113) üzenetére


Giot
addikt

Ezeknek a tesztautóknak kitaposták a lelkét. Sosem kímélték őket azt elhiheted.
Volt egy itt Debrecenben a Limuzin Autóházban. Esztergomban volt tesztautó utána kapták meg.
Látható volt a kopás az első gumik külső szélén. Persze az autó tip-top volt még be is ültették marha jól nézett ki. Az ára is itt körül volt, de hogy verették neki azalatt a pár száz vagy talán ezer kilométer alatt az is 100%.

(#10119) Motion_Blur válasza Giot (#10118) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jaja, 0km-es autónak nem biztos hogy jó az 5-6000 RPM :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10120) Kornel válasza Motion_Blur (#10119) üzenetére


Kornel
veterán

Mindegy is, mert egyenlőre nem fenyeget ez a veszély, hogy ilyet vegyek. Majd egyszer, de ígérem, nem tesztautó lesz :R

(#10121) Motion_Blur válasza Kornel (#10120) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bődületes OFF, de ha én most cserélnék akkor 2006+os évjáratú 3-as BMW-t vennék, 3 misi környékén már vannak korrektebb darabok :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10122) Szplöttyy válasza tomsics (#10115) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

LSD=Limited Slip Differential. SperrDifi ha így jobb. VTI-vel is az a baj, hogy nincs, Integrába már van, meg az későbbi 150lovas GSI opelekbe is, azokkal jobban lehet rajtolni, meg kanyarodni is.
Amúgy kurvajó ez a swift sport, mert tényleg, sportos, meg kis gokárt. Csak nekem kevés. De amúgy elimserme hogy jó autó, mert azért az átlag autókhoz képest erős, meg agilis, lehet vele ugrálni a sorok között stb. De én elvetemült hülye vagyok, nekem mikor nemrég vezettem párszor VTi-t nem egyszer volt mikor 3-ba ~8ezer körül tapostam a gázt és "mennyééémáááá" :)) Tehét az én véleményem nem releváns, mert felelőtlen ámokfutó hülye vagyok.

Smoke & Torque

(#10123) Kornel válasza Motion_Blur (#10121) üzenetére


Kornel
veterán

korrekt, de nem bízok a bömösökben :))

(#10124) anonymus89 válasza Kornel (#10123) üzenetére


anonymus89
addikt

Meg aztán a teljesítményadó mennyi a "duplája"??? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10125) tomsics válasza Szplöttyy (#10122) üzenetére


tomsics
senior tag

Na én ezt az lsd dolgot rendesen félre értettem.Én az lsd ajtóra gondoltam :(((
Van most hasznaltauton 2 nagyon brutális vti.Turbosak :) Az kéne neked.Azt írja a srác,hogy 4-ben fekteti a km órát :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10126) Szplöttyy válasza tomsics (#10125) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nekem csak egy párszáz millió kéne, és akkor megvenném azt a pár autót, ami nekem kell :DD

Mellesleg, ez a Turbos VTi dolog, csak "poénnak jó", kicsit sarkítva és túlozva, egy chippelt 320D bmw is legyorsulja. Elsőkeréken, főleg LSD nélkül nincs tapadás. Láttam nem egy turbós VTi-t már, leváltja a 4ediket és nem haladt még 20métert sem. Slick gumi utcára meg felejtős. Ha igazán menni akar az ember akkor RWD de inkább AWD. PErsze mondt mondtam iszonyatos élmény lehet.

Amit nagyon szivesen megcsinálni, az a WagonR-emmel, hogy alárakni a 4x4es hajtást, lekötni az első hajtást róla(sok régiswiftes megcsinálta) és akkor lenne egy RWD wagonom, esetleg az M13A-t turbósítani, lenne ám szivroham, hogy egy hátsókerekes turbós wagonR driftel a körforgalomban. De ez is csak álom marad :DDD

Smoke & Torque

(#10127) tomsics válasza Szplöttyy (#10126) üzenetére


tomsics
senior tag

Azért vannak elmebeteg gondolataid :D A nagy bmw-ek össze fosnák magukat,mikor kilincsel előre jönne ki a kis wagon a körforgóból :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10128) xmad


xmad
őstag

horse power dugattyu es goetze gyürük jó minőségüek? Hallott rola valaki valamit?

(#10129) Giot válasza Motion_Blur (#10121) üzenetére


Giot
addikt

Én meg valami ilyesmiben gondolkodnék ha nagyobbra nyithatnám a tárcám. :)
[link]

(#10130) Szplöttyy válasza tomsics (#10127) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nekem csak elmebeteg gondoltaim vannak, ma megint kételkedett egyik haver, elvittem egy körre, remegve szállt ki. Mondjuk csúnya fék/gumi/kuplungszag volt. Körforgóba 2be 60al kb mentem körbe végig visító kerékkel szolíd ballábfékkel szépen éven volt a feneke :DDD Csak minden megtett fél kör után befulladt mert kevés volt a benzin és ellöttyent nagyon. Mikor egyenesbe ált újra megindult. Meg ma majdnem meg is borítottam szegényt már a körforgalomba jobbra bemenésnél is keresztbe csúsztam mert ráfékeztem :DD Kéne valami jó versenygép, az a baj, hogy sosem lesz pénem egy olyan autóra, amit kiautózhatnék, így marad a kurvára másra való autók szétgyilkolása, meg hogy összetöröm magam.

Smoke & Torque

(#10131) Motion_Blur válasza Szplöttyy (#10130) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak arra vigyázz hogy magadon kívül másban ne tegyél kárt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10132) Szplöttyy válasza Motion_Blur (#10131) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Bármennyire is hülye őrült fasz vagyok, másokra vigyázni szoktam. Éjjel mikor üres az út tolom neki amennyire lehet, aztán majd lesz valahogy. Régen még sokkal felelőtlenebb voltam, már már annyira nem. És én átengedem a gyalogost, meg kiengedem a buszt. De a sárgán átmegyek. 50es táblánál 80al :U

Mod, mielőtt mindenki azt hinné, az esetek 85%-ban teljesen normálisan közlekedek, a sebességhatárokat és egyéb szabályokat betartva.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#10133) domojko válasza Szplöttyy (#10132) üzenetére


domojko
senior tag

Csekket nem kaptál még?

(#10134) Szplöttyy válasza domojko (#10133) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Még sohasem szerencsére. Remélem így is marad. Akarom mondani, egyszer, nem saját autóval, a világvégén a semmi közepén egy 60as táblánál jöttem vagy 80al azthiszem egy Opel Combóval :U

Smoke & Torque

(#10135) domojko válasza Szplöttyy (#10134) üzenetére


domojko
senior tag

Egy álmos reggelen alig láttam ki a fejemből, nem sietve egykedvűen, egy kb 1km-es lakott területi szakaszon 69-el fotóztak :W . 30000. Megtanultam, nem szabad 65-nél többet menni, lakott területen. :)

(#10136) Vesztor87 válasza karakpecze21 (#10067) üzenetére


Vesztor87
senior tag

(#10137) karakpecze21 válasza Vesztor87 (#10136) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Köszönöm! :R
Már csak magamat kell rávennem, hogy utánajárjak a dolognak.

(#10138) Vesztor87 válasza karakpecze21 (#10137) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igazán nincs mit, remélem segítettem:) Mikor olvastam a hsz-ed egyből beugrott az Ignis fórumról KaCsa, aki a saját weblapjára rakott fel okosságokat (hátsó ablaktörlő, vagy a sárga világítás kapcsoló pirosítása is azt hiszem ott van).
Közben ismét azon töprengek, hogy érdemes-e régi Swiftet venni, öcsém most csinálja a jogsit és mondta ha megvan akkor kocsi kellene neki.... Mondtam a Swiftet is, meg arra gondolt ő is. Ignis az drágább, meg nem jön be neki. Wagon van még jó árban, de annak elszörnyed a formájától (igazából én is, de mióta kollégám vitt párszor vele, rájöttem hogy tök jó kis gép).

(#10139) Kornel válasza Vesztor87 (#10138) üzenetére


Kornel
veterán

akkor már inkább 1.3 wagon R, azt lehet "csapatani" ;)

(#10140) Szplöttyy válasza Kornel (#10139) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Célozgatsz?! :DDD

Smoke & Torque

(#10141) Kornel válasza Szplöttyy (#10140) üzenetére


Kornel
veterán

ja, rád gondoltam. :DDD
de tesómnak is van egy ilyen haverja, nála 10 liter felett evett a wagon R és az ignis is, városban csak az 1-es és 2-es fokozatot ismerte :))

(#10142) Szplöttyy válasza Kornel (#10141) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nálam is sokszor eszik 10felett. De ma 2.3literből elmentem eddig 34km-t és nem állt meg :DDD

Kikérem magamnak, a kettes csak ~95ig jó, szóval városban is kénytelen vagyok 3-ba rakni :(

Smoke & Torque

(#10143) Kornel válasza Szplöttyy (#10142) üzenetére


Kornel
veterán

nem tudom mondtam-e már, de tegnap jól leforgattam a kicsikét, g10a-hoz képest kéri, hogy forogjon, 5000 felett "magától" pörög tovább a k12b, majd mérek egy 0-100-at, de előbb megvárom az olajcserét, mert nem bízok ebbe a 10w40-be...

(#10144) Szplöttyy válasza Kornel (#10143) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Én tudom, én 7ezerig forgatom :) Ésszel nyomjad neki, milesz az átlagoddal?! Még jó hogy az enyémbe ilyen nincsen, hülyét is kapnék :DDD Mikor ismerős 2literes benzines Vectráját vezettem, magyarázott hogy nyomjam már, én meg semmire se figyeltem csak a pill fogyasztást szugeráltam hogy 4liter alatt maradjon :Y

Smoke & Torque

(#10145) neduddki válasza Kornel (#10143) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tedd mar bele a 0w20 enesot es lej boldogan:- )
jut eszmbe szakallek elkedtek intezni, hogy a sustina 0w20as is befusson lajtan innen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10146) Szplöttyy válasza neduddki (#10145) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Az sose árt, a 0W50 eléggé drága és talán kicsit felesleges is.

Smoke & Torque

(#10147) Kornel válasza Szplöttyy (#10144) üzenetére


Kornel
veterán

nem állandóan forgatom, szóval meglesz 5 körül :K

(#10145) neduddki: még 3000 km sincs ebbe a gagyi 10w40-es olajba, ami benne van, ezért várok még egy kicsit a cserével, amíg hidegebb nem lesz az idő ;]

(#10148) karakpecze21 válasza Vesztor87 (#10138) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Tanulókocsinak, meg úgy egyébként is szerintem nagyon jó kis kocsi a régi swift.
Nagyon strapabíró kis gépek és ha karban van tartva akkor meg elnyűhetetlenek.

Amúgy Ignis-t én sem gondoltam, hogy valaha veszem, mert igazából soha fel sem figyeltem rá.Mikor autót nézntünk beültem egybe és leesett az állam, hogy mennyire jól néz ki belülről.
Meg is vettem.
Az Ignisek is kicsit szögletesek kivülről és sokaknak ez a forma nem jön be(doboz forma)
Viszont az a verzió amin van kis tetőcsomagtartó, hátsó gyári spoiler, műanyag küszöb és ívvédők, az azért szerintem sokkal pofásabb.Kicsit lekerekíti a formákat.

Én nagyon nem bántam meg hogy ezt vettem és nem leszólni akarom a régi swiftet, mert tényleg nagyon jó kicsi, de azért az Ignis más kategória szerintem már.Főként kinézeti és kényelmi szempontból.Ha tehet öcséd akkor inkább nézzen meg pár Ignis-t hátha megbarátkozik vele.

Nah, erre gondoltam, ilyen van nekem is:
Kép

[ Szerkesztve ]

(#10149) Giot válasza Szplöttyy (#10144) üzenetére


Giot
addikt

Nekem 1-es Swift volt az első autó. 2 évesen vettük, borzalmas mit kapott az első öt évben.
Közel 10 évesen cseréltem le. A végén nyomatékot már hírből sem ismerte. Megálltam egy meredekebb leejtőn egyesben hagytam az autót, elindultam az autótól majd arra fordultam vissza hogy ő is elindult, egy 30 centit előrébb jött. :D Biztos nem akarta hogy ott hagyjam. Be kellett húzni a kéziféket.
Mikor a kuplungomat cserélték kérdezte a szerelő hogy, ugye tudod hogy nem sok kompressziód van? Mondom ja.
Viszont sosem ette az olajat. Mindig pöccre indult. És vidáman pörgött. :)

(#10150) t1


t1
addikt

Szplöttyy
Ez kéne neked.... ;] [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.