Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) modflow válasza Celtis (#56699) üzenetére


modflow
veterán

Én továbbra is erről beszélek:

A médialejátszó közvetlenül az AV-vevőhöz csatlakozik, onnan megy a kép a TV-re.
Amikor elindítok egy filmet, megnézem, majd visszatérek a tévéadáshoz a hang mindig eltűnik.
Bármit is csinálok, a TV-n nincs hang.
Ebben az esetben csak az újraindítás segít.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?

(#56702) Celtis válasza #16820480 (#56700) üzenetére


Celtis
veterán

Az erősítőn kell bemenetet választani, a TV-n kell bemenetet választani, továbbá az erősítőn kell a hangot némítani/engedélyezni illetve a TV-n is. Erre gondoltál?

(#56703) Celtis válasza modflow (#56701) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, akkor félreértettelek.

De ugye én el se váltom a TV hangszóróról, mert a lejátszó direktbe tolja a hangot erősítőre.
Erre gondoltam, hogy ilyenkor valójában már rég el van váltva audiórendszerre, különben a TV is szólna.

Olyan, mintha a TV a hang menüben átváltana a TV-hangszóró -ról Audiorendszer -re és nem tudna visszaváltani, ezért nincs hang....
Ha visszakapcsolod TV hangszóróra és mégsem szólal meg a TV belső forrásról, az kétségtelenül hiba.

(#56704) Joshi válasza Celtis (#56696) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond a CEC-el, hogy nem minden eszközzel működik jól, persze lehet hogy nem ez az általános de létező probléma. A másik meg hogy nekem ne kapcsolgassa magától az erősítőt ha nem akarom. Na innentől kezdve meg megint ott vagyok, hogy én kapcsolgatom ahogy kedvem tartja mert nekem így jó. Én nem mondom azt hogy ez valakinek haszontalan funkció, de nekem mindenképpen az.

(#56705) Quqesz válasza Joshi (#56704) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A CEC működése sajnos a jó hdmi kábelen is múlik. Saját tapasztalat.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56706) modflow válasza Celtis (#56703) üzenetére


modflow
veterán

Nos sajnos nem. Próbaképpen ekkor próbáltam ide-oda kapcsolni, de nincs hang....

Miben kábel új, ráadásul az eArc kábel 8K HDMI 2.1-es kábel már.

A CEC, ha az az, hogy magától kapcsolgat, akkor az nincs engedélyezve.

(#56707) icemad válasza Joshi (#56704) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg is bolondulnék, ha minden szarhoz külön távirányítót kellene használnom. Így nekem jó, mert az esetek 95%-ban távirányító sem kell. Xbox kontroller indítja el az xboxot, az a tévét, az meg az erősítőt. Kikapcsolás ugyanez. Távirányító csak akkor kell, ha a Google nest nem érti meg, hogy mit akarok nézni netflixen. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#56708) karmaresz válasza #16820480 (#56700) üzenetére


karmaresz
senior tag

Attól függ, hogy engeded-e a dolby digital / DTS-t, vagy nem és csak PCM-et küldesz az erősítőre.
Előbbi esetben néma a tévé nálam.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56709) Joshi válasza Quqesz (#56705) üzenetére


Joshi
titán

Audioquest kábeleim vannak azzal nincs gond, de én nem konkrét hibákra gondoltam, csak az esetleges inkompatibilitásra.

(#56707) icemad valaki meg vesz egy Logitech Harmonyt és "minden gond letudva". Mindenkinek más elvárásai vannak, nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

(#56710) Celtis válasza modflow (#56706) üzenetére


Celtis
veterán

Mi nem?

(#56711) Celtis válasza Quqesz (#56705) üzenetére


Celtis
veterán

Mit értesz jó kábelen? A CEC nagyságrendekkel kisebb sávszélesség igényű, mint bármi más a HDMI-n.

(#56712) Joshi


Joshi
titán

Korábban volt arról szó, hogy az infósáv nem kapcsolható ki. Ma megnéztem a Tenet IMAX-es verzióját ahol folyamatosan változik a képarány, mondanom se kell hogy az infósáv állandóan előugrott. Most ezt tényleg nem lehet kikapcsolni? Régebben biztosan ki lehetett kapcsolni, de most már én se látom az opciót.

(#56713) Quqesz válasza Celtis (#56711) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vettem anno egy Hama 3 csillagos hdmi kábelt(2 ferrit szűrős). Tv-bluray(Philips bdp 7600) közé raktam, CEC csak a bluray újrahúzása után ment, kiírta a lejátszó nevét. De második bekapcsolásnál már nem. 10 év után költözéskor vettem egy Inakustik white line kábelt. Azóta a teljes CEC működik(lejátszó neve, ki/bekapcsolás a tv távjával menüzés/indítás, stb), ez a hama kábellel csak szökőévenként 1x működött.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56714) Celtis válasza modflow (#56706) üzenetére


Celtis
veterán

Most kipróbáltam xf9005-ön.
Nálam ugye mindig az erősítő szól, de ha a TV hangját akarnám hallgatni (brrr..) akkor Action menü->hangszóró->TV hangszóró. Ekkor lenémít az erősítő és megszólal a TV.
CEC-ARC fullosan engedélyezve.

(#56715) attis81 válasza karmaresz (#56695) üzenetére


attis81
csendes tag

Sikerült. Xf csak kiállított darab volt, úgyhogy Győrből felmentem Pest árkádba és elhoztam az 55xh9069 et, erre majd jobban vigyázunk :Y , köszi a segítséget.

(#56716) modflow válasza Celtis (#56714) üzenetére


modflow
veterán

Ez a hiba XH90-en van.

(#56717) Aby_2014 válasza modflow (#56706) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nekem a hdmi hang problémát a tv újraindítása oldotta meg, hosszan nyomd a kikapcs gombot és válaszd az újraindítást.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56718) modflow válasza Aby_2014 (#56717) üzenetére


modflow
veterán

Tudom, írtam is hogy az egy átmeneti megoldás, de ne kelljen már mindig újraindítgatni....

(#56719) Aby_2014 válasza modflow (#56718) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Bocsi ennyire nem olvastam vissza, :B más megoldást még nem találtam, úgy tűnik sajnos csak a frissítést tudjuk várni :((

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56720) Celtis válasza modflow (#56716) üzenetére


Celtis
veterán

Ha hiszed, ha nem, tudom, hogy XH-d van, hisz hetek óta a problémáidról szól a topik (ezt nem bántásként írom) de mit csináljak, ha nekem meg csak XF. Próbálnék segíteni, de meglehetősen nehéz követni amit írsz.
Leírtam, hogy szerintem is hiba, ha nem jön vissza a hang. Válasz: "sajnos nem"

[ Szerkesztve ]

(#56721) nismoka válasza Joshi (#56712) üzenetére


nismoka
addikt

Watching TV / Info banner

(#56722) Joshi válasza nismoka (#56721) üzenetére


Joshi
titán

Mindenhol kerestem volna de ott nem, korábban teljesen máshol volt ez az opció. Köszi. :R

(#56723) #16820480 válasza Celtis (#56702) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem egészen: Vagy lehet, hogy nem értem amit mondasz, de én csak arra, hogy a tévé (legalábbis az XH90) függetlenül attól, hogy szól-e a saját hangszórójából, folyamatosan küldi ki a jelet optikai kimeneten is. Ha pedig ott bekapcsolom az erősítőt és az szól, akkor a tévén meg kell nyomjam a mute gombot, hogy ne szóljon két helyről (néhány tíz milisec csúszással).

karmaresz: Ha DTS-t küldenék az erősítőre, akkor az is néma lenne, ugyanis nem tudna vele mit kezdeni szerintem :D

(#56724) sting2 válasza Celtis (#56720) üzenetére


sting2
addikt

+1
Nem is tudom hol volt eddig a srác.... :(((

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56725) ozzy711


ozzy711
őstag

Úgy néz ki nálam rendben van a második frissítés, mióta feltettem stabil a tv, nincsenek fagyások, újraindulások.

(#56726) Celtis válasza #16820480 (#56723) üzenetére


Celtis
veterán

Ez világos. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogyha nem CEC és ARC, akkor kézzel kell kapcsolgatni. A mute/unmute is az.

(#56727) kdennis


kdennis
aktív tag

Szeretném megosztani a hálózaton PCn keresztűl lejátszás tapasztalataimat ha esetleg másnak is lesznek 5G wifis problémái és hiába keresi végig a fórumot mint én... Tavaly vettem a Sony AG8 tvmet, már akkor kivoltam bukva mi a francért 100 Mbit es a LAN port, namindegy, vettem egy TP-Link Arcer 1200 C6 routert ami 5G-s de csak 867Mbit et tud azt is a TV mellé helyeztem közvetlen és gigás kábellel van hozzá kötve a PChez. Olvastam itt pár kolegát akik elmagyarázták miért elég a 100 Mbit és miért tulzás az 5G. Na hát én ha leakarok játszani 64 GB os UHD filmet Kodival oda kell stabil 10MB/sec (80Mbit) olvasás. Természetesen akadozott, mindent átnéztem külön laptop sebesseg mérés külön hálókártya, PC-ről másolás TV re, sebesség mérés ide oda. Pedig a TV hiába érte el a 194 Mbit letöltési sebességet, nem volt stabil, és az pont elég volt a filmnek hogy meg akadjon. Aztán megtaláltam a bibit, a Tp-Linkbe volt egy beállítás a wifinél hogy a MU-MIMO -t külön be lehet kapcsolni, (de amúgy nincs alapértelmezetbe). [kép] :((( (most azt nem írom le mi, majd utánna néz aki akar) Szóval stabilizálódott a sebesség és 194 Mbit /117 Mbit et mérek.
[kép] [kép] Happy :)) Viszont az szomorú hogy csak ekkora sebességet bír a TV 5G-n de annyi már tényleg elégnek kell legyen. Elméleti 24MB/sec helyett stabil 17 MB/sec.

(#56728) karmaresz válasza kdennis (#56727) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatokat. Ez tényleg hasznos infó sokunk számára. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56729) #16820480 válasza Celtis (#56726) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez így van. Sajna viszont nem jegyzi meg a tévé a mute állását, és bekapcsoláskor mindig hanggal indul a hangszóróból 8ARC esetén lehet máshogy lenne). Így ha mondjuk Spotify-t tennék ki a tévére, akkor elkezd üvölteni mielőtt némítanám (PC-ről bejövő hanghoz hangosabbra kell vennem, hogy a PC-n szabályozhassam a hangot, ne távirányítón). Ellenben nagyon kellemes feature, hogy ki lehet kapcsolni a képernyőt, ha mondjuk csak zenét hallgatok, így nem fogyaszt annyit. Még gondolkozom rajta, hogy ez a jobb, vagy a RPi alapú régi médiadobozt használni Spotify-ra, cask ez utóbbi esetben meg az erősítőn kell bemenetet váltogatni, meg hangerőt állítani. A jelenlegi hardverrel nem úszom meg a manuális nyomkodást sehogy.

(#56730) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok,

segítéget szeretnék kérni, két tv között vacilálok:

Sony Bravia KD-85XH8096B

vs.

Sony Bravia KD-85XH9096

a XH90-es széria megéri a 200.000 Ft-os plussz árat?

Elsősorban filmnézésre és sportra használnám a nappaliban.

a válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#56731) kolosszus87 válasza lovi8 (#56730) üzenetére


kolosszus87
senior tag

ELég sok különbség van köztük, szóval megéri a felárat:
[link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56732) karmaresz válasza lovi8 (#56730) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha csak a méret a lényeg, akkor nem. Minden más esetben viszont igen.
[link]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56733) kezo0 válasza kdennis (#56727) üzenetére


kezo0
addikt

Azért azt tisztázzuk, hogy amikor „5G”-t írsz, akkor az 5 GHz-es wifi-sávra gondolsz. Marhára nem ugyanaz a kettő, a laikusok gyakran keverik is, hogy melyiktől kell rettegni... ;) Szóval szerencsésebb rendesen kiírni, hogy 5 GHz, nehogy bárki is az 5. generációs mobiltechnológiára gondoljon. Ha már tech fórum.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#56734) lovi8


lovi8
tag

Köszi a válaszokat.

Az android mennyire stabil?

(#56735) axlfsi válasza lovi8 (#56734) üzenetére


axlfsi
veterán

Szerintem abszolut! (2+ eve hasznalok androidos Sony TV-ket).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#56736) karmaresz válasza lovi8 (#56734) üzenetére


karmaresz
senior tag

a fw-t folyamatosan fejlesztik, kisebb nagyobb problémákkal még találkoznak egyesek. (nekem még nem jött szembe semmi). Az Android viszont nálam telitalálat. Villámgyors, intuitív, jól testreszabható. Készenléti állapotban a bekapcsolástól számított 2 mp múlva már megy az adás.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56737) axlfsi válasza karmaresz (#56736) üzenetére


axlfsi
veterán

... es a KODI! .... a draga jo KODI! ... amig valaki nem latja es hasznalja, nem fogja tudni, mekkora egy csoda az a program. Ez (IS) nalam meghatarozo, hogy LG, Samsung vagy Sony androidod vasarolok ma/holnap.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#56738) icemad válasza lovi8 (#56734) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Semennyire. Rakás szar az egész. Úgy betud fagyni, hogy csak teljes áramtalanítás oldja meg. (kábel kihúz) Helyi hálózatról pl. Dlna b@szik lejátszani bármit is, ahhoz már külön program kell. Gyári lejátszó egy rakat szemét, ömlesztve begór mindent, amit talál, 20 perc keresés után. Kerüld el messziről.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#56739) karmaresz válasza icemad (#56738) üzenetére


karmaresz
senior tag

Van még 20 másik. Miért szenvedsz a gyári lejátszóval?
Nekem egyelőre egyetlen fagyásom, újraindulásom se volt.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56740) TCr válasza karmaresz (#56739) üzenetére


TCr
veterán

Pont ezt akartam kérdezni én is.
Van pár jó alternatíva ingyen. Pl. KODI, Archos Player, stb.

Vagy dedikált lejátszó (Amlogic + CE) pár doboz cigi áráért.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56741) mano42 válasza icemad (#56738) üzenetére


mano42
aktív tag

Amit írtál nem egy Android sajátosság, főleg nem az új verziók esetében. Nekem a régi Panasonicom (egyik úttörő VA paneles tévé volt hajlamos fagyogatásokra, viszont 4 év alatt soha nem frissítették a firmwaret). Az XF90 már a harmadik Android főverziót kapja meg mióta nálam van. Az, hogy egy app szar, az nem az Android mint OS hibája, max a gyártó appfejlesztő csapatának bénázására utal. Viszont pont ez az Android ereje, rengeteg app alternatíva van, nem vagy kénytelen a gyártó appjait használni. Gondolom te sem csupán a gyári appokkal használod az androidos, iOs-es telefonod vagy windowsos laptopod. A fent említett (sőt az újabb) Panasonichoz máig sem elérhető a Hbo Go app, kénytelen voltam egy Miboxot rákötni... ami ugyancsak androidos.

(#56742) karmaresz válasza lovi8 (#56734) üzenetére


karmaresz
senior tag

Talán nem lövök mellé, ha azt mondom, hogy mindegyik rendszerre találsz pozitív és negatív tapasztalatokat.
Az Android TV a szabadságról szól. A közel 8000 app-ból azt használod, amelyiket akarod. A legtöbbnek van alternatívája, sokszor nem is egy, hanem akár tucatnyi. Egy zárt rendszernél ez másképp működik: vagy szerencséd van, mert a gyártó jól támogatja az igényedet, vagy nincs.
Nálunk ez az első Androidos televízió. Bizonytalan voltam, hogy kell-e, jó lesz-e ez nekem, de egyelőre minden várakozásomat felülmúlja. Pozitívan. :K

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56743) ozzy711 válasza karmaresz (#56742) üzenetére


ozzy711
őstag

Felraktad a frissítéseket?

(#56744) Technoman


Technoman
őstag

Na, kéremszépen. Mikulás nagy nehézségek árán, nekem is meghozta a TV-t (KD65XH9096).
Elsőre: baromi nagy (egy 48"-as Panát váltott) és baromi szép a képe (még sosem láttam az Egy Gyűrűt ilyen élesen) + a feketéjébe -mint LCD-ben- sem csalódtam.
Egyelőre ismerkedünk.

(#56745) karmaresz válasza ozzy711 (#56743) üzenetére


karmaresz
senior tag

Mivel nem néztem, mi az alapértelmezett beállítás, pár napja üzenet fogadott, hogy felrakta magának a legfrissebbet... :O
kopp, kopp, kopp, egyelőre nincs semmi gondom vele :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56746) karmaresz válasza Technoman (#56744) üzenetére


karmaresz
senior tag

Gratulálok! Ez akkor az enyém ikertesója.
Sok-sok felhőtlen évet kívánok nektek! :C
A jó beállításokról ne feledkezz meg. Először lehet hogy furcsa az összkép a túl harsány, túl digitális gyári értékekhez képest, de pár óra elteltével már ezek tűntek természetellenesnek.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56747) ozzy711 válasza karmaresz (#56745) üzenetére


ozzy711
őstag

Én a másodikat pendrive-ról raktam fel, már kb. 1,5 hete, úgy néz ki semmi gond.

(#56748) karmaresz válasza ozzy711 (#56747) üzenetére


karmaresz
senior tag

Külföldi fórumokon olvasgatva azt láttam, hogy van olyan modell is, amihez valami prémium (világítós) távirányítót adnak. (X92xH). Tudja valaki ennek a típusát esetleg beszerzési forrását?
Nincs bajom a mostanival, de egy fokkal masszívabb kivitelt azért elviselnék, ha megfizethető az ára,

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56749) hegylako01 válasza karmaresz (#56748) üzenetére


hegylako01
tag

RMF-TX611E a típusa.A teteje alumínium az alja műanyag, de ami igazán jó benne, hogy villágítanak a gombok a sötétben. Sony szervízeken keresztül tudod megrendelni.

(#56750) karmaresz válasza hegylako01 (#56749) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szuper vagy! Nagyon köszönöm! :R
Szerintem még meglepem magamat ezzel karácsonyra.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.