Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Neoteric válasza modflow (#56938) üzenetére


Neoteric
addikt

Lényege annyi, hogy azért nem képes a Sony XH90 egyszerre Dolby Vision-re és 4k120hz-re, mert nem férne bele az EDID-jébe (Extended Display Identification Data, ez mondja meg az eszközöknek amit rádugsz, hogy "szia, sony xh90 vagyok, ezek a paramétereim, és ezeket a videojeleket tudom fogadni: ..."). Szóval gyakorlatilag választhatsz, hogy milyen "rendszámot" (Vincent szavaival élve) mutasson fel a tv az eszköznek amit rádugsz. Számomra az a kérdés, hogy vajon Sony-ék miért nem tudják/akarják ezt a rendszámot kibővíteni.

Gyakorlati jelentősége viszont ritka, mivel PS5 eleve nem támogatja a DV-t, XSX igen, de még ott sincs 4k120fps-es játék ami DV lenne, és valszeg az elkövetkező években sem lehet Dunát rekeszteni velük. Perpill egyedül akkor kell folyamatosan váltogatni ezt a menüt, ha Xbox-on akarsz játszani 4k120-ban, majd utána Xboxot használva szeretnél valami DV tartalmat lejátszani.

Ez persze syler123-at valószínűleg nem boldogítja sajna, mivel az biztos nem normális, hogy nincs neki hang 4k120-on. :(

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#56952) syler123


syler123
veterán

Legalább a support oldalán megtaláltam a hibát és azt írják javítani fogják, így nem kell jeleznem sehova.

Legalább nem valami egyedi hiba.

Ezt már a poén kedvéért is kipróbálom, hogy 1 perc múlva megjön-e a hang...

[ Szerkesztve ]

(#56953) modflow válasza Neoteric (#56951) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi szépen.

(#56954) karmaresz válasza syler123 (#56952) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi a megosztást! Jó hír, hogy legalább tudnak és remélhetőleg foglalkoznak vele. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56955) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

A másodszorra is ugyanazzal meghibásodott XG8196 cseréje helyett inkább "ajándékkupont" választottam ami le lehet vásárolni. Az új készüléknél viszont már szintet lépnék. Az itt olvasottak alapján az XG95 ár/érték arányban még mindig jobban megéri, mint az XH95, ugye? 55-s méretről van szó.

(#56956) da. válasza Joshi (#56859) üzenetére


da.
tag

köszönöm, ezekkel a videókkal valóban irja, hogy DV.
es kösz az infót mano42, akkor megvan a magyarázat is.
:)

(#56957) da. válasza mano42 (#56946) üzenetére


da.
tag

xf9005 is kapott 9-est? nekem azt mondja a tv higy a legfrissebb, de 8as van rajta.

(#56958) Joshi válasza da. (#56957) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de külön le kell tölteni a Sony oldaláról és pendrive-ról fel kell rakni.

(#56959) ginola válasza Joshi (#56958) üzenetére


ginola
addikt

Gondolom egy idő után felajánlja a tv majd.

(#56960) golfvariant válasza Joshi (#56958) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem lesz tőle lassabb? Telefonnál is az a probléma, hogy minél újabb oprendszer kerül fel, annál lassabb...

(#56961) Joshi válasza ginola (#56959) üzenetére


Joshi
titán

Talán jönni fog Ota-n.

(#56962) Joshi válasza golfvariant (#56960) üzenetére


Joshi
titán

Android TV 9-es verziója pont fordítva, állítólag jobb lett.

(#56963) da.


da.
tag

Ma reggel feltettem a 9-et (XF-re), nem érzékelek változást a rendszer sebességében.
A home screen sem változott érdemben.
A Beállítások menü átláthatóbb asszem.

De gondolom a háttérben történtek remek fejlesztések, úh biztos jobb most nekem. :)

(#56964) ginola válasza da. (#56963) üzenetére


ginola
addikt

Simán felraktad és nem csináltál gyári visszaállítást?
Ha tapasztalsz furcsaságokat kérlek írd meg.

(#56965) #73040384 válasza Joshi (#56962) üzenetére


#73040384
törölt tag

Már nincs az Android™ 9 Pie-ben a HDMI beállításokban a "Dolby Vision"! Csak a sima és a javított formátum a választható lehetőség.
Ha DV anyagot kap csak azt írja ki hogy HDR.és ezen belül lehet állítani DolbyVision világos vagy DolbyVison sötét mód között.

Ui: mondjuk az általad linkelt két DV videón kívül (amit gyönyörűen vitt pendrive-ról)
nem nagyon játszott le egy DV samplét sem, pedig a virágboltból ;] rengeteg DV film sampléjét megpróbáltam de mindig azt írja ki ,hogy a videó nem játszható le ! :F Miért ?

#56960golfvariant
Nagyon jó a 9-es !
Tedd fel bátran :K

[ Szerkesztve ]

(#56966) da. válasza ginola (#56964) üzenetére


da.
tag

huha, kellett volna előtte visszaállítást csinálni? :)
ok, persze, megírom.
bár én nagyon alap user vagyok, nagyjából csak Kodit és Youtube-ot használok.

(#56967) hozelujiz


hozelujiz
tag

Valaki használ DV képes Sony TV-vel NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) - t?

(#56968) golfvariant válasza #73040384 (#56965) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Mindenképp pendriveról kell feltenni? Ha várok vele nem teszi fel automatikus frissítéssel?

Másik kérdés, telefonra elérhető az RTL Most alkalmazás (android), az miért nem tölthető le TV-re? Tök hasznos lenne ha csak valami műsort szeretnék visszanézni...

(#56969) headhunter válasza golfvariant (#56968) üzenetére


headhunter
addikt

Kodi+RTLMost

(#56970) karmaresz válasza golfvariant (#56968) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nemrég olvastam, hogy nem a Sonyval, hanem összességében az android TV platformmal van baja az appnak. Más androidos tévéken sem megy.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56971) mano42 válasza golfvariant (#56960) üzenetére


mano42
aktív tag

Az A9 főleg a gyengébb képességű tévékre, boxokra lett optimizálva, gyorsabb tőle, nem lassabb. De ami a lényeg, hogy egyúttal végre kernelt cseréltek, már nem a régi 3.xx hanem a 4.9 kernel fut alatta, erre még lehet építeni legalább két verziót. (persze a Sonytól függ). Mindenesetre a debloat scriptet érdemes lefuttatni, az már 7-8 alatt is csodákat művelt.

(#56972) Joshi válasza #73040384 (#56965) üzenetére


Joshi
titán

A Sony nem ad teljes Dolby Vision támogatást. Azok a demók vagy releasek azért nem mennek a tévé belső lejátszójával, mert nem támogatott DV profillal készültek.

(#56973) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Abban tudtok nekem segíteni, hogy ha falra szeretném feldobni a tv-t (65xh9096), a lábakat nehéz leszedni? Úgy emlékszem, hogy amikor 2 hete összszereltem, egy határozott kattanással ment be a helyére. Hogy is kell "kikattintanom"?
Thx

(#56974) Iparmágnás válasza Technoman (#56973) üzenetére


Iparmágnás
tag

Én is kipróbáltam lábakon, majd ment fel a falra. Csak simán határozottan ki kell húzni a lábakat.

(#56975) karmaresz válasza Technoman (#56973) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem volt gond! Két napig, míg teszteltem, nekem is lábon volt.
Ahogy Iparmágnás is írja, határozott mozdulat kell hozzá. Fektesd el valami nagyobb kanapén és valaki tartson ellent.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56976) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Sony XF9005 TV esetén hol kellene látnom, ha Dolby Vision tartalmat jelenít meg? Elvileg a gyári VLC-vel játszanék le ilyennek vélt demo file-t, de sehol nem látom, hogy tényleg az-e...

(#56977) mano42 válasza Rederik (#56976) üzenetére


mano42
aktív tag

Netflix 4k, vagy pl. az amazon fire stick ha hdmi bemenetről próbálkozol. Sajnos az XF90 nem támogat minden DV profilt, tehát nem kizárt, hogy az a DV tartalom amit VLC-vel nézel pont olyan amit nem támogat. A Netflix viszont kompatibilis formátumban strameli a tartalmat. (a 4k előfizetés legalábbis).

(#56978) karmaresz válasza Joshi (#56972) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ezt most nem értem. Ebben a videóban akkor milyen Dolby Vision-ről beszél Vincent Teoh az XH90 kapcsán?
"The latest firmware update which added 4K@120Hz support on the Sony XH90/ X900H 4K LED LCD television has also added regular Dolby Vision support, also known as TV-led or display-led Dolby Vision. This makes the Bravia XH90/ X900H the first TV from Sony to not exclusively use low-latency Dolby Vision (LLDV)."

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56979) Technoman válasza Iparmágnás (#56974) üzenetére


Technoman
őstag

Iparmágnás & karmaresz :R

(#56980) #73040384 válasza golfvariant (#56968) üzenetére


#73040384
törölt tag

Ajánlott .

Az rtl-t most sem nézem, de máskor sem szoktam ,úgyhogy ebben nem vagyok képben :F

(#56981) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Nem tudjátok RTL mostot hogyan tudom összeházasítani a Kodival?

(#56982) Magnat válasza golfvariant (#56981) üzenetére


Magnat
veterán

Kodi fórumban keress rá, kell vmi kiegészítő, nekem is be van állítva (csak nem tudom most megnézni, mi az).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#56983) Joshi válasza karmaresz (#56978) üzenetére


Joshi
titán

Leírtam a miértet. ;) Szerintem Vincent arra gondolt DV-nél, hogy most már állítható, "finomhangolható" a DV kép. Pl nekem az A1-ben nincs semmiféle HDMI Dolby Vision javított opció és ha DV profilra vált a tévé, akkor nincs DV sötét stb beállítási lehetőség. Ettől függetlenül a Sony csak olyan DV profilokat fogad ami elődekódolt. Anno azt írta a Sony ez ügyben, hogy azért döntöttek így, mert a teljes DV támogatáshoz túl nagy erőforrás igény szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#56984) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! TV vásárlás témában hónapok óta olvasgatok, kérdezek.
Ezzel a belső tárhelyem szinte megtelt...
Hálózati médialejátszó ügyben inkább az itt jelenlévők tapasztalata alapján döntenék, nagyon új, ismeretlen világ nekem ahhoz, hogy beletemetkezzem :)
Kérdésem:
melyik hálózati lejátszót ajánljátok nagyon max 50-60.000 ft értékben egyetlen cél érdekében:
Programozói tudás nélkül, bedugom-kattintok-nézem módon UHD/4K HDR10 Bt.2020, Dolby TrueHD-Atmos filmek minél tökéletesebb minőségben való lejátszásához 2,4+5Ghz wifin?
(Úgy tűnik, a külső merevlemez Bluray lejátszóba (USB), onnan az erősítőbe verzió esetében a hang nem működik mindig)
Bónusz kérdés: fenti tulajdonságok mellett Dolby Vision támogatás (úgy tűnik, ez ebben az árban nehéz, de hátha...)
Kb. egyszerűsítve: van-e média lejátszóknak XF9005-je? :)
Eddig: Himedia Q10 pro, HD Realbox 4K, de úgy olvastam, ezeknél nincs Dolby Vision..
Köszönöm!!!

(#56985) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok,

tegnap megjött a tv 85 9096 ;) .

Sajnos ezzel sembesültem(a futár azt mondta, hogy a azon az oldalán állt a tv a raktárban náluk kb 12 órát):

-sérülhetett a tv?
-elküldjem a Sonynak a képet?

a segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56986) golfvariant válasza Magnat (#56982) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Feltettem a kerdest, amire azt irtak rossz helyen tettem :DDD No hát ha bárki tud segíteni azt szívesen várom.

Ennyire még nem b.....m fel még semmin magam, olvastam googlet stb-t sehol egy nornalis leírás. Mérgemben majdnem integráltam a távirányítót a TVbe... :W

(#56987) Bugarov válasza lovi8 (#56985) üzenetére


Bugarov
aktív tag

:Y Jó ki raktáruk lehet, gondos, értelmes szakemberekkel

[ Szerkesztve ]

(#56988) salapp válasza lovi8 (#56985) üzenetére


salapp
addikt

Kinek a raktárában volt ez így?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56989) Neoteric válasza lovi8 (#56985) üzenetére


Neoteric
addikt

Át is ázott, vagy csak dzsuvás?

Ha utóbbi, akkor én kibontanám és megnézném, illetve megkérnék valakit, hogy videózza az egészet, hogy legyen vmi bizonyíték a kezemben ha esetleg szükség lenne rá.

PSN: ne0teric_sAN

(#56990) lovi8 válasza Neoteric (#56989) üzenetére


lovi8
tag

Át is ázott :(((

(#56991) lovi8 válasza salapp (#56988) üzenetére


lovi8
tag

HDT

(#56992) #16820480 válasza lovi8 (#56985) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha kibontod és megnézed, hogy sérült-e az lehet többet segít, mintha itt kérdezed az embereket.
Valami folyadék csorgott alá így ránézésre, de mivel a doboz oldala nincs átázva, valószínűtlennek tartom, hogy a hungarocellel kipárnázott tévé sérüljön ettől.

(#56993) salapp válasza lovi8 (#56990) üzenetére


salapp
addikt

Amit nem tudhatsz:
- milyen folyadék folyt alá
- mennyi ideig állt benne (mondhatnak akármit)
- mennyit szívott fel a karton
- a felszívott ismeretlen összetételű folyadék párolgott-e a csomag belsejében

Fentiek és az oldalán történt nyilvánvaló tárolás okán én egy 85" tévét nem kezdenék el kicsomagolni, tesztelni, stb. Cseréltetném. De komolyan.
Tudom, sokan itt azt mondják erre, mint a Fekete lovag, miután lecsapták a fél karját, "bolhacsípés". De mondok valamit: nem az ő gondjuk, ők is csak tanácsot osztanak, mint akár én is.
A döntés a tiéd.
Egy kibontott tévé kapcsán sokkal nagyobb tortúra, ha valami mégis problémás...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56994) lovi8 válasza salapp (#56993) üzenetére


lovi8
tag

akkor szerinted el kellene küldenem a Sonynak a képet és az infókat?

[ Szerkesztve ]

(#56995) Magnat válasza golfvariant (#56986) üzenetére


Magnat
veterán

De azt mondja, h akkor ha közvetlenül akarod, de te ne úgy akard mert úgy nem működik (legalábbis nekem az akkori rtlmost apk-val nem ment), hanem Kodin keresztül ... persze más kérdés, h kiadhatta volna az esze, ha a Kodi fórumban kérdezed ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#56996) ozzy711 válasza lovi8 (#56994) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem nyugodtan kezd meg a kibontást, de készíts róla videót, arra az esetre ha valami gond lenne.
Én is így csináltam az enyémmel. Egyébként kb. 10 cm. széles hungarocell van belül a készülék körül ami 99 %-ban megakadályozta, hogy a tv-ig elérjen az "ismeretlen folyadék".
Nem bonyolult egyébként kibontani: a fehér rögzítő műanyag vackokat kiveszed és gyakorlatilag lehúzod a tévéről a dobozt. Ekkor még a talpára állított, stabilizált készüléket látod. Itt már látszani kell, ha valami gond van.
Ha ilyet tapasztalsz, megkezded a visszacsomagolást ( szintén egyszerű ) és értesíted ( videó felvételt csatolod ) az illetékeseket.

[ Szerkesztve ]

(#56997) lovi8


lovi8
tag

hát tanácstalan vagyok....

(#56998) Gigicuci válasza lovi8 (#56997) üzenetére


Gigicuci
senior tag

A tv bugyiban van, és be van csomagolva körbe brutál hungarocellbe. Ha leemeled a dobozt a tetejéről akkor még vissza tudod csomagolni úgy, hogy gyári legyen de akkor okosabb leszel.

(#56999) salapp válasza lovi8 (#56994) üzenetére


salapp
addikt

Annyit megér, legalább a Sony, mint végponti partner, küldhet kutyapicsázást a viszonteladón keresztül a futárszolgálatnak. Amire nagyon is rászolgáltak.
Ugyanakkor tévesen gondolja az, aki csak az "ismeretlen folyadék" (ami lehet akár valamilyen folyékony mosószer, hiszen vegyes raktár) közvetlen hatásairól beszél. Ezért írtam, hogy - mivel nem tudhatod, meddig állt benne - akár befelé is párologhatott.
Persze lehetsz nagyon bátor, kibonthatod, konstatálva, hogy felesleges aggodalom volt.
Ennek az esélye szerintem is 85% feletti, úgyhogy akár így is tehetsz.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57000) karmaresz válasza salapp (#56999) üzenetére


karmaresz
senior tag

Kezdd el kicsomagolni és tesztelni. 14 napon belül úgyis elálhatsz imdoklás nélkül. Ahogy más is írta, videózz, de kicsinek túnik az esély, hogy a tévéhez elért volna a folyadék, ami jó eséllyel víz. :)
Esetleg az eladónak jelezd a dolgot moat telefonban és emailben.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.