Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Piftuka válasza Ati007 (#56400) üzenetére


Piftuka
veterán

Talán ez segít... A "SONY 55W809c" tévémhez mértem egy kartonpapírt, hogy lássam, mekkora volna

egy 75 colos

és egy 85 colos készülék a helyén.

Ha van otthon ekkora kartonpapírod, érdemes kivágni, mert óriási segítség ott, a saját tévéd helyén megnézni, milyen méretre számíthatsz az új tévével.

A méretezést a Displaywars oldaláról vettem.

"Aquila non captat muscas."

(#56402) bokormt


bokormt
csendes tag

Sziasztok! Van egy KD-43XG8096-os tv-m és feltűnt, hogy egy ideje mindig ha bedugok egy pendrive-ot, a tv újraindítja magát, várni kell, hogy lassan kirajzolódjon az android és a sony felirat. Ez mitől lehet? Kicsit idegesítő.

(#56403) kolosszus87 válasza Piftuka (#56401) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jó kis 55W809C, baba kis tv ez a mai napig, szüleimnek is ilyen van, gyűrik is 4 éve nagy megelégedéssel...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56404) dancsuri válasza bokormt (#56402) üzenetére


dancsuri
veterán

Rakd fel rá a legújabb rendszert (Android9) talán segít: [link]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#56405) haddent


haddent
addikt

Sziasztok
van egy Sony LED TV -m 2013 -ból, ami eddig falra volt szerelve, de most újra váltottam és menne a másik szobába, de talpon. Tök jó, hogy a talp a fali konzol is egyben, ezért megvan, kivéve egy kis alkatrészt (egy hajtogatt fém cucc) ami becuppan a tv -be magába. Na azt anno úgy elraktam valahova, hogy fogalmam sincs hol van.. Lehet valahol kapni, vagy felejtsem el, vegyek valami talppal rendelkező VESA -t azt kész?

Azt hiszem KDL-50W705B a típus, képről biztos, de megnézem majd pontosan

(#56406) mucho22


mucho22
csendes újonc

Hali!
Standby üzemmódban van egy alap magas frekvenciájú idegesítő "zümmögő", sípoló zaja a készüléknek, ami a hátuljából jön. Csendben idegesítő.
Csak akkor hagyja abba, ha kihúzom. De miután kihúztam és visszadugom, akkor nem csinálja. De ha bekapcsolt állapotról kikapcsolom a távirányítóval ismét elkezdi.

Garis? vagy ezek ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#56407) da. válasza mihaly13 (#56377) üzenetére


da.
tag

Eurosport hol közvetít 4K-ban?

(#56408) Quqesz válasza mucho22 (#56406) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Táp szokot "sípolni"mikor nem megy a tv. Nekem samu tv és mi box csinálja, de évek óta...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56409) Aby_2014 válasza mucho22 (#56406) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nem tudom milyen verziójú készüléked van, de az XH -k új firmware programja a stand by zajokat (bár az kattogást ír) megszünteti.. Próbálj frissíteni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56410) mucho22


mucho22
csendes újonc

Sony Bravia KD-49X7055B.
Ez nem Androidos, frissítettem már a szoftvert, a végeredmény nem változott.

Kattogni nem kattogott eddig még.... Meg igazából kihúzom, vagy veszek egy kapcsolós elosztót... ha normális, de én az ilyen zajoktól a falra tudok mászni... Valakit nem zavar, meg sem hallja...

[ Szerkesztve ]

(#56411) mucho22 válasza Quqesz (#56408) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Igen, eredetileg Samsung tévét akartunk, de arról olvastam, hogy szeretnek ilyen hangokat kiadni, ezért döntöttünk a Sony mellett.
Meg sok olyat olvastam a neten, hogy ilyenekkel elküldi a szerviz az embereket a fenébe azzal, hogy ez a készülék működési sajátossága...stb. Ezért sem akarok szervizt hivni feleslegesen.

(#56412) mucho22 válasza mucho22 (#56411) üzenetére


mucho22
csendes újonc

Sikerült megoldanom! Valószínűleg kellett volna csinálnom a Firmware frissítés után egy gyári visszaállítást, ezt nem tettem meg.
Megcsináltam és kikapcsolás után kb maximum fél percen belül megszünik a zaja!
Tehát a kiindulási pont tényleg a firmware volt..tehát köszönöm a segítséget, hogy kitudtam valamiből indulni :)

(#56413) nightshadow


nightshadow
veterán

Aki vett mostanában 55XH9096-ot, az megtudja nekem mondani hogy az energiatakarékosságot jelző matrica az a képernyőre vagy a tv hátlapjára volt e ragasztva. S azonkívűl volt-e bármilyen matrica ráragasztva magára a tv-re.

Köszönöm.

(#56414) Lupus70 válasza daniel2121 (#56397) üzenetére


Lupus70
csendes tag

Hasonló cipőben járok. 900 vs.950, 65" vs 75". de nekem sem sürgős. A mostani akcióktól én sem voltam elájulva, főleg 75-ös méretben, viszont karácsonyig nem számítok komoly engedményekre, mivel elfogytak a készletek és beérkezéskor mindent el fognak kapkodni a népek.
Lehet, hogy tévedek, de vásárlásra január, február lesz a megfelelő időpont. Ott már telítődik a piac ezekkel a modellekkel és szivárognak ki az új modellek adatai is.
Persze jól nézne ki, ha már a fa alá tehetnénk, de ezt sajnos a kereskedők is tudják.

(#56415) modflow válasza nightshadow (#56413) üzenetére


modflow
veterán

Ez valami beugratós kérdés?
(Mit számít ez? 65"-ön a jobb felső sarokban volt elől, vagy hátul, nem tudom, régen volt múlt hét péntek :D.)

[ Szerkesztve ]

(#56416) mihaly13 válasza da. (#56407) üzenetére


mihaly13
tag

A Digi Temesváron !

(#56417) modflow


modflow
veterán

A [40 perces videóban] hol mondja a HDR beállításokat?
29 percig befejezi a Netflix DV beállítást, utána csak dumál...

Vagy a Netflux-es DV beállítás a HDR nála?

(#56418) taki01


taki01
őstag

Tegnap este felraktam a az android 9-t a xf9005-s tv-mre és szerintem gyorsult a tv. Eddig nem volt vele probléma.

(#56419) syler123 válasza modflow (#56417) üzenetére


syler123
veterán

Nem teljesen mindegy hol mondja? Annyit mondana úgyis, hogy kapcsolj ki minden képjavítót. Szerintem állítsd be saját ízlésed szerint, ne a videó alapján. Pl ha a kontrasztjavítót kikapcsoltam teljesen, akkor teljesen fekete képnél sem kapcsolt ki a képernyő, szóval én ott sem hallgattam rá.
Ráadásul a profi1 színmód, amit ajánl kinek jön be? Ott a fehér konkrétan sárga, én ott semlegesre tettem.
Túl van sztárolva az a videó....

[ Szerkesztve ]

(#56420) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Van egy 755c tv-m. Nem nagyon használtam ,most kellene és próbáltam frissíteni.
Android 6.1 a legfrissebb rendszer jól látom?
Se a Firefox se a Chrome nem elérhető a tv-re?

(#56421) sting2


sting2
addikt

Telefonnal szeretnék felvenni egy, két, videót (1080P60fps)a tévémről illusztrálás céllal, de állandóan meg, meg röccen a fókusz vagyis zoomolgat folyamatosan.
Fontos lenne mert képi hibákat kell elküldenem a szervízbe, de hol éles a felvétel, hol pedig picit homályos..
Mit kell beállítanom , hogy kimerevedve vegye a kijelzőn zajló dolgokat vagy ezt csak kamerával lehet ?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56422) sting2 válasza modflow (#56417) üzenetére


sting2
addikt

Itt egy nagyon jó " alap " és ebből adódóan később erre rápakolható az ízlésed szerint egy , két,plusz dolog.
Nem hiszem , hogy ezzel nem kapsz egy jó és megnyugtató képet.
Nálam minden bemeneten ez a Basic amit alább megosztok, persze HDR váltásnál a fényerő 42 - 44 értéken van .
Tudom, natúr, semmi extra, de mivel nem sok minden megy a tévén mint tartalom, de az nagyon "magas minőségű" , ezért nem éreztem értelmét a különböző képjavítóknak..
Bemenetenként lehet/ kell " szettingelni" a tévét.
Tehát :
Játék - Game profil és finomítgatod
Film - Cinema Pro - Home vagy Egyéni profil és finomítgatod
TV - Egyéni vagy Normal és finomítgatod.
Usb (pl : Vinyón filmek) - Cinema Pro - Home vagy Egyéni profil és finomítgatod
stb, stb.

KÉP
Kép üzemmód - Itt ugye az a profil szerepel amit az adott bemenetre választottál !
Automatikus kép üzemmód - "Ki"
Fényerő - 10
Színtelítettség - 50
Fényérzékelő - "Ki"
SPECIÁLIS BEÁLLÍTÁSOK
Fényerő
Fényerő - 10
Kontraszt - 90
Gamma - 0
Sötét részek fényerő szintje - 50
Sötét részek beállítása - alacsony
Speciális kontrasztjavítás - "Ki"
Képhalványítás - közepes
XDR - alacsony
Színtelítettség
Színtelítettség - 50
Színárnyalat - 0
Színhőmérséklet - "Semleges"
Vörös erősítés - 0
Élő szín - ki
Tisztaság
Képélesség - 50
Reality Creation - Kézi
Felbontás - 10 -. 12 max.
Véletlenszerű képzaj csökkentés - "Automatikus" (Ezzel tartalomtól függően szoktam még kísérletezni.)
Digitális zajcsökkentés - "Alacsony"
Sima átmenet - alacsony
Mozgás
Motionflow - nálam már egy ideje " egyéni " - 2 és 0 értéken hagyva.
Film üzemmód - "Alacsony"

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56423) Vanek25


Vanek25
tag

Sonynak mi a mostani felhozatala 49" méretre a 90 szériából itthon?
Csak ez Sony Bravia KD-49XG9005B? https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/sony/bravia-kd-49xg9005b-p458670426/

(#56424) ArGab válasza Gsx-rr (#56420) üzenetére


ArGab
őstag

Valamit rosszul nézel. 6.1 soha nem volt, nem csak tévére de szerintem droidból sem. 7-es lenne a legfrissebb. Régi 755c-men Opera volt szerintem a gyári alkalmazások között, újabbakon (F90) meg simán böngésző néven fut valami.

(#56425) modflow


modflow
veterán

Valaki letesztelné ezt a 4K60FPS videót?

Ez a gyönyörű sávos kép normális?
Már film alatt is láttam sajnos.
Vagy ez csak a videó hibája?

(#56426) Piftuka válasza kolosszus87 (#56403) üzenetére


Piftuka
veterán

Bizony kiváló tévé. :K Örülök, hogy annak idején erre esett a választásom! Kiváló a képminősége.

A fekete szinttel, és fényszivárgással sincsen semmi problémája (ahogyan az a fenti képeken is látható.) ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56427) semetka válasza modflow (#56425) üzenetére


semetka
őstag

Azt hiszem sima átmenet beállítással lehet ezt kiküszöbölni

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56428) Piftuka válasza Gsx-rr (#56420) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem elérhető. A legújabb telepíthető firmware a "PKG5.435.0184EUA", de szerintem ne telepítsd. Csak akkor, ha nagyon hibásan működik a készüléked.

Én is megbátnam már, hogy telepítettem. A készülékkel vásárolt, hárommal ezelőtti szoftverrel összességében jobb volt a tévé.

"Aquila non captat muscas."

(#56429) sting2 válasza modflow (#56425) üzenetére


sting2
addikt

Igen, pont ilyen nálam is.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56430) modflow válasza semetka (#56427) üzenetére


modflow
veterán

Azt hogy?

(#56431) semetka válasza modflow (#56430) üzenetére


semetka
őstag

Képbeállításnál találod, de most eszembe jutott mintha valaki írta volna feljebb hogy az XH9005ből kihagyták, de lehet hogy tévedek. Nézd meg a képbeállításokat.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56432) mihaly13 válasza Vanek25 (#56423) üzenetére


mihaly13
tag

Nekem egy KD-49XH9505-m van és az a disznóság benne hogy nem rendelkezik egy pár dologgal amivel a 55"-stöl felfelé a többi rendelkezik , kérdezem akkor minek adták ugyan azt a számot neki mint a nagyobbaknak , én azt gondoltam amikor megvettem hogy a különbség csak a panelra vonatkozik hát tévedtem ! A tavalyi szériában az XG9500 szériában nem volt 49" és azért jelent meg az 49XG9005-s !

(#56433) Vanek25 válasza mihaly13 (#56432) üzenetére


Vanek25
tag

köszi, nekem is ez a gond, hogy már úgy érzem, hogy az 55ös méret nagy lenne nekem, viszont 49"eseknél meg kevés a felhozatal/illetve olvastam máshol is, hogy nem rendelkezik a kisebb méret ugyanazokkal a tulajdonságokkal mint a 55+osok... :(

na hátha jövőre jobb lesz a felhozatal, addig kivárok

(#56434) Piftuka válasza mihaly13 (#56432) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem egy KD-49XH9505-m van és az a disznóság benne hogy nem rendelkezik egy pár dologgal amivel a 55"-stöl felfelé a többi rendelkezik"

Mire gondolsz? Az egyszerűbb hangszóró szettre, vagy az "X-Wide Viewing Angle" réteg hiányára?

Utóbbinak inkább örülni kell. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56435) Willhunting válasza semetka (#56431) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Igen, jól tudod nincs smooth gradiation beállítás az xh90-en. Csak az X1 Ultimate videó processzort használó modellek tudják.

(#56436) semetka válasza Willhunting (#56435) üzenetére


semetka
őstag

Nekem xe8505 van, abban van ilyen beállítás, de nem rémlik melyik X1 proci van benne

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56437) modflow válasza Willhunting (#56435) üzenetére


modflow
veterán

Akkor ezen nem lehet segíteni? :F

(#56438) haddent


haddent
addikt

Sziasztok
~8 év után lecseréltem a KDL50W828B -t (természetesen a mai napig kiváló és a legtöbb nem oled tv -t veri, ezért másik szobában talált gazdára, nem kuka!) egy KD-55A8BAEP -re. Van vele valakinek tapasztalata? Ajánlott beállítások a legjobb hatáshoz, oled panelt legjobban kímélő üzemmódhoz stb.? (5 év mediamarkt golden gari/biztosítást vettem hozzá, így ha beég akkor vagy kicserélik vagy lerugom és jajjeldőlt kicserélik, de azért én szeretnék rá vigyázni és legalább annyi ideig élvezni, mint az előzőt :B )

(#56439) karmaresz válasza modflow (#56437) üzenetére


karmaresz
senior tag

Valahol olvastam, hogy rossz minőrégű és extrém módon tömörített videók esetén -sajnos a YT videók nagy része is bele tartozik- az X950-ben lévő processzor nagyobb teljesítménye okán képes egyfajta digitális elmosásra, ami a 900-as szériában a valamivel gyengébb proci miatt egyelőre nincs benne. A hibáét nem a tévé felel, hanem az anyag tömörítési algoritmusa.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56440) modflow válasza karmaresz (#56439) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#56441) szlacis70 válasza Piftuka (#56399) üzenetére


szlacis70
csendes tag

köszönöm, nézem.
Mégis, mennyi pénzből lehet 43-50" értelmes TV-t venni?

(#56442) Quqesz válasza modflow (#56440) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sima átmenet
Beáll/spec beáll/tisztaság/legalul sima átmenet
De ahogy írták lehet a film is a hiba forrása

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56443) modflow válasza Quqesz (#56442) üzenetére


modflow
veterán

Nem találom. Ez XH90-ben van?

(#56444) Quqesz válasza modflow (#56443) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, xf85. Akkor lehet nálatok már nincs ilyen menüpont.... :F
A kép beállításban kerested?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56445) modflow válasza Quqesz (#56444) üzenetére


modflow
veterán

Igen.

(#56446) F-ECT$ válasza szlacis70 (#56441) üzenetére


F-ECT$
titán

Olyan 150-250k között, természetesen ha elég a kisebb, akkor az van inkább a 150k-hoz közelebb.

Dive ever, work never.

(#56447) Quqesz válasza modflow (#56445) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor sorry, kivették ezek szerint.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56448) kolosszus87 válasza modflow (#56425) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sajnos a sávosodás az problémája ennek a tv-nek...többen emiatt húzták le az XH90-et, kritikusabb tesztelők is. Ugyanis a Sony szépen kispórolta a Smooth gradiation funkciót ebből a modellből, csak a drágább X1 ultimate chipes XH95ben hagyták meg. Ez magával hozza, hogy a gyengébb minőségű tartalmon levő sávokat nem tudja elkenni enélkül. Magas minőségű anyagnál ez nem igazán probléma, hiszen ott nemigen vannak sávok. Viszont az ilyen tömörített tartalmaknál, mint a youtube is aminek szar a tömörítése, többször látható a sávosodás.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56449) modflow válasza kolosszus87 (#56448) üzenetére


modflow
veterán

Akkor az általam fent linkelt yt videóról készítene egy xh95 tulaj egy képet?
Kíváncsi lennék milyen.

(#56450) kolosszus87 válasza modflow (#56449) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az biztos, hogy a sávok ott vannak a tartalmon, mert megnéztem most PC-n és a műszeresen kalibrált LG IPS monitoromon is látszanak a sávok a trailerben. Ezt egy komolyabb tv el tudja kenni smooth gradiaton funkcióval, persze nem 100%-osan de annyira igen h ne legyen feltűnő (hozzáteszem ilyenkor viszont a képen levő részleteket is elkeni a tv azokon a részeken).

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.