Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) AL válasza WinZol (#57249) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha jobb feketét szeretnél, mint a mostani tévédnél van, akkor ezeket érdemes megnézni.
Ezek VA panelesek. A Sony 55X.. 9 ... sorozata VA, az 55X..8.... pedig IPS paneles.
[link] , [link] , Ha érdekel és csak bemutató darab van, akkor az itt leírtak szerint megnézheted, hogy mennyit ment, de rendes ( 2 év ) garancia van rá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#57252) WinZol válasza Neoteric (#57250) üzenetére


WinZol
aktív tag

A 43"-as XH85 IPS nem fekete. Még este kalibrálom. Ha nem tetszik megy vissza.

Ha maradok a 49"-nál, akkor:
- XH85 nem, mert nincs full array local dimming
- XH90 ebbe a méretben nincs
- XH95 ?

Figyelek!

(#57253) szbence115 válasza WinZol (#57252) üzenetére


szbence115
újonc

Hihetetlen! :D

Ebben a percben akartam feljönni ugyanezért. Mi is vettünk egy 43-as xh85-öt, de most láttam meg, hogy ~70 ezer Ft különbségért lehetne szerezni 49-es xh95-öt.

Megérne ennyit a csere?

(#57254) WinZol válasza #16820480 (#57245) üzenetére


WinZol
aktív tag

Tényleg a dátum volt a gond.
Persze az is meglépett, hogy bedugott hálózati kábelnél nem csatlakozik. Legalább szólhatna, hogy hülye vagy!

(#57255) Neoteric válasza WinZol (#57252) üzenetére


Neoteric
addikt

Azt nem is figyeltem, de ja, edge ledes IPS panelt azt kalibralhatod akarhova, az nem lesz fekete sose. Total fekete csak oled lesz, de ha az nem jatszik, akkor szazszor inkabb VA panel, mint IPS.

XH95 is jo tv ha nem szempont HDMI2.1, sot hat nyilvan XH90 fole van pozicionalva. Rendes araban mar inkabb oled a jobb vetel szvsz, de Kozponti szalonban most meglepoen jo aron megy, ennyiert mar sokkal versenykepesebb, es lehet neked is ez tudna lenni a megoldas: [link]

PSN: ne0teric_sAN

(#57256) TCr válasza #16820480 (#57245) üzenetére


TCr
veterán

Ünnepek után gondom lesz rá.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57257) WinZol válasza Neoteric (#57255) üzenetére


WinZol
aktív tag

Mivel a gyerkőc xbox-ra is használja (egyelőre One S (itt ugye nem)), de a next generationnál már jó lenne a HDMI2.1
Legalább is most úgy gondolom, hogy jó lenne.

Hogy és miként jön elő a VRR előnye játéknál?
Vagy inkább fordítva, milyen hátránya lesz VRR nélkül?

Más:
49"-ban az XH85 és XH95 is VA paneles.
Mi a fő különbség? Megéri a + 40eHUF?

Ha már nincs HDIM2.1 egyiknél sem, xbox-hoz melyik jobb / rosszabb?
Ja és miért.

(#57258) mihaly13 válasza WinZol (#57257) üzenetére


mihaly13
tag

Az 49XH85-n IPS panel van és nem VA , most néztem meg a Sony oldalán !

(#57259) salapp


salapp
addikt

Boldog Karácsonyt!
És igen, csak a Sony (meg pár dologban Panasonic)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57260) AL válasza mihaly13 (#57258) üzenetére


AL
addikt

Szia. A 43 és az 55 ös méret IPS, a 49 és VA paneles. Üdv.

(#57261) Joshi válasza salapp (#57259) üzenetére


Joshi
titán

:Y Nem hittem volna hogy manapság van még igény MP3 lejátszóra. :B

(#57262) Gigicuci válasza WinZol (#57257) üzenetére


Gigicuci
senior tag

:Y

Nem kérdés, hogy megéri a 40e forintot.

Nem egy kategória a két tv, hidd el, el nem hiszed, hogy mennyivel jobb képe lesz.
(Igazából meg se kellett volna venned az Xh85-öt ha feketét szeretnél.)

(#57263) Joshi válasza mihaly13 (#57258) üzenetére


Joshi
titán

Linkelhetnéd ha ennyire biztos vagy benne.

(#57264) Neoteric válasza WinZol (#57257) üzenetére


Neoteric
addikt

VRR, vagyis variable refresh rate. Manapsag a jatekok konzolon hajlamosak nem tartani fixen a teljesitmenyt, pl 60 fpst, hanem olykor beesnek ez ala, es ilyenkor tapasztalhat a felhasznalo kulonbozo artifactokat, mint pl rocceneseket es tearinget, mert a tv az ugyanugy fixen, pl 60hz-en marad. Ez a feature annyit tesz, hogy a tv kepes valtoztatni a refresh ratejet a jatek fps szamanak fuggvenyeben, es igy nem fogsz kephibakat latni akkor sem ha olykor picit beesik az fps.

40k difit szerintem abszolut meger az XH95 az XH85-tel szemben. XH95 direct ledes (XH85 edge led), van benne full array local dimming es valos 10bit-es panel. Game modeban ugyan visszavesz a local dimmingbol az input lag csokkentese miatt, de meg igy is "feketebb" a fekete, mint XH85-nel, ahol nincs semmi.

Probald ki. Berendeled, aztan legfeljebb ha azt mondod, hogy neked nem eri meg a tobbletet, akkor visszakuldod 14 napon belul.

PSN: ne0teric_sAN

(#57265) mihaly13 válasza Joshi (#57263) üzenetére


mihaly13
tag

Én nem akarok okoskodni de ez a Sony oldala és ezt írják a XH85-s tévékről ! Különben nem tudom hogy mi a baj az IPS panellal , nekem volt egy 55XG8505-s tévém és annak is IPS panelja volt és nekem nagyon tetszett a képe csak az volt a baja hogy volt egy pixel hibája és azért vissza vittem . Most egy 49XH9505-m van és ez VA paneles és Fald háttérvilágítása van és egy rakás pénzel többe kerül .
[link]

(#57266) Neoteric válasza mihaly13 (#57265) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez miert lenne a Sony oldala? 49XH85 VA paneles. De egyebkent az altalad linkelt oldalon is irjak a kommentek kozt, es valaszolt is az oldal szerzoje, hogy javitjak majd.

PSN: ne0teric_sAN

(#57267) Technoman


Technoman
őstag

Boldog Jézuskát :DD
Két kérdésem lenne a KD65XH9096 TV-vel kapcsolatban:
1. Melyik az a gomb, amivel oda-vissza tudnék váltani a jelenlegi és az azt megelőző bemenetek között? Eddig a kurzor alatti "TV" gomb alatti parányi gombbal tudtam váltani a HDMI 2 és 3-as bemenetek között (ezt a két bemenetet használom, TV műsort nem nézek) Azonban az elmúlt napokban ez a lehetőség valahogy már nem elérhető, pedig nagyon megkedveltem Ez számomra kényelmesebb,m mint a direkt erre a célra dedikált bemenetválasztó.
2. Pár napja írt valaki egy olyan témában, hogy a TV-re aggatott USB/HDMI eszközök valahogy nem tudnak "rendesen" kikapcsolódni, mert egy idő után visszakapcsolódnak.
Nekem egy külső androidos media player (pontosabban CoreElec 9.2.5 fut rajta) van rákötve a HDMI3-ra és bár a CEC segítségével a távval tudom az eszközt vezérelni, így kikapcsolni is, de cca 30 mp múlva mindig visszakapcsol. Van-e erre megoldás? A CEC-ben rendesen van minden beállítva, évekig Pana TV-vel használtam az ilyen eszközöket, de ott sosem volt ilyen gondom.
Thx

(#57268) Celtis válasza Technoman (#57267) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszerűen nem kell a coreeleces boxot kikapcsolni. Leginkáb azért, mert bekapcsolni nem lehet CEC-en.
A boxon a rendszerbeállítások/bemenetek/perifériák/CEC adapter-en belül állítsd be, hogy a box a Tv kikapcsolásakor és a TV-n más forrás választásakor is állítsa le az aktuális lejátszást. Ennyi.
Amikor kikapcsolod a TV-t vagy más bemenetet választasz a box visszalép a főmenübe, így amikor odakapcsolsz megint kiválaszthatod, hogy mit játsszon le. A TV bekapcsolásakor is azonnal elérhető. Így használom évek óta, tökéletese.

A fogyasztás miatt sem kell aggódnod. Nagyon keveset fogyaszt a box és mivel ez nem egy PC, leállítva sem hiszem, hogy igazán kevesebbet enne.

(#57269) rainman72


rainman72
nagyúr

Holnap 170e lesz a Sony 55XH8096 az eMagon

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#57270) #16820480 válasza Joshi (#57261) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha szeretnél normális hangminőséget, akkor van.

(#57271) looser


looser
addikt

Helló! Egy ideje nem nézegettem új fw-t, de látom, kijött a 9-es droid az xf tévékhez is. Szeintetek érdemes egy 49XF8505-öt frissíteni, ha egyébként nincs gond a jelenlegivel?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57272) Technoman válasza Celtis (#57268) üzenetére


Technoman
őstag

Küszi az ötletet.Átállítottam "leállításra", így kikapcsolásnál már le is áll. :C

(#57273) Celtis válasza Technoman (#57272) üzenetére


Celtis
veterán

Én nem ezt javasoltam. Így valóban leáll a box amikor kikapcsolod a TV-t, de bekapcsolni nem fog. Ahhoz elő kell venned a saját távirányítóját.

(#57274) Gigicuci válasza looser (#57271) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én tuti nem frissíteném ha így jól működik. TV fórumon sokszor láttam, hogy ilyenkor megy a kérdezősködés, hogy ami eddig jó volt az most miért nem megy. Ha jelenleg nincs hiányérzeted, minden tökéletes akkor csak elrontani tudják. :)

(#57275) Senior60 válasza Gigicuci (#57274) üzenetére


Senior60
kezdő

Azért ez nem teljesen így működik !
Szerinted a Sonynál olyan tudatlanok a mérnökök ?
Vagy úgy vannak vele: "csinálunk egy frissítést oszt jól elrontjuk gigicuci TV-jét ! (is) :DDD ;]

#57271looser
Nyugodtan frissítsd, jó a kilences ! :K

[ Szerkesztve ]

(#57276) salapp válasza Joshi (#57261) üzenetére


salapp
addikt

Inkább FLAC, DSD, WAV formátumokat fog látni, meg usb dac-ként, bt receiverként, stb. szerepel majd.
Bitang jószág
És még hackelni is lehet.
Komoly community van már körülötte, nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57277) WinZol válasza Neoteric (#57264) üzenetére


WinZol
aktív tag

Van valami app vagy videó amivel lehet/éredemes kalibrálni.
Jó lenne látni, mit tudok kihozni az IPS panelből.

(#57278) Quqesz válasza WinZol (#57277) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a lényeg neked tetszen. Én pl beállítottam az rtings féle beállítást, nem jött be. Indulj ki a normal beállításból és hangold.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57279) Joshi válasza #16820480 (#57270) üzenetére


Joshi
titán

A Walkmant utcára de úgy általában hordozható eszköznek tervezték. Ha én pl sétálok vagy bringázok, akkor nekem nem kell az audiofil hangzás, szerintem nem is oda való. Persze lehet otthon is használni, de elsősorban nem arra való. Nem mellesleg az audiofil hangzáshoz nem árt egy hasonló kategóriás fejhallgató amit eleve nem visz ki az ember az utcára. De persze mindent lehet minden körülmények között használni, biztosan meg van a célközönsége.

(#57280) #16820480 válasza Joshi (#57279) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért, mert hordozható, nem csak BKV-n lehet használni, ahol a zajtól úgyse hallasz semmit. Lehet mondjuk munkahelyen (jó, manapság nem, de ez átmeneti), vagy ha valaki munka miatt sokat utazik, akkor ott vonaton-repülőn, hotelben, ahova nem praktikus ennél nagyobb eszközt vinni. Illetve nem csak fejhallgatóval lehet jó hangminőséget elérni, fülhallgatóval is.
De amúgy utcán is bőségesen lehet hallani a minőségbeli különbséget egy ilyen és egy telefon között, tapasztalatból mondom :K

Amúgy vicces, hogy a minőségi zenét mindenki szinte a fejhallgatókhoz köti, pedig egy ilyen eszközről pont bármi más értelmesebben szólhat, mint egy fejes. Fülhallgató nyilván, mert arra tervezték, de aktív hangfalak is simán, mert ott sem kell a nagy kimeneti teljesítmény, ellenben egy fejesnél általában igen.

(#57281) Joshi válasza #16820480 (#57280) üzenetére


Joshi
titán

Ha jazz vagy klasszikus zene kedvelő lennék még megérteném az érveidet, de rockra, trance, house és könnyűzenére szerintem fölösleges. Még1x hangsúlyozom hogy hordozható készülékként. Szinte már mindenkinek van egy átlagos telefonja, utazásnál plusz eszköz nem több. Otthonra én nem ilyet vennék. Szerintem ne győzködjük egymást, ez a termék egyértelműen rétegtermék. Aki úgy érzi hogy szüksége van rá vegye.

(#57282) #16820480 válasza Joshi (#57281) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, nem meggyőzni akarlak, csak annyira nem különleges szerintem ez. Nekem sincs ilyenem, mert inkább kényelmi okokból egy BT szettet raktam össze, de amilyen moslék hangzás kijön a telefonokból. Tévés analógiával élve mintha valami régi szar TN panelen akarna valaki filmezni :N :D

(#57283) Neoteric válasza WinZol (#57277) üzenetére


Neoteric
addikt

Kalibralni csak muszerrel tudsz, anelkul legfeljebb a beallitasokkal jatszhatsz, hogy neked hogy a legszimpibb amit latsz.

PSN: ne0teric_sAN

(#57284) Technoman válasza Celtis (#57273) üzenetére


Technoman
őstag

Képzeld el, nem kell elővennem a lejátszó távját. A Sony távval is betudom kapcsolni (biztos,hogy bekapcsolja, mert végig megy a grafikus bejelentkezésen is) A "TV" gombbal kapcsolom be őket.

(#57285) karmaresz válasza #16820480 (#57282) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerencsére még van kivétel. Az LG V szériában nagyon korrekt DAC és erősítő van. [link] Simán meghajtja a 300 ohmos Beyerdynamic fülesemet is. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57286) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok! Második tv-nek gondolkodom egy Sony-ban! Most az euronicsban lenne az 55XF9005 nagyon jó áron , de csak bemutató darabok vannak! Érdemes megvenni "használtan" 200e-ért ?

(#57287) Pikkolo^^ válasza polar-x (#57286) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A gari a vásárlástól indul, ezért nem kell parázni tőle. Én is így vettem a XG95-t a múlthéten.

(#57288) Technoman válasza polar-x (#57286) üzenetére


Technoman
őstag

Szokott ilyet csinálni az Euronics (legutoljára talán a nagyobbik testvérét adták 290K-ért)
Én nem szeretem semmiben sem a kiállított darabot -főleg nem egy ilyen "friss" modellnél, mert nem lehet tudni, hogy mennyit ment. Ha megengedi az eladó, menjél bele a szervizmenübe, ott le lehet csekkolni, hogy mennyit ment a kijelző. (a dolog azért is fontos, mert az MM-el ellentétben a Euronics-nál nem minden TV megy)

[ Szerkesztve ]

(#57289) polar-x válasza Technoman (#57288) üzenetére


polar-x
tag

Rendben! Nagyon köszönöm! Mi az az óraszám ami még elfogadható kb? Nincs itt esetleg euronics-es eladó? :D :D :D :D

(#57290) #16820480 válasza karmaresz (#57285) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ismerem, volt is, nem szeretem :D Erősnek erős, de túl harsány és sok dologgal nem szól szépen. Bár ezen a véleményen a legtöbb LG V tulaj meg szokott sértődni :B

(#57291) Pikkolo^^ válasza Technoman (#57288) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az Euronicsnál van jutalékos rendszer/célszám prémiumért, mert normálisan tudnak segíteni, ismerik a készülékeket és el is akarják adni. Nekem a múlthéten megengednék, hogy végignyomkodjam, a szerviz menüben azonban az üzemóra nem volt benne.

(#57292) AL válasza Pikkolo^^ (#57291) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az itt leírtak szerint lehet megnézni, hogy mennyit ment :
Kikapcsolt készüléknél: info + 5 + hangerő fel + bekapcsológomb. A bal alsó sarokban látod az üzemidőt (órában megadva) és a bekapcsolások számát.
[link] . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#57293) WinZol


WinZol
aktív tag

Itt van nálam egy 43" XH85 Sony. (ami összességében tetszik)

A vélemények hatására hajlok egy 49" XH95-re.

Amiről nem volt szó:
- Jelenleg a TV műholdon jön és leginkább SD minőségben.
- Mivel az internet DSL igy a max. sávszálesség 35Mbit/s
- A sávszélesség miatt filmeket sem 4K-ban töltöm, max HD

Szóval, mennyire jó döntés 49" és az XH95
(A kettő között 65 eFt a difi.)

(#57294) Gigicuci válasza Senior60 (#57275) üzenetére


Gigicuci
senior tag

most nem kezdem el linkelni a siránkozásokat az AV forums.com-ról (XH90 click sound), sem a Samu Q90T hivatalos fórumáról (game mód körüli problémák), jó? :)
De nem engem kell meggyőznöd, hanem looser kollégát.

WinZol,
Igen, igen ésigen. A legjobb tv az 50 col körüli kategóriában leszámítva a 48-as CX-et.
A 35 mbit/sec elég a 4k HDR-re netflixen, nekünk is ennyi van.

[ Szerkesztve ]

(#57295) salapp válasza Joshi (#57281) üzenetére


salapp
addikt

Na, ugye második napja van meg az A55 walkman.
Eddig használtam már:
- walkman, direktben: FLAC, DSD, 320kbps Mp3 albumok hallgatása
- SBC bluetooth receiver: audiofil rádióadások hallgatása (akár 1100kbps 44,1 kHz FLAC) Sennheiser fejhallgatóval
- LDAC receiver: német műholdas zenei műsor hangjának leadása sztereó hangrendszerre)
- telefonról zenelejátszás
- USB DAC: laptopról zenehallgatás sztereó rendszeren
Szóval a 'walkman' elnevezésen messze túlmutató kiváló eszközről van szó.
Ajánlom annak, aki esetleg ilyesmit keres.
Nyilván nem véletlenül lett közönség kedvenc, még ha a whathifi "Best portable music player" plecsnije vásárolt elismerés is lenne...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57296) Playerka


Playerka
csendes tag

Sziasztok!

Először is Kellemes Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

És akkor a gondom: Sony KD-55XF7005BAEP tip. TV-m van. WiFi-n csatlakozik a NET-hez, pl. rendben müxik a Youtube. De nem tudom, hogy a NetFlix-et hogyan kellene a TV-n aktiválni, hogy lássa a NetFlix fiókomat.
Tudna valaki ebben segíteni...?

(#57297) Celtis válasza Technoman (#57284) üzenetére


Celtis
veterán

Ez újdonság. Mi a box pontos típusa?
A "grafikus bejelentkezésen" mit értesz, boot logó, Coreelec logó?

(#57298) Joshi válasza salapp (#57295) üzenetére


Joshi
titán

Biztosan jó cuuc használd egészséggel. Én ennyi pénzt biztosan nem fizetnék érte, nekem haszontalan eszköz lenne.

(#57299) salapp válasza Joshi (#57298) üzenetére


salapp
addikt

Persze, ezt már kitárgyaltuk, csak érdekességképpen írtam, mi mindenre lehet használni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57300) Joshi válasza salapp (#57299) üzenetére


Joshi
titán

Én otthon az Oppo lejátszómat használom zenére, hordozó eszköznek nekem bőven megfelel a telefonom is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.