Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) kolosszus87 válasza fojtviki (#57650) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Legfontosabb újítás, hogy az LG, Samsung, TCL stb. az LCD modellek estében idén széleskörűen bevezetik a miniLED-ek alkalmazását...ezek sokkal kisebbek mint a jelenlegi FALD lcd-knél használt ledek és így sokkal többet tudnak bepakolni a panel mögé. LG leírása szerint egy 86 colos modell estében 30 ezer ilyen led lesz a panel mögött ami 2500 tompító zónával fog rendelkezni, ergo sokkal precízebb működés jellemzi majd a mini ledekkel szerelt tv-ket, magasabb kontrasztarány, nagyobb fényerő....Oledeket sokkal inkább megközelítő képminőség várható tőlük. És gyakorlatilag a középkategóriától indulva minden modellben erre állnak át...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57652) DonDennis


DonDennis
senior tag

Azt jól látom, hogy a X90J ami ha jól tudom a H utódja nem lesz EU-ban se 85 se 100 colos változat?!

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#57653) Bargain válasza Aby_2014 (#57645) üzenetére


Bargain
tag

A Smartyoutube indításkor nyomd meg a back gombot a távirányítón, majd Settings, ott jelöld be a Lock Pro Main launcher lehetőséget. Újraindítod, keresel egy 4k-s videót, lejátszás közben megnyomod az Ok gombot a távirányítón, majd a Quality, Video és jelöld be a Default ( Optimal) 4k lehetőséget. Utána menni fog a 4 k lejátszás. Azt viszont tudni kell. hogy ez a Smartyoutube nem támogatja jól a HDR lejátszást, nálam konkrétan elindítja ugyan, de bufferol erősen, nézhetetlen. Csak sima 4K-t tud lejátszani jól.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57654) fojtviki válasza kolosszus87 (#57651) üzenetére


fojtviki
senior tag

Az a kerdes, hogy milyen aron lesz mindez :) Remeljuk, hogy nem kovetik a tavalyi peldat, hogy minden tv 1 kategoriaval gyengebb volt, hatalmas aremeles mellett :( Nem tudom, hogy globalisan, hogyan hatott ez a virus valsag, remelem olcsobban kell nekik adni majd. Mondjuk lehet pont forditva hatott, mert ugye kijarasi tilalom, gondolom tobben vettek szorakoztato elektronikat :DDD Nem tudom, de egyszercsak gondolom vege kell, hogy legyen az aremeleseknek. Szep alom tudom :)

(#57655) kolosszus87 válasza fojtviki (#57654) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Abban igazad van, hogy tavalyi évben szinte minden nagy gyártó valamelyest butította a tv modelljeit a 19-es portfólióhoz képest, de nekem éppen az tűnt fel, hogy mindezt azért, hogy olcsóbban tudják adni a tv-ket. Legalábbis a Sony palettát elnézve én nem vettem észre áremelkedést, sőt szinte minden modellnek már a kezdő nyitó ára is alacsonyabb volt mint a 19-es modelleké...és akkor ehhez tedd hozzá, hogy kishazánkban még erre jött az elszabadult euro árfolyam...A globális árakat nézve egyértelműen olcsóbbak voltak a tavalyi modellek.
Az új technológiájú 21-es tv-nél viszont valszeg bizonyos fokú áremelkedésre kell számítani.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57656) fojtviki válasza kolosszus87 (#57655) üzenetére


fojtviki
senior tag

En a Samsungra gondoltam tulajdonkeppen. Amikor TV-t kerestem, akkor mindent is vegigolvastam. Ott pedig az volt, hogy egy kategoriaval minden lentebb volt a 2019 es evhez kepest. Elvileg tettek ezt ugy, hogy nagyon nagy aremeles is volt. Szoval ebbol indultam ki :DDD Remelem a micro-led technika elhozza a kozel hibatlan feketet, jobb aron mint mondjuk egy Oled. Borzallmas idegesito tud lenni, a felhosodes,bevilagitas stb stb. Egyszer kell csak kiszurni, azutan egyre idegesitobb lesz :)

(#57657) kolosszus87 válasza DonDennis (#57652) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jól látod, a Sony megvariálta kicsit a termékpalettát EU-ban...most már ha XJ9-es szériát akarsz és 85"os modellben gondolkodsz akkor kénytelen leszel az XJ95-re rámenni, viszont XJ95-ből meg nem lesz 55"-os változat (65-től indul), ha 55-ös méret kell akkor meg kénytelen leszel XJ90et venni. A 100"-os óriás XJ90 meg úgy tudom kifejezetten USA-nak van fenntartva, ott van igazán piaca az óriás méretű tévéknek.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57658) ArGab válasza kolosszus87 (#57649) üzenetére


ArGab
őstag

Google tv platform lesz a nagy változás

Lehet én tudom rosszul, de a Google TV nem csak egy újabb UI ráncfelvarrása és átnevezése az Android TV-nek?

(#57659) kolosszus87 válasza fojtviki (#57656) üzenetére


kolosszus87
senior tag

A kedvedért gyors megnéztem 2 népszerű 19-es és 20-as Samsung modell árát árukeresőn összevetésnek! A kategóriákkal valóban variáltak és egy kategóriával tudásban, képességben mindent eltoltak a portfólióban.
Szóval a 2019es év egyik legnépszerűbb, legjobb ár-érték arányú tv-je a Samsung 55" Q70R volt, 2019 márciuásban jelent meg, 500ezer ft-os áron nyitott!
Utódjának a portfólió eltolás miatt az idei legnépszerűbb Samsung modell, az 55" Q80T számít ami meg 400 ezer Ft körül nyitóárral jelent meg 2020 márciusában. A Q70R már kifutott modell, nem kapni, legolcsóbb ára 280 ezer volt, a Q80T is volt már 280 körül BLack Fridaykor és még nem futott ki. Szóval én nem azt látom, hogy drágultak volna.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57660) kolosszus87 válasza ArGab (#57658) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jól tudod, ironiának szántam, csak elfelejtettem idézőjelbe tenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57661) karmaresz válasza ArGab (#57658) üzenetére


karmaresz
senior tag

De, nagyjából így van. Biztos lesz pár új szolgáltatás, de leginkább egy komolyabb skin pack-nek felel majd meg.

szerk.: bocs, eltelt bő fél óra a válasz ablak megnyitása valamint az elküldés között és nem láttam, hogy kolosszus87 is megválaszolta már. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57662) karmaresz válasza Joshi (#57646) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam a Home gombra kattintva ott van az akalmazások között. Utána a bemenetválasztóra is felvettem.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57663) Piftuka válasza karmaresz (#57639) üzenetére


Piftuka
veterán

Az elmúlt években a tipikus natív kontraszt érték, a fekete szint a felére esett vissza ezekben a felső-közép, felsőkategóriás LCD tévéikben. (Ha egy-egy extra réteg az általános képminőségben egyet lép előre, máshol kettőt vissza, az nem innováció, hanem visszafejlődés.)

És ahogyan FOMO rámutatott, a prémium LCD-jük "elfelejtett" Master tévének lenni tavaly. Hiszen nem kapta meg a szükséges háttérvilágítást és vezérlést. Idén pedig már odaáig merészkedtek, hogy ennek ellenére "Master Series"-nek címkézik.

Ezt pedig már úgy hívják, hogy a vásárlók tudatos megtévesztése.

"Aquila non captat muscas."

(#57664) karmaresz válasza Bargain (#57653) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerencsére a SmartTubeNext esetében semmi gondot nem tapasztalok 4K/HDR tartalmak lejátszásánál.
Settings/Video player/ Video presets-en belül kell beállítani az alap felbontást.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57665) Bargain válasza karmaresz (#57664) üzenetére


Bargain
tag

Köszi, mindjárt rakom is fel és próbálom..

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57666) karmaresz válasza Piftuka (#57663) üzenetére


karmaresz
senior tag

Elfogadom amiket mondasz a Master series esetében. Ez a sorozat sajnos kívül esik az "actio radius"-omon, így ezzel gyakorlatilag nem is foglalkoztam. Elnézést kérek érte. :R
Azt azonban tegyük hozzá, hogy FOMO egy, jelenleg a Sony weboldalán elérhető marketinganyagon belüli, a tavalyi és idei modellnél is megtalálható kifejezésre alapozza a következtetését. Számomra ez egy kicsit korainak tűnik. :U
Mindenesetre én kíváncsian várom az első teszteket és bízom benne, hogy kontraszt nem esik a marketing áldozatává, főleg mikor a többieknél ez -papíron- jelentősen fog javulni. FOMO-hoz képest Vincent Teoh azért nem ennyire borúlátó. Meglátjuk, kinek is lesz igaza.
A mini-led várhatóan kifejezetten húzós áron érkezik, szóval nem bánom, ha néhány évet még várnom kell erre. Az XH90 egyelőre kielégíti az igényeimet. :K

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57667) Bargain válasza karmaresz (#57664) üzenetére


Bargain
tag

Sajnos akadozik ezzel is. Valószínűleg a villámgyors Telekomos net lesz akkor a bibi, kb. 20 Mbps sebesség a max. letöltési sebesség amit tudok mérni. Kevés lesz a sávszélesség szvsz.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57668) Aby_2014 válasza Bargain (#57653) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszönöm, működik! Erre csak úgy nem jöttem volna rá!
Tetszik a mottó szöveged :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#57669) karmaresz válasza Bargain (#57667) üzenetére


karmaresz
senior tag

Sajnálom, nálam Digi van, így ezt nem tapasztaltam, hiba nélkül fut a 4K HDR. A puffert beállítottad legmagasabb értékre?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57670) Bargain válasza karmaresz (#57669) üzenetére


Bargain
tag

Megvan a szerződés a Digi-vel giganetre, január végén kötik be elméletileg. Akkor az majd megoldja ezt a problémát is. :K

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57671) Bargain válasza Aby_2014 (#57668) üzenetére


Bargain
tag

:R

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#57672) Senior60 válasza Aby_2014 (#57645) üzenetére


Senior60
kezdő

Tedd át pró -ra !
Ott már van HDR is ;)
Már megelőztek !
De úgy van :D

[ Szerkesztve ]

(#57673) #16820480 válasza kolosszus87 (#57651) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez amúgy tök jó, de az LG például képes már 120Hz-es képfrissítésre az LCD tévéiben? Vagy képesek már olyan háttérvilágítást használni, ami nem 120-240Hz PWM? Többek között ezért estek ki nálam ők, amikor tévét választottam. Illetve úgy emlékszem input lag-ben is gyengébbek voltak, ha nem valami csúcs szuper, marha drága modellt néztem.

(#57674) kolosszus87 válasza #16820480 (#57673) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ezt most nem teljesen értem... Van az LG-nek 120hz-es panellel szerelt nanocell tv-je, elég jó 14,7 ms input laggel (4K 120hz-en csak 12,5). HDMI 2.1-el és mindeféle jósággal ami ezzel együtt jár...
Nekem inkább az IPS panel miatt esett ki mindig az LG led lcd és az ezzel járó gyenge feketeszintek miatt, mert én többnyire sötét környezetben használom a tv-t. Viszont ha az új technológiával ezt ki tudják küszöbölni, akkor nem lesz az rossz.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57675) Senior60 válasza Bargain (#57653) üzenetére


Senior60
kezdő

Tökéletes a HDR .
De látom, nálad van a gond a nettel :R

57664karmaresz

Ez a "SmartTubeNext" ez most egy másik alkalmazás és fent lehet együtt a "smart youtube"-al,vagy pedig ugyanaz tulajdonképpen? :F

smarttube_beta.apk akkor ez mehet fel a TV-re és két YT applikáció lesz ?

[ Szerkesztve ]

(#57676) Joshi válasza karmaresz (#57662) üzenetére


Joshi
titán

Az általad linkelt Smart Youtube már megjelenik ott, de egy Pattern Generatort (MobileForge) is telepítettem az viszont nincs ott. Azt is megtaláltam, de csak a Beállítások - Alkalmazásokon belül lehet indítani. Na mind1 az annyira nem fontos.

Viszont van egy anomália. Ha a tévé nyelvét angolra állítom akkor minden angol, pl youtube keresőnél felugró billentyűzet is. De ha a tévé menüjét magyarra teszem, akkor valami arab billentyűzet jön elő. Ezt lehet valahol állítani? Ilyet még nem tapasztaltam.

(#57677) #16820480 válasza kolosszus87 (#57674) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, valóban a NANO90 az tudja ezeket többnyire, csak amikor néztem ősszel, akkor még 300k körül mozgott az ára, így nem volt számomra opció. Sonyban ott volt az XG83 és XG85 is jóval olcsóbban.

(#57678) karmaresz válasza Senior60 (#57675) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem próbáltam együtt, de mivel ez a STN az újabb verzió, lecseréltem.
Nálam stabil, klasszul működik. Ettől még lehet nagyon okés a régi is, de ahogy kivettem, most már erre fordítanak nagyobb erőforrásokat. Szerintem egyébként mennie kell a kettőnek együtt is.

Itt egy reddit thread a kettőről, ha érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57679) karmaresz válasza Joshi (#57676) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem lehet hogy elállítottál valamit a gboard settingsben?
Ez ugyan egy xiaomi gboard nyelvválasztó videó, de ha jól emlékszem, hasonlóan van a Sonyk esetében is.

Itt egy Sony TV verzió is. [link]

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57680) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok! Elérkezett az epítkezés azon szakasza, hogy már feltettem a falra ma a lassan két hónapja vásárolt 65 XH90-et, nagyon vártam már.. :D De nekem az az adás ami nem full hd-ba jön, hát nem valami meggyőző! Amit használunk még jelenleg egy 5éves 43as Philips fhd 3d tv-n szebb(újan 250volt).Remélem valami beállítás segít rajta mert itt azt olvastam, hogy sokaknak meg pont ez tetszett.. nem nagyon volt rá időm nèzegetni a beállításokat, majd itt is visszaolvasgatok, de van valami esetleg amit feltétlen be kellene kapcsolni/állítani, vagy ez hosszadalmas folyamat inkább?

(#57681) karmaresz válasza poweradi (#57680) üzenetére


karmaresz
senior tag

Mivel nem tudjuk, milyen szolgáltatónál vagy, valamint azt sem, hogy milyen képbeállításokkal futtatod a tévét, így nehéz tanácsot adni. Nálam az SD adások is elfogadhatóak, a HD (1080i) műsorok pedig kifejezetten jók (DIGI) Ha nagyon kaki a jel, azzal nem tud mit kezdeni ez a tévé sem. Ennek a tévének több mint kétszer akkora az alapterülete, mint a 43"-es philipsnek. Természetesen jobban ki fog jönni a hiba egy ekkora panelen, ahogy egy 32"-esen még kevésbé látszódna.
Szerintem a CNET-es képbeállításokkal érdemes kezdeni, azután jöhet a finomhangolás.
Ha semmi sem megy, nyugtasson az a tudat, hogy más, hasonló méretű tévéken valószínűleg még gyengébb lenne a minőség.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57682) Senior60 válasza poweradi (#57680) üzenetére


Senior60
kezdő

SD tartalmakat, így TV adást sem nézünk már nagyon. Elvégre 2021-et írunk.
Az SD adások 90% -a fogható HD-ben is.
Nézd azokat, azok jól mutatnak a készüléken. :K
Az meg hogy, valakinek az SD felskálázása tetszik az ízlés kérdése. :D

#57681karmaresz

Nagyon klassz mindkét youtube app. Tökéletesen fut, gyors a HDR pedig benne pazar !!
:R

[ Szerkesztve ]

(#57683) Joshi válasza karmaresz (#57679) üzenetére


Joshi
titán

Igen a Gboard volt elállítva, de nem én állítottam el. Amikor gyári visszaállítást csináltam, akkor magyar menünél az Arab az alapértelmezett gboard nyelv. :DDD Szerintem ez egy bug. Persze magyar nyelv nincs gboard-hoz, de akkor is az angolnak kellene lennie az alapértelmezettnek. Na mind1, fix angolra tettem és így már jó. :K

(#57684) mintech07 válasza mintech07 (#57500) üzenetére


mintech07
tag

Na megint előjött ez a hiba, csak most más a minta. :DDD Most már fix felkeresem a szervizt.
Csináltam egy videót is róla:
[link]

(#57685) Senior60 válasza mintech07 (#57684) üzenetére


Senior60
kezdő

Ez csak TV adásoknál látható vagy mindig ez van :F
Pl: ha elindítasz egy filmet akár külső médialejátszóról, akár egy adathordozóról ?
Ha elindítod a YT alkalmazást az is ilyen ?

Mert ha mindig ilyen akkor üss rá egy nagyot a készülék jobb oldalára, az 50 éve segített, igaz akkor még ilyen [kép] TV-m volt :D
Ma már inkább Én is a szervízhez fordulnék.
Azonnal :K

(#57686) kolosszus87 válasza poweradi (#57680) üzenetére


kolosszus87
senior tag

65 colos méretnél SD adások esetén nincs az a tv amit csodát tudna művelni. Még anno a plazma tv-k a technológiai sajátosságaik miatt úgy ahogy élvezhető képet adtak SD adással is, de ugye azok is max Full HD felbontásúak voltak. Minél nagyobb a képátló annál nagyobb felületre kell kifeszítenie az adott felbontású, minőségű képet így értelemszerűen romlik a minősége, egy 43"-os tv-n a jóval kisebb méret miatt jobban fog festeni ugyanaz az SD adás mint 65"-ra kifeszítve. Egyébként a FullHD fantasztikusan jól néz az XH90-en, nem igazán mondanám meg a különbséget az átlagos nézési távból a 4k-hoz képest, de épp tegnap néztem egy jó 720p felbontású filmet és még az is igen jól festett, szóval a tv felskálázási képességére sztem nem lehet panasz. Az SD minőség az nyilván már erősen kompromisszumos, de ismétlem nincs az a tv itt a 4K korszakban, pláne nagy tv méretben ami ezzel csodát tudna tenni és ahogy haladunk előre az egyre inkább erőltetett 8K-ba úgy lesz egyre rosszabb. Inkább a kábelszolgáltatókra nézve gáz, hogy itt kishazánkban még mindig tele vagyunk szar minőségű SD csatornákkal, mikor a képmegjelenítők meg már a 8K korszakba értek..1080i csatornáknak kellene lennie már manapság a minimumnak! Aki klasszikus értelemben vett tv-zésre, tv adások megtekintésére venne tv-t annak gyakorlatilag felesleges, egy 10 éves tv is kiszolgálja minden igényét, vagy bármelyik nagyon olcsó alapmodell.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57687) Celtis válasza Senior60 (#57685) üzenetére


Celtis
veterán

Már tisztázva lett, csak kábelTV-n ilyen.
Abból is sejthető, hogy a képernyő alján az információs ablak jó.

(#57688) Buckey válasza Celtis (#57687) üzenetére


Buckey
senior tag

Próbáld ki a MindigTV (ingyenes) csatornáival. Lehet, hogy a TV szolgáltatódnál van valami gond.

(#57689) vlevi válasza Senior60 (#57682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy az SD adás fogható 90%-ban Hd-ben, szerintem erős túlzás :)
A nagyobb adok elérhetőek HD-ban, de az ott leadott adás sem mindig HD.
És az SD adoknal is van olyan, ami elfogadható minőségű, és van, ami inkább néz ki 240p-nek, mint 576i :)
Valami miatt pl. az Irigyhonaljmirirgy ismetlesei mintha VHS-rol mennének, az 55" TV-n nagyjából fél centisek a "pixelek"

(#57690) mintech07 válasza Senior60 (#57685) üzenetére


mintech07
tag

Igen, ahogy Celtis fórumtárs is írta, csak kábel tv-nél jön elő, minden más jó.
Eddig csak bekapcsolásnál szokta néha csinálni, de tegnap Ps4-ről átváltottam tv-re és ez fogadott.
Buckey: A szolgáltatóval nem hiszem hogy gond lenne hisz eddig soha nem volt ilyen, illetve több tv is megy és azokon semmi gond, a kábelok is újak.
Kíváncsian várom mit mond majd szerviz. :)

[ Szerkesztve ]

(#57691) Senior60 válasza vlevi (#57689) üzenetére


Senior60
kezdő

"az Irigyhonaljmirirgy ismetlesei "
Meg a "duck tv"
Ki néz ilyeneket ? :F

(#57692) karmaresz válasza Senior60 (#57691) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerintem senkit ne minősítsünk azért, hogy milyen tartalmat fogyaszt. Ha van egy kétéves gyerek a háznál, akkor jól jöhet néha a duck tv és biztos megvan annak is az oka, ha valaki IHM-et néz.
A lényeg az SD adások minősége, amik egyes szolgáltatóknál sajnos olyan, kritikán aluli tömörítési algoritmust kapnak a sávszélességcsökkentés érdekében, ami egy ilyen méretű tévén sokszor élvezhetetlenné teszi a műsort. Erre még rárakha egy lapáttal, ha a jel minősége is gyenge.
Alapvetően meg vagyok elégedve a Digi minőségével, de például a nekem fontos CNN, vagy Bloomberg csak SD-ben jön és minőségük eléggé csapnivaló.
Ez viszont nem a tévé hibája, hanem a forrásé. Sz@rból sajnos nem lehet várat építeni.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57693) vlevi válasza Senior60 (#57691) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én se sűrűn, de a 90%-ban az is benne van.
Nekem a UPC (Voda) csomagomban közel sincs benne minden csatorna kanális de, ha össze számolom, kb a fele HD, de azokon sem megy mindig HD adás.
A nagyobb kereskedelmi adóknal valóban jobb az arany

[ Szerkesztve ]

(#57694) DonDennis válasza vlevi (#57693) üzenetére


DonDennis
senior tag

Nekem is Vodafone van de azért a kb. fele kicsit szerintem barokkos túlzás - TV Premium csomag 115 csatorna / 34 HD, de persze egyik szolgáltató se jobb sajnos amit azért így 2021-ben mondjuk több mint szánalmasnak tartok.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#57695) Senior60 válasza karmaresz (#57692) üzenetére


Senior60
kezdő

Nem minősítettem senkit !
Elnézést ha ez így jött le :R ,de ne menjünk már vissza az őskorba. Ha tudjuk milyen a minősége az SD adásoknak, és ezt nem akarjuk akkor van erre alternatíva ezeknek a HD megfelelője.
Kb 40-42 HD csatorna untig elég.
Csak ezt akartam mondani.
VHS-en sem nézünk már filmet, inkább betesszük az UHD Blu-ray-t.
(pedig mennyi videokazettám, és DVD lemezem porosodik itthon :F )

[ Szerkesztve ]

(#57696) kezo0 válasza Senior60 (#57695) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem te továbbra sem érted. Nem, egy csomó SD csatornának NINCS HD megfelelője. A Vodafone választékában pl. nincs Prime HD, Sony Movie Channel HD, Viasat6 HD, Cinemax1-2 HD, HBO 2-3 HD – hogy csak párat említsek. És ezek között olyanok is vannak, amelyeken magyarországi film- és sorozatpremierek is szoktak lenni.
Az itt adásba kerülő tartalmakra az egyetlen alternatíva, ha HD minőségben akarod ezeket megnézni, hogy megvárod, míg felkerülnek a virágboltba, és beszerzed onnan, de ugye ez már szürkezóna – ezen a fórumon meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57697) Senior60 válasza kezo0 (#57696) üzenetére


Senior60
kezdő

Szolgáltatót kell váltan, vagy saját parabolát kell venni !
Szerintem ragozzuk a semmit !
Lépjünk túl már ezen ! :R

[ Szerkesztve ]

(#57700) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Egy kis érdekesség, a Sony X1 chipjeinek részletes leírásai és képességeik összehasonlítása táblázatban: [link]
Itt látszik, hogy az XH90-ben levő X1 4K HDR chip nem ugyanaz, mint a többi alsóbb kategóriás vagy akár a 19-es modellekben levő X1 4K chipek, ez már új 3-ik generációs ami ebben a tv-ben debütált. A már kivezetett (pl. XF90-ben levő) X1 Extreme és a jelenlegi csúcs X1 Ultimate chipek képességei is jól összevethetők. Ezek fényében kíváncsi leszek mivel tudnak majd többet, esetleg kevesebbet az új 21-es modellekben bevezetett XR procik.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.