Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) Celtis válasza vlevi (#56349) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt ha megnézed az árukeresőn valamilyen TV árdiagramját, akkor látod, hogy nem nagyon szokott felfelé menni tartósan.
Ha mégis be vagy sózva és nem hiányzik az a pénz pár hétig, akkor vedd meg a MM-ban, és tedd félre becsomagolva. A legrosszabb esetben is 60 napon belül visszaviheted és visszakapod a pénzt-
Amúgy a csereutalvány az nem levásárolható voucher, hanem vagy készülék vagy pénz vissza.

(#56352) sting2 válasza karmaresz (#56350) üzenetére


sting2
addikt

Én ezért döntenék a lehető legalacsonyabb áron lecsapott 75" méret mellett.
Azzal " kialibizném " ezt a pár évet és még ki is tudsz belőle szállni később, mert azért ez még elfér sokaknál a 85" nem.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56353) mihaly13 válasza vlevi (#56349) üzenetére


mihaly13
tag

Hát nekem volt egy 55XG8505-s tévém és nagyon jól muzsikált IPS panel ide vagy oda nagyon szép képet tudtam szerkeszteni , a YouTuben rátudtam kapcsolni a HDR-t ( ezt a dolgot a mostani 49XH9505-n már nem tudom megtenni ) és egy olyan gyönyörű képem lett hogy nem is gondolod , én nagyon meg voltam vele elégedve csak volt egy pixel hibája amit csak egy hét után vettem észre és azért vissza vittem az eMAG-a !

(#56354) kolosszus87 válasza mihaly13 (#56353) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Hmm...hogy érted, hogy nem tudod HDR-re kapcsolni az XH95-öt? Az idei modellek automatikusan HDR-re kapcsolnak ha HDR tartalmat nézel, legyen az youtube vagy akárhol.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56355) syler123 válasza Celtis (#56348) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

A hankimenet rész megoldódott, a hangrendszer rangsorolást kellett bekapcsolni.
Viszont a cec a hangszórókkal mindig működik, de a médialejátszónak bekavar (coreelec s905 x3). Tehát a tv boxot vagy tudom kezelni vagy nem, változó. Van rá gomb arra ha nem működik a cec, bekapcsolja az adott bemeneten a tv?

Még egy érdekesség, ami szerintem bug. Ha arc módban állítok hangerőt a tv távval, akkor ugye megjelenik a hangerő értéke a tv-n és a soundbaron is, viszont az értékek nem egyeznek és ha a tv értéke eléri a nullát, de pl a soundbar 7-esen van, akkor nem tudom lentebb állítani 7-ről, tehát akárhogyis szólni fog a soundbar. De ha éppen a tv 100-at mutat, akkor meg fentebb nem tudom állítani a soundbaron.

Egyelőre áttettem optimaira, mert a médialejátszótól jobb távja van a soundbarnak.

[ Szerkesztve ]

(#56356) Technoman válasza vlevi (#56349) üzenetére


Technoman
őstag

Hmmm ...én a helyedben a következőt tenném.
1. Megrendelném most a TV-t, áruházi, utánvétes átvétellel (ha abban az áruházban lehetséges)
2. Írnék egy levelet az MM Online ügyfélszolgálatnak, hogy a rendelésedet -technikai okok miatt- csak pár nap késéssel tudod átvenni. (előkerestem neked a legutolsó MM-es rendelésem ÁSZF-jét, 10 napot van átvenni, utána törlődik a rendelésed)
2.Hétfőn elkezdenék ezerrel kavarni az ügybe, hogy adják ki a csereutalványt.
Ha összejön: bemész, jóváírják és megveszed a félretett és már megrendelt TV-t, mostani áron.
Ha nem, akkor lemondod a rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#56357) Technoman válasza modflow (#56347) üzenetére


Technoman
őstag

Nem használsz külső lejátszót (Media palyert, BD/DVD-lejátszót, ne adj isten VHS-t :) ) ?
Én annak a beállítására lennék, nálad kíváncsi

(#56358) Celtis válasza syler123 (#56355) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs ilyen gomb. Automatikusan fel kell ismerniük egymást.
Fura, hogy problémád van vele. Évek óta használok CE-s boxokat CEC-en gond nélkül. Olyannyira, hogy az eredeti távirányítók meg a soundbar-é is valahol egy fiók mélyén lehetnek. A CE-ben nagyon jó a CEC implementáció rengeteg beállítási lehetőséggel. Nálam soha nem volt gond vele.
Hogy van beállítva nálad, mit csinál a box, amikor kikapcsolod a TV-t?

(#56359) junior19 válasza modflow (#56347) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!

Tényleg nem bántásból kérdezem, de mi a célod az ilyen táblázattal?
A sony készülékei általában híresek arról, hogy legalább egy képmód nagyon közel van a szabvány értékekhez beállítva. Ezen változtatva inkább rontasz a képminőségen, mint javíthatsz. Az eltérést viszont csak kalibrálással lehet az adott készüléken elérni.
Ha nincs kalibrálva a készülék, akkor mások ízlése alapján szeretnéd tesztelni a készüléket? Nem tudod eldönteni neked mi a jó?
De még ha nem is a szabványos megjelenítésről beszélünk, hanem ízlésről, akkor is más értékek lehetnek másnál jók, ami nálad viszont nem lehet a más környezet miatt.
Ha nem tudod beállítani a készüléket( a te értékeid erre utalnak, s azt sem tudod mi mire való, s mivel kell beállítani), akkor szerintem jobban járnál, ha elmondanád mi a hiányérzeted, s milyenek a beállításaid.

Az a DVB-C az teljesen rossz, sok olyan dolgot elállítgattál, amit nem kellett volna.
S még egy tipp. A DVB-C megjelölés teljesen felesleges. SDR szerint kell beállítani a megjelenítőt. Ne tévéműsorok vagy videóanyagok szerint állítsd be a megjelenítőt, vannak erre referencia anyagok, minden paraméterre. Ha az alapján állítod be, akkor jó lesz tévéadásnál, filmeknél is.
Ha kitöltik 10-en a táblázatot, s mindenki a meleg2-őt vagy a meleg1-et jelöli meg színhőmérsékletnek, akkor át fogod kapcsolni a hidegről arra, amit a legtöbben használnak?
Tényleg nem bántásból kérdezem ezeket, mi a cél ezzel a táblázattal?

codec project

(#56360) Ati007


Ati007
őstag

dilemmázok a 75xh90 és a 85xh90 között , megéri az extra 270ezret az a plusz 10" ? a 75-ös 530ezer lenne BF akcióban a 85-ös pedig 800ezer.

(#56361) syler123 válasza Celtis (#56358) üzenetére


syler123
veterán

Ameddig nem használom a soundbart hdmi arc-al, addig tökéletesen megy a boxon a cec. Próbáltam mindenhogy, kikapcsoljon, ne kapcsoljon ki. Talán a képernyőkímélőnél már nem működik a cec (amikor elsötétül a corelec), vagy nem tudom mi váltja ki. Lehet az a baj, hogy a nyilak vannak a soundbáron is és ugye összekeveredik és onnantól kezdve nem kezeli a tvboxot.

(#56362) ada19 válasza Ati007 (#56360) üzenetére


ada19
senior tag

Ezt nyilván neked kell tudni, meg hogy milyen távolról nézed és mire használod. Nekem biztosan nem érné meg, irreálisan sokat kell már fizetni érte. Most szerintem a 65" méret a best buy, én is azt vettem, pár év múlva ha 75-85" ára lemegy majd cserélek.

Mégsenem

(#56363) syler123 válasza syler123 (#56361) üzenetére


syler123
veterán

Lehet firmware-t kellene frissítenem, nem tettem fel, amit feldobott a tv.

(#56364) vlevi válasza Technoman (#56356) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is valami ilyesmin agyalok.
Holnap el kell mennem a helyi bótba, szétnézni,hogy van-e náluk 9096, vagy 9077 (ez nagyjából mind ugyanaz, csak a dizájn más, ha jól tudom).
A webshop szerint ui. személyesen nem átvehető. De gyanús a dolog, mert az országban egyik boltjukban sem vehető át...

(#56365) Piftuka válasza karmaresz (#56342) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem állj a sarkadra, és már csak elvből (és a fogyasztói társadalom érdekében) állj el a szerződéstől!

Ne a tévé legyen a lényeg. Azt tudsz majd még venni később is.

Mert ez, amit itt elmeséltél... ez egyszerre groteszk, felháborító, és nonszensz.

Egy tőlünk szerencsésebb történelmi fejlődésű országban egy korrekt üzlet akár egészen komoly bukta árán is a presztizsét, valamint a vásárlót (Téged) tartaná fontosnak, és a saját költségére küldené neked a 75 colos tévét. Azzal a futárral, amelyiket fel tudja bérelni a feladatra.

(És nyilván a saját honlapján világossá tenné a vonatkozó információt, hogy a jövőbeli rendeléseknél ne "csapódjanak" be a vásárlóik.)

"Aquila non captat muscas."

(#56366) Piftuka válasza vlevi (#56349) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebben pedig az a nehéz, mert a törvény szerint a javíthatatlan, és már piaci forgalomban nem kapható termék helyett egy azzal azonos tudású, avagy "egyenértékű" termékre kell cserélni.

Namost egy jogvita során a forgalmazó abba "kapaszkodhat bele", hogy a "számozást kell figyelni; ez a tévé a tied utódja, azaz mostani megfelelője"...

Te pedig a technikai adataiba, amely szerint VA paneles (~4-5-ször nagyobb kontraszt és fekete szint), ami számodra a fő tényező volt anno a vásárlási döntés során.

Magyarul vagy egy XG9505, vagy egy XH90xx a megfelelő cseretermék.

Én azért ehhez ragaszkodnék. (Más kérdés, ha nem tudtok megegyezni... marad a Békéltető Testület... majd ha ott sem, akkor a polgári per a Bíróságon... mindez a Covid kellős közepén... :( )

"Aquila non captat muscas."

(#56367) karmaresz


karmaresz
senior tag

Rossz helyre ment, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56368) modflow válasza Technoman (#56357) üzenetére


modflow
veterán

Én Zidoo X9S-t használok médialejátszásra.
Miért?

(#56369) modflow válasza junior19 (#56359) üzenetére


modflow
veterán

Az a célom, hogy látnánk, ki milyen beállítást használ.

Megnéztem több beállításos videót, az egyik kb. 40 perces. Szuper, hogy mindent elmond...(de a beállításon amúgy végigmenni 2 perc.)
De beállítva azt pl. egyszerűen nincs fekete szín. Ha elindítok egy videót, ami 16:9 alul felül nem fekete sáv van, hanem szürke. Ez lenne a jó?

A legfőbb bajom az, hogy a kép olyan, mintha valami fehér fátyolon át nézném és zavarja a szememet.

A gyári beállítások közül te melyike gondolsz, ami szinte tökéletes?

Ha tudsz segíteni, azt nagyon megköszönném.

(#56370) karmaresz válasza Piftuka (#56365) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerencsétlenül kezelik a helyzetet, de nincs benne rosszindulat, max egy kis rutintalanság. Most is félreraktak egy 65"-est holnapig a mai akciós áron, hogy végig tudjam gondolni. Elmondásuk szerint eddig mindig az adott futárcéggel szállítottak és nem tájékoztatta őket, hogy mostantól más a helyzet. Természetesen ettől még én is hasonlóképp gondolom: az ilyen nem várt helyzeteket be kell tervezni egy vállalkozásnál és nem a másik, teljesen vétlen félre hárítani az ezzel járó költségeket.
De a bizonytalanságnál nem utolsó szempont az sem, hogy feleségem jobban örülne, ha nem szállna el a méret, én meg tényleg közelebb tudok húzódni kényelmesen, ha moziélményt akarok. Este megálmodom a győztest. Aztán lehet, hogy inkább nem költekezek ki nagyon és a végén valami egészen más gyártó kicsit modellje lesz a befutó 1-2 évre.

#56352 sting2 Köszönöm neked is. Megfontolok minden érvet reggelig. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56371) kolosszus87 válasza modflow (#56369) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem tudom, te mit állítottál be vagy miért, de én is azokat a beállításokat használom amit a 40 perces videóban lenyom a fickó és semmi gondom a fekete szinttel, teljesen ok, pedig plazmáról jöttem, tehát az előző tv-nek se volt éppen szar a feketéje.
A fényerőt vettem csak le 20 helyett, 10re...mert nekem a 20as is sok este sötétben.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56372) Technoman válasza Piftuka (#56366) üzenetére


Technoman
őstag

Azzal egészíteném ki, tanult kollégám sorait, hogy ....vagy különben a vételár fizetését is kérheti a vásárló.
Amennyiben...
És itt jön a lényeg! ha a gyártó máshogy nem határozta meg a kiterjesztett garancia ÁSZF-jében.
Mivelhogy ez egy, a gyártó által adott, de vásárolható jótállás, eltérhet, a jelenleg hatályos magyar jogszabálytól
A magyar törvények értelmében, jelenleg 1 év a kötelező jótállás -ez fog ugye január 1-én ársávosan változni -, a többi évre/évekre a gyártó élhet a korlátozott garancia jogával (pld HP laptop 1+2 év garancia, ami nem egyenlő 3 év teljeskörű garanciával,)
Emlékszem a Panánál anno, az 5 éves, ingyenes garinál (ezt ugye promóciós céllal a Pana DE adta) a 3/4/5. évben pénz-visszafizetésre már nem volt a vásárlónak joga. Ilyen esetekben a német központ kínált fel cserekészüléket (rendszerint az évi típust, gyári, bontatlan csomagolásban és furcsamód nagyvonalú módon pld nagyobbat, esetleg jobbat illetve a vásárló 2 modellből (!) is választhatott)
Javaslom -ezt elfelejtettem a korábbi hsz,-ben leírni- alaposan olvasd el a gari ÁSZF idevágó részét.

[ Szerkesztve ]

(#56373) Celtis válasza syler123 (#56361) üzenetére


Celtis
veterán

Holnap térjünk rá vissza. Szerintem a nyíl gombokat nem kezeli a soundbar.

(#56374) Joshi válasza Technoman (#56372) üzenetére


Joshi
titán

Pár éve az LG adott 5év teljes körű garit, de szerintem a kiterjesztett gari soha nem volt teljes körű. Már a nevében is benne van hogy kiterjesztett, vagyis más feltételekkel bír. Ilyenkor mindenképpen célszerű elolvasni a kisbetűs részt is.

[ Szerkesztve ]

(#56375) Rastaman17 válasza Celtis (#56322) üzenetére


Rastaman17
csendes tag

Köszi, és neked is Violka, meg is kett rendelve az 55"-os :C

(#56376) syler123 válasza Celtis (#56373) üzenetére


syler123
veterán

Megvan mikor szűnik meg a coreelec kezelése, amikor elhalványul a képernyő coreelec alatt inaktivitás után. Ennek nézek utána, hogy lehet kikapcsolni, mert utána rendben lenne. Így ha elalszik, akkor csak coreelec restart után jó a cec. Ha a soundbar nem arc-al kapcsolódik, akkor fel tudom éleszteni a coreelec-et a tv távval is.

(#56377) mihaly13 válasza kolosszus87 (#56354) üzenetére


mihaly13
tag

Hát én jobban örülnék ha XH9505-n is rá lehetne kapcsolni a HDR-t , mert egyedül csak az Eurosport 4K-n kapcsol be és van Digi 4K csatornám is és rá sem fütyül sőt a YouTuben híjában nézek 4K videot akár Sonyt és nem kapcsol be . Az XG 8505-n én be tudtam kapcsolni és döbbenetes különbség volt a két kép között .

(#56378) kolosszus87 válasza mihaly13 (#56377) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ahhoz, hogy hdr-ed legyen ahhoz a tartalomnak HDR-nek kell lennie...hiába kapcsolod be a HDR-t ha amúgy amit nézel nem támogatja a HDR-t! Youtube-on is vannak hdr videók és ott az XH95-nek is HDR-re kell váltania automatikusan. Azért kapcsol be gondolom Eurosportnál mert az HDRes anyagot sugároz, a másik csatorna meg ugyan 4K felbontású, de nem HDR csak SDR...A 4K és a HDR két külön dolog, nem jár együtt feltétlen.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56379) DonDennis válasza Ati007 (#56360) üzenetére


DonDennis
senior tag

Ugyan ebbe voltam, én a 85-ös mellett döntöttem, alapvetően nem vagyok ilyen tv freak szóval megvettem és jó lesz amíg kell, vagy el nem romlik. Szerintem ha van rá és elfér akkor jobb a nagyobb. Én elmentem MM-be ki volt téve 75, nem dobtam hanyat magam a méretétől nem volt az a hűha faktor, oda mentem a 85-höz na ott volt.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#56380) szlacis70


szlacis70
csendes tag

Sziasztok,

Sony TV-ből melyiket javasoljátok?
- Szép kép, FullHD is elegendő, de lehet 4K-is ha belefér az árba
- főként hálózatról filmnézésre lenne (média lejátszás), valamint közvetlenül számítógépre dugva
- wifi, LAN port fontos
- gyakori Netflix és Youtube nézésre is, kezelhetőség fontos
- 120 ezer FT környékén
- 43" esetleg eggyel nagyobb méret
- kb. 4-5 méterről néznénk többnyire
Előre is köszönöm a választ
Laci

(#56381) Celtis válasza syler123 (#56376) üzenetére


Celtis
veterán

A képernyő kímélőt könnyen ki tudod kapcsolni a Kodi beállításokban. Mindenesetre fura ami történik.
Nézd át a CEC beállításokat. Azt javaslom, hogy a "TV kikapcsolásakor"* és az "Inaktív bemenet"* esetén válaszd a lejátszás leállítása opciót. Sehol ne legyen olyan, hogy a box kikapcsoljon vagy készenlétbe menjen, mert onnan nem hoza vissza a CEC.

Ha em sikerül meogldani szólj, és debuggolunk.

*Nem biztos, hogy ez a megnevezés, de valami hasonló.

(#56382) kolosszus87 válasza szlacis70 (#56380) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ennyiért és ilyen méretben értelmes Sony tv-t nem kapsz, inkább más márkáknál nézz szét.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56383) syler123 válasza Celtis (#56381) üzenetére


syler123
veterán

A lejátszás leállítása van beállítva, sokáig jól működött, aztán random megszűnt a cec a coreelec-el. Csak a coreelec restart-al jött vissza.
Volt, hogy filmlejátszás közben szűnt meg működni, az arc továbbra is működött. Szerintem ez tv firmware gond lehet, mert ha nincs arc eszköz rákötve a tv-re, akkor sosem szűnik meg a cec vezérlés. Így viszont teljesen random, nincs mihez kapcsolni (képernyővédő stb...)
Az a baj, hogy az új xh90 firmware-t nem merem feltenni, nehogy még több hiba legyen.

[ Szerkesztve ]

(#56384) F-ECT$ válasza szlacis70 (#56380) üzenetére


F-ECT$
titán

4-5 méterről nem ártana egy nagyobb képátló. Csak a pénz lesz kevés hozzá.

Dive ever, work never.

(#56385) kolosszus87 válasza syler123 (#56383) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Pedig felteheted az újat, mert javítottak egy csomó mindent. Nekem volt minden féle nyűgöm az előző firmwarekkel és ez az új megszüntette őket.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56386) syler123 válasza kolosszus87 (#56385) üzenetére


syler123
veterán

Akkor csak a kontrasztjavításnál van villódzás? :D
Azt még bevállalom, jó nélküle is a kép. Lehet akkor felfrissítem, talán az én gondomat is megoldaná.

[ Szerkesztve ]

(#56387) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Tud valaki segíteni abban, hogy xg95 esetén hogyan kell elérni a szervíz menüt (?), ahol megnézhetem egy kiállított darab üzemóráinak számát? (Remélhetőleg a saját távját tudom használni erre a célra)
Ezzel kapcsolatban kérdezem:
arányaiban mennyivel számoljam többnek az eredményt, ha feltételezhetően az eltelt üzemórákban élénk módban, sanszosan max fényerővel ment?...
Köszönöm!!

(#56388) karmaresz


karmaresz
senior tag

Este mértem, reggel átbeszéltük, majd elmentem egy közeli MM-ba, megnézni személyesen is a 65 és a 75"-es XH900-as modellt. Ez végül nem csak a méretarányok miatt volt fontos, hanem mert korábban nem figyeltem, hogy mennyire problémás a VA panel betekintési szöge oldalról. Van egy VA paneles LG-nk a hálószobában, amit egyébként nagyon szeretünk, de annál tényleg elég nagy a kontraszt- és színvesztés. Ezeknél, kifejezetten ezt figyelve, egyik modell esetében sem tapasztaltam ennyire drasztikus minőségváltozást. Kipróbáltam a távirányítót is, amitől nemzetközi fórumokon néhányan nincsenek elájulva, de az én igényeimnek megfelelőnek tűnt.

Végül a családi béke érdekében a 65"-es modellre és egy új Blup babzsákfotelre esett a választás. Területre ez is majdnem 20-kal nagyobb, mint a jelenlegi 60-as, valamint a fotellel meg tudom valósítani akár THX ajánlásban szereplő 2 méteres távolságot is. Normál tévéműsorhoz meg nekem sem kell ennél nagyobb. Az arany középút egy 70"-es modell lett volna, de ilyen csak néhány gyártónál és jóval gyengébb paraméterek mellett van.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, észrevételeket! :R
Keddre várom a tévét. Ha megérkezik, majd beszámolok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56389) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
65XH 90 és a 95 között van olyan nagy különbség ami megéri a több mint 100k különbséget?

(#56390) karmaresz válasza daniel2121 (#56389) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha a filmnézés számodra a legfontosabb, esetleg nem pont szemből is néznéd rendszeresen a tévét, akkor többet nyújthat az XH950, ha inkább vegyes a felhasználás és esetleg újgenerációs konzol is bejátszik, akkor a HDMI 2.1 okán az XH900 lehet jobb választás.

Itt egy összehasonlítás a két modellről: [link]

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56391) daniel2121 válasza karmaresz (#56390) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát inkább vegyes felhasználás,konzol nem játszik és leginkább szemből nézzük.

(#56392) karmaresz válasza daniel2121 (#56391) üzenetére


karmaresz
senior tag

Előző hozzászóláshoz csatoltam egy linket még utólag. Esetleg vess rá egy pillantást. Nekem, szintén vegyes használathoz X900H lett a befutó, igaz, szeretném kihasználni a PS5 repertoárját is.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56393) daniel2121 válasza karmaresz (#56392) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi megnézem, annyi kis probléma van még a vásárlás előtt, hogy meg kell győznöm az asszonyt hogy ideje váltani 50collról már.

(#56394) karmaresz válasza daniel2121 (#56393) üzenetére


karmaresz
senior tag

Mondd neki, hogy két héten belül vissza lehet küldeni, ha nem válik be. A kicsomagolásnál lesz majd nagy "hűha, ez mekkora", de két-három nap, és ő is természetesnek veszi majd a nagyobb méretet. :)

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56395) vlevi válasza karmaresz (#56388) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eléggé forrás függő, hogy mennyire torzul a kép a VA panel képe oldalról nézve.
HD TV adasnal, pl Mozi+HD, hiába HD, de eléggé alacsony a reszletesseg, oldalról nézve hamar eltorzulnak a sötét részek. De jó minőségű, 4k, vagy nagy bitrataju FULL HD filme estén ez nem annyira feltűnő.

(#56396) kolosszus87 válasza daniel2121 (#56389) üzenetére


kolosszus87
senior tag

100k-t nem biztos, de pl. most 80k a különbség a 2 modell között. Legjobb áron idáig 430-ért volt a 65-ös XH95, annyit megért volna. Most sajna 450 a legolcsóbb helyen.
Amennyiben nem játszol, fontos a szélesebb látószög és nappali fényben is használjátok a tv-t akkor megérheti a felár. Meg azért úgy összességében komolyabb a képminősége az XH95nek, abban már X1 Ultimate chip felel a képmegjelenítésért, kontrasztosabb, fényesebb a kép...nagyon szépen kihozza a tónusokat. Plusz ott nem akkora gond a sávosodás mert van smooth gradiation funkció...míg az XH90-ből sajnos ezt kispórolták.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56397) daniel2121 válasza kolosszus87 (#56396) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké kivárok még, szerintem idén lesz még egy komolyabb leárazás karácsony előtt, van időm azért most sincs rossz tv-ém.

(#56398) egomus válasza kolosszus87 (#56139) üzenetére


egomus
újonc

értem, köszi :)

(#56399) Piftuka válasza szlacis70 (#56380) üzenetére


Piftuka
veterán

Ennyi pénzből nehéz megfelelő tévét ajánlani. Az alábbiak közül lehet érdemes választanod:

VA panellel
SONY 40WE665

SONY 50WF665 (Alza-nál most jó áron.)

IPS panellel
SONY 43WF665

SONY 43XG7005

"Aquila non captat muscas."

(#56400) Ati007 válasza DonDennis (#56379) üzenetére


Ati007
őstag

Elmentem az MM-be de sajnos itt a soroksáriba nem volt kirakva a 85"-os. Mondjuk a 75-ös mellett ott volt egy 65" így látszott a 10" különbség . Sajnos a 85 már sehol nincs raktáron így lehet megvárom a karácsonyi akciókat, talán lesz ugyan ennyiért mint most volt BF akcióban. :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.