Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Joshi válasza fiATHaLON (#56797) üzenetére


Joshi
titán

Kötve hiszem hogy Kodi tudna Dolby Visiont. De ahogy előtted írtam, Sony nem nagyon játssza le a DV tartalmakat. A pendrive-os és merevlemezes megoldás a legstabilabb, de a merevlemezek tápellátásáról gondoskodni kell. Vagy egy SSD.

[ Szerkesztve ]

(#56802) sting2


sting2
addikt

Sajnos, lehet hogy eljott az idő az Oledre váltásra
3 éve használom az XE90 - et.
Az utóbbi időben feltunt, hogy vagy a korom miatt (46) vagy csak a TV igen magas fényerő tartaléka miatt de én már " lefaradtam" a fenyeitol.
Az XDR csúszka alacsony állásban, a fényerő 8 értéken (HDR anyag esetén 42!), Local D. Közép, kontraszt 90, minden más ki.
Mégis a Game profilra lőtt SX konzol, PS4 Pro, valami kegyetlen világos, szinte minden releváns címnél..
.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56803) zsuri0 válasza dy_nmq (#56198) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Szia!

Kicsit elhúzódott, de csináltam felvételeket a Govee utólagos kamerás "ambilight" megoldásával valós filmekkel is. Ide-oda kapcsolgattam este a tévén és egy-egy jellemző adást felvettem. Bár a képminőség nem a legjobb, a lényeget lehet látni: erős színeknél viszonylag elfogadható, mosott színekkel nem boldogul. Ilyenkor jobb esetben a fehér fényerejét változtatja (ez egyébként nem rossz). Arra nincs válaszom, hogy időnként miért rak ki teljesen hibás színt is. Az biztos, hogy érzékeny a tükröződésre - pl. az alatta levő hangszóró fényes tetejét le kellett takarjam, egyébként folyamatosan bevillant a piros a bal alsó sarokban. Az sem ideális, hogy a tévénk a sarokban van és a merőleges oldalfal is visszaveri a fényt.

Vannak olyan filmek, hogy kifejezetten tetszik a működése, tényleg hozzátesz az élményhez, de volt már olyan hogy átállítottam statikus fehérre, mert idegesített annyit tévedett. Az biztosan jó, hogy a kép fényerejét tudja követni (pl. Vikingek), de távol van a Philips megoldásától. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha már csak annyit tud (ennyi pénzért), hogy a képhez hangulatban passzoló színt rak ki, akkor jó.

Minden felvételt úgy csináltam, hogy először 1 percet ment abban a módban, amikor a kép egyes részeit próbálja követni, utána még egy percet abban a módban, ahol az egész képből próbálja a domináns színt előállítani. Kivéve a Family Guy, ahol a reklám miatt leállítottam (a reklámoknál egyébként jó szokott lenni :-)

Itt vannak a korábbi tesztfelvételek is:

https://drive.google.com/drive/folders/1vqy8eBw3sb5u5LhB018dGhX7fL5D_aAc?usp=sharing

Ami még nem szeretek, hogy nincs saját távirányítója. Vagy telefon app vagy Alexa. Alexám nincs, a telefonon meg macerás, mert én nem tartom bekapcsolva állandóan a wifi-t és bluetooth-t, úgyhogy ha irányítani akarom akkor ezeket mind kapcsolgatni kell. Amúgy feltettem a tévére a saját appját, amivel szintén lehetne irányítani csak sajnos nincs optimalizálva a google tv-re és pl. nem forgatja el a képet ill. a tv távirányítóval sem lehet minden funkcióját kezelni stb.

Még nem döntöttem el, hogy megtartom-e, január 31-ig visszaküldhetem. Persze van sok más funkciója is, azt is hozzá kell gondolni.

(#56804) karmaresz válasza Joshi (#56795) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi!
Tegnap éjjel kutakodtam az XH900 menüjében, de ilyet sajnos nem találtam

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56805) salapp válasza sting2 (#56802) üzenetére


salapp
addikt

Megértelek. Azonban ha nem pénzhullámokon tempózol napi szinten, mint Dagobert bácsi, most van a lehető legrosszabb időszak (tévé) OLED vásárlásra.
Bár neked fontos a játék élmény, így a 400-ért nemrég kínált, azóta kifogyott 55GZ950 nem lett volna megfelelő, talán ugyanennyiért az AG8 igen..., most viszont elég béna árak vannak az ünnepek miatt. Újra normális árak a kora tavaszi pangásban és a nyáreleji kifuttató időszakban várhatók.
Ha addig együtt tudsz élni még egy referencia képű Sony LCD-vel, akkor szerintem várj még a váltással, pláne, ha 55-ös feletti képátlóra van igényed.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56806) sting2 válasza salapp (#56805) üzenetére


sting2
addikt

65" a minimum de akkor már 75" lenne a hosszú évek záloga.
Ebből jön is a dráma maga, ekkora méretben az Oled nekem már nagy falat.
A 75XH90 simán elég lenne nekem tudásban, kepminosegben, de ez a fényerő dolog lassan 1 éve nem hagy nyugodni.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56807) Joshi válasza karmaresz (#56804) üzenetére


Joshi
titán

Pedig ott van, csak ami elérési utat linkeltem akkor még Android 7 vagy 8 volt a tévémen. Az alábbi elérési út lesz jó az Android 9-hez. Amúgy minden le van írva a manualban. :B

Home gomb-> jobb felső sarokban Beállítás->Képi megjelenítés és Hangzás-> Rendszerüzenetek

(#56808) salapp válasza sting2 (#56806) üzenetére


salapp
addikt

Sejtettem:-)
Igen, így nem lesz egyszerű. Általános képminőségben eleve magasan van nálad a léc, és még méretben is növekedni kellene...
Az oledet valóban elég kellemes nézni, ha valaki nem rántja fel az oled fényerőt. Bár most tévézésre egy GT60-as plazmát is sikerült úgy belőnöm, hogy ne vibráljon nagy fényerejű képrészletek mellett sem és kellemes nyugodt legyen a képe, és este sem süti ki a fehér a szememet.
Nem hiszem, hogy sok alternatívád lesz 75-ös méretben az XH90 mellé, ha a földön akarsz maradni árban.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56809) Joshi válasza sting2 (#56802) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld lejebb venni a gammát. De az is lehet hogy a játékokon belül kell állítanod. Próbáld ki. Kizártnak tartom, hogy ne lehetne beállítani egy normál fényerőt. Ha pedig nem jön be a HDR, akkor kapcsold ki, természetesen játékokon belül.

(#56810) modflow válasza karmaresz (#56804) üzenetére


modflow
veterán

Te melyik országban élsz?

(#56811) katona84


katona84
tag

Sziasztok!
Végül megérkezett hozzám is az EMAG-os rendelésem. Pedig már letettem róla. :) De valószínűleg rájukszakadt a fél ország rendelése, nem hibáztathatom ezért őket.

A TV-ről. (55XH9096). Elvégezve az ajánlott beállításokat, le is teszteltem az este (4k HDR-ben) az 1917 című filmmel...hát nem semmi. Ennél a jelenetnél már kerestem az államat :

Le a kalappal a Sony előtt. :R
Illetve köszönöm nektek a vásárlási útmutatást!

Pár dolgot még nem sikerült kitapasztalnom, majd lehet fogok pár kérdéssel még dobálózni felétek. :)

[ Szerkesztve ]

(#56812) Derron válasza katona84 (#56811) üzenetére


Derron
aktív tag

Én ezt egy Edge ledes LG tévén néztem, hát borzalmas volt :D.
Melyik beállításokat alkalmaztad?

(#56813) katona84 válasza Derron (#56812) üzenetére


katona84
tag

A Guy Stuff-os beállításokat használtam. A vaksötét szobában nagyon bevált. :K

(#56814) Joshi válasza katona84 (#56813) üzenetére


Joshi
titán

Arra azért figyelj, hogy ha nagyon lesötétíted, akkor a sötét jeleneteknél buksz nem kevés részletet.

(#56815) katona84 válasza Joshi (#56814) üzenetére


katona84
tag

Kicsit csalóka a telefonos kép, mivel csak a világos részekre tudtam fókuszálni. De a lényeg átjön, ha olyan jelenet van, eltűnnek a TV határai, mint egy Oled-nél.
Többször kimerevített képnél ellenőriztem a kontrasztot/fényerőt, nagyon szépen látszanak a sőtétbe boruló falak részletei is.

[ Szerkesztve ]

(#56816) sting2 válasza Joshi (#56809) üzenetére


sting2
addikt

Nekem az a meglátásom, hogy az XE sorozat nagyon overkill lett a maga műfajában.
Az XDR, meg " maga az ördög" ebben a panelban. :Y

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56817) Joshi válasza katona84 (#56815) üzenetére


Joshi
titán

Jó tesztalany a Blade Runner 2049 az elején amikor bemegy a házba, ahol fortyog a fazékban a cucc, na ott a ház belül nagyon sötét, de a falon látni kell a képet is és úgy általában a részleteket.

(#56818) karmaresz válasza Joshi (#56807) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam sajnos csak ilyen van:

Nincs olyan, hogy rendszerüzenetek. Pedig direkt átváltottam magyar menüre is.
Ha valaki esetleg XH900 tulaj és megtalálja, megköszönöm! :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56819) karmaresz válasza modflow (#56810) üzenetére


karmaresz
senior tag

Még Magyarországon. :D

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56820) Joshi válasza karmaresz (#56818) üzenetére


Joshi
titán

Pedig valahol ott kell lennie. Olvasd el a használatit, vagy keresd meg a neten kulcsszavakra.

(#56821) Neoteric


Neoteric
addikt

Konzolosoknak hasznos lehet:
Sony XH90/ X900H Best Settings for PS5 & Xbox Series X Gaming

PSN: ne0teric_sAN

(#56822) Technoman válasza Joshi (#56820) üzenetére


Technoman
őstag

#56791karmaresz
Köszi a linket :R , be kellett állítani a képet.

Egyébként egyet kell értenem karmereszel. Nekem sincs ilyen "rendszerüzenetek" menüm. Belépve a "Sugóba" a kifejezésre 0 találat jött elő. Nem tudom, fontos-e, a legutolsó FW van fent.
Egyébként -ahogy mondod- lehet, hogy elengedem a DV "őrületemet" (végül is, ha jól tudom, a DV kompatibilis a HDR10-el, azaz HDR10-ben fogja megjeleníteni, ha nem kompatibilis az eszköz a DV megjelenítésére)
Egyébként találtam egy INFÓ gombot. Én külső playert használok (Minix Neo U9) és a "TV" gombot is erre konfiguráltam rá (HDMI4) Ha lejátszás közben megnyomom a TV gombot , sok minden mellett kiírja azt, ha az ép aktuális film HDR (HDR10).
A TV-vel maximálisan megvagyok elégedve. Csak egyetlen bajom van vele: túl nagy :C
Ezért megy vissza a falra, persze ehhez új állványt kellett vennem, jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#56823) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

Sony Bravia KDL-50WF665 tv-n milyen rendszer fut? tudja valaki? VA panelos,ha jól látom?!
Mennyire ajánlott vétel? Film,youtube,és tv nézésre keresek tvt.

Esetleg 4k-s Sony-ba tudnátok ajánlani VA panelosat, max 55"-s méretben?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#56824) karmaresz válasza Technoman (#56822) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi a visszajelzést. Akkor lehet, hogy mégsem én néztem be, mert végig kattintottam minden értelmezhető menüt, de nem találtam ilyen "rendszerüzenetek" beállítást.
Nekem egyedül akkor mutat egy a jobb felső sarokban HDR jelet, ha HDR (DV) tartalmú videót nézek.
A lentebbi képen éppen egy elméletileg Dolby Vision YT demo fut, de itt is HDR-t mutat.

Ahogy nézem, YT-on vannak olyan, DV, vagy HDR demók, ahol nem vált át HDR módba, hiába automatikus a beállítás. Persze simán lehet, hogy valaki egy SDR videót töltött fel HDR-re elnevezve.

Az info gomb néha tényleg ad értelmezhető plusz információt, de ahogy látom, nem minden forrásból.

Nem tudom milyen távolságról nézed a TV-t, de ha teheted és elfér, vegyél valami masszív csuklós falikonzolt. Az a fél méter, amit kinyúlik a falsíkból, sokat ad még a mozi hangulathoz, mikor nem tévéként, hanem kvázi "filmvászonként" használod. [link] :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56825) karmaresz válasza Neoteric (#56821) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szuper vagy! Köszi! :R
Itt csücsül az ágy alatt a PS5, de várja még a Jézuskát, hogy az betegye a fa alá karácsonykor.
:D

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56826) katona84 válasza Neoteric (#56821) üzenetére


katona84
tag

Huhh...hogy van a szekrényre rakva neki a TV. :D Nem ijedős a csóka. :O Köszi a linket!

(#56827) modflow válasza karmaresz (#56819) üzenetére


modflow
veterán

Csak azért kérdeztem, mert Magyarországon XH90 van tudomásom szerint, külföldön ugyan ez X900H és kíváncsi voltam melyik országban XH900. :)

(#56828) karmaresz válasza modflow (#56827) üzenetére


karmaresz
senior tag

Annyit olvasgattam amerikai fórumokat, hogy valamiért így rögzült. Remélem, nem okoztam senkinél törést miatta. :B :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56829) modflow válasza karmaresz (#56828) üzenetére


modflow
veterán

Nem, dejogy... csak XH900 az szerintem nincs sehol. :)
Azt hittem, ez valami spéci típus. :)

[ Szerkesztve ]

(#56830) karmaresz válasza modflow (#56829) üzenetére


karmaresz
senior tag

Így van, a kettőt X900H és XH90 ollóztam össze fejben. Sorry. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56831) modflow válasza karmaresz (#56830) üzenetére


modflow
veterán

Azt hiszem most péntejen lesz 3 hetes a tv-m, xh90 és valamiért zavarja a szememet.
Nem tudom nézni, csak egy spéci anno még monitorhoz vett ilyen-olyan szűrős szemüvegben.

Járt már valaki így?
Egyszerűen nem értem miért van ez. Nem tudom megmondani miért jobb szemüvegben, de érzem hogy úgy jó, nélküle nem. És nincs benne dioptria. :)

(#56832) Csandi válasza katona84 (#56826) üzenetére


Csandi
őstag

Miért ha lerakod a TV-t utána csúszkál? :B

(#56833) Neoteric


Neoteric
addikt

Megnéztem ezt a Kodi-t ha már annyira dicséritek. Hangsávot hogyan tudok rajta váltani? Se az audio gombra, se a subtitle gombra nem reagál, mint ahogy a deafult media playernél működik. :F

Illetve bezsákoltam egy külső SSD-t, hogy tuti ne legyen probléma a külső háttértárral. Akit esetleg érdekel, most jó árban van amazonon a Samsung T7 1TB, elvben szállítanak Magyarországra is: [link]

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#56834) Piftuka válasza Neoteric (#56761) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Használd sokáig jó egészséggel, és leld benne sok örömödet! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56835) Piftuka válasza sting2 (#56802) üzenetére


Piftuka
veterán

Én úgy gondolom, hogy éppen most nem éri meg OLED tévére váltani. Annak legalábbis, aki hozzád hasonlóan hosszú távra tervez a televízióval, semmiképpen.

A technológia elérte a korlátait, és pár éven belül várhatóan leváltja a QNED. (No, az valóban elképesztően jó tévék készítésére ad lehetőséget, ha hinni lehet az előzetes ismertetőknek.)

Hamarosan jönnek az újabb "Mini LED" tévék, több gyártó palettájáról is...

És várhatóan a Hisense és TCL kínálatában is lesz néhány igen jó LCD. Érdekes lesz látni azt is, hogy a SONY hogyan tekint majd a 9-es szériára, és mit hoz ki belőle 2021-ben!

"Aquila non captat muscas."

(#56836) Piftuka válasza t-joco (#56823) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden igaz rá, amit a 40WE660 kapcsán leírtam.

Főleg televízió adásokhoz és Full HD tartalmakhoz árkategóriájában nem találsz jobbat.

A maga kategóriájában hasonló minőségű, SONY által gyártott 4K tévéért sokkal többet kell fizetned.

"Aquila non captat muscas."

(#56837) karmaresz válasza modflow (#56831) üzenetére


karmaresz
senior tag

A gyári beállítások nekem is szemkifolyatósak már középtávon is, de mióta átállítottam mindent a Cnet-es link alapján, azóta nincs gondom.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56838) sting2 válasza Piftuka (#56835) üzenetére


sting2
addikt

Az idei CES vízválasztó lesz szerintem is mert nagyon sok dolog szintet lépett a TV fejlesztésekben, robognak a Konzol eladások, a számítógépes igények kezdtek el nagyon megjelenni - készülék vásárlásnál.
illetve, a film ipar mint követendő médium kissé háttérbe szorult szerintem, nameg, a HDmi 2.1 kérdés sem egy lefutott történet..
Ezért is sajnálnám ha ez a 75XH90 tavasszal nem jönne össze, pont a következő évek várható evolúciói miatt.
Kiváló " alibi" készüléknek tartom sok, sok, videó Game, kevesebb filmes használatra, kifutó áron.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56839) mano42 válasza Piftuka (#56835) üzenetére


mano42
aktív tag

Latom te is koveted a "Stop the Fomo"-t. Amugy egyetertek.

(#56840) ArGab válasza Technoman (#56822) üzenetére


ArGab
őstag

A DV és a HDR10 két tök különböző dolog. HDR tartalmaknál (UHD BD) kötelező támogatni a HDR10-et, de ez nem azt jelenti hogy a DV tartalmazza a HDR10-et is. Ez tudtommal 2 független adatként van ott. Hogy egy virágbolti változatban ott van-e mindkettő és egyáltalán hogyan kezelik ezt a különböző fájlformátumok és lejátszók az meg már egy teljesen másik kérdés.

(#56841) Technoman válasza ArGab (#56840) üzenetére


Technoman
őstag

Tudom, hogy két különböző formátumról beszélünk. Minden bizonnyal félreérthetően fogalmaztam, amikor a kompatibilitást említettem meg.
Én erre gondoltam:
"Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible"
(egy film speckójkából kiragadva, MediaInfo proggal)
Nekem ez azt mondja, hogy HDR-es playerrel ezt a filmet le lehet játszani, természetesen csak HDR 10-ben.
Nem jól gondolom?

(#56842) modflow válasza karmaresz (#56837) üzenetére


modflow
veterán

Nekem nem gyári beállításon van.
Nem a fényerő sok, hanem egyszerűen nem tudom.
Valami szemész tudna erre válaszolni, vagy nem tudom...
Az EX780-at is fura volt a plazma után, meg most az XH90 is az a szememnek.

Egyszerűen nem értem. :F

(#56843) 0629 válasza katona84 (#56811) üzenetére


0629
csendes tag

Szia! Szemezgetek én is ezzel a típussal. Megnéznéd nekem, hogy a PIP( kép a képben) ezen müködik vajon? Természetesen külső forrással. PAP-ról már hallottam, hogy müködhet, de ez sem szentirás. A Sony a távirányitóira még mindig nem fabrikálta rá a recall vagy valami hasonló nevü gombot, ami a két utolsó nézett csatorn a között ugrál? Elöre is köszönöm.

(#56844) modflow válasza 0629 (#56843) üzenetére


modflow
veterán

A két utolsó nézett csatorn a között ugráló gomb nekem van xh90-nél.

(#56845) karmaresz válasza modflow (#56842) üzenetére


karmaresz
senior tag

Talán a csúcsfények azok, amik irritálhatják a szemedet, akárcsak sting2nek.
Magam is plazmáról váltottam. Nagyon úgy voltam vele, hogy nehéz lesz meglépni a cserét, gondolkoztam oledben is, de mivel kevésbé vagyok film-, mint zenebolond, így nem tudtam megindokolni magamnak a horribilis árat. Méretben meg nem akartam visszalépni.
Bár a plazmának van egy utánozhatatlan természetessége, de azt gondolom, több ebben a készülékben a pozitívum, mint amennyit végül vesztettem. Szerencsére nekem nincs ilyen gondom, mint amivel te szembesültél.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56846) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék usb-ről filmet nézni egy KD-49XG8377 tv-n de sehogy sem akarja felismerni az usb eszközt. Mit nézhetek be? Formátumok támogatva vannak ahogy nézem. :F

(#56847) modflow válasza karmaresz (#56845) üzenetére


modflow
veterán

Az a durva, hogy az előző tv is LCD volt...
Remélem elmúlik, mert hosszú távon ezt nem lehet tolerálni.

[ Szerkesztve ]

(#56848) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Tavakly vásároltam egy KD-55X8196BAEP tv-t melyet garanciába májusban cserélt a Sony. A bal alsó sarokban sárgás folt jelent meg és sötét háttérnél elég zavaró volt. A cserélt tv most ismét ugyanott és ugyanezt csinálja, ismét jön majd a szerviz megnézni mi a helyzet. Ezek ilyenek vagy ha ismét cserélik akkor van esély kifogni egy jót? A Sony-nak mi a garanciális ügymenete ilyen esetben ha sokadig készülék is rossz?

(#56849) pauliboy23 válasza Pikkolo^^ (#56848) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nekem is ilyen van, csak 43”-ba, lassan egy éves, de nem tapasztaltam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#56850) ham_ válasza Technoman (#56744) üzenetére


ham_
tag

Hogyhogy nem pana lett az utód is? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.