Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Senior60 válasza kolosszus87 (#57700) üzenetére


Senior60
kezdő

A TV-mben még az "Ultimate" chip van ,remélem öt évig kihúzom vele,aztán jöhet a váltás.

(#57702) Wellin9 válasza kolosszus87 (#57700) üzenetére


Wellin9
tag

Jól értelmezem, hogy a 2021-es TV-be, megint terveztek egy teljesen új chipet ? Eddig legalább, ahogy nézem 2 évente újítottak, ebből kiindulva ,akkor nem igazán sikerülhetett túl tökéletesre az idei. Vagy szimplán a Sony se tudja igazán, hogy mit is szeretne.

(#57703) kolosszus87 válasza Wellin9 (#57702) üzenetére


kolosszus87
senior tag

A 21-ben debütáló új XR procik az X1 Ultimate-t váltják majd, ami meg 2018ban debütált. Az alsóbb szegmensben (pl. XJ80-as széria) megmarad majd az X1 4K HDR chip, az meg gondolom azt az új 3-ik genes X1-et kapja ami 2020-ban az XH90-ben debütált. A kérdés az, hogy mit nyújt majd az új XR chip az X1 Ultimate-hez képest... mert nekem az jön le, hogy a hdmi 2.1 és 8K miatt kellett belepiszkálni a procikba, mert a régi chipek nem voltak vele kompatibilisek, így módosítottak rajta. Valszeg ugyanúgy egybe lesznek építve mint az XH90 chipje, tehát nem lesz külön CPU+GPU, hanem egy erősebb módosított CPU fog végezni mindent. Nekem a bemutatókból az jött le h ugyanazokat fogja tudni kb. csak most hangzatosan át lesznek nevezgetve a funkciók.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57704) Senior60 válasza kolosszus87 (#57703) üzenetére


Senior60
kezdő

"A hdmi 2.1 és 8K miatt kellett belepiszkálni a procikba
Szerintem is.

Gondoltam hátha megkapja a tv-m is a 2.1-es frissítést de ,le kell mondanom róla sajnos.
A 8K nem hoz lázba.

Nagy durranás nem várható még a 2018-ashoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#57705) kolosszus87 válasza Senior60 (#57704) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Sajnos biztos nem fogja megkapni. X1 Ultimate nem kompatibilis a hdmi 2.1-el, sokak bánatára ezért jöttek csak hdmi 2.0-val a felsőbb kategórás Sony tv-k 2020-ban.
A vicc az egyébként, hogy még az új hdmi 2021es modellek sem fognak minden 2.1 feature-t tartalmazni, még az új XR chipes tévéknél is azt írják, hogy a VRR és ALLM funkciók majd frissítéssel fognak jönni! Ami azért gáz mert óriási felhördülés van most az XH90 miatt, mert beígérték a VRR funkciót frissítéssel és úgy néz ki visszavonták. Na most ezek után hogy bizzon az ember a Sony-ban ha az új 21-es tévéinél is csak frissítésben ígérik majd valamikor ezeket a funkciókat!? Elég nagy balfaszkodéásnak tűnik amit a Sony leművel ezzel az új technikával, mikor egy LG már 2019 óta meg tudja ezt oldani.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57706) Senior60 válasza kolosszus87 (#57705) üzenetére


Senior60
kezdő

A 2020 -asokban sincs benne :F
Mindegy is, ahogy említettem szerintem 4-5 évig elleszek ezzel. Az újgenerációs konzol meg amúgy is csúszni fog nálam, úgyhogy van idő.

(#57707) kolosszus87 válasza Senior60 (#57706) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nincs, 20as modellek közül egyedül csak az XH90 hdmi 2.1-es és ott sem teljes körű a támogatás, mint kiderült.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57708) Senior60 válasza kolosszus87 (#57707) üzenetére


Senior60
kezdő

Talán azokat még kijavítják valamilyen javítócsomaggal .

(#57709) Wellin9 válasza kolosszus87 (#57705) üzenetére


Wellin9
tag

Mondjuk, egyelőre, gyakorlatilag egyik gyártónál se igazán megy tökéletesen a VRR. Ettől függetlenül, azért irtózatosan kínos ez, mert a Sony-ak még egy konzolja is van, saját magukat szívatják ezzel.

(#57710) kolosszus87 válasza Senior60 (#57708) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Igaz, tegyük hozzá h a PS5 sem támogatja a VRR-t egyelőre, ott is csak ígéret h majd firmware-ben lesz, de ezek után ott sem kizárt h sose lesz VRR! Nekem valahogy az egész üggyel kapcsolatban az a gondolatom, hogy a Sony se PS5, se tv-k szintjén nem tartotta ezeket a funkciókat fontosnak és igazából nem is nagyon készült ezek bevezetésére... ami abban az esetben igaz is, hogy ha a játékok fix 30 és 60 fps-re vannak lockolva akkor nincs is szükség VRR-re. Viszont mivel a konkurens Xbox támogatja a VRR-t és a rivális tv gyártók is erősen nyomatják ezeket a funkciókat, így a Sony is kénytelen-kelletlen belemenni ebbe a játékba, bele lettek kényszerítve, de mivel ők nem készültek erre ezért ilyen ad-hoc kapkodás és bénázás jellemzi ezt az egész dolgot.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57711) Senior60 válasza kolosszus87 (#57710) üzenetére


Senior60
kezdő

Állítólag működik a PS5 -ön a 120fps sőt több is :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57712) kolosszus87 válasza Senior60 (#57711) üzenetére


kolosszus87
senior tag

120 fps működik persze, de a VRR az más: az a változó frissítési frekvenciát jelenti. Olyan mint PC-nél, illetve PC monitoroknál a Freesync és a G-sync támogatás. Tehát mondok egy példát: Van egy játékod, ahol mondjuk nem stabil az fps számod és 40-60 között ingadozik a frame játék közben, tehát beérsz pl. a játékban zsúfolt városrészre és a 60 fps-t nem tudja tartani a játék, leesik mondjuk 45-re, ilyenkor érezhetően a játék simasága megszűnik, mert apró akadozásokat fogsz tapasztalni, vagy képtörést, mert a tv-d továbbra is 60hz-en fogja pumpálni magából a képet. Ha van VRR a tv-ben és a konzol is támogatja, akkor a tv követni fogja a játékban az FPS ingadozást és ilyenkor 45 fps-nél a tv is 45hz-en fog menni, magyarán kiküszöböli az ilyen eseteket és simább játékélményt kapsz. Na ez a funkció nincs még benne a PS5-ben, míg az Xbox tudja és ez az a funkció amit ígértek, hogy frissítéssel belekerül majd XH90 tv-be, de most a Sony szépen visszakozott ettől és mégse teszi bele. Valszeg azért nem fogja megkapni mert a tv procija nem elég erős és nem tudnák jól megvalósítani, de eddig ezzel reklámozták a tv-t, sokan többek között emiatt a funkció miatt is választották ezt a tv-t. Elég gáz ez egy olyan óriás cégtől mint a Sony, minek ígérgetnek valamit a potenciális vásárlóknak, ha nem is biztosak benne h megtudják valósítani, emiatt nagyon sokan átverve érzik magukat.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57713) Violka2016 válasza kolosszus87 (#57712) üzenetére


Violka2016
tag

Én pl pont a 65XH90 "leárazását" várom, BF-kor hülye módon nem vettem meg 350-ért, de lehet hogy jól tettem. PS5-höz vettem volna ezt a típust konkrétan a VRR és a 120 Hz miatt... Lehet, hogy beérem az 55-ös BX-el vagy CX-el így... :( Elég nagy blama azért ez a Sony részéről főleg az a necces tényleg, hogy akik már megvették a beígért update tudatában pofára esnek vele (már akinek számít a VRR), mondjuk ez a TV még így is nagyon jó...

(#57714) karmaresz válasza kolosszus87 (#57712) üzenetére


karmaresz
senior tag

Még mindig azt mondom, hogy várjunk azzal a kijelentéssel, hogy kihátrált-e ebből a Sony. Tegnap volt egy újabb Stop the FOMO videó a témában, aki, nevével ellentétesen pont nagyon benne akar lenni a dolgok sűrűjében és egyelőre inkább csak gerjeszti a flame-et.
Amit tudunk:
- egy amerikai oldalról lekerült a VRR és az ALLM támogatás - európaiakról egyelőre nem
- gy chat-es kérdésre az egyik diszpécser azt mondta, hogy főnöke szerint nem lesz benne a VRR és az ALLM.
Ez a kettő, amire most mindenki építi az elméleteket.

Persze nem azt jelenti, hogy ez végül nem fog bekövetkezni, de FOMO nagyon leegyszerűsíti a dolgokat és rájátszik most erre a hullámra. Nem számol azonban azzal, hogy sok százezer XH90/X900H-t adhattak el azért mert ár/teljesítmény arányban ez tűnt az optimális modellnek az új konzolokhoz. Aki pedig emiatt vette az joggal kérhet full refound-ot, akkor is, ha a konzol sem támogatja azt még jelenleg.

Nézzük a jó oldalát. Ha igaza lesz FOMO-nak és a többieknek, úgy bárki, aki ebben érintett, joggal kérheti a teljes kompenzációt, vagy a cserét egy idei modellre. Ha pedig nem, nos akkor lesz egy VRR és ALLM képes tévénk -remélhetőleg nem úgy, mint a Samsung modelljei-.
Addig meg használjuk az egyébként jó kis tévénket, amíg ez el nem dől hogy miként is alalkul ez a helyzet. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57715) kolosszus87 válasza Violka2016 (#57713) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nekem 65-ös XH90 van, 8 éves alsó-közép kategóriás Pana plazmámat cseréltem le rá. XH90-el léptem be a 4K korszakba. Gyerek korom óta konzolozom, PS5 beszerzése is evidens számomra, Sony tv-k képminőségét és mozgásmegjelenítését mindig is szerettem. Novemberben vacilláltam az XH90 és az XH95 között, végül a PS5 miatt és az extra játékos funkciók miatt, na meg nyilván az olcsóbb ár miatt is inkább az XH90 mellett döntöttem. Összességében azt tudom mondani, hogy igen, ez egy nagyon jó ár-érték arányú tv, nagyon jó képminőséggel és jó általános felhasználásra (film, játék,stb.), szóval egy igen korrekt modell. Megérte az árát, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott kicsit a VRR elkaszálása miatt (4K 120hz-et megkaptuk, bár ott is voltak akik homályos képre panaszkodtak, ezt javították, sztem nincs vele gond), mert hát mégis csak ez volt a reklám dumában...és ez is beleszámított a döntésbe, még akkor is csalódott vagyok ha a PS5 esetében nem is feltétlen lesz nagy jelentősége a VRR-nak. Aki meg PC vagy esetleg Xbox miatt választotta ezt a tv-t, még inkább morgolódhat...bár ők magukat is becsapták picit, mert a Sony PS5 kész tv-ként és nem Xbox vagy PC kész tv-ként hirdették az XH90-et.
Simán megértem, ha inkább LG oledre mész, bár én azt tanácsolnám inkább a CX-et válaszd...oled topicba is sűrűn benézek és a BX-ben sokan csalódtak. CX-hez képest elmarad képminőségben és főleg mozgásmegjelenítésben.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57716) kolosszus87 válasza karmaresz (#57714) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Semmi sem 100% még, de már én is azt mondom egyre nagyobb az esélye, hogy így lesz. Már nem csak a Fomo csóka tolja ezt. Egyre jobban fel van kapva a dolog, whisper status is foglalkozott az üggyel, ő azért egy elég higgadt, korrekt fickó. A Sony is nagyon mélyen lapít, pedig nem egy levelet kapott már neves tesztelőktől is. Meglátjuk, mondjuk azt mondom inkább ne legyen VRR, minthogy hardveres korlátok miatt valami szarul működő, képminőséget rontó vacakkal szúrják ki a szemünk.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57717) Violka2016 válasza kolosszus87 (#57715) üzenetére


Violka2016
tag

Igen, ahogy néztem a tökéletes választás lenne / lett volna az XH90... Még kicsit kivárok vele, hogyan alakul ez a VRR dolog. Persze egy 65CX lenne az igazi, de nem akarok annyit áldozni egy TV-re, az 55-ös nekem kicsi...

(#57718) Senior60 válasza kolosszus87 (#57712) üzenetére


Senior60
kezdő

Akkor olyanok,mint a CD PROJEKT RED :Y

(#57719) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

FOMO most feltett egy új videót amiben egy lehetséges variációt vázolt fel. Ami biztos, hogy az USA-ban január 5-én a Sony honlapjáról törölték az XH90 esetén a VRR és ALLM támogatást és az ottani ügyfélszolgálat is azt mondja az érdeklődőknek, hogy visszavonták ezt az opciót. A világ más tájain, pl. EU-ban meg Ausztráliában továbbra is fel van tüntetve ez az opció és az ügyfélszolgálatok azt mondják, hogy jön a frissítés. Lehetséges, hogy mivel az USA az XBOX hazája ezért a félreértések elkerülése miatt vették le. Nincs kizárva, hogy fog tudni VRR-t az XH90, bár nem a klasszikus értelemben vett VRR-t hanem valami egyedi szabványt ami csak PS5-tel tud majd együtt működni, Xbox-xal és PC-s videokártyákkal nem...ebben lenne logika, mert már hónapokkal ezelőtt is rebesgették, hogy a PS5 kompatibilitás érdekli csak a Sonyt a tv-inél és PS5 kész tv-ként lett meghirdetve a modell, nem volt szó általánosan más platformokról. Szóval igazi káosz az egész, jó lenne valami hivatalos nyilatkozat a Sony részéről.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57720) syler123 válasza kolosszus87 (#57719) üzenetére


syler123
veterán

Én is most néztem meg, érdekes lenne, sőt simán elképzelhető. Mindenesetre én teljes mértékben elégedett lennék, mivel semmi szükségem az MS konzoljára a PS5 mellett... Nagyon remélem, hogy legalább ezt meglépik, mondja ugye, hogy ismeretlen forrás állítja ezt, remélem van annyira megbízható ez a forrás, hogy lehessen hinni neki.

Eddig számomra ez a legjobb opció. Hivatalosan szerintem semmit nem fog közölni a Sony...

Teszem hozzá, hogy 250-ért nem fogok tudni venni jobb tv-t, az én műsornézési szokásaimhoz nem jó az oled, van hogy úgy felejtem, megállítva a videót stb... Nem nekem való. A képminőséggel elégedett vagyok, szóval mindenképpen maradni fog.

[ Szerkesztve ]

(#57721) vlevi válasza Violka2016 (#57713) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én pl pont a 65XH90 "leárazását" várom,"
Tegnap még akciós volt az 55XH90 (305ezer), mára sikerült kipüfölnöm a helyi, szerződött szerviztől (aki nem hivatalos Sony márkaképviselet), hogy ugyanmár vigyék el az októberben bejelentett pixelhibás tévét, és adják ide az utalványt.
A MM-ban az utalvány bemutatása után visszaadták a pénzt KP-ban, merthogy MM Webshopos vétel volt.
Persze, hogy ma már 370-ért, nem akciósan van kirakva a MM-ban az XH90 :(
Annyiért nem hoztam el.
Úgyhogy most van pénzem, meg egy szép nagy üres darab fal, amit nézhetek, amíg valahol nem jóárasítanak egy legalább 55"-os TV-t, amit érdemes megvanni.
Mert nagyanyámnak biztos jó lenne bármelyik full fapad 65-ös is, olcsó pénzért, de én nem szeretnék belefutni a cumiba.
Az a szar, hogy a MM-ban kiállítva mindegyik TV szépnek néz ki, képtelenség megmondani róla, hogy valós körülmények között milyen lesz.
Pl. IPS panel. Fogalmam sincs, hogy mennyire lenne nekem jó a VA helyett az IPS, mert sosem volt még IPS paneles TV-m.
Azt tudom, hogy a monitorom IPS-es, és azon valahogy mégse jönnek ki azok a kontrasztok filmnézés közben, mint amit a TV tudott. De az mégiscsak egy monitor, nem egy TV.

(#57722) Wellin9 válasza kolosszus87 (#57719) üzenetére


Wellin9
tag

Hát ,ha tovább szeretné szívatni magát a Sony és gyakorlatilag elásni magát a piacon ( legalábbis, egy igen lényeges szegmenst el tud veszíteni, ezzel a húzással ), akkor akár megteheti, ezt is. Mondjuk azt sokan nem vették észre, hogy szimplán az USA / Kanada oldal, azt mutatja, mit tud pillanatnyilag a TV, nem azt, hogy mit fog. A héten vagy így vagy úgy, de ki fog derülni, nem húzhatja tovább a dolgot a Sony.

(#57723) karmaresz válasza kolosszus87 (#57719) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ez nagyjából arra rímel, amit én is mondtam két napja: nem akarnak az MS-nak muníciót adni, sőt, ha ez szándékos annál is keményebb lesz.
Én azonban ezt nem feltételezem, hiszen nem egyeduralkodók TV fronton, van hova nyúlni, ha a Sony tévék, vagy speciel az XH90 nem működik a Series X-szel. Szinte biztos, hogy folyamatosan tesztelik mindkét konzolt, meg a további házimozis eszközökkel való használhatóságot.
Mivel gyakorlatilag nincs egyetlen 2020-as készülék sem a piacon, amelybe hibátlanul került be a hdmi 2.1 -igen, még az LG-nél sem áll rendelkezésre a teljes sávszélesség-, így számomra elég valószínű, hogy mindenhol hekkelgetni kell. Simán lehet, hogy valamiért nem kompatibilis az XSX-szel a mostani VRR implementáció. Lehet, hogy nem Sony hibájából, hanem ott, a konzolon nem stimmel valami. Arra meg ugye nem tudnak kompatibilis firmware-t fejleszteni.

Wellin9: nem hiszem, hogy el akarná veszíteni a Sony az XBOX tulajokat, de arra nem tudnak új fw fejleszteni, ha az implementáció ott sem felel meg a hivatalos szabványnak.
A körmömet ugyan nem rágom le, mert "legrosszabb" esetben idővel becserélem az XH90-et egy idei modellre, ha annak nincs valami extra hátránya, de a sztori kibontakozása mindenesetre izgalmas lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57724) Violka2016 válasza vlevi (#57721) üzenetére


Violka2016
tag

Az igen... 370.00-ért... MM nagyon elvan szállva árban akkor... 250.000 ért ment ez a TV. 375.000-ért meg már van oled is 55 colban. Lemenne 370.000 alá a 65XH90 már rendelném is plusz Sony garanciával... Nem tudok dönteni... :(

(#57725) Wellin9 válasza karmaresz (#57723) üzenetére


Wellin9
tag

Persze az okokat értem, nekem csak az nem fér a fejembe még mindig, hogy pontosan tudták még akár évekkel ezelőtt is, hogy mikor fog kijönni a PS5, és képtelenek voltak normálisan implantálni azt, amivel kb. reklámozták a konzolt. Mondjuk nem csak ők, ezt aláírom, de a többinél legalább néhány része rendesen működik, itt meg a 4k120 se. Őszintén nem tudom mi történik náluk, de nagyon nagy zavar van most arrafelé, de hát innen szép nyerni.

(#57726) karmaresz válasza karmaresz (#57723) üzenetére


karmaresz
senior tag

Most megnéztem a videót is.
Hááát, nekünk itt, magánemberként egy fórumon semmi nem drága, de ő, kvázi influenszerként, bármi hivatalos forrás nélkül olyan következtetéseket von le, hogy nem győzöm kapkodni a fejemet. Kedveltem eddig és remélem, visszatér a régi FOMO, mert ez mostanra már elég bulváros lett. Talán nem véletlen, hogy Vincent Teoh nem akart ebbe eddig belemenni, pedig biztos, nála is összeér néhány infó az ügyben. :U

De akkor már még egy gondolat:
Az kizárt, hogy az ok ennél triviálisabb és az USA, valamint az EU modellek más batch-ből kapták a hdmi vezérlő chipeket? Gondolom, van köztük más eltérés is az elnevezésen kívül.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57727) kolosszus87 válasza vlevi (#57721) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Éppenséggel tudok neked ajánlani az XH90 helyett jó ár-érték arányú alternatívát: Hisense U8QF
Sztem baromi jó képminősége van, FALD Qled, 120hz...lényeges dolgok benne vannak, bizonyos szempontból még felül is múlja az XH90et (jóval több FALD zónája van, pontosan 132 és fényerőben eléri a 1200 nitet, így a HDR hatás jóval látványosabb mint az XH90-en, mozgásmegjelenítésben viszont valamelyest elmarad a Sony-tól, abban Sony, Panasonic a legjobb). 55"-os 270 körül van, a 65"--os meg 320ezer!
Vincent Teoh-nak is tetzsett: [link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57728) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy az XF9005-ös Sony-m még mindig 8.0-ás androiddal fut és hiába nyomok a frissítésre azt írja, hogy a legújabb van fent?

Köszi,
T

(#57729) ArGab válasza Torry (#57728) üzenetére


ArGab
őstag

Attól, hogy nem szokták azonnal kiengedni minden készülékre. Általában szokott lenni pár hónap mire OTA-n keresztül is mindenkinek elérhető. Ha mindenképpen szeretnéd most a frissítést, USB-s út a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#57730) Torry válasza ArGab (#57729) üzenetére


Torry
addikt

Áhh vagy úgy.
Akkor szerzek egy usb-t, köszi szépen!

(#57731) vlevi válasza kolosszus87 (#57727) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bele olvastam a prohardveres tesztbe, hát, kapott hideget, meleget a hisense, szóval nem tudom.
Sony központi szalonban [link] most 330ezer az 55xh9096, itt a legolcsóbb. Black friday-ben volt ez 280 is, sajna arról lemaradtam, nem mertem belemenni abba, hogy akkor megveszem, és talán majd lesz valahogy. Utólag persze könnyű okosnak lenni, ha tudom, hogy ennyire egyszerűen visszaadják a pénztárnál az xe85 árát, akkor gondolkodás nélkül megvettem volna novemberben az xh90-t.

(#57732) Wellin9 válasza vlevi (#57731) üzenetére


Wellin9
tag

Black Friday-en volt 250 is, ha nem annyira sürgős én a helyedben várnék vele egy kicsit, szerintem lefog ez még menni 300k alá, főleg, hogy sok helyen nincs raktáron most, még azért messze vannak az új tv-k, hogy ne jöjjön még egy szállítmány.

(#57733) vlevi válasza Wellin9 (#57732) üzenetére


vlevi
nagyúr

Remélem is. 300 környékén már megvennem.
Remélem valamennyi időt kibírok Tv nélkül, a mai napot valahogy túléltem :)

(#57734) Lupus70 válasza kolosszus87 (#57727) üzenetére


Lupus70
csendes tag

"Éppenséggel tudok neked ajánlani az XH90 helyett jó ár-érték arányú alternatívát: Hisense U8QF"

Egyetértek. Ár-értékben nagyon erős tv. Ha a proci és a szoftver jobb lenne, talán már bevállaltam volna én is.
Én még lehet megvárnám a TCL OD Zero C825 Mini Led árát....

[ Szerkesztve ]

(#57735) ginola válasza kolosszus87 (#57727) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos a sötét részek nem kellően részletesek azon a tv-n, a képe sem túl homogén és ugye a mozgás..., de annyiért......

(#57736) kolosszus87 válasza Lupus70 (#57734) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem valószínű, hogy az a TCL egy olcsó darab lesz, még akkor sem ha a TCL erőssége pont a kiváló ár-érték arány. Arról nem beszélve, hogy itt EU-ban a TCL elég korlátozott kínálattal rendelkezik, legjobb modelljei nem értek el ide...Pl. a 2020-asTCL modellek közül az egyik legnépszerűbb modell az USA-ban az R635 volt, ami kb. az XH90 kategóriájú tv volt még olcsóbban és már mini ledekkel rendelkezett, nálunk nem volt kapható. A másik, hogy ennek a középkategóriás R635-nek is már 8K-s lesz 2021-es utódja a hírek szerint, ami sztem egyelőre inkább hátrány, mint előny.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57737) syler123


syler123
veterán

Elvileg most ott tartunk, hogy lesz vrr, sőt már van is :D A Sony sajátja ás csak ps5 és xh90 között működik. Érdekes, majd letöltöm hétvégén a fortnite-ot, arról tudom, hogy tud 120hz-et, meg talán le is tud esni a képkockaszám, akkor fogom látni a screentearing-et, ha van.

(#57738) kolosszus87 válasza syler123 (#57737) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Hmm...honnan az info, hogy már van is?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57739) syler123 válasza kolosszus87 (#57738) üzenetére


syler123
veterán

Innen, visszább is tekerhetsz, előtte van a kérdés.

Mondjuk most meg xh950-öt mond az öreg, amikor a spec vrr-ről beszél. Hát már a fene se tudja mi van. De valószínűleg lesz vrr és eléggé elcseszte, aki ez miatt vitte vissza a tévét...

[ Szerkesztve ]

(#57740) Wellin9


Wellin9
tag

Kár ezekről spekulálni, most már mindenki egy kis figyelemre vágyik, azért mond hülyeséget. Meg kell várni a hivatalos indoklást, addig meg várni

(#57741) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg küldeni pár olyan képet, ahol XH9000 esetén várható a blooming?
YT-ről pl Dimming test videóról, de igazából elég lehet akár szintén a YT kereső fülén/oldalán levő kép (sötétszürke háttér viszonylag kevesebb ,,ikonnal" szöveggel)
Megnéztem ma egyet 75"-ban és hááát mivel ezen a téren dicsérő szavak nem jutnak eszembe (a színkezelés/használat, mozgásmegjelenítés pazar, droid is tetszett), így csak arra lennék kíváncsi, hogy ez szintén panel lottó?
Kisebb méretben lehet kevésbé szembetűnő, ezt nem tudom.
Érzésem szerint, mivel FALD-os, így talán nem a lottó függvénye főleg, hogy pl a YT kereső fülén konkrétan négyzetes formában volt jelen a blooming és egy pl sima DLED esetén az esetleges gagyi összeszerelés miatt szivárgás, felhősödés szokott lenni a probléma, de javítsatok ki ha rosszul gondolom.

(#57742) syler123 válasza Gino20 (#57741) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Nekem csak 55"-os van, de százszor inkább blooming-os fald ledes, mint blooming nélküli sima. Amúgy meg ha nem tetszik a blooming fogod és kikapcsolod a fald részét és olyan lesz, mint bármelyik másik lcd...
Vannak bizonyos szituációk amikor látszik, de nem vészes, én megszoktam.

(#57743) Gino20 válasza syler123 (#57742) üzenetére


Gino20
őstag

Világos :) Alapvetően nekem sem célom Edge vagy sima DLed csak FALD tekintetében legalább az lenne az elvárásom, mint a mostani FALD-os készülékemen, mindezt úgy, hogy pl a fekete rovására nem akarnám ezt kikapcsolni, de sajnos a ma látott 75XH9000 ezt messze nem hozta :( és ezért is lennék kíváncsi, hogy másnál milyen.

(#57744) karmaresz válasza Gino20 (#57741) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha szintetikus teszteket nézel, akkor bizony látszik a mindössze 32(?) dimming zone.
Filmek közben nálam a netflix feliratai okoztak bloom-ot, de miután átállítottam, hogy ne hófehéren vakítsanak, azóta nincs vele gondom. PS5 mellett a sötét háttér előtt megjelenő apró és világos töltési animációk okoznak még ilyet, de játék alatt nem találkoztam hasonlóval. Mindkét esetben HDR, vagy DV mellett, éjjeli, sötét térben használatnál feltűnő inkább a jelenség.
A helyes és akkurátus képbeállítás sokat segít egyébként ezen a téren, de ez a tévé sosem lesz olyan, mint egy oled. Ebben az árkategóriában azonban szerintem nem találsz olyan LED tévét, ami látványosan jobban teljesítene úgy, hogy máshol meg ne vérezne el az XH90-nel szemben.
Nálunk mindenki imádja a családban a tévét, de ha tökéletes, blooming mentes élményre vágysz, akkor inkább oled, vagy a 21-es mini-led modellek lehetnek megfelelőek számodra -nem tudni, mennyivel magasabb áron-.

Az áruházi bemutató módhoz azért mindenképp többre, jobbra képes a megfelelő képbeállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#57745) Gino20 válasza karmaresz (#57744) üzenetére


Gino20
őstag

Bújtatottan csak annyit írtam, hogy készülékem, mert a sony topikban nem biztos, hogy jó ötlet :) , de valójában a samu Q70R-el megtaláltam azt a TV-t, ahol talán csak szintetikus teszteknél látható éppen-éppen a blooming, mindezt olyan képbeállítással, hogy például sötét jeleneteknél abszolút nem érzem a részletek elvesztését. Mondhatnám úgy is blooming-nak nyoma sincs, de közben a ,,kalibrálást" követően nyújt egy nagyon látványos képet jó kontrasztal, feketével, színhasználattal.
Nem akartam ennyire részletezni, nehogy vitát szítsak :) , de sajnos 75XH9000-nél nem csak teszt videón hanem pl egy a számomra ismeretlen HDR videónál (vagyis nem tudtam hol számíthatok ,,hibára") is sajnos azonnal feltűnt több ponton is a blooming és hát HDR-t kapna bőven.

Tudom-tudom ha annyira jó a Q70R akkor minek váltanék :) ? Jó lenne nagyobb képátló és Dolby Vision támogatás plusz tetszetős az android.

Ha ez tényleg ilyen, akkor lehet marad a várakozás pl a TCL Quantum dot-os mini LED-re akár sok száz LD zónával szerelve [link] persze ha EU-ba is hoznak belőle, igaz ár tekintetében nem számítok sok jóra...vagy még pár évig marad a mostani TV.

Azt tudom, hogy OLED lenne a tényleg IGAZI, de 75 vagyis 77"-ban 1.3 milliónál kezdődik, ami messze meghaladja a lehetőségeimet.

(#57746) Wellin9 válasza Gino20 (#57745) üzenetére


Wellin9
tag

Azért a panel lottónak itt is van jelentősége, ha bemész egy xh90-re fókuszáló fórumra, van akinél nagyon jelentős a gond, valakinél kevésbé. De az igaz, hogy tökéleteset nem fogsz találni, aki meg erre nagyon érzékeny, az amúgyis a hibát fogja először megkeresni. Olednél is rendesen megy azért a panel lottó, csak az meg más miatt :D

(#57747) kolosszus87 válasza Gino20 (#57745) üzenetére


kolosszus87
senior tag

65 XH90-em van, blooming egyáltalán nem zavaró rendes tartalom megtekintésekor, pedig közepes local dimming beállításon használom, kb töltőképernyők és hasonlók ahol feltűnő, de az meg nem izgat, sokan meg high beállításon használják a local dimminget, úgy a jelenség csökkenthető. Összeségében igen, kevés a FALD led zóna a XH90-ben, ebből a szempontból még az XH95 sem sokkal jobb, de a Sony rendszere legalább precíz. A 19-es Q70R meg egy jó tv, hasonló képességű mint az XH90...a helyedben már nem váltanék most, megvárnám a gyártók 2021-es tévéit, hátha lesz köztük valami tényleg jó vétel.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#57748) modflow


modflow
veterán

Sony support:
"Köszönjük, hogy felvette velünk a kapcsolatot.

Tájékoztatjuk, hogy érdemes a Beallitások/Kép és Hang/ Audió kimenet/ Digitális audio kimenet lehetőséget PCM-re állitani."

Ha így teszek, akkor szerintetek lesz az erősítőn pl. Dolby Digital, vagy Dolby Atmos?

(#57749) modflow válasza modflow (#57748) üzenetére


modflow
veterán

Ja amúgy hogy, ha inaktív???

(#57750) Gino20 válasza Wellin9 (#57746) üzenetére


Gino20
őstag

Értem és köszi az infót. Tökéletes tudom nem létezik :) .
E tekintetben Én lennék a legboldogabb ha ,,rosszabb" lenne a szemem, de sajnos keresés nélkül is látom. Ez esetben val marad a várakozás, mert pl Q70R-el kb azonos Q80T-re nem érzem a pezsgést csak azért, hogy 10"-al nagyobb képátlót kapjak (a 85" meg sajnos most szintén nem elérhető számomra plusz akkor is maradna a DV hiánya).

Egyre inkább csak a várakozás marad, aztán majd kiderül.

OLED-nél lottó? Nem vagyok jártas a témában, de általánosságban azt gondolnám, hogy az OLED az OLED és nem igazán kellene léteznie olyan szintű különbségnek, mint LCD-ben ahol aztán tényleg van belépő - közép meg felső kategória meg Edge - DLED - FALD főleg, hogy szinte mindenkinek az LG adja. Persze a vasban, a képfeldolgozó processzorban, algoritmusokban gondolom gyártón belül is lehet esetleg nagyobb eltérés, jobb mozgásmegjelenítés, de azt gondolnám, hogy pl natív 4K 60p esetén szinte ugyan azt nyújtják, de gyanús, hogy rosszul gondolom :) .
Na majd egyszer hálóba kisebb méretben lehet benevezek egyre, de ez másik topik :)

kolosszus87:
Értem, köszi a tapasztalatot. Egyre inkább az a konklúzió, hogy számomra nem ideális vétel és ahogy Te is írod / Én is egyre inkább gondolom, valószínűleg marad a várakozás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.