Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) modflow válasza kolosszus87 (#56450) üzenetére


modflow
veterán

Azt is olvastam külföldi fórumokon, hogy lehet hogy egy későbbi firmware-el beteszik xh90-be a smooth gradiaton -t.
Erre van esély?

(#56452) semetka válasza kolosszus87 (#56450) üzenetére


semetka
őstag

Igen, elmossa a részleteket. Ezért kapcsoltam én ki mikor ezt megtudtam.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56453) kolosszus87 válasza modflow (#56451) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem...ezt nem lehet megjósolni.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56454) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

XH90 tulajdonosoknak ajánlanám, hogy tanulmányozzák a CNET tesztjében levő képbeállításokat: [link]
Nekem ezek jobban bejöttek mint a 40 perces videóban elmondottak. A legfőbb gond a 40 perces videóban előadottal a 0-ás gamma, az én 65-ös XH90-em esetében rá kellett jönnöm, hogy ez túl magas. Gyanús volt eddig is, mert 0-ás gammán már a fehér képeken veszítettem részleteket és enyhe fátyolosság volt a képen, ezt legjobban Az aljas 8-as filmnél lehet látni ahol a sok a havas jelenet. Meg úgy kb minden filmnél látni lehetett h túlzás a fehér szín ereje.
A képélességből is érdemes levenni az 50ről ,ez is bejött, mivel a magas élességű 4k és FHD tartalomnál nincs szükség képélesítésre, viszont a szar minőségű videóknál meg igen hasznos ha elmossuk kicsit a képet mint a sok képhibát bambulni. Szvsz, idáig ezek a legjobb beállítások amivel a leginkább azt a képet kaptam amilyennek lennie kell, van műszeresen kalibrált monitorom így ahhoz mérem.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56455) karmaresz válasza kolosszus87 (#56454) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi! Ha belaktam kedden, ezzel fogom először megpróbálni.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56456) PrinceHerceg válasza Willhunting (#56435) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egyáltalán nem CPU függő volt a dolog! Vmibe beteszik, vmibe nem! ;)

(#56457) istvan170 válasza istvan170 (#56331) üzenetére


istvan170
aktív tag

Erre valaki? #56331

(#56458) kolosszus87 válasza istvan170 (#56457) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Teljesen mindegy sztem miről netflixezel...Tv-ről egyértelműbb a dolog ha már a tv is tudja.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56459) karmaresz válasza kolosszus87 (#56458) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha bármit is számít a véleményem, én is így gondolom, mint kolosszus87. Egy plusz kábel azért sosem javít a jelen, valamint ha mégis kikapcsolod addig a Mac Mini-t úgy segítesz a pénztárcádon és véded a síró jegesmedve bocsokat. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56460) saeed8


saeed8
csendes tag

Sziasztok. Kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy XF9005-ös tv-m és egy ideje adódott vele egy kis gondom. Android 8 - 6.6575-es firmware-re való frissítést követően jött elő ez a zavaró probléma.
Filmeknél is, de játékoknál vehető észre leginkább. Xbox one x-et használok, a tv játék üzemmódban, motionflow kikapcsolva. Idáig rendben volt, de a fent említett firmware telepítése után megváltozott a mozgás. Leginkább úgy észrevehető, ha például a játékban a karaktert látom, vagy épp autós játékban az autót, ide-oda fordulásnál nagyon darabos lett a mozgás. A körülöttem lévő táj annyira darabosan mozog, hogy szinte már vibrálásnak mondanám, még nézni is kellemetlen. De igazából bármilyen animációs mozgásnál észrevehető ez a jelenség.
Filmeknél is látható ez pedig úgy van a beállítás mint az előző firmware-nél. Ráadásul a filmeknél nem kikapcsolt állapotban van a motionflow.
Ma feltettem az Android 9-et, de nincs változás ilyen téren.
Játék üzemmódban a motionflow-nak két opciója van, ki és egyéni. Csak az a gond, hogy egyéniben csak a tisztaság elérhető, az egyenletesség nem. Esetleg választok más üzemmódot, amit ki is próbáltam, de valahogy nem olyan mint kéne lennie.
Szerintetek próbálkozzam egy gyári visszaállítással, vagy más lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#56461) sting2 válasza saeed8 (#56460) üzenetére


sting2
addikt

Reset!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56462) saeed8 válasza sting2 (#56461) üzenetére


saeed8
csendes tag

Köszönöm a választ.
Csak egy kérdés. Ez a reset a gyári beállítások visszaállítást takarja amit a beállításokban találok, vagy a factory resetet? Mondjuk azt sem tudom tv-nél lehet-e az utóbbit.

(#56463) gabor9991


gabor9991
őstag

Enyém is xf9005 és mostanában youtube videókban ilyen képhibák jönnek elő [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#56464) Joshi válasza gabor9991 (#56463) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem minden esetben ilyen, akkor valószínűleg olyan kodeket alkalmaztak a youtube videónál amit nem szeret a tévé videó processzora. Konkrétan linkeld be a youtube videókat és kérd meg hogy próbálja ki más XF9005 tulaj is.

(#56465) Smiley válasza gabor9991 (#56463) üzenetére


Smiley
őstag

Így oldja meg, hogy az ingadozó sávszélesség miatt ne kezdjen el akadni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56466) saeed8 válasza gabor9991 (#56463) üzenetére


saeed8
csendes tag

Szoktam nézni a youtube-ot, de ilyen jelenséget még egy videónál sem tapasztaltam.

(#56467) Smiley válasza saeed8 (#56466) üzenetére


Smiley
őstag

Ezért mondtam ez sima sávszélesség probléma, nálam is előfordul néha az XG8096-on. Nem kell vele foglalkozni, vagy ha nagyon zavaró és sűrűn van akkor kell egy nagyobb jelerősségű router.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56468) gabor9991 válasza Smiley (#56467) üzenetére


gabor9991
őstag

Közvetlen vezetékkel van a telekomos modemhez csatlakoztatva a Tv és 250+ mbit/s csomagot használok ami általában még több is mint a névleges, így amit írsz, hogy kevés a sávszélesség szinte kizárt.

Joshi #56464

[link]

A 20. perc után többször is láttam a hibát, de elég sok tartalom alatt megjelent már nem csak ebben a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#56469) Smiley válasza gabor9991 (#56468) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig ez igy ranezesre elegge csomagvesztesnek tunik... amugy a tv-ben csak 100mbit-es ethernet van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56470) winery válasza gabor9991 (#56468) üzenetére


winery
aktív tag

Egyszerű töltsd le ezt a videót és nézd meg , ha így is rossz akkor valószínűleg nem a net , hanem valami más okozza .

(#56471) #16820480 válasza saeed8 (#56462) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gyári beállítások visszaállítása = factory reset, csak az egyik magyarul van a másik angolul :)

(#56472) saeed8 válasza #16820480 (#56471) üzenetére


saeed8
csendes tag

Köszönöm szépen :B

(#56473) Joshi válasza gabor9991 (#56468) üzenetére


Joshi
titán

Megnéztem ezt a videót a 2017-es Sony A1 belső youtube lejátszójával és teljesen rendben van (1080p). Az A1 hardvere szerintem ugyan az mint a te XF9005 tévédnek, szóval nem a kódolással lesz a gond. A tévék LAN portja csak 100Megabites, nekem is wifin van csatlakoztatva AC 5Ghz-en.

Első körben próbáld 720p-n vagy még kisebb felbontáson nézni, ha akkor is csinálja az gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#56474) Bugarov válasza modflow (#56437) üzenetére


Bugarov
aktív tag

(#56475) taki01 válasza gabor9991 (#56463) üzenetére


taki01
őstag

Végig néztem az android 9-es xf9005-s tv-mel és semmi hibát nem láttam. Nálam is kábelen van csatlakoztatva routerhez a tv és van 1000Mbps-em koaxon.

[ Szerkesztve ]

(#56476) karmaresz válasza Bugarov (#56474) üzenetére


karmaresz
senior tag

Hát ez tök jó volt. Köszi! :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56477) modflow


modflow
veterán

Príma egy készülék ez sz XH90!

Elment a hang a TV-ről, csak rendszerhang van, még a tv műsornak sincs hangja.... :Y

Történt már ilyen valakivel?
Azért ez már besz@rás egy 400k-s TV-től.
Kezd ijesztő lenni....

Újraindítás után lett csak hang.

[ Szerkesztve ]

(#56478) gabor9991 válasza Joshi (#56473) üzenetére


gabor9991
őstag

720p-n nem csinálta
1080-on látod a képen,[kép] hogy az ember kezét meg a füvet megint kikockázta miközben az infó szerint 75 mbit a kapcsolat sebessége és előre be van töltve 20+ mp videó, ha jól értelmezem azokat az információkat.

taki01 #56475

Nálam nem tudom mi miatt jött ez elő, korábban nem láttam, hogy ilyet csinált volna.

[ Szerkesztve ]

(#56479) Smiley válasza gabor9991 (#56478) üzenetére


Smiley
őstag

Próbáld ki hajnalban amikor senki nem netezik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56480) Quqesz válasza modflow (#56477) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem állítottad át a hangszóró menüt másra tv hangszóróról(audio kinenet DD miatt)? Akkor szokott elmenni a hang, aztán ha nem kapcsolod vissza nézed miért süket a tv....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56481) Joshi válasza gabor9991 (#56478) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az egyértelmúen sávszélesség probléma. Az 1080p felbontáshoz bőven elég a 100- as net és Lan is.

(#56482) mano42 válasza Joshi (#56481) üzenetére


mano42
aktív tag

100-as lan még a 8k streamhez is bőven elég.

(#56483) modflow válasza Quqesz (#56480) üzenetére


modflow
veterán

Nem. :)

(#56484) Joshi válasza mano42 (#56482) üzenetére


Joshi
titán

Nem streamről volt szó hanem youtube videóról, mert youtubon akadnak combosabb videók.

(#56485) modflow


modflow
veterán

Ha Playstation-t kapcsolok be, akkor a HDMI felé kiírja a nevet.
Viszont, ha médialejátszót kapcsolok be, az nem itt ki semmit.

Ezt az elnevezést én tudom változtatni?

(#56486) KardosAttila


KardosAttila
aktív tag

Sziasztok,
Sony xh90 esetében normális, ha kikapcsolt állapotban hátulról halk cicergő hang jön? Illetve korábban volt gondom a képernyő közepén megjelenő villanással 5-10 percenként, ezt a motionflow kikapcsolása megoldotta.

(#56487) saeed8 válasza saeed8 (#56460) üzenetére


saeed8
csendes tag

Sziasztok.
Megcsináltam ma a gyári visszaállítást, de sajnos nincs változás mozgás téren. Valami ötlet esetleg? Beállításokban valami ami befolyásolhatja, vagy hardver probléma?

(#56488) salapp válasza KardosAttila (#56486) üzenetére


salapp
addikt

Ilyen dolgok vannak? Mi a búbánatot csinál már a Sony is? Meresztem a szememet.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56489) mano42 válasza Joshi (#56484) üzenetére


mano42
aktív tag

Tudommal minden olyan videó stream ami folyamatosan jön szerverről, nem pedig letöltöd a fileot és valamilyen lokális tárhelyről játszod. Tehát a youtubon streamek vannak akármilyen combos vagy bögyös is az a videó. A 8k youtube videók meg olyan 50-60 megabittel jönnek.

(#56490) karmaresz válasza KardosAttila (#56486) üzenetére


karmaresz
senior tag

A cicergő hangot valószínűleg az áram alatt lévő kondik, ellenállások, vagy egyéb alkatrészek valamelyike okozza. Neve is van "coil whine". Gyártója válogatja, hogy ezt miként kezelik. Csak közelről hallod, vagy távolabbról is zavaró?

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56491) karmaresz


karmaresz
senior tag

Egyébként hozzám is megérkezett nemrég a futár.
Most már kíváncsi vagyok, szerencsés leszek-e, vagy kakiba nyúltam a sajátommal és megy vissza 14 napon belül. Igyekszem azonban pozitívan hozzáállni. :)
Hagyom még egy-két órát felmelegedni, illetve átvenni a házunk klímáját, mielőtt bármit is teszek vele.

A falon még a régi TV, nem ennek van ekkora kerete. :D

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56492) KardosAttila válasza karmaresz (#56490) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

hát egy 30 centire a tvtől lehet, és nem csak hátulról, elölről is hallható,de csak akkor vettem észre mikor közel voltam a tvhez és teljesen csend volt a szobában. Bekapcsolt állapotban viszont nem hallom, egy halk búgás hallható de az normálisnak tűnik. Illetve kikapcsolás után 5-10 percel megnéztem, utána se lehetett hallani, de ha hosszabb ideig ki van kapcsolva, vagyis készenléti állapotban van, akkor jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#56493) salapp válasza karmaresz (#56491) üzenetére


salapp
addikt

Azt váltja, ami mögötte van? Ha igen, milyen típus?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56494) karmaresz válasza salapp (#56493) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egy 60"-es Samsung FHD plazma 2014-ből.
Egyébként nagyon szerettük, mai napig semmi baja, de egyik cimborám már régóta ácsingózik utána. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56495) salapp válasza karmaresz (#56494) üzenetére


salapp
addikt

Remélem, nem lesz rosszabb a kép , :D . Én ilyen szarul szoktam viccelni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56496) karmaresz válasza KardosAttila (#56492) üzenetére


karmaresz
senior tag

Gondolom, ha kihúzod a konnektorból, akkor megszűnik. Ha nagyon zavaró, hívd fel a Sony-t, hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56497) karmaresz válasza salapp (#56495) üzenetére


karmaresz
senior tag

Én is bízom benne, hogy ha azokat a feketéket nem is tudja, szín- és mozgáskezelésben, valamint a PS5-tel többet tud majd adni. Sajnos ebben a méretkategóriában nem akarok kétszer ennyi pénzt áldozni egy oled tévére, kisebb meg... meh. :N

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56498) KardosAttila válasza karmaresz (#56496) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Jelenleg nem zavar, de ez nyilván csak rosszabb lesz idővel. Viszont akkor már lehet ráérne egy másfél év múlva szervizbe vinni, hátha javítás helyett cserélnének.

(#56499) salapp válasza karmaresz (#56497) üzenetére


salapp
addikt

Inkább attól tartanék, hogy a Samsungos színekhez szokott szemednek megfelel-e, amit majd látsz.
Igaz, óvatosan mondok bármit y mert XF óta nem láttam Sony-t otthoni környezetben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#56500) DonDennis válasza karmaresz (#56491) üzenetére


DonDennis
senior tag

A szemetek a 85 coloshoz nem adtak ilyen színes szép dobozt, csak sima karton és feketével van nyomva rá, hogy Sony meg ilyenek... Nem mintha számítana csak na :D

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.